foor liet Land Tan Beusden ei Altena. de Langstraat en de Bomelerwaard. No. 4136. Zaterdag 5 Number Kunsttanden „Uitknippen" Groote opruiming:. Massieve en geschilderde Meubelen, Mijn Gummiwaren ANT. METSELAAR. Magazijnen van Bedden, Matrassen en Meubelen, Wijkschepoort No. 2, HEUSDEN. SIGAREN, Sigarenmagazijn „JAVA" wpscin poort «4 Heusden, Behandeling geheel pijnloos. Spreekuren 9-4, BEHOORENDE BIJ HET URINEZUUR EN DE NIEREN Overtollig urinezuur is de werkelijke oorzaak van rheumatiek, ischias en spit, en het kan zoowel de oorzaak als het gevolg zijn van nierzwakte. Zware, moeilijk ver teerbare spijzen, alcohol, overwerking en nadeelige gewoonten leiden tot de vorming van een dusdanige hoeveelheid van dit vergift, dat de nieren overweldigd worden door de overspanning om het uit het bloed te filtreeren. Voorzorgen en matigheid verminderen de hoeveelheid urinezuur, vergemakkelijken de taak der nieren en voorkomen, dat niet- gefiltreerd urinezuur zich in de aderen, spieren, zenuwen en gewrichten afzet en kristalliseert. Deze voorbehoedende maat regelen kunnen worden aangevuld door tijdige versterking van de nieren door Foster 's Rugpijn Nieren Pillen Dit speciale nieigeneesmiddel verschaft succes, zelis in gevorderde gevallen van nieraandoening en verschijnselen vanrheumatiek, steen, spit, ischias, niergruis, nierwaterzucht, nier- en blaasontsteking en urinezuur-vergiftiging. Foster's Rugpijn Nieren Pillen werken niet op de ingewanden, doch louter op de nieren en blaas. Antiseptisch, voorbehoedend en genezend, wordt dit niergeneesmiddel alom aanbevolen ais gevolg van de uit muntende resultaten, die men er mede behaalde. Verkrijgbaar bij alle bekende drogisten h 11.75 per doos. buitenland. Uit de Oekraïne. Men meldt aan de Berlingske Tidende uit HelsingforsDe lswestia, het olficieele bolsjewistische blad meldt, dat in de Oekraine vijf contra-revolutionaire organisaties ontdekt zijn. Dientengevolge zijn 475 personen gearresteerd. Onder dezen bevinden zich verscheiden gewezen ministers van de re geering van Petljoera. Bij de 41de sowjet-divisie zijn 58 offi.* eieren gearresteerd en tot dwangarbeid veroordeeld. Zij waren ervan beschuldigd, dat zij onder de soldaten anti bolsjewieksche propaganda hebben gemaakt. Dc dochter van Erzbcrgcr. Volgens het Katholische Sonntagsblatt heeft Maria Erzbeiger, de dochter van den vermoorden staatsman, in het klooster te Echt iri Nederland den sluier aangenomen De Paus heeft een telegram met zijn zegen- wenschen gestuurd. Als non zal Maria Erzberger Maria Gertrude heeten. Na het avontuur van Karei rail üabsburg. Londen. Naar bericht wordt, hebben de gewezen keizer Karei en de gewezen keizerin Zita zich ingescheept aan boord van een Engelsch oorlogsvaartuig, onder de hoede van officieren van de geallieerden zij zijn op weg naar den mond van den Donau. Er had eerst vrees bestaan, dat er tenge volge van den lagen waterstand op den Donau, die bet voor het Engelsche oorlogs schip moeilijk gemaakt zou hebben de IJzeren Poort te passeeren, een andere weg gevolgd zou moeten worden. Maar het schip kon passeeren. De inscheping van Karei en Zita heeft op een tijdstip en onder omstandigheden plaats gehad, die incidenten, van welken aard ook, voor kwamen. Wanneer de Portugeesche re geering geen bezwaren heeft, is het zoo goed als zeker, dat de eind-bestemming van Karei en Zita Madeira zal zijn. De wensch van de bondgenooten, dat Karei formeel afstand van den troon zal doen, is aan de Hongaarsche regeering kenbaar gemaakt. Aan Hongarije is ook ten sterkste aangeraden at te zien van mobilisatie-maatregelen en van elke daad of uiting, die den toestand meer gespannen zou kunnen maken. Tevens schijnt de raad tot gematigheid, dien de bondgenooten aan de mogendheden der kleine entente gegeven hebben, aan- merkelijken invloed gehad te hebben en zoo bestaat er hoop, dat zij zonder verder uitstel tot demoblisatie zullen overgaan. Twee bandieten terechtgesteld. Te Parijs zijn twee bandieten terecht gesteld. Beiden waren ter dood veroor deeld wegens het vermoorden van een dienst meisje in Augustus jl., dat in dienst was bij de weldoenster van een der moordenaars. Het meisje, dat geweigerd had hun te vertellen, waar haar meesteres gewoon was haar geld op te bergen, werd eerst geworgd en daarna sneden de inbrekers met een scheermes haar den hals af. De beide booswichten werden door den directeur van de gevangenis gewekt. Ver scheidene justitieele autoriteiten waren er bij tegenwoordig. De beul zorgde er voor, dat de ter dood veroordeelden spoedig gereed waren met hun toilet. Een hunner dronk een glas rhum en stak een sigaret op. Daarna biechtte hij en schreef een vrij langen brief, welke hij aan den rechter van instructie ter hand stelde, met de woorden «Dien brief wilt u wel aan het parket ter hand stellen, waarvoor hy bestemd is, wanneer ik terechtgesteld zal zijn. Ik ben bereid te sterven, omdat mijn verzoek om gratie van de hand gewezen is. Het was eigenlijk ook een smerige misdaad. De andere bandiet wilde niet biechten en toen de aalmoezenier er op aan bleef dringen, zeide hij Neen, het is niet noodig. U bent een braaf mensch, maar ik houd er geen godsdienst op na. Daarop uitte bij verschillende verwijten en zeide o. a. [let is heelemaal niet netjet om iemand, die krankzinnig is, ter dood te brengen. Het is afschuwelijk. Hij weigerde ook het glas rhum en de sigaret, maar schreef zonder te beven een I rief aan zijn moeder. Tijdens den rit van de gevangenis naar het schavot bewaarden de beide moordenaars ten volle hun koelbloedigheid. De eerst genoemde bandiet trad met opgeheven hoofd op het schavot toe, een. sigaret losjes tus- schen de lippen. Toen de plank wegge trokken werd, riep hij nog Vergeet vooral mijn brief nietDe ander was minder Vastberaden en de helpers van den beul moesten hem ondersteunen tot aan de guillotine. o Ecu vrouwelijke burgemeester in België. Men meldt uit Brussel aan de Tel. Midden in de vuurlinie gelegen, op nau welijks een kilometer afstand van de voorste Duitsche loopgraven, behoort het dorp Gheluvelt aan den weg van Meenen naar Yperen tot de plaatsen, die in den oorlog geheel vernield zijn. Thans herrijst het dorpje echter uit zijn puinhoopen en wel op bewonderenswaardige wijze. Een groot deel der bevolking, die in 4914 was gevlucht, is naar zijn haardsteden teiug- gekeerd, overal worden huizen gebouwd en men legt de grootste activiteit aan den dag. En al deze herstellingsarbeid is voor het oveiyroote deel het werk van een vrouw, mej. Leonie Keinglaert de Gheluvelt, af stammelinge van een adellijke familie, die in da middeleeuwen het oude kasteel Ghe luvelt bewoonde, dat thans echter verdwe nen is. Mejuflrouw Keinglaert was de stuwkracht van al wat haar medeburgers verrichtten. Deze omstandigheden hehoen de intelli gente vrouw er toe geleid, zich bij de gemeenteraadsverkiezingen candidate te stellen. Haar tegenstanders hadden hij de stemming niets tegen haar in te brengen, en de lijst, waarop haar naam voorkwam, werd zonder strijd gekozen. Zooals wij reeds melden heeft de Belgische regeering overeenkomstig den wensch der inwoners van Gheluvelt, mejuffrouw Keinglaert tot het burgemeestersambt verheven. Reeds is zij in haar nieuwe functie geïnstalleerd. Opvouwbare booten. In Duitschland heeft den laatsten tijd een nieuwe sport een opgang gemaakt, welke niemand vermoed had. De uitoefe ning van deze sport is juist ook voor Hol land met zijn schilderachtige waterwegen bij uitstek geschikt. Het is het varen in de zoogenaamde Vouwboot. In «Ons Element* deelt dr. Devens te Dusseldorp daarover o.a. het volgende mede Het transport der boot in rugzak en handtasch is zeer gemakkelijk en weinig in het oog loopend. De rugzak is van ge wonen omvang, de tasch voor de pagaai is circa 4.25 lang. Beide tezamen wegen nauwelijks 46 K.G. Evenveel weegt na tuurlijk de boot kant en klaar, welke men dus gemakkelijk op de schouders dragen kan. De opgevouwen boot kan men als alle bagage medenemen, op de tram, spoor of stoomboot en daaruit ontstaat het groote voordeel der vouwboot, men reist met de boot waarheen men wil, en beëindigt zijn tocht eveneens waar men dit wenscht. Zoowel het in elkaar zetten als het op vouwen der boot duurt tien minuten. Door een varken verscheurd. Een vreeselijk drama is, naar uit Charleroi gemeld wordt, in Jamagne afgespeeld. Een boer in die plaats hand gemerkt, dat een kwajongen de appels uit zijn boomgaard gapte. Hij pakte den jongen hij zijn kraag en om hem te straffen, sloot de boer den jeugdigen dief in een varkenshok op waarin ook een zeug zich bevond. De man bleef doof voor de angstkreten van den jongen, maar toen hij enkele uren later den jongen in vrijheid wilde stellen, zag hij tot zijn grooten schrik, dat de zeug het lijk van den armen knaap aan het verslinden was. Ierland. Londen, 4 Nov. De bladen van alle partijen spreken de grootste voldoening uit over de redevoering van Lloyd George. Bijzondere aandacht wordt gewijd aan de bewering van Lloyd George, dat de re geering, zoodra er concessies gedaan kunnen worden, die een eervollen vrede kunnen brengen tot versterking van het rijk, alles zal doen wat mogelijk is om ze te ver- leenen. De Times zegtWanneer Lloyd George aan deze opvatting vastberaden vasthoudt, dan zal hij alles gedaan hebben wat zelfs de meest toegewijde vrienden van den vrede met Ierland van hem kunnen vragen. De Daily Chronicle De Britsche open bare meening is besloten de veiligheid van natie en rijk te vestigen. Zij zal er in toestemmen daarvoor tot aan het einde toe te strijden, wanneer het noodig blijkt om te «vechten; maar zoo lang die noodzake lijkheid niet is gebleken zal zij de regeering steunen in haar pogingen om door onder handelingen gedaan te krijgen, dat haar aanbiedingen worden aanvaard. De Daily Mail schrijft in denzelfden geest. De Daily Telgraph zegtIs het te veel om te hopen, dat er te elfder ure eenig gevoel van berouw moge opkomen in de harten dier leren, die op het punt zijn hun landslieden tot zooveel ellende te ver- oordeelen of dat, wanneer dit niet kan zijri, een gezonde politieke kracht de valsche bewering zal vernietigen volgens welke het Iersche volk een hopeloozen oorlog wil wagen voor een formule o De arrestatie van de msordenaars vau Dato. Een belooning van 24 millioen mark. Met de opsporing en arrestatie van den moordenaar van den Spaanschen minister* president Dato heeft de Berlijnsche recherche een grooten slag geslagen. Spoedig na den op 8 Maart in Madrid gepleegden aanslag was de Berlijnsche politie door de Spaansche autoriteiten er op opmerkzaam gemaakt, dat drie van de vier moordenaars zich naar het buitenland hadden begeven. De vierde dader werd veertien dagen na den moord in Spanje gearresteerd. Twee van de vier daders, een man en een vrouw, gingen naar Parijs en leefden daar vier maanden ongestoord. Op 25 October verhuisden zij naar Berlijn. Hier vielen zij op aan de recherche die speciaal belast is met het toezicht op syndicalistische kringen. Na een uitgebreid onderzoek is men tot hun arrestatie overgegaan. De Spaansche regeerina zal weldra door bemiddeling van haar gez n-tscliap in Ber lijn een verzoek om uitlevering doen. Hier aan zal gevolg worden gegeven. binnenland"" Bedrag. De secretaris van de Zuid-Holl. Mij. tot redding van schipbreukelingen dedt inede, dat in Rotterdam met open schaal gecol lecteerd wordt namens een «Comité van het Zeemanshuis* voor de weezen en weduwen van de bemanning der veronge lukte reddingsboot. De Zuid-Holl. Mij. maakt bekend, dat vanwege de beide red dingmaatschappijen zonder voorafgaande aankondiging a. niet met inte kenlijsten langs de huizen wordt gegaan b. niet met open schalen wordt ge collecteerd c. nóch door verkoop van bloempjes e.d. wordt getracht gelden in te zamelen. o Kei •ranje-feest. Het Haagsche plan om in 1923 het 25 jarig regeeringsjubileum der Koningin, luisterrijk te vieren, is in voorbereiding. Dit jaar nog moeten de hoofdpunten in een bijeenkomst van verschillende bonden en vereenigingen worden vastgesteld. o Onveilig Rotterdam. Het «Rotterdamsch Weekblad» vertelt, van de politie vernomen te hebben, dat te Rotterdam in het tijdvak van 1 Augustus 492030 Sept. 1921 315 heroovingen zijn aangegeven, waarbij de landhaaien niet minder dan f200,535 buit maakten (de vreemde valuta berekend naar den koers op den dag van de beroovirig). Het werkelijk geroofd bedrag is natuur lijk veel grooter, daar vele gevallen niet bij de politie worden aangebracht. levert alle soorten veeren Bedden, prachtgezuiverde veeren, vanaf fO.85 per pond. Ook kapok Bedden, alles prima kwaliteit. Paardehaar-, kapok-, zeegras- en springveeren Matras sen. ALLES verkrijgbaar per pond, zooals Paardehaar, Vee ren, Dons, Kapok, Alpengras, Grêne, Varen, Zeegras enz. Alle kwaliteiten Damast, Stórs-linnen, ook Veeren- en Kapok Tijk en blauw Overtrek, en Jutte, alsmede onze bekende Stroomatrassen f5.50. Alle soorten echte Leidsche Wollen Dekens, Satinet-, Creton- en Molton Dekens zooals Kasten in alle grootte, en Tafels in verschillende maat en kwaliteit. Stoelen, Salonstoelen, in rug en zitting gestoffeerd, solied en modern, in vele verschillende soorten. Alle soorten HUISKAMERSTOELEN in verschillende kwaliteiten. Ledikanten in alle prijzen. COCOS voor kamers en gangloopers. Alle prijzen Cocosmatten. Verschillende soorten Chinarollen in alle prijzen, ook groote tafel CMnamatten vanaf fl.45. Tapis Beige Karpetten in verschillende kleuren en prjjzen. Alles onder de laagste pryzen. Minzaam aanbevelend, Eind 114, b/d Waterpoort, Billijke pryzen. behalve ZONDAGS. zijn het goedkoopst. Vraagt Prijscourant met 45 cent porto. GEEN FILIALEN. Hygiënisch Bureau «Sanatier* Postbox UTRECHT. Profiteert van de gelegenheid. Nog vóór het aanstaande St. Nicolilrtsfeest. Japan-reismanden, vanaf f 2.25, Handkoffers, Meisjes- en Jongensschooltasschen fl.OO, Fiets- tasschen, Citybags, Ledere Zakportefeuilles en Sigarenkokers, Prachtige ledere Portemonnaies. HOUTEN PIJPEN vanaf 30 cent. Prachtige luxe Pijpen met kernhoornmondstuk 80 cent, Doorrookers, Sigaren- en Sigaretten pijpjes, enz. enz. Alles vrij te bezichtigen. Dit jaar eene buitengewoon prachtige sorteering in luxe verpakking van 50, 25 en 20 stuks. Luxe doozen Sigaretten en Cigarillo's. MINZAAM AANBEVELEND, BIJVOEGSEL JfieiiwsMad Dat treft prachtig!

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1921 | | pagina 5