SANAPERIN INFLUENZA! Kinderen, lijden al te vaak aan huidaandoeningen als uitslag, gordelroos, dauwworm enz. Een probaat geneesmiddel vindt gij in Foster's Zalf, prijs f 1.75 per doos, alom verkrijg baar. üoedkoope wekkers. Een Britsche firma te Huntingdon is bezig het op te nemen tegen Duitsche fabrikanten van goedkoope wekkers, ondanks het voordeel dat de Duitschers hebben ten opzichte van den geldkoers. De Britsche firma is voornemens, door middel van massa-productie wekkers te vervaardigen, die in den winkel voor vier shillings zullen worden verkocht en naar verklaard wordt, meer betrouwbare artikelen zullen zijn dan de Duitsche wekker, die voor een dergeüjken prijs worden geleverd. De firma heeft verklaard, dat hare fabriek jaarlijks tusschen 1, en 2 millioen wekkers zou kunnen vervaardigen. o De opstand in Peru. Blijkens te Lima ontvangen bericht is het laatste overschot der opstandelingen de Maranon-rivier opgedreven en vandaar over de grens van Ecuador. Twintig officieren en manschappen zijn ontsnapt en dertig werden gevangen genomen. Een groote hoeveelheid wapens en munitie werd buit gemaakt. De opstand van ontrouwe troepen onder kapitein Cervantes, Iquitos innamen en geld bij de banken in beslag namen, was in Augustus van verleden jaar begonnen. Een vader verdrinkt i^n vier kiuderen. Te Sévignac bij Dinarit heeft dezer da gen een afschuwelijke misdaad plaats gehad. De 40-jarige Huguet, een man, die sterk aan den drank verslaafd was, heeft zijn vier kinderen, twee jongens van 8 en 3 jaar en een van vijf maanden en een meisje van zeven jaar, in een poel ver dronken, om zijn vrouw »kiein te krygen.s Tien jaar geleden trouwde hij zijn nu 37-jarige vrouw, een dochter van brave boerenmenschen te Sévignac. Het bleek weldra, dat de man een beest was voor zijn vrouw, haar voortdurend sloeg en ais een slavin behandelde. Toen de oorlog uitbrak, werd Huguet gemobiliseerd. In 1916 werd hij, daarbij zwaar gewond was door de Duitschers uitgewisseld. Hij keerde naar Sévignac terug, maar was eens zoo ruw geworden als te voren. Van den vroegen morgen tot laat in den nacht moesten zijn vrouw en kinderen het werk op de boerderij doen hij wenschte geen knecht te nemen. Het was hem er om te doen zooveel rnogelyk geld uit te ze sparen. Vrouw en kinderen hadden het zwaar by hem te verantwoorden, voort durend mishandelde hij ze op de meest ergerlyke wijze. Met cynische kalmte bekende Huguet zijn misdaad. Hij had zijn kinderen een voor een in den poel geworpen terwijl zij sliepen. Daar na was hij er zelf in gesprongen, nadat hij van te voren al zijn geld eveneens in den poel had gegooid. Het water was hem echter te koud geweest en hij was er weer uitgekropen. Op weg naar huis was hij daarop flauw gevallen. Een groote brug. Te Sydney in Australië zal men een reusachtige brug gaan bouwen over de haven. De brug zal een lengte krijgen van 3810 Eng. voeten met een hoofd- sporing van 1600 voet, d. i. 4J voet langer dan de middellijn van de Brooklyri-brug te New York. De brug zal hebben vier spoorweg-lijnen een rijweg van 35 voet breedte, een automobiel weg van 18 voet breedte en een voetpad van 15 voet breedte. De Brooklijn-brug is lang 5989 voet, de Londensche Towerbrug is slechts lang 940 voet. 500 slachtoffer» van vitriooiwerpers. De Parijsche vitriooiwerpers hebben reeds ruim 500 slachtoffers gemaakt en nog steeds tast de politie in het duister. De aanvallen blijven plaats vinden over een betrekkelijk klein gebied van de stad, en wel in de omgeving van den boulevard Haussmann, Chaussée d'Aritin, Boulevard des Italiens en de opera. De meeste ge schieden tusschen 5 en 7 uur, wanneer in dat gedeelte van Parijs groote drukte heerscht. De meeste der aangevallen vrou wen zijn goed gekleed, en gewoonlijk ge huld in bontmantels. Bijna steeds worden alleen haar kleeren getroffen enkels malen is het echter steeds voorgekomen, dat het bijtende vocht doordrong tot de huid, zoo dat het slachtoffer min of meer ernstige wonden kreeg. Zelfs weten de bladen te vertellen, dat een jong meisje in een win kel heeft moeten vluchten, omdat haar kleeren zoo snel werden weggevreten, dat zij gedeeltelijk van haar lichaam afvielen, zoo dat zij in den winkel enkele kledingstuk ken moest leenen. o Een spoorwegramp in Japan. Meer dan honderd dooden. Bij een spoorwegongeluk op den Burial- Spoorweg nabij Stoigawn (Japan), veroor zaakt door een lawine, zijn 110 personen gedood en vele gewond. o Be kabinetscrisis in Italië. De Nicola kabinetsformateur. Rome, 6 Febr. De president van de Kamer De Nicola is met de vorming van een nieuw kabinet belast. Hij tracht een Ministerie uit de linksche partijen met medewerking der Popolari te vormen. De aardbeving in Amerika. De deskundigen zijn van meening, dat de Donderdag vermelde aardschokken het gevo'g waren van een verschuiving van een onderzeesche bergketen in de Stille Zuidzee ter hoogte van de kust van Californië. De schokken worden beschreven als de hevigste ooit in de V. S. geregistreerd. Ltykwagea bestuurd daar ecu daade. Te Mechelen heeft men het zonderlinge feit beleefd een lijkwagen bestuurd te zien door een doode. Toen een lijkstoet vari Hanswych was aangekomen te Vijfhoek, bleven de paarden plotseling als voor een hinderpaal staan. De personen van den stoet, die achter den lijkwagen volgden en die reeds eerder eeri vreemdsoortige beweging bemerkt hadden, keken naar den koetsier en kwamen tot de ontdekking, dat deze dood op den bok zat. o Ecu dorp bedreigd. Uit Clermont-Ferrand wordt gemeld, dat het rotsplateau van Ussel, gemeente Chas- sagne, naar het dorp Mahmon afgiijdt en het met vernietiging bedreigt. De inwoners zijn haastig met hun vee en meubeltjes weggetrokken. Ecu moord. Servische bladen vernemen uit Skoetari, dat de Albaneesche minister van Binnen- landsche Zaken, Ahmed B©y Mati, ver moord is. Twee agenten doodgeschoten. Zaterdagavond zijn in North Clare in Ierland twee politie agenten doodgeschoten. De daad wordt beschouwd als een ver geldingsmaatregel in verband met den jongste» bomaanslag. o Een treinmoord. Te Faugèves in den tunnel van Pelafy in Frankryk is een treinmoord ontdekt, waarvan de onderchef van het station, Beziëres, die juist van verlof terugkeerde, het slachtoffer is geworden. De ongeluk kige is door een revolverschot gedood jen daarna door den aanvaller of de aanvallers op de baan geworpen. Er werd onmiddellijk een onderzoek in gesteld, waaruit bleek, dat de onderchef zich nog heeft pogen te verdedigen. Van de(n) dader(s) nog geen spoor. BINNENLAND. moord heel goed mogelijk is De toestand van het slachtoffer is intusschen nog onge wijzigd. Zelfmeard Vrijdagavond laat is aan den Esseriburg- singel te Rotterdam nabij de Velsenlust- straat een man gevonden met een schotwond in het hoofd. De man die bewusteloos was, is naar het ziekenhuis aan den Berg weg gebracht, waar bleek, dat het een 28-jarige koopman uit de Leeuwenlaan was. In de nabijheid van de plaats waar men hem op den Essenburgsinge! vond liggen, is een ledige huls van een automatische revolver gevonden. Er zijn twee schoten in de buurt gehoord. De politie heeft na inlichtingen, inge wonnen by de juffrouw met wie de doodeÜjk gewonde koopman leeft, een bewoner van de Zwaanshals aangehouden, die echter na verhoor weer vrijgelaten is. Dezelfde juffrouw deelde mede, dat dien avond omstreeks 7 uur ten huize van den koopman een man is gekomen die hem wenschte te spreken. De gewonde heeft toen een tijd lang met hem staan praten. Bedoelde man wordt thans door de politie opgeroepen. Nader wordt nog gemeld Omtrent de moordzaak Blazer last de politie nog steeds in bet duister. Het ver moeden bestaat, dat men hier met een zelfmoord te doen heeft. Wel is geen vuurwapen gevonden, doch het is best mogelijk, aldus de politie-verklaring, dat een voorbijganger de revolver opgeraapt heeft en zich, om niet in moeilijkheden te komen, niet aanmeldt. Ook de aard van de verwonding is zoodanig, dat een zelf- Lucktpost op Duitschiand. In verband met de spoorwegstaking in Duitschiand zal er dagelyks een vliegtuig van Rotterdam vertrekken naar Amsterdam, Bremen, Hamburg. Het toestel neemt correspondentie mee, die gefrankeerd is met luchtdienstpostzegels Ernstig ongeluk in Den Haag. Een doode en twee gewonden. Zaterdagavond tusschen 6 en 7 uur heeft zich cp het terrein van het Gem. Electri- citeilsbedrijf te 's Hage een ernstig ongeluk voorgedaan. Een aantal werklieden waren bezig met het rangeeren Vjin eenige wagons, toen plotseling door een tot nog toe on bekende oorzaak twee wagons tegen elkaar botster», met het noodlottig gevolg, dat 3 personen hiertusschen werden gekneld. Onmiddellijk werd de Gem. Eerste Hulp dienst gewaarschuwd, orider wiens toezicht een der wagons werd opgevijzeld en de ongelukkigen uit hun netelige positie werden bevrijd. Per auto werden zy daarna naar het Gem Ziekenhuis vervoerd, waar evenwel reeds korten tijd na aankomst een der personen, de heer J. Mackaai, die een been en een arm gebroken had er» een fractuur in den rug had opgedaan, overleed. De toestand der beide anderen, van wie de een een ernstige inwendige verwonding aan het linkerbeen heeft en de andere minder ernstig verwond is aan der» linker voet, is vrij goed. De niaerd in den sneltrein. Reeds f 3000 uitgeloofd. In totaal is thans van verschillende zijden een bedrag van f 3000 uitgeloofd voor dengene, wiens aanwijzingen leiden tot de aanhouding en veroordeeling van den moor denaar van Mr. Wijsman in een spoorweg coupé op Oudejaarsavond. Een ingesneeuwde trein. Ten gevolge var» den sneeuwstorm die Vrijdagnacht woedde, is trein 568, die om 8.35 van Stadskanaal naar Coevorden vertrok bij Buinen ingesneeuwd. Zaterdag morgen 7 uur was de weg weer vrij en kon de trein zijn reis vervolgen. o Een pechrwgel. De heer Wemelsfelder uit Naaldwijk reed bij de O, L. S. te Halfweg bij Den Haag zoo geducht tegen een paal, dat hij tegen den grond sloeg en ondanks alle pogingen van den politiechef bewusteloos bleef, bericht de »Avondpost«. Deze belde ipen den Eersten Hulpdienst uit Den Haag op, die den heer W. medenam en weer bijbracht, De heer W. ging toen per tram terug, maar wijl deze niet verdel ging dan Loosduinen, nam hij een rijtuig om zich naar Naaldwijk te laten brengen. Bij de Leogenbrug schrok het paard voor een aankomende tiam en «loog in de vaart. Met veel moeite gelukte het den lieer W. met nog twee anderen aan wal te komen. Het paard verdronk. Arm afgerukt. De 21-jarige J. Kunst te Jubbega is tusschen een dorschmachine geraakt. Een der armen werd hem afgerukt, terwijl hij ernstig aan het hoofd gekwetst is. Hij is naar het Ziekenhuis te Heerenveen vervoerd. Let vp uw kinderen. Te Zevenhuizen (Groningen) wist een 4-jarig kind de bus met petroleum meester te worden, waaruit het wat petroleum ir» de kachel goot, met het noodlottig gevolg, dat de kleertjes vlam vatten en het kind aan brandwonden bezweek. o ftskend water gedronken. Het lj-jarig zoontje van den koopman J. Doorten te Dwingeloo dronk uit een ketel kokend water en kreeg zulke inwen dige brandwonden, dat het aan de gevolgen is overleden. o Ernstige brandwonden. Te Leiden staken eenige kinderen een hoop papier, liggende bij eenige in aanbouw zijnde huizen, in brand. Een zes-jarig meisje geraakte daarbij zelf in brand. Hoe wel iemand de brandende kleertjes doofde door het kind in een mantel te wikkelen had de kleine, die in het Academisch Zieken huis is opgenomen, zulke ernstige brand wonden gekregen dat men voor haar leven vreest. In 't hart ran de stad. In den nacht van Woensdag op Donderdag is van den op het hoekje van de Zeevisch- markt te Rotterdam gevestigden juweliers- winkel der firma Bonnewitz een rolluik opgelicht en een ruit stukgeslagen. Daarna werden uit de étalage 15 gouden horloges gestolen. o De Staat ruimt op Het demoblisatiepark te Huis ter Heide biedt 2000 paar soldatenschoenen te koop aan van een kwartje per paar af, meldt de »Ned.« Wat zouden die 2000 paar in de oorlogs jaren aan de Staatskas gekost hebben vraagt het blad terecht. o Een middei tegen de gladheid. Een lezer van de »N. R. Crt.« schrijft dat een eenvoudig middel tegen de gevaren van gladde straten is het flink insmeren van de laarzen met olie Die olie trekt er dadelijk in, zoodat men voor het beschadigen van zijn tapijten geen vrees heeft te koesteren. Maar de wrijvingscoëfficient van het leer wordt er door veranderd, zoodat men ook hij groote gladheid geheel vast staat. De waniugnaad. Minister Aalberse heeft in de Kamer verklaard, dat wanneer geen werkstaking in de bouwvakken uitbreekt, dit jaar de woningproductie meer dan 45000 woningen zal bedragen, wat meer is dan ooit te voren Op het oogenblik komen er iedere maand 4000 nieuwe woningen bij. Wanneer de woningbouw thans op sommige plaatsen stop staat, dan is dat de schuld van hen, die van den nood misbruik maken om zich te verrijken. o (■•ede vondst. De landbouwer J. L. te Ugchelen bij Apeldoorn heeft bij het opruimen van een struik, in een steenen pot, een z g. Baard mannetje, 181 zilveren en 2 gouden munt stukken, o.a. 1567 en 1570 gevonden. Het waren munten van Spaanschen, F»an- schen en Nederlandschen oorsprong. Ook waren er stukken bij, geslagen in de Hanzesteden o.a. Deventer. De munten worden ^afgestaan aan het Rijkspenning- kabinet. Zesde Nederlaadscbo Jaarbeurs. Voor de zesde Ja&rsbenrs, weike van 21 dezer tot 3 Maart te Utrecht wordt gehouden, hebben zich reeds 812 deel nemers laten inschrijven, van wie 687 direct en 125, die zich ter beurze door andere deelnemers laten vertegenwoordigen. Verreweg het meerendeei der inschi ijver (ongeveer 600) behoort tot de Noderland- sche nijverheid. o De nieuwe staatsleeaiag. Gedeeltelijke plaatsing in Amerika! Naar wij uit betrouwbare bron vernemen vertoeven hier te lande de vertegenwoor digers van eenige groote Amerikaansche bankcovsortiutns ten einde besprekingen met de regeering te voeren in zake evenlueele overneming van een tranche der Nedcr- landsche staatsleer,ing van f 300 millioen, o Nederland en de ontwapeningsconferentie. De berichtgever van liet H bid.te Washington kan op hot g gezag bevestigen, dat de vier mogendheden, die de Stille Zuidzee-overeeiikomst heb!>en geteekend, overwegende, dat zij zich verbinden eikaars integriteit en rechten op de eilanden be zettingen der Stille Zuidzee te eerbiedigen, verder overwegende, dat Nederland, ofschoon het groote belangen heeft in de Stille Zuid zee, geen onderteekeriaar is van het verdrag, besloten hebben om de Nederlandsche re geering officieel rnee te deelen, dat zij niet voornemens zijn de Nederlaridsche bezit tingen uit te sluiten van den geest van het verdrag en dienovereenkomstig zich verbinder» de integriteit der Nederlandsche koloniën in het Verre Oosten te eerbiedigen, Een slachtoffer van het (js. Te Rotterdam vielen drie jongens tegelijk door het ijs. Twee werden met veel moeite gered, de derde, een 11-jarige knaap, ver dronk. Koude en pijn in de ledematen. Gebruik hiertegen TABLETTEN Prijs per koker 73 ct [Bij öpoihen drotjisien] PLAATSELIJK NIEUWS, Heosden. Zooals uit achterstaande advertentie blijkt, zal de bekende zangeres Maria Perard Demmer uit Weenen op Woensdagavond 15 Februari alhier een liederenavond geven. Wij twijfelen niet of de zang- en muziekliefhebbers uit Heus- den en omstreken zullen van deze zeldzame gelegenheid profiteeren. Op de algemeene ledenvergadering der Scherpschuitersvereen »St. Blasiuss is besloten in den loop der maand Augustus een groot concours van scherpschutters- vereeriigingen uit te schrijven, waarbij tevens wordt herdacht het 75 jarig bestaan der vereeniging. Andel. Reeds 2 Zondagen was, door ziekte van den hulpmachinist, de gemeente verstoken van electrisch licht en moesten de petroleumlampen voor den dag komen. Aangezien de machinist om godsdienst- redenen Zondags geen dienst doet, ware het te wenschen, dat door het gemeente bestuur daarin werd voorzien, daar toch steeds het volle geld voor lichtverbruik moet worden betaald. Vanaf 12 Februaai zal alhier des Zondags geen postbestelling meer plaats hebben. Van 12 tot 12.30 uur zal er gelegenheid zijn de correspondentie af te halen. Door afwezigheid var» publiek, vermoedelijk tengevolge van vele zieken en slecht weer, ging de uitvoering der Gem. Chr. Zangvereen. Zateidag j.l. niet door. 1 Maart a.s. zal het 25 jaar ge leden zijn dat den Heer G. Vos, Kantoor houder alhier bij de posterijen in dienst kwam. Babiloulënbroek. Zaterdagavond gaf alhier in de Openbare School het Mannen koor >Volharding« haar Winteruitvoering, na Vrjjdagavond v. a. g, een uitvoering gegeven te hebben voor Donateurs en Eereleden, onder leiding van haren Direc teur den Heer Jac. Nelis te Besoijen. Wat de zangnummers betreft, deze werden goed uitgevoerd, in aanmerking nemende dat hei koor pas een half jaar onder leiding var» den Heer Nelis staat. Een woord van lof aan den talenlvollen directeur is zeer zeker niet misplaatst. De voordrachten, welke het program ter afwisseling aanvulden, zyr», dank zy de medewerking van den Heer A. Walraven uit Meeuwen ais pianist, goed geslaagd. De zaai was, in aanmerking genomen de gladheid van den weg, die het lastig maakte voor bezoekers van buiten, goed bezet. Wij twijfelen niet, of de Heer Nelis zal uit dit koor beslist iets goeds kweken, wanneer het zoo vooruit blijft gaan. Wij wenschen Broek's Mannenkoor goed succes en roepen haar een tot weerzien toe, zoo het mogelijk was in eer» grooter lokaal, daar de schoollokalen zich slecht leenen voor een uitvoering of concert. Allen keerden dan ook voldaan huiswaarts. Ponderoijen. Beroepen bij de Herv. kerk alhier ds. W. Zijistra te Neerlang broek. - Onze vorige predikant Ds. H. Jap- chen, plaats te Den Bommel, heeft voor het beroep naar de Ned. Herv. gem. te Leerdam bedankt. Raamsdonksveer. Gedurende de maand Januari passeerden de Rolbrug in het geheel 806 op- en afvarende stoom- booter» en zeilschepen met een gezamen- lijken inhoud van 94075 ton. Gedurende de maand Januari werd aan het Postkantoor Raamsdonksveer c.s. in de Rijkspostspaarbank ingelegd f18842 39 en terugbetaald f 18702,71. Ingaande 12 Febr. a.s. zal de be stelling van alle poststukken op Zondag worden opgeheven te Raamsdonksveer, Raamsdonkdorp, Dussen, Hank en Nieuwen- dijk. In de plaats daarvan zal gelegenheid gegeven worden tot het afhalen van alle correspondentie op een vastgesteld uur dat aan die kantoren zal worden bekend ge maakt. In de maand Januari viel er 36 mM. regenwater. Op de graanbeurs »Hotel de Reyer« werd besteed Tarwe f 12.f 12.25 Haver f 12.f12 25; Rogge f 11. Boorien f 19.-Hooi f40.k f42. Haverstroo f 13.Tarwestroo f 11 Tot Bestuursleden van den C. N. W, Bond werden gekozen de heerer» Sneep, v. Tiicht en Netter», respectievelijk als vice- voorzitter, secretaris en penningmeester. De jager C. de B. had het geluk een otter te schieten, die hem bij verkoop het bedrag van f35opleverde. De collecte voor het Studiefonds van den Ger. Bond bracht ruim f 100 op. De arbeider Tritten, die Zaterdag nog gezond naar zijn werkplaats ging, GRIEP

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1922 | | pagina 2