Examenvrees, PHILIPS DE NIEUWE SPAARLAMP Freco's Zenuwtabletten Alle jeukende huidkwalen als eczema, uitslag, netelroos, acne, win terhanden enz., en ook lichte kwalen als zadelpijn, insecten beten, kloven enz. worden geheeld door aanwending van Foster's Zalf. Prijs f 1.75 per doos, alom ver krijgbaar. een oppervlakte van meer dan 30.000 M3. heeft bedekt. Hevige pokken-epidemie op San Domingo. Uit Washington wordt aan de «Chicago Tribune* gemeld, dat volgens telegrammen uit San Domingo aan het departement van Marine en aan het Roode Kruis zich in de afgeloopen week 22.000 gevallen van pokken hebben voorgedaan in de republiek. Hiervan hadden 225 gevallen een doodelyken afloop. Het Roode Kruis heeft voedings- en geneesmiddelen ter beschikking gesteld tot een bedrag van 2 millioen dollar. IHisdaden tegen alleenwonende vrouwen. Dezer dagen is een alleenwonende her bergierster naby Henley op afschuwelijke wijze vermoord gevonden. Er moeten haar niet minder dan zestig wonden toegebracht zijn. Onlangs werd een alleenwonende vrouw te Kensington gewurgd gebonden. Dit is nu al, naar de Daily Chronicle in herrinnering brengt de achtste onopgehel derde moord op alleenwonende vrouwen in de laatste paar jaren daarbij is o.a. de nog steeds onopgehelderde moord te Bourne mouth, in December van verleden jaar. BINNENLAND. De Amerikaansche missie. Generaal Mitchell, sous-chef van den vliegdienst der Vereenigde Staten van Amerika, vertoeft met zijn staf in ons land. Zij zijn op Soesterberg geweest, waar zoowel generaal Mitchell als zijn adjudant, beiden zeer goede piloten, een vlucht hebben gemaakt met ten Fokker- jachtvliegtuig) type D 7. Generaal Mitchell liet zich zeer waardee- rend uit over onze luchtvaartafdeeling. De volgende dagen besteedde de Amerikaansche missie aan een bezoek aan de fabrieken te Veere van de N.V. Ned. Vliegtuigfabriek Fokker. Eenige der groote toestellen welke Ame rika bij Fokker bestelde, werden juist verscheept. Een van een serie voor de Amerikaansche regeering in aanbouw zijnde watervliegtuigen werd door den construc teur zelf voorgevlogen. Een boek van den ex-keizer. De ex-keizer is ook bezig aan de voor bereiding van de uitgaaf van een boek. Geen politiek werk, maar een beschrijving van zijn arbeid op het eiland Korfu en de opgravingen daar op zijn last geschied. De Kamerverkiezingen. Naar aanleiding van het bericht, dat de candidaatstelling voor de a.s. algemeene Kamerverkiezingen zou plaats hebben op 23 Mei en de stemming hoogstwaarschijn lijk op 3 Juli d a.v. kan uit zeer bevoegde bron worden medegedeeld, dat omtrent de data van een en ander nog niets bekend is en nog niets bepaald kan worden zoo lang de Eerste Kamer over de wetsvoor stellen tot grondwetsherziening nog geen beslissing heeft genomen. Zooals bekend, is het van den beginne af aan de bedoeling geweest om de alge- rriene verkiezingen, die als gevolg der ontbinding der Kamer na de grondwets herziening moeten plaats hebben, te doen samenvallen met de periodieke algemeene verkiezingen. In een roofhol. Een handelsreiziger te Rotterdam viel in handen van een bende vroolijke uit gaanders, die hem dronken voerden en daarna bestalen. Maar de buit was niet groot, 'n f 500, zoodat 't aandeel van elk der bendeleden slechts 'n f80 bedroeg, De politie had het geluk al de leden van 't complot op te sporen en dezen hebben nu voor de rechtbank terechtgestaan. Tegen de twee hoofdschuldigen de ziel van een groot aantal beroovingen in de Maas stad werd elk 3jj jaar gevang, geëischt, tegen den medeplichtige die 't slachtoffer had meegetroond 3 jaar en tegen een drie tal vrouwen 1|, 1 jaar en 4 maanden gevang. o De Haagsche bemaanslag. De mijnwerker Glas, te Kerkrade, die aan de plegers van den Haagschen bom aanslag de springstof verschafte, noodig voor 't maken van de bom, heeft voor het Kantongerecht te Haarlem terecht gestaan. Glas verklaarde, dat hij niet wist voor welk doel de springstof gebruikt 2ou worden, maar hij meende dat ze zou dienen in verband met de metaalbewerkersstaking. Hij zou de springstof niet geleverd hebben, wanneer hij geweten had, dat zij dienen moest voor een aanslag, te plegen op een particulier persoon, hetzij militair of niet, of op een particuliere woning. Wanneer het echter een aanslag gold op een fabriek om de kapitalistische maatschappij schade te berokkenen, dan gaarne. Dan zou hij, ook nu nog als het moest, wel 20.000 K.G. springstof kunnen verstrekken. Hij betrok het goedje uit Dnitschland. De Ambt. van het O. M. eischte 1 jaar gevang. o Aanvulling en wijziging der Zegelwet 1917. Met ingang van 1 Maart 1922 zijn in werking getreden een aanvulling en wijziging van de Zegelwet 1917. Reeds velen van het handeldrijvend publiek maakten er onverwacht, ten nadeele van hun beurs, kennis mede. Wij laten hier een resumé volgen van de bepalingen, die betrekking hebben op het vervoer bij de spoorwegen. Ie. De vrachtbrieven en adreskaarten van verzendingen waarvoor aan vracht een bedrög van f 10 of hooger is verschuldigd, moeten, tenzij reeds voorzien van een van rijkswege aangebracht zegelstempel van f 0.25 door den afzender worden voorzien van een plakzegel van f 0.25. 2e. Aan een zegelrecht van f 0 25 zijn verder onderworpen de bewijzen van ont vangst van vervoerde goederen, waarvoor aan vracht een bedrag van f 10 of hooger verschuldigd is. Naar aanleiding hiervan zijn dus, zoowel afzender als geadresseerde verplicht f 0.25 zegelrecht te betalen. 3e. Aan een vast recht *an f 0.50 zijn onderworpen bewijzen van opslag, volgbriefjes, opdrachten en machtigingen afgegeven door hem, die het recht heeft over de goederen te beschikken, zelfs al zijn ze opgeteekend onverschillig in welken vorm opgemaakt. slapeloosheid, overspanning, onrust, gejaagd heid worden verdreven door die in hooge mate kalmeerend werken. Per koker 60 cent. Verkrijgbaar bij Drogist en Apotheek. Concours te Leerdam. Aan het Concours voor Fanfare- en Harmoniegezelschappen, dat op den 2en Pinksterdag te Leerdam wordt gehouden en waaraan in totaal 26 gezelschappen deelnemen, nemen uit deze streek de na volgende gezelschappen deel. 4e afdeeling Fanfare (deelname door 5 vereenigingen) Woudrichem's Fanfare, Woudrichem. Oefening baart Kunst, Brakel. Wilhelmina, Sleeuwijk. 3e afdeeling Fanfare (6 vereenigingen) Prins Hendrik, Aalst. Andel's Fanfare, Andel. Afdeeling Uitmuntendheid Fanfare (1 vereeriiging) Crescendo, Nieuwendijk. Eere afdeeling (2 vereenigingen) Nooit Gedacht, Almkerk. Oefening en Uitspanning, Wijk. De ramp in het Volkerak. De «Dordr. Crt.« bericht, dat aan boord van de Rotterdamsche Rijnaak «Binnen- vaart 49«, die Woensdag met de sleepboot «Edion* in het Volkerak gezonken is, vijf menschen waren, de schipper Nomen, diens echtgenoote, twee zoons van Nomen, resp. 19 en 21 jaar, en een dochter van 22 jaar. Tot nu toe is alleen het lijk van de vrouw van Nomen opgevischt. Het totaal omgekomen bedraagt 8. o Noodlottigen brand. Te Amsterdam is by een binnenbrand een driejarig knaapje verbrand. o Trein ontspoord. Zaterdagmorgen ontspoorde een goederen trein uit Zaltbommel vlak bij het viaduct van 't station Hedel. Een 9-tal goederen wagons werden vernield de materieele schade is belangrijk, het verkeer was ge stremd. Reizigers voor Venlo, Siltard en Maastricht moesten over Amersfoort en Nijmegen reizen. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. De oorzaak is onbekend. 100-260 VOLT WISSELSTROOM STR00MK05TEN SLECHTS ÉÉN TIENDE CENT PER UUR VOOR ALLE PLAATSEN, WAAR EEN CONSTANTE KLEINE VERLICHTING GEWENSCHT IS,Z00AL3 GANGEN.TRAPPEN- HUIZEN, ZIEKEN KAMER5J0I LETTER] BIOSCOPEN, ENZ. PLAATSELIJK NIEUWS. Voor Dames- en Kinderkleeding is de Firma TAVERNE DE MEERE, Hint hamerstraat 69 te 's Bosch, het best gesorteerde en goedkoopste adres. Gedu rende het seizoen ook des Zondags geopend van 101 uur. Hensden. Er bestaan hier plannen om te komen tot oprichting Van een brigade voor het redden van drenkelingen. Bespre kingen worden reeds gevoerd met een af gevaardigde van den Ned. Bond tot het Redden van Drenkelingen en eerstdaags zal een openbare vergadering worden gehouden om te komen tot de oprichting. De scherpschuttersvereeniging «St. B!asius« alhier hoopt deel te nemen aan het concours te Haaren (N.-B.) en te Dorst dat in de maanden April (2de Paaschdag) en Mei aldaar gehouden wordt. In de Maandagavond gehouden ver gadering uitgeschreven door het bestuur der Heusdensche Harmonie, werd een co mité vastgesteld voor het Festival dat 28 en 29 Juni in opdracht van deri Bond van Muziek- en Zanggezelschappen Land van Heusden en Altena alhier zal worden ge houden. Tot Voorzitter werd gekozen de heer de Jongh Verhagen, tot vice-voorzitter de heer Chr. H. J. Sprengers. Tot le Secretaris en le Penningmeester respec tievelijk de heeren de Moor en van Tuin. Besloten werd aan het festival een kermis te verbinden en daartoe verschil lende vermakelijkheden uit te noodigen. Woensdag 28 Juni zal bestemd zijn voor het eigenlijke festival, terwijl Donderdag 29 Juni meer zal worden gewijd aan volks spelen. Vergadering van den Raad dezer gemeente op Vrijdag 17 Maart a.s. des nam. uur. Agenda Notulen der vorige vergadering. Mededeeling van ingekomen stukken. Onderzoek en beslissing over de geloofsbrieven van het nieuwbe noemde Raadslid den Heer M. Uhl. Rekeningen over 1920 en begroo tingen voor 1922 van de Gods huizen alhier. Verzoek van het Bestuur der Bank voor Nederl. Gemeenten tot deel neming in het kapitaal dier Bank met voorstel van B. en W. Verzoek van het R. K. Kerkbestuur om een voorschot in de kosten van instandhouding van Bijz. scholen volgens de Lager Onderwijswet 1920, met voorstel van B. en W. Voorstel van B. en W. tot her ziening der Algemeene Politieverord. Wijziging der gemeentebegrootingen voor 1921 en 1922. Vaststelling van het kohier der 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. rioolbelasting over 1922 en van een aanvullingskohier schoolgeld over 1921. 10. Reclames hoofdelijke omslag. Almkerk. J.l Donderdag bracht de beroepen Predikant Ds. Peterse van Oud- Loosdrecht een bezoek aan deze gemeente, na des 's middags de Pastorie enz. in oogen- schouw genomen te hebben, trad zijn Eerw. de3 's avonds voor een groote schare op terwijl hij tot tekstwoord gekozen had Jes. 55 6. Dat ZEerw. goedgunstig moog beschikken, is de wensch van heel de Ge meente. J.l. Vrijdagavond gaf het fanfare corps «Crescendo* te Nieuwendijk (gem. Almkerk) haar aangekondigde uitvoering voor een stampvolle zaal. Zoowel de voor drachten als de muzieknummers, gaven blijk van flinke studie, in 't bijzonder dient genoemd te worden No. 7 en 11 van 't programma. De heeren Walraven en Van Andel waren dan ook hun instrument vol komen meester. Zeer aardig was het op treden van de Dames «Walraven en Vos, die met vrijmoedigheid ieder een stukje ten besten gaven. Wij hopen dan ook dat »Crescendo« met hun (linken Directeur de heer O. Walraven nog dikwijls ons op zoo'n avond zal vergasten. Aalburg. Tot Notabelen der Ned. Herv. Kerk alhier, zijn herkozen de heeren W. Lakerveid en G. Lakerveld. Aalburg en Heesbeen. Ds. N. C. Bakker alhier, heeft een beroep ontvangen naar de Ned. Herv. Gem. te Benschop (U.) Babiloniënbroek. Door vernieling van enkele ruiten werden dezer dagen bij de Wed. V. te Hill eenige nieuwe landbouw gereedschappen ontvreemd. Daders natuurlijk onbekend. Brakel. Donderdagnacht om 2 uur is bij den alleenwonenden F. V. aan den Waarddijk door een drietal vermomde personen ingebroken. De deur werd ge forceerd en terstond werd op V. aange vallen, die zijn geld op zijn borst bij zich droeg. Naar we vernemen moet er ruim f1700 aan geld bij dezen grijsaard van bij de tachtig gestolen zijn. De daders hadden een geweer en een bunzing bij zich en waren op de jacht. Den volgenden morgen werden door de politie met een politiehond terstond nasporingen gedaan, maar tot heden zonder resultaat. Capelle. J.l. Zaterdagmiddag had de kleine D. le S. bij het spelen het ongeluk te vallen met het noodlottig gevolg, dat zijn rechterarm brak. Dr. K. alhier ver leende geneeskundige hulp. Bij den storm van j.l. Woensdag is in de Nieuwe Maasmond alhier, een schip door een golf opgenomen en tegen den dijk op het droge geworpen. De 2e uitvoering van het muziek gezelschap «Kunst na Arbeid* j.l. Donder dag in het café van den heer L. P. van Dongen alhier, gegeven, is ook zeer best geslaagd. De afwerking van het pro gramma geschiedde correct. De belang stelling liet helaas wel wat te wenschen over. Dassen. Op de Graanbeurs alhier was de prijs als volgt Tarwe f 1314 Kookerwten - 1921 Duivenboonen - 2022j Rogge - 1212, Gerst - 12—13.75 Haver - 12 13J Op stal van den heer A. van G. alhier is het mond- en klauwzeer uitge broken. Genderen. In de laatstgehouden Raads vergadering, waar 5 leden aanwezig waren, werd het nieuwe Raadslid, de heer G. v. d. Beek L Gzn., geïnstalleerd. Tot Wet houder werd gekozen de heer J. v. d. Heuvel, met drie stemmen van de vijf. -In de gehouden jaarvergadering der Coöperatieve Stoomzuiveifabriek «Op Hoop van Zegen* werd aan haren energieken, wakkeren Directeur, den heer Kamphuis, boven zijn vast salaris, met groote meer derheid van stemmen een toelage toege kend van J procent van de bruto opbrengst. Uit het jaarverslag der Coöperatie bleek dat in het afgeloopen jaar is geleverd 1.789.001 Liter meik met een gemiddeld vetgehalte van 3 09. Uit deze melk zijn gefabriceerd 318525 K.G. boter, waarvoor is ontvangen f90023,31. 7831 Goudsche kazen volvette 1601 40 82 30 6587 20 1146 Leidsche 20 27 Edammer volvette 13886 40 4191 20 welke opbrachten f 142522,16. Verder is nog ontvangen voor verkochte volle melk, karnemelk en wei f 35316,17» Aan melkgeld is uitbetaald f226.191.13 of per Liter ruim 12,64 cent. Het totaal der onkosten (inbegrepen f 1000.afschrijving fabriek en terreinen, f500.bijschrijving reserve en f1000, bijschr. ledenkapitaal) bedr. f41670,415 dit is per Liter melk 2.33 et. Het ook hierbij inbegrepen melkvervoer kostte f 1 0096,03 of per 100 Liters ruim 56 ct. Het ledental bedraagt thans 171. Onder voorzitterschap van den heer D. van Buuren vergaderde jl, Vrijdagavond alhier de Coöperatieve Paardenverzekering «Onderlinge Steun*. Het aftredende be stuurslid, de heer L, G, v. d. Beek werd met bijna algemeene stemmen herkozen. Uit het jaarverslag en de rekening bleek o. m. dat in 1921 8 gestorven paarden zijn vergoed. De rekening sloot met een batig saldo groot f'1592.16. De voorzitter dankte den secretaris voor zijn zakelijk jaarverslag, en de commissie die de reke ning nazag, adviseerde de vergadering, den penningmeester onder dank voor zijn richtig financieel beheer, te dechargeeren, terwijl aldus wordt besloten. Ten slotte werd nog in beginsel tot uitbreiding dezer bloeiende Coöperatie besloten. Meeuwen. De Raad dezer gemeente besloot in zijn vergadering van 7 Maart jl. met algemeene stemmen met ingang van 1 Mei a.s. te heften 100 opcenten op de Vermogensbelasting, 50 opcenten op de Inkomstenbelasting, en het overige tekort kooiende bedrag door een gewone niet progressieve heffing te dekken. De storm van Woensdag j.l. heeft ook hier nogal stukken veroorzaakt. Groote hoeveelheden pannen werden van de daken gerukt. Telegraafdraden braken door, terwijl te Babiloniënkroek een boom op het gemeentelijk eiectrisch-net viel, waar door een groot gedeelte der bewoners eenige dagen van electrisch licht verstoken waren. Nederhemert (Eilandj. Alhier doet zich een geval van typhus voor en wel bij den veerknecht van den heer G. Kuipers. We hopen dat deze zoo gevreesde ziekte zich niet moge uitbreiden. Raamsdonksveer. Marktbericht Tarwe f 13.25, Haver f 13 A f 13.25, Rogge f 12, Hooi f 38 a f 40, Stroo f 10. Weinig handel. Onze voormalige predikant Ds. C. B. Holland ontving een beroeping naar de Herv. Gem. te Driessum, alwaar ZEerw. als Predikant stond, toen hij de beroeping naar Raamsdonk aannam. Sprang. De heer A. Kool, Hoofd der Chr. school alhier, is in gelijke betrekking benoemd aan de Princes Julianaschool te Woerden. Onze dorpsgenoot, de heer J. M. Kuijsten, is benoemd tot commies ter secretarie te Oisterwijk. Maandagavond jl. werd door de Ned. Herv. Jorgel.ver. op G. G. »Timotheus« alhier haar 17-jarig bestaan op feestelijke wijze herdacht. Een rijk programma zorgde voor ver schillende afwisselingen, wat het aangename zeer verhoogde. Ook de dienende dames waren druk in de weer om den rijken voorraad versnaperingen rond te dienen. Te middernacht gingen allen hoogst voldaan huiswaarts. Veen. Gisteren morgen omstreeks 8 uur werd onze gemeente opgeschrikt door klokgelui. Op dit ongewone uur moest er iets bijzonders gaande zijn en het duurde dan ook niet lang of wij zagen de brand spuit uitrijden. Intusschen hadden we gehoord dat er brand was uitgebroken in de woning van de Wed. A. v. d. Velden. In een minimum van tijd was ons geheele dorpje in rep en roer. Hoewel de vlam reeds uit het dak sloeg, mocht, het de brandweermannen gelukken den brand in den aanvang te stuiten en werd grooter onheil voorkomen. Wijk. Een niet alledaagsch geval van vlag uitsteken deed zich hier voor. Bij mej. P. v, d. H. zag men j.l. Zaterdag morgen de Nederlandsche driekleur uit hare woning wapperen. Op onze vraag, waar voor dit huldebetoon diende, antwoordde zij«de familie J, d. W. gaat vandaag onze buurt verlaten, om zich in een ander deel onzer gemeente te vestigen, en als bewijs van blijdschap heb ik de vlag uitgestoken.* Wel een bewijs van intieme vriendschap. De prijzen der vette varkens zijn de laatste weken iets stijver, terwijl de prijs der biggen ook aanmerkelijk is ge stegen. Thans wordt voor biggen besteed van f 20 tot f 25. Voor eenige weken was deze prijs f10 tot f 15. Waspik Bij de 9 Maart j.l. te Breda gehouden rijkskeuring, kreeg de heer W. j van Onzenoort, gediploneerd hoefsmid alhier, eene loffelijke vermelding in het hoefbeslag voor hengsten. komen vroeg In 't voorjaar, koop bijtijds een pot SPRUTOL Verkrijgbaar b5 alle drogiiteo

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1922 | | pagina 2