voor liet Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard, la. 4120 iZaierdao i Oct Hoest Keelpijn Verkoudheid ABDIJSIROOP FamilissctialsnGewichten HOTEL mGEERTZEN F. W. H. WILMSEN Goedkoop Dorschen NOEST- F. SCUREllDGR ZONEN, Koperslagerij Leod- ii Zinkwerken Pompenmaker!]. Grond-bascules Toonbank-bascules COïïWBSllBG's XJZIB-HABBIL, Café-Restaurant en Uitspanning. nöa-bonbons Pelzerstr. o 65 Heusden. wafels en biscuits. Verbeterde Wilhelmina Tarwe Zeeuwsche Wintergerst, fetkuser Kogge, Buhlendorfer Kogge, C. VERPLOEGfl, ssF" Schoons Busts HEUSDEN. Eaal uv? sFlaieji en foto's in den kunsthandel 's-BOSCH. Fabriek van BEDDEN en MATRASSEN Magazijnen van Dekens, Ledikanten, Meubels, Spiegels, Schilderijen, Cocos, Stoelen, Kasten, Tafels en volledige Slaapkamer-ameublementen, Vloerzeilen. SCHILDERIJEN BEHOORENDE BIJ HET beantwoord, waarna deze de openbare ver gadering sluit om in besloten vergadering over te gaan. buitenlandT" NIER- EN BLAASSTEENEN. Van de vele kwade gevolgen van over tollig urinezuur en nierzwakte is steenvor ming in de nieren of blaas wel het meest te duchten. Maar Foster's Rugpijn Nieren Pillen hebben in zulke gevallen menig succes bereikt en tal van gevaarlijke ope- tatiën voorkomen. Spoedige behandeling is het best, en de eerste verschijnselen moet men kennen. Een pijnlijk gevoel in den rug. waarbij men behoefte aan steun heeft ter hoogte van de nieren, en vooral het voorkomen van een op steenstof gelijkend bezinksel en gruis in de urine, terwijl de loozing met een brandend gevoei en pijn gepaard gaat, doet denken aan de mogelijkheid van steen vorming. Steenen vormen zich vaak, als het urine zuur aan alvoer door de nieren ontsnapt, zich laag na laag rond een of andere kern afzet en langzamerhand een harde, cement- achtige massa vormt, die voortdurend groo- ter wordt. Slaat derhalve nooit waarschuwingen van nierzwakte als rugpijn, urinekwalen, hoofdpijn, duizeligheid, pijn in de gewrich ten en lendenen in den wind, maar be- kamp het kwaad onmiddellijk door een geregelde en matige leefwijze, en met be hulp van Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Dit geneesmiddel heeft een scheidende werking op steenvorming en menigmaal kwam het voor, dat de steen loskwam, verkruimde en in fijne, zandachtige deeltjes werd afgevoerd. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn ver krijgbaar bij alle bekende drogisten t 1.75 per doos. Vergadering van den Raad der gemeente VEEN, van 26 September, des nam. 6 uur. Voorzitter EdelAchtb. Heer R. J. van Doveren, Burgemeester. Secretaris WelEd. Heer Timmermans. Aanwezig de leden Smits, Wethouder den Dekker; van der Pol; Vos en Jiskoot. Na eenigen tijd komt Wethouder Schreu- ders nog ter vergadering. Afwezig liet lid C. Timmermans. De Voorzitter opent de vergadering met gebed, waarna de Secretaris de notulen der vorige vergadering voorleest, die on veranderd worden goedgekeurd. Aan de orde is Ingekomen stukken, als Besiuit van Ged. Staten goedkeuring suppletoir kohier Hoofd. Omslag Proces-verbaal van kasopname, welke voor kennisgeving worden aangenomen. Een verzoek van enkele ingezetenen, om in de Plaatselijke Politieverordening artikel 106 en 108 zoodanig te wijzigen, dat te snellen gang van rijwielen, motorrijwielen en motorrijtuigen strafbaar gesteld kan worden. De Voorzitter oppert bedenking en stelt vöor, de beslissing op dat verzoek uit te stellen tot nader onderzoek omtrent rijwiel en motorwet. Wordt aldus besloten. Weth. Schreuders vraagt eenige inlich tingen omtrent wijziging PI. Politieveror dening, welke door den Voorzitter en den Secretaris worden verstrekt. Hierna komt aan de ordeReclame Hoofd. Omslag. Wordt besloten straks te behandelen in gesloten vergadering. Thans komt aan de ordeBenoeming Ambt. Burg. Stand, waarvoor de vorige Ambt. zijn ontslag heeft aangevraagd. B. en W. hebben op het tweetal ge plaatst de heeren H. Schreuders en M. Smits. De Voorzitter wijst als stemopnemers aan, de leden J. den Dekker en J. van der Pol, waarna tot stemming wordt over gegaan. Op'den heer H Schreuders wer den 5 stemmen en op den heer M. Smits 1 stem uitgebracht, zoodat de heer II. Schreuders is gekozen. Eenige discussie ontspon zich naar aan leiding van eenige vragen door het lid den Dekker, die door den Voorzitter worden Een ulcuw kliuk-toestel. Deskundigen op scheepsbouw-gebied heb ben te Londen een proefneming bijgewoond met een nieuw werktuig om onder water bouten vast te klinken. Het schip behoeft om hersteld te worden, niet op de helling of in het dok te worden gebracht, maar een duiker kan met dit werktuig onder water in een uur honderden kiinkbouten drijven door de stalen platen van den scheepsromp. o Ecc verborgen schat. Een Itaüaansche dame, Signora Giustina Pascugli is, naar uit Milaan gemeld wordt, dezer dagen te Bisceglie nabij Bari terug gekeerd van een reis naar het Heilige Land en Jeruzalem om daar, te Bisceglie te zoeken naar een groote schat, die daar ergens begraven moet zijn. Volgens haar verhaal, had zij tijdens haar verblijf in Palestina een monnik gesproken, die haar een aantal papieren had ter hand gesteld, waarin de verborgen plaats werd aange wezen waar een groote hoeveelheid goud begraven was. Volgens die oude papieren zou de verborgen schat wel dertig millioen lire waard zijn. Op aanwijzing van me vrouw Pascugli zijn zes boerenarbeiders begonnen met graven en na twee dagen hard te hebben gewerkt, ontdekten zij ver scheidene aanwijzingen die geheel klopten met de geheime documenten van den mon nik uit Jeruzalem. Onder groote belang stelling van de dorpsbewoners wordt het werk voortgezet. De oorleg in de iuchl. Werd onlangs gemeld dat de Fransche marine proeven had genomen met de uit werking van haar geschut op een van de uitgeleverde Duitsche slagschepen, dat bin nen korten tyd tot een reddeloos wrak geschoten was, thans komt uit Amerika het bericht, dat op de kust bij Norfolk proeven zijn genomen met vliegeraanvallen op een buiten gebruik gesteld Amerikaansch slagschip »Alabana«. De aanval geschiedde door legervliegtuigen en hoewel er slechts enkele bommen werden geworpen, was het groote schip van ruim 11.500 ton, dat van 1898 dateerde, in korten tijd totaal ver nield. De brug is weggeslagen, de pantser- torens en de hooge stalen gevechtsmasten, die het eigenaardig kenmerk zijn van de Amerikaansche oorlogschepen uit die en ook nog uit een latere periode, zijn nu nog slechts een verwarde massa van verwron gen metaal. In den romp en de gepant serde dekken zyn groote gaten geslagen door de bommen. Het kapitale schip ligt nu als een hulpeloos wrak in de wateren van de Cheasepeak-baai. Oude graven in Antwerpen. In Maitres de-Beyre werden onlangs in een aantal graven, die zich in een merk waardig goeden toestand bevonden, belang rijke ontdekkingen gedaan. De graven liggen bij het oude Gergova, waar Ver- cingetorix Caesar eens versloeg. Het lichaam van een in een steenen kist begraven vrouw was zoo goed bewaard gebleven, dat het scheen alsof zij pas gestorven was. Zoodra lucht toetrad, viel het in stof uiteen. Een groot aantal sieraden en toilet artikelen werden gevonden, en onder de doodengeschenken vond men vazen, leeren sandalen en kleedingstukken van wol en linnen. o De wonderlijke miliionair. Op zwart zaad. Een Fransche zeeman, Pouech Lancole heeft een erfenis gekregen van maar even tjes 70 millioen francs. Een verslaggever van de Petit Journal, is den man gaan opzoeken. Hij woont in Duinkerken op kamers in een klein be scheiden huisje en een in helle kleuren geschilderd bord doet zien, dat men er kamers huren kan, terwijl een ander bord de mededeeling bevat, dat men daar binnen tegen een niet al te hoogen prijs een stukje kan eten. De waard, een rond borstig type, diens vrouw en haar lieftallige blonde dochter schenken er den zeelieden een lekker glas bier of een origineel glaas- se echte Schiedammer. Daar in dat kleine dorpsherbergje woont heelemaal gratis de oude zeebonk, die de zer 'dagen zoo geheel onverwachts miliio nair is geworden. Maar al is de man ook nog zoo rijk, op het oogenblik dat de ver slaggever hem opzocht, bezat hij nog geen rooien duit. Maar rijk is hij toch, al is het dan ook rijk aan goede verwachtingen. Toen de verslaggever hem met een ver zoek vereerde, zat de oude zeerob juist te spelen met een aap, die een andere zeeman eens voor den waard had meegebracht. binnenland. Staatsschulden, Naar aanleiding van de millioenennota van onzen Minister van Financiën laten wij een vergelijking volgen tusschen de Neder- landsche Staatsschuld en die van enkele andere landen. Vóór den oorlog bedroeg onze Staats schuld pl.ra. f 1100 millioen, thans is deze gestegen tot ongeveer 2£ milliard. Dit maakt in globale cijfers per hoofd der Nederland- sche bevolking plm. f 357. Aan rente voor onze Staatsschuld moet jaarlijks ongeveer f 13 per hoofd worden betaald. In andere landen zijn deze cijfers om gerekend in guldens Staatsschuld Jaarl. rente per hoofd per hoofd Oostenrijk f5298 f247 Frankryk f3045 f119 Duitschland 13002 f104 Engeland f 2035 f 90 Italië f1287 f 55 V. S. Amerika f 562 f 21.50 Hieruit volgt, dat, al is onze Staatsschuld thans ongeveer 2| maal zoo groot, als vóór den oorlog, de financieele toestand in Ne derland heel wat beter is dan in de landen die aan den oorlog hebben deelgenomen. die men verwaarloost kunnen vaak het beg"in worden van een ernstige borst kwaal. Neem daarom bijtijds de te baat,het alom geprezen middel tegen aandoe - nin^en der luchtwegen bronchitis en asthma Daling der turfpryzen. De turfpi ijzen in de Oosteh Venen van Drente zijn en blijven dalen, ofschoon de turfvaart in deze maand weer vrij wat levendiger is geworden dan in Juli en Aug. - in weerwil ook van de pogingen van verveners om door gezamenlijk optreden de prijzen op peil te houden. De baggel is sedert dit voorjaar van f 80 per stobbe tot f 50 gezakt zelfs werd voor eenige dagen voor f 36 op het veen verkocht. De harde lange turf, die 1,1. jaar voor f 160 per dagwerk ging, wordt nu al voor f 90 verhandeld. De voornaamste oorzaak zal we! zijn, dat de groote vraag uit Holland geheel is opgehouden o--- Dure marechaussee-kazernes. Men schrijft aan da »Msb.« Aan het kruispunt van den Bredaschen weg naar Tilburg en dien van Gilze naar Rijen, nadert een prachtig gebouw z'n voltooiing. Het is de nieuwe kazerne der marechaussee te Rijen. Ze kost een dikke ton en zal betrokken worden door vijf marechaussées. o Zyn vrouw verloren. Op den Haarweg bij Delft kwam een motorrijder tot de ontdekking, dat hy zijn vrouw, die achterop zat, verloren had. By onderzoek vond hij haar eenige honderden meters ter ug op den weg ze was van de duo gevallen en had zich nogal bezeerd. Zij bleek echter nog in staat, de duoreis naar Den Haag voort te zetten. Het geheimzinnig jacht. Uit Berlijn wordt aan de «Chicago Tribune* gemeld, dat een geheimzinnig jacht gedurende eenige dagen gekruist heeft voor de kust van Sleeswijk en aanleiding heoft gegeven tot allerlei wonderlijke ver halen, als zou dat schip bestemd zijn om den ex-keizer in staat te stellen uit Neder land te vluchten. De Hamburger »Volkszeitung« bevatte een bericht, dat het jacht in de schemering de kust genaderd was om een passagier gelegenheid te geven aan wal te gaan. Die onbekende passagier was daarop sne! weggereden in een aan de kant van den weg gereed staande automobiel van prins Heinrich, den broeder van den ex-keizer. Zou men in 't buitenland, waar men zich aldoor met den gewezen keizer bezig houdt en telkens weer wat nieuws bedenkt, wellicht naeenen, dat Doorn ergens aan zee ligt en gemakkelijk met een jacht te bereiken zou zijn, of gaat men Doorn met Wieringen verwarren Dat komt er van als stille, weinig bekende oorden plotseling wereldvermaardheid krijgen o Zalm aan den heugel. Te Oud-Beijerland kreeg een hengelaar beet. Hij haalde op en bracht een zalm naar boven. Marktberichten. GORINCHEM, 26 Sept. Aangevoerd 352 koeien, 8 nuchtere kalveren, 691 biggen, 138 overloopers. Men besteedde voor: kalfkoeien f570 a f 650, melkkoeien f 520 a f 580, kalf- vaarzen f 360 a 1420, guiste vaarzen f280 a f310, pinken f 160 a f 210, gras kalveren f60 a f120, nuchtere kalveren f28 a f32, overloopers f25 a f60, big gen f8 a f 16. ROTTERDAM, 27 Sept. Aanvoer 246 paarden, 19 veulens, 1840 magere en 637 vette runderen, 200 vette kalveren, 396 nuchtere kalveren, 826 graskalveren, 222 schapen of lammeren, 99 overloopers, 613 biggen, 6 bokken of geiten, 0 ezel. Prijzen per kg.koeien 758587| ct., ossen 6575—85 ct., stieren 50 55—65 ct., kalveren 65— 87£115 ct. Melkkoeien f350 a f 700, kalfkoeien f400 a f650, stieren f300 a f675, pinken f150 k f280, graskalveren f60 f160, vaarzen f 200 k f 370, werkpaar den f350 f600, slachtpaarden f150 a f250, hitten f225 a f375, nuchtere kal veren f 30 a f 45, slachtkalveren f 20 f 25, biggen f23 p. w., overloopers f 3050. De Rotterdamsche eierreiliug, Op de heden in ons Veilingslokaal, Delft- schestraat 43, gehouden Veiling, werden de volgende prijzen besteed Kipeieren f 13.25—f 16.50 idem (klein) f 10.95—f 11.80 Aanvoer 112000 stuks, ZAlLT-BOMMEL, 27 Sept. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd 8 kalveren, prijs f80110; 145 biggen, prys f8 a f 18 per stuk. 6000 eieren, prijs 14j k 15 ct. p. st. 420 K.G. boter, prijs per K.G. f 1.70. 's BOSCH, 28 Sept. Op de veemarkt alhier werden heden aangevoerd 768 run deren, 18 zeugen, 850 biggen en 60 lammeren. Er werd besteed voor kalfkoeien f 400 a f550, kalfvaarzen f310 a f425, ma gere ossen en koeien f 150 a f 220, vette ossen en koeien le kw. 87|, 2e kw, 75 ct. p. p., pinken f160 a f 230, zeugen f 70 a f105, biggen f 2.00 a f 2.25 p. w., vette lammeren f 25 a f 35 per stuk. BELEEFD AANBEVELEND. vanaf f17 50 200 K G. vanaf f 7.00 5 K G. ENZ. Voor Tafelmessen, Brood- en Zakmessen, Scharen, Scheermes sen en Haarsnij-ma chines is Uw adres HEUSDEN. Telefoon No. 4. op partij gekeuijj f 19 de 75 K.G- stam 21 75 f 15. op stam f 16.50 de 65 K.G. lste bouw f 19.50 de 70 K.G, idem verdere bouw f 18.50 70 lste bouw f 19.50 de 70 K.G. H P. SERRARim Zaadhandel te GOES. AGENT Café 's Grevelduin-Capelle. in 2 maanden door de PILULES HONIGROSES Het middel ter verkrijging eener flink ontwikkelde buste f 3.— EROS TOILETCREME geeft een fluweel zachte huid. f 1.20 N.V. Mij. SANITAS. GOUDA, Korte Tiende weg 10. ROTTERDAM, Korte Hoogstr. 37* UTRECHT, Voorstraat 106. id. Potterstraat 6. VRAAGT ONZE Boter sprits. Vanillesprits. Vr uchtenstangen Moceastangen. Boterbatons. Bloemendaalsclie kruidnoten. Macarons. Kletskoppen, enz. enz. Voorts hebben wij een ruime sorteering Ook gelegenheid voor stalling van vee. St. Jansstraat 1012, naby het station, 's-HERTOGENBOSCH In tere. Telef. 436, «IC van Vuchterstraat 118-120 Telef. 757 Ondergeteekende beveelt zich beleefd aan voor het DORSCHEN VAN GRANEN met zijn Lans-Dorschmachine met dubbele reiniging en beukerdorseht alle granen marktschoon in den zak tegen billijk tarief. Aanbevelend A. IV ieuwenliiTizien, ANDEL. Overal te ontbieden. I verkoudheid, heeschheid. gebruikt Rar aoos 6öen90ct bij Apelh.en drogisten. W A.rtUHHARDT. zêist s.\ HEUSDEN. (uit de hand geschilderd) op TEGEL, op PANEEL of op DOEK met EIKENHOUTEN, GOUDEN of ZWARTE lijsten, Weer ontvangen de bekende Mechelsche stroomat-stoelen. F. SCHREUDER EN ZONEN. BIJÏ9ESSEL Kienw^blad A.Richters

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1921 | | pagina 5