Tegen aambeien, droge of bloedende, wende men Foster's Zalf aan. Deze doet de jeuk en pijn on middellijk bedaren, en heeft een bijzonder heelende werking. Prijs f 1.75 per doos, alorn verkrijgbaar. Verlegen met de Tisch. Te Aberdeen kwamen dezer dagen 50 trawlers aan, die 400 ton visch aan boord hadden. Driehonderd kisten uitstekende visch bleven onverkocht en waren ook na de veiliDg onverkoopbaar. Men was toen werkelijk verlegen met de visch en het publiek mocht zooveel mee naar huis nemen als het verkoos. Zelfs toen bleef er nog een aanzienlijke hoeveelheid over, en men was genoodzaakt deze overboord te gooien. o De ontploffing te Bodio. 20 dooden, 100 gewonden. Volgens berichten uit Bern blijkt de ontploffing in de Nitrumwerke te Bodio, kanton Tessino, buitengewoon zwaar te zijn geweest. De geheele fabriek is ver woest. Tot Maandagavond waren 100 gewonden onder de puinhoopen vandaan gehaald. Bij het appèl, dat daarna onder het personeel gehouden werd, bleken echter nog 20 personen 'te ontbreken, o. m. ook de directeur Belzov en de ingenieur Schel lenberg, die, naar men aanneemt, onder de puinhoopen begraven zijn. De gebouwen van de Tessiner Elektri- zitatswerke, de Gotthardwerke en de Motor A. G. werden ernstig beschadigd. Op de Nitrumwerke werden ontploffings middelen vervaardigd er werkten in nor male tijden ongeveer 300 arbeiders. Ontploffing te Pola. 50 Personen gewond. Tengevolge van een ontploffing in een hangar te Pola (kust van Istrië) zijn 50 personen, voor het meerendeel licht gewond. Storm in Australië. Volgens een bericht uit Melbourne aan de »Times« werd de Australische staat Nieuw Zuid-Wales geteisterd door hevige regenstormen, die ten Noorden van Sidney veel schade aanrichten. Eenige personen kwamen om door het overstroomen van een rivier. Regen eu Boschbrandcn in Groot-Brittanuië Het heeft geregend in verschillende deelen van Engeland, Schotland en Wales, doch te Londen, waar de lucht den heelen dag bewolkt was, vielen slechts enkele druppels. In het Noorden van Schotland staan bosch en heide over een uitgestrektheid van 15 K.M. in brand. Verscheidene Schotsche boeren hebben hunne bedreigde woningen moeten verlaten. Interessante ontdekking in Neerd-Sleeswyk. Eenige dagen geleden gaf het bestuur van het Deensche Nationaal Museum last tot uitgraving van eenige moeraslanden bij Hjortriskobbel bij Soendanborg in Noord- Sleeswijk, waar in 1888 een gedeelte gevonden was van een zeer oude boot. Vanaf dien datum tot aan het overgaan van Noord-Sleeswijk naar Denemarken heeft de eigenaar geweigerd verdere uit gravingen toe te staan, daar al zijn vond sten naar Kiel zouden worden gezonden. Donderdag jl. heeft men een boot gevonden die waarschijnlijk dateert uit de 3de eeuw na Christus. Hij is twee meter breed, de volle lengte is nog niet blootgelegd in de nabijheid lagen ovale schilden en een aan tal speren. De boot gelijkt aan die welke in 1858 en 1863 werden gevonden in het Nydammoeras te Sundeved in hetzelfde deel van Sleeswijk. Een van de booten was van eikenhout, de andere van denne- hout. De moerassen van Sleeswyk zijn van buitengewoon belang op archaologisch ge bied. De vondsten aldaar gemaakt dateeren waarschijnlijk uit den tijd van de volks verhuizing en de booten, schilden en pieken zijn misschien offers aan de goden na een veldslag. o Ratteurerdelging iu Frankrijk. Naar thans wordt gemeld zijn te Parijs meer dan 500,000 ratten gedood, sinds de verdelgingsoorlog tegen deze dieren werd ingezet. o Petroleumrelden ontdekt. Uit Victoria wordt gemeld De regeering van Britsch Columbia deelt mede, dat in het uiterste noorden van Canada, op 1000 mijl van de Jucon, één van de rijkste petroleumvelden van het vaste land is ont dekt. Het beslaat een oppervlakte van 60 bij 100 mijl. o De staking in de R(jnscbeepraart. Ook het Hollandsche personeel staakt. Het Fransche. en Hollandsche marine personeel op de Rijnstoombooten is thans ook in staking gegaan zoodat thans de staking in het scheepvaartbedrijf volkomen is. Ook in het bezette gebied duurt de staking voort, ondanks het verbod. o Regen in Denemarken. In geheel Dennemarken is Vrijdag een overvloedige regen gevallen. Voor het gras en den beetworteloogst komt deze regen niet te laat. De graanoogst daarentegen heeft door de droogte en stormen der laatste dagen een schade geleden, die millioenen bedraagt. In Noord-Jutland heeft de regen de woe dende heide- en boschbranden gebluscht. o De petroleumkrand. Uit Mexico City wordt gemeld, dat waarschijnlijk nog steeds vier bronnen branden. o De onlusten in Italië. Het aantal dooden, gevallen bij de bot sing te Sarzana bedraagt 10, waarvan 8 fascisten. Voorts werden 10 personen gewond. Thans is de rust wederom her steld. Door de overheid wordt een onder zoek ingesteld. In de Kamer werd het gebeurde te Sarzana besproken. Bonomi deed een be roep ten gunste der pacificatie en ver klaarde, dat de regeering ten koste van alles, zal verhinderen, dat de binnenland- sche onlusten zouden voortduren. Bonomi werd luide toegejuicht. Mynwerkers, die belangeloos een uur overwerk aanbieden. Naar de »Times»-correspondent te Huelva meldt, hebben de mijnwerkers van de Rio mijnen het aanbod gedaan gratis een uur overwerk per dag te doen. De verhouding tusschen directie en personeel is ten zeerste verbeterd sinds de staking van zeven maan den in Jan. 1.1. is geëindigd. Dezer dagen heeft de directeur een beroep gedaan op al het personeel om de maatschappij in de moeilijke tijden, welke zij doormaakt, te willen helpen door de productie zooveel mogelijk te vergrooten, waarbij hij er op wees, dat anders de uitgaven zouden moe ten worden verminderd door ontslag van werkkrachten. Als antwoord kwam een schriftelijk aan bod om dagelijks zonder extra loon een uur overwerk te verrichten, zoolang de kritieke toestand zou duren. Fransche troepen tiaar Opper-Silezië. De Fransche generaal Degoutte beraad slaagde te Düsseldorf met generaal Henoque en den Belgischen bevelhebber over het transport van de 15e Fransche divisie over zee via Antwerpen door het Kieler kanaal naar Dantzig, vanwaar ze door den Poolschen Corridor naar Opper-Silezië zal gezonden worden. De hongersnood en cholera in Rusland. De te Berlijn aangekomen voorzitter der Joodsche vereenigingen in Rusland, Kreimin, deelt mee, dat er vreeselijke vertwijfelings- onlusten hebben plaats gehad onder de door den honger tot waanzin gedreven Russische massa's die zich vooral tegen de Joden richten. Volgens de Moskousche »Isvestya« breidt de cholera zich in heel Rusland uit. Vooral Rostuw aan de Don, gouvernement Wolga, is zoo zwaar geteis terd als nooit te voren. De gezondheidstoestanden zijn ontzettend. De stad is met vuil overdekt. Stroomend water is bijna tot een legende geworden. Duizenden hongerende boeren vluchtten uit hun dorpen en sleepten zich raar de ziekenhuizen. Overal waart de dood. o Woelingen in Marokko. Volgens berichten welke onder groot voorbehoud zijn te aanvaarden zouden ern stige gebeurtenissen hebben plaats gehad in de Spaansche zóne van Marokko. Hieraan zou de terugkeer van den koning moeten worden toegeschreven. Volgens een telegram uit Madrid aan de »Journal« hebben de Kabylen een aanval gedaan op de vooruitgeschoven stellingen van Mollila. De Spaansche verhezen zouden verscheidene honderdtallen bedragen aan gewonden en dooden. Generaal Fernandez Sylvestra zou zelfmoord hebben gepleegd o Sprinkhanenplaag. Verleden week is een wolk sprinkhanen op Stamboel (Frankrijk) neergestreken. Ontvoeringen per vliegmachine. De te Napels verschijnende »Mezzogiorno« bericht, dat er een groote en machtige bende bestaat, die haar vertakkingen heeft door geheel Italië en haar werk maakt van het ontvoeren van kinderen en jonge meis jes en wel per vliegmachine. Verscheiden kinderen en twee jonge dames worden reeds vermist. Er hebben reeds een aan tal arrestaties plaats gehad. o Grafschennis. Het graf van den vermoorden Oosten- rijkschen troonopvolger Franz Ferdinand en zijn gemalin in Anstetten is opengebroken en vele kostbaarheden zijn gestolen. De daders, twee arbeiders uit Weenen, zijn gearresteerd. o Opstootjes in een Weenscherechtsiaal. Toen door een der Kamers van een schepengerecht te Weenen tegen eenige arbeiders wegens diefstal een strenge ver- oordeeling uitgesproken werd, bestormden, naar de »N. R. C.c meldt, een aanval vrienden en vriendinnen der veroordeelden de verhooging, waar de rechters zaten. Een der vrouwelijke rechters had het bij zonder te ontgelden. Met moeite werd de gendrmen de aanvallers meester. Tot op straat werd het gevecht voort gezet. Het geval heeft veel opschudding gewekt. BINNENLAND. Roofmoord te Eestrum. Een verschrikkelyken moord is Donder dagmiddag te Eestrum gepleegd. Het ging den buren bevreemden, dat men den alleenwonenden 73-jarigen koe melker L. Vriezinga niet in zijn dagelijksch werk opmerkte. Ook hoorde men het vee schreeuwen. De politie werd gehaald en toen deze de deur van Vriezinga's huis openbrak, vond men den ouden man achter in het turfhok met een vreeselijke steekwond in het hoofd. Hij moest reeds lang dood zijn. Een onderzoek heeft aan 't licht gebracht, dat Donderdagmiddag de 21-jarige P. Kooistra, uit de nabijheid, bij den ouden man is binnengedrongen. Vervolgens heeft hij, toen V. op het gerucht afkwam, een broodmes van de tafel gegrepen en V. daarmede gestoken, waarna hij het lichaam van den zwaar gewonde weggesleept heeft naar achteren. Hij heeft daarna diefstal gepleegd. Met een politiehond uit Leeuwarden heeft men den dader opgespoord, Hij is uit zijn bed gelicht en moet reeds bekend hebben. Hij is naar Leeuwarden gevoerd. Overreden. Bij de Weesperpoort te Amsterdam is een negen-jarig jongetje, terwijl het speelde, onder de Gooische stoomtram geraakt, waardoor het kind de beenen werden af gereden. Kort nadat het naar het zieken huis was gebracht, is het knaapje over leden. De visschen en de droogte. Zelfs de visschen ondervinden de na- deelige gevolgen van de droogte. Door die langdurige droogte is nl. het water van dien aard, dat de visch ziek wordt en sterft. In verschillende wateren van Noord- Holland ziet men dan ook vele doode vis schen drijven. Zieke visschen komen naar de opper vlakte van het water en zijn dan gemak kelijk op te scheppen of zelfs met de hand te grijpen. Een dezer dagen werd zoo ook een snoek van acht pond bemachtigd. Er is overigens in de binnenwateren ook veel zieke aal. De neef uit Amerika. Men herinnert zich ongetwijfeld, schrijft de »Msb.« het verhaal over den neef uit Amerika, die een week of zes geleden in Zwolle was aangekomen en door zijn familie, neven en nichten, met open armen werd ontvangen als de rijke Croesus-suikeroom uit de nieuwe wereld die zijn bloed verwanten overblufte met plannen om groote huizen te koopen en te Zwolle een filiaal van de Ford-autofabriek op te rich ten die prachtige meubels bestelde en zijn familieleden mooie betrekkingen toe zegde, zoodat ze, wat ze hadden, lieten loopen die bij den heer v. R. aldaar een voorschot vroeg en kreeg en in gebreke bleef het terug te betalen die deswege gearresteerd werd waarbij bleek dat hij zoo arm was als de mieren Die neef uit Amerika nu heeft voor de Zwolsche rechtbank terecht gestaan en is daar vrijgesproken. o Het proces Jung. Uit Breda meldt men De regeering heeft besloten, Franz Jung, een der voormannen der Duitsche commu nistische arbeiderspartij, beschuldigd van medeplichtigheid aan muiterij en vrijheids- berooving, niet uit te leveren. o Bosch- en heidebrand by Zeist. Vrijdagmiddag brak een boschbrand uit langs den straatweg ZeistAmersfoort. Door den harden wind verbreidde het vuur zich snel in Z.-W. richting. Omstreeks 6 uur bereikte het vuur den grintweg Maarn—Amersfoort bij Oud- Leusden, waar eenige honderden militairen een strook langs den weg hadden afgebrand. Aanvankelijk was deze strook te smal ge maakt, waardoor later onder een verstik- kenden rook militairen en burgers dit werk moesten voltooien. Aan blusschen der vlammen was geen denken. Om 7 uur was de brand op deze lijn sterk verminderd, terwijl ook de wind ging liggen. Het was een indrukwekkend schouwspel. Met groote snelheid vlogen de rosse vlam men nu en dan bloedrood door het bran dende hars over de heide. Zware wolken verduisterden de omgeving. Veel bosch is verloren gegaan. Het geheele garnizoen van Amersfoort, ten getale van ongeveer 1100 man heeft op energieke wijze hulp geboden. Van alle kanten kwamA cavalerie, infanterie, benevens de kaderlandstorm opdagen. Om helfnegen ongeveer was de brand grootendeels bedwongen. De militaire autoriteiten hebben 5 per sonen gearresteerd, die wegens grove on voorzichtigheid den brand hebben veroor zaakt. De speclkaartenlielnstiiig. Bij de bespreking van de opbrengst der Rijksmiddelen in de afgeloopen maand merkt het »Hbl.« op, dat de speelkaartenbelasting nog altijd slechts een minieme opbrengst geeft en stelt de vraag, of men deze pla gerige belasting, die niet noemenswaard tot de staatsinkomsten bedraagt, maar niet weer zou afschaffen. In Juni heeft deze belasting slechts f 5500 opgeleverd. Dit is inderdaad wel een heel miniem bedrag en werkelijk niet noemenswaard in verhouding tot den romp slomp, die aan de heffing verbonden is. Een eigenaardig sportterrein. De Maas te Arcen is zoo laag, dat in de rivier een voetbalwedstrijd is gespeeld. Er werden foto's genomen midden in de Maas, meldt de »Limb. Koerier Boschbrand. Te Son woedde Vrijdag een groote bosch- en heidebrand die den geheelen dag aan hield en verscheidene hectaren vernielde. Te schiedam is het 2-jarig dochtertje van v. d. K., aan het Groeneweegje, door een vrachtwagen overreden. Het linker voorwiel ging haar over den rug, zoodat de ruggegraat en een paar ribben werden gebroken. Het kind was bijna orimiddelijk dood. Zondagmorgen is te Zevenaar brand uit gebroken, waardoor een blok van vier wonin gen bijna geheel in asch werd gelegd. De bewoners konden zich slechts met moeite redden. Ondanks den sterken wind wist de brandweer de belendende perceelen te behouden. De oorzaak van den brand is onbekend. Geen der bewoners was tegen brandschade verzekerd de huizen wel. Van één gezin werd hoegenaamd niets gered. Volgens de Leeuwarder Courant zal bin nenkort een geregeld luchtvaartverkeer LeeuwardenAmsterdam worden geopend. Reeds de volgende week zou een proef vlucht worden gehouden. o Nog een ruïne in de Maas. Men schrijft uit Balgoij Nabij de bedding der Maas op het einde der uitvliet bij de Balgoijsche sluis is thans eene fundeering zichtbaar geworden be staande uit zand- en tufsteen. Het muur werk heeft een dikte van ongeveer een meter. Niemand kameen gedachte vormen waarvoor dit in vorige eeuwen heeft moeten dienen. o Typhus. Het aantal typhus-gevalllen in Delft is in de laatste dagen toegenomen. Tot heden zijn 19 gevallen geconstateerd terwijl nog één zieke in observatie is. De lijders worden, voor zoover ze daar toe bereid zijn, overgebracht naar een af zonderlijke barak in het gasthuis. De oorzaak van de ziekte is te zoeken in het gebruik van besmette melk. De burgemeester waarschuwt de inge zetenen voor 't gebruik van ongekookte melk. Drinkwater gerantsoeneerd. De inwoners te Asten zijn op water rantsoen gesteld. Tweemaal per dag wordt aan ieder gezinshoofd onder politietoezicht een hoeveelheid water uitgereikt. o De droogte en de wildstand in twente. Het droge' weer der laatste weken is zeer in het belang van den wildstand. In natte ^omers komt van het broedsel niet veel terecht. Thans valt daarover niet te klagen. Er zal overvloed van wild aan wezig zijn de boeren zullen het tot hun schade ondervinden. Groote vluchten pa trijzen zijn dezer dagon waar te nemen. Twee visschers te lerseke verdronken. Zondagavond omstreeks negen uur viel te lerseke een mosselschipper van boord. Op zijn hulpgeroep sprong een andere vis- scher, goed zwemmer, hem na, doch bei den dreven met den sterken siroom af. De pogingen welke gedaan werden om de twee visschers hulp te bieden, bleven vruchteloos. Beiden waren oppassende huisvaders in den leeftijd van omstreeks 30 jaar. De hitte. Te Exolo zijn tengevolge van de hitte plot seling eenige personen ernstig ongesteld geworden. In het veen vallen verschillende men- schen, die daar werkzaam zijn, door de hitte flauw. Bij Resolutie van den Minister van, Fi nanciën d.d. 19 Juli 1921 no. 94 is met ingang van 21 Juli 1921. a. de commies le kl. M. C. den Engels man te Woudrichem ontheven van het ambt van deurwaarder der Directe Belas tingen voor de gemeente Werkendam b. de kommies le kl. G. Mantel te Werkendam benoemd tot deurwaarder der Directe Belastingen voor de gemeenten Werkendam, Almkerk en de Werken en Sleeuwijk. PLAATSELIJK NIEUWS. Hensden. Met ingang van 1 Augus tus 1921 worden verplaatst de Technisch ambtenaren van den RijkswaterstaatD. Olie van hier naar Waalwijk, en W. E. Janson van Geertruidenberg naar Zwolle. Werkendam. In den Sleeuwijkschen dijk sloeg een paard, bespannen voor een rolwagen met ijzer, op hol. De voerman, de heer A. v. d. S., geraakte onder den wagen, waardoor hij zich zoodanig ver wondde, dat hij zich onmiddellijk onder heelkundige behandeling moest stellen. Geslaagd voor het eind-examen M.U.L.O. J. v. d. Wiel en J. v. d. Straaten alhier. Beneden-Langstraat. By de gehou den verpachtingen van weitoemaat besteedde men. f 30 af 50 per H.A. In verband met den bestaanden grasr.ood is dit wel niet zooveel, maar er staat niets op ook, zoo wordt gezegd. Als men de weide aanziet, dan is het geen wonder dat de boter duur wordt. Drnnen. Veiling 27 Juli vm. 11 uur. Frambozen 104 cent per K.G. Roode bessen 46 56 Kruis 40 Morellen 92 Pruimen 29 Appels 28 Peren 825 Tomaten 1723 Uien 7 Erwten Boonen Bloemkool Komkommers Meloenen 5J-15J 16 60 120» 15—103 Abrikozen f2.75--4.50 per 100 stuks Peen f5.50—575. 100 bos Krok f3.00 100 Meeuwen. De muziekvereen. »Kunst en Vriendschap» alhier, zal deelnemen aan het concours voor muziek en zang te Zij- derveid op 31 Augustus a.s. In September a.s. zal in deze ge meente, vanwege de Prov. Regelingscom missie voor de paardenfokkerij in N.-Bra- brant nogmaals een groot Provinciaal con cours hippique worden gehouden voor type tuigpaard hengsten en type tuigpaard merriën. Raamsdonksveer. De graanverpach- tingen, die in vollen gang zijn, loopen in opbrengst veel uiteen voor de tarwe van f 268 tot f 550 voor de haver tot f 425 en voor de boonen tot f 400 per H.A. Veel werd door de eigenaars opgehouden. De najaarsgrasverpachting van den Kurenpolder bracht gemiddeld f 30 tot f 40 per H.A, op. 2—17 stuk

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1921 | | pagina 2