een net, flink Meisje, Te ke®p Diploma BOEKHOUDEN ALS GIJ Een nieuw gedouwd Huis of één a twee vrijdag 30 December 1021 HOTEL JAN GEERTZEN Onderavottden DE WALVISCH ALMANAKKEN y*Li£_ Notaris Van Gendt Haard-vulkachel. „Deugdzaamheid is - onze reclame". - II Kawasan 25350 Café-Restaurant en Uitspanning. C. BOUMAN, Kwaliteit onovertreffelijk. voor het jaar 1922. L. J. VEERMAN. TE GORINCHEM Goud- en Zilverwerken en HORLOGES Gorinchem. iRiijm gecedeerd ju gemenieerd Kristal. Een groote schuur, te RIJSWIJK, J. J. van der Kaaden publiek verkoopen Gummiwaren. is het scherpst concurreerend adres W. O. FRIEDLI, i\'.V. Mij. S ANITAS Ook gelegenheid voor stalling van vee. KLAAS DE VRIES N.V. Mij. SAN1TAS alle Vrijdagen van 9 tot 1 uur in de Breestraat bij J. D BAX te Heusden. f 5°|0 korting a contant. SOSCHVELDWfGi Telee 8$6 rH£RT0GENBO(CH Het Kerstverhaal werd op boeiende wijze verteld. Ds. Huygens bracht dank aan allen die tot dit Kerstfeest hebben medegewerkt. Andel. Door den candidaat Boswijk te Groningen, die was beroepen bij de GerefKerk alhier, is voor dit beroep bedankt. Almkerk. By de Ger. Kerk alhier is tot Ouderling herkozen den Heer C. G. de Jong. Voor een vrij goed bezette zaal trad j.l. Donderdagavond in de zaal van café Dekker alhier, voor de A. R. Kies- vereenigirig te dezer plaatse op de Heer C. F. Bramer van Nijverdal, met het Onderwerp »des Christens roeping.* Een aangename gedachtewisseling volgde op de uitnemende rede van dezen begaafden spreker. Zaterdagavond gaf de Gem. Zang- vereen. «Eendracht maakt macht« te Ippel- schendijk aldaar ook, een openbare uitvoering ten huize van M. van Herwijnen, evenals op de uitvoering in 't café Dekker werd hier het programma ook uitstekend afgewerkt. J.l. Zatermorgen werd den hoog bejaarde, alleen wonende tuinman D. S. te Nieuwendijk (Gem. Almkerk) in een ernstige ziekelijken toestand buiten gevonden, de man schijnt plotseling ongesteld geworden te zyn, en overleed nog dien zelfden morgen. Brakel. Ds J. H. Th. Rappard alhier heeft een beroep naar de Ned. Herv. Gemeente van 's Grevelduin Capelle ont vangen. Mej. E. v. d. Handel alhier is tot onderwijzeres aan de Christelijke school te Zuilichem benoemd. Beneden-Langstraat. De waarde van den veestapel is ontzettend terugge- loopen en alles wijst er op, dat ook de boerenstand zyn gouden tijd heeft gehad. Daarbij komt, dat velen nog zuchten onder veel te hooge pachttermijnen, terwijl alle landbouwproducten, als granen, melk en boter sterk dalen. Van alle zijden wordt dan op groote voorzichtigheid in handel en bedrijf aangedrongen. Capelle. Bij de gehouden verkiezing van kerkvoogden en notabelen der Ned. Herv. gem. alhier zijn herkozen de heeren C. de Roori als president kerkvoogd en Adr. Heijmans als notabel. De dienstbode van den heer P. G. alhier, had dezer dagen het ongeluk by haar werkzaamheden in de keuken haar linkerarm dermate te branden, dat genees kundige hulp moest worden ingeroepen. J.l. Vrijdag bracht Ds. Rappard uit Brakel beroepen predikant by de Ned. Herv. Kerk alhier een bezoek aan deze gemeente. Na des middags kerkgebouw en pastorie bezichtigd te hebben, trad ZEw. des avonds in het kerkgebouw voor de ge meente op en hield een gloedvolle predi katie, die door de aanwezigen met gespan nen aandacht gevolgd werd. Aan den heer D. Bongaerdt, hoofd der O. L. school in de kom is op zijn verzoek wegens benoeming tot hoofd eener O. L. school te Vlaardingen tegen 1 Maart 1922 eervol ontslag verleend. Dassen. Zondagmorgen omstreeks 10 uur brandde door 'onbekende oorzaak de woning van G. S. tot den grond af. Niets kon gered worden. Eenige dagen geleden werd in zijn woning de alleen wonende D. V. alhier, door een rondreizenden koopman dood op den grond gevonden. Het schijnt dat V. plotseling was overleden. Eethen. Oudejaarsavond hoopt des avond om 5j uur voor onze gemeente op te treden de consulent, Ds. Nauta van Doeveren. Gameren. In eene gehouden vergade ring van kerkvoogden en notabelen is met algemeene stemmen tot kerkvoogd herbe noemd de heer P. G. v. d. Werken Hz. 's Gravenmoer. Met ingang van 15 Januari a.s. is de heer D. Smits, secretaris dezer gemeente, wederom herbenoemd als burgemeester. Wij wenschen onzen bur gervader geluk met deze benoeming voor de derde periode en hopen hem nog lange jaren aan het hoofd van ons dorp te zien staan. - By de gehouden aanbesteding van het derde gedeelte der verhooging en ver zwaring der kaden in de Dongepolders was het laagst ingeschreven door den heer A. Damen te Raamsdonksveer voor f 30307, aan wien de uitvoering van dit werk is gegund. De zangvereeniging «Halelujah* gaf onder leiding van haren directeur, de heer G. Hoefnagel, op tweeden Kerstavond in de Ger. Kerk eene uitvoering, die welge slaagd mag heeten. De nummers van het programma werden uitstekend gezongen en voor afwisseling werden een paar goed in gestudeerde samenspraken gehouden. De Kerstfeestviering door de beide hier bestaande Zondagscholen, behoorende tot de Hervormde en Chr. Gereformeerde Gemeente, had een prachtig verloop. De kleinen ontvingen daarbij eene heerlijke tractatie. De belangstelling der ouders en verder publiek liet nergens te wenschen over. Sprang. Bij zekeren P. H. ontstond begin van brand wat gelukkig nog in zijn begin kon gestuit worden, zoodat men hier erger wist te voorkomen. In verband met het ingediende wets ontwerp tot vereeniging der gemeenten Sprang, met 's Grevelduin-Capelle en Vrij hoeve-Capelle werd door de A.R. Kies- vereen. alhier de n. v. motie aangenomen «De A. R. Kiesvereen. in vereeniging bij een gehoord dat het wetsontwerp tot ver eeniging der gemeenten Sprang, Capelle en Vrijh.-Capelle bij de Tweede Kamer der Staten Gerenaal is ingediend en gezien de toelichting daarvan spreekt als haar mee ning uit, dat deze toelichting niet in alle op zichten juist is. Gelooft dat voor de gemeente Sprang hieruit geen finantieel voordeel zal vloeien, maar veeleer nadeel, dat door saamvoeging gevaar bestaat voor twist onderling tusschen de bevolking, verzoekt mitsdien Uwe Excellectie alsnog dit ont werp in te trekken, en gaat over tot de orde van den dag. Deze motie zal, vergezeld van eene toe lichting voor het bestuur der Kiesvereen. opgezonden worden aan den Minister van Binnenlandscbe Zaken. JiDonderdagavond vierde de kinderen der Ned. Herv. Zondagschool in het kerk gebouw Kerstfeest. Door de heer A. Kool hoofd der Chr. School en mej. C. Barbier Chr. onderwijzeres werden met de kinde ren enkele Kerstverhalen behandeld. Onder leiding van den heer W. Lijessen werden door het personeel der Chr. School bijgestaan door nog enkele dames eenige driestemmige liederen gezongen, die zeer in den smaak vielen bij het aanwezig publiek. De kinderen werden onthaald op taartjes chocolade en koekjes, terwijl aan het slot elk nog een cadeautje mee naar huis kreeg, waarover zij allen hoogst voldaan waren. Den 2den Kerstdag vierden de kinderen der Zondagschool Joachimin het Geref. kerkgebouw Kerstfeest. Door de kinderen werden verschillende liederen gezongen door enkele werden toepasselijke versjes voorgezongen, wat getuigde van een goede voorbereiding. Deze voordrachten vielen bijzonder in den smaak. Onderwijl men het programma afwerkte werden verschillende versnape ringen uitgedeeld. Aan het slot kreeg elk hunner een cadeautje als herinnering aan dit Kerstfeest mede naar huis. A.s. Zaterdagavond 7 uur hoopt in de Ger. Kerk in de bediening des Woords voor te gaan Ds. v. d. Hoorn te Bussum. Volgende week zal in den Chr. Volksbond een bibliotheek geopend worden. Een flink aantal boeken zijn reeds aan wezig. Door de afd. Sprang van den Bond van Chr. Fabrieks- en Transportarbeiders werden tot bestuursleden gekozen Jan Vos en P. Pruijssers. Opgericht werd een onderling fonds, dat ten doel heeft, den werkloozen de schade die zij lijden, hieruit eenigszinds te ver goeden. Sleeawijk. De monteur A. v. d. Dijk klom in een paal der electrische ge leiding en wilde nog enkele werkzaamheden verrichten, ofschoon hij wist dat er stroom op de draden stond. Plotseling stortte de ongelukkige, getroffen naar beneden. Na nog enkele oogenblikken geleefd te hebben, konden de doktoren Giesberts en Bressier slechts den dood constateeren. De ongelukkige was 22 jaar en laat een vrouw van 21 jaar na. Zijn dood is meer tengevolge van den val, waardoor schedel. breuk veroorzaakt werd. Bij de Geref, Kerk alhier is tot ouderling herkozen M. van Andel en in de plaats van G. F. van 't Sant gekozen B. Visser. Tot diaken is in de plaats van G. van 't Sant gekozen G. Scherf. Wijk. Uit baldadigheid of misschien uit wraak dat het eind der Polsestraat nog geen electrisch licht heeft, had men Zondagavond een bos krotenbladeren over de leiding gegooid, met gevolg dat zij, die van dezen draad licht ontvangen, daar van verstoken bleven. Het is voor de daders te hopen, dat zij niet in de handen der politie vallen, want dan bestaat de kans dat zij het er niet zoo gemakkelijk zullen afbrengen. Door de firma v. d. Bergh uit Rotterdam wordt, naar men ons mededeelt, vanaf 26 December, voor de zoete melk, 8 cent per Liter uitbetaald. Zailichem. De kerkvoogdij der Ned. Herv. gemeente alhier c.s. heeft het bericht van den aanslag voor het fonds ten behoeve der predikantstraktementen eenvoudig als kennisgeving aangenomen en denkt er in het minst niet aan, dien te betalen. ADVERTENTIEN. GEVRAAGD in klein pred. gezin tegen Mei a.s. of eerder, middelb. leeftijd of omstr. 20 jaar, voor alle voork. bezigh. en met opname in bet gezin. AdresMevr. v. d. SLUIS te Genderen. De firma Laurent Verhoeven te Heusden vraagt een aankomend zal op Woensdag 4 Januari a.s. nm. 2 uur precies, bij Mej. G. Vos te Veen, publiek verkoopen, t.v. van den heer L. DE BEER, voor afbraak, achter het woonhuis van verkooper te Veen. wegens plaatsgebrek een zoo goed als nieuwe Te bevragen aan het bureau van dit blad. NOTARIS te ALMKERK, zal op DONDERDAGEN 29 DE CEMBER 1921 en 5 JANUARI 1922, telkens des voormiddags 11 uur, in café «Smulders* te Rijs wijk, bij inzet en toewijzing, Vraagt onze Prijscourant van Hygiënisch Bureau «SANATIER* Postbox UTRECHT. Schriftelijke cursus -A., voor beginners, duur 12 maanden. Speciale Repetitie-Cursus 13, voor afgewezenen en verge vorderden, duur 6 maanden. Conditie f 12,50 per kwartaal. Degelijker en meer systematisch dan dure mondelinge lessen. Lijst van 204 geslaagden voor de off. diploma's ter inzage. Alléén dit voorjaar 1921 slaagden 54 cursisten voor «Mercurius* en «Vereeniging van Leeraren Vraagt gratis prospectus -A. of 13, met proefles en lijst van geslaagden aan Handelsschool »MERCURIUS«, Arnhem, Dir. A. v. d. Horst, Accountant en Leeraar M. O. Boekhouden. Voor J. LIEVA ART te Rijswijk, Jacz. ongesteld zijt neem dan 's mor gens, 's middags en des avonds een weinig van de van ouds beroemde, geneeskrachtige met het eeuwigdurend recht van erfpacht van den grond waarop het staat, aan den Hoogen Maas dijk, te Rijswijk, kadaster sectie A, nummer 883, groot 8 Aren, 80 centiaren. Het pand is in gebruik te aan vaarden bij de betaling der koop som, die moet geschieden binnen 6 weken na de toewijzing. Inlichtingen geeft de Notaris. te WIJK a/d Bol v.m. 10 uur te ANDEL bij Kalis n.m. 1 uur Deurwaarder. en gij zijt spoedig weer genezen. Betere en goedkoopere huis middelen bestaan er niet. Duizenden hebben er reeds baat door gevonden en zij zullen ook U helpen. De Wortelboer's Kruiden en Wor- telboer's Pillen verdrijven gal, slijm, koortsigheid, maag- en hoofdpijn, wekken de eet lust op, bevorderen de spijs- verteering, regelen den stoel gang, zuiveren het bloed, maag en ingewanden enz. Wortelboer's Kruiden 60 cent per pakje, Wortelboer's Pillen 60 cent per doos, drie doozen fl.70. Overal verkrijgbaar of direct van JAGOBA MARIA WORTELBOER, te Oüde-Pekela. Zending ge schiedt franco na ontvangst van het bedrag. bekend gepatenteerd middel tegen pijnlijke, troebelige en gedurige nrineloozing, f 3.40 Kon. goedgekeurd. TIEL Vleeschstraat BREDA Ginnekenstraat St. Jansstraat 1012, nabij het station, 's-HERTOGENBOSCH Interc. Telef. 436, Drie Trompetterstraat, HEUSDEN bericht, dat hij weder voorhanden heeft: Zalm, Sardines, Ansjovis, Ham en Kip, Tong en Kip, Kalfsleverpastei, Galantine de Veau, Schildpadsoep, London- derrysoep, Tomate-pure, Tomate-saus, Picanten-saus, Madera-saus, Bordelaise-saus, Truffels, Kerry, enz. VERSCHE DRUIVEN. Verder alle soorten Kruidenierswaren en Aanverwante artikelen. Minzaam Aanbevelend. In den Boekhandel van L. J. VEERMAN te Heusden is ver krijgbaar DOOR met Kon. Besluit, regelende de inrichting en werking der Ouder commissies, met aanteekeningen van den Schrijver. Prijs f 0.60. WONDERZALF geneesthuiduitslag, brande- righ eid, puistjes, open beenen. f 1.35 Kon. goedgekeurd. TIEL Vleeschstraat TILBURG Nijverstraat 176. Utrechtsche, Rotterdamsche, Noordbrabantsche, Hart en huis, Liefde sticht, enz. voorhanden in den Boekhandel van VOOR Molenstraat (bij de Markt) O/ Een is en tnin PRIMA Varkens- en RiiéH J. J. MEIJER f

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1921 | | pagina 3