j. jVi. 5on en P'. Cangtveld ARTS, HOND- en TANDARTS, iederen Vrijdag te consulteeren zijn van half elf tot 3 nar Tegen aambeien, droge of bloedende, wende men Foster's Zalf aan. Deze doet de jeuk en pijn on middellijk bedaren en heeft een bijzonder heelende werking. Prijs f 1.75 per doos, alom verkrijgbaar. het om. Zeven personen zijn nog gered kunnen worden, onder wie de kapitein en twee leden der bemanning. De machinisten zijn verdronken, doordat de machinekamer direct vol water liep. Het aantal omge komenen is nog niet bekend, doch men schat het op een twintigtal, meest allen menschen van Temsche en andere dorpen stroomopwaarts van Antwerpen. Velen der slachtoffers zijn kinderen. o Wild-West. Op het postkantoor van het stadje Ketzin in de Mark is een brutale aanval gedaan. Zes mannen reden in een auto voor, drongen het gebouw binnen, dreigden de ambtenaren met revolvers en sneden de telefoon- en telegraafdraden door. Na een half uur werken hadden zij het geheele kantoor leeggeplunderd en namen alles mee wat waarde had, tot een totaal bedrag van 2 tot 300.000 mark. De roovers reden in de richting naar Berlijn weg. o Het lied der werkelijkheid. Vrijdagmiddag blies in de Gantonstreet te Londen, een klein achterstraatje in de buurt van Regent-street, een straatmuzi kant op zijn trompet, niet zonder gevoel het lied «Oh, dry those tears® (O, droog die tranen). Hij was er nog niet ver mee, toen de hem omringende menigte en politie agent incluis, in tranen uitbarstten en de waterlanders hem ook zelf beletten voort te gaan. Niet van aandoening echter. Er was een cylinder met vliegenden geest gesprongen in een pakhuis vlak bij en de dampen verspreidden zich, als bij een aanval met traanverwekkende gassen. BINNENLAND. De greote Zangwedstrijd te Utrecht. Zondagavond is in de groote zaal van «Tivoli® te Utrecht gezongen voor de Hoogste Eere-Afdeeling, Mannenkoren van de wedstrijden, uitgeschreven ter gelegen heid van het zilveren feest van het Utr. Mannenkoor Euterpe®. O.m. werd behaaldle prijs Gouden Dom (plaquet) en f 1000 door 's Hertogen bosch Mannenkoor. 2e prijs Zilveren Lauwerkrans en f 500 door Breda's Mannenkoor. Maandagavond is 's-Bosch Mannenkoor door verschillende vereenigingen en depu taties van het station afgehaald. Burgemeester en Wethouders huldigden de vereeniging op het stadhuis, waarna eene algemeene huldiging plaats had in het gebouw van de R. K. kring. Ontvanger gearresteerd. De heer H. C. M., ontvanger der regi stratie en domeinen te Wageningen, heeft zich ter beschikking der justitie te Arnhem gesteld en is in hechtenis genomen, in verband met onregelmatigheden in zijn kas, als gevolg van mislukte speculaties. Het passief moet zeer aanzienlijk zijn. o De loonstrijd in de metaalindustrie. De 3takingen begonnen. Maandag is in de verschillende plaatsen van het land, waar tot staking besloten was, de arbeid neergelegd. Nieuwe orerstrooming bij Baarn eu Kemnes. De N.W. storm van Zaterdagnacht heeft bij Baarn op nieuw een groot gedeelte van het polderland onder water gezet. De rivier De Eem is een meter gewassen. Ook in den Eemnesserpolder staat het water aanzienlijk hooger. Verbrand, Te Oudenbosch is het 7-jarig zoontje van den heer M. S. in een ketel kokend water gevallen. Aan de bekomen brand wonden is het knaapje overleden. Kachel omgetrokken. Een kindje van den heer de B. te Gel drop heeft de kachel omgetrokken en is daarby zoodanig gebrand dat het overleden is. Lage broodprijzen. Een der bakkers te Middelburg heeft den prijs van het witte brood verlaagd tot 17 cent per 8 ons. Dit is voor zoover bekend, de laagste prijs uit het geheele land. Storm. Tijdens den jongsten storm zijn van het strand tegenover het Strandhotel te Schier monnikoog weer 5 meter duin weggeslagen, —o zullen bij den Heer v. ERP, Haven 8 B te WAALWIJK, voor het plaatsen van Kunsttanden en gebitten, waarmede men alles kan eten en het behandelen van mond- en tandziekten. De grens gesloten. Men meldt uit Doetinchem Nadat weken achtereen particulieren in Emmerik en andere grensplaatsen hadden gekocht wat los en vast was, is Vrijdag plotseling van Duitsche zijde de grens ge sloten. Het is verboden ook maar iets mee naar Holland te nemen. Hollanders in Em merik worden op straat gecontroleerd of zij inkoopen doen. o Het gezonken schip te Oude Tonge. De begrafenis der slachtoffers. In verband met den ramp te Oude Tonge kan gemeld worden, dat van het in de nabijheid van deze gemeente gezonken schip, de geheele bemanning is omgekomnn. Achtereenvolgens zijn allen lijken ge vonden of aangespoeld, n.l. van den schipper Van Beusekom uit Rotterdam, zijn vrouw en drie kinderen en een broeder van de vrouw. Het schip dat geladen was met mais voor Middelburg, is gelicht en ligt thans in de kaai der gemeente Oude Tonge. Gisteren zijn de 6 lijken onder groote belangstelling op de algemeene begraafplaats te Oude Tonge ter aarde besteld. De ge heele gemeente was bij het zien van zoo veel droevigs onder den indruk. Op het graf werd het woord gevoerd door den EdelAchtbaren Heer Burgemeester der gemeente en den Heer Vetter, hulpprediker in de Langstraat. Begrafenis van slachtoffers. Te Hoek van Holland is, naar de «Msb.® mededeelt, ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den machinist Weenig en dat van den matroos Boxman, die deel uitmaakte van de stoomreddingboot «Pre sident vau Heel«. Er was zeer veel be langstelling. Op het kerkhof werd het eerst het woord gevoerd door den commissaris van politie van Hoek van Holland, den heer Jas, die de nagedachtenis der beide helden eerde. Vervolgens sprak de heer J. Leis, voor zitter van de Z. H. Maatschappij tot redding van Schipbreukelingen, die verzekerde, dat de maatschappij haar plicht zou doen ten opzichte van de verzorging der achterge laten betrekkingen. Spr. hoopte dat uit het geheele land tevens steun zou worden verleend. De hoofdinspecteur van de Scheepvaart, de heer Muller, die in opdracht van den Minister van L., N. en H. de begrafenis bijwoonde, betuigde de deelneming der regeering. Ten slotte werd nog gesproken door ds. Bijdel en Koolstra en den heer Jeenius. Vele kransen dekten het graf. o De „Brandaris". Te Anna Paulowna is een reddingsboei met den naam »Brandaris« uit zee aan gespoeld, welke bij den burgemeester is aangebracht. PLAATSELIJK NIEUWS. Voor Dames- en Kinderkleeding is de Firma TAVERNE DE MEERE, Hint hamerstraat 69 te 's Bosch, het best gesorteerde en goedkoopste adres. Gedu rende het seizoen ook des Zondags geopend van 101 uur. Hensden. In de Maandagavond ge houden 15de jaarvergadering van de Heus- densche Harmonie werden de aftredende bestuursleden allen herkozen, terwijl de vacature ontstaan door het vertrek van den heer Lagendijk werd aangevuld door de benoeming van den heer A. Hogetoren. De Voorzitter drukte zijn spijt uit, dat er zoo weinig begunstigers waren opge komen, en daardoor blijk gaven niet veel voor de vereeeiging te gevoelen. O.m. werd het volgend jaar te houden festival besproken, waarvoor nog steeds naar een terrein gezocht wordt. Tevens werd besloten zoo mogelijk het volgend jaar weder aan een concours deel te nemen. Het fanfarecorps «Oefening en Uitspanning te Wijk is voornemens om op Donderdag 17 November a.s. in samen werking met de Heusdensche Tooneelver- eeniging eene uitvoering te geven in de zaal van het Wapen van Amsterdam. Een zestal flinke muzieknummers, waar onder de beide, waarmede de vereeniging te Hilversum op het concours zoo'n schit terend succes behaalde, zullen ten gehoore worden gebracht, terwijl de tooneelvereen het blijspel «Een nieuwe manier van poffen« zal opvoeren. Aan het Postkantoor alhier en daaronder ressorteerende hulppostkantoren werd gedurende de maand Octoher 1921 ingelegd f 11730.64, terugbet. f '26784.74. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 9052. Uit Indië komt het treurig bericht dat de Kapitein der infanterie O. van Houten, die Donderdagmorgen op het vliegveld bij Soekamiskin (Oost-Indie) opsteeg, op 200 meter hoogte was, toen de machine om sloeg. De kapitein werd gedood en de machine vernield. Kapitein Van Houten werd 1882 ge boren te Gorinchem. Dit bericht heeft hier bij velen bizonder indruk gemaakt, omdat de heer Otto van Houten, als naamgenoot van wijlen zijn groot vader den heer Otto Verhagen, alhier meer malen verlofdagen doorbracht bij de familie Verhagen, eerst als cadet en later als officier. Een treurig einde voor een man, die een schitterende loopbaan in het ver schiet had. Aalbnrg en Heesbeen. Op den mor gen (Donderdag) alhier te houden dank dag voor 't gewas, hoopt ds. Bakker des voormiddags om half tien te Aalburg en des middags om twee uur te Heesbeen in de Ned. Herv. Kerk op te treden. Ammerzoden. Naar we vernemen zullen de gemeenten Ammerzoden, Driel en Hedel gezamenlijk een vleeschkeurings- dienst instellen ingevolge de wet. Almkerk. Jl. Vrijdagavond had de heer S., besteller by de Posterijen alhier, het ongeluk (terwijl hij de avondbestelling aan den Kornschen dijk verrichtte) zoodanig van zijn rijwiel te vallen dat men hem naar zijne woning moest vervoeren en on middellijk geneesknndigs hulp moest worden ingeroepen. Naar wij uit goede bron vernemen zal het fanfarecorps «Cresendo« te Nieu- wendijk (gem. Almkerk) op 11 Nov. a.s. een openbare uitvoering geven. Beneden-Langstraat. Met de ver- koopingen van griendhout en riet is het dit jaar geheel en al mis, zulks tengevolge van de groote slapte in de hoepmakerijen en rietmatten. Het vierjarig griendhout wordt dan ook algemeen opgehouden om hetzelve nog een jaar te laten staan, ter- wyl het rietgewas voor alle prijzen wordt gegund om van het snijden af te zijn. Capeile. Jl. Donderdag bracht de bij de Ned. Herv. Gem. alhier beroepen predikant, Ds. J. H. van Schuppen uit Groot Ammers, een bezoek aan onze ge meente. Nadat ZEerw. de kerk en pastorie bezichtigd had, hield hij des avonds een predikbeurt in het kerkgebouw. De jager J. v. D. had een dezer dagen bij het klimmen over een heining het ongeluk een zijner ledematen te ver wonden, zoodat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Deze constateerde bloedvergiftiging. Het le elftal onzer V. V. «Excel sior® speelde jl. Zondag een competitie match voor de 2e klasse B. v. B. op het terrein aan de Willem van Gendtsvaart alhier, tegen W. S. C. II uit Waalwijk, welke wedstrijd eindigde in een 21 overwinning voor de Capelsche geelzwarten. Stand bij rust 11. Het 2e elftal speelde te Waalwijk een competitiewedstrijd voor de 3e klasse B. V. B. tegen W. S. C. III aldaar, welke match eindigde in een 40 overwinning voor onze reserves. Drongelen. Vrijdag 21 October werd voor ons dorp voor 't eerst door het G. E. B. electrische stroom geleverd. De plechtige opening had ten gemeente huize plaats door den Edelachtb. Heer Brune, burgemeester dezer gemeente. Naast de Gemeenteraadsleden waren ook tegenwoor dig Ingenieur Overwijn met nog een twee tal ambtenaren van de P.N.E.M. en van wege de A.N.E.M., de aanneemster van het net de heeren Cruel en Nolte, die in deze omgeving de uitvoering der werken dier Maatschappij hebben geleid. De Burgemeester hield de openingsrede, waarbij in de eerste plaats de geschiedenis der electrificatie dezer streek werd her dacht, Vervolgens wordt hulde gebracht aan de P.N.E.M., voor de wijze waarop zij deze zaak heeft ten uitvoer gebracht. Spreker zegt met vreeze met de P N.E.M. in zee te zijn gegaan. Van verschillende zijde werd hem veel minder moois van deze Maatschappij verteld. Hij kan niet mee zingen in dien klaagzang. Alle ambte naren der P.N.E.M. hebben steeds getracht het Gemeentebestuur zooveel mogelijk ter wille te zijn vooral ook nog, toen het eenige dagen geleden leek, dat de opening niet op dezen avond zou kunnen plaats hebben. Spreker is toen naar Den Bosch gegaan en mocht daar de verzekering ont vangen, dat al het mogelijke zou worden betracht om de belofte van op hederi stroom te leveren gestand te doen en de feiten hebben bewezen, dat aan deze verzekering ook is gevolg gegeven. Spreker zou voor de aanneemster van het net dezelfde woorden van hulde willen bezigen. Het spijt hem, dat de Directie dier Maatschappij hier niet tegenwoordig is. Gaarne zou hij haar op dit oogenblik gezegd hebben, dat haar personeel de hun opgelegde taak heeft volbracht op eene wijze, die alle lof verdient. Steeds werden die heeren bereid gevonden, alle gewerrschte voorlichting en hulp te verschaffen. Namens het Gemeentebestuur brengt hij hen daar voor ook dank. Daarna opent Zijn EdelAchtb. het net. Tot laat in den avond was de jeugd van Drorigelen op de been om te genieten van da mooie straatverlichting. De heer Nolte had op den toren een electrische sirene geplaatst, die de vreugde der Drongelensche burgerij vertolkte, door hare tonen ver in 't rond te doen hooren. Voor het gemeente huis zette een lamp van 2000 kaarsster kte de anders zoo donkere omgeving in het licht. Dassen. Ter gelegenheid van het feit dat onze Burgemeester, de heer Snijders, zijn 25-jarig ambtsjubileum vierde, hadden hier groote feestelijkheden plaats. Te Hank (gem. Dussen) werd vorige week Maandag al feestgevierd. Er was een prachtige optocht georganiseerd, waarin een vliegmachine waarmede men van Hank naar New-York en Londen kon reizen. Deze voorstelling was bijzonder aardig, evenals «de Jager in 't riet«. De Burge meester met de Wethouders eri de Feestcom missie maakten in hunne rijtuigen ook deel uit van den optocht, terwijl het geheel werd opgeluisterd door de uitstekende muziek van Almkerk's fanfarecorps. De opgerichte eerebogen waren om 't mooist. Des na middags hadden de volksspelen plaats, die een goed verloop hadden terwijl in de café's voor de noodige gezelligheid was gezorgd. Ook in 't Dorp van Dussen hebben de be woners op schitterende wijze den Burge meester gehuldigd. Jl. Donderdag was er een keurige optocht waaronder vele met smaak samengestelde praalwagens enz. De eerebogen gaven een mooi effect's avonds gaf het plaatselijk fanfarecorps een concert en zag men verscheidene paartjes op de aangebrachte dansvloer rondzwieren. Het gemeentehuis was prachtig verlicht, terwijl een zeer sterk «zoeklicht® zorgde dat op verren afstand merkbaar was, dat in onze gemeente feestgevierd werd. Hulde wordt dan ook aan de feestcommissies gebracht, die tijd nog geld gespaard hebben, om alles zoo goed mogelijk te doen slagen. 's Gravemoer. A.s. Donderdagavond zal in de Geref. Kerk dankuur voor het gewas worden worden gehouden, waarin hoopt voor te gaan de WelEerw. heer ds. W. van 't Sant te Katendrecht. Nederhemert. Vrijdag en Zaterdag jl. werd op het Lndgoed van baron van Wassenaar aan de noord- en zuidzijde dezer gemeente een drijfjacht gehouden. Eerste dag met vijf en tweede dag met vier ge weren werden 61 hazen en 1 fasant ge schoten. Raamsdocksveer. Tot onderwijzer aan de M.U.L.O. school der Ned. Herv. Gemeente werd benoemd de heer Boulogne, onderwijzer te Huizen. Marktbericht Hótel de Rijer. Tarwe f12.Haver f 11.50 Af 12. Hooi f40.Stroo f12. Op de voordracht voor Deurwaarder bij de arrondi8sements-rechtbank te Dord recht staat onze dorpsgenoot de heer C. Kommers, thans rijksklerk der registatie en Domeinen. a Een schipper uit Werkendam lag hier bij de brug en wilde zich op sleeptouw laten nemen. De staaldraad klemde zijn been zoodanig dat hij opgenomen moest worden in het Ziekenhuis op 't Veer en zijn been afgezet werd. Ook hier komt, naar wij vernamen een geval van typhus voor. Het is te hopen, dat die met recht gevreesde ziekte geen uitbreiding zal aannemen. De melkprijs werd met 2 cent ver laagd en gebracht op 16 cent per liter, terwijl de boter nu f 1.55 per pond geldt. Nog onverwachts trad ds. Lütge uit Elberfeld Zondagmiddag op voor de Herv. Gemeente naar aanleiding van 2 Thess. 2:13—15. Na afloop van den dienst werd de grijze herder op hartelijke wijze door ds. v. d. Graaff toegesproken, terwijl de gemeente haar oud-leeraar toe zong de bede vervat in Ps. 121:4, Des avonds in een gezellige bijeenkomst van ruim 80 personen, overhandigde ds. de Graaf het bedrag van 323 gld. benevens 1000 mark door de commissie voor ds. Lütge in de gemeente opgehaald. Sprang. Morgen Donderdag hopen de echtelieden H. Ockers en B. Kraaij hun 50jarige echtvereeniging te herdenken. A.s. Zaterdagavond hoopt de afd. Patrimonium alhier in vergadering bijeen te komen. De agenda vermeldt als on derwerp van behandeling «De verplichte verzekering.® Waspik. De voetbalvereeniging D. E. V. O. speelde Zondag jl. een wedstrijd tegen Vitesse uit Geertruidenberg, stand 11. Olympia, alhier, speelde Zondag te Geertruidenberg een wedstrijd tegen Olym pia aldaar en won met 42. Door Ged. St. is goedgekeurd het besluit van den Raad tot onderhandschen verkoop van een huis met erf aan A. M. van Gerwen alhier, tegen welk besluit door een ingezetene protest was aangeteekend. Maandagavond had in eene verga dering van het Wit-Gele-Kruis de instal latie plaats van den nieuwen president den heer G. Vermeulen, door een hartelijke toespraak van den geestelijken adviseur, den WelEerw. heer Wolters.De vice- j president, de heer v. d. Rijken, kon wegens bijzondere omstandigheden niet ter verga- dering aanwezig zijn. Wijk. Het weesmeisje B. dat bij L. v. W. thuis is, kwam Zondagmiddag bij haar broer achter op de fiets van Heusden afgereden. In de stoep van de groote brug sloeg zij ineens achterover op den dijk waar ze bewusteloos bleef liggen. De chauffeur V., die in de nabijheid was bracht ze mede naar de woning aan de draaibrug en waarschuwde hare pleeg ouders. Door den inmiddels ontboden ge neesheer Dr. Auër uit Heusden, werd zij na tot bewustzijn te zijn gebracht, per auto thuis gebracht. Liet het ongeval zich eerst ernstig aan zien, thans bestaat de hoop dat het zonder ernstige gevolgen zal afloopen. Naar we vernemen zal ons fanfare corps «Oefening en Uitspanning® in den loop van een paar weken hare eerste uit voering in dit seisoen geven, met mede werking van de Heusdensche Tooneel ver eeniging, voor hare donateurs, gevolgd door een, uitsluitend toegankelijk voor het pubiek.1 Zaltbommel. We vernemen dat de aangezegde loonsverlaging op de Scheeps werf en de Ijzergieterij alhier, welke Maan- dag zou ingaan, is ingetrokken, zoodat de organisaties van modernen en katholieken bond geen beslissing over al of niet staking behoefden te nemen. Zoilichem. Bij de Donderdag gehou den verpachting van band voor de gemeente Zuilichem bracht deze f1316 op en in 1920 f 4620. Daar de opbrengst der banden op de loopende begrooting op f3500 geraamd is, is het een tegenvaller van f2184. Openbare vergadering van den Raad der gemeente ALMKERK op Woensdag 25 October j.l., n.m. 2 uur. Aanwezig de heerenVerschoor, Otte- vanger, de Jong, v. d. Meijden, v. d. Wal, Groeneveld en Middelkoop. Voorzitter de heer Verschoor (l.-b,), secretaris de heer C. J. v. d. Wiel. De vooritter opent de vergadering en lees? het gebed, en verzoekt daarna den secretaris de notulen van de vorige vergadering voor te lezen, die onveranderd worden goedge keurd. Aan de orde is «ingekomen stukken® Een schrijven van H.H. Ged. Staten, waarin zy B. en W. berichten, dat op 2

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1921 | | pagina 2