voor let Land van flensden en Altena, ie Langstraat en de Boflunelerwaard. is. 4114. Zaterdag 20 Augustus IP U Ft O L Goedkoop Dorschen P ij o ij k e 8. Stap Zoon AEROXON C. VERPLOEQH, Wortelboer's Zalf. Grossiers Jtcusdeti. Verbeterde Wilhelmina Tarwe Zeeuwsche Wintergerst, fetkuser Kogge, Bühlendorfer Kogge, H-H- Winkeliers! Vraagt offerte, BEHOORENDE BIJ HET MOEDER! DENK ER OM. Vrouwen dienen meer rust te nemen. Als volwassenen deden wat zij onderwijzen vroeg naar bed gaan zouden veel minder menschen lijden aan nierkwalen. Het is niet verstandig om na de inspan ning overdag 's avonds nog laat te strijken, verstellen, stoppen enz. Denk er om, moeder Laat naar bed gaan, zorgen, overwerking en onregelde maaltijden overladen het bloed met urinezuur, en het filtreeren van zulk vergiftigd bloed verzwakt de nieren. Die pijn in den rug, in de lendenen en zijden, is een waarschuwing van nierzwakte, die als niets gedaan wordt, kan leiden tot uierontsteking, blaaskwalen, nierwaterzucht, niergruis en -steen. Besluit zulke gevaren te vermijden. Verminder de inspanning der nieren. Ver mijd laat naar bed gaan en onverstandige gewoonten. Geniet meer van frissche lucht, wandel meer buiten, en zorg voor meer gezondheid-gevende slaap. Laat Foster's Rugpijn Nieren Pillen u bijstaan in uw poging om gezond te worden. Dit geneesmiddel voor de nieren bereikt zuike uitstekende resultaten, doordat het uitsluitend op de nieren en blaas werkt, doch niet op de ingewanden. Vroege behandeling is het best. Bijtijds genomen, kunnen Foster's Rugpijn Nieren Pillen de ontwikkeling van nier- en blaaskwalen voorkomen. Duizenden dankbare vrouwen danken haar geluk en gezondheid aan dit speciale niergeneesmiddel. De handteekening van James Foster komt voor op elke echte doos. Verkrijg baar bij alle bekende drogisten k f1.75 per doos. BUITENLAND. De opstand in de Oekrajine. Het aantal afdeelingen van opstandelin gen in de Oekrajine vermeerdert snel, In 1919 telde men er 45, in 1920 waren ei 70, en nu zijn er 270. Daar zij niet openlijk de roode troepen kunnen verjagen, doen zij hun best om het bolsjewistische leger te verzwakken, te desorganiseeren om de rooden aldus te doen minachten door de bevolking. Hun taktiek is om aldoor de roode afdeelingen aan te vallen, wat zij doen met de snelheid des bliksems en op zulk een wijze, dat de verdenkingen en de wraak der communisten niet op onschuldigen kunnen vallen. Daarom worden zij ook gesteund door de bevolking van de geheele Oekrajine. Onder de opstandelingen heerscht een strenge dicipline bij de Mancho-troepen wordt plundering gestraft met den dood. De strijd der communisten tegen de op standelingen wordt op vreeselijke wijze gevoerd. In alle streken, waar opstande lingen zyn waargenomen, worden de dorpen in een omtrek van tien mijlen gebombar deerd van elk dorp worden op zijn minst 25 mannen doodgeschoten. Indien dat nog niet voldoende blijkt, worden de dor pen verbrand en de inwoners naar Siberië gezonden, terwijl hun landerijen worden verdeeld onder de roode troepen. De op standelingen, die door de communisten gevangen worden genomen, worden onder worpen aan vreeselijke martelingen. Met het doel om zich meester te maken van den oogst in de Oekrajine, hebben de communisten te Rowno bij de 20 divisies cavalerie samengetrokken. Het koren wordt met geweld genomen, naar voorloopige opslagplaatsen gebracht en vervolgens naar Moskou vervoerd onder militair geleide. Ondanks het strenge toezicht weten de op standelingen echter steeds weer spoorwe gen op te brekeD, bruggen in de lucht te laten vliegen, treinen te laten derailleeren. Alle nachten ziet men het schijnsel van branden. Zij stichten brand in de opslag plaatsen van graan en andere voorraden, welke de bolsjewisten uit de Oekrajine wil len uitvoeren. o Koning Peter ran Servië f. Brussel, 16 Aug. Koning Peter van Servië is gestorven. Van 1908 af heeft Servië onder hei koningschap van Peter zeer bewogen jaren doorgemaakt en heeft telkens in het hrand- punt van de Europeesche politiek gestaan, toni li in 1914 uit een geschil Servië be treffende, den wereldoorlog uilbrak. De rol van koning Peter is daarin hoofdzakelijk die van krijgsman geweest en heeft lief en leed van zijn leger meegemaakt, totdat hij physiek geheel geknakt de regeerings- macht overdroeg aan zijn tweeden zoon Alexander. Duitsche krjjgggerangeaeu vrijgelaten. De Duitsche draadlooze dienst meldt, dat uit de strafgevangenis te Avignon 430 Duitsche krijgsgevangenen ontslagen zijn. De Duitsche pers hoopt, dat nu ook wel dra de laatste Duitsche krijgsgevangenen in Frankrijk, welker aantal ongeveer dub bel zoo groot is, als dat der thans ont slagenen, in vrijheid gesteld zullen worden. Te Parijs werd in het nachtelijk uur een autobus van de lijn Montmartre Place St. Michel in de Rue de Poteau door vijf individuen aangevallen. Vóórdat de inzit tenden goed en wel van den schrik be komen waren, daalden hevige slagen op hen neer. Met flesschen en steenen beukten de indringers er op los en poogden aldus de passagiers te iritimideeren en daarna te berooven. De conducteur van de autobus had echter spoedig een revolver te voorschijn gehaald. Dit gaf den passagiers weder moed en met vereende krachten werden de vyf bandieten op de vlucht gedreven. Inmiddels kwamen er eenige rywielageriten opdagen, die twee der bandieten konden arresteeren. SUoverijeii in Frankryk. Opnieuw heeft zich in een trein een geval van berooving door gewapende man nen voorgedaan. In den exprestrein WiesbadenParijs, op geringen afstand van Metz, hebben nl. 2 Italianen de reizigers van een le klas wagon aangevallen en hen met den revolver op de borst gesommeerd, al hun voorwerpen van waarde af te geven. De koffers en andere pakken en valiezen werden door de roovers uit het raam geworpen. Even voor het station van Metz hadden beide getracht uit den trein te springen, doch zonder de noodrem in werking te brengen. Met een der aanvallers hebben personen, die zich in den doorloop bevon den, getracht af te rekenen doch zij kon den hem niet overmeesteren. Het schijnt echter, dat deze bandiet bij het uitspringen van den trein ernstig gewond is. Te Metz werd onmiddellijk de politie gewaarschuwd en vliegende brigades werden uitgezonden. Deze zyn er, volgens de Msb. in geslaagd den gewonden roover te vinden en ook een groot deel van de bagage. De gewonde is eeri 24-jarige Italiaan. Van zyn medeplichtige heeft men 't signalement. .^6EL00/> HUID Schrijnen, Smelten, Gevoelige en doorgeloopen voeten Gebruikt IN D002ÏN VAM J0<m60e. 6'J APOTn.cnDR06ISTEN föbr. A.MIJIIHARDT. Zeish Een middel erger dan de kwaal. Te Rynsburg had de echtgenoote van W. K. veel last van vliegen en op haar klagen had zij den zonderlingen raad ont vangen de lastige dieren door gas te ver drijven. Een dubbeltje gas was daartoe voldoende, aldus het advies, meldt de »Msb.« De proef zou genomen worden. De kin deren werden in een schuur aan het spelen gezet, vrouw K. sloot deuren en vensters en zette de gaskraan open. Ze zou zelf intusschen aan het werk blijven en tegelijk den massa-dood d^r vliegen constateeren. Door den grooten toevoer van gas in het gesloten vertrek raakte de vrouw zelf buiten bewustzijn en viel op den grond neer. Door een toevallige omstandigheid kwam een der kinderen, die zich over zijn speel kameraadje wilde beklagen, de woning binnen en moeder zoekende, vond hij deze op de vloer liggen, schijnbaar dood. Het kind liep huilend en schreeuwend naar bniten, waarop een met zijn wagen voor de deur staande bakker het huis insnelde en de vrouw naar buiten droeg. De ont boden geneesheer slaagde er na een be handeling van uur in de levensgeesten weer op te wekken. Het slachtoffer van den »goeden« raad ondervindt echter nog steeds de nadeelige gevolgen. DRUKKERIJ L. J. VEERMAN Botermarkt, heusden. IJL I voor alle I anrPC voorkomende «9L I "wdrukwerken. Vraagt monsters en offerten. De daling der Hark. Men seint aan de N. R. Ct. uit Frank fort a d. M. Als oorzaak van de sterke daling, die de Duitsche valuta de laatste dagen heeft ondergaan, wordt in beurskringen hier ter stede het vermoeden uitgesproken, dat het milliard gouden marken, dat op 31 Aug. moet zijn betaald, op het oogeublik nog niet is gedekt en dat de firma Mendelsohn te Amsterdam, wier jongste pogingen om een nieuw crediet op te nemen, mislukt zijn, andermaal tevergeefs getracht heeft, een crediet in valuta in hooge waarde te sluiten. De rreeseiyke ellende in Rusland. De bekende Russische romanschrijver Dimitty Mereschkowsky heeft aan Gerhart Hauptmann, den grooten dichter van het Duitsche volk, een brief geschreven over de gebeurtenissen in Rusland. Daaraan ont- leenen we het volgende De waarheid laat zich niet meer verber gen. De waarheid is, dat niet alleen mil- lioenen menschen den hongerdood sterven, maar het geheele Russische volk met hen. Ja, het geheele. Er wordt een misdaad gepleegd, zooals er sedert den aanvang der wereld niet gepleegd iseen troepje mis dadigers vermoordt een groot volk, en alle andere volkeren wasschen zich de handen of helpen de moordenaars. De spoorwegstaking in het district Kassei is geëindigd. De arbeid is overal hervat 20.000 arbeiders hebben aan de beweging deelgenomen. De patroons in het bouwbedrijf hebben in Zuid Beieren alle bouwvakarbeiders uit gesloten, om een eind te maken aan de teikens voorkomende wilde stakingen. -o De staking der Berlijnsche houtbewerkers breidt zich uit. 8000 arbeiders nemen reeds aan de beweging deel. o Yreeseiyke ouweders. Aan de grenzen van Wurtemberg en in geheel Midden Zwaben hebben vreeselijke onweders gewoed, die gepaard gingen rrfet hagelslag en windhozen. De schade aan den oogst moet buitengewoon ernstig zijn. De windstooten waren zoo hevig, dat tal van daken zijn afgerukt, boomen ontworteld. Vijf menschen zijn gedood. Het was tydens 't onweer zoo donker dat men geen meter voor zich uit kon zien. o De Engclsche financiën. Londen. De minister van de schatkist, Home, heeft in het Lagerhuis verklaard, dat uit de schadevergoedingen een aanzien lijk bedrag zou beschikbaar komen ter ver sterking van de middelen in het loopende jaar. Hij beschouwde het loopende jaar niet met een pessmitisch oog. Het komende jaar boezemde hem wel zorg in. Om voor dat jaar de uitgaven en inkomsten in even wicht te brengen, zou het noodig zijn de uitgaven, vergeleken bij die van het loopende jaar, met ten minste 130.000.000 te verminderen. Door de verschillende departementen waren bezuinigingen tot een gezamenlijk bedrag van 70.000.000 voorloopig aan gekondigd. BINNENLAND. Invaliditeitswet. Op 1 Augustus 1921 waren in totaal toegekend 12271 ouderdomsrenten tot een jaarlijksch bedrag van f 1.843,140.,657 weduwenrenten tot een jaarlijksch bedrag van 1117.447.50, 1700 weezenrente tot een bedrag van f311.119.64, waarvan resp. in het gebied van den Raad van Arbeid te Tilburg 318, 20 en 43. |§cHet aantal gevallen, waarin geneeskun dige behandeling of verpleging werd toe gestaan bedroeg 1352, terwijl nog 466 verzekerden ter observatie zijn opgenomen. Door tusschenkomst van den Raad van Arbeid te Tilburg wordt aan 16 personen geneeskundige behandeling en verpleging verleend, terwijl zich nog 6 verzekerden in observatie bevinden, aan wie zijn gebleken noodzakelijkheid geneeskundige behandeling of verpleging alsnog zal worden verleend. o De tragedie-De Gelder. Maandag is het slachtoffer van de Rapaille- party, nadat hij zyn verschillende hechtenis- straffen had uitgezeten, overgebracht naar een sanatorium voor drankzuchtigen te Beek bergen onder Apeldoorn Hoewel zijn zaak nog in hooger beroep moet worden behandeld, is toch toestem ming verleend den ouden zwerver in een geschikte omgeving te brengen. Jubileum van den ftoord-Brabautschen Christelijke Boerenbond Op 17 Augustus werd te 's Hertogen bosch feestelijk herdacht het 25-jarig bestaan van boven genoemden Bond. Bij Kon besluit zijn benoemd tot officier in de orde van Oranje-Nassau; de heer A. C. van de Ven, voorzitter van het dagelijksch bestuur van den Noord- Brabantschen Christelijker! Boerenbond, wo nende te Son, en pater G. van den Eisen, algemeen ad viseur van voornoemden bond, wonende te Heeswijk. o Uit Gorichem wordt gemeld De regen van de laatste dagen heeft haar invloed al doen gelden op de markt. De prijzen van het vee waren Maandag j.l. aanzienlijk hooger (p!m. f50 a f100 per stuk) dan de voorlaatste marktdagen en blijft het weer gunstig dan zullen on getwijfeld de prijzen van het melk-en fok vee nog wel meer stijgen. Ook de handel in biggen was Maandag williger, terwijl, naar wij vernemen, de prijzen van de vette varkens de laatste dagen met eenige centen per K.G. zijn verhoogd. Gaan we op de groentemarkt kijken dan staan we versteld van de hooge prijzen welke voor boonen, kool enz. worden ge vraagd. Voor de boonen zal de regen wel te iaat gekomen zijn, doch 't is mogelijk dat zij op den groei van kool nog invloed heeft. Zeker is het evenwel dat de pryzen'van groenten dezen herfst en winter een hoogte zullen bereiken als nimmer te voren. Geluk kig zijn er nog al wat appelen en peren, die op het oogenblik riog niet heel hoog in prijs zijn. Doch het is niet uitgesloten, dat in verband met de groenteschaarschte de prijzen van het fruit ook weer omhoog gaan. o Kellner» staking geëindigd. In de te Amsterdam gehouden vergadering van nog stakende personeelen van hotels, café's en restaurants is besloten de staking onvoorwaardelijk op te heffen. De voorzitter van den Modernen Bond, de heer Van Heusden deelde mee, dat de eisch van Horecaf, de vijf met name genoemde bezoldigde bestuur ders van dezen bond door anderen te ver vangen, is afgewezen het besluit luidt, de staking zonder meer voor geëindigd te verklaren. De heer J. H van Oort, voorzitter van de afd. Amsterdam van Horecaf en vice- voorzitter van de landelijke organisatie van werkgevers, heeft gezegd, dat Horecaf aan hare leden individueel overlaat, degenen terug te nemen, die zij in hun bedrijf ge bruiken kunnen. In geen geval zullen echter alle stakers op hun oude plaatsen hersteld worden, en evenmin zulien de nieuw aan gestelde werkkrachten gedaan krijgen Op grond hiervan was de heer Van Oort van oordeel, dat er vele slachtoffers zullen vallen. loterfiets met duo-zitting. De heer F. J. Petten, eigenaar van een confiseurszaak te Zwolle, die met zyn vrouw op een motorfiets met duo-zitting uit Zwolle naar Apeldoorn was vertrokken, is nabij Epe tegen een boom gereden. De heer P. was op slag dood, en zijn vrouw is in hoogst bedenkelyken toestand opgenomen. Marktberichten. GORINCHEM, 15 Aug. Aangevoerd 311 koeien, 4 nuchtere kalveren, 658 biggen, 264 overloopers. Men besteedde voor: kalf koeien f590 a f 680, melkkoeien t 500 a f 630, kalf», vaarzen f 550 a 1580, guiste vaarzen f310 a f380, pinken f 70 a f90, nuch tere kalveren f 26 a f 32, overloopers f 25 a f60, biggen f 10 a f20, ROTTERDAM, 16 Aug. Aanvoer 197 paarden, 18 veulens, 908 magere en 593 vette runderen, 455 vette en graskalveren, 306 nuchtere kalveren, 250 schapen of lammeren, 98 overloopers, 286 biggen, 7 bokken of geiten, 4 ezels. Prijzen per kg.: koeien 558090 ct., ossen 657585 ct., stieren 50 57|65 ct., kalveren 7095120 ct. Melkkoeien f350 a f710, kalfkoeien f 400 f 685, stieren f 300 f 625, Pinken f150 a f270, graskalveren f85 k f130, vaarzen f200 óf 375, werkpaar den f400 f600, slachtpaarden f175 k f 250, hitten f 250 k f 400, nuchtere kal veren f 30 a f 40, slachtkal veren f 20 f 27, biggen f 2 k f 3 p. w., overloopers f 4575, De Rotterdamsche eierreiling. Op de heden in ons Veilingslokaal, Delft- schestraat 43, gehouden Veiiing, werden de volgende prijzen besteed Kipeieren f 12.90f 15.15 idem (klein) f 10.30—f 12.05 Aanvoer '129000 stuks. 's BOSCH, 17 Aug. Op de veemarkt alhier werden heden aangevoerd 468 run deren, 25 zeugen, 400 biggen en 30 lammeren. Er werd besteed voor kalfkoeien f 400 k f 600, kalfvaarzen f 325 a f 500, ma gere ossen en koeien f 190 a f 250, vette ossen en koeien le kw. 90, 2e kw. 11\ ct. p. p., pinken f160 a f 240, zeugen f 90 f 130, biggen f 2 k f 2.75 per week, vette lammeren f25 a f30 per stuk. ZALT-BOMMEL, 16 Aug. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd 161 biggen, prijs f 12 k f24 per stuk. 8000 eieren, prijs 13 a 14 ct., p. st. 420 K.G. boter, prijs per K.G. room boter fl.75, boerenboter fl.70 a fl.80. ADVERTENTIEN. Ondergeteekende beveelt zich beleefd aan voor het DORSCHEN VAN GRANEN met zijn Lans-Dorschmachine met dubbele reiniging en beukerdorscht alle granen marktschoon in den zak tegen billijk tarief. Aanbevelend A, IN ieuwenhuizen, ANDEL. Overal te ontbieden. op partij gekeurd f 19 do 75 K.G* stam f 21 75 f 15. op stam f 16.50 de 65 K.G. lste bouw f 19.50 de 70 K.G. idem verdere bouw f 18.50 70 lste bouw f 19.50 de 70 K.G. E. II. P. SE KRAK ENS. Zaadhandel te GOES. AGEJVT Café. 's Grevelduin-Capelle. bloedende in- en uitwen dige aambeien, jeuken en smetten bij kinderen, open beenen, zweren, wonden tengevolge van doorliggen, etterende, brand-, snij- en vervuilde wonden, winterhanden en -voeten, gesprongen lippen, ruwe huid, huid verschil vering, kloven, barsten, geneest men met Is verkrijgbaar k 75 cent bij de bekende verkoo- pers van Wortelboer's Artikelen. Wederver- koopers gelieven zich te wenden tot de Konink lijke Pharm. Fabriek van Brocades Stheeman te Meppel of tot Jacoba Maria Wortelboer Oude-Pekela. Verkoopt in uw zaak de vliegenvanger met de punaise- De beste en meest praktische Honing vliegenvanger der wereld. lUlDECSEL Nieuwsblad

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1921 | | pagina 5