Uitgebreide collectie FRANSCÏÏ KRISTAL \\aacf~ De oprechte Dankbetuiging. HQOFDAGENTEN(tessen) en AGENTEtt(tessen) cA 's-BOSCH. Vughter straat 19. Levering onder garantie van breuk en bijlevering. MiJMHARDT's tta&Q-tabletten. 3 bekwame Timmerlieden in de nieuwste modellen. TELEFOON 715. Slechte spijsvertering Oprisping, Gebrek aan i êetlust. Gebruik BINNENLAND. Dc oudste inwoner. De oudste inwoner van Haren, Geert Kamps, is in den ouderdom van 101 jaar en 6 maanden overleden. Water by de thee. Een theehandelaar in een Friesche stad, waar groot gebrek aan drinkwater is, liet een wagon met leidingwater komen. Hij geeft nu bij elk ons thee een emmer water cadeau. En nu *regent« het klanten. o Gezelsckapsreizen. Bij den zomerdienst worden op de Neder- landsche spoorwegen wederom als voorheen uitgegeven gezelschapsbiljetten, uitstapjes voor kinderen tegen een vierde van den enkelen reisprijs, een voor heen en terug tegen de helft van den enkelen reisprijs per kind. Te reel gedronken. Wegens den lagen waterstand op het IJ werd dezer dagen door de Oranjesluizen zeewater binnengelaten. Wyl men te Schellingwoude bezig is met zandspuiten, komt uit het IJ veel zout water in het polderland. De koeien, die dit uit de slooten drinken krijgen steeds meer dorst en drinken daardoor zóóveel, dat eenige runderen er van stierven. Om verdere sterfte te voor komen, brengen de boeren thans tonnen met putwater in het land. Het conflict in de renen. Het einde van den strijd. Stadskanaal, 30 Lei. De strijd in de venen is nu over de gansche linie opge heven. De meeste veenarbeiders, circa 94 pCt., zijn weer aan 't werk en de baggermolens draaien wat zij kunnen, om de schade weer in te halen, Ruim tien weken heeft de strijd geduurd, fel en met verbittering werd hij soms gevoerd en met onderling krakeel in verschillende organi saties is het geëindigd. o De huishouding ran den ex-Keizer. Inkrimping van personeel. Doorn. De ex-Keizer gaat zijn personeel belangryk verminderen. Verschillende Hol landers zijn reeds weggezonden en het plan is binnenkort alle Hollandsche leden van het lagere personeel, slechts weinige uitgezonderd, uit de Keizerlijke omgeving te verwijderen. Ook het Duische koet siertje, dat speciaal in dienst stond van wijlen de ex-Keizerin, zal de volgende week naar Duitschland vertrekken. Aanranding en berooring. Dinsdagavond omstreeks half 10 uur reden de gezusters S. uit de Nieuwland- straat te Tilburg over den Bredaschen weg. Ter hoogte van de Gaas sprong opeens een man uit het kreupelhout, die een der dames S. van haar rijwiel trok en zich er mede uit de voeten maakte. De andere dame S. rende den dief per fiets achterna en toen zij den adjudant der cavalerie v. Dok ontmoette, vroeg ze hem haar behulpzaam te zijn. De heer v. D. reed aanstonds terug op, arresteerde den dief, die bleek geheeten te zijn A. A, de J., los werkman te Made. Het rijwiel is aan Mej. S. teruggegeven. o Hud-je-me-maar. De Gelder neemt geen zitting als raadslid. Naar wij vernemen heeft C. de Gelder (Had-je-me-maar) kennis gegeven, dat hij zijn benoeming tot raadslid niet aanvaardt. Voorschotten voor woningbouw met premie. Voor voorschotten voor woningbonw met premie wordt, volgens 't bij de Tweede Kamer ingediende wetsontwerp tot wijzi ging en verhooging van hoofdstuk VIIB der Staatsbegrooting voor het dienstjaar 1921 voor het geheele jaar 1921 een bedrag van 23 millioen gulden aangevraagd. o— Doodgereden. Dinsdagavond omstreeks 7 uur, is te Rot terdam op de Prins Hendrikkade W.Z. de 11-jarige R. J. v. 0„ wonende aldaar, toen hij onder het voetballen plotseling de straat overstak, door een vrachtauto van de Goud* sche Wasscherij aan den Groenen Hilledijk overreden. o Ycrkoopingen van kersen. Op de te Geldermalsen gehouden ver- koopingen van kersen besteedde men 20 25 cent per K.G. op den boom. De hoogste boomgaard deed in veiling f 895 verleden jaar bracht deze f1064 op. Het gewas is slecht. o Bet dure bonwen. Benoorden het IJ te Amsterdam worden van gemeentewege woningen gebouwd. De werklieden, in dienst bij de gemeentelijke gasfabrieken, die daar arbeiden, weten, naar 't Hbl. meldt, met wandelen, koffiedrinken enz. zooveel tijd zoek te maken, dat hun 8-uren-werkdag ingekort wordt tot 5| uur. Geen wonder, dat de woningen die op een dergelijke wijze gebouwd worden, duur komen. Koninklijke gift. H. M. de Koningin heeft de opbrengst van het jachtrecht der heerlijkheid j>Het Loo«, ten bedrage van f2000, bestemd voor de diaconiën der verschillende kerke lijke gezindten te Apeldoorn. PLAATSELIJK NIEUWS. Hensden. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulppost kantoren werd gedurende de maar.d Mei 1921 ingelegd f 17.277.32, terugbetaald f 21.365.12. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 6984. Met 1 Juni zijn de uren van ver trek en aankomst van de stoomtram Drunen- Heusden en omgekeerd zeer gewijzigd. Men raadplege daarvoor de tram-reisgids k 12J cent verkrijgbaar. Melden we in ons vorig nummer dat de Woudrichernsche visschers Dinsdag op de Maas een steur van 146 pond had den gevangen, Woensdag wisten zij er weder een te bemachtigen van circa 200 pond. Een aardig buitenkansje 1 Met ingang reeds van 1 Juni werd de heer A(j. Verhoeven werkzaam gesteld als onderwijzer aan een R. K. School te Boxtel in afwachting van eene definitieve benoeming. Met genoegen kunnen wij mede- deelen dat het de directie det scheepswerf alhier, door lage inschrijving gelukt is we der nieuw werk aan te nemen zoodat den werklieden bekend gemaakt is dat thans geen personeel meer ontslagen wordt of op ander werk behoeft uit te zien. Door de landbouwer V. alhier zijn op de Wal de eerste nieuwe aardappelen z.g. muisjes gestoken. Ze zijn reeds flink van stuk en de uitkomst is bevredigend. Werkendam. De rijksveldwachter E. Lankhaar alhier is bevorderd tot Rijksveld wachter-Brigadier titulair. De heer P. J. A. Bril kantoorbe diende 1ste klasse op het R. P. T. kantoor alhier is met ingang van 1 Juli overgeplaatst naar het Telegraafkantoor te Amsterdam. Andel. Het 4-jarig zoontje van A. N. met de zoon van den heer M. een jong paard naar de weide brengende, kwam daar af te vallen waardoor bij aan het hoofd zulke wonden opliep dat ze door den dokter moesten worden gehecht. Het 4-jarig dochtertje van H. C. kwam stoeiende met een hondje te vallen, waardoor haar schouder ontwricht werd. Almkerk. Op de gehouden merrie keuring alhier werden 30 stuks aangevoerd, waarvan er 13 werden goedgekeurd voor het stamboek. Verslag van de Raadvergadering van 1 Juni moet wegens plaatsgebrek blijven liggen tot het volgende nummer. Capelle. Tot ons genoegen kunnen we mededeelen, dat het orgel der Nederl. Herv. Kerk aan den Loonschendijk geheel en al schoongemaakt en opnieuw geïntoneerd is. Dit werk is uitgevoerd door den heer G. J. van Dungen, orgelmaker en stemmer te Amsterdam, thans woonachtig te Besoyen. Van den organist vernamen wij, dat alles zeer naar zijn genoegen is gedaan. Vooral riep hij over, dat Voix Celeste en de Viola die vroeger niet vlug aanspraken, nu zoo pracht g zijn geworden. Doordat alle pijpen opnienw zijn geïntoneerd, is het orgel in zijn volle werk veel prachtiger geworden. Ook het klepperen van het pedaal is ge heel weggenomen. In één woord, de heer Van Dungen heeft goed werk geleverd. Tot in de kleinste onderdeelen heeft hij het orgel uit elkaar gehad, schoongemaakt verbeterd en waar het noodig was ver nieuwd. Daarom mag hem een warm woord van hulde niet onthouden worden. Wij hopen en vertrouwen, dat deze degelijke orgelmaker, die hier in de omstreken al ongeveer 20 jaar de kerkorgels stemt, steeds zijn goeden naam zal mogen behouden. Naar men ons mededeelt zal de beroepen predikant, Ds. van Voorthuizen uit Doornspijk, die deze week voor de ge meente zou optreden, doch blijkens ontvan gen draadbericht, wegens onvoorziene om standigheden verhinderd werd, de volgende week tot deze gemeente hoopt over te komen, ten einde alsdan een spreekbeurt te vervullen. J.l. Dinsdagmorgen om 7 uur ge raakte de dienstbode van A. Christ te water in de haven bij de sluis, tengevolge van duizeligheid. Nadat ze reeds eenmaal in de diepte was verdwenen, wist zij zich aan de daar ter plaatse bevindende stap vast te klampen en zich na veel moeïte op het droge te werken, zoodat zij met den schrik en een nat pak vrij kwam. Elshont. In deze gemeente is het koren in de laatste dagen flink gegroeid men kan in deze week, indien het nog wat regenen wil, een besten oogst ver wachten. De aardappelen, hoewel zij door de nachtvorsten veel hebben geleden, staan er toch goed bij. Evenals in andere ge meenten worden hier ongelooflijk hooge prijzen besteed voor aardappelen, ze vari- ëeren tusschen 60 tot 70 cent. Met reden vreest men dat de oude niet zullen strek ken tot de nieuwe. 's Gravenmoer. Bij de Ned. Herv. Gemeente alhier, is beroepen als herder en leeraar, de weleerw. heer J. Doornveld te IJsselstein. Onder vele blijken van belangstel ling herdachten Woensdag de echtelieden, M. C. van lersel en A. van Dongen hunne 50-jarige echtvereeniging. De buren had den aan de woning der oudjes groen en bloemen aangebracht en ter eere van het bruidspaar de vlaggen uitgestoken. Des avonds bracht het fanfarecorps eene sere nade, wat de feestelijke stemming zeer verhoogde. Moge dit gouden feest nog tot een diamenten aangroeien. De werkzaamheden tot het uitdie pen der haven zijn reeds zoover gevorderd, dat de afsluitdam is weggenomen, waar door ook het scheepvaartverkeer hersteld is. Heesbeen. Door A. v. B. werd alhier een nest met 8 kievietseieren gevonden. Een zeldzaamheid in deze streek. Nienwendijk. De heer H. v. d. Kolk onderwijzer aan de Cbr. School alhier, is als zoodanig benoemd aan de Chr. School te Almelo, met ingang van 1 September a.s. Raamsdonksveer. Door de firma Boeling en Muller uit Geertruidenberg werd de aanleg van het Electrisch licht in de Herv. Kerk op 't Veer aangenomen en begon zij dezer dagen met de uitvoe ring. De Controle- en Fokvereeniging alhier werd ontbonden en de resteerende gelden aan de leden uitgekeerd naar wij vernemen. De school der Eerw. Fraters alhier zal met 4 lokalen uitgebreid worden met het oog op M.U.L.O. Onderwijs. Gedurende de maand Mei passeer den in het geheel 1002 op- en afvarende stoom booten en zeilschepen de Rol brug met een gezamenlijken inhoud van 401898 ton. Sleeawijk. Ter vervulling der vaca ture ontstaan door het overlijden van den heer B. Dekker, is tot president-kerkvoogd der Ned. Herv. Kerk gekozen de heer C- O. Dekker. Ds. G. Menken van Scherpenzeel heeft voor het beroep van de Geref. Kerk alhier bedankt. Veen. Dezer dagen geraakte het 3- jarig zoontje van J. M. S. al spelende in een pas uitgegraven sloot. Zijn 13-jarig broertje bemerkte het ongeval, sprong er zonder aarzelen bij en wist hem aan de verschrikte ouders terug te geven. Zoo kwamen beiden met den schrik en een nat pak vrij. Met het oog op de kruisbessen, waarvan het beschot, naar veler verwach ting, niet groot zal zijn, is vanaf Donderdag 9 Juni a.s. de gelegenheid weder geopend tot het veilen van land- en tuinbouwge- wassen en fruit, door de Veilingvereen. V. V. en O. Wijk. In de Donderdagnamiddag ge houden Raadsvergadering werd met alge- meene stemmen besloten den aanleg van het gemeentelijk net voor het Electisch licht te gunnen aan de laagste inschrijver, de firma Albert Kleeft te Amsterdam voor de som van f 43.434.85. Tevens werd besloten de plaatsing van een nieuw torenuurwerk te Aalburg aan de firma Eijsbouts te Asten te gunnen voor de som van f 1310. (Volledig verslag in het volgende nummer) IWINSUMER ZALF heeft mij uitstekend voldaan, verklaarde de Heer S. SCHILLHORN v. VEEN te Uithuizermeeden. Gezwel len en zweren van allerlei aard, brand en andere wonden, zwerende borsten, ópen beenen, genezen geheel door Oprechte Winsumer Zalf. Verkrijgbaar per bus van 75 cent en fl.35 (hoe grooter bus hoe voordeeliger) bij Apoth., Drogisten en Winkeliers en te Hensden bij J. N. W. Brugman, Coiffeur, Boter markt 's Bosch Gebrs. Verhees, Orthenstr. 28 en Vuchterstr. 77 Gorinchem Firma Schoon, Apoth. Hoogstr. Waalwijk Drog. De Toko, t/o de MarktBaardwijk G. Bijnen. Waar niet verkrijgbaar is verkoopers gevraagd. Gen.-Agent J. C. DE VRIES, Winsum (Gr Openbare Vergadering der gemeente VEEN op 2 Juni. nam. 2.30 uur. Allen zijn aanwezig. De Voorzitter opent op de gebruikelijke wijze de vergadering, waarna door den Secretaris de notulen worden voorgelezen, die onveranderd worden goedgekeurd. Daarna komt een ingenieur der P.N.E.M. in de vergadering ter bespreking electrifi- catie. Verschillende vragen, op- en aan merkingen worden door genoemden heer beantwoord. De leden Vos en Smits verwachten, dat de aansluitingen zullen tegenvallen, waarna het lid den Dekker opmerkt, wanneer de inwoners in de gelegenheid gesteld worden, de kosten van aanleg in gedeelten te be talen, dat de aansluitingen best zouden meevallen. Op een vraag van het lid den Dekker, hoeveel de huurkoop zou bedragen, ant woordt de ingenieur, bij aanleg van 1 lichtpunt 30 ets., van 3 lichtpunten 65 c s. en van 5 lichtpunten fl per maand. Na nog eenige over en weer vragen en opmerkingen stelt den voozitter vóór, den aanleg aan den laagsten inschrijver te gunnen waarna stemming plaats heeft. Tegen stemden de wethouder Smits, het lid Timmermans, van der Pol en Vos, vóór de leden den Dekker en Jiskoot, terwijl wethouder Schreuders buiten stemming blijft zoodat voorloopig hier van electrisch licht niets komt. Nu worden eenige ingekomen stukken behandeld, die allen voor kennisgeving worden aangenomen. Daarna een verzoek van J. K. te Wijk met overlegging van dokters-attest omzijn kinderen hier te mogen laten schoolgaan, waarop voorloopig vergunning wordt toe gestaan. Vervolgens komt aan de orde van eenige ingezetenen aan den Raad een verzoek de pomp aan de Heul te doen herstellen ter voorziening gebrek aan drinkwater. De Voorzitter stelt voor de bestaande putten, te laten onderzoeken wat met algemeene stemmen werd aangenomen. Hierna verlaat de Voorzitter de verga dering om op tijd te Wijk te kunnen zijn. Een voorstel van het lid Jiskoot om bij 't Veer en bij bakker G. Volk, waarschu wingsborden te laten plaatsen, ter voor koming van ongelukken vond algemeene instemming. Na nog eenige ingekomen stukken als rekening ontvangst- en uitgaaf gezondheids commissie, begrooting uitgave, aanschrijving welke verordeningen nog verbindende kracht hebben voor kennisgeving aangenomen te hebben, stelt de secretaris voor een kas- geldleening van f4000 aan te gaan. Na eenige discussiën wordt besloten tot heffing van 6 pCt. van den aanslag even als het vorig jaar en wordt voorgesteld de nog niet afgedane stukken in een spoedig te houden volgende Raadsvergadering af te handelen. Burgerlijke Stand. HEUSDEN. Geboren: Arie z. v. J. A. Blom en C. Vriens. Getrouwd: Petrus Aloisus v. d, Broek 36 j. en Johanna Hendrika Carolina de Mol 34 j. Overleden: Maria Huijgen 86 j., ongehuwd. PREDIKBEURTEN. 5 Juni. (Zomertijd). Geref. Kerk, vm. 10 u. leesdienst en nm. 6 u. ds. v. d. Sluis van Genderen. Ger. kerk A, vm. 10 en nm. 6 u. ds. Aalders van Hilversum. Ger. Gem. vm. 10 en nm. 6 u. leesdienst. Chr. Ger. Kerk, vm. 10 en nm. 6 u. ds. Barth. Ger. Kerk vm. 10 en nm. 3 u. ds. Bosch Aalst, vm. 10,30 en nm. 3 u. ds. Japchen. Drongelengeen opgaaf. Ger. kerk, vm. 10,30 en nm. 3 u. ds. v. d. Sluis. Chr. Ger. kerk vm. 9.30 en nm. 6 u. dhr. Stempvoort van Veenendaal. Heesbeen, geen dienst. (F), vm. 9,30 u. leesdienst. Sleeuwijk, vm. 10 en nm. 6.30 u. ds. v. Garderen. Ger. Kerk vm. 10 u. leesdienst en nm. 2,30 u. ds. Schilder van Go rinchem. du Sart. Doopbed. ADVERTENTIEN. Voor de vele blijken van belangstelling bij ons huwelijk ondervonden, betuig ik ook namens mijn echtgenoote onzen hartelijken dank. H. v. d. HEUVEL Jzn. Genderen-^ 1 Juni 1921. gevraagd bij Fa. H. MICHAËL te Loonschendijk bij Kaats heuvel. Bekendheid met houtbewer king mach. strekt tot aanbe veling. Loon 76 cent per uur. Vast werk. Solide Spaarkas vraagt eenige op vast salaris en provisie. Goede vooruitzichten. Brieven letter L Bureau dezer Courant. 'eau aez< V* *1 fa. alph- hüpsch Per kokerps et bij dpoth en drogisten IFABR. A.MUMHARDT. ZEIST. Hemden, vm. 10 en nm. 5 u. ds. Huij- gens. Werkendamvm. 10 en nm. 6 u. ds. Kalkman. Aalburgvm. 10,30 u. leesdienst. Andelvm. 10,30 u. en nm. 3 u. ds. v. d. Put. Almkerkvm. 10 u. dr. Gobius du Sart van Woudrichem. Dussen, nm. 7 u. ds. v. Stein Callenfels. Geref. Kerk, vm. 10 u. en nm. 3 u. ds. de Bruin. Doeveren, vm. 10.30 u. ds. Nauta. Eethen, geen opgaaf. Denderen, geen opgaaf. 8"Oravenmoer,'^\m9.30 u. ds. v. d. Graafl. Ger. kerk, vm. 9,30 u. en nm. 2,30 u. leesdienst. Nederhemert, Z.z. nm. 7,30 u. ds. Kluin. Raamsdonk{D.), nm. 2 u. ds. v. d. Graaff. Uitwijk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. de Wit. Veen, vm. 9.30 u. en nm. 2 u. dr. Tjalma Ger. kerk, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. Wijk, vm. 10,30 en nm. 3 u. ds. Gobius Waspik, vm. 9.30 u. dienst.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1921 | | pagina 2