Week's Inmaakglazen, Ketels, Saptoestellen - en alle onderdeelen. - V ughterstraat 19. 's-BOSCH. TELEFOON 715. Engelsch} eskader te Dantxig. In Dantzig kwam Zondag een Engelsch Oostzee escader van 4 kleine kruisers en 9 torpedojagers aan. De opstaud in Engelaeh-lndië. De ïTimesc verneemt uit Calcutta dat de toestand in Indië uiterst ernstig is. De opstand is niet meer plaatselijk. Londen zou met de Indische regeering tot uitge breide maatregelen ter onderdrukking van de revolutie besloten hebben. Engeland, Afghanistan en Perxlê. De afval van Afghanistan van Engeland grondt de »DaiIy Telegraph« daarop, dat de regeering van Afghanistan reeds een bindend verdrag met Perzië gesloten heeft, dat met de Engelsche doeleinden rekening houdt. Uit Teheran meldt hetzelfde blad dat de Perzische regeering het verdrag met de Britsche.financieele commissie annu leerde. Daarmee verdwijnt het laatste verdrag tusschen Engeland en Perzië. De mobilisatie in Zuid-Perzië duurt voort. De Fransehe oogst. De Fransehe graanoogst geeft een zeer gunstig resultaat en wordt op 87 millioen centenaar geschat. Een geluksvogel. Een visscher uit Bayonne kwam te Duinkerken aan, om werk te zoeken. In plaats van werk vond hij echter de mede- deeling, dat een oom, dien hij vergeten was, in Amerika was overleden en hem 38 millioen dollar had nagelaten. o Misdaden. Te Gelsenkirchen in Duitschland beeft een mijnwerker zijn vrouw vermoord, om dat zij het met een kostganger hield. De kostganger heeft daarop den man doodge schoten en zichzelf levensgevaarlijk gewond. o Groote staking te Maagdenburg. Te Maagdenburg zijn de werklieden van alle metaallabrieken, o a. van de Gruson- fabriek van Krupp, in staking gegaan. De stakers, 30 tot 40000, eischen een loonsverhooging van 2 Mark per uur. o Een vliegtuig verongelukt. Havas meldt uit Le Bourget Frankrijk dat een vliegtuig, dat dienst deed tusschen Parijs en Straatsburg te pletter is gevallen. Vier passagiers werden gedood, de bestuur der werd gewond hij is naar het zieken huis overgebracht en is daar gestorven. Een kindermoordenares. Te Dortmund heeft de vrouw van een mijnwerker haar drie slapende kinderen, jongens van 711 jaar, met een scheer mes de keel afgesneden. Tengevolge van een ontploffing, waarvan de oorsprong onbekend is, is een kroeg te Byontie door brand verwoest. Zes gewon den zijn naar het hospitaal gebracht, waar van er één is gestorven. Er zijn verschei den lijken ontdekt onder de puinhoopen. o Blijde thuiskomst. In het Belgische dorpje Chénée, bij Luik, is een soldaat teruggekeerd, die men reeds jaren dood waande en wiens naam gegrift stond op de marmeren gedenkplaat in het stadhuis, waarop de namen vermeld staan van alle inwoüers van het dorp, die in den oorlog gesneuveld zijn. Santé, zoo luidt de veelzeggende naam van dezen doodgewaanden, maar in be hoorlijke gezondheid verkeerenden soldaat, meldde zich dezer dagen bij den burge meester aan, die zijn ooren en oogen niet gelooven kon, en ging toen naar zijn wo ning, om zijn weduwe op te zoeken, die al jaren rouw droeg om haar overleden man. Het is gebleken, dat Santé, die indertijd met een Belgische expeditie naar Rusland ging, daar in gevangenschap van de Bolsjewiki is geraakt, waaruit hij pas kort geleden met veel moeite wist te ontsnappen. o 215 Bolsjewistische ambtenaren vermoord. REVAL. Volgens een draadloos bericht der Bolsjewiki heeft de verbitterde bevol king in een aantal, tusschen Charkof en Rostof gelegen plaatsen, 215 Bolsjewisti sche ambtenaren van den ravitailleerings- dienst vermoord. o lestig gewonden. Aan boord van het Amerikaansche stoom schip Chester Kiwanis zijn zestig man ge wond bij de onderdrukking van muiterij onder de bemanning. De zaak was, volgens een Exchange- telegram uit New York, begonnen met een ruzie tusschen de zwarte en blanke be manning over te langen duur van het lading^ werk. De kapitein kon de situatie niet meester blijven en verwittigde draadloos de haven politie, die langszij kwam en de muiters met geweren aanviel. Een zakkenrollerstruc. In den dierentuin te Dresden hebben zakkenrollers Zondagavond een lagen truc uitgehaald. Er waren ongeveer 30.000 bezoekers, toen plotseling het geroep weer klonk De leeuw is los Daar men meende dat een van de leeuwen van Hagenbeek uit zijn kooi ontsnapt was, vluchtte ieder naar den uitgaug en er ontstond een on- geloofelijke paniek, waarvan de zakkenrol lers gebruik maakten om een groot aantal portefeuilles, darnestastjes en horloges te stelen. BINNENLAND. De lUmp san de Keersluis in de Dieie. De verbinding te water met Luik voor dagen gestremd 's BOSCH, 7 Sept. Tengevolge van den langdurigen lagen waterstand der Maas, heeft de Keersluis te Crefcoeur gedurende ongeveer drie maanden een verval van plm. 2 Meter moeten weerstaan. Met blijvenden druk zocht het water een uitweg en sijpelde onder de fundeering door. Eenmaal een opening gevonden, zoog het gisteren-morgen een groot gat in het linker-talud, dat omstreeks 7 uur met ge weld instortte. De sluiswachter, die even te voren, als naar gewoonte zijn ronde had gemaakt, waarschuwde onmiddellijk zijn superieuren, die den technischen ambtenaar Lodder opdroegen voorloopige maatregelen te treffen. Inmiddels werd de ingenieur van Spanje uit Breda telegrafisch ontboden, die de leiding der werkzaamheden verder op zich nam. Deze trachtte het gat aan de linkerzije van de sluis met steenen te stoppen en terwijl hij een oogenblik meende de situatie gered te hebben, drong plotseling het water naast het oorspronkelijke gat met zoo'n geweld onder de sluismuren door, dat aan keeren niet meer te denken viel. De rechteroever werd door den snelleren onderstroom zoo ondermijnd, dat half acht gisteren avond het geheele rechter-talud instortte, waardoor de s'uis aan die zijde van den weg geïsoleerd staat De technische benaming van het ge beurde is, dat de uitwateringssluis te Cref coeur aan de uitmonding van de Dieze onder- en achterloops is geworden De oorzaak is te zoeken in verborgen gebreken aan de sluis in verband met haar ouder dom. Het gevolg is, dat de Dieze nu na genoeg geheel leeg loopt op de Maas en evenzoo de Zuid-Willemsvaart tot aan sluis 0. Vermoedelijk zal er nog een diepte blijven van 50 c.M,, zoodat de scheepvaart op Luik volkomen gestremd is. Toen vanmorgen de »Thor 6« van Arie Smit uit Slikkerveer, de »Twee Provinciën 3 en 4« van Janssen uit Lith, de »Metta 2« van de firma de Beer uit Gorinchem en de »Jan van Arkel« van J. A. van der Schuijt voor de sluis te Crefcoeur kwamen, vernamen zij dat de vaart gestremd was. Zij werden gedirigeerd naar de Rijksaan legsteiger in de Maas even boven de schip brug. Daar had de lossing plaats van de ruim 200 stuks vee, die hier heden ter markt moesten. o De droogte een natunrramp. In de afd. Usseloder Overijsselsche Landb, Mij. is besloten de aandacht van het hoofd bestuur te vestigen, dat het wenschelijk is ontheffing van grondbelasting te vragen nu de oogst door de aanhoudende droogte oneindig meer dan 20 pCt. onder de normale opbrengst blijft. Wordt 20 pCt. of meer van den oogst door een natuurramp ver nietigd, dan kan ontheffing gevraagd worden en de vergadering was van meening, dat de droogte van dezen zomer als een natuur ramp mag beschouwd worden. Wie het onderste uit de kan wil Te Hengelo (O.j heeft een inspecteur van politie Zondag-avond de kermisvermake lijkheden op het tentoonstellingsterrein om half twaalf laten sluiten omdat de eigenaren der verschillende inrichtingen de prijzen zoodanig opdreven, dat het publiek onte vreden begon te worden. Ernstig auto-ongeluk, Dondermiddag zou een auto van de naaml. venn. Electrostroom te Hillegersberg een proefrit doen op den Ouden Kleiweg van Rotterdam naar Overschie. De auto reed met een razende vaart, van 100 K.M., kon de bocht niet goed nemen en is met de vjjf inzittenden in de wetering terecht gekomen. Van de vijf inzittenden is de bedrijfs- ingenier F. P. van P. dadelijk gedood, de monteur L. die aan het stuurrad zat, is onder de motor geraakt en verdronken. Naar het ziekenhuis aan den Bergweg te Rotterdam zijn gebracht de chauffeur F. D. uit de Swaerde Croonstraat en zekere U., een jongen uit de Sint Mariastraat. De chaffeur was bewusteloos en inwendig gekwetst, de jongen is er met een lichte kwetsuur in het gelaat en een nat pak afgekomen. De chauffeur is ter verpleging opgenomen. Een vijfde persoon, zekere S., die over de sloot in het weiland daar achter geslingerd wérd, zou een been ge broken hebben. Hij is weer naar Hille gersberg teruggekeerd. N. R. Ct. Brand te Arnhem. Men seint uit Arnhem Door onbekende oorzaak is brand ont staan op den hooizolder van den stal der sleepersfirma van Omme op den Hommel- schenweg. In den stal waren 11 paarden. Drie daarvan kwamen in de vlammen om. De hooizolder bevatte 20.000 K.G. hooi. De stal brandde geheel uit. Op het ter rein waren vele autoriteiten, waarbij de waarnemende burgemeester, weth. Goedhart. Een Vlootwet. Het Ned. Cor.-bureau meldt In parlementaire kringen verwacht men, dat een Vlootwet voor Nederland half October bij de Tweede Kamer zal worden ingediend. Opening van de Staten-Generaal. De opening van het nieuwe zittingjaar der Staten-Generaal op Dinsdag 20 dezer door de Koningin zal nog steeds op dezelfde wijze plaats hebben als na den oorlog ge bruikelijk werd, n.l. met een kleineren stoet dan vóór 1914 het geval was. o— Broekhuis. Op 22 en 29 dezer, weet de »Msb.« te melden, zal voor de rechtbank te Rot terdam de zaak van Broekhuijs in behan deling komen. De jaarbeurs te Utrecht. Het Koninklijk bezoek. De Koningin en de Prins brachten een bezoek aan de Jaarbeurs. Zij werden ont vangen door den burgemeester en verschil lende leden van het Jaarbeursbestuur. Ter stond na de begroeting werd een wandeliing over het terrein aangevangen. De Koningin werd rondgeleid door den burgemeester, de Prins door den heer Optenoort. Behalve verschillende Hollandsche stands, werd van elk vertegenwoordigd vreemd land een in zending bezocht. Na een bezoek van onge veer vijf kwartier reden de Koningin en de Prins naar het huis van den Commissaris van Lynden van Sandenburg, waar de lunch gebruikt werd. Om twee uur werd weer uitgereden naar het terrein op het Vredenburg en het vaste gebouw. Bij het betreden daarvan heette Mr. van Doorninck, pres comm. van de Mij. tot Expl, van Jaarbeursgebouwen de Koningin welkom. Nadat het nieuwe gebouw was bezichtigd werd nog een rondgang gemaakt om het Vredenburg, waar de hooge bezoekers even eens verschillende stands bezochten. Om streeks half vier vertrokken zij per auto weder naar het Loo. Bet Engelsche eskader in ons land. Naar men verneemt is de koningin voornemens om tijdens het bezoek aan Amsterdam van het Engelsche torpedojagers eskader in het begin van de volgende week den eskader-commandant, schout-bij-nacht Hodges, en eenige officieren van het eskader op Het Loo te ontvangen. o N. J. Boon f Te Amsterdam is overleden de bekende uitgever N. J. Boon, oprichter van het indertijd veel gelezen Boon's Magazijn s, later oprichter van het geillustreerd week blad ïDe Prinsc. De heer Boon bereikte den leeftijd van negen-en vijftig jaren. PLAATSELIJK NIEUWS. Voor Dames- en Kinderkleeding is de Firma TAVERNE DE MEERE, Hint hamerstraat 69 te 's Bosch, het best gesorteerde en goedkoopste adres. Gedu rende het seizoen ook des Zondags geopend van 101 uur. Hensden. De heeren H. J. r. Eggelen en Mr. C. W. v. Ommeren, beiden alhier, zijn wederom benoemd in de examen-com missie voor Candidaat gemeente secretaris. Door den landbouwer H. v. H alhier, is dezer dagen een aardappel ge- roo d die het kolossaal gewicht had van 8J ons. Als bijzonderheid kan gemeld worden, dat bij den boterhandelaar W. v. H. al hier, een wespennest in den erker van zijn woning heeft gevestigd. Om die te ver drijven heeft v. H. rondom den ingang verf gesmeerd, waardoor thans honderden wespen naar beneden tuimelen, tot groot vermaak van de jeugd. Werkendam. Door den raad der ge meente is besloten aan iedere woning gra tis twee lichtpunten te verschaffen, de openbare lagere school op te heffen en deze beschikbaar te stellen voor de vereeniging voor Chr. Herv. onderwijs, terwijl voor diegenen die nog openbaar onderwijs wen- schen een schikking te treffen met de ge meente de Werken, terwijl het verzoek om gelden voor een nieuwe school door de ver. Chr. onderwijs werd afgewezen. Dinsdag kreeg de vrouw van W. P. bericht dat haar man, die werkzaam is op een baggermolen nabij 's Bosch, een stuk modder in den nek gekregen had van pl.m. 100 pond, zoodat hij in elkaar gezakt en zwaar gekneusd naar 't gasthuis moest gebracht worden. Drnnen. Veiling 6 Sept. vm. 11 uur. Appels tot 18J cent per K.G. Peren tot 30 Pruimen 85 Snijboonen I 70 80 stek 2124 Duitsche boonen 34 Princessen 1 72 II 31—57 Pronkboonen 1821 Wagenaars 21 25 Spruiten Uien Komkommers Roode kool Witte Savoye Perziken Augurken Ramenas Peen 43 10|—12J 3j 5 8—19 8-13 7J--16 275—475 35 325 400-475 per stuk 's Gravenmoer. Door de Burgerwacht is op 27 Augustus jl. een schietwedstrijd gehouden, waarvoor tal van prijzen, waar onder zeer mooie, waren beschikbaar gesteld. De uitreiking dezer prijzen had plaats in de openbare school door den heer Burge meester, die in eene schoone toespraak het bestuur en den leden aanspoorde op den ingeslagen weg voort te gaan. De installatie voor de electrische verlichting der gemeente-gebouwen is op gedragen aan den heer G. M. Heijda te Loon op Zand en die der armengebouwen aan den heer J. C. Menz, electriciën alhier. Allerwegen is men druk in de weer om aan te sluiten en naar men verneemt zal 1 October a.s. het nieuwe licht gebruikt kunnen worden. Zonder twijfel zal de straatverlichting voor ons dorp schitterend zijn. Op 14 September a.s. zal ten ge meentehuize te Oosterhout voor deze ge meente de loting plaats hebben voor lichting 1922 der Nationale Militie. Woensdagavond werd ten raadhuize alhier de commissie, belast met het toezicht op het lager onderwijs, door Burgemeester en Wethouders geïnstalleerd. Sleeuwijk. De najaars stierenkeuring zal voor deze gemeente gehouden worden op Vrijdag 23 September a.s. des nm. 4 30 uur te Almkerk. Sprang. J. Hoek had het ongeluk, toen hij van een ladder sprong, in den sloot langs de woning van J. K. op een stuk ijzer te vallen, waardoor hij een groote wond aan zyn been opliep, welke door Dr. J. v. d. M. moest worden toegenaaid. Veen. Bij de verhuring van het land der Herv. Kerk, was het bedrag der op brengst beduidend meer dan andere keeren, waarvan de redenen in hoofdzaak was, het uit wangunst en drijverij tegen elkander opjagen, wat nogal eenige ontstemming verwekte. Zaterdagavond kwam de Fanfare Prins Hendrikuit Aalst onze Fanfare »Wilhelmina« alhier een serenade brengen voor het le prijs behalen te Zijder veld. Daarna werd door beide vereenigingen een muzikale wandeling gemaakt, wat nogal een beetje drukte veroorzaakte in ons an ders zoo stille dorpje. Waalwijk, Zijn wij goed ingelicht, dan zal in 1922 worden begonnen met het vergrooten van het station alhier. Plannen bestaan er een dubbel perron van te maken. »E. v. h. Z Waspik. Voor het vervolgonderwijs aan de Christelijke school, hebben zich een groot aantal leerlingen aangemeld, jongens en meisjes, ongeveer 30. Een ingezetene van deze gemeente ontving dezer dagen een brief van een »Spaansche schatgravers. In zijn welbe kenden brief weet hij thans reeds een schat van niet minder dan 800.000 francs verstopt. Een zoontje van A. S. alhier, raakte al spelende in de vaart. Een buurvrouw bemerkte echter den drenkeling en kon hem gelukkig, doch met zeer veel moeite op het droge brengen. Een leerlinge van de normaalschool uit Waalwijk overreed alhier een jachthond van den heer W. d. B. Uit dankbaarheid beet het beest haar echter tweemaal in het been, zoodat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. De hond brak echter een poot, zoodat dit ook voor den eigenaar een schadepost is. Wijk. Het fanfarecorps Oefening en Uitspanning alhier, ontving uit Hilversum het aangename bericht, dat de feestcom missie in overleg met de jury heeft besloten haar alsnog een eereprijs toe te kennen voor hare buitengewone prestatie en dat dit de eenigste eereprijs is, die in den ge- heelen concertwedstrijd wordt uitgereikt. Tevens zou de commissie nog in overweging nemen de vereeniging een directeursprys toe te kennen voor de buitegewone en zeldzame prestatie van den directeur, die van alle vijf de juryleden voor opvatting een tien, dus met lof, mocht verwerven. Bij de inschrijving van den aanleg van het electrische licht in de gebouwen van de Hervormde Kerk heeft een verwar ring plaats gehad. De heer C. W. Verzijl, die ook had ingeschreven naar dit werk, en van meening was dat hem het werk gegund had moeten worden, heeft naar aanleiding hiervan be dankt als diaken. De heer K. v. d. Velden, Voorz. van de Werkliedenvereen. Helpt Elkander, ontving deze week een brief van iemand buiten de gemeente, die zijn naam niet genoemd mag worden, de inhoud van deze brief was dat hem een aangeteekende brief zou worden toegezonden ingesloten een be drag van f 500.ter versterking van de reservekas van bovengenoemde vereeniging. Voorwaar een mooie gift. Een bewijs dat er buiten de gemeente nog menschen zijn, die iets voor deze vereeniging voelen. Het ware te hoopen, dat er in deze gemeente zelf ook nog eens harten open gingen, die voor deze nuttige vereeniging iets voelden en met een dergelijk bedrag over de brug kwamen dat ware nog eens christelijk. Vergadering van den Raad der gemeente RAAMSDONKSVEER, gehouden 3 September 1921. Besloten werd grond te verkoopen aan den heer Ruijtenberg en de Waterleidings* maatschappij »NoordWestBrabant«. De oude school zal aan het R. K. Kerk bestuur verkocht worden voor f 8000. Dit Bestuur wil dat gebouw inrichten tot ver gaderlokaal. De heer v. Dongen Torman vond het jammer dat dit gebouw aan het algemeen belang werd onttrokken. Iedere vereeniging kon er tot nu toe zijn vergaderingen in houden, ook het Bestuur dat aanvroeg de oude school te koopen. Zijn voorstel, de school niet te verkoopen, kreeg slechts één stem, dus was hiermee verworpen. De school der Eerw. Fraters moet uit gebreid worden, kosten voor de gemeente fa. fllph- höpsch 3D 100 st. bos

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1921 | | pagina 2