nieuwsblad voor bet Land van Beusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. bo. 4164. Zaterdag tl Februari geïllustreerd zondagsblad MumimmmiiiiiiiKmtiKiiiiiiiin/ I J. Jtf. 5on en P'. fangevetd Prijsvraag „FRECO" Heitnënho t A.Vos-v.Mersbergen Hijgienisch Bureau „SAMT1ER" Postbox Utrecht. Magazijn St. jozef L. DERKS Hinthamerstraat 5's Bosch. HOTEL mGEEETZEH Café-Restaurant en Uitspanning. J. C. BONTJE, iederen Vrijdag te consulteeren zijn K ^TTTTTTTTTTTTnTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT^ ffëlP" De bekende HAARVERFKAM Werk, Ontspanning, Slaap. Sj ARTS, MOND- en TANDARTS, fe van half elf tot 3 uur Artikelen niet geëtaleerd 15 pCt. korting uitgenomen zilver-alpacca. BEHOORENDE BIJ HET van ons Te beginnen met het nummer van heden verschijnt ons Geïllustreerd Zondagsblad in plaats van in 8 pagina's in 12 pagina's. Ondanks deze vermeerdering van 50°/o van het aantal pagina's hebben wij den abonnementsprijs van ons Geïllustreerd Zondagsblad niet verhoogd. Wij vertrouwen dat nu ook al onze lezers deze flinke daad welke vooral in dezen tijd beteekenis heeft, op prijs zullen weten te stellen en zulks toonen door, indien zij nog niet op ons Geïllustreerd Zondagsblad geabonneerd mochten zijn, onderstaand in- teekenbiljet te zenden aan de administratie van ons blad, alwaar op aanvraag ook proefnummer gratis verkrijgbaar is. Wij maken tegelijk van deze gelegenheid gebruik mede te deelen, dat door ons het uitsluitend recht van uitgave is aangekoch, van een buitengewoon spannenden roman. Deze roman zal in de eerstvolgende weken in ons Geïllustreerd Zondagsblad als ver volgverhaal verschijnen. Ook zal binnenkort in ons Geïllustreerd Zondagsblad een prysvraag worden uitge schreven waaraan 100 prijzen zullen zijn verbonden. Wie dus nog niet op ons Geïllustreerd Zondagsblad geabonneerd is, zende thans onderstaand inteekenbiljet aan de admini- stratie van ons blad. DE UITGEVERS. INTEEKENBILJET. Ondergeteekende abonneert zich op het tegen 57J ct. per kwartaal, (p. p. f 0.85). NAAM: WOONPLAATS: Werk, ontspanning en slaap, van elk acht uren per dag, doen wonderen voor de ge zondheid. Duizenden genieten echter veel te weinig sUap en besteden te weinig tijd aan ontspanning zij verstoren het even wicht der lichamelijke gezondheid door over matig werk. Overwerking overlaadt het bloed met afgewerkte stoflen en urinezuur. De nieren worden overspannen en verzwakt door hun eindeloozen strijd om een dusdanige hoe veelheid uit het bloed te fikreeren. Dien tengevolge doen zich verschijnselen voor als rugpijn, uririekwalen, rheumatische pijnen, waterzuchtige zwellingen, duizeligheid, hoofd pijn, een vermoeid gevoel enz. Foster's Rugpijn Nieren Pillen geven de noodige hulp, als de nieren verzwakt zijn. ^Gepaard gaande met een verstandige leef wijze vermijding van overwerking, laat naar bed gaan, zwaar verteerbare spijzen en alcohol en door te zorgen voor de noodige ontspanning en slaap versterken Foster 's Pillen de nieren en regelen zij de blaas. Zjj doen de pijnlijke waarschuwingen van nierzwakte verdwijnen en voorkomen de ontwikkeling van rheumatiek, steen in de nieren en blaas, watei zucht, ischias, nier- en blaasontsteking enz. Onthoud e-:hter, dat als gij weder gezond zijt, gij moei trachten gezond te blijven zonder geneesmiddelen. Iedere echte o-ios Foster's Rugpijn Nieren Pillen draagt de landteekening van James Foster. Verkrijgbar bij alle bekende dro gisten k fl.75 per toos. Openbare vergaderi^ van den Raad der gemeente VEiN op 2 Febr. voormiddags ia! tien uur. Aanwezig de Secrvtais, den WelEd. Heer J. Timmerman, de Wethouders Smits en Schreuders, de leden J. den Dekker, A. Vos, J. t d. Pol en C, G. Timmermans, De Voorzitter is ongesteld, zoodat de waarnemende Voorzitter met gebed de vergadering opent, waarna de Secretaris de notulen voorleest der vorige vergadering, die onveranderd worden goedgekeurd. Aan de orde zijn Ingekomen stukken. Ie. Een schrijven van Gsd. Staten van 21 Dec., behelzende mededeeling dat de begrooting 1922 in ontvangst en uitgaaf op f 24605.052 is goedgekeurd. De Raad machtigt B. en W. inlichtingen in te winnen om een geldleening aan te gaan onder hypothecair verband, 't zij op het schoolhuis of de Heue of anderszins. 2e. Een aanvrage der Holl. Buurtspoor wegen, om verhoogde subsidie over 1921. B. en W. stellen den Raad voor, de zelfde bijdrage als voor 1920 te verstrekken, zijnde f 25. Wordt met algemeene stemmen goed gekeurd. 3. Een schrijven van het Bestuur van den Land- en Grondwerkersbond. Hierover ontspon zich een levendige discussie over werkverschaffing door den dijk te verlagen. Bezwaren worden ge opperd, dat als er subsidie van het Rijk voor gevraagd wordt, dat het dan slechts voor de leden van den Grondwerkersbond zou zijn, die hier slechts 3 in getal zijn. Maar was het voor al de werklooze ge meentenaren, dan was er veel vóór. Het Dijkbestuur had toezegging gedaan van 1/3 irfet Rijk, Gemeente en Polder. De heer Smits doet het voorstel aan de hand subsidie aan te vragen aan het Ryk, om dan met Gemeente-, Polder- en Dijkbestuur, alle Veensche weikloozen daardoor werk te verschaffen. De Secretaris vestigt er de aandacht op, dat dit de verkeerde weg is. Eerst is vooral noodig een gecombineerde vergade- ring De Raad besluit het Bestuur van het Waterschap »de Polder van Veen« en het Bestuur van den Huogen Maasdijk te ver zoeken, tot het bijwonen van een gecom bineerde vergadering op 9 Februari a.s. v.m 10 uur ter secretarie; dus wordt het adres van den Grondwerkersbond aange houden. 4e. Een reclame Hoofd. Omslag wordt straks in besloten vergadering aan de orde ge steld, hoewel het eigenlijk reeds vervallen is. 5e. Een schrijven van de wed. Van Rijswijk, om verhooging van 25 ets. voor het schoonhouden van het Gemeentehuis, wegens het groote personeel ter secretarie. Tot heden is hiervoor uitgetrokken per jaar f 65.—. De Voorzitter stelt vóór, voor de werk zaamheden te vergoeden vanaf 1 Januari met f 80 per jaar, zijnde meer dan gevraagd wordt. Voorwaar in den tegenwoordigen tijd een unicum. Wordt met algemeene stemmen aange nomen. Thans is aan de orde Wijziging verordening tot schoolgeidhef- firig. Een schrijven van Ged. Staten dat deze verordening niet voldoet. Ged. Staten stellen zich op het standpunt, dat dagschool is als vervolgonderwijs. De ministeriëele beschikking luidt anders. Wie heeft in deze gelijk De Raad besluit om Ged. Staten op de ministeriëele beschikking te wyzen en nadere inlichtingen te vragen. Punt 3 op de agenda luidt: Herziening Verordening Vervolgonderwijs. Nadat de Secretaris in breede de Wet op het Lager Onderwijs heeft toegelicht, stelt de Voorzitter voor, vaststelling dezer verordening. Wordt met algemeene stemmen aange nomen. Punt 4. Rekening Armbestuur 1921, zijnde f827.532 inkomsten en f773.54 uitgaven, alzoo een batig slot van f 53,99a Nadat de rekening onder de Raadsleden gecirculeerd heeft, wordt deze aldus vast gesteld. Punt 5. Benoeming lid Schattingscom- missie der Ink.-Belasting, daar het lid Joost van Andel als zoodanig ontslag vraagt. Een vrije stemming wordt gehouden. De leden Den Dekker en Timmermans worden tot stemopnemers aangewezen. Bij de 1ste stemming verkrijgt de heer j H. Schreuders 2, weth. C. Schreuders 2, het lid Den Dekker 1 en het lid v. d. Pol 1 stem. Bij de 2de stemming verkrijgt de heer H. Schreuders 3, J. den Dekker 2 en C. Schreuders 1 stem. Nu moet herstemming plaats hebben tusschen H. Schreuders en 1. den Dekker, waarvan de uitslag is, dat ieder 3 stemmen behaald. Thans moet het lot beslissen, hetwelk uitmaakt dat J. den Dekker is gekozen, die deze benoeming aanneemt en dus de commissie bestaat uit de heeren M. Smits, A. Vos, J. Blankers en J. den Dekker. Punt 6. Benoeming lid Armbestuur. Het lid v. d. Pol is thans aan de beurt, die deze benoeming ook aanneemt. Punt 7. Benoeming leden der Commissie tot Wering van Schoolverzuim. Aanbevolen worden de heeren van Gessel en de Vries, Vos en Timmermans. Bij acclamatie worden benoemd de heeren van Gessel, Vos en den Dekker. Deze benoeming wordt door de aan wezigen aangenomen. Punt 8. Vaststelling verordening voor Plaatsel. Bel. 1923. Wordt voorgesteld, gebouwde eigendommen 80 opcenten, on gebouwde 20 opcenten. De heer v. d. Pol stelt voor anders te doen. Gebouwde eigendommen 40 opcenten en op ongebouwde eigendommen van 10 op centen te verhoogen op 20 opcenten. Wordt met algemeene stemmen aldus vastgesteld. Voorgesteld goedkeuring 50 opcenten op Ink.-Bel. ingaande 1 Mei 1922. Voorgesteld wordt bij de Plaatsel. Be lasting, f 400 af te trekken voor nood zakelijk levensonderhoud, vermeerderd met f50 voor ieder kind beneden 15 jaar, voor invaliden een aftrek van f 100. Deze verordeningen worden vastgesteld met algemeene stemmen. Belastbaar inkomen van de gemeente wordt geschat op f 100.000. Volgens schatting noodig f9500, te vei wachten baten f 1500, dus op te brengen f 8000, wordt voorgesteld 8 pCt. heffing. Het lid v. d. Pol komt er tegen op, aangezien het maar een papieren helflng is. Hij stelt dus voor de heffing te bepalen op 6 pCt. en zoo noodig bij suppletoir kohie A zullen a»* bij den Heer v. ERP, Haven 8 B te WAALWIJK, gi^ voor het plaatsen van Kunsttanden en gebitten, waarmede men alles kan eten en het behandelen van mond- en tandziekten. nog 2 pCt. te heffen. Wordt aldus besloten aan Ged. Staten voor te dragen. Hierna wordt de openbare vergadering gesloten en gaat de Raad over in gesloten vergadering. BINNENLAND. De moordaanslag op den Essenburgsingel te Rotterdam. Zondagavond is de 28-jarige koopman Hartog Blaazer, uit de Leeuwenlaan te Rotterdam, die, gelijk men zich herrmneren zal, Vrijdagavond om 10 uur met een schotwond in het hoofd op den Essenburg singel by de Velsenluslstraat gevonden was zonder bij kermis gekomen te zijn, ovei leden. Ofschoon van Vrydagavond af onafgebroken dag en nacht een rechercheur in het Ziekenhuis bij het bed van den ge troffene plaats heeft genomen, is het niet mogen gelukken ook maar één woord op te vangen over een eventueele beweegreden voor den moord of wat zou pleiten voor zelfmoord. Het onderzoek in deze duistere zaak de politie weet niet of hier aan zelfmoord of moord gedacht moet worden wordt voortgezet. De man die zich Vrydagavond ten huize van Blaazer vervoegde, heeft zich nqg steeds niet bij de politie van het bureau Witte de Withstraat gemeld tot het geven van inlichtingen. Naar de »N. R. Ct.« meldt wordt ver moed, dat de moordenaar een student is. Dit zou dezelfde persoon zijn, die zich 's avonds aan de woning van H. B. ver voegd heeft om hem te spreken en hem daar later ook gesproken heeft. Deze student heeft uit Leiden de vlucht genomen in de richting van Duitschlarid. Dank zij het nauwkeurig onderzoek door de politie, onder leiding van den inspecteur den heer N. Klaassen, ingesteld, is deze aanvarikelyk geheimzinnige zaak thans geheel tot klaarheid gebracht. De 18-jarige kan toorbediende C. f}. heeft n.l. bekend, dat hij met behulp van zijn broer den 21- jarigen student B. den aanslag heeft gepleegd. C B. heeft een volledige bekentenis af gelegd, naar den student wordt nog gezocht. Te Dreumel deed een ingezetene aangifte van de geboorte van zijn 21e kind. o De boerenwoning van T. Pit on de Bi bij Steenwijk is afgebrand. Twaalf stuks hoornvee en twee varkens kwamen in ds vlammen om. Schicrmonikoog door het ys afgesloten. Schiermonikoog is door het ijs geheel van de wereld afgezonderd. Postschippers hebben tweemaal beproefd den vasten wal te bereiken doch zonder resultaat. Brandstoffen en levensbehoeften raksn uitgeput. o Zware brand te Amsterdam. Iri de Joden breestraat heeft bij de St. J Anthoniebreestraatte Amsterdam, een buiten- |j gewoon zware brand gewoed, die een heel complex van pakhuizen en magazijnen, door- I loopend tot de Jodenhouttuinen, in de asch heeft gelegd. De brand is tusschen haiL 8 en 8 uur uitgebroken in perceel 9 van de Jodenhreestraat, een ongeveer 5 M. breed pand, dat juist te koop stond en j thans hij de gebrs. M. L. Polak, Vigeveno en eenige anderen in gebruik was als j magazijn van meubelen en opslagplaats van inboedels. In enkele minuten hadden de I vlammen zoodanig om zich heengegrepen,^ dat niet alleen dit geheele gebouw in lichte laaie stond, maar ook het belendend gebouw werd aangetast, weldra door meerdere gevolgd. De brandweer had een zware taak, want door de felle vorst sprongen telkens slangen. De asphaltbestrating was spoedig een ijs- 1 veld gelijk de stadreiniging bracht karre- j vrachten zand aan omzeeenigszinsbegaanbaar te maken. Zelfs langs de muren van de brandende huizen hingen, zoodra het vuur maar eenigszins teruggedreven was, d« ijskegels. De ladders, die midden in dc- straat waren opgesteld, waren spoedig zoo glad, dat het beklimmen ervan de grootste voorzichtigheid eischte. De wakkere brandweerlieden deinsden echter voor geen gevaar terug en wierpen van alle kanten een waren zondvloed in den vuurpoel, die zich ook nog had uit gestrekt over het achtergedeelte van perceel 11, waarin een sigarenwinkel is gevestigd. Omstreeks half tien kon men zeggen, dat de brand vrijwel gebluscht was hoe wel de brandweer nog langen tijd daarna de handen vol had om de smeulende ruïnes nat te houden. o Hoofdprijs f 250.verder prijzen van f 100.f 50. en f 25.Twee van f 10 Vijf van f 5.Twaalf van f 2.50. Ieder doet zijn best een gedichtje of teekening voor een onzer tabletten te maken. Freco's zenuwtabl. Freco's Koortstabl. Freco's Maagtabl. Freco's Hoofdpijntabl. Freco's Zenuwhoofdpijnpoeders, Freco's Kiespijn watjes. Alle deze zijn verkrijgbaar bij Drogist en Apotheek. De eerste drie a 60 cent per kokerde 4de a 45 cent per kokerde 5de a 8 cent per poeder, bij doos van 25 stuks f 1.70. Kiespijnwatjes 15 cent per kokertje. Inzendingen te richten vóór 28 Februari aan afd. Rec lame Pharmac. Fabriek „Freco" Breda. Ondergeteekende levert van 45 M. lang, omtrek 15—18 c.M. a flO.van 5 6 M. lang, omtrek 18—20 c.M. f 16.van 67 M. lang, omtrek 2124 cM. f22en van 24—30 c.M. omvang f 30 alles per 100 stuks, franco op wagon a contant. Verder lever ik alle soorten van Gras Klaver en Mangelzaden, van 90 pCt. kiemkracht, tegen scherp concurreerende prijzen. VRAAGT PRIJS. Alle soorten van pootaardappelen van zware Zeeuwschen kleigrond. Aanbevelend, Kont- en Zaadhandel Cromvoirt bij den Bosch. In de van ouds bekende Zaak van W 112 - BEUSDEN, zijn verkrijgbaar alle soorten fijne sigaren en Sigaretten, van de duurste tot de goedkoopste soorten. Aanbevolen merken: VELASQUES. SENORITAS. CHIC. IDEAL. ROYAL. VUELTA. IMPERATOR. Het Seriemei k K AREL DE STOUTE NESTOR (Vorsten landen Sigaar.) Rookt het merk WEGWIJZERS. Alle soorten fijne sigaretten, een pracht-collectie HOUTEN PIJPEN. Aanbevelend ALS BOVEN. Onze artikelen munten uit door kwaliteit, Prijs courant wordt U gratis toegezonden. Ook gelegenheid voor stalling van vee. St. Jansstraat 1012, nabij Let station, 's-HERTQGENBOSCH Interc. Telef. 436, van Da. MONTREUX, f 3 25, is weder verkrijgbaar. VerderEla3tieke Kousen, Patent geneesmiddelen, Gummiwaren, Toilletarlikelen, Buikbanden, Breuk banden, warmwaterzakken, enz. SÖF" VRAAGT PRIJSCOURANT. i\.V. Mij. SAMTAS K"n. goedgekeurd. TIEL Vleeschstraat. AMSTERDAM Damrak BIJVOEGSEL

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1922 | | pagina 5