Pijnlijke zweren, Het beste adres EngeMe stoffen. Ziet mijne geprijsde Etalage vanal 18 cent per rol. „MINERVA", LOUIS A. VAN MIERT „T WOONHUIS" de laagste prijzen V TABAKSVERGWNMIVG' DIMES- ED HEEDEiLEEM W. LA GROUW, Nieuwendijk. f 32.— Meubelmagazijnen ,,'T WOONHUIS'7 Minderbroederstr. 8-10-12 's-BOSCH: II IJ Z 6 R H A N D E L Hoogensteenweg 19 's BOSCH. VXBLAAQDE PBÏJZ1II Leve de vrije handel. Eiken Slaapkamer f 290.—. Eiken Slaapkamer f 360.—. Reclame Huiskamer-Ameublement. Compleet f 150. f 32, enorm succes. 's-HERTOGEN BOSCH. Wij hebben ontvangen in alle afmetingen. 6 STOELEN. G. VENNIX en HENDRIKS, Vughterstraat 46-48. Telefoon 922. Zes personen ernstig gewond. Woensdagmorgen omstreeks zeven uur heeft in het spoorwegstation Unter-Barmen een ernstige ontploffing plaats gehad en wel in een vierde-klasse compartiment van een trein van Barmen naar Keulen. Zooals bij nader onderzoek bleek, had een der reizigers een handgranaat, in zeil doek verpakt, in het bagagenet gelegd. Tengevolge van het schudden van den trein ontplofte de granaat, waardoor zes perso nen zwaar werden gewond. Zij zijn in het ziekenhuis opgenomen. Bolsjewistische nederlagen in Siberië. Volgens berichten uit Re val boezemt de toestand in het Verre Oosten de Sovjet- regeering ernstige zorg in. Volgens de jongste berichten uit Tsjita heeft het Roode leger achtereenvolgens verschillende nederlagen geleden. De Raad van Volkscommissarissen heeft besloten om versterkingen en krijgsmateriaal naar Siberië te vervoeren er bestaat weinig hoop, dat de Siberische spoorwegen dit alles zullen kunnen vervoeren. Hoopvolle stemming. Op een druk bezochte vergadering van vertegenwoordigers van handel en industrie te Berlijn, werd Woensdagvoormiddag het woord gevoerd door den rijkskanselier dr. Wirth, die verklaarde te verwachten, dat op het afgeloopen jaar 4921 een tijdperk van verzoening en toenadering zal volgen. Het voornaamste symptoom daarvan, zoo zeide hij, is het feit, dat Duitschland als gelijkgerechtigde is uitgenoodigd tot deel neming aan een internationale conferentie, en voorts blijkt ook uit het feit, dat men van een politieke behandeling der hangende vraagstukken heeft afgezien en dat men zich overeenkomstig de herhaalde voorstel len van de economische deskundigen der geheele wereld eindelijk tot een bespreking der economische vraagstukken zal beperken, dat men naar verzoening streeft. Men moet er dankbaar voor zijn, dat men Duitschland onder de huidige omstandigheden tot een dergelijke conferentie heeft uitgenoodigd. Als vertegenwoordiger van de rijksre- geering verklaarde dr. Wirth, dat een krachtig staatbestuur noodzakelijk is voor den bloei van handel en industrie. o Storting van 31 miliioen goudmark. Havas verneemt, dat de Duitscheregee- ring de eerste betaling van 31 miliioen goudmark, welke vandaag moest geschieden ingevolge de beslissing van de Commissie van Herstel heeft gestort. Een smokkelrlicgtuig gesnapt. In verband met de groote activiteit der smokkelaars, zijn de ambtenaren, belast met de handhaving van het drankverbod op de Amerikaansch-Mexicaansehe grens, extra in de weer, met het gevolg, dat een vliegtuig met 120 flesschen Mexicaansche rhum in beslag is genomen, dat geregeld drank vervoerde van Mexico naar del Rio iu Texas. steenpuisten, negenoogen, bloedvinnen, open beener, verouderde wonden, lik doorns en wratten, IIil volkomen in enkele dagen, door Oprechte Winsnmer Zalf. Verkrijgbaar per bus van 75 cent en f 1.35 (hoe grooter bus hoe voordeeliger) bij Apoth., Drogisten en Winkeliers en te Hensden bij J. N. W. Brugman, Coiffeur, Boter markt 's Bosch Gebrs. Verhees, Orthenstr. 28 en Vuchterstr. 77 Gorinchem Firma Schoon, Apoth. Hoogstr.Waalwijk Drog. De Toko, t/o de MarktBaardwijk G. Bijnen. Waar niet verkrijgbaar worden ver- koopers gevraagd. Gen.-Agent J. C. DE VRIES, Winsum (Gr Marktberichten GORINCHEM, 16 Jan. Aangevoerd 103 koeien, 0 nuchtere kalveren, 69 biggen, 34 overloopers. Men besteedde voor kalf koeien f 500 a f 560, melkkoeien f 390 a f 460, kalf- vaarzen f af guiste vaarzen f a f nuchtere kalveren f a f overloopers f 20 a f 30, biggen f 8 a f 14. ROTTERDAM, 17 Jan. Aanvoer 163 paarden, 1 veulen, 890 magere en 569 vette runderen, 464 vette kalveren, 414 nuchtere kalveren, 88 graskalveren, 182 schapen of lammeren, 116 biggen, 9 bokken of geiten, 0 ezel, 60 overloopers, Prijzen per K.G. koeien 4057j 75 ct., ossen 5067jj ct., stieren 45 57g ct., kalveren 65105 ct. Melkkoeien f 300 a f 600, kalfkoeien f 400 f 625, stieren f 250 a f 450, pinken f160 a f280, graskalveren f75 k f150, vaarzen f 180 f320, werkpaar den f300 f550, slachtpaarden f100 k f 200, hitten f 200 f 350, nuchtere kal veren f 30 a f 40, slachtkalveren f 16 f 22, biggen f12 a f 18 overloopers f20 a f30. De Rotterdamsche eierveiling. Op de heden in ons Veilingslokaal, Delft- schestraat 43, gehouden Veiling, werden de volgende prijzen besteed Kipeieren f43.10f 16.75 idem (klein) f 11.30 f 11.85 Aanvoer 45000 stuks. ZAlLT-BOMMEL, 17 Jan. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd 24 biggen, prijs f 12 a f20 per stuk. 6000 eieren, prijs 14 a 16 ct. p. st. 500 K.G. boter, prijs per K.G. room boter fl.25. 'sBOSCH, 18 Jan. Op de veemarkt alhier werden heden aangevoerd 496 run deren, 12 zeugen, 175 biggen en 20 lammeren. Er werd besteed voor: kalfkoeien f 375 a f525, kalfvaarzen f260 a f410, ma gere ossen en koeien f150 a f 200, vette ossen en koeien Ie kw. 70, 2e kw. 60 ct. p. p., pinken f450 a f260, zeugen f 90 a f 135 per stuk, biggen f 2.50 k f 3.00 p. w. vette lammeren f 15 a f25 per stuk. BINNENLAND. Brutale inbraak. Een allerbrutaalste inbraak heeft Maandag nacht te Amersfoort plaats gehad. Ongeveer 8 uur Maandagmorgen werd onmiddellijk assistentie der politie gevraagd in de villa Naussaulaan 3, bewoond door den heer T. Twee rechercheurs vertrokken onmiddellijk en bevonden dat zich het geval als volgt had toegedragen Een individu had zich toegang tot ge noemde villa weten te verschaffen. De benedenverdieping werd door hem door zocht en wat van zijn gading was, als geld en voorwerpen van waarde, door hem in beslag genomen. Vervolgens deed hij zich te goed aan een stuk kaas, dat binnen zijn bereik was en legde zich na deze inspannende arbeid op een divan in de eetkamer op de eerste verdieping ter ruste. Toen 's morgens de dienstbode van den heer T. in de keuken kwam, bemerkte ze aan het wapperen van het raamgordijn, dat een ruitje uit het raam ontbrak. Boven dien bemerkte ze een paar heerenschoenen in de keuken. Hierdoor verontrust ging ze den heer T. roepen. Deze onderzocht de geheele verdieping en zag aan de wan orde, drt er inbraak had plaats gehad. Op de eerste verdieping gekomen, kwam in de eetkamer de juist van zijn legerstede opgestane ongevraagde gast op hem toe en begon een worsteling met hem. Al vechtende gingen ze naar beneden in de keuken. Ondertusschen had de heer T. de gelegenheid de meid te waarschuwen de hulp der buren te gaan inroepen. Ze gaf hieraan gevolg en had de tegenwoor digheid van geest het keukenraam (waar door de inbreker binnen gekomen was) in plaats van de deur uit te gaan, zoodat de dief daar geen gelegenheid kreeg door deze laatste te ontkomen. In de keuken wist de inbreker uit een der laden een groot broodmes te bemach tigen, dat zijn tegenstander hem wist te ontwringen. Daarna greep hij een potlood en ander keukengereedschap, waarmede hij den heer T. aan het hoofd en hand ver wondde. Intusschen was een der buren van den heer T., de heer G., met een revolver voor het keukenraam verschenen, zoodat hij het gevaarlijke individu in be dwang kon houden, terwijl de heer T. de deur opende en de revolver kon overnemen, Inmiddels was de poliue telefonisch ge waarschuwd. Een oogenbiik trachtte de dief nog door het keukenraam te ont vluchten. Na van te voren gewaarschuwd te hebben, maakte de heer T. van het revolver gebruik en schoot den dief door het linkeronderbeen, zoodat de kogel in het rechterbeen terecht kwam. Aldus buiten gevecht gesteld, geluk het zonder moeite hem tot de komst der politie in bedwang te houden. Per politie brancard werd hij naar het politie-burëau vervoerd, waar een nood verband werd gelegd. Woningnosd-roorzieiiing. De gemeente Giethoorn tracht in den woningnood te voorzien door z.g. »bokken« (pramen) op het droge te halen. Zij laat er een houten woning op bouwen, be staande uit woonkamer en keukentje. Het geheele geval kost op die manier f2950. De bewoners moeten 10 jaar lang f 110 betalen en zijn dan eigenaar van de villa, die in dien tussehentijd tot een ruïne geworden is. De moord in den trein. Een belooning van f4000 uitgeloofd. De commissaris van politie in de lie Afdeeling te 's Gravenhage, bureau Nieuwe Haven no. 6, maakt bekend, dat van justitie- wege een belooning is uitgeloofd groot f 1000 voor dengene die hem aanwijzingen kan verschaffen, welke tot gevolg hebben arrestatie en veroordeeling van den ver dachte van den moord in den trein gepleegd op Mr. Wijsman. Belastingschuldigen, denkt er om! Men vestigt onze aandacht op het vol gende »Nog één week en het sterk verhoogde tarief van vervolgingskosten treedt in wer king. Vooral zy, die reeds een waarschuwing of aanmaning ontvingen, kunnen hiervan de dupe worden, omdat de kosten van het dwangbevel (boven de f 100 voor elke f100 fl) nu voortaan lang niet malsch zijn. Een ieder zoeke dus nog zijn voordeel vóór den 26en dezer maand Hooge belastingbetalers. Volgens een staatje in de Economisch Statistische Berichten zijn twee inwoners van Rotterdam in het belastingjaar 1920 1921 aangeslagen naar een inkomen van f 1.000 000 tot beneden f 1.200,000, één naar een inkomen van f 1.200.000 tot beneden f 1.500.000, twee naar een inkomen van f 1.500.000 tot beneden f 2.000.000 en één naar een inkomen van f 2.000.000 en hooger. De teruggang Voor de befrekking van tweeden ambte naar ter secretarie te Markele hebben zich op een salaris van flOOO niet minder dan 57 sollicitante!) aangemeld. Nassa-ontslag. Aan de Jurgens' Oliefabrieken te Zwijn- drecht werden Zaterdag meer dan 100 arbeiders ontslagen. De arbeiders ontvingen allen nog 14 dagen loon. Raakt over uwe kinderen! De Delft heeft het twee jarig zoontje van den heer Lathouwers in een onbewaakt oogenbiik kokende koffie gedronken. Enkele uren daarna is het ventje aan de gevolgen overleden Vermist. Sedert Zaterdagavond wordt te Hengelo vermist de 18-jarige dochter van den heer Westenberg. De politie doet onderzoek. Tweelingen en drielingen. Uit de statistiek van de spelingen der natuur deelt het T. v. Geneesk. mede, dat in Pruisen in 4921 10599 stel twee lingen zijn geboren en 110 ouderparen werden verblijd met drielingen. Drank en koude. Te Veenendaal is in de Klompersteeg een man in bewusteloozen toestand aan getroffen. Het was een bewoner van een woonwagen, die te Barneveld zijn pensioen had geïnd en een gedeelte daarvan in sterken drank had omgezet. Nadat hij in het baanwachtershuisje was gebracht, over leed hij onmiddellijk. Hij was verstijfd door de koude en had vermoedelijk den geheelen nacht aan den weg gelegen. Brand. Te Twisk is een felle brand uitgebroken ten huize van den rijwielhandelaar A. K. Het huis, dat door twee gezinnen bewoond werd, brandde tot den grond af. Een onderzoek naar de oorzaak van den brand wordt ingesteld. K., die in financieele moeilijkheden schijnt te verkeeren, werd in voorloopige hechtenis gesteld. De dubbele moord te Spaarndam. Het Hof te Amsterdam heeft, uitspraak doende in de zaak tegen Dirk Roza, die indertijd door de Rechtbank te Haarlem was veroordeeld tot 20 jaar gevangenisstraf met aftrek van preventief wegens den in November 1910 te Spaarndam gepleegden moord op Willem Melchior en Cornelia Melchior, en tegen wien in hooger beroep door den advocaat-generaal bij het Hof levenslang was geëischt den beklaagde bij uitvoerig arrest vrijgesproken. naar maat IS BIJ TE AMMERZODEN. STEEDS VOORRADIG de nieuwste Ook aan bais te ontbieden- 8 Telef. Int. No. 45. Si SB Koopt alleen bij de handelaren die niet aan den Bond zijn aangesloten, daar wordt U beslist goedkooper behan deld, daar worden U geen samen bekonkelde prijzen berekend. Ik ben ruim gesorteerd in goedkoope en eerste klas Rijwielen en Onderdeelen. NIEUWE RIJWIELEN met 1 jaar garantie f50. BINNENBANDEN 1 f 1.—. BUITENBANDEN 1 f3 20. verder alle soorten Onderdeelen voor alle merken Rijwie len, Onderdeelen voor Torpedo-Naven enz. enz. GRAMOPHOONS PLATEN NAALDEN enz. De echte Kunstschaatsen bij mij verkrijgbaar. Rijwiel moffelen en biezen f 7. Telefoon Interc. 6. ALS STEEDS NOTEERT in 2-persoons. 1 Spiegelkast, 1 WTaschtafel, 1 Nachtkast, 1 Ledikant, 1 Tafel 2 stoelen. 2-persoons. 4 Spiegelkast 1 Waschcomode, 1 Nachtkast, 1 Ledikant, 1 Tafel 2 stoelen. 1 Buffet (geslepen Spiegels), 4 Tafel 6 Stoelen (met leerdoek bekleed) met leerdoek bekleed, met zij-sporten. Deze stoelen zijn van zeer solide constructie, vervaardigd van prima Beukenhout, eiken kleur gebeitst en goed gestoffeerd. Bijzonder geschikt voor Huiskamer, Kantoor, Café's e. c. Met deze stoelen hebben wij dan ook WILT U dus 6 mooie en solide Stoelen voor weinig geld PROFITEERT hier dan van. Artikel 15 der tabaksaccijns verplicht de vergunninghouders om het woord duidelijk zichtbaar van af den openbaren weg, op de voorgestelde maat van 20g bij 4 c.M., aan te brengen. Hiervoor zijn emaille plaatjes k f 1.10 verkrijgbaar in den Boekhandel van L. J. VEERMAN te Heusden. *W" ijiMiMÏÏÏ! mmm mmI 9 VOOR Behangselpapier.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1922 | | pagina 6