UN Overspanning, Zenuwen Freco's Zenuwtabletten Zenuw- iöbletterv MIJNHARDD HOOfDPUMTABLETTEN Poging tot doodslag. Te Leur (Noord-Brabant) heeft een ernstige mishandeling plaats gehad, waaromtrent de Bossche Ct. het volgende mededeelt De echtelieden v. Nijnatten, wonende even buiten de kom der gemeente Leur, hadden zich vorige week Donderdag reeds te bed begeven, toen ongeveer 10 uur, twee buurlui zekeren F. K. en S. B. hun woning binnendrongen, door de voordeur. Als een paar onverlaten hielden de binnen dringers huis, daarbij het aanwezige huis raad omverwerpend en vernielend. Na dit huisraad vernield te hebben, vielen zij de echtgenoote van v. Nijnatten aan, die zij van 't bed sleurden en deerlijk mishandelden en haar ten slotte tegen de kachel gooiden, zoodanig, dat deze in twee stukken gebroken door het vertrek rolde. Van Nijnatten zelf trachtte de indringers te doen bedaren en poogde hen met een zacht lijntje uit het huis te leiden. Nu haalde F. K. een hakmes voor den dag, dat hij onder zijn kleeren verborgen had en sloeg daarmede in den wilde op v. Nijnatten los. Naast verschillende kwetsuren ontving v. N. een diepe hakwond onder het rechter oor, zoodanig, dat hij spoedig geheel met bloed bedekt was. v. N. en zijn vrouw werden nu uit hun eigen huis gegooid, de straat op. Door het rumoer wakker geworden, was de 14-jarige zoon naar beneden gekomen en trachtte zijn ouders te verdedigen. Door de indringers werd hij met een hout deerlijk mishandeld en de deur uit gesmeten. De jongen haastte zich om de gemeente politie te halen. In zijn onderkleeren spoedde hij zich naar het dorp, doch de politie, reeds van het gebeurde op de hoogte, kwam hem reeds tegemoet. De onverlaten werden in arrest genomen. De toestand van v. Nijnatten is nog bedenkelijk. Dr. Giesbers, te Leur, die hem kort na de misdaad verbond, constateerde dat hij stijf is over het geheele lichaam, wat toe geschreven wordt aan een slag, hem in de heup toegebracht. Bovendien vertoont de 44-jarige jongen teekenen van krankzinnigheid, vermoedelijk als gevolg van den schrik, waarmede hij bevangen werd. Dronkenschap schijnt weder niet vreemd te zijn aan deze misdaad. o Een dubbel leren. Dinsdag is te Amsterdam gevankelijk binnengebracht en, na voor den officier van justitie te zijn geleid, naar het huis van bewaring overgebracht, een bewoner van Uithoorn, zekere W. v. W. Deze man heeft gedurende vijftien maanden, na daar toe onrechtmatig een aanvrage te hebben ingediend, op naam van een ander ouder domsrente ontvangen. Toen dit ontdekt werd, bleken nog tal van andere strafbare feiten. Het bedrog kwam aldus uit. Bij de Rijksverzekeringsbank kwam dezer dagen een aanvrage om ouderdomsrente in van zekeren J. L., te Yeenhuizen verblijf houdende. Het bleek de Bank, dat ge boorteplaats en datum, alsmede de voor- en achternaam van dezen aanvrager, precies eender luidden als die van den rentetrekker J. L. te Uithoorn, van wien anderhalf jaar geleden een aanvrage om ouderdomsrente was ingekomen. Er was geen enkele af wijking en daar dit het Bankbestuur wat vreemd voorkwam, werd de Rijkspolitie verzocht een onderzoek in te stellen. Nu kwam aan het licht, dat de rente trekker J. L. te Uithoorn in werkelijkheid W. v. W. heet, te Waalwijk geboren en pas 56 jaar is. Deze v. W. leeft reeds 20 jaar met de vrouw van J. L. sinds deze naar Veenhuizen ging en heeft bij haar drie kinderen, die in den burgerlijken stand op naam van J. L. staan ingeschre ven, daar v. W. al dien tijd reeds den naam J. L. had aangenomen. In den loop der jaren heeft v, W. ook eenige malen huwelijks-akten, telkens met den naam J. L. onderteekend, zoodat hij ook hier voor strafrechtelijk zal worden vervolgd. Toen deze feiten, die zonderling genoeg nooit ontdekt zijn, vaststonden, volgde v. W.'s arrestatie. (»Volk«). De verjaardag van Prinses Juliana. De minister van binnenlandsche zaken heeft den commissarissen der Koningin ver zocht er de aandacht van de burgemeesters op te vestigen, dat het, gelijk gebruikelijk is, aanbeveling verdient, de openbare feeste lijkheid van den verjaardag van Prinses Juliana, welke dit jaar op een Zondag valt, op den daarop volgenden Maandag te houden. Vorstelijk bezoek te Amsterdam. H. M. de Koningin is voornemens tijdens Haar aanstaand verblijf te Amsterdam de officieele opening van het Nederl. Historisch Scheepvaart-Museum bij te wonen. De openingsplechtigheid zal geschieden in de groote zaal van het Concertgebouw, op nader aan te geven dag en uur daarna zal H. M. zich naar het Museum in de De Lairessestraat begeven, om dat te bezichtigen. Spraak verloren Bij het opstappen van zijn fiets is J. D. te Groningen dermate tegen de leuning van de brug over het Eemskanaal gevallen dat hij zijn spraak verloren heeft. Gevaarlijke reclamebiljetten 1 De rechersche heeft proces-verbaal opge maakt tegen een firma te Nijmegen wegens het doen verspreiden van reclamebiljetten in een vorm, welke ze op de Nederl. bank biljetten van f10 deed gelijken. 400 Van die biljetten zijn in beslag genomen. Eenige personen zijn van deze misleidende reclame-biljetten de dupe ge worden. Een buitenkansje voor de brievenbestellers Op de kiezerslijst van het visschersdorp Bunschoten van eenige duizenden inwoners staan niet minder dan 272 personen met den naam Koelewijn Naar het Loo. De koninklijke familie heeft het voor nemen Zaterdag 6 Mei het koninklijke paleis op het Loo voor haar a.s. zomerverblijf te betrekken. o Aan boord van de sleepboot Transport 10 te Rotterdam zou de kapitein van die sleepboot, liggende aan de Westerkade, een automatisch pistool beproeven, dat hij uit Duitschland had meegebracht. Met de behandeling van het wapen was hij geheel onbekend. Na een proefschot gelost te hebben, stak hij het pistool in den binnen zak van zijn jas en dadelyk daarop ging een tweede schot af, dat den 42-jarigen machinist van dezen sleepboot in den buik trof. Naar het ziekenhuis overgebracht is de machinist daar aan de gevolgen overleden. Doodgeschoten Op de Leusderheide werd bij de schiet oefeningen van de infanterie garnizoen Amersfoort doodgeschoten, de miiicien-ser- geant V. Deze bevond zich in de obser vatiepost en was achter de schijf gekropen. Onderwijl raakte het sein van onveilig los en men dacht, dat geschoten kon worden. Van een 50 meter afstand werd hij dwars door het hoofd geschoten en overleed on middellijk daarna. Vlaschheid in geschriften. In verband met valschheid in geschriften is te Zwolle gearresteerd een ambtenaar ter gemeente-secretarie elders. Hij plaatste valsche handteekeningen in de registers van kostwinnersvergoedingen inzake militie. Er is door hem f 6000 verduisterd Van dit bedrag was bij de arrestatie niets meer aanwezig. o Melkprijs verlaagd. De melkslijters te Z.-Beemster en te Purmerend hebben den melkprijs verlaagd tot 12 cent per liter. De veehouders in de omgeving van Pur merend ontvangen voor hun melk 8 cent per liter af boerderij. Wegens bezuiniging. Bij den stoomtramweg De Meiery, ge vestigd te Eindhoven, zijn met ingang van 1 Juli 17 stokers, 3 conducteurs, 3 bank werkers en 1 machinist wegens bezuiniging ontslagen. De diensten zullen beperkt en vereenvoudigd worden. Zware braud te Den Ham. Een zware brand heeft het dorpje Den Ham nabij Ommen geteisterd. Vijf steenen huizen zijn in de asch gelegd. De brand ontstond in een kruidenierswinkel, waar achter een boerderij was gelegen. De sterke Oostenwind was oorzaak, dat de brand zich steeds uitbreidde. Er bestond een oogenblik gevaar, dat het geheele dorp in vlammen zou opgaan. In het gemeen tehuis was men druk bezig het archief in veiligheid te brengen, toen de Almelosche stoomspuit ter assistentie kwam. Met behulp van deze wist men het vuur te bedwingen. De schade wordt geschat op f 37.000.Alles was verzekerd. slapeloosheid, examenvrees, onrust, ge jaagdheid worden verdreven door die in hooge mate kalmeerend werken. Per koker 60 cent. Verkrijgbaar bij Drogist en Apotheek. Openbare Raadsvergadering van de Ge meente Alrakerk, op Maandag 40 April nm. 3 uur. (Van 2 tot 3 uur geheime zitting). Aanwezig de heeren Verschoor, Otte- vanger. Buiser, de Jong, Groeneveld, Dekker, v. d. Wal, Ouwerkerk, Middelkoop en v. d. Meijden. Voorzitter de EdelAchtb. heer J. W. Egberts, Burgemeester. Secretaris de heer C. G. v. d. Wiel. De Voorzitter opent de vergadering en verzoekt den Secr. de notulen der vorige vergadering voor te lezen, welke onveran derd worden goedgekeurd. Aan de orde is de gunning voor den bouw van het electr. net in deze gemeente. B, en W. stellen voor om den bouw van het gemeentenet op te dragen aari de firma Alberts en Kluft te Amsterdam. Aldus wordt besloten. Voorts stellen B. en W. voor om het gebouw van het G. E. B. te Nieuwendijk (gem. Almkerk) te verkoopen voor den prijs van f 800. De Voorzitter deelt mede dat de machine in het gebouw kan blijven, zoolang deze niet verkocht is, en dat door den heer Ottevanger een terrein, gelegen achter het gebouw, gratis wordt afgestaan voor den bouw van een transformatoren huisje. De Raad kan zich hiermede vereenigen. Nog stellen B. en W. voor, aankoop van grond voor den bouw van transfor matorenhuisjes te Almkerk, te Waardhuizen en te Uitwijk, voor den prijs van f 125. waarover nog met het bestuur der Bijz, school te Waardhuizen en Uitwijk moet onderhandeld worden. Ook dit voorstel wordt aangenomen. Naar aanleiding van het bepaalde in de leerplichtwet aangaande landbouwverlof aan kinderen, wordt door B. en W. voorgesteld, gedurende 14 dagen dit verlof te verleenen, en wel in 't begin der maanden Juli en Sept. Een schrijven van Mr. Zinuiq Bergman Advocaat te 's Bosch, waarin hij den Raad mededeelt, dat door de Rechtbank aldaar de vordering van oud-Burgem. K. Punt gedeelte salaris 4919 is toegewezen, en adviseert het gemeentebestuur op verschil lende gronden tegen dit vonnis in appèl te gaan. De Voorzitter merkt op, dat in 't ad vies van Mr. Bergman maar al te dik wijls het woord »schijnt« gebezigd wordt en vermoedt, als de Raad met deze zaak voortgaat, dat zulks de gemeente veel geld zal kosten. De heer de Jong zegt, dat eenmaal door den Raad is aangenomen, om deze aangelegenheid in de hoogste instantie door te voeren, en zich alleen daarbij neer te leggen. De heer Buizer is dezelfde meening toe gedaan en wil onderzoeken, in hoeverre Gedep. Staten in deze kunnen gaan. De Voorzitter meent, als de Raad al als zoodanig heeft besloten, dan dit onder werp als afgehandeld kan worden be schouwd. Een schrijven van de heeren H. v. d. Wiel, alhier en G. Vlaander, gewezen hoofd van een bijzondere school dezer gemeente, waarin de Raad wordt verzocht eenige afschrijving H. O. 1921. Besloten wordt eerstgenoemd voor ken» nisgeving aan te nemen, terwijl aan laatstgenoemde de hem toekomende af schrijving zal verleend worden. Tevens wordt ook besloten het electr. net uit te breiden aan den Ippelschendijk, ten Noorden en ten Zuiden tot aan den grens der gemeente, alsook Waardhuizen en Uitwijk. Daar enkele perceelen gelegen zijn onder de gemeente Giessen, worden ook deze hier bij aangesloten. Bij de gebruikelijke rondvraag zegt de heer Dekker tot den VoorzitterU bent aan den Ippelschendijk geweest en wat denkt U nu te doen betreffende de water voorziening? De Voorzitter meent, dat het spoelen in drinkwater, beperkt of daarvoor dagen be paald moeten worden en ook rekening moet gehouden worden, dat mestfaalten en der gelijke en óók spoelrekken, op een vasten afstand van het drinkwater moeten blijven. De heer Dekker zegt, dat spoelen heelemaal verboden moest worden. t De heer Verschoor (Weth.) zegt, dat in den regel daar te laat gebaggerd wordt. De heer Dekker meent, dat het te laat wordt aanbesteed. De heer Verschoor (Weth.) zegt, dat persoonlijke kwesties achterwege moeten blijven. De Voorzitter zal een en ander in ernstige overweging nemen. De heer Dekker brengt thans in het midden, dat het volgens spr. in geen geval in orde is, dat de zittingen van den Raad met gebed worden geopend en bij sluitingen niet met dankgebed wordt geëindigd, met den geest beginnen en met het vleesch eindigen is volgens spr. niet in overeenstemming. De Voorzitter wil hierover zijn persoon lijke meening wel zeggen en vindt, dat de bedoeling van den heer Dekker niet af te keuren is, hoewel zulks nergens gebruike lijk is. De heer Buizer heeft hierover al meer malen gedacht en stelt voor, dit onderwerp tot eene volgende vergadering aan te houden, men kan dan hierover eens nadenken. Volgens den heer Verschoor (Wethouder) zou in het gebed bij den aanvang der zitting, tevens de dankzegging zijn ingesloten. De heer v. d. Meijden zegt, dat hier in de buurt alle Christelijke vergaderingen met gebed geopend en met dankzegging gesloten worden, waarop de heer Buizer antwoordt, dat een Raadsvergadering weer heel iets anders is. Besloten wordt, op voorstel van den heer Buizer, deze aangelegenheid tot een volgende vergadering aan te houden. Ten slotte vraagt de heer Dekker, aan gezien in Uitwijk een stembureau gevestigd wordt voor de a.s. verkiezingen, zulks ook met het oog daarop (dat de vrouwen moeten stemmen) ook aan den Ippelschen dijk even eens zoo'n bureau te vestigen. De Voorzitter zegt, dat het nu wel wat te laat is om daarover te beginnen en meent, dat de »vrouwen« ook maar iets voor hun stemrecht over moeten hebben. De heer Groeneveld is van oordeel, dat er dan aan de Korn ook wel een stembureau mag geplaatst worden. De Voorzitter zal het verzoek van den heer Dekker bij een volgende gelegenheid in orerweging nemen. De heer Ouwerkerk vraagt inlichtingen betreffende de werking der meters voor Electrisch licht en krachtgebruik. Spreker heeft van een deskundige vernomen, dat er bij de afname van stroom door bepaalde afnemers zeer gunstige omstandigheden kunnen voordoen. De heer Groeneveld meent gehoord te hebben, dat er in Dussen jongens zijn die op de papierfabriek werken en zoodoende goed op de hoogte zijn met die meters, waardoor het mogelijk zou zijn, dat ze de meters stil zetten. De Voorzitter zegt, den heer Ouwerkerk zoo spoedig mogelijk over deze zaak te zullen inlichten. De heer Verschoor (Wethouder) is er sterk voor, dat de bewoners van den Ip- pelschenhoek ook kunnen aansluiten aan het electrisch net. De Voorzitter zegt, dat de commissie hiermede belast, zal onderzoeken of daaraan voldaan kan worden. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de Voorzitter deze vergadering. *9 Uw komen lot rust door 't gebruik van MIJMMARDP, A, Per koker 75ct. bij Apoth. en Drogisten. FABR. A.MUMHAROT. ZEIST PLAATSELIJK NIEUWS. Hensden. De beschrijvingsbiljetten voor Weggeld, waarop de rijwielen, auto's en paarden aangegeven moeten worden, die men op de Prov. wegen van Noord-Brabant in het dienstjaar 1 Mei 49221 Mei '23 denkt te gebruiken, zullen niet als tot heden gebruikelijk door de belastingambte naren weder worden teruggehaald, doch moeten ten kantore van den Rijksontvanger worden ingeleverd, waarna men een rij kaart ontvangt. Men deelt ons mede, dat voor het in leveren der beschrijvingsbiljetten Weggeld, de Rijksontvanger zitting zal houden ten Raadhuize van de gemeenten Oudheusden op 20 April 1922, Veen 21 d Genderen 24 a Hedikhuizen 25 Wijk 27 van des v.m. 912 en n.m. 13 uur. De biljetten moeten behoorlijk ingevuld en onderteekend zijn. Evenals andere jaren, zal ook dit jaar wederom door de Vereeniging j>Het Groene Kruisc de Emmabloem verkocht worden en wel op ZATERDAG 22 APRIL a.s. De opbrengst komt ten goede van de tuberculoselijders te Heusden en omstreken. Het Bestuur van bovengenoemde ver eeniging doet een beroep op aller steun en medewerking. De prijs van het bloempje (minstens 10 cent) is zoodanig, dat een ieder het koopen kan I Jongedames, die bij den verkoop behulp zaam willen zijn, worden verzocht zich op te geven bij Mevr. Auër vóór 18 April. Bij de Donderdagavond gehouden stemming voor één Notabel in de Ned. Herv. Kerk alhier, is de heer A. J. Leenhouts met, op één na, algemeene stemmen, gekozen. Aalburg. Bij C. Wijnen heeft een schaap 3 lammeren ter wereld gebracht, waarvan 1 wit, 1 zwarte met witte pootjes en 1 drie-harig. Wel een zeldzaamheid. Andel. Zaterdagavond gaf de Gem. Chr. Zangvereeniging »Sursum Corda®, hare jaarlijksche uitvoering. Gezien het korte bestaan der vereeniging werd goed gezongen. Ook de ter afwisseling gegeven vioolmuziek door den heer Van Lit uit Leerdam viel zeer in den smaak, zoodat door werkende leden en door het aan wezige publiek met voldoening op dien avond kan worden teruggezien. Door de Geitenfokvereeniging »Goede Verwachting®, alhier zijn 2 jonge Sana- geitjes aangekocht. Alle militieplichtigen uit deze ge meente zijn Maandag j.l. voor den dienst goedgekeurd. Almkerk. Op de j.l. gehouden Raads vergadering van 10 April, werd op voorstel van B. en W. den bouw van het Electrische Net in deze gemeente, opgedragen aan de firma Alberts en Ciuft van Amsterdam. Op de Woensdag 12 April gehou den keuring voor de militieplichtingen te Woudrichem, werden van de 58 militie plichtingen dezer gemeente, er 3 afge keurd. Ammerzoden, 43 April. Onder groote belangstelling had hedenmorgen de ter aardebesteiling plaats van het stoffelijk overschot van den EdelAchtb. Heer Martinus van Doornmalen, in leven wethouder dezer gemeente. Zelden zagen wij zoo'n langen lijkstoet. Voorop ging de Fanfare St. Cecilia waarvan de overledene jarenlang secretaris was, met omfloerst vaandel de lange stoet trok onder het spelen van treurmarschen naar de kerk, die in diepen rouw gehuld was en baadde in een zee van licht. Een groote schare vulde het kerkgebouw. Na afloop der kerkelijke plechtigheid ging de lijkstoet in dezelfde volgorde naar de be graafplaats. Zijn werknemers droegen de lijkbaar die met enkele prachtige bloem stukken was bedekt. Moge het voor de familie Van Doorn malen een troost zijn, haren echtgenoot en vader onder zoo'n groote belangstelling naar z\jn laatste rustplaats te zien dragen. Beneden-Langstraat. Bij het koude, gure voorjaar weder is er van grasgroei nog niets te bemerken. De schuren raken even wel ledig en dit blijkt van grooten invloed te zijn op de verpachtingen van weiland. Men besteedt nog van f 100 tot f 250 per hectare. En toch vraagt de boer zich af waarvan zal dit moeten worden betaald V De veestapel blykt werkelijk thans te groot te wezen. Genderen. Thans blijkt dat de rogge weinig door de vorst van den afgeloopen winter heeft geleden. Met de tarwe is dit anders gesteld. De beste perceelen staan nog slecht. Vele landbouwers doen dit gewas dan ook om en zaaien haver of pooten aardappelen op dat land. Ook mede tengevolge der hooge aardappelprijzen wor den vele uitgepoot zoodat vertrouwd poot- goed thans uiterst schaarsch is en aan zeer hooge prijzen wordt gekocht. Land van Altena. De prijzen zoowei van export als van vette varkens zijn stij gende. Men besteed thans 40—41 cent per pond levend gewicht. Nieuwendijk. Ds. H. de Bruin .pre dikant bij de Geref. Kerk alhier, heeft een beroep ontvangen naar de Geref. Kerk te IJsselmonde. Vrijdagavond 21 April zal voor de A.-R. kiesvereeniging alhier in het Instituut lokaal optreden, om 7 uur (ouden tijd), de verdwijnt spoedig door Prijs per koker 60 cent. Bij Apoth. en Drogisten. Fabrikank PHARH.FABRItft A.tlUrtHMOI 2EI51

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1922 | | pagina 2