voor het Land van Meusden ea Altena, de Langstraat en de Bommeierwaard. ffo. 4GSB. Zaterdag 25 Juni ALM GAAN w, m. de zwart J. TH. COUWENBERG Ijzerhandel HfUSBEü. in alle maten. Uit voorraad. iiiutË-sVaftovkiKlt ADRES M. DE BONT EN NOOTEN Massieve en geschilderde Meubelen, :ti GORINCHEM Arkelstraat A 490. Effecten Coupons. s Zeisen - Zichten - Haartuigen Booms - Pikken Sloofen of Knabels Zeisenwetters en Wetsteenen SMF Het Adres van vertrouwen. Eind Langendijk, GORINCHEM. Magazijnen van Bedden, Matrassen en Meubelen, Wijkschepoort No. 2, HEUSDEN. volgens laatste opname. Boekhandel L. J. Veerman. 15 Vakkundige reparatie-Inrichting voer Gramaphoons en Pathéfoons. is en blijft t vertrouwste adres Rund- en Varkensslagerij Pelsterstraat Z 104 HEUSDI N. CD GO BEHOORENDE BIJ HET NIERAANDOENING BIJ KINDEREN. Kinderen zijn zoowel als volwassenen onderhevig aan nieraandoeningen en men heeft zelfs opgemerkt, dat procentsgewijze blaassteenen meer voorkwamen by kinderen dan bij volwassenen. Sommige kinderen erven nierzwakte over. Bij anderen is het een gevolg van mazelen, scharlakenkoorts,-' diphteritis, windpokken en dergelijke infectieziekten. De ouders dienen derhalve op te passen, als een kind klaagt over pijn in den rug en de ledematen, pijn in de schouders, of als de urine bezinksel bevat. Allicht is het meest voorkomende gevolg van nier- zwakte bij kinderen het verlies van de macht over de blaas, hetgeen bedwateren en dergelijke onaangename kwalen veroor zaakt. Als uw kind teer en kwijnend is, niet speelt en draaft als andere kinderen, treurt en klaagt over moeheid, wees dan bedacht op een vorm van nieraandoening en onder zoek dit spoedig. Foster's Rugpijn Nieren Pillen bleken succesvol in tal van dergelijke gevallen. Het verdient dan tevens aanbeveling om opwinding door stoeien en lezen voor het slapen gaan te vermijden, het kind 's avonds niet te veel te laten drinken, het niet te warm toe te dekken en het vooral niet te straffen voor zijn kwaal. Foster's Rugpijn Nieren Pillen (let op den juisten naam) zijn verkijgbaar bij alle bekende drogisten a f 1.75 per doos. Fremiekenringen van Merriën. Vrijdag 17 Juni werden te Waal wijk de Premiekeuringen voor merriën vanwege de Prov. Regelingscommissie voor de Paardenfokkerij en de M. C. keuring voor merrien. Vanwege de Provinciale Commissie werden bekroond a. Tweejarige merriën. Ie premie f50.de donkerbruine wit voet Giwanka van G. J. W. Branderhorst te Eethen 2e pr. f 40.de zwarte wit voet Gamonde van Wed. J. Branderhorst te Eethen 3e pr. f 30.de goudvos Gienetje van Gebr. Oerlemans v. d. Schans te Drongelen4e pr. f 20 de zwarte witvoet Gaaike van Wed. J. Branderborst te Eethen le reserve de zwarte witvoet Gisera van A. W. Verhoeven te Herpt, 2e reserve de bruine Gea van Gebr. Oer lemans van der Schans te Drongelen, 3e reserve de zwarte witvoet Giba van A. de Lorm te Andel. b. Driejarige merriën. Ie premie f75.de goudvos Feditha van A. J. de Roon te Capelle2e pr. f50.de zwarte Faudina van J. Buis te Herpt3e pr. f 30,de donkerbruine van J. H. Colijn te Doeveren; 4e pr. f25. de goudvos bles Floralia van J. v. d. Heu vel te Genderen. c. Vier- tot achtjarige merriën. le premie f 100.de vijfjarige zwarte witvoet Dorena van G. J. W. Branderhorst te Eethen 2e pr. f 60.de vijfjarige bruine witvoet Diate van Gebr. Oerlemans v. d. Schans te Drongelen 3e pr. f 40. de achtj. zwarte witvoet Agrita van G. J. W. Branderhorst voornoemd 4e pr. f 30. de zesjarige Carita van Gebr. Oerlemans v. d. Schans voornoemd 5e pr. f 30. 6e pr. f20.de vijfjarige zwarte witvoet Dora XXIX van E. v. d. Beek te Gende ren 7e pr. f 20.de .vijfjarige zwarte witvoet Dot van Gebr. Oerlemans v. d. Schans voornoemd. le reserve de zevenjarige bruine Basile I van P. Colijn te Heesbeen 2e reserve de achtjaaige goudvos Aranka van II. Smits te Waspik, Bij de keuring voor het militair certifi caat werden 40 merriën voorloopig voor een M. C, premie a f 55.goedgekeurd namelijk de tweejarige zwarte Gieneke van G. Millenaar te Andelde zevenjarige zwarte Batonia van denzellde, de zesjarige zwarte Cora XXIII van J. Werther Czn. te Sprang, de driejarige bruine bles van J. Colijn te Doeveren, de driejarige br. Felinda v. P. W. Boons-Gabriëls te Raamsdonk, de driejarige vos-bles Floralia van J. v. d. Heuvel te Genderen, de tweejarige vos Gina van denzelfde, de zesjarige bruine Corsette van W. Straver Abr.zn. te B'broek, de zeven jarige Basile I van P. Colijn te Heesbeen, de tweejarige zwarte Gamonde van Wed. G. Branderhorst te Eethen, de driejarige bruine bles van C. van Koyck te Genderen, de zevenjarige zwarte Balline van G. J. Boll te Doeveren, de tweejarige zwarte Giba van A. de Lorm te Andel, de ze ventienjarige bruine witvoet III van J. v. Bergeijk te Wijk, de twaalfjarige zwarte bles Nelly van denzelfde, de vijfjarige zwarte Dorena van G. J. W. Branderhorst te Eethen, de achtjarige zwarte Agrita van denzelfde, de tweejarige donkerbruine Giwanka van denzelfde, de negenjarige bruine Zermine I van J. W. Burghout te Eethen, de tienjarige bruine Wera van denzelfde, de zesjarige donkerbruine Carita van P. v. d. Schans te Drongelen, de elfjarige bruine Dina III van denzelfde, de zeventienjarige donkerbruine bles Ida van denzelfde, de tienjarige bruine Aline van denzelfde, de vijfjarige bruine witvoet Diate van denzelfde, de vijfjarige zwarte Dot van denzelfde, de tweejarige vos Gienetje van denzelfde, de driejarige schimmel van D. v. Buuren te Meeuwen, de achtjarige bruine Aakje van denzelfde, de twaalfjarige bruine Anna van denzelfde, de vijfjarige zwarte Dannate van denzelfde, de tweejarige br. Galadina van denzelfde, de tienjarige donkerbruine Polly van Adr. de Haan te Drongelen, de vijfjarige zwart bruine van Joh. Oerlemans te Genderen, de zesjarige bruine bles van A. A. van Vugt te Dussen, de tienjarige bruine van denzelfde, de achtjarige volbloed goudvos Glorieuze v. B. Timmermans te Waalwijk, de zevenjarige volbl. goudvos Trotteuze van Ph. Timmermans te Waalwijk, de drie jarige goudvos Feditha van A. G. de Roon te Capelle, de achtjarige goudvos Aranka van H. Smits te Waspik. Daarna verscheen de M. C. hengst »Caladijn« van de Coöperatieve Vereeniging tot verbetering van het Paardenras te Meeuwen met een groot aantal afstamme lingen, die op de M. C. commissie een gunstigen indruk schenen te maken. Ten slotte werd nog voorgebracht de M. C. hengst Emigrant van Gebr. Oerlemans v. d. Schans te Drongelen. buitenland! Opening ran het parlement ran Noord-Ierl&ml. Londen, 22 Juni. Belfast is heden in feesttooi en alles was vroeg in orde om den koning en de koningin te verwelkomen bij de opening van het parlement van Noord-Ierland. De toeschouwers namen reeds vroeg in den morgen plaatsen in op de straten om Hunne Majesteiten te zien voorbijgaan. De portretten van den koning en de koningin ziet men overal. De koning heeft plechtig het parlement te Belfast geopend met een rede, waarin hij o.a. verklaarde »Ik bid van ganschen harte, dat mijn komst in Ierland de eerste stap moge blijken naar het einde van den strijd. Ik doe een beroep op alle Ieren om den strijd te staken en de hand uit te steken, ter verzoening, voor vergeving en vergeting, om zich te vereenigen ten einde voor het land, dat zij liefhebben, een nieuw tijdperk te scheppen van vrede, tevredenheid en goeden wil.« De versieringen te Belfast bij gelegen heid der opening van het parlement waren onovertroffen op wonderbaarlijke wijze werden de koning en de koningin verwel komd. Reeds uren te voren stonden dicht opeengepakte menigten in de straten, door welke H.H.M.M. naar het parlementsge bouw reden. De openbare gebouwen en huizen waren bijna verborgen onder ver sieringen. Luidruchtige geestdrift heerschte langs den geheelen weg. Om vier uur des namiddags verlieten de koning en de koningin Belfast om naar Londen terug te keeren. o 9e loonsverlagingen in Engeland. Een groote vergadering van textielarbei ders te Bradford heeft besloten genoegen te nemen met de voorgestelde loonsver laging. Het mijnongeluk in Westfalen. Het mijnongeluk bij Heme in West falen heeft volgens definitieve vaststelling 83 dooden geëischt. o Op een begrafenis gearresteerd. Sedert ongeveer twee jaren werd de Feldwebel Rudolf Wessel door de Duitsche politie gezocht, ais verdacht van dubbelen moord op zijn eigen vrouw en op den man van zijn vriendin. Op zekeren dag in 1919 kwam de vrouw niet terug van het baden in den Oder. Haar man, die haar, naar hij zeide, dood had gevonden, verklaarde, dat zij verdronken was. Op zekeren dag werd ook een zekere Weber te Büdingen vermoord. Wessel onderhield relates met diens vrouw en de verdenking viel dus op hem. Dezer dagen nu, vernam de politie, dat de vader van Wessels was gestorven en dat de begrafenis zou plaats hebben te Arensfelde. J)e politie toog er op uit en ontdekte, dat de moordenaar onder den naam van Wesselo zich onder de aanwe zigen bevond. Toen men hem wilde ar resteeren, traphtte hij te ontvluchten, docli de politie schoot hem neer, waarna hij in verzekerde bewaring werd gesteld. Sneeuwval in lluitscbland. Uit verschillende streken van het land komen berichten over een groote koude, terwijl op tal van plaatsen sneeuw is ge vallen. Zoo liggen o.a. verschillende deelen van het Reuzengebergte dik onder de sneeuw en hetzelfde wordt gemeld van het Erts gebergte. Op den Fichtenberg is bij een tempratuur van twee graden onder nul een dikke laag sneeuw gevallen. Over het al gemeen heerschte in tal Yan hooger gelegen streken een temperatuur onder het vries punt. Jonge wereldreizigers. Drie kameraadjes van 14 en 16 jaar oud, uit Levallois-Perret droomden reeds lang van verre reizen maken, maar het geld ontbrak hun. Een van hen wist nu dezer dagen 70.000 frs. van zijn patroon te stelen en in nieuwe kleeren gestoken, voorzien van een fiets, namen de jeugdige avonturiers den trein naar Lyon. Inspecteurs van politie achtervolgden hen in deze stad, maar de reizigers waren reeds naar Marseille vertrokken en hadden zich op de »Lamoriciére« ingescheept voor Oran. In Marseille kwamtn de inspecteurs de vluchtelingen op het spoor, vanwaar zij een draadloos bericht naar den kapitein van de yLamoriciérecc afzonden, die nude wereld burgers te Oran aan de politie zal uitleveren. Belangrijke juweelendiefstal. Een groote juweelendiefstal heeft plaats gehad aan boord van de paketboot »Aqui- taniac* welk schip te Cherbourg is aan gekomen. Juweelen ter waarde van ongeveer 500.000 franc3 zijn gestolen. De politie stelt een ijverig onderzoek in. Marktberichten. GORINCHEM, 20 Juni. Aangevoerd 254 koeien, 11 nuchtere kalveren, 8 schapen, 213 vlamraeren, 482 biggen, 66 overloo- pers. Men besteedde voor kalf koeien f 630 a f 730, melkkoeien f 540 a f 610, kalf- vaarzen f 450 a t 520, guiste vaarzen f 210 a 300, graskalveren f 200 a f 26Q, nuchtere kalveren f 30 a f38, schapen f40 a f60 lammeren f26 a f32, overloopers f30 a f60, biggen f15 a f25. 18 Juni. Op de heden gehouden paardenmarkt werden aangevoerd 428 st. Men besteedde voor: luxe f 700 a 1100, werk f 300 a 700, 2£-jarige f 400 a f 800, 4 |-jarige f350 a f700, veulens f250 a f400, hitten f250 a f550. ROTTERDAM, 21 Juni. Aanvoer 135 paarden, 1 veuiens, 824 magere en 784 vette runderen, 280 vette en graskalveren, 554 nuchtere kalveren, 52 schapen of lammeren, 108 overloopers, 340 biggen, 3 bokken of geiten, 2 ezels. Prijzen per kg.koeien 608595 ct., ossen 7082|92| ct., stieren 70 11\85 ct., kalveren 6590107g ct. Melkkoeien f 350 a f 770, kalfkoeien f425 k f 775, stieren f350 k f800, Pinken f180 a f360, graskalveren f a f vaarzen f 260 a t 450, werkpaar den f 400 f 600, slachtpaarden f 150 a f 250, hitten f 200 a f 400, nuchtere kal veren f 35 a f 50, slachtkalveren f 20 f 34, biggen f17 a f 25, overloopers f 40 a f 57^. De Rotterdamsche eierrciling. Op de heden in ons Veilingslokaal, Delft- schestraat 43, gehouden Veiling, werden de volgende prijzen besteed Kipeieren f 9.95f 12.20 idem (klein) f ff.05f 9.65 Eendeieren f 9.65f 10,15 Aanvoer 199000 stuks. Z&LT-BOMMEL, 21 Juni. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd 129 biggen, prijs f14 k f28 per stuk, 15000 eieren, prijs 10 k 11 ct. p. st. 480 K.G. boter, prijs per 2 K.G. room boter f 1.35, boerenboter fl.45. 's BOSCH, 22 Juni. Op de veemarkt alhier werden heden aangevoerd 632 run deren, 55 zeugen, 950 biggen en 150 lammeren. Er werd besteed voor kalfkoeien f 450 a f650, kalfvaarzen f400 f575, ma gere ossen en koeien f 225 a f 425, vvette ossen en koeien le kw. 95, 2e kw. 85 ct. p. p., pinken f180 A f300, zeugen f 90 A f150 per stuk, biggen f 2.50 f 3 per week, iammeren f 15 a f'20 p. stuk. naar Hoogstraat 547 GORINCHEM. Het meeste gesorteerde ADRES' voorPiano, Viool, Cither, Guitaar, Mandoline en Orgelmuziek. Heden ontvangen de nieuwste nummers! is het goedkoopst en meest vertrouwd Voor prima eigen geslacht Neemt proef met onze boterhamartikelen. Uit sluitend eigen fabricaat. Machinaal gesneden levert alle soorten veeren Bedden, prachtgezuiverde veeren, vanaf f0.85 per pond. Ook kapok Bedden, alles prima kwaliteit. Paardehaar-, kapok-zeegras- en springveeren Matras sen. ALLES verkrijgbaar per pond, zooals Paardehaar, Vee ren, Dons, Kapok, Alpengras, Grêne, Varen, Zeegras enz. Alle kwaliteiten Damast, Stórs-linnen, ook Veeren- en Kapok Tijk en blauw Ovèrtrek, en Jutte, alsmede onze bekende Stroomatrassen f5.50. Alle soorten echte Leidsche Wollen Dekens, Satinet-, Creton- en Molton Dekens. zooals Kasten in alle grootte, en Tafels in verschillende maat en kwaliteit. Stoelen, Salonstoelen, in rug en zitting gestoffeerd, solied en modern, in vele verschillende soorten. Alle soorten HUISKAMERSTOELEN in verschillende kwaliteiten. Ledikanten in alle prijzen. COCOS voor kamers en gangloopers. Alle prijzen Cocosmatten. Verschillende soorten Chinarollen in alle prijzen, ook groote tafel Chinamatten vanaf fl.45. Tapis BelgejKarpetten In verschillende kleuren en prjgzcn. Alles onder de laagste prijzen. Minzaam aanbevelend, Uit BEUSDEN Stadhuis en Markt, Stadhuis en Breestraat, Vischmarkt, Wilhelminaplein, St. Antoniusgesticht, R. C. Kerk, Wijksche Straat, Hoogstraat en Boter markt, Tramhaven, Scheepswerf. Uit NEDERHEMERT: Kasteel voorzijde, Kasteel achter zijde, Pastorie. Prijs per kaart 4 Cent. Een volledig stel van 13 kaarten 40 Cent. CÖ CÖ Q3 CD CD cd CD <33 GO CO 'cd BIJVOEGSEL Jlicnwsblad J. MONSTER, DRIJFRIEMEN Prentbriefkaarten 4'|2 "o Deposito's ABONNEERT U OP DIT BLAD. I —JM

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1921 | | pagina 5