De Wonderzalf de Walviscti LOUIS A. VAN MIERT RUIME KEUZE A. C. v. d. Wolff mi wmw® 's-BOSCH. PARADE 11 Kerkstraat 49 's BOSCH. Wasch bare Corsets Abonneert U op dit blad. C. VERPLOF.QH, ATELIER voor Fotografie OH! OH! OH! IJZERHANDEL Hoogensteenweg 19 's BOSCH. ARNOLD HOYER, Kerkstraat 49, Verbeterde Wilhelmina Tarwe Zeeuwsche Wintergersf, fetkuser Kogge, Buhlendorfer Kogge, Wij hebben ontvangen in alle afmetingen. PT VIIIAAGDS PBIJZ1I tevens KINDER-FIETSSTOELTJES Verduistering. Berlijn, 5 Oct. De bankbeambte Pla- chetka van de Oppelner Bank heeft een cheque van 862.000 Mark geind en met het geld de vlucht genomen. Verdacht van vergiftiging. Naar uit New-York gemeld wordt, is te Methuen (Massachusetts) door de rechterlijke autoriteiten bevel gegeven om het lijk van den op 6 Juli 1920 overleden millionair Edward Searies op te graven, daar van verschillende, zij het ook anonieme, zijden berichten waren ontvangen, dat de millio nair voor zijn dood verschijnselen van ar- senicum-vergiftiging vertoond had. Searies, die een zeer rijke weduwe ge trouwd had, liet 20.000 dollar aan zijn neef en het overige van zijn vermogen, ongeveer 40 millioen dollar, aan zijn par ticulieren secretaris na. o Proces tegen Landru. Het groote proces tegen Landru zal op 4 November a. s. beginnen, men is maar vast met de voorbereidende werkzaamheden begonnen. De procureur-generaal heeft, vergezeld door den voorzitter, die het proces zal leiden, dezer dagen te Versailles de rechtszaal eens bekeken, en de noodige aan wijzingen gegeven. De wachtkamer voor de getuigen zal worden gevuld met alle spiegelkasten, bedden en andere meubelen, toebehoorende aan de spoorloos verdwenen verloofden van den modernen blauwbaard van Gambois. De telegraafdienst neemt bijzondere maatregelen voor de spoedige verzending van den telegrammenstroom, die te wachten is van de verslaggevers der Fransche en buitenlandsche bladen, want deze laatsten zullen ook talrijk vertegen woordigd zijn. Er wordt ook een bijzon dere dienst van bewaking en controle in gesteld om te grooten aandrang van het publiek tegen te gaan, dat slechts in beperkte mate zal worden toegelaten, al naar gelang er plaatsen bnschikbaar zijn. Voor velen zal het een teleurstelling zijn, dat er be sloten is geen toegangskaarten uit te reiken1 Dc 8-urige werkdag in Duitschland. Een bekend biscuitfabrikant, die ook een fabriek in Duitschland heeft, deelt aan het »Hbld.« mede, dat »de wet op den ar beidsdag in Duitschland zóó elastisch is, dat personeel van zijne fabriek aldaar reeds sedert een half jaar onafgebroken een ar beidsdag van 10 uur maakt. BINNENLAND*™" Luchtvaart. 9000 JH. hoog. Men meldt uit Soesterberg aan de Msb. Te Soesterberg is door den sergeant vliegenier Bakkenis een poging gewaagd om het wereldrecord voor vliegtuigen te verbeteren en tevens met behulp van in strumenten de temperatuur en hoedanigheid van de lucht voor 't Meteorologisch Instituut te de Bilt op te nemen om zoodoende aan het luchtvaartverkeer (het civiele) route voorspellingen te geven. Onder gelnkwenschen was Bakkenis in zijn fokkenjager geklommen na zijn motor even beproefd te hebben en de verzegelde barografen aan boord genomen te hebben, had hij zijn zuurstofmasker voorgedaan en was toen met een korte start het lucht ruim ingeschoten, alwaar hij zich spiraiende aan de oogen had onttrokken. Ook het geronk van den motor was weldra niet meer te hooren. Toen begon het wachten. Onderwijl zorgde een vliegtuig dat steeds betere landingen poogde te maken voor eenige afleidingen. Eindelijk na afloop van plm. een uur klonk het»Daar is ie I« Waarlijk, een klein stipje dat snel grooter werd en zich spoedig als een vliegtuig kenbaar maakte, vertoonde zich hoog in de lucht. Bij het neerspiralen schitterden de vleu gels in het licht der ondergaande zon als electrische schijnwerpers. Weldra hoorde men het gegier van de lucht door de spandraden. Eindelijk nog een paar honderd meter. Sterk traverseerende kwam het toestel op het landingsterrein met groote snelheid aanglijden. Na een mooie landing komt het toestel naar de hangers rollen. De menigte loopt het tegemoet. Mechaniciens grijpen de vleugels en hou den het toestel in zijn vaart tegen. Na de kranen gesloten te hebben richt de vliegenier zich op en klimt uit het toestel. Zijn wangen zijn blauw, oogleden fel rood. 't Was bitter koud boven ge weest sik zal de tienduizend wel niet gehaald hebben, 'k Kon hem niet boven de 9000 uitkrijgen. Motor liep goed, zuur stofapparaat ook, maar de ijlheid der lucht was bijzonder laag, reeds op 8000 meter merkte ik het al«. Allen waren nieuwsgierig wat de controle- barograaf aan zou wijzen. Dr. Kannegieter opende de onverzegelde, de verzegelde worden door deskundigen meegenomen. Met een hulpinstrumentje werd opge nomen op welke hoogte het toestel geweest was, plm. 9000. Ken ergerlijk staaltje. Dat het in Indië in sommige streken met medische hulp treurig gesteld is, ver haalt het Soer. Hdbl. De Irilandsche Geneeskundige komt meer malen zeer te kort bij het verleenen van hulp. Enkele, goede uitzonderingen bestaan echter. Bij een spoorwegongeluk bij Barat op 11 Aug. des avonds te 5 uur werd een inlandsch medicus ontboden. Een remmer zat met zijn been tusschen twee wagens bekneld en kon onmogelijk vrij gemaakt worden en de waarn. ambte naar verzocht, het been te amputeeren. De arts, die te 7 uur aankwam, verklaarde echter geen instrumenten bij zich te hebben en was alleen in het bezit van een doosje pillen en verdween zonder zich omtrent de vele gewonden te bekommeren. Ten einde raad is het spoorwegpersoneel er om kwart over acht toe overgegaan om het gewonde been af te binden met een gummislang, welke zich in de verband- trommel van den trein bevond. Waar verdere hulp echter noodig was, werd telefonisch de Irilandsche arts van Lamongan ontboden, die om ongeveer 10 uur op het terrein verscheen, ook zonder eenig instrument bij zich te hebben. Met gebruikmaking van een jachtmes, het eigendom van iemand van het N. I. S.-personeel, heeft deze dokter toen het verbrijzelde been verder afgesneden Nadat de man daarna was verbonden met verbandmiddelen uit den N. I. S. trommel, werd hij op advies van den dokter per auto naar Soerabaia vervoerd, waar het been den volgenden dag werd geam puteerd. Een dag later is de gewonde aan bloedverlies overleden, wat waarschijn lijk niet zou zijn gebeurd, indien door den aanwezigen dokter was ingegrepen. Malaise, bezuiniging overal in Indië. Geen dag gaat er voorbij, of wij ver nemen, a'dus de »Java Bode», dat het aantal maatschappijen van handel, cultuur en industrie, die wegens de malaise moesten sluiten, weder met een of twee werd ver meerderd. Dagelijks hooren wij, dat bij die en die firma het grootste deel van het personeel moest worden ontslagen wegens bezuiniging. Dagelijks ook k'ijgen wij te lezen over den hardnekkigen strijd van de gouverne- ments-ambtenaren tegen de bezuinigings manie der regeering. Malaise, bezuiniging, massa-ontslag en duurte o Varkensziekte. In de Groningsche en Drentsche veen- streken zijn plm. 200 varkens aan de bekende varkensziekte overleden. In een enkele plaats in één week zelfs zestig. Te Geertruidenberg geraakte bij het in werking brengen der machines van de suikerfabriek een werkman tusschen een der machinedeslen bekneld. Zijn beide beenen zullen waarschijnlijk geamputeerd moeten worden. Per auto werd de ge troffene naar het hospitaal te Breda ver voerd. Dc Kottcrdamsche Havenarbeiders niet in staking. De Alg. Havenarbeidersvereen. »Streven naar Verbetering», aangesloten bij de Fe deratie van Transportarbeiders te Rotter dam hield een openbare vergadering om de stemming onder de havenarbeiders te vernemen in verband met de voorstellen der Scheepvaartvereeniging, die door den Centralen Bond en de Christelijke organi saties zijn aanvaard, en naar aanleiding van de staking te Amsterdam. De ver gadering was door ongeveer acht honderd man bezocht. De heeren Bouwman en Molenkamp voer den het woord. Beiden achten staking plicht. De heer E. Bouwman vertelde o.a. dat de positie der transportarbeiders niet wordt bepaald door te praten in een loonraad, doch uitsluitend door de machtsverhouding tusschen werknemer en werkgever. De loonraden zelf noemde spr. een verkeerde instelling, waardoor de havenkapitalist den arbeidersleider medeplichtig trachtte te maken aan de instandhoudiug der kapita listische maatschappij. Het inhouden der gratificatie beschouwde spr. als een inhouding van loon. In hoofd zaak is het echter een slag in het aange zicht der gehate Federatie, volgens spr. Het deed hem leed in de «kapitalistische bladen te lezen: De toestand te Rotter dam is normaal, Dat is volgens hem een schande, en hij wekte alle havenarbeiders op die schande uit te wisschen en nog dezen avond in staking te gaan (zeer zwak applaus). Verschillende sprekers deden nog hun best om de vergaderden, een dikke 800 naar schatting, op te zwepen tot staking, maar met een overweldigende meerderheid van stemmen werd besloten niet in sta king te gaan. o Rijhs-postduiveiidicnst. Voor liefhebbers van postduiven, die het volgend jaar bij de militie moeten worden ingelijfd, is de mogelijkheid opengesteld om te worden opgeleid en aangesteld tot verzorger bij den Rijks-poslduivendienst. Zij moeten zich bereid verklaren tot het aangaan van een vrijwillige verbintenis als verzorger bij dien dienst, moeten in Januari opkomen en worden ingedeeld bij het 7e reg. inf. te Amsterdam. - -o Onze dure steenkolen. In de «Ilaagsche Post» wordt er de aandacht op gevestigd, dat te Londen de beste Wales-anthraciet in den kleinhandel verkrijgbaar is voor f 2.40, f 2.50 per ILL. en dat in Den Haag voor Limburgsche anthraciet f 4 per H. L. wordt betaald, voor Belgische nog wat meer, terwijl En- gelsche en Duitsche anthraciet hier niet te koop schijnen. o De Zoniertyd. Aan de «Ned.» heeft het lid der Tweede Kamer, de heer Westkamp, het volgende medegedeeld inzake den zomertijd. Melkveehouders, en in het algemeen zij, die hun producten 's morgens op tijd in de steden moeten leveren, ondervinden van bedoelden maatregel last en ongerief. De meening der boeren dienaangaande, ook in de nabijheid der steden, loopt echter uiteen. «Meer dan eens kon schrijver dezes dit op vergaderingen constateeren. «Het meerendeel der boeren staat, naar het mij wil voorkomen, koud tegenover den zomertijd, zeer waarschijnlijk omdat de be drijven zich, met of zonder de onderhevige regeling, toch altijd aanpasten aan den zonnetijd. «Door de landarbeiders wordt in vele streken in plaats van zooals gebruikelijk van zes tot zes, gewerkt van zeven tot zeven. «In het algemeen gesproken schijnt het dat de door het invoeren van den zomertijd verkregen besparing van vuur en licht, ten behoeve der geheele maatschappij, ruim schoots opweegt tegen den individueelen last van dien zomertijd ondervonden. «De in allen toonaard door bijkans ieder een, zeer terecht, aangeprezen zuinigheid, zal in het vervolg nog wel meerderen last en ongerief veroorzaken. Men moet dat aandurven.» Burgerlijke Stand. ANDEL, over de maand September. Geboren: Johanna Helena d. v. A. Versluijs en P. G. Honcoop Teuntje d. v. L. Crielaard en E. VerbeekHendrika Willemina, d. v. Adr. de Waal en J. Hak. Overleden: Wouter Pellikaan, 77 j.* wedn. van H. Crielaard Hendnka Piek, 62 j., echtg. van G. van Herpen. DE WERKEN EN SLEEUWIJK. Geboren: Pieternella Adriana, d. v. L. Paans en E. C. Koman Charlotte Sara, d. v. B. J. van Garderen en A. C. IJserinkhuijzen Alida Willemina, d. v. D. C. Hovestadt en J. Verdoorn Jan, z. v. J. van Wijk en M. de Kuijper. Levenloos aangegeven kind van C, Smits en J. van Burgel. Overleden: Antonie van Herwijnen, 91 j.Johanna Snoek, 80 j., wed. van A. Groenenbergh. 's GRAVENMOER. Geboren: Cornell's Jan, z. v. A. W. Verhagen en M. J. van Eersel. Getrouwd: H. Heitink, 30 j. en G. van Dongen, 32 j. Overleden: li. Heitink, 59 j. G. Blom, 64 j., echtg. van Chr. Melsen. WIJK c. a., over September, Geboren: Lauwiza, d. v. C, Vos en E. van Veen Johannes, z. v. K. de Waal en J. L. VersteegJohan, z. v. G. de Bruijn en J. v. VeenAbraham, z. v. L. van Helden en M. D. van der Beek Maaike Cornelia, d. v. G. P. v. Mersbergen en I. den Dekker Cornelis, z. v. G. C. van Wijnen. Ondertrouwd: B. Mouthaan met M. v. d. PolG. Hak met A. Saakes. Getrouwd: A. v. d. Steenhoven, 20 j. met G. A. v. d. Bogaard, 19 j. A. K. Lakerveld roet A. v. d. Beek. Overleden: G. v. Rijswijk, 5 j. A. v. Os, 3 w. P. Lakerveld, 53 j., echtg. van M. P. van Wijk J. d. Waal, 56 j., echtg. v. D. Kerkwijk H. Wijgers, 62 j., echtg. van A. Lakerveld. Marktberichten. GOR1NCHEM, 3 Oct. Aangevoerd 460 koeien, 3 nuchtere kalveren, 712 biggen, 112 overloopers. Men besteedde voor kalfkoeien f 540 a f 620, melkkoeien f 500 a f 570, kalf- vaarzen f 390 a f 440, guiste vaarzen f260 a f340, pinken f 140 a f 170, gras kalveren f 80 a f120, nuchtere kalveren f24 a f32, overloopers f25 a f50, big gen f8 a f 16. ROTTERDAM, 4 Oct. Aanvoer 174 paarden, 5 veulens, 1639 magere en 608 vette runderen, 114 vette kalveren, 571 nuchtere kalveren, 1052 graskalveren, 304 schapen of lammeren, 74 overloopers, biggen, 2 bokken of geiten, 0 ezel. Prijzen per kg.koeien 507085 ct., ossen 607080 ct., stieren 50 55—65 ct., kalveren 65—90115 ct. Melkkoeien f 350 a f 650, kalfkoeien f 425 f 625, stieren f f pinken f150 a f275, graskalveren f65 k f 160, vaarzen f 200 f 365, werkpaar den f350 k f600, slachtpaarden f 150 a f 250, hitten f 225 a f 375, nuchtere kal veren f 30 a f 40, slachtkalveren f 17 f 24, biggen f23 p. w., overloopers f3050. De Rotterilamsche eierreiling, Op de heden in ons Veilingslokaal, Delft- schestraat 43, gehouden Veiling, werden de volgende prijzen besteed Kipeieren f 14.60f 17.65 idem (klein) f 12,10—f 14.10 Aanvoer 95000 stuks. Z ALT-BOMMEL, 4 Oct. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd 5 kalveren, prijs f90110; 132 biggen, prijs f9 a f19 per stuk. 6000 eieren, prijs 14J alö^ct. p. st. 440 K.G. boter, prijs per K.G. room boter f 1.65, boerenboter fl.75 a f 1.85. 's BOSCH, 5 Oct. Op de veemarkt alhier werden heden aangevoerd 780 run deren, 14 zeugen, 650 biggen en 40 lammeren. Er werd besteed voor kalfkoeien f 475 a f575, kalfvaarzen f325 a f450, ma gere ossen en koeien f150 a f 220, vette ossen en koeien le kw. 85, 2e kw. 70 ct. p. p., pinken f160 a f230, zeugen f 80 a f 120, biggen f 2.00 f 2.25 p. w., vette lammeren f 25 a f 35 per stuk. op partij gekeurd f 19 de 75 K.G. stam f 21 75 f 15. op stam f 16.50 de 65 KG. lste bouw f 19.50 de 70 K.G. idem verdere bouw f 18.50 70 lste bouw f19.50 de 70 K.G. E. H. P. SERRAREAS. Zaadhandel te GOES. AGEJVT Café. 's GrevelduinCapelle. Wat heb ik een jeuk. geneest direct Huiduitslag, Bran- digheid, Ringworm, puistjes, jeu kende wonden, open beenen, baard- schurft. f 125. N.Y. Mij. SANITAS. GOUDA, Korte Tiendeweg 10. ROTTERDAM, Korte Hoogstr. 37. UTRECHT, Zadelstraat 37. AMSTERDAM, Rembrandtplein 4. la f» H Telef. Int. No. 45. in alle voorkomende schoonmaak artikelen MANDEN en STOELEN IN SOORTEN, Het bekende adres voor het omleggen van kinderwagen-band a 75 cent per meter is in „DE BJLZJLR" Langendijk 132 GOR1ACHEAI Speciaal Corset-Magazijn NIEUW met roestvrije Baleinen. HIERIN ONTVANGEN Speciale sorteering voor corpulente figuren, met en zon der elastieke band, tot 100 c.M. Reform- en Sportcorsets. Voedster- en positiecorsets. Corsets voor scheefheid. Bus- tenhouders, etc. Prima Bnikgordels in alle maten. GROOTE KEUZE. LAGE PRIJZEN. Verkroop uitsluitend, a contant. over Nederlandsche Bank. H HOF-FOTOGRAA F.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1921 | | pagina 6