Derde Blad Het Nieuwsblad MUZIEKHANDEL 's-BOSCH. Viool f 7.50 Mandoline f 7.50 Concertzither f 8.50 Spreekmachine's, f 17.50 Compleet. 2000 GRAM0PH00NPLATEN BONBONS EN CHOCOLADE H. KOLSTEREN-LAGARDE, Grootestraat 83 Waalwyk. vanaf f 1,50 de 100 stuks met enveloppen f 0,90 50 ij m L. J. te RECLAME» Ruime keuze in met en zonder Hoorn vanaf f 25.— Het beste adres voor zuiver afgestemde MON DORGELS. Keuze in ruim eene uitgebreide verscheidenheid in luxe-doozen-verpakkingen. LUNCHROOM, KERKSTRAAT 19 BEHOORENDE BI.I BINNENLAND. Waarschijnlijk mislukt. De »Tijd« schrijft De belasting op de speelkaarten heeft in de maand October f 6500 opgebracht tegen 25.000 in dezelfde maand van het vorige jaar, teruuji de gemiddelde raming per maand f 17 000 was. Wat de oorzaak hiervan is welen wij niet. Er wordt veel minder dan vroeger gekaart, of de spelers gebruiken hun kaarten zóólang, tot ze geen harten meer van schoppen knnnen onderscheiden. Maar het zal de vraag zijn of het op den duur de moeite loont, deze belasting te handhaver», waarvan na aftrek der per ceptie-kosten, slechts een bagatel of niemen dal kan overschieten. Nog enkele maanden kunnen wij het aanzien en dan zal vermoedelijk deze be lasting moeten worden beschouwd als mislukt. De schadeloosstelling aan de Kamerleden. De R. C. Kiesvereeniging Eensgezind - j heid« te Hoorn heeft een motie aangeno men, waarin de verwachting wordt uitgesproken, dat het in dezen tijd voor de schatkist zoo bezwarend voorstel tot verhooging der schadeloosstelling aan de leden der Tweede Kamer van t 3000 tot f 5000, zal worden teruggenomen, c.q. door de Tweede Kamer in het aigemeen belang zal worden verworpen. o De uitroer ran bieten. Naar aanleiding van de door het lid der der Tweede Kamer, den heer Braat, aan den minister van Landbouw g&stelde vragen, verneemt het Corr. Bur dat de in deze vragen gewekte voorstelling, als zou de minister den uitvoer van bieten tot 280.000.000 K.G. beperkt hebben onjuist is. Integendeel heeft de minister, getrouw aan zijne in dit voorjaar in de Eerste Ka mer aan het lid, den heer De Boer, gedane toezegging, alle aanvragen om consent in- gewiliigd, zdo'daf een ongekende hoeveelheid bieten kon woiden uitgevoerd; deze is te schatten op circa 400 000 000 K G, Uiteraard echter brengt de levering van een zoo enorme hoeveelheid hielen raar het buitenland practische bezwaren met zich mede, waardoor de levering niet zoo snel gaat als de verbouwers gegeven het gunsiige najaar en de groote opbrengst wel zouden wenschen, zoodat thans zelf door een deel der naar het buitenland verkochte bieten in bet binnenland plaat sing wordt gt-zocht. Te Ruhrort is Maandag de 36-jarige varensgezel P. C. Kosten Rn. uit ïerseke bij een vechtpartij gedood. Hij werd door negen messteken getroffen. De overledene iaat te ïerseke een Duitsche vrouw en een kind na. Dor»r zekeren J. V. te Hoornaar, werd een koe vermist. Hij was hiervoor opge licht op de markt te Gorinchem door twee vreemde personen. Deze, zekere P. S. en C. H. zijn thans op verzoek van den commis saris van politie gearresteerd te Hoorn, waar ze bleken, woonachtig te zijn. Ze werden ter beschikking gesteld van den officier van Justitie te Dordrecht. Barbarisme. Sedert jaren bestaat de gewoonte dat Woudrichemsche visschers met de kermis en soms ook Zaterdagsavonds de rivier over stekon, met het doel te Gorinchem te komen vechten. Nimmer heeft men de vechters bazen te pakken kunnen krijgen. Tijdens de kermis, die nu hier wordt gehouden, kwam weer een 25-tal visschers uit Woudrichem om hun heldenmoed aan den dag te leggen. Een aantal var* deze kermishouders heeft twee landbouwers uit het naburige Dalem, zonder eenige aanlei ding, aangevallen, deerlijk geslagen en met het mes bewerkt. De aanvallers vluchtten de stad uit, doch werden door gemeente- en militaire politie achtervolgd. Op den Dalemschen dijk kreeg men zeven bekkesnijders te pakken, die achter slot en grendel zijn gezet. de Crt. Tegen de fegel-cholera. De Asser Ct,« meldt, dat als resultaat van de eerste inspuiting met serum ge constateerd kon worden, dat van de honderd, Maandag behandelde dieren, slechts twee gestorven waren. Het inspuiten is voort gezet. De schade wordt gedragen door de combinatie van Engelsche handelaren, die de ganzen hier lieten vetmesten. Bij de j.l. Zaterdag te Lage Zwaluwe door den rentmeester uit Breda gehouden verpachting van de in deze gemeente in eigendom bij den staat der Nederlanden liggende* tuin- en bouwgronden werden de pachtprijzen met 80 pCt. verhoogd. In vergelijking met vorig contract is dit voor de boeren een leelijke tegenvaller. Aan ieder hoofd van een werkend gezin werd volgens de landarbeiderswet een perceel tuingrond in huur gegeven. De prijzen der vette varkens zijn te Puifhjk nog steeds dalende. Voor eerste kwaliteit wordt nog 50 ct. schoon aan den haak besteed. Dragende koeien worden heel wat duurder opgekocht. TELEFOON 708. VAN - a y V'tVi' ■'iï-'i St. Nicolaas-Etalage Visitekaartjes in millet ittn,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1921 | | pagina 9