mam t A Altijd irynuïs. De ontsmettende-s^rzaehtende en heelende eigenschappen vair Foster's 2aif maken deze onmisbaar voaf huiduitslag, kloven, huid vlekken, eczema, psoriasis, en de verschil lende voroMB van aambeien. Spoedige brengt weldra baat. Houdt inkl. Beiersche lijfregiment is aanwen Foster'&^^lfj^lt^dyiiq Aiuis prijs fj? per doos, alom verkrijgbaar. >6 A snoe/de haar den mond en roofde het geJd en Be juweelen, ter waarde van 1000 die II v $ch Hf I I li III lil AatobandiateB ia Hev-lork. Eeq brutale aanslag en ernstige gevolgen. In het hartje van New-York, voor de Ford-fabriek, hebben auto-bandienten een brutalen aanslag gepleegd. De betaalmee ster van de Ford maatschappij, keerde met 2000 dollar van de bank terug onder escorte van twee rechercheurs. Toen zij voer de fabriek stil hielden, reed tegelijk een andere auto voor, waarin vier mannen, die revolvers op den betaalmeester richtten. Deze sloeg geen acht op hun bevel en sprong op het trottoir. Een salvo klonk de betaalmeester ontkwam ongedeerd, maar zijn twee metgezellen waren op slag dood. De bandieten werden in 'n snellen auto achtervolgd. Achttien mijlen van Memphis reden zij een landelijke laan in. De politie auto stoof vooruit en kreeg een lading kogels van eenige burgers, die de politie voor de misdadigers aanzagen. Een politie- luitenant werd gedood en drie andere zwaar gewond. Alle nasporingen naar de auto bandieten zijn vergeefsch geweest. Een milliocnen-Tondst. De »Berliner Lokal Anzeiger« verneemt uit Keulen, dat de baanwachter Malberg uit Lechtem (nabij Brühl) een zeldzame vondst heeft gedaan. Toen hij langs de spoorlijn liep, vond hij twee actentasschen, te zamen inhoudend een bedrag van vier en een half millioen Hollandsche guldens. (Wij vermoeden, dat hier sprake is van een vergissing en dat de man 4£ millioen mark in Hollandsch geld heeft gevonden. Zooals het bericht thans luidt, zou de ar beider een waarde van niet minder van 113 millioen mark hebben gevonden). Totdusver heeft men niet kunnen vaststel len, hoe het geld daar is gekomen of aan wien het toebehoort. De vinder heeft het echter aan de politie afgedragen. De Amerikaaiuche hulprerleening in gevaar. Uit Riga wordt gemeld, dat de onder handelingen over de Amerikaansche hulp actie voorloopig zijn afgebroken, omdat nog niet alle in Rusland geïnterneerde Ameri kanen in vrijheid zijn gesteld. o De nederlaag der Spanjaarden in Marokko. Uit Madrid wordt gemeld, dat de opstan deling Abdel Krim aan het hoofd van onge veer 10.000 Rifkabylen oprukt naar Melilla De strtyd in Klein Azië De hervatting van de militaire actie door de Grieken schijnt zeer aanstaande, en heeft ten doel den opmarsch naar Angora. In de beide kampen heerst groote activiteit. De nood in Kusland. Londen. In het Lagerhuis deelde Harms- worth het rapport mede van den Britsche officieelen agent te Moskou van 11 Aug., dat inlichtingen geeft, ontvangen van leden van het Russische hongersnood-comitié en welke bevestigen; dat er zeer groote el lende heerscht. Men schat, dat er nu hulp noodig is voor 35 millioen menschen. Groote massa's uit de hongersnood-districten trekken weg in verschillende richtingen om aan den hongersnood te ontsnappen. Zij, die in den oorlog uit Polen werden uitge wezen en zich neerzetten in het Wolga- gebied, zich nu geen uitredding dan terug keer near Polen, maar daar kunnen zij niet meer worden opgenomen, daar hun plaatsen door anderen zijn ingenomen. De andere vluchtelingen trekken meestal op in de richting van Toerkestan en Sibe rië, maar zij moeten door steppen trekken, die geen voedsel en geen onderdak bieden. Slechts twintig percent van deze landver huizers zien er goed uitongeveer een derde bestaan uit kinderen in deerniswaar- digen toestand, zonder voedsel, zonder kleeding. Llyod George verklaarde, dat de Britsche delegatie der internationale hongersnood commissie ingesteld door den Oppersten Raad, zonder verwijl zou worden benoemd. Mouarchistische Demonstratie in Duitschiand. Uit Berlijn wordt aan het Hbl. d.d. 15 Aug. gemeld Onder het opschrift ïKönigsparade in Münchenc meldt de »FreiheiU, dat gisteren aldaar de z.g. regimentsdag van het voor- el Beteren rwaren vertegenwoor digers dér lijfregimentsvereenigirigen naar Miinchen gekomen. ;Ties voormidctegs werd een plechtige hoogmis gecelebreerd, waarbij e.x-kor.ing LtÉSewijk, éx-kr&onprins Rup- precht gn ;.rins LeopSld iq generaals uni form aan\v§gig waren, Na de godsdienstoefening bracht een gedeelte gier, menigte voor de kerk den leden jler voormalige koninklijke familie een ovatie roepende ïleve de koning Ic o De Opperste Raad orer de oorlogsmisdadigers. Wat de oorlogsmisdadigers betreft, zal een commissie de uitspraken van het ge rechtshof te Leipzig onderzoeken en na een nauwkeurig juridisch onderzoek voor stellen doen aan den Oppersten Raad aangaande een verbetering van de Duitsche gerechtigheid, hetzij door de vonnissen nietig te verklaren, hetzij de schuldigen bij verstek te veroordeelen. De commissie zal samengesteld zijn uit twee rechterlijke ambtenaren van elk der landen, die belang hebben bij de processen te Leipzig. BINNENLAND Det personeel van de „Kosmos". Het kantoorpersoneel van de Verzeke ringsbank »Kosmos« te Zeist, heeft een adres tot den Minister van Justitie gericht, waarin o.a. gezegd wordt, dat door de beschikking van de Rechtbank te Utrecht d.d. 18 Juni 1921, waarbij de »Kosmos« onder de zoogenaamde Noodwet van 29 April 1921 geplaatst is, voor het kantoor personeel een hoogst onzekere en bijna onhoudbare toestand is ontstaan. Ongeveer twee derde van het personeel is gehuwd en velen, na hun beste levens jaren aan de belangen van de maatschappij en van hare verzekerden te hebben gewijd, zien zich binnenkort voor de noodzakelijk heid geplaatst, elders een betrekking te moeten zoeken. Zij verzoeken daarom dat bij vervulling van vacatures bij Raden van Arbeid, Rijksverzekeringsbank, Raad van Beroep, Landbouw- Ongevallen- en Ziekte verzekeringswet enz. in de eerste plaats en zonder hun schuld bij »Kosmos« ont slagen personen in aanmerking mogen komen. Politieschool op katholieken grondslag. Naar 9 De Tijd« verneemt bestaan er te 's Hertogenbosch ernstige plannen tot op- richtiug eener Politieschool op katholieken grondslag. Met de reeds opgerichte neutrale, in het Gooi gevestigd, zal dit de tweede opleidingsschool van dien aard in ons larid worden. Reizen naar België. Het pasvisum met 1 Sept. afgeschaft. Het Belgisch Consulaat te Rotterdam heeft aan »De Maasbode<< medegedeeld, dat officieel van de Belgische regeering bericht is ontvangen, dat met 1 Septem ber a.s. het visum voor Nederlandsche onderdanen, die naar België reizen, is afgeschaft. Ieder Nederlandsch onderdaan (dus b.v. ook een Hollander die in Enge land vertoeft) die zich naar België wenscht te begeven, heeft derhalve slechts zijn Nederlandschen pas noodig, en behoeft dezen niet op 't Belgisch consulaat te laten viseeren. In ecu riool geraakt. Het jongetje van den heer N. te Gouda had het ongeluk in het water, dèt bij de Zengstraat aldaar stroomt te geraken. Door den stroom meegesleurd, verdween hij in een riool. De toegeschoten per sonen konden niet anders doen, dan afwachten of het ventje aan den anderen kant uit het riool te voorschjjn zou komen. Dit geschiedde werkelijk na een tijdje, en hoewel het jongetje natuurlijk doornat en modderig was en erg blauw zag, behoefde geneeskundige hulp niet te worden inge roepen. Bezuiniging. Een commissie, bestaande uit den mi nister van financiën, jhr. mr. De Geer, den secretaris-generaal in algemeenen dienst, mr. Kan, en den thesaurier-generaal bij het departement van financiën, mr. Trip, heeft dezer dagen een conferentie gehouden met vertegenwoordigers van alle departe menten om tot een zeer ingrijpende be zuiniging op de Staatsbegrooting te geraken desnoods door wettelijke voorzieningen. Uitroer ran aardappelen. Naar van bevoegde zijde wordt mede gedeeld, kunnen de geruchten, als zou de uitvoer van aardappelen eerstdaags weer aan beperkende bepalingen worden onder worpen, als zoodanig worden tegengesproken. lefstal. Te Noordwijk-ö\ Zee zin in de Zuide lijke badinrichtingen een heer een por tefeuille met f 600(.en een gouden horloge ontstolen. c_ Een goedt vangst. Aan Je politie te bergen op Zoom is het gelukt, naar de ïZeomt mededeelt, een zekeren v. <J. diens zoon te '"iS' -s l te Amsterdaw. Een man ^gedoo telij«T^ h>e Shriek gedeel- 'n Geweldigen knaüfie'd" donderend geraas van n&V(%d door een heeft alle bewoners van bilode steenen, bij het Weesperplein doen op&dsgedeelte hun slaap. Onmiddellijk op de o&en uit volgde in eenige straten, welke het dfing bij de plaats des onheils gelegen wafé een helsch gerinkel van glas, dat op asphalf^steeren. Dezen moeten de hand ge en straatsteenen neerplofte. Deuren, welke in deze huizen openstonden werden door den luchtdruk dichtgeslagen en gesloten deuren opengesmakt, zoodat de voegen kraakten De geheele buurt, de Weesperstraat, Nieuwe Prinsengracht en Kerkstraat was in een oogwenk in de grootste consternatie, maar ook veel verder in de stad, tot op het Leidscheplein toe, was de knal, die in het nachtelijke uur op één enkelen hevigen donderslag leek, te hooren. Wat was er gebeurd Al gauw deed het gerucht de ronde, dat in de meel- en broodfabriek »Ceres« 'n ernstige ontploffing had plaats gevonden, waardoor de hooge fabrieksschoorsteen, welke in verband met de gas-ovens in dit bedrijf, thans buiten dienst is, tot op enkele meters inééngestort was, terwijl bovendien een groot deel van het dak door de neer vallende steenmassa vernield was. In de ochtenduren. Wat in deri nacht nog vermoed werd, bleek helaas juist te zijn. De portier Kuipers was bij de ontploffing omgekomen. Een politiehond wees tusschen de puinhoopen de plaats aan, waar het slachtoffer bedolven was. Hij iag in de gasstokerij onder steen- en balkenmassa's. Uit de verwon ding viel af te leiden, dat hij aan het hoofd door een steen getroffen was, en vermoelijk dadelijk gedood. De ongelukkige, Johan Kuipers geheeten, was 48 jaar oud. Hij was gehuwd en laat zes kinderen achter. De huuraanzeggingswet. De wetgever kan tevreden zijn, wat betreft de werking der huuraanzeggingswet, zoo wordt uit Amsterdam in 't Hbl. ge schreven. Vooral de preventieve werking der be palingen is een zeer gunstige, en met het om speculatieve redenen laten leegstaan van woningen is 't nu spoedig uit. Door gaans is een aanzegging per deurwaarders- exploit vanwege de huurcommissie aan den eigenaar voldoendemeer dan 50 woningen zal de Amsterdamsche huurcommissie niet te verhuren krijgen, maar veel grooter is het aantal woningen, dat thans door de eigenaren weer ter bewoning is uitgegeven. o Zakkenrollers. De Amsterdamsche politie heeft twee mannen aangehouden, die er van verdacht woiden een kellner een portefeuille in houdende f 3400 te hebben ontrold. De portefeuille is later in een steeg terugge vonden. o De Aardappelpryzen. De prijs der aardappels valt nog al mee voor den producent, schrijft men aan het »Hbl.« Schitterend leek 'teerst niet, als gevolg van de geringe opbrengst, welke goeddeels aan nachtvorsten en droogte te wijten is. Over 't algemeen toch zal op niet meer dan twee-derde, op vele plaatsen op niet meer dan de helft van een normalen oogst gerekend kunnen worden. De stroocartou-industrie in Groningen. Stopzetting van meerdere fabrieken te wachten. Winschoten. De fabricage van slroo- carton staat zoo goed als stil. Het werk is niet loonend voor de fabrikanten, in tegendeel. De fabricage van een ton (1000 K.C.) carton kost bij de exploitatie kosten f 140, terwijl de opbrengst slechts f 60 bedraagt. Bovendien zitten de fa brieken opgepropt met carton. Er zijn fabrieken, die onder déze omstandigheden niet weer te werk gesteld zullen worden, andere, zooals »Reiderland« te Winschoten en »Erica« te Oudepekela, worden stopgezet. Enorme voorraden stroo hebben de fa brieken nog en daarbij worden nog dagelijks aangevoerd. Van den ouden voorraad werd heel wat ingekocht tegen prijzen van f CO tot f 65 per 1000 K.G. terwijl thans de prijzen gemiddeld nog geen f 10 bedragen. Prijsdaling. Een boerderijtje te Ekamp, gemeente Finsterwolde (Gr.) groot ongeveer 10,5 werd dezer dagen publiek verkocht voor f15.630, terwijl een klein jaar tevoren er f2000 meer voor was betaald. o A hebben in een ree,8 diefstallen, welke jarerien oudsten v. eedurende de jongster? 1911 tot 19v) en door den 1916 waréirende de jaren *.n 19H tot Het grootsnleegd. vreemd ten nadel der artikelen, is u..<. Jr., N. V. Machinefan de firma P. Smit een kleiner deel ten na en Scheepswerf, dere alhier gevestigde h van een an- firma Smit voornoemd is om Van de partij van ongeveer 400 K.G.j'fld een tweede firma ongeveer 200 K.G. gt. de schappen, ijzeren en koperen buizen 't staven, machine-onderdeelen enz. Het schijnt in de bedoeling van de v. d. L's gelegen te hebben voor eigen rekening met het gestolene een metaalbedrijf te gaan inrichten wanneer het oogenblik daarvoor gunstig zou zijn. Beide gearresteerden hebben bekend en zijn naar Rotterdam overgebracht, waar zij ter beschikking van den Commissaris van Politie in de Vde afdeeling zijn gesteld. De gestolen voorwerpen, waaronder tal van vijlen, boren en ander handgereedschap zullen naar hier worden verzonden. BEKENDMAKING. LOTING MILITIE De BURGEMEESTER van HEUSDEN, maakt bekend: dat de loting voor de Militie der lichting 1922 voor deze gemeente zal worden gehouden op Dinsdag 27 September a.s. des voormiddags 9.45 uur ten stadhuize alhier. Heusden, 10 Augustus 1921. De Burgemeester voornoemd, H. J. VAN EGGELEN. den Haag en Scheveningen. Dat door hun veel genoten werd laat zich begrypen, 's Avonds werden ze per voertuigen in Woudrichem afgehaald, welwillend door 'verschillende inwoners voor dat doel ter beschikking gesteld. Beneden Langstraat. De graanoogst is grootendeels afgeloopen en over de op brengst van een en ander bestaat groote tevredenheid. Alleen de haver geeft een onvoldoenden oogst. Nu de regen is gekomen wordt aller wegen knolgroen gezaaid, in de hoop, dat de naschaar van den akker nog eenigermate zal voorzien in het tekort, dat de weiden opleverden. Bonimeier waard. In den hooihandel begint meer leven te komen. Men besteed reeds tot f 40 per 500 K.G. Op sommige plaatsen reeds tot f DO. Er is in te voor zien dat, daar het nu reeds aan hooge prijzen gekocht wordt, de voorraad kleiner wordt, en er dezen winter bij velen die niet veel gepacht hebben een groot tekort >1 zijn en nog hoogere prijzen. Her\Pe^e' ^,s* bondag zal voor de Ned. alhier optreden Ds. J. H. - voorm. hal. Pred'kant te Elspee. q .Men en des nam. half o a 16v "petbalterrein aan de W V. Gendsvaart al, wefd j h Zoridag de derde seriewedstrijd, sch,eïe„ door de Capelsche voetbal vereen^ Excelsior, gespeeld onder leiding van u>n heer A. v. d. Waals. Bij loting was bep^ia, dat in de eerste ronde zouden spelen Juliana I uit Baardwijk tegen R.W.R. (combinatie eerste en tweede elftal) en S.V.V. I uit Sprang tegen T.S.V. I uit Tilburg. De eerste wedstrijd werd door Juliana twintig min. voor het einde, toen de stand 11 was, gestaakt, als protest tegen een doelpunt, toegekend aan R.W.B. combinatie, waardoor R.W.B. winnaar werd van dezen wedstrijd. De tweede match eindigde in een 10 overwinning voor T.S.V. zoodat in de finale T.S.V. en R.WV. te kampen hadden om den eersten en tweeden prijs T.S.V. toonde zich weer met een 1 0 overwinning de meedere van R.W.B waardoor T.S.V. den eersten prijs, zilveren lauwertak, en R.W.B. PLAATSELIJK NIEUWS. Heusden. Op Dinsdag 27 Sept. des v.m. 9.45 zal alhier de loting voor de nationale militair plaats hebben voor de ge meente Drunen, Genderen, Hedikhuizen, Herpt, Heusden en Oudheusden, terwijl om 11 uur op dezelfden dag de gemeente Meeuwen, Nieuwkuik, Veen Vlijmen en Wijk aan de beurt zijn. De Brigade Comandant der Kon. Maréchausseé alhier, verzoekt ons mede te deelen, dat de Burgemeester van Wemel- dingen (Zeeland) in overweging geeft eerst bij hem inlichtingen in te winnen, alvorens relatiën aan te knoopen met Jacob Schipper Dz. wonende C 23 te Wemeldingen. De langverwachte regen is eindelijk gekomen. Zaterdag namiddag ten deele begonnen, kwam Zondag in den vroegen morgen een onweer opzetten gepaard met slagregen. Ook Maandag hield de regen bij tusschenpoozen aan. Alles is terstond verkwikt en de weilanden en de tuinen beginnen weder groen vertoonen zoodat de moed bij landbouwer en tuinman is op gewekt en men hoopvol de toekomst inziet. Hoeveel regen is er gevallen Vol gens den regenmeter van Zaterdag tot en met Maandag II. 15.4 millimeter en wel in deze volgorde 11,8, 1 en 2.5 millim. Almkerk. Toen j.l. Zaterdag de arbeider D. v. H. bezig was met hout te snoeien had hij het ongeluk zoodanig in zijn hand te hakken, dat er spoedig een noodverband gelegd moest worden. De burgemeeester alhier brengt ter algemeene kennis, dat in 1921 alleen de verlofgangers van de Land weerlicht ingen 1920 zullen worden onderworpen aan het onderzoek vermeld in Art29 der Land- weerwet en dat eene oefening als bedoeld in het 2de lid van dat Art. niet aan het onderzoek wordt verbonden. Naar wij vernemen is deze Gemeente thans toegetreden tot de regeling bedoeld in het werkloosheidbesluit 1917. Andel. Het 3-jarig zoontje van bakker S. viel in een moddersloot en zou zeker daarin gestikt zijn, zoo niet M. B. het onge luk ziende gebeuren, het ventje uit zijn be nauwde positie gered had. Onze dorpsgenoot, de heer J. van Andel, onderwijzer te Dubbeldam, slaagde de vorige week voor het examen Hoog- duitsch. Donderdag maakten de leerlingen der Chr. School, onder begunstiging van goed weer, hun voorgenomen reisje naar v. Des half drie. den tweeden prijs, zilveren schild, werd toegekend. De wedstrijden hadden, be houdens het incident met Juliana, een goed verloop en werden uitstekend gespeeld. De belangstelling was jammer genoeg niet zoo groot als bij de voorjaarsseriewedstrij- den onzer voetbalvereeniging. J.l. Zondag speelde een Excelsior- combinatie op den seriewedstrijd, uitge schreven door de voetbalvereeniging D.E.V.O. te Waspik tegen Olympia uit Geertruiden- berg. Deze wedstrijd werd door onze geel zwarten gewonnen met 30, waar door zij zich in de finale plaatsen, die a,s. Zondag gespeeld wordt. Pruimen Appels Peren Snijboonen I II stek Princessen Duitsche boonen Sjalotten Aardappelen Pronkboonen Stamboonen Braambessen Roode kool Savoye 9 Komkommers Gameren. Julianac, dat 4968 cent 2-28 9 2—30 9 50-58 27—29 21 47—59 24 15 9 7—8 13—17 24—39 28 13J24j 3 9 per 9 9 9 K.G. 9 9 9 9 per stuk 1-12| Ons Fanfarecorps 9Princes p» Pinksterenmaandag te Dieren een 2e en een eereprijs verwierf, behaalde j.l. Maandag te Driebergen met 25 punten een eerste prijs. Federatief. Eere voor den Directeur den Heer Parren uit Vlijmen en eere voor de Vereeniging. Even als de vorige keer werd de reis per vrachtauto van den Heer Moorrig uit Zalt-Bommel gemaakt. Een gezelschapsreisje met deze auto is ten zeerste aan te bevelen daar de leiding ervan in uitstekende handen is. 's Gravenmoer. De heer A. Ring- nalda, candidaat te 1s Gravenhage heeft voor de roeping als predikant der Gere formeerde kerk alhier bedankt. De Christelijke school alhier zal met één lokaal worden vergroot en uitge breid, waarvoor bereids de aanbesteding heeft plaats gedad. Sprang. J.l. Zondag werd van den landbouwer G. B. alhier een koe door den bliksem gedood. Daar het dier niet geassureed en voor de consumptie ongeschikt is, is het voor genoemde een heele schadepost. Veen Zaterdagmiddag bleven de twee bij het publiek welbekende honden van den heer A. languit liggen. Later bleek dat zij beiden doodgeschoten zijn terwij! ze weer achter schapen aan 't jagen waren. 0 Druilen. Veiling 13 Aug. vm. 11 uur. 9 9 9 9 9

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1921 | | pagina 2