Ook voor kinderen zijn Foster's Maagpillen het ideale laxeer middel, gemakkelijk in te nemen en aan genaam van smaak. Prijs f 0.65 per flacon, alom verkrijgbaar. Een 18-jarige onthoofd. Te Parijs is een jongen van 18 jaar onthoofd, die een oude vrouw had vermoord en bestolen. Hooge traktementen in kronen. De Oostenrijksche hoogleeraren zullen voortaan een aanvangssalaris genieten van 84.000 kroneo, dat tot 137.500 kronen stijgt. Ondanks het hooge cijfer zullen ze van huu tractement, zooals men dat hier noemt, nog niet vet soppen. Een inillioen aan fooien overgelegd. Te New York is plotseling aan hart verlamming overleden de millionnair James W. Hebron. De wijze, waarop hij zijn millioen dollars bijeen had gekregen, was zeker niet alledaagsch. Hij begon zijn carrière als portier van het bekende luxe restaurant Delmonico's op een bezoldiging van één dollar daags. De fooien waren echter zoo enorm, dat hij er het millioen van overlegde. Botsing tusschen een trein en een autobus. Een autobus is bij het station van Dip- pach in botsing gekomen met een trein, die van Luxemburg kwam. De conducteur van de autobus werd gedood. De chauffeur werd zwaar gewond. Eenige passagiers liepen lichte kwetsuren op. Spoorwegongeluk. Te Iserlon in Westfalen is Zondagmiddag een personentrein een anderen personentrein in de flank gereden, waardoor 2 wagons werden omgeworpen en eenige andere meer of min zwaar beschadigd werden. Gedood werden vier personen terwijl een zwaar en twintig anderen licht gewond werden. Het verkeer kon des avonds weder geheel hervat worden. Een onder zoek naar de oorzaak van het geval wordt ingesteld. Afschuwelijk. De correspondent van de »N. R. Ct.« te Berlijn meldt Het onderzoek in de zaak van den moorde naar Grossmann brengt afschuwelijke bij zonderheden aan het licht. Grossmann heeft niet alleen stukken van de lijken der door hem vermoorde publieke vrouwen gekookt en gegeten, maar hij heeft dit menschen- vleesch zelfs aan andere personen verkocht en deze hebben het naar het schijnt ge bruikt voor de fabrikatie van worst, waar mede 's avonds laat in de Berlijnsche straten druk werd gevent. Grossmann had,het vleesch van zijn slachtoffers zelfs gepekeld en ingezouten en het later als kalfsvleesch buitengewoon goedkoop van de hand ge daan. Grossmann zou zelfs omeletten hebben gebakken met menschenbloed. De geschie denis van de criminaliteit schijnt niet een dergelijk geval van verdierlijkirig te kennen. Een later bericht meldt Het voorloopig onderzoek tegen den Ber- üjnschen vrouwenmoordenaar Grossmann brengt steeds griezeliger bizonderheden aan het licht. De man moest met niet minder dan 60 vrouwen en kinderen sadistische handelingen hebben gepleegd en ten minste 45 vrouwen hebben vermoord. Bovendien heeft het onderzoek uitgewezen dat G. zijn slachtoffers heeft ontleed, de beenderen uit het vleesch gehaald en dit ten deele op een blok fijn gehakt. Deze omstandigheid maakt het in verband met getuigenverklaringen waarschijnlijk, dat G. het vleesch heeft verkocht, om als voedsel te dienen. Hij zou het als kalfsvleesch of als worst in den handel hebben gebracht. G., die eerst halsstarrig en hondsch alles heette liegen wat de getuigen hem voorhielden, geeft de laatste dagen teekenen, dat zijn zenuwen hem in de steek gaan laten. BINNENLAND. Zijn bedanken als Kamerlid. Naar het cor. Bureau verneemt, zal prof. mr. M. W. F. Treub zeer binnenkort uit den Vrijheidsbond treden en voor het lid maatschap der Tweede Kamer bedanken, omdat hij een betrekking aanvaardt die met het lidmaatschap van het Parlement onvereenigbaar is. Men acht het evenwel zeer onwaarschijnlijk dat de heer Treub zal bedanken als lid van den Vrijheidsbond. Van een conflict is dus geen sprake. Jhr. Van Karnebeek voorzitter van de Volkenboudsvergadering. De tweede algemeene bijeenkomst van den volkenbond, te Genève gehouden, heeft minister jhr. Van Karnebeek tot voorzitter gekozen, met 21 stemmen tegen 14 op da Cunha, het Braziliaansche lid van den raad van den volkenbond. Balfour had Van Karnebeek candidaat gesteld en Roemenië had da Cunha voorgesteld. Van Karnebeek heeft het voorzitterschap aanvaard met een langdnrig toegejuichte toespraak, waarin hij huid bradht aan Paul Hijmans, zijn voorganger. o Koninklijk bezoek aan Zeeland. Naar wij vernemen zullen de Koningin en Prinses Juliana bij haar bezoek aan de Prov. Zeeuwsche Landbouwtentoonstelling, welke van 13 tot 4 7 September te Vlis- singen wordt gehouden, ook Zeeuwsch- Vlaanderen bezoeken. Nederland en België. Hervatting van de onderhandelingen De correspondent van de »Temps« te Brussel, melding makende van het onder houd van de ministers Jaspar en van Kar nebeek, dat men hoopt, dat het mogelijk zal zijn, de onderhandelingen te hervatten. Het weer in Augustus. Het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt publiceert het volgende voor- loopige overzicht van het weer in Augustus De dagelijksche maximum temperatuur was ruim 1 graad boven normaal. De Bilt had 8 dagen met een maximum boven de 25 graden tegen 4 dagen normaal en 206 uren met zonneschijn tegen 178 uren nor maal. Gemiddeld over het geheele land bedroeg de neerslag 45 tegen 80 m m. normaal in het midden de3 lands was de regenval het geringste in Zeeland bijna normaal. o Vreeseiykc misdaad van een krankzinnige. Zaterdagmorgen omstreeks vier uur trachtte volgens de »Tel.« een der verpleegden van het krankzinnigengesticht te Brugge de vlucht te nemen. In de gang werd hij verrast door een bewaker. Hij wierp zich op dezen en er ontstond een verschrikke lijke worsteling tusschen de beide mannen, waarin de bewaker het onderspit dolf. De krankzinnige greep een handdoek, waar mede hij zijn tegenstander worgde. Ver volgens legde hij het Ijjk op het bed, dat in zijn cel stond en verborg zich onder een trap, waar hij een half uur later werd gevonden. Meisje doodgeschoteu. Venlo, 5 Sept. Zondagavond is te Blerik een 49-jarig meisje v. d. B., wonende aldaar, toen zij zich met haar verloofde huiswaarts begaf door dezen met een re volver doodgeschoten. Zij was terstond dood. De dader, zekere J., wonende te Venlo, ging zich daar terstond bij de ma- rechaussée aanmelden en bevindt zich thans in hechtenis. Het lijk is naar Venlo over gebracht. o Onze paardenhandel op Buitscblaud. Over het eerste halfjaar van 1921 wer den uit ons land naar Duitschland uitge voerd 6640 paarden, ter waarde van f 0.970.000, tegen slechts 2880 stuks, ter waarde van f 2.660.000 over het eerste halfjaar van 1920. o Ongelukken. In Den Haag is een 44-jarige vrouw door een auto overreden en gedood. Bij het zwemmen is een jongen te Rot terdam verdronken. De 83 jarige H. Niemeijer, oud-agent van politie te Zwolle, die 14 dagen ge leden bij een gasontploffing ernstig gewond werd, is overleden. De 5-jarige A. v. O. te Rotterdam is in een badkuip, waarin hij een scheepje liet varen, gevallen en verdronken. Vergadering van den Raad der gemeente NEDERHEMERT op Vrijdag 2 Sept. des avonds half acht. VoorzitterEdelachtbare Heer C. W. van Ommeren, Burgemeester. Aanwezig de leden v. d. Vliet, Smits, Bakker, de Gaaij, v. d. Werken en v. d. Kolk (een vacature). De vergadering wordt door den Voorzittter op de gebruikelijke wijze geopend, waarna de notulen worden gelezen, die, na een kleine opmerking van de heer de Gaaij, dat hij in de vorige vergadering niet gezegd heeft het stuk gemeenteweide te verhuren, doch dit over te laten aan het oordeel van B. en W., worden goedgekeurd. Vaststelling Gemeenterekening 1920. De commissie van onderzoek stelt bij monde van den heer de Gaaij voor, deze rekening goed te keuren, daar alle be scheiden in orde zijn bevonden. Met algemeene stemmen wordt hiertoe besloten. De Voorzitter deelt mede, dat nu aan de orde is, het onderzoek der geloofsbrieven van het nieuwbenoemde lid de heer D. Hobo. Deze werden in orde bevonden en daar geen der leden eenig bezwaar heeft, wordt tot zijne toelating besloten. De Voorzitter zegt, dat een brief is in gekomen van Ged. Staten, waarin zij den Raad mededeelen, dat bij hun college een schrijven is ontvangen van den veldwachter dezer gemeente. Adressant geeft hierin te kennen, dat hij zich reeds tweemaal met een verzoek tot den Raad heeft gericht, om zijn salaris te herzien of een gratificatie te mogen ontvangen, doch dat dit verzoek telkens is afgewezen dat hij door de ziekte zijner vrouw groote uitgaven heeft gehad en hij derhalve Ged. Staten verzoekt bij den Raad er op aan te dringen alsnog zijn salaris te verhoogen of hem een gratificatie toe te kennen. Ged. Staten verzoeken den Raad om advies in deze aangelegenheid. De Voorzitter deelt mede, dat het salaris van den veldwachter f 1300 bedraagt. de Gaaij. Dan heeft hij ook nog f 20 van den polder als bodeloon, enz. Smits. Van dit jaar heeft hij nog f 40 gehad voor de werkzaamheden van de volkstelling. Voorzitter. Jawel, maar dit zijn neven betrekkingen, die wij bij ons schrijven aan Ged. Staten niet kunnen noemen. Deze nemen als grondslag zijn werkelijke jaar wedde. Wanneer er de pensioensstorting afgerekend wordt, die hij moet missen, dan blijft er ongeveer f 27 in de week voor hem zelf over, behalve vrij wonen en bovenkleeding. de Gaaij. Alles bij elkaar is het toch f1500 en dan heeft hij toch ook nog eenige vergoeding voor het onderhoud zijner fiets. Smits. Dat telt hij niethij zegt, als dit bij zijn salaris geteld wordt, dat bij dan beter geen fiets kan hebben of ze op zolder gooien. Bakker. Zonder zijn nevenbetrekkingen zal zijn jaarwedde dan f 1450 bedragen, want de toelage van de volkstelling kan men niet als vast rekenen, die komt maar om de tien jaar. Smits. Die heeft hij nu toch gehad en misschien is er het volgend jaar wel weer wat anders. v. d. Werken Zou nu de ziekte zijner vrouw zoo erg zijn, dat hij daarover bij Ged. Staten aan kan dringen op tegemoetkoming in zijn uitgaven hiervoor. Smits. Dat weet ik niet, ik weet wel dat ik ze enkele dagen geleden gezien heb. v. d. Vliet. In de vorige vergadering stond in zijn verzoek dat zijn vrouw vijf maanden in CJtrecht moest blijven en enkele dagen daarna was ze thuis. v. d. Werken Me dunkt hij moet toch een degelijk bewijs hebben om hier bij Ged. Staten mee aan te komen. v. d. Vliet. Ik kan niet begrijpen, dat hij er niet mee komen kan, hoe moeten het dan andere in de gemeente stellen die het dikwijls met nog veel minder moe ten doen. BakkerJammer, dat de raad in de vorige vergadering die 100 gulden gratificatie niet heeft verleend. v. d. Vliet. Wanneer hij er van een flink weekgeld niet kan komen, dan helpen honderd gulden ook niet. SmitsOnze oude veldwachter v. d. Steenhoven heeft heel wat minder en die komt er ook, en hoort men niet zoo klagen. de Gaaij De een kan met 20 gulden meer doen dan een ander met f30. v. d. VlietDe man blijft aan het zaniken. Smits Het beste is dat we maar eens brief voor Ged. Staten klaar maken, een en probeeren om hem kwijt te raken. Ik hoor, dat van de week een jongen van 17 jaar met de vuist voor hem stond en hij niet durfde ingrijpen. v. d. Vliet. Nu hier toch spraak over is, van de week, op Koninginnedag moet er bij Bakker in de herberg moeilijkheden zijn geweest, doch in plaats van handelend op te treden, ging de veldwachter een andere kamer hinnen. Bakker. Ik heb er niets van gezien, het was er te druk. v. d. Vliet. Laten we nu elkaar niet wijs maken, wanneer ge den geheelen avond zelf aanwezig zijt, zult ge dat niets gezien hebben, dat is onbegrijpelijk. Babker. Ik herhaal, dat ik er niets van gezien heb, het was zoo druk, en ik heb ook maar twee oogen in mijn hoofd. v. d. Vliet. Ik heb het gehoord van een toeschouwer, en dan is dit toch geen optreden voor een politieman. v, d. Werken. Ik zeg met Bakker, dat we hem die 100 gulden gratficatie hadden moeten geven, dan waren we overal van af geweest. Bakker. Ik ben niet voor salarisver- hooging, doch wel voor een gratificatie. Men kan wel zeggen, dat men moet be zuinigen, doch wanneer men bij de jaar wedden van secretaris en ontvanger 700 I voor minder dan een rijksdaalder per nacht, gulden boven het voorstel van Ged. Staten Er loopen er genoeg, die wat verdienen gaat, kan ik van een bezuiniging niet veel I willen. merken, doch dit zullen we nu maar laten v. d. Werken. Wanneer men dan be rusten. f slist een nachtwacht wil hebben, laat men v. d. Vliet. Dat is nu afgeloopen en die komen niet meer terug. de Gaaij. Men moet er toch op een re delijke manier van kunnen leven. Voorzitter. Daar ik wel merk, dat geen der leden voor verhooging is te vinden, zal ik Ged. Staten in dezen zin berichten. Bakker. Dan kunt ge wel wijzen op zijn ongeschiktheid, daar ben ik niet tegen. Voorzitter. Dat kunnen we niet in de zelfden brief. Smits. Dan maar er een afzonderlijken brief bij gedaan. de Gaaij. In Kerkwijk is het salaris gelijk aan hier meen ik, en daar hoort men nooit iets. De Voorzitter zegt, Ged. Staten met een en ander in kennis te zullen stellen en sluit de discussie over dit onderwerp. Verder wordt door den Voorzitter mede gedeeld, dat er een nieuwe verordening gemaakt moet worden, betreffende het ver volgonderwijs, Het wordt op denzelfden voet gegeven als het herhalingsonderwijs en komt daarvoor in de plaats. Het wordt gehouden van Oct. tot April en moet 150 uren gegeven worden. Misschien zullen er wel niet velen van gebruik maken, maar de menschen moeten toch in de gelegenheid gesteld worden. De heer de Gaaij vindt October wel wat vroeg, doch de Voorzitter meent, dat men beter wat vroeger kan beginnen, dan zoo Iaat in het voorjaar er mede te eindigen. Op de vraag van den Voorzitter of nog een der leden iets voor deze vergadering heeft, zegt de heer v. d. Vliet, dat hij het wenschelijk zou achten, dat er voor de wintermaanden aan de noordzijde een nachtwacht werd aangesteld. Bakker. Ik ben hier niet voorde rijksveldwacht breidt zich uit en dan hebben we een veldwachter en nog twee onbe zoldigde rijksveldwachters Van Wijk en de Weerd. d. Vliet. Denkt ge dan, dat die eiken v. nacht dienst doen. Er is nooit een tijd geweest, waarin men zooveel hoorde van inbraak en diefstal als tegenwoordig. v. d. Werken. Tegen het wacht doen op zich zelf heb ik geen bezwaar, maar dan moet men er drie hebben want anders wordt er gauw gezegd, te Hemert een nachtwacht en op de Rietschoot' en op het Eiland niet en dan worden de kosten te hoog. v. d. Vliet. Aan de Rietschoof zou het niet nood g zijn, dat zou gevraagd kunnen worden en hier aan de Zuidzijde zouden we de Weerd een tegemoetkoming kunnen geven, dat die hier dan eiken nacht moest loopen. Bakker. Van gemeentewege voel ik er niet veel voor. v. d. Vliet. Het is een algemeen belang, de Gaaij. Ik vind het van geen groot belang, men hoort hier van geen inbraak en diefstal. v. d. Kolk. Ik vind het wel r.uttig, maar de kosten zijn te hoog. v. d. Werken. Als men ze 's winters laat loopen, dan kan men het zomers ook wel laten doen, dan wordt er evengoed gestolen, maar dan zou het nogal wat worden. Smits. Voor de gemeente worden de kosten veel te hoog om 3 nachtwachten aan te stellen. v. d. Vliet. Dan kan men er toch één aan stellen voor de noordzijde, voor de Rietschoof zal het toch niet noodig zijn. v. d. Werken. Daar kan men evengoed een of ander stelen als te Hemert, al is het maar een fiets, dat is al te veel. Bakker. Dat is niet eerlijk zijn ook, we moeten rekening houden met de ge meente in zijn geheel en niet met een deel daarvan, v. d. Werken. Wanneer er te Hemert alleen een zou loopen, dan krijgt men geen goede verhouding. v. d. Vliet. Men leest overal van in braak, er loopen veel bedelaars langs den weg ze nemen hier en daar een kijkje en wanneer het hun gunstig lijkt, komen ze later wel eens terug om hun slag te slaan voor een rijksdaalder maakt men iemand dood. v. d. Werken. In de steden gebeuren de meeste diefstallen en niet op het plat teland. v. d. Vliet. Het politietoezicht is toch te gering in dezen tijd, daarom zou ik een nachtwacht willen hebben. Smits. Dan mag men toch eerst de kosten wel eens -opmaken, want die zullen niet meevallen. v, d. Werken. Men kan wel op een rijksdaalder per nacht rekenen en dan drie personen dat zou f 7.50 worden. v. d. Vliet. Ik kan wel iemand krijgen dan van particuliere zijde dit doen. Men kan met een lijst rondgaan en daaruit de kosten bestrijden. Bakker. Van particuliere zijde is het wat anders, doch van wege de gemeente, acht ik het niet noodig. Voorzittter. Maakt de heer v. d. Vliet er een voorstel van om van gemeentewege een nachtwacht aan te stellen, dan zal ik het in stemming brengen. v. d. Vliet. Ik zal er een voorstel van maken. Dit voorstel wordt verworpen met vijf tegen 1 stem. Smits. Het lot van de boomen der ge meente moet er noodig af. In de vorige vergadering is dit vergeten ter sprake te brengen. De Voorzitter zegt dat bij Bragt hiervan in kennis zal stellen, om ze zoo spoedig mogelijk te snoeien. Niets meer aan den orde zijnde wordt de vergadering door den Voorzitter gesloten. PLAATSELIJK NIEUWS. Voor Dames- en Kinderkleeding is de Firma TAVERNE DE MEERE, Hint hamerstraat'69 te 's Bosch, het best gesorteerde en goedkoopste adres. Gedu rende het seizoen ook des Zondags geopend van 101 uur. Hensden. Nu door het bestuur der Heusdensche Harmonie beslotsn is, de op dracht van den Bond van Muziek- en Zang gezelschappen, om het volgende jaar een festival uit te schrijven te aanvaarden, zal binnenkort een oproep tot medewerking worden gedaan aan de burgerij. Moge door samenwerking een g«-ootsch feest tot stand worden gebracht. Andel. De op 31 Aug. j.l. gehouden verpachting van 21.05 H.A. weitoemaat in den polder »Andelerbroek«, toebehoo- rende aan de gemeente, bracht f 2122 op tegen f1002 in 1920. Bij P. v. R. alhier werd aan het been bloedvergiftiging geconstateerd, waar schijnlijk tengevolge van een doorgeloopen voet. Almkerk. Donderdag 8 Sept. a.s. zal het Fanfarecorps »Nooit Gedacht« een buitengewoon concert geven in den tuin bij den heer C. Dekker alhier. Aanvang 's avonds 8 uur (Z.T.) Brakel. Ds. J. H. Th. Rappard heeft voor het beroep naar Zijderveld bedankt. Vrijdagnacht ontstond door onbe kende oorzaak brand in een schuur alhier. Een huis en een schuur werden een prooi der vlammen. De vrouw van H. was door den brand zoo hevig geschrokken, dat ze Zaterdagmorgen tengevolge van den schrik overleden is. Beneden-Langstraat. In den hooi- handel is momenteel weinig vertier en blijkbaar zijn de hooiprijzen op zijn hoogst geweest. Men besteedt tot f 50 per 500 K.G. Drnnen. Veiling 3 Appels Peren Snijboonen I stek Duitsche boonen Princessen I II Pronkboonen Stamboonen Uien Roode kool Savoye Witte Meloenen Perziken Peen 27 69—70 20—22 29 75 29—62 12^—16 19—26 SI 10J—16 9—18J 8|15 16-40 5-7 4 Sept. vm. 11 uur. 25 cent per K.G. j> 3) bos Drongelen. Op a.s. Woensdag 14 September 1921 zal alhier een groot Oranjefeest worden gehouden, dat 's morgens begint met een feest voor de schoolkinderen. N.m. 2 uur (zomertijd) verschillende volksspelen op het terrein, o.a. hardloopen met hindernissen, ringsteken met fietsen voor dames, hardrijden met fietsen voor jongens en mannen, ringsteken voor paren gezeten in tilburry, dogcart enz., hard rijden met paarden voor dames en heeren. Het fee3t zal worden opgeluisterd door muziek en het terrein prachtig electrisch verlicht door de firma Borstrok en Stoop, 's Avonds concert en rondgang door 't dorp. Zij, die wenschen deel te nemen aan bovengenoemde vermakelijkheden, kunnen zich opgeven bij den heer C. van Gammeren alhier, op Maandag 12 September. Zie achterstaande advertentie. Dassen. Uitslag der aanbesteding der per stuk

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1921 | | pagina 2