- VERKOUDHEID [An^a-bonbon! [Anda-siroop] In korten tijd ^WINTER-" xPUROL' Neem bij BEGINNENDEN hoest en verkoudheid voor Uzelfen uwe kinderen Deze helpen spoedig en gij voorkomt dat de hoest en koude ztch op de borst vastzetten. Doos 60 en 90 c. Gebruik, echter bi) VEROUDERDEN,! hardnekkig vastzittenden hoest, bron chitis. alsmede bi) kink en slijmhoest Deze zuivert de longen van slijmen, werkt verzachtend hoeststillend. slijmpplos send. Per flacon f 1.75. Bij Apoth. en Drogisten. a.mijnhardt" Z.eist het goede handelshooi tot f 44.per 500 K.G.het schrale pershooi wordt opge ruimd voor den prijs van f 20. Capelle. Gedurende de maand Jan. 1922 werd in de Rijkspostspaarbank op het hulppostkantoor alhier ingelegd f3805.10 en terugbetaald f 6661 05. Het aantal inlagen bedroeg 46, dat der terugbetalingen 23. Er werden 80 telegrammen behan deld, waarvan 39 verzonden en 41 ont vangen, terwijl 182 tefefoongespreken ge voerd werden, waaronder 15 celgesprekken. Begunstigd door prachtig winterweer werden j.l. Woensdagmiddag de door de Capelsche IJsclub georganiseerde ijswed- strijden gehouden op een baan aan de Zandschel, ten Oosten van de Nieuwe Vaart. Voor deze wedstrijden was een groote belangstelling, want niet minder dan 82 deelnemers en deelneemsters hadden zich voor de zes verschillende nummers doen inschrijven. De uitslag der zes series was als volgt Serie 1, ringsteken voor meisjes van 8—12 jaar. Het aantal deelneemsters bedroeg 15. De eerste prijs, een paar Friesche schaatsen, werd behaald door N. v. d. Schans; de tweede prys, een das, door F. v. d. Linde en de derde prijs, een naaidoos, door W. Mes. Serie 3, hardrijden voor jongens van 812 jaar. Het aantal deelnemers hier voor was 22. De prijzen werden behaald door H. Snijders, eerste prijs, een paar schaatsenJ. Boeser, tweede prijs, een portemonnaie met geld en J. v. Dommelen, derde prijs, een electrische zaklantaarn. Serie 3, hardryden voor jongens van 1316 jaar. De eerste prijs, zijnde f 6, werd behaald door C. Vosde tweede prijs, zijnde f 4, door C. v. Peer en de derde prys, f 2 50, door G. Vos. Serie 4. schoonrijden voor paren. Voor deze serie bestond een buitengewone be langstelling. Door niet minder dan 8 paren werd gereden en de jury had hier een moeilijke taak te vervullen, waarvan zij zich op uitstekende wijze gekweten heeft. De prijzen werden behaald door M. v. d. Pelt en N. Ockers, eerste prijs, een nikkel theelichtje met keteltje tweede prijs, een theeblad en koekjesschaal, door L Heurter en N. v. d. Waals en de derde prijs, een paar handbeschermers, door H. v. Dongen en D. v. Dongen-Ramsteijn. Serie 5, schoonrijden voor heeren. Voor deze serie hadden zich 13 personen doen inschrijven. De prijzen werden toegekend aan A. Boeser, eerste prijs, f10; L. Sterrenburg, tweede prijs, f 6 en L. Heurter de derde prijs, f 4. Serie 6, hardrijden voor heeren. Het aantal deelnemers bedroeg 15. De eerste prijs, f 10, werd behaald door A. Boeser, de tweede prijs, f 6, door W. Reuser en de derde prys, f4, door A. Spierings. De verschillende wedstrijden hadden een gezellig en aangenaam verloop, zoodat het bestuur der Capelsche IJsclub met genoegen op dit, door haar georganiseerd ijsfeest, kan terugzien. 't Gravenmoer. In de vorige maand zijn door het hulptelegraafkantoor alhier behandeld 77 telegrammen, waarvan 34 verzonden en 43 ontvangen. Het aantal telefonische gesprekken be droeg 118, Op de Rijkspostspaarbank werden 28 inlagen gedaan ten bedrage van f3185 68, terwijl 11 terugbetalingen plaats hadden ten bedrage van f 3234.93. Dinsdagavond hoopt de Chr. Jonge- lingsvereeniging »Gedenkt aan Uwen Schep per in de dagen uwer jongelingschap* met hare begunstigers in de Gereformeerde kerk haar jaarfeest en teeravond te houden. Gameren. J.l. Dinsdagmiddag werd hier vanwege de IJsclub »Jo?iaalc een wedstryd op schaatsen met bindernissen gehouden. Voor det doel hadden zich 16 personen boven 16 jaar opgegeren. De prijzen welke uit geld bestonden werden als volgt be haald le prijs J. Parel f 12 50; 2e pr. J. v. d. Werken Hz. f 10; 3e pr. C. Hol f 8 4e pr. D. Soer f 6.50 5e pr. C. Baj- man Cz. f5; 6e pr. A. Kreche f 3.50 7e pr. C. Tuyi f 2.50 8 pr. Joh. Juin f 2.—. De deelnemers moeten op 4 carbidbussen een stoel plaatsen. Het fanfarecorps •Prinses Juliana* verhoogde (trots de fijne kou) de feestvreugde niet het minst. Handel in aardappelen is buitenge woon, hoewel ze niet vervoerd kunnen worden, worden ze maar steeds gevraagd en men biedt reeds f 8 per K.L. onver- schilig welke soorten. De voorraad wordt steeds kleiner. De verhuring van bouwland welke de vorige week hier plaats had deed zeker vertrouwen dat de aardappelen 't volgend jaar weer zoo duur zullen zijn. Men be steedde tot f 39 per hont. Genderen. IJs en weder dienende zullen Maandag 13 Februari alhier ijsfeesten worden gehouden. Een en ander wordt met muziek opgeluisterd. Donderdag herdachten de echte lieden J. v. d. Heuvel en Alida Branderhorst hunne 40-jarige echtvereeniging. Des avonds bracht de fanfare »Excelsior> hun een serenade. Het feest werd overigens meer in huiselijken kring gevierd. Giessen. Woensdagavond had voor de leden der Ned. Herv. Kerk alhier, een bij zondere beteekenis. Het nieuwe orgel, geplaatst door de fa. A. Standaard te Rotterdam, zou dien avond in gebruik ge nomen worden. Op verzoek was de heer S. P. Visser, organist in de Ned. Herv. Kerk te Iiillegom, naar bier gekomen, om voor de eerste maal het orgel tijdens den dienst te bespelen. Ds. Benders, pred. onzer gem„ besprak in een gloedvolle rede, den zegen dezer gemeente ten deel gevallen, door het ont vangen van zoo'n prachtig muziekinstrument. Gelukkig was de kerkelyke kas rijkelijk instaat, zoodat wij na den dank aan het kerkbestuur voor de gelukkige keuze, alleen God behoeven te danken als den gever van alle goede gave en volmaakte giften. Naar aanleiding van de woorden vervat in Psalm 84 vers 11, wist hij de gemeente te boeien, terwijl wij daarna bij het zin gen van Ps. 33 1, het genot konden smaken, de eerste toonen van het nieuwe orgel te hoóren. Majestueus klonk het koraal door het kerkgebouw en kon de gemeente reeds dadelijk bemerken de groote verbetering hier tot stand gebracht. Ver volgens werd nog gezongen Ps. 150:2:3 Gez. 49 5 en Ps. 93 3, welke allen door den organist meesterlijk werden ver tolkt. Na afloop der godsdienstoefening deed de predikant den organist verzoeker., nog eenige liederen te spelen, om alzoo van zijn gave te kunnen genieten. Gaarne vol deed deze hier aan, en wat wij toen te hooren kregen, ging aller verwachting te boven, en was zelfs ware kunst te noemen. Het meest trof ons de vertolking van No' 3 Inprovisatie op kerstliederen. S. P. Vis ser No. 4 Choraalvorspeele. »Alle men- schen müssen sterben*, Bach alsmede het slotnummer Fantasie op »Een vasten Burcht S. P. Visser. Ten volle hebben wij daarbij genoten de registratie in muziek was uitmuntend te noemen, zijn spel getuigde ten volle van zijn kunde. Bij het uitgaan der kerk vergastte hij ons nog op een fraaie fantasie, wat de aanwezigen op het laatste oogenblik nog deed genieten en waarna zij dankbaar voor het gehoorde, huiswaarts keerden. Meenwen. D. U. alhier werd toen hij zich 's avonds even naar buiten begaf door een onbekend persoon aangevallen en met een stok tegen den grond geslagen, waar door hij vrij ernstig gewond werd. Een buurman hoorde zyn gekerm en snelde toe, waarop de aanrander de vlucht nam, die zijn slachtoffer reeds aan den kant van den weg had gesleept en schijnbaar op het punt was een misdaad te begaan. Beroo- ving was hier hoogstwaarschijnlijk het doel van den aanslag, wijl U. bekend staat steeds eenig geld bij zich te hebben. On middellijk is een ernstig onderzoek door de politie ingesteld om den dader van dezen lagen streek aan het licht te brengen. Naar verluidt zijn reeds ernstige vermoe dens tegen een zekere persoon gerezen. Donderdag 16 Februari hoopt onze Muziekvereeniging een uitvoering te geven in café Smits. Het comische gedeelte zal vervuld worden door den heer Kuijs uit Herpt. Nieuwendijk. Ds. H. de Bruin alhier heeft een beroep ontvangen van de Geref. Kerk van Giessen-Nieuwkerk. Naar wij vernemen zal a.s. Vrijdag avond 17 Febr. vanwege de Geref. School- vereeniging een ouderavond gehouden worden in de Chr. School. Nederhemert (N.z.) Van hier meldt men dat reeds voor de derde maal de rivier met een ijskorst overdekt is, en men daarop schaatsen rijdt, als bijzonderheid houdt de veerman met veel moeite eert vaargeul open, zoodat men steeds met de pont voor voertuigen over kan varen. Oudendijk. Door de hardrijderij op schaatsen is het Dinsdag voor de kinderen van onze gemeente een ware feestdag ge weest. Daartoe in staat gesteld door de vele bijdragen der bewoners, kon de Com missie bestaande uit de heeren F. C. Huigen, A. van Vugt Aartz., B. v. Vugt Ariez., P. v. Vugt JWz., F. C. Ottevan- ger, E. J. van Andel en H. v. Andel, een mooie verzameling prijzen aankoopen, ter wijl door den heer Struik Daim te Wer kendam een paar prachtige prijzen beschik baar waren gesteld, die wij zullen aanduiden als eereprijzen. De uitslag is als volgt le groep jongens en meisjes tot 10 jaar. 14 deelnemers. le prijs A. Vink Hz. 2e pr. W. Vink 3e prf J. Kant4e pr. W. Vervoort5e pr. O. Ottervanger6e pr. C. van Ho ven 7e pr. C. v. d. Wiel. 2e groep jongens van 1014 jaar. 14 deelnemers. Eereprijs A. v. d. Wielle pr. J. Kant Jz.2e pr. H. Ottevanger 3e pr. Ant v. Vugt4e pr. H. Broekhuizen Fz. 3e groep meisjes van 4014 jaar. 4 deelmeemsters. Eereprijs A. Vink Pd. le pr. J. Broek huizen 2e pr. L. v. Vugt; 3e pr. Corn. Kant. 4e groep jongens boven 1418 jaar. 7 deelnemers. le prijs G. Westerlaken 2e pr. A. v. d. Giessen 3e pr. J. Kant Pz. 4e pr. H. v. d. Nat5e pr. C. Daim 6e pr. J. Verdoorn 7e pr. G. Broekhuizen. Toen we voor een paar weken schreven dat door velen verlangend werd uitgezien naar de levering van stroom der P.N.E.M., hadden we niet kunnen denken dat reeds zoo spoedig, al was het dan ook eenige maanden over tijd, de electra zou zegevieren. Dinsdagmiddag te ongeveer half vier ia dan de eerste stroom gezet op het net. Tegenwoordig hierjiij waren eenige heeren van de P N.E.M., Burg. en Weth-, Secretaris en Gem. Opzichter als mede de heer A. D. v. d, Schans burge meester van Rijswijk, Giessen en Andel. Na een en ander bezichtigd te hebben, begaf het gezelschap zich naar café Vink, alwaar het fanfarecorps »Kunst na Strijd» zich had opgesteld en ter opluistering eenige stukjes ten beste gaf. Nadat den heeren de koffie was aangeboden, gaf Burg. Ver hagen in goed gekozen woorden weer het ontstaan van kunstlicht alsmede de ver beteringen die in de loop der eeuwen aan dat licht zijn tot stand gebracht. Thans gaat de electra boven alles en hij hoopt dan ook, dat het voor Oudendijk steeds goed in orde zal zijn en het gebruik er van zal medewerken tot de welvaart der inwoners. Wat het lang uitblijven van het licht betreft, 't werk had veel vlugger kunnen gaan, maar thans is er licht en daarom »zand er overheen*. Na een dronk te hebben ingesteld op de electra, was het officieele gedeelte van deze plechtigheid geëindigd. Wegens ziekte van het geheele per soneel is vanaf Maandag de 2de Openb. School alhier gesloten. Raamsdonksveer. Zeer waarschijnlijk tengevolge van den grooten aanvoer van Buitenlandsche boter daalde de fabrieksboter ineens met 40 cent per K.G. in prijs, zoodat ze nu nog fl.10 het pond kost. Sprang. Door het bestuur van den Chr. Volksbond alhier is de heer K. Spie rings benoemd tot het houden van toezicht in de ontspanningszaal, waarop heden druk gebruik van wordt gemaakt. P. B, had het ongeluk te vallen, de gevolgen waren dat hij zyn pols ernstig kneusde en hy genoodzaakt was zich onder geneeskundige behandeling te stellen. Veen. Verleden week bracht de fan fare een serenade aan de fam. A. ter ge legenheid van hun 25-jarige Echtvereeniging De opgewekte stemming waarin zij huis waarts keerde was niet zonder reden, daar zij flink waren onthaald en boven dien nog een goede som voor de kas werd ter hand gesteld. Zondagavond waren verschillende jongens zich aan 't vermaken met een glijbaantje, waarby het zoontje van M. Smits zoodanig kwam te vallen, dat hij zijn arm brak, waarvoor de hulp van dr. Schmitz werd ingeroepen. De pret was spoedig afgelonpen. Wondrichem. Met ingang van 12 Febr. a.s. zal de postbestelling te Woudrichem. Almkerk, Andel en Rijswijk op Zondag worden opgeheven en zal in de plaats daar van aan het publiek gelegenheid worden gegeven de correspondentie af te halen en wel ten postkantore Woudrichem van 9.30 10.30 v m. ten hulpkantore Almkerk van 8 —9 v.m. ten hulpkantore Andel van 1212.30n.m ten hulpkantore Rijswijk van 12 12.30 n.m. Waalwijk, 7 Febr. Bij de op heden gehouden verkiezing voor de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Lang straat te Waalwijk zijn bij candidaat stelling gekozen A. Voor het Grootbedrijf M. A. van Beurden, Schoenfabrikant te Kaatsheuvel P. A. van Dongen, Hooihandelaar te Raams- donksveer A. de Haan, Scheepsbouwer te Heusden G. N. van Loon, Lederfabrikant te Vlijmen F. J. van der Reijt, Graan handelaar te Made A. I. J. Smits, Schoen fabrikant te Waalwijk B. J. H. C. Timmermans, Schoenfabrikant te Waalwijk H. Verheijen, Laderfabrikant le Dongen J. B. Verschuren, Lederfabrikant Loon-op- Zand. B Voor het Kleinbedrijf.' M. Beerens, Lederhandelaar te Waalwijk J. Bergmans, Schoenfabrikant te Drunen J. P. Elemans, Broodbakker te RaamsdonksveerB. J. Hoevenaars, Leerlooier te Dongen H. L. J. van Iersel, Houtbeweking te Waspik J. B. de Lange, Huisschilder te Kaatsheuvel J. H. Rombouts, Graanhandelaar te Raams donksveer B. Roza, Manufacturier te Wijk P. C. Schellekens, Timmerman te Dongen. worden likdoorns, steenpuisten, ne- genoogen, bloedvinnen, wratten, zwe ren, brand- en andere wonden, fijt, baard-, ring- en dauwworm genezen, door de Oprechte Winsnmer Zalf. Verkrijgbaar per bus van 75 cent en fl.35 (hoe grooter bus hoe voordeeliger) bij Apoth., Drogisten en Winkeliers en te Heusden by J. N. W. Brugman, Coiffeur, Boter markt 's-Bosch Gehrs. Verhees, Orthenstr. 28 en Vuchterstr. 77 Gorinchem Firma Schoon, Apoth. Hoogstr.Waalwijk Drog. De Toko, t/o de MarktBaardwijk G. Bijnen. Waar niet verkrijgbaar worden ver- koopers gevraagd. Gen.-Agent J. C. DE VRIES, Winsum (Gr.). INGEZONDEN. Zou U zoo vriendelijk willen zijn onder staand ingezonden stukje in 't Nieuwsblad van hedenavond op te nemen. By voorbaat dankend, Uw dw., A. B. DE MOOR VERKLARING. Het Bal, dat Zaterdag 11 dezer in »het Wapen van Amsterdam* alhier gehouden wordt, (zie adv. in 't Nieuwsblad van jl. Woensdag) wordt niet gegeven door de Gemengde Zangvereenigiug »Crescendo« en deze vereeniging neemt dus de verantwoor delijkheid daarvoor niet op zich. A. B. DE MOOR. Voorzitter van »Crescendo«. PREDIKBEURTEN 12 Februari. Coll. v. d. Zending. Geref. Kerk, geen opgaaf. Werkendam, geen opgaaf. uit Andel. Geref. Kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Bosch. uit Aalburg. Chr. Ger. kerk vm. 9,30 en nm. 2,30 u. leesdienst. van Nieuwendijk. Nederhemert, Zz. vm. 9.30 u. en Nz. nm. 2 u. ds. Kluin. Ger. Kerk geen opgaaf. /^handen en wintervoeten, ruwe huid, barsten, Kloven, springende lippen. Gebruikt In doozen van 30-60 en 90 a Marktberichten. GORINCHEM, 6 Febr. Aangevoerd 139 koeien, 0 nuchtere kalveren, 42 biggen, 89 overloopers. Men besteedde voor: kalf koeien f440 a f 520, melkkoeien f 390 a f 440, kalf- vaarzen f 320 a 1360, guiste vaarzen f a f nuchtere kalveren f a foverloopers f20 a f35, biggen f10 a f 16. ROTTERDAM, 7 Febr. Aanvoer 205 paarden, 3 veulens, 1362 magere en 612 vette runderen, 280 vette kalveren, 1099 nuchtere kalveren, 118 graskalveren, 100 schapen of lammeren, 94 biggen, 9 bokken of geiten, 0 ezels, 44 overloopers. Prijzen per K.G. koeien 4057J 75 ct., ossen 5070 ct., stieren 45 57J ct., kalveren 65105 ct. Melkkoeien f 300 a f 620, kalfkoeien f 450 A f 630, stieren f 275 A f 480, pinken f 475 a f280, graskalveren f75 A f140, vaarzen f490 A f325, werkpaar den f400 A f550, slachtpaarden f 400 A f 225, hitten f 200 A f 300, nuchtere kal veren f 25 A f 40, slachtkalveren f 10 A f 20, biggen f 2 A f 3 overloopers f A f De Rotterdanigche eierreiiing, Op de heden in ons Veilingslokaal, Delft- schestraat 43, gehouden Veiling, werden de volgende prijzen besteed Kipeieren f 13.40—f 17.20 idem (klein) f 41.75 f 43.00 Aanvoer 42000 stuks, ZALT-BOMMEL, 7 Febr. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd 16000 eieren, prijs 13 A 14 ct. p. st. 520 K.G. boter, prijs per l K.G. room boter fl.10, boerenboter fl.20 A fl.25 's BOSCH, 8 Febr. Op de veemarkt alhier werden heden aangevoerd 674 run deren, 20 zeugen, 450 biggen en 50 lammeren. Er werd besteed voor kalfkoeien f 350 A f 500, kalfvaarzen f 250 A f 390, ma gere ossen en koeien f130 A f 230, vette ossen en koeien le kw. 70, 2e kw. 57^ ct. p. p., pinken f150 A f 240, zeugen f 90 A f 140 per stuk, biggen f 2.50 A f 3,00 p. w. vette lammeren f 18 a f 25 per stuk. Burgerlijke Stand. HEUSDEN. Geboren: Margaretha Elisabeth d. v. P. J. de Ronde en W. L. van Hooft. Ondertrouwd: Johannes van Giessen 23 j. met Jenneke Kraaij 25 j. Overleden: Johannes Franciscus Burghouts 84 j. Antonia Jacoba van Hoften 8 mnd. POEDEROIJEN. Over de maand Januari. Geboren: Aart z. v. E. Kolbach en P. KantJohanna d. v. J. Groeneveld en A. van Ballegooijen. Levenloos aangegeven kind van G. Valk en M. van de Werken. Gehuwd: G. Brongert 35 j. met C. G. Fukkink 21 j. NEDERHEMERT, over Januari 1922. Geboren: Cornelis Karei, z. v. A. de Waal en M. BoumanPieter, z. v. M. de Putter en G. Groeneveld. 's GRAVENMOER. Getrouwd: Cornelis van Beek 23j. met Cornelia Pieternella Nederveen 24 j. Adrianus Hoefnagel 22 j. met Johanna van Beek 22 j. Overleden: W. C. de Baas 69 j. M. C. van Iersel 79 j.Nic. Heijblom 72 j. J. H. Beunis 2 mnd. Geachte Redactie, Heusden, vm. 10 u. de heer W. G. de Jonge (Bijbelcolporteur). Aalburg, vm. 9.30 u. ds. Bakker. Andelnm. 2 u. ds. v. d. Put. Almkerk, vm. 9.30 u. ds. v. d. Put Aalst, geen opgaaf. B'broek, geen opgaaf. Drongelen, nm. 2 u. ds. Bakker Dussen, vm. 9,30 u. ds. v. Stein Callenfels Geref. Kerk vm, 9 u. en nm. 2 u. ds. De Bruin. Doeveren, vm. 10 u. ds. Nauta. Eethen, geen dienst. Genderen, geen opgaaf. 's-Gravenmoer, nm. 2 u. ds. v. d. Graaf. Ger. kerk, vm. 9,30 en nm. 2,30 u. leesdienst. Heesbeen, geen dienst. Meeuwen, nm. 2 u. ds. Nauta uit Doeveren. Ger. Kerk nm. 6 ds. De Bruijn Raamsdonk(D.), vm 9.30 u. ds. Heijer van Vlaardingen. (F.), nm. 2 u. dezelfde. Sleeuwijk, geen opgaaf. Sprang, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. v. d. Graaff uit Raamsdonk (Bed. H. A.) Geref. kerk, vm. 9,30 u. leesdienst en nm. 2 u. een predikant. Uitwijkvm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. de Wit. Veen, vm. 9,30 u, en nm. 2 u. dr. Tjalma. Ger. Gem. vm. 9,30 en nm. 2 u. leesdienst. Wijk, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. Gobius du Sart. Waspik, vm. 9.30 u. ds. Jonkers.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1922 | | pagina 2