lUuuiuuuumuunuuuuuuum J.M.5o««#5ï.£atigevcl(l voor het Land van Men en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. üo. 4168. Zaterdag 25 Fettriiari abdijsiroopI Wortelboer's Kruiden oi één a twee Auto-Verhuurinrichting Hoeden- en Pettnagazün Hinthamerstraat 10. w. doedeijns. fi. Richters Hijgienisch Bureau „SAMTIER" Postbox Utrecht. Telefonisch aangesloten onder No. 26. A. SWAGEMAKERS, Auto-verhuurinrichting. G. RUISCH. GARAGE:Burchtstraat-hoek-Burchtplein r' in-fluenza Freco's Koortstabletten A.Vos-v.Mersbergen Griep whhmm Catarrh I Bronchitis I ALS GIJ 's-BOSCH. B. UL VISSER. Koperslagerij Leed- ea Zinkwerken, Pompenmakerij. C. BOUMAN, iederen Vrijdag te consulteeren zijn Pelzerstr. o 65 Heusden. HEUSDEN. Telef, No. 23. ARTS, en TANDARTS, van half elf tot 3 uur FIRMA zullen bij den Heer v. ERP, Haven 8 B te WAALWIJK, voor het plaatsen van Kunsttanden en gebitten, waarmede men alles kan eten en het behandelen van mond- en tandziekten. BEHOORENDE BIJ HET NIERAANDOENING BIJ KINDEREN. Kinderen zijn zoowel als volwassenen onderhevig aan nieraandoeningen en men heeft zelfs opgemerkt, dat procentsgewijze blaassteenen meer voorkwamen bij kinderen dan bij volwassenen. Sommige kinderen erven nierzwakte over. Bij anderen is het een gevolg van mazelen, scharlakenkoorts, diphteritus, windpokken en dergelijke infectieziekten. De ouders dienen cfêrhalve op te passen, als een kind klaagt over pijn in den rug en de ledematen, pijn in de schouders, of als de urine bezinksel bevat. Allicht is het meest voorkomende gevolg van nier zwakte bij kinderen het verlies van de macht over de blaas, hetgeen bed wateren en dergelijke onaangename kwalen veroor. zaakt. Als uw kind teer en kwijnend is, niet speelt en draaft als andere kinderen, treurt en klaagt over moeheid, wees dan bedacht op> een vorm van nieraandoening en onder zoek dit spoedig. Foster's Rugpijn Nieren Pillen bleken succesvol in tal van dergelijke gevallen. Het verdient dan tevens aanbeveling om opwinding door stoeien en lezen voor het slapen gaan te vermijden, het kind 's avonds niet te veel te laten drinken, het niet te warm toe te dekken en het vooral niet te straffen voor zijn kwaal. Foster's Rugpijn Nieren Pillen (let op den juisten naam) zijn verkrijgbaar bij alle bekende drogisten k f 1.75 per doos. BUITENLAND. Eeu vliegtuig bijna in den Yesuviiis-krater gestort. Een specialen correspondent schrijft aan de »Daily Chronicle®, dat Vrijdag jl. een gezelschap filmacteurs, dat een vliegtocht in de buurt van Napels maakte, bijna is verongelukt in den krater van den Vesuvius. De dames en heeren waren geëngageerd door een Romeinsche filmonderneming. Zij zouden met de vliegmachine een aantal vluchten op geringe hoogte boven den vulkaan maken, en een militair vliegtuig zou ze vergezellen. Op een gegeven oogenblik, juist toen hun machine boven den krater zweefde, weigerde de motor, en het scheen dat het gezelschap een vreeselijken dood zou vinden in de gloeiende lava. De bestuurder van het militaire vliegtuig zag het gevaar waarin de andere machine verkeerde, vloog snel langszij en duwde letterlijk met zijn toestel het andere voort, tot het over den rand van den krater heen was. Toen kwam het in nood verkeerende vliegtuig met een slag neer op den grond een eind voorbij den krater. Het werd totaal vernield, maar de inzittenden kwamen er allen met een paar lichte kneuzingen af. o Het grootste luchtschip der wereld verongelukt. Een Exchange-telegram uit New-York meldtHet nieuwe Amerikaansche lucht schip »Romaa, het grootste luchtschip ter wereld, dat in Italië voor Amerika werd gebouwd en eerst enkele weken geleden in dienst werd gesteld, manoeuvreerde boven het exercitie-terrein nabij Norfolk in Virginië, toen plotseling een schroef brak en het luchtschip met den boeg omlaag naar beneden stortte. Toen het met den grond in aanraking kwam, vloog het in brand. Voor zoover tot nu toe bekend is, zijn 25 k 30 personen omgekomen. Een ander bericht meldt, dat het lucht schip bij het vallen vermoedelijk in aan raking is gekomen met de electrische draden boven het exercitie-terrein, waardoor de brand ontstond. Een kind vol electriciteit. In het nTijdschrift voor Electro-techniek® lezen wij van een eigenaardig ongeval in een klein dorp in Thüringen waar eenlj- jarig kind de nog in een stopcontact aangeslo ten toevoerdraden te pakken kreeg, die dienden om een electrisch kooktoestel aan te sluiten. Het kind had het eene contact in de hand en stak het andere in den mond, zich zelf aldus in de 120 volt wisselstroom leiding schakelende. De moeder en vader hielden het kind voor dood, maar de groot moeder, die het heftig heen en weer be woog en beklopte en daardoor instinctief hartmassage toepaste, bracht het in het leven terug. Mond en lippen waren in- tusschen erg verbrand. Het geval dient verspreid als voorbeeld, dat aan aparaten voor huiselijk gebruik de grootste veilig heidsvoorzorgen geboden zijn. o Door wolven aangevallen. Een trein, van Dubica in Bosnië ver trokken met bestemming .naar Agram, was gedwongen tengevolge van den hevigen sneeuwval zeer langzaam te rijden. Plot seling verscheen een groote troep wolven, die razend van honger, den trein aanvielen. De dieren sprongen op de locomotief en in de wagens. Verscheidene er van werden door den trein vepletterd, terwijl andere door de reizigers werden neergeschoten. Eindelijk toen de trein meer snelheid kreeg werd men van de beesten bevrijd. Toen men in Agram aankwam, zoo eindigt de Daily Mail®, waaraan wij dit bericht ont leenen, zaten verscheidene wagons vol met groote bloedvlekken. BINNENLAND. Geen werklust. Bij een veehouder in de gemeente Schoter- land kwamen twee veldarbeiders een gave vragen. De boer vroeg of ze niet liever werk hadden, bijv. tegen een weekloon van f 13, Dat wilden ze graag. De boer bood hun daarop werk aan tegen een weekloon van f 15. Toen kwamen de bezwaren, de een had dit, de andere dat, met het gevolg, dat het aanbod door de arbeiders afgeslagen werd. Bij informatie bleek den boer, dat een der arbeiders 3 koeien op stal heeft en beiden per week f 10 steun uit de werk- loozenkas genieten. Valuta-winst 1 Op de weekmarkten te Meppel, schrijft de »Meppeler Ct.,« is gewoonlyk van alles en nog wat te koop. Maar wat er nu door een markventer werd aangeboden, is nog nooit voorgekomen. De man verkocht n.l. Oostenrijksche bankbiljetten van 1000 kronen voor één gulden. En hij vertelde daarbij, dat, wanneer de kroon weer haar vroegere waarde kreeg, zulk een biljet f 500 waard zou worden 1 Ja, als De man kreeg veel koopers. Maar de menschen, die beter op de hoogte waren, lieten zich niet bedotten. De waarde van zulk een biljet is n.l. ongeveer 35 cent, zoodat de koopman nog goede zaken maakte. loerdasnslsg te Utrecht. In de Vinkenbuurt te Utrecht werd tijdens 'n woordenwisseling tusschen zekeren P. en de familieleden van diens gewezen meisje, dat, na moeder geworden te zjjn, door P. was verlaten een schot gehoord. P. werd opgenomen met een schotwond in den rug. De broer van het meisje, zekere B., werd met een revolver in de hand aan getroffen, doch ontkent geschoten te hebben. Volgens zijn bewering, heeft hy P. de revolver ontrukt. Een üostinjeraarder teruggevonden. De Shetland Times van 11 dezer, aan de N. R. Ct. door een lezer ter inzage afgestaan, meldt dat in de haven van Ler wick het wrak van een Hollandsche Oost- injevaarder is gevonden, die daar op 15 Juni 1640 met tien andere gewapende Oostinjevaarders en een Hollandsch oorlogs schip slaags is geweest met tien gewapende schepen uit Duinkerken. Een duiker heeft eenige zwaar begroeide oude kanonnen naar boven gebracht. Een gedeelte van het eikenhouten schip zit in het zand en is uitstekend bewaard. De drie schepen de Haan, de Reiger en de Jonas van de Oostindische Compagnie en een oorlogsschip van de admiraliteit West-Friesland en het Noorden lagen in de haven van Lerwick op den terugkeer van de Oostindische retourvloot te wachten, toen de Duinkerkers hen verrasten. Na een dappere tegenweer werden de Hollan ders door de overmacht overweldigd en in den grond geboord of op het strand ge dreven. kinkhoest.asthma. influenza, I schorheid bestrijdt men hei 1 best met een krachtig wer I kend middel .De A zonder verdoekende bestand H deelen.tast de kwaal tóch in I tifn oorzaak aan. De moord te Beerta. De verslagene, Freerk Woltjer, was een 45-jarige oppassende arbeider, gehuwd docy zonder kinderen. Zijn vrouw wordt reejs eenige jaren in een krankzinnigengesticht verpleegd, waar Woltjer haar geregeld op zocht. Omdat hij altijd verdiende, was de alge meene opinie, dat hij had oververdiend. Eiken avond bezocht Woltjer zijn moeder en het toeval wilde, dat hij op den be- wusten avond een uur eerder dan gewoon lijk thuis was. Daar schijnt hij den ver dachte aangetroffen te hebben en is hij met een krauwel op vreeselijke wijze toegetakeld. Men vond Woltjer later op het ijs liggen. Een onderwijzer heeft eenige ruzie ge hoord terwyl hij met de fiets passeerde. Hij waarschuwde vier jongelui, dat daar ruzie was. Twee hunner gingen den dokter en de politie halen, terwijl de beide andere bleven. Toen deze bij Woltjer kwamen, leefde hij nog blijkbaar, maar een oogenblik later was hij dood. De verdachte Jan Oostland is door de vier jongens gezien, toen hij eeniuszins schuilende achter het huis van Woltjer wegkwam. Eerst daarna ontdekte ze Woltjer op het ijs. Algemeen is de gedachte, dat Jan Oost- land, die voortvluchtig is, zich na die ont dekking heeft verdronken De vermoedelijke dadei*stond zeer on gunstig bekend. o Een boffenl. Een 18 jarige timmerman te Rotterdam viel uit de vierde verdieping van een in aanbouw zijnd perceel aan den Beukelsdijk. Die 't zagen hielden hun hart vast. Maar de man, eerst wat door den val verdoofd, stond spoedig weer overeind. Op een paar lichte ontvellingen na, mankeerde hem niets. Marktberichten GORINCHEM,20 Febr. Aangevoerd 245 koeien, 8 nuchtere kalveren, 223 biggen, 136 overloopers. Men besteedde voor: kalf koeien f350 a f 420, melkkoeien f 200 a f 240, kalf- vaarzen f 180 a f 240, guiste vaarzen f a f nuchtere kalveren f 28 a f34, overloopers f20 a f50, biggen f 14 a f20. ROTTERDAM, 21 Febr. Aanvoer 194 paarden, 3 veulens, 1585 magere en 753 vette runderen, 343 vette kalveren, 1743 nuchtere kalveren, graskalveren, 104 schapen of lammeren, 211 biggen, 0 bokken of geiten, 0 ezel, overloopers. Prijzen per A K.G. koeien 50 60 70 ct., ossen ct., stieren 4055 ct., kalveren 751051 ct. Melkkoeien f 250 a f 450, kalfkoeien f250 f475, stieren f150 a f400, pinken f135 f160, graskalveren f a tvaarzen f 150 a f225, werkpaar den ffslachtpaarden f 125 k f180, hit'en f150 f175, nuchtere kal veren f 18 k f 34, slachtkalveren f 10 f 17. biggen t8 4 f 16, overloopers f 16 a f28, De RoUerdamsche dwelling. Op de heden in ons Veilingslokaal, Delft- schestraat 43, gehouden Veiling, werden de volgende pryzen besteed Kipeieren f 11.05—f 15.00 idem (klein) f 9.40—f 10.25 Aanvoer 75000 stuks. ZALT-BOMMEL, 21 Febr. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd 24000 eieren, prijs 10 11 j ct. p. st 580 K.G. boter, prijs per K.G. room boter f 1.15, boerenboter fl.10 a f120. 's BOSCH, 22 Febr. Op de veemarkt alhier werden heden aangevoerd 859 run deren, 50 zeugen, 450 biggen en 20 lammeren. Er werd besteed voorkalfkoeien f 350 a f 500, kalfvaarzen f 250 a f 390, ma gere ossen en koeien f130 a f 230, vette ossen en koeien le kw. 65, 2e kw. 55 ct. p. p., pinken f 140 f 230, zeugen f 100 k f 155 per st., biggen f 2.75 f 3,25 p. w. vette lammeren f 18 a f25 per stuk. ongesteld zijt neem dan 's mor gens, 's middags en des avonds een weinig van de van ouds beroemde, geneeskrachtige en gij zijt spoedig weer genezen. Betereen goedkoopere huis middelen bestaan er niet. Duizenden hebben er reeds baat door gevonden en zij zullen ook U helpen. De Wortelboer's Kruiden en Wor telboer's Pillen verdrijven gal, slijm, koortsigheid, maag- en hoofdpijn, wekken de eet lust op, bevorderen de spijs- verteering, regelen den stoel gang, zuiveren het bloed, maag en ingewanden enz. Wortelboer's Kruiden 60 cent per pakje, Wortelboer's Pillen 60 cent per doos, drie doozen fl.70. Overal verkrijgbaar of direct van JACOBA MARIA WORTELBOER, te Oüde-Pekela. Zending ge schiedt franco na ontvangst van het bedrag. Onze artikelen munten uit door kwaliteit, Prijs courant wordt U gratis Ondergeteekenden berichten het geachte publiek van HEUSDEN en OMSTREKEN dat zij een Auto-verhuurinrichting hebben geopend. Voor vlugge, nette en accurate bediening zullen wij zorg dragen. Aanbevelend, Interc. Telefoon No. 12. toegezonden. BELEEFD AANBEVELEND. 7 Reparatiën aan Auto's en Motorrijwielen. Verkoop van Benzine, Oliën en Vetten. malaria, koude in de tanden, drie daagsehe koorts koude rillingen worden bestreden door Per koker 60 cent. Verkrijgbaar bij dro gist en apotheek. Voor engros: Pharm. Fabr. „Freeo" Breda. In de van ouds bekende Zaak van W. 112 - HEUSDEN, zijn verkrijgbaar alle soorten fijne sigaren en Sigaretten, van de duurste tot de goedkoopste soorten. Aanbevolen merken: VELASQUES. SENOR1TAS. CHIC. IDEAL. ROYAL. VUELTA. IMPERATOR. Het Seriemerk KAREb DE STOUTE v NESTOR (Vorsten landen Sigaar.) Rookt het merk WEGWIJZERS. Alle soorten fijne sigaretten, een pracht-collectie HOUTEN PIJPEN. Aanbevelend, ALS BOVEN. Drie Trompetterstraat, HEUSDEN bericht, dat hij weder voorhanden heeft: Zalm, Sardines, Ansjovis, Ham en Kip, Tong en Kip, Kalfsleverpastei, Galantine de Veau, Schildpadsoep, London- derrysoep, Tomate-pure, Tomate-saus, Picanten-saus, Madera-saus, Bordelaise-saus, Truffels, Kerry, enz. VERSCHE DRUIVEN. Verder alle soorten Kruideniers waxen en Aanverwante artikelen. Minzaam Aanbevelend. BIJVOEGSEL jtietiwsblad Jan W. Lippits

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1922 | | pagina 5