Fa. fiLPH- Hüpsch Week's Inmaakglazen, Ketels, Saptoestellen en alle onderdeelen. pels en Kerkboeken 's-BOSCH. Vughterstraat 19. TEL.EFOON 715. Slachtoffers der him. In ^Dierenbescherming* wordt de aan dacht gevestigd op het volgende berichtje van het aVaderland*: ïEen Weensche bioscooponderneming vertoonde onlangs te Berlijn de verdwijning van een wagen met paard aan den rand van een afgrond. Naar gebleken is was het paard gehuurd van een slager nabij Weenen, wien te voren een som gegeven was, de waarde van het dier vertegen woordigend, voor het geval »er iets mocht gebeuren*. Er gebeurde ook werkelijk iets. Wagen en paard werden door een beer overvallen, en met opzet was het terrein zoo gekozen bij de opname, dat het verschrikte paard in den afgrond moest storten. Er bleef geen been heel in het arme dier.* Een inzendster vraagtIs hier niets aan te doen Zeer zeker, luidt het ant woord der redactie, en we kunnen mevrouw B. verzekeren, dat er verschillende keurings commissies aan 't werk zijn, die meer en meer ook op deze soort films toezien en ze voor de jeugd helpen afkeuren. "Maar het publiek moet nog veel meer medehelpen, en protesteeren, en een beroep doen op de ondernemers zelf, die gaarne aan billijke eischen tegemoet komen. PLAATSELIJK NIEUWS. Voor Dames- en Kinderkleeding is de Firma TAVERNE DE MEERE, Hint hamerstraat 69 te 's Bosch, het best gesorteerde en goedkoopste adres. Gedu rende het seizoen ook des Zondags geopend van 101 uur. Heusden. Bij Kon. besl. is benoemd tot ridder in de Orde van Oranjff-Nassau de Heer G. J. Kole, Directeur van het Post- en Telegraafkantoor te Woudrichem. De Tooneel-Vereeniging ïKunst en Genot,gevestigd in het Café 9de Gouden Leeuw« alhier, is voornemens op 16 Octo ber een Duëtten-Wedstrijd te houden. Ongeval b ij vuurwerk. Bij het afsteken van vuurwerk op het Henegouwerplein te Rotterdam mislukten eenige stukken. Een vuurpijl geraakte tusschen de toeschouwers met het gevolg dat drie jongens brandwonden respectieve lijk aan rug en handen bekwamen. De jongens zijn door den gen. Dienst naar het ziekenhuis' vervoerd. Ook tijdens de muzikale wandeling op Koninginnedag alhier, zag men jongens die een soort lichtwerpers onder het publiek gooiden. Dat spelletje had alhier geen nadeelige gevolgen maar had evengoed verwondingen en brand kunnen veroorza ken. Men lette daarop voor den vervolge 1 Regen waarnemingen alhier van het Kon. Meteor, Instituut over de maand Augustus 1921. Totale Neerslag 3.87 c.M. Grootste per etmaal 1,18 Neerslag over 19111920 over de maand Augustus, Gemiddelde neerslag 7,262 c.M. Grcotste 17,70 (1917) Kleinste 1,48 (1911) Grootste per etmaal 5,55 c.M, (1917) Op 1 September 1921 vergaderde het Bestuur der Coöp. Vereen. Volksbe lang* alhier, teneinde o.m. de bestuurs functies te verdeelen welke thans als volgt verdeeld zijn S. Wuisemuis, Heusden le Voorzitter. P. Hoesen, Andel 2e H. v. Bennekom, Heusden le Secretaris. Joh. de Graag, 2e C. J. Hertog, le Penningm. J. B. Snijders, 2e J. v. Lent, Secundus. W. C. Fiiedli, Comm. P. Maasen, van Uhl Toezicht. Werden de laatste t jaren op de scheepswerf der firma De Haan Oerle- mans alhier alleen zeeschepen gebouwd, thans zullen weder schepen van kleinere afmetingen verrijzen. Binnenkort zullen op stapel staan 1 Sambré-schip en 4 Bakken allen voor Hollandsche rekening. Werkendam. Op de verjaardag van H. M. de Koningin Woensdag j.l. werd er de feeststemming al om 8 uur 's morgens er in gebracht door de Werkendamsche Harmonie »Concordia« die van 8 tot 9 uur speelde op het pleintje. Daarna op tocht van de schoolkinderen door 't dorp. Toen om tien uur het Nieuwendijk's fan farecorps ^Crescendo* arriveerde. Daarna allegorische optocht door 't dorp die tot om streeks 12 uur duurde en hoewel er niet bizonder veel liefhebberij voor was toch veel bekijks had. Om 1 uur begonnen de volkspelen op het feestterrein, zooals tonsteken en wed loop met hindernissen enz,, terwijl om 3 uur het ringsteken aanving met paard en wagen, waarmede de heer Breure den eersten prijs verwierf. Ook speelden op 't terrein bij beurten de twee muziekgezelschappen. Met het van 't terrein afgaan reed een der wagentjes tegen de leuning der brug waar door 't paard schrok en de inzittende, de dienstbode van B. er uit geslingerd, en nogal gekneusd weggedragen werd, terwijl ook het karretje werd beschadigd. Om 8 uur 's avonds begon de Gondelvaart op 't kanaaltje langs den fabrieksdijk en hoewel er maar 7 versierde bootjes waren, was het toch een aardig gezicht al die brandende lichtjes op 't water. Ook was het Nieuwendijk's Muziek bij een der gon dels aan boord en werd voortdurend vuur werk afgstoken, hetgeen zeer in den smaak viel van 't publiek. Toen ook dat afgeloopen was, gingen velen zich nog eens vermaken in de café's waar muziek was en gedanst werd het geheel had een ordelijk verloop. Een woord van dank aan de Feestcommissie is hier zeker op zijn plaats. Almkerk. Op het gehouden concours te Zijderveld behaalde de zangv. ^Eendracht maakt Macht« te Ippelschendijk (gemeente Almkerk) den 2de prijs in de 4de afdeeling. Toen de heer V. alhier op 31 Aug. jl. te Gorinchern in den optocht mee mar cheerde geraakte genoemde persoon zoo danig onder een auto dat geneeskundige hulp noodzakelijk was; per auto heeft men hem naar zijne woning vervoerd. Andel. Door de landbouwers is de prijs der zoete melk met 1 cent per liter op geslagen. Door de muziekvereeniging nAndels fanfare* werd op het concours te Zijder veld een le prijs in de 4e afdeeling behaald. Ter herdenking van Koninginne-Verjaardag werd gisteravond door genoemde rnuziek- vereeenigirig een rondgang door het dorp gemaakt waarbij het publiek in de gelegen heid was, te hooren hoezeer het Corps de laatste tijd is vooruitgegaan. Het leggen van de kab*v: voor het electrisch licht is de vorige week hier klaar gekomen, zoodat naar we hopen aansluiting bij de groote centrale binnen niet al te langen tijd zal volgen. Baardwijk. De heer M. van lersel alhier, thans onderwijzer aan de openbare school te Elshout, is benoemd met ingang van 1 Dec. e.k. tot hoofd der school te Udenhout. Capclle. Door de ijverige bemoeiingen der besturen van de zangvereeniging »'t Rozeknopje* en het muziekgezelschap aKunst na Arbeid* is het gelukt aan de viering van Koninginnedag op Zaterdag 3 September a.s. een meer feestelijk karakter te geven. Des middags zulien de festivi teiten geopend worden met een muziekale wandeling van ons muziekgezelschap »Kunst na Arbeidterwijl des avonds op het ge meenteterrein bij de brug een concert ge geven wordt door de muziekgezelschappen »Euterpe* uit 's Gravenmoer en »Kunst na Arbeid* uit Capelle en onze gemengde zangvereeniging »'t Rczeknopje«. Na afloop van dit concert wordt tot slot een lampion optocht gehouden. Ds. B. v. d. Wal te Barneveld heeft voor het op hem uitgebracht beroep naar de Ned. Herv. gemeente alhier be dankt. Drunen. Veiling 1 Sept. vm. 11 uur. Appels lucent per K.G. Peren 35 9 Frambozen 60 Pruimen 74 9 Uien 10g 9 Snijboonen I 61 63 20—26 25—26 68 30—61 24-28 stek Duitsche boonen Princessen I II Wagenaars Pronkboonen Roode kool Savoye Witte 9 Perziken Peen 8J1C| 9 9 9 1321 9 per stuk 1219 9 9 9 475— 575 ct. p. 100 stuks 5 9 bos 's Gravenmoer. De verjaaaroag van H. M., onze geëerbiedigde Koningin, is hier op luisterrijke gevierd. De raiddag was in hoofdzaak bestemd voor de leerlingen der scholen, die gezamenlijk onder opluistering der vroolijke muziek van het fanfarecorps 9Euterpe« een optocht door het dorp maak ten, waarna den kinderen een hartelijk onthaal wachtte In de lokalen der open bare school. Des avonds toog jong en oud naar het schoolplein, alwaar het fanfare-corps in hare pas gebouwde kiosk een welgeslaagd volks concert gaf, afgewisseld nog door eenige stukjes der zangvereeniging. Van de meeste huizen wapperde de natio nale driekleur, terwijl des avor.ds de woning des burgemeesters en het raadhuis aardig waren verlicht. Tot laat in den avond heerschte op de straat eene gezellige drukte en te midden eener joelende menigte maakten de vele lampions een zeer aardig effect. Lang leve de Koningin I Kerkdriel. 30 Aug. Gisterenmiddag had alhier een treurig ongeluk plaats de negentien-jarige G. v. B. begaf zich in de Maas, om te zwemmen slechts eenige oogenblikken was hij te water, toen hij in de diepte verdween nog vóór er red ding ter plaatse kon zijn, was hij reeds verdronken een kwartier later werd zijn lijk opgehaald. Men is algemeen begaan met het treurig lot van den oppassenden jongeling en zijne diep bedroefde ouders. Meeuwen. De muziekvereen. 9Kunst en Vriendschap* behaalde den eersten prijs in de derde afdeeling op het concours le Zijderveld Nieuwendijk. Op het Dinsdag ge houden Concours te Zyderveld, behaalde ons Fanfarecorps den len prijs in de 1ste Afdeeling. Raamsdonksveer. Door de verschil lende bakkers werd de prijs van het bruinbrood van 23 op 21 ct. per 8 K.G. gebracht, die van het wittebrood bleef onveranderd. Naar wij vernémen zal de Harmonie dezen Zaterdag een concert geven op 't Dorp. Kalm en rustig was het feestelijk verloop op Koninginne verjaardag School feest voor de kinderen van een der scholen, Concert door 9Üe Eendrachta en optocht van kinderen des avonds met lampions. De vrouw van M. de Ruijter was naar de kermis te Waspik gegaan. In de Keekwalk brak zij haar been zoodanig dat zij dit lichaamsdeel waarschijnlijk zal moeten missen. Door de Raamsdonksche doktoren Knaap en Lips werd hulp verleend. Gedurende Augustus passeerden 1341 op- en afvarende vaartuigen, met een gezamenlijken inhoud van 122.241 ton, de Rol brug. Gedurende Augustus werd aan het postkantoor alhier en de daaronder resortee- rende hulppostkantoren ingelegd f 17213,85 en terugbetaald f 11940.11. De opbrengst van den verkoop van het 9Schipperbloempje« beloopt f 109.65. Sprang. Het 5-jarig zoontje van A. K. had het ongeluk met zijn voet in een pot met kokend water te stappen. De gevolgen waren dat zijn geheelen voet met brandwonden overdekt was. Door Dr. v. d. M. werd den voet verbonden. Door het omvallen van een petro leumlamp ontstond bij zekeren M. alhier, brand. Door het flink optreden der be woners met hulp der bHren wist men het vuur te blusschen. De matten en het behangselpapier tegen den muur, was reeds door het vuur aangetast. Beroepen bij de Ned. Herv. ge meente alhier Ds. Langhout van Meidrecht. Koninginnedag had in deze gemeente een zeer kalm verloop, 's Middags trokken de schoolkinderen door het dorp waarna zij op het terrein, vrijwillig afgestaan, door den heer J. Haverhals Jac.zn. bezighielden met volksspelen, zooals zakloopen blokjes rapen enz. Op verschillende versnaperingen werden zij onthaald. Voor de woning van den burgemeester werd halt gehouden. Hier werden enkele toepasselijke liederen gezongen, waarna de kinderen op 'chocolade getracteerd werden. Veen. Nadat de fanfare „Wilhelmina" in al de mobilisatiejaren en ook nog ge- ruimen tyd daarna stil had gelegen, werd verleden jaar besloten, dit jaar naar een in verschillende prijzen voorhanden in den Boekhandel van L. J. VEERMAN, Botermarkt, HEUSDEN. concours te gaan en daartoe leden aange worven en hun best gedaan om weer op peil te komen. In de 2e Afdeeling waren zij met roem uit den strijd gekomen, dus zouden zij trachten de le Afdeeling dóór te werken. Op het concours te Culemborg dit voorjaar, mochten zij den le prys ver werven met 1 o f der Jury en werd besloten dezen zomer een prijs zien te halen in de Afdeeling Uitmuntendheid. Daartoe werd gekozen het te Zyderveld te houden concours op 30 Aug. En zoo mochten zij daar 1.1. Dinsdag ook weer met een le prijs bekroond worden met 157 punten- Voorwaar een prestatie die vermeldenswaard is. In een half jaar tyd vanuit de 2e door de le en Uitmuntend heid heen, met eigen krachten, zonder worstelen, met geen 3e of 2e prijs, maar beide keeren met een eerste thuis te komen. Hulde daarom aan allen, direc teur, de heer Spiero, bestuur en leden voor zooveel durf en goeden wil, gepaard aan kunde en studie. Een kwartier na het bekend worden van den uitslag, waren de inwoners reeds in kennis gesteld met het behaalde succes door een paar nog jonge postduiven van den heer J. v. B. die den afstand in ruim een kwartier volbrachten dus naar bereke ning circa 80 K.M. per uur aflegden. Spoe dig daarna waren verschillende personen in de weer de repetitie-tent te versieren, een boog te plaatsen enz., om den winnaars hulde te brengen voor het behaalde succes. Door dat men een kwartier te laat aan de veerboot van 9 uur was, waren ze ver plicht op die van 12 uur te wachten en werd het zoodoende vrij laat, circa twee uur eer men thuis was, waarna verschil lende personen hen tegemoet gingen. Allen waren eendrachtig bij het voertuig met instrumenten gebleven, zoodat deze dag besloten werd met nog eenige nummers in het holle van den nacht ten beste te geven op de versierde tent. Nogmaals hulde aan allen die tot dat einde hebben bijgedragen, dat er geen wanklank werd gehoord, Ook Woensdagavond niet, Koninginnedag die gevierd werd met een concert te geven dat om half tien was afgeloopen, en daarna een rondgang door 't dorp te maken, zoo dat om tien uur de rust weer geheel was weergekeerd. Bij gelegenheid hiervan waren eenige jonge dames bezig bloempjes te verkoopen wat nog een bate gaf van f 62.00. Waspik. Woensdagavond had alhier een droevig ongeluk plaats. De heer M* d. R. bevond zich met zijn echtgenoote in de cake walke en zouden samen ook eens een toertje wagen. Bij het naar beneden komen kwam de vrouw echter zoodanig te vallen, dat zy haar rechterbeen brak de beensplinters staken naar buiten. Onmid dellijk werd geneeskundige hulp ingeroepen, welke echter zeer lang op zich liet wach ten. Des nachts werd zij met een rijtnig naar Raamsdonksveer vervoerd. De kermis is hier weer afgeloopen. Behoudens enkele ruzietjes, welke door het tactvol optreden van de politie direct den kop werden ingedrukt, is deze kermis zeer goed afgeloopen. Het door de Harmonie gegeven matinée, waarbij optraden het Duo Henriot uit Rotterdam, afgewisseld door muziek en zangnummers, was zeer druk bezocht. Ook het matinée en soirée bij mej. de Wed. Gijsman, waarbij de Gebr. Boesnach uit Rotterdam optraden, voldeed zeer goed, terwijl de bioscoop Riozzi zeer mooie films te zien gaf. De cake-walke en zweefmolen werden dit jaar minder goed bezocht. De door Burg. en Weth. aan den Raad aan te bieden rekening van inkomsten en uitgaven der gemeente, dienst 1920, sluit in ontvangst op f 234754,10J en in uitgaaf op f 226232,57. Aldus met een voordeelig slot van f 8521,53g. Een zoontje van C. v. d. H. viel Woensdag j.l. uit den in gang zijnde zweef molen, doch kwam gelukkig in een sloot terechtzoodat hij er met een nat pak afkwam, Door den heer A. IJ. alhier, is aan B. en W. het verzoek gericht tot het ont vangen van een bouwpremie. Dit is de eerste aanvrage, die bij B. en W. is in gekomen. De boterprijs is hier weer met 10 cent per pond verminderd. Zaltbommel. Door den heer den T. te Kerkwijk werd een knaapje met den motor aangereden, waardoor belangrijke verwondingen in 't gezicht werden toege bracht. De knaap kwam plotseling achter een wagen uitschieten toen de motor pas seerde. Den berijder treft geen schuld. Wijk. Woensdagavond gaf het fanfare corps 90efening en Uitspanning* ter gelegenheid van den verjaardag van H.M. de Koningin een welgeslaagd concert op het sportterrein van «D.V.O.* te~"Aiburg. Begonnen werd met het Wilhelmus en een marsch, daarna volgden La fille du tambour Major van Offenbach en Cortêge de Ballet van Montagne, de beide concours nummers van Hilversum, waarmede de vereeniging niet alleen het hoogst aantal punten in de afd. Uitmuntendheid, doch tevens het hoogst aantal punten van den vijfdaagschen wedstrijd behaalde, waarin de eerste vereenigingen van ons land mededirigden. Het succes dat de vereen, te Hilversum had, was reusachtig aan de bijvalsbetuigingen van het talrijk publiek kwam haast geen einde. Een inzender in een der Amsterdamsche bladen, gewaagt dat de uitvoering gelijk was te stellen met die van een beroepscorps. Ook thans oogstte de vereen, van het talrijke publiek veel bijval. Na de pauze kwam 9Kunst en Vriend schap* uit Meeuwen 9 Oefening en Uit spanning* hulde brengen en voerde deze vereen, hare concoursnummers uit, waar mede zij te Zyderveld een eerste prijs verwierf. Ook deze vereen, verwierf luide bijval van het publiek. Te circa 10 uur ging het met een opgewekten marsch naar het repititielokaal en behoorde deze feestavond tot het ver leden. Een woord van hulde mag in deze niet onthouden worden aan den heer Baselaar, den kranigen en talentvollen Directeur, die de vereen, tot deze hoogte wist te brengen en die van de jury een bijzonder compliment mocht ontvangen en aan de leden 9O. en U.* die getoond hebben, wat met eendrachtig samenwerken en lust tot oefenen is te bereiken. Waterhoogte Heusden. Hoog Water. Laag Water. 30 Aug. 0.93 0.28 M. N.A.P. 31 9 0.74 0.18 99 9 1 Sept. 0.63 0.02 99 9 Rivierberichten. Op 1 September. in meters in cM. 's-Hertogenbosch 1.93 4- N. A, P. val 4 Nieuwe schutsluis te Engelen (Dieze) 1.92 9 9 val 3 Crévecoeur (Dieze) 1.92 9 9 val 6 Crévecoeur (Maas) 0.67 9 val 9 St. Andries (Maas) 0.82 9 9 was 0 St. Andries (Waal) 2.28 9 9 was 0 Venlo 8.00 9 9 was 5 Maastricht 41.43 9 9 val 2 Op 31 Augustus. 1.14 9 9 Lith val 2 Burgerlijke Stand. VEEN. Over de maand Augustus. Geboren: Clazina d. van G. Roeland en G. J. Verbeek Teunis Pieter z. van 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 6g13 9 9 9 -• 9 (Maas) 0.65 99 val 6

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1921 | | pagina 2