voor liet Land van fleusden eo Altena, de Langstraat ea de Bommelerwaard. le 4142 Zaterdag 26 loeder PREM slT J- JVi. 5ott «n pt. Cangcveld Is Uw keeiijjl aangedaan? Abd ij siroop voor onze Abonné's. .ytünmniinmiiiiitmmiminttig iederen Vrijdag te consulteeren zjjn BANGE DAGEN. ARTS, MOND- en TANDARTS, van half elf tot 3 uur BEHOORENDE BIJ HET Met het oog op het St- NICOLAAS- FEEST heeft de Administratie van Het Nieuwsblad besloten voor hare abonné's de volgende premie beschikbaar te stellen, n.l. M. v. d. STAAL Verhaal uit den tijd ven Antwerpen's val (October 1914). Dit boeiende verhaal, sierlijk ge bonden, kost voor niet abonné's f 1 40. Voor onze abonné's hebben wij de prijs gesteld op flafgehaald of f 1.16 franco per post. ACHTERUITGANG VAN DE NIEREN. Een huisdokter verklaart, dat de ergste gevallen van nierziekte gevonden worden bij personen, die te veel gedronken, te zwaar hebben gegeten en een inspannend leven van haast en drukte geleid hebben. Hij vergeleek bij een onderzoek de nieren van een jongen man van 40 jaren met die van een oudon man van 70 jaren. Beiden droegen de stempel van ouderdom. Waar om Omdat het leven, dat de jongeman leidde, hem in den bloei van zijn leven nieren als van een ouden man bezorgde. Hoe verduidelijken deze woorden niet al te dikwyls de oorzaak van rugpijn, urine- stoornissen, waterzuchtige zwellingen, nier- gruis, rheumatische aandoeningen, voort durende vermoeidheid enz. Nierziekte wordt als te voorkomen be schouwd vergeet dit niet. Vermijd tocht en kou, wees matig met uw eten en drinken, zorg voor de noodige rust, 'lichaamsbeweging, ontspanning en slaap, en voor geregelde ontlasting. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn een onschatbare hulp aan de natuur tot onder houd en herstel van de werkzaamheid der nieren. Door deze organen bij te staan in hun taak om het bloed te zuiveren, draagt dit erkende niergeneesmiddel veel bij om de kwade gevolgen van onbedachizaamheid tegen te gaen. Als de nieren verzwakt zijn, versterk ze dan met Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Zijn zij gezond, wees dan zoo verstandig om haar gezond te houden. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn ver krijgbaar bij alle f 1.75 per doos. bekende drogisten a BUITENLAND. Een van Erzbergers moordenaar aangehouden Naar de Tel. verneemt, meldt de Deutsche Zeitung, dat zich de student Heinrich Tilesen vrijwillig bij de justitie heeft aan gemeld en heeft bekend Erzberger te hebben doodgeschoten. Hij is in verzekerde be waring gesteld. o Ëcn middel tegen tuberculose. Calmette, onderdirecteur van het insti tuut Pasteur te Parijs, ontdekte een nieuwe inentstof die het mogelijk maakt de tuber culose te voorkomen. Duitschland en Frankrijk. Aan de Times uit New-YorkVon Thermann, zoo juist te Washington aan gekomen voor de heropening van het Duitsche gezantschap, na de ratificatie van het vredes verdrag met Amerika, verklaart, dat Duitsch land bereid is verdere waarborgen van bindenden aard te geven, ten eindeFrankrijk's vrees voor een aanval weg te nemen. o Frederik de Groote over Majesteitsschennis. Thiebault deelt in zijn vertellingen over Frederik den Groote het volgende voorval mede Een der ministers berichte den koning eens een ernstig geval van majesteits schennis. Een inwoner van Berlijn zou zich namelijk in het openbaar met groote stoutmoedigheid over den persoon des konings hebben uitgelaten en dientengevolge groote ergernis verwekt. vWat heeft hij dan gezegd vroeg Frederik. »Hij zeide dingen, Uwe Majesteit, die men voor de ooren des konings niet mag herhalen.® »Maar ik moet toch weten wat hij zegt, dan kan ik daarnaar mijne maatregelen inrichten. Spreek vry uit." »Sire, hij spreekt over Uwe Majesteit niet anders dan met namen als tyran, despoot en dergelijke. Hij wordt blijkbaar door een grimmigen haat bezield. »En wat is dat dan wel voor een grim mig mensch »Hij heet »Ik vraag u niet naar zijn naam,® viel de koning snel in »daar heb ik niets aan. Ik wensch alleen te weten wat hij is.® »Het is een Berlijnsch burger.® »Zijn stand interesseert mij evenmin. Ik wil alleen vernemen, over welke mid delen en hulpbronnen hij beschikt. Kan hij tweemaal honderdduizend man op de been brengen »0 neen, Sire, hij is rentenier en leeft van een paar duizend thaler inkomen overigens heeft bij geen vermogen. O, dat stelt mij gerust,® sprak de koning glimlachend. »Gij begrijpt wel, wanneer die mij klaarblijkelijk niet welgezind is, legers tegen mij in 't veld kon brengen, dan zou ik natuurlijk maatregelen nemen. Maar omdat hij zoo geheel machteloos is, kan ik hem gerust verder laten schelden. Bezuiniging in Syrië. Op weg naar Syrië, sprak een jong- mensch een mijnheer op de boot aan, die daarop belangstellend informeerde of hij voor zijn pleizier reisde. »In zekeren zin. Ik kom op het civiele bureau van den hoogen commissaris en u begiijpt wel dat dit een rustig baantje is. Niets anders te doen dan met je duimen te draaien. Op mij kunnen ze rekenen. Ik zal me heusch niet doodwerken en het voor anderen niet bederven. En wat gaat u doen?® »Ik ben inspecteur van financiën, mijn heer, en speciaal belast om na te gaan of daar in Syrië niet wat bezuinigd kan worden door het afschaffen van overtollige baantjes. U ziet, ik heb er al één ont dekt en ik zou u aanraden op deze boot meteen maar een plaats te reserveeren om terug te gaan.® o Een verongelukt toerist. De bewoners van het Zwitsersche dorp Gondo, nabij de Italiaansche grens, werden dezer dagen opgeschrikt door hulpkreten, komende van de steile rotsen, aan welker voet het dorp is gelegen. Een aantal mannen begaf zich op weg en zag weldra dat, hoog boven zich op den top van de rots, zich een toerist bevond. Door schreeuwen beduidde men hem, weer naar boven te klimmen, doch de toerist trachtte naar beneden een uitweg te vinden. Mannen, voorzien van touwen, klommen naar den top van een aangrenzenden heuvel, vanwaar zij den toerist hoopten te bereiken. Plotseling zagen zij den man zijn evenwicht verliezen en in een tweehonderd voet diepe ravijn storten. Het kostte later veel moeite, zijn lijk te vinden. o De loonsverlagingen in Amerika, Zesentwintigduizend employé's van de Amour Co. in verschillende steden van Amerika hebben toegestemd in een loons verlaging. De maatschappij verstrekte inzage van haar boeken en zette haar financleele toe stand uiteen. Naar verluidt zullen ook bij andere corporaties loonsverlagingen worden ingevoerd. o Een blinde senator. Naar de correspondent van de N. R. Ct. te Brussel meldt, is bij de senaatsverkie zingen te St. Nicolaas-Termonde (België) een blinde, den socialist van Fletteren tot senator gekozen. De doodstraf in Rusland. Volgens een bericht Helsingfors wordt in Sovjet-Rusland tegen diefstal de dood straf toegepast. De revolutionnaire recht bank van de Wladizanhausspoorweg in Noord Kaukasus veroordeelde 200 spoor wegwachters ter dood wegens diefstal en berooving van spoorwegvrachten. o Geen legerbeperking. De gedelegeerden der negen mogendheden hielden opnieuw zitting als commissie der geheele conferentiezij waren bijeenge roepen om de kwestie van 't Verre Oosten te bespreken. Het vraagstuk der bewapening te land werd beschouwd als definitief geregeld door de beschouwing van Briand, waardoor werd aangetoond, dat een regeling van de land macht met het oog op de bestaande toe standen onmogelijk was. De prinses van Engeland niet een uiet-vorstelijk persoon verloofd. De Koning en de Koningin van Groot- Brittannië kondigden officieel aan tot hun groot genoegen, de verloving van hun dochter, prinses Mary, met burggraaf Lacselles, de zoon van graaf Harewood Lascelles, oud vierendertig jaar, driemaal in den oorlog gewond. Hij is in het bezit van de voornaamste militaire orden, ook van het Fransche Oorlogskruis. Vreemd kapitaal in Rusland. Petersburg, 22 Nov. Vertegenwoordigers van verscheidene Duitsche industrieele firma's hebben plannen voor den wederopbouw van Petersburg voorgesteld, welke door de be voegde Russische ambtenaren aannemelijk geacht worden. Heden hebben onderhan delingen over de voorwaarden plaats, zullen bij den Heer v. ERP, Haven 8 B te WAALWIJK, voor het plaatsen van Kunsttanden en gebitten, waarmede men alles kan eten en het behandelen van mond- en tandziekten. $ffTT?TT Yï?ï ff TTTTT?n'TTTTTT?TTTTTT?ITTTK waarbij ook de bouw van woonhuizen enz. aan Duitsche firma's zal worden opgedragen. Met vertegenwoordigers van Amerikaan- sche firma's zijn onderhandelingen geopend over een overeenkomst waarbij aan deze in grooten omvang bouwland en zaaikoren ter beschikking zal worden gesteld. De Amerikanen zijn bovendien voornemens over bankconcessies met de Sovjetregeering te onderhandelen. r.'hfy Voelt gij pijn bij het slikken Hebt gij een roode keel Zijt gij heesch Zijn Uw slijmvliezen aangetast Pas dan op Keelziekten zijn gevaarlijk en meestal de voorbode van een andere meer hardnekkige ziekte. De influenza en de meeste borstziekten beginnen met keelpijn. Wees er tijdig bij met Abdijsiroop, welke het rauwe gevoel in uw keel en de pijn op de borst genezen. De wereldberoemd bij verwaarloosde verkoudheid, hardnekkigen hoest, bronchitis, influenza, griep, asthma, hooikoorts kinkhoest, slijmhoest, keelpijn ^en andere borst ziekten. flacon van 230 gram f 1.90, van 550 g 1000 gram f6.—. Hoe grooter flacon, dus. Alom verkrijgbaar. Eischt roodei, band L I AKKER, Roller dam. per De ralsche Bulletins. De C. P. stelt zich niet verantwoordelijk. In een door de Communistische Partij te Purmerend gehouden openbare vergade ring, sprak het Kamerlid Wijnkoop over »De naderende oorlog en de conferentie te Washington®. De spreker wees echter eerst op de valsche bulletins betreffende de ontvoering van oud minister Pop Men zou dit, evenals de bomaanslag te 's Gravenhage, in verband willen brengen met de veroordeeling van den dienstwei geraar Groenendaal. Het bericht van de ontvoering bleek niet waar te zijn. Doch volgens spreker was het bericht gevaarlijk. Want in een der bladen had hij al gelezen de vraag, of die bulletins misschien ook aan de drukkerij van »De Tribune® gedrukt konden zijn. Natuurlijk is ook dat niet waar. Maar hieruit blijkt, dat dergelijke dingen gebruikt worden tegen de communisten. Als rnen ons, aldus spreker, met geweld behandelt, dan zullen wij daar met geweld tegen opkomen. Doch wij zijn tegen elke individueele gewelddaad, waar mede toch immers niets wordt bereikt. Spreker en zijn partij zijn ook tegen dien z.g. bomaanslag in Den Haag. Der gelijke dingen worden niet in de revolu tionnaire kringen uitgedacht, maar hoogst- waarschijn'ijk door een paar stomme pro vocateurs, die een paar jongelui ophitsen. Een der personen, die bij dit proces be trokken zijn, werd nl. vroeger door ons beschouwd a's een provocateur van de heerschende machten. Spreker zou er tegen opkomen, als der gelijke plannen in zijn kringen werden uitgedacht. Doch deze middelen zijn niet de strijdmiddelen der communisten. Marktberichten, GORINCHEM, 21 Nov. Aangevoerd 104 koeien, 3 nuchtere kalveren, 440 biggen, 72 overloopers. BIJVOEGSEL Nieuwsblad f3.60, van voordeeliger met onze handteekening Men besteedde voor: kalfkoeien f480 a f 520, melkkoeien i 410 a f 460, kalf- vaarzen f310 a t 370, guiste vaai zen t 180 af 240, pii,ken f 120 a f 150, gras kalveren f 80 a {120, nuchtere kalveren {18 a {26, overloopers 120 a {40, big gen f8 a f 16. ROTTERDAM, 22 Nov. Aanvoer 199 paarden, 5 veulens, 1420 magere en 607 vette runderen, 161 vette kalveren, 495 nuchtere kalveien, 308 graskalveren, 196 schapen of lammeren, 87 overloopers. 325 biggen, 7 bokken of geiten, 2 ezels, Melkkoeien f 300 a f G00, kalfkoeien f 375 a f 575, stieren f 250 a f 550, pinken (150 a f250, graskalveren f60 t 200, vaarzen f180 a f325, werkpaar den f300 k f550, slachtpaai den f 100 a f 200, hitten f 200 f 350, nuchtere kal veren f 20 a f 35, slachtkalveren f 14 k f 20, biggen f 8 15 oveiloopers f20 a 35. De Rotlerdamsche eierreiling. Op de heden in ons Veilingslokaal, Delft- schestraat 43, gehouden Veiling, werden de volgende pr ijzen besteed Kipeieren f 16.f22.85 idem (klein) f 10.f 15.80 Aanvoer 35000 stuks. Z4LT-BOMMEL, 22 Nov. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd 125 biggen, prijs f7 a f18 per stuk. 4500 eieren, prijs 21 22 ct. p. st. 480 K.G. boter, prijs per K.G. room boter fl.60, boerenboter fl.35 a f 1.50. 's BOSCH, 23 Nov. Op de veemarkt alhier werden heden aangevoerd 896 run deren, 4 zeugen, 300 biggen en 25 lammeren. Er werd besteed voor kalfkoeien f 425 a f 550, kalfvaarzen f 325 a f 425, ma gere ossen en koeien f150 f 200, vette ossen en koeien le kw. 75J, 2e kw. 62| ct. p. p., pinken f180 f260, zeugen f 90 f 130 per stuk, biggen f 2.00 f 2.50 p. w. vette lammeren f 18 a f25 per stuk.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1921 | | pagina 5