voor hei Land van leasden en Aliena, de Langstraat en ie Bommelerwaard. Nd. 4093. Woensdag 8 Juni IERSCHIIUGE1 li M KNUOK te Andel WEILAND WEILAND HANDELSREGISTER DE LANGSTRAAT. De termijn voor opgaaf ter inschrijving in het Handelsregister eindigt 15 JUNI a.s. Hij. die vóór dien tijd niet heeft voldaan aan zijn wettelijke verplichting tot aangifte wordt gestraft met geldboete van ten hoogste andelsregisterwet). Daarenboven naam van den nalatige niet ge plaatst op de Kiezerslijst voor de nieuwe Kamer van Koophandel voor de Langstraat. Het Bureau van het Handelsregister is gevestigd ten Raadhuize te Waalwijk, Kamer No. 3, Telefoon 53 (toestel No. 2). Het Bureau is geopend van 9-12 uur v.m. en van 2-5 uur n.m. 's Zaterdags van 9-1 uur. Het Bureau geeft inlichtingenaangifte formu lieren kunnen daar ook schriftelijk worden aangevraagd. J. BEENARE TIMMERMANS Wzn, Voorzitter. M. L l VAN LIEMPT, - Secretaris. 88.70 Aren 1.59.00 \H.A. VOOR De Voorbereidingscommissie, publiek verkoopen Onder ANDEL BEHOORENDE BIJ HET BUITENLAND. De Ëngelsche mijnwerkersstaking. Lorden, 6 Juni. De conferente van het bestuur van den mijnwerkersbond en de centrale commissie der mijneigenaars is heden begonnen. Deze bijeenkomst ge schiedde na ontvangst door de mijnwerkers van de eerste uitnoodiging van de mijn eigenaars om met hen te vergaderen in hun hoofdkwartier. De centrale commissie der mijneigenaars kwam hedenmorgen eerst bijeen, en daarbij deelde hun voorzitter Evans Williams"" mee, welk informeel aan bod hij gedaan had aan de mijnwerkers. Het optreden van den voorzitter werd goed gekeurd en onmiddellijk werd een fortneele uitnoodiging gezonden naar de tegenpartij. De aanbieding werd dadelijk aangenomen en de nieuwe gezamenlijke conferentie be gon om 12 's middags. Naar bericht wordt is de meening op de conferentie, dat de onderhandelingen zullen worden hervat. Zij zullen, denkt men, waarschijnlijk leiden tot een regeling. lit Rusland. Van de Russische grens wordt gemeld: In bijna alle deelen van Oost-Siberië zijn de Bolsjewistische overheden ten val ge bracht. De roode vlaggen zijn overal ver wijderd en in plaats daarvan de vroegere Russische vlaggen gekomen (wit-blayw-rood) De nieuwe regeering noemt zich de repu blikeinsch-denaocratische. Overal heerscht rust. Ook in andere deelen van Rusland hebben de anti-bolsjewisten succes te boeken. De Iersche burgeroorlog. In het Lagerhuis heeft Sir Hamar Greenwood verklaard, dat sedert 1 Jan. 1921 127 soldaten in Ierland gedood en 286 gewond waren. o De sprinkhanenplaag. De omgeving van La Drau lijdt onder een sprinkhanenplaag, zooals men er daar nog nooit één gezien heeft. Arles en om streken ondernemen een compagne tegen de vraatzuchtige insecten. Er is reeds een krediet van 200.000 francs toegestaan en men is bang dat dit nog niet groot ge noeg zal zijn. Men is thans bezig te sproeien met creosoot en is zelfs al met vlammenwerpers aan het werk gegaan. »Na den oorlog de plagen vau Egypte. Het is al te erg«, klaagt de »Figaro«. o De rollen omgekeerd. De Turksche regeering heeft den geal lieerden hulp gevraagd voor de ongelukkige Turksche bevolking, die het slachtoffer is van Grieksche benden. De nota somt 24 Mohammedaansche dorpen op, welke verwoest zijn en waar van de bevolking voor 't grootste gedeelte is vermoord. o Verkeerd uitgevallen. Bij een bomaanslag op een militaire vrachtauto te Dublin werd een jongen gedood en 8 burgers en 2 politieagenten gewond. De soldaten ontsnapten zonder letsel. o liet dure leren in Duitschland. Volgens berekeningen der z>Frankf. Zeitung« bedragen de kosten van het levensonderhoud in Duitschland thans pre cies tien en een half maal zooveel als op 1 Januari 1914. Het preces-Hoeli. Den 13den Juli zal te Berlijn de bekende communist Hoelz terechtstaan. De aanklacht bevat niet minder dan 50 verschillende straf bare feiten, die hem ten laste worden gelegd, waaronder 18 zware vergrijpen. Nagenoeg alle gevallen, die in het straf wetboek worden vermeld, komen in de aanklacht voor. 72 getuigen en 4 des kundigen zullen voor het gerechtshof ver schijnen. moet een vliegtuig hebben uitgevonden dat in de lucht kan blijven stilstaan naar ver kiezing. Proeven moeten bewezen hebben dat Terachi twee uur en twintig minuten op één plaats zwevende is gebleven. o 5.000 000 auta's. De automobiel fabriek Ford te Detroit in Amerika, heeft Zaterdag 1.1. haar vijf millioenste auto voltooid. De wagen zal waarschijnlijk niet worden verkocht, doch een plaatsje krijgen in het museum van de fabriek. BINNENLAND-" De broedermoord op de Stroomarkt. In vrijheid gesteld. Heden heeft de Rechtbank te Amster dam uitspraak gedaan in de zaak tegen den timmermansknecht Den Held, die in een huis op de Stroomarkt zijn broeder, die dronken was en het hem lastig maakte, met eenige revolverschoten doodde, ont slagen van rechtsvervolging eri zijn vrij heidstelling gelast. Een uieuwe Staatsleening. Naar de Residentiebode verneemt, wacht ons voor het najaar een nieuwe staats leening. Gergariyk individu. Te 's Gravenhage heeft mej. C. J. bij de politie medegedeeld, dat, terwijl zij op het achterbalcon van een tramwagen van lijn 10 stond, een onbekend gebleven man haar met een schaar in het haar knipte, zoodanig, dat haar geheele vlecht moest worden verwijderd. Vleeschrergiftiging te Leiden. Te Leiden hebben zich Zondag eenige gevallen van vieeschvergiftiging voorgedaan bij een zestal personen, onder wie twee vrouwen. Bij alle zes personen deden zich ernstige ziekteverschijnselen voor en de temperatuur van de meesten was zeer hoog. Uit de afgelegde verklaringen bleek dat deze personen worst hadden gebruikt, welke te Leimuiden was gekocht. Opheffing van Belgische Pasvisa. Naar de »Gfondwet« van bevoegde zijde verneemt, zijn de besprekingen tusschen Nederland en Belgie omtrent opheffing der pasvisa dermate gevorderd, dat binnen veertien dagen, de visa voor Nederlanders zullen worden opgeheven. PLAATSELIJK NIEUWS. Wijk. Zaterdagavond j.l. had het dochtertje van J. B. het ongeluk al spelende onder het rijwiel van W. B. te geraken. Beiden kwamen er met eenige ontvellingen aan armen en beenen af, zoodat het onge luk nog betrekkelijk goed afliep. Maandagavond terwijl de dochter van den landb. A. v. Bergeijk met de hondenkar reed, brak het tuig, waardoor ze kwam te vallen en zich zoodanig be zeerde, dat ze haar reis niet kon vervolgen. Na de gunning, verleend aan den aannemer voor het Electriciteitsnet in de gemeente, zijn verschillende Installateurs reeds bezig met het maken van begrooting voor de huisverlichting en wordt er nog deze week met den aanleg begonnen. ADVERTENTIEN. DE NOTARISSEN en zullen op Donderdagen 16 en 23 Juni a.s. nm. 3 uur in café KALIS bij inzet en café ROZA te Andel bij toeslag Vliegkunst. De Japansche marinine-officier Terauchi »de Peterseliekadip« aan den Rietdijj. aan de Op-Andelsche Steeg. Vrij van huur te aanvaarden 16 Nov. a.s. Zie biljetten. ^HRaral ififv '1 tUUECSEL Jfienwsbtad Laatste Waarschuwing. Twee Duizend Gulden

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1921 | | pagina 5