voor het Land van flensden en Altena, de Langstraat en de Boimelerwaarö. Ne. kU. Zaterdag 21 Januari. J. M. 5on en D'. lattcteveld DE KROON GLASRUITEN etc. in alle maten. Prijs zeer billijk. J. MONSTER, Prachtrozijnen op Wijn B. STAP ZOON. Heusden. DE AANDACHT Fa. Th. VAN WIJGK, Voor moderne fotografie een best adres. F% H, J. MENNENS, 's-BOSCH. PARADE 11 iederen Vrijdag te consulteeren zijn Kortendijk 98 Telefoon No. 156 QORINCHEM. Voor opnamen naar buiten dagelijks te ontbieden. voop Fotografie VERTEGENWOORDIGERS voor Heusden en het land van Altena ■Pitt IIEUBELEERE tl STOFFEEM. van half elf tot 3 uur ^mmnnH?mmTm?T?TTmTTTrm?T^ Gereedschappen, - Moerbouten, Stoom fittings en Pijpen, Dommekrachten en Vlechtwerk. Alles uit voorraad. ATELIER merk „SUPRA". van 20°|0 alkohol. H. VAN HEST tc ZOON, Liqueurstokerij -o- VLIJMEN BEHOORENDE BIJ HET URINEZUUR EN DE NIEREN. Overtollig urinezuur is de werkelijke oorzaak van rheumatiek, ischias en spit, en het kan zoowel de oorzaak als het ge volg zijn van nierzwakte. Zware, moeilijk verteerbare spijzen, alcohol, overwerk en nadeelige gewoonten leiden tot de vorming van een dusdanige hoeveelheid van dat vergift, dat de nieren overweldigd worden door de overspanning om het uit het bloed te filireeren. Voorzorgen en matigheid verminderen de hoeveelheid urinezuur, vergemakkelijken de taak der nieren en voorkomen, dat niet-gefiltreerd urinezuur zich in de aderen, spieren, zenuwen en gewrichten afzet en kristalliseert. Deze voorbehoedende maat regelen kunnen worden aangevuld door tijdige versterking van de nieren door Fos ter's Rugpijn Nieren Pillen. Dit speciale niergeneesmiddel verschaft succes, zelfs in gevorderde gevallen van nieraandoening en verschijnselen als rheumatiek, steen, spit, ischias, niergruis, nierwater zucht, nier- en blaasontsteking en urinezuur-vergiftiging. Foster's Rugpijn Nieren Pillen werken niet op de ingewanden, doch louter op de nieren en blaas. Antiseptisch, voorbehoe dend en genezend, wordt dit niergenees middel alom aanbevolen als gevolg van de uitmuntende resultaten, die men ermede behaalde. Verkrijgbaar bij alle bekende drogisten f 1.75 per doos. BUITENLAND. lit het hongergebied in -Rusland. Een volgend telegram is ontvangen door het Nansen-Comité te Amsterdam van zijn Nederlandschen vertegenwoordiger, den heer Johan Luger, thans van Moskou naar Sa mara vertrokken 6 Januari van "Warschau vertrokken, arriveerde ik Dinsdag 10 Jan. te Moskou, alwaar ik mij onmiddellijk aan het Hoofd bureau meldde. Gorvin (vertegenwoordiger van Dr. Nansen) had Moskou verlaten om 't hongergebied te bezoeken. Gorter (Hol- landsch lid van de International Russian Reiief Executieve) zei mijn telegram ont vangen te hebben over vertrek Nederland schen trein naar de Poolsche grens. Trein bestaat uit 50 wagons rogge. Deze trein zal naar Samara verzonden worden, een der meest door den hongersnood geteisterde districten. Indien de spoorweg niet door sneeuw geblokkeerd wordt, kan trein 16 Januari te Samara aankomen. Ik vertrek 14 Januari naar Samara tezamen met Engelschen gedelegeerde, die distributie der levensmiddelen zal organiseeren. De levens- middelentrein zal ook door een atgevaar- digde verzegeld worden. Te Moskou bleek mij dat de Nansen organisatie sterk tegen allerlei moeilijkheden te kampen heeft ten behoeve van soortge lijke jonge organisaties. Toen onze landge noot (Gorter) in Moskou aankwam om al daar in 't hoofdkwartier zijn werkzaamheden aan te vangen, waren reeds enkele orga nisaties onafhankelijk van elkander werk zaam, b.v. de Kwakers, de Zweedsche organisatie, de »Save the Children Fund* e.a., maar zij voeden slechts kinderen. De aan Rusland tot nu toe verleende hulp plus de aangeboden meerdere ondersteuning bereiken slechts der hongerende bevol king, men voorspelt dus met pijnlijke nauw keurigheid dat 10.000.000 menschen dezen winter den hongerdood sterven moeten, zooals gij uit de volgende statistiek zult kunnen zien Op 1 Januari bedroeg de gansche be volking in het hongergebied 33.000.000 waarvan 19.000.000 in allerverschrikke- lijksten toestand verkeeren. Dagelijks worden door Amerikanen 800.000 kinderen gevoed en 375.000 volwassenen en kinderen door de Nansen- Organisatie. 2.185.000 menschen worden door de Sovjet Regeering gevoed. Totaal 3.360.000. Amerikanen gaan nu 6.200.000 meer voeden. Dus 9.560.000 zijn gered. Overige 10.000.000 zullen door Europa gevoed moeten worden, wat mogelijk zal zijn, indien alle Europeesche Staten geza menlijk hulp verschaffen, arbeidende onder Nansen-Overeenkomst. Grenzen van het hongergebied zynin het Oosten Euro- peesch-Aziatische grens. In het Zuiden Kuban District. In het Westen lijn van Nowotcherskassk, Pensa, Nishny Nowgo- rod. In het Noorden Wjatka District. Ideaal zou zijn alle verschillende orga nisaties werkende voor Rusland onder centrale leiding Nansen Hoofdkwartier te Moskou te brengen. Laatstgenoemde begint thans hiermede. Bij ontvangst van dit telegram zijn thans afgevaardigden van Nansen-Hoofdkwartier te Saratff, Samara, Noworossisk, Buzuluk, Ufa, Kazan. Iedere week hebben alle organisaties bijeenkomsten voor bespreking alle resultaten en te nemen maatregelen. Op laatste bijeenkomst 6 Jan. rapporteerde een der afgevaardigden dat in het honger gebied 400 doktoren noodig zijn en dat onzeker is of Sovjet autoriteiten in staat zullen zijn er 100 uit te zenden, voor naamste oorzaak gebrek aan voedsel. Te Tscebokssary is slechts één arts voor 40.000 menschen. Op 10 Januari seint Sovjet vertegenwoordiger te Buzuluk als volgt »Ontzetting heerscht in ons district de honger heeft het bij de keel gegrepen. De verhongerden hebben alle katten, hon den en andere doode beesten opgegeten, beginnen nu lyken op te eten, Lyken worden 's nachts gestolen uit loodsen waar zij opgehoopt liggen. Op 25 December 114 begraven, 27 December 212, totaal 681 waarvan 509 kinderen. Verhongerden in wanhoop zijn niet langer kieskeurig in het kiezen van middelen om hun leven te redden van den hongerdood. Begrijpt toch deze vreeselyke regels. Probeert alles om dit telegram grootste publiciteit te verlee- nen. Verschaft hulp anders zal het ge- heele district in een woestijn veranderen. Gorter zegt mij, dat hulpverschaffing der Sovjet Autoriteiten zoo goed is als de toestand dit toelaat. Zij geven ongeveer 150.000.000 goudroebels uit vooraankoop levensmiddelen in vruchtbaarder districten in Rusland en in buitenland. Nieuw cre- diet 40.000,000 goudroebels is toegestaan inclusief de 20.000.000 door Amerikaansche Overeenkomst. Toestand verergert iederen dag. Hoofdkwartier ontvangt berichten dat ook in Siberië en Oekraine hongersnood heerscht. Gevaarlijk speelgoed. Een jongen te Portsmouth vond in zijn vaders overjas, toen hij daarin zocht naar een zakdoek, een klein model pistool, dat hij voor een stuk speelgoed hield. Hij haalde den haan over, en er gebeurde niets. Even later legde hij aan op zijn heel jong broertje en vuurde. De kogel trof de baby in het hoofd. Eer.ige uren daarna stierf de kleine in het ziekenhuis aan hersenvlies-ontsteking. De vader verklaarde dat ook hij het pistool voor een stuk speelgoed had ge houden hij schoot er wel eens mee op vogels en ratten, maar had er nooit eenig dier mee gedood. Hij hield het wapen dan ook voor volkomen gevaarloos. De politierechter, voor wien de vader zich had te verantwoorden, heeft op deze verklaring aangenomen, dat men hier slechts met een treurig ongeluk te doen had. De vader werd niet bestraft. Onder een rhabarberpot. Een huisknecht, die bezig was op een landgoed in Dorset rhabarberpotten uit den grond te halen, vond onder zulk een pot een verzegeld pakje, dat bleek te bevatten zeven horloges en een aantal juweelen. Het pakje werd naar het politiebureau ge bracht, waar werd vastgesteld dat de ge vonden kostbaarheden behoorden tot die welke 15 maanden geleden in een trein van de London and South-Western Rail way waren gestolen. Een openbare weg loopt, aldus de x>Ti- mes«, waaraan we het bovenstaande ont- leenen, op minder dan 17 meter afstand van de plek waar de goederen gevonden werden I Keu sinistere grap. Een boer uit Mézidon bij Rennes in Frankrijk, wilde vorige week Dinsdag een ARTS, MOND- en TANDARTS, zullen bij den Heer v. ERP, Haven 8 B te WAALWIJK, voor het plaatsen van Kunsttanden en gebitten, waarmede men alles kan eten en het behandelen van mond- en tandziekten. sportsyndicaat 30.000 pd. st. aanbiedt voor een nieuwe wedstrijd van twintig ronden tusschen Dempsey en Carpentier om het wereldkampioenschap. De winnaar zal hier van 20.000 pd. st. krijgen, de verhezen 10.000 pd. st. en elk bovendien 1000 pond sterling voor onkosten. Burns seinde voorts, dat hij bij de ont vangst van Dempsey's gunstig antwoord het geld bij een Londensche bank zal de- poneeran. De match zal eventueel in Juni of Juli a.s. worden gehouden hetzij te Londen of te Newcastle. zijner vrienden, een machinist, midden in den nacht een poets bakken. In het stikdonker kwam hij geheel ver momd aan de deur van zijn vriend klop pen, terwijl hij uitriep: »Je geld of je leven De aldus bedreigde, die de stem van zijn kameraad niet herkende, greep zijn geweer en legde aan. De »grappen- maker* maakte zich toen bekend en trachtte den loop van het geweer weg te duwen maar juist op dat oogenblik, dat de be dreigde zijn belager herkende, ging het vuurwapen af, De pseudo-roover was onmiddellijd dood. o lievige storm in Spanje. Uit Vigo wordt gemeld, dat aldaar een hevige storm heeft gewoed. De verlich ting geraakte onklaar, doordat de electri- sche kabels neervielen. Een vrouw werd gedood, en vele schepen zonken. De schade is aanzienlijk. Griep in Relgië. In België zijn tallooze scholen gesloten. Bij het leger heerscht de griep epidemisch, zoodat alle diensten afgelast zijn. Tot heden was de ziekte niet kwaadaardig. Wel komen in bazet Duitschland vele sterf gevallen voor. Het grootste hotel der wereld. Naar bericht wordt zal er in Atlantic City een negerhotel gebouwd worden, dat wordt aangeduid, als het grootste hotel der wereld. De leiding zal ook in handen van negers berusten. Het nieuwe hotel zal een toren van 14 verdiepingen krygen met twee reusachtige vleugels, ieder zeven verdiepingen hoog. De promotors van het ontwerp verklaren, dat er in Atlantac City en naaste omge ving 650.000 negers wonen en dat jaar lijks meer dan 100.000 negers de stad bezoeken. Carpentier tegen Dempsey. Een groote kans op een nieuwe ontmoeting. Tommy Burns, die vroegere Engelsche kampioen seinde naar Amerika aan Demp sey's manager, dat hij namens een groot o Een paleis te huur. Het bekende paleis van de hertogin van Norfolk in St. James' Saquare te Londen zal tot einde Juli a.s. gemeubeld verhuurd worden, omdat het onderhoud van het ge bouw zooveel geld kost en het zelden wordt gebruikt. De tegenwoordige hertog is een knaap van dertien jaren, die nog onder voogdij zijner moeder staat. Het paleis bevat o.a. eental schilderijen van Van Dijck, Cuyp, Rubens en Murillo. o Geheimzinnige moord in Frankrijk. Op een zeer zonderlinge wijze is in een der kalkgroeven in de nabijheid van Brest, zegt de 3»Msb.« een moord ontdekt. Som mige werklieden hadden bemerkt, dat ge durende den nacht hun werktuigen waren gestolen. Zij verdachten er een landbou wer van en besloten in diens tuin eeris te gaan zoeken, of hy daar niet hun gereed schappen zou hebben verborgen. Hun aan dacht werd getrokken door een plaats, waar de grond wat losser was. Zij gin gen aan het graven en ontdekten er tot hun niet geringen schrik het lijk van een vrouw uit de omgeving, die sinds drie maanden vermist werd. De vermoedelijke moordenaar had echter de wijk genomen, Amerika en Genua. Volgens een bericht uit Rome zou de president der Vereenigde Staten voor Ame- rika's deelneming aan de conferentie te Genua als voorwaarde hebben gesteld, dat het vraagstuk van de anrn^eering der Europeesche schulden aan Amerika op deze conferentie niet ter sprake zou worden gebracht. Kiest voor uwe Foto's, Etsen, Schilderstukken zelf een mooie staaf, deze wordt netjes, spoedig en billijk ingelijst. Prachtvolle sorteering in Fotoartikelen voor H.H. Amateurs. Bij aankoop van Camera's of Kodaks wordt gratis degelijk vakkundig onderricht gegeven. Vanaf heden verkrijgbaar Telef. 151. G 0 RIN C HE M. Telef. 151. IieerschLt, menschen past op De Griep gaat als een vergiftige adem over Europa en heerscht reeds in vele gezinnen onzer Gemeente. De zieken hoesten en kuchen van belang. Menschen past op. Gebruikt onmiddellijk de beroemde Abdij siroop. De Abdijsiroop doodt de ziektekiemen, pakt daardoor de ziekte om zoo te zeggen in het hart aan. De vastzittende slijm wordt opgelost, de hoestaanval- len getemperd en dan volgt Uw genezing spoedig en blijvend. De Abdijsiroop wordt terecht geprezen als een onovertroffen geneesmiddel bij Influenza, Griep, Bronchitis, Slym- en Kinkhoest, Asthma en andere borst- en keelaandoeningen. Koopt dus nog heden een flesch HOF-FOTOGRAA F. Vraagt prijs onzer TELEPHOON 16. wordt gevestigd op onze inrichting voor Deze en volgende week geheele opruiming van ongepaarde stoelen. 2- 3>4 en 5 stuks) AANBEVELEND, WAALWIJK. Tel. 131. BUfOECSEl Kicnwsblad Atelier voor fotografie 23 GRIEP ABDIJSIROOP ?j£riü£ mum BOERENJONGENS

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1922 | | pagina 5