voor bet Land van fleusden en Alfena, de Langstraat en de Bonimelerffaard. ie. 4182. Zaterdag 15 April Verzorgt' dadelijk dien hoest Abdijsiroop J. jYi. 5on en taakveld Hebt gij geen GELUK? C. FARWICK-ARIÉNS Firma Th. VAN WIJCK, DE CENTRALE SPAARKAS SPAREN. L. VAR" RIJSWIJK JVTTTTmTnTïrfTTTTTTTTTTnTTTTTTTTïïmil VOORJAARS- EN ZOMER-NOUVEAUTÉ'S Reusachtigs H. van Herwaarden, iederen Vrijdag te consulteeren zijn f*MT GEBRUIKT Schapenmarkt 25 's-HERTOGENBOSCH WAALWIJK. ARTS, MOM)- en TANDARTS, van half elf tot 3 unr Laat Saston Glaryce U helpen! voor het verven van uwe vloeren Droogt zeer snel. Schitterenden glans. Wordt steenhard, berichten de ontvangst der nieuwste in Mantels, Costumes, Modeartikelen en Stoffen. BEHOORENDE BIJ HET URINEZUUR EN DENIEREN. Overtollig urinezuur is de werkelijke oorzaak van rheumatiek, ischias en spit, en het kan zoowel de oorzaak als het gevolg zijn van nierzwakte. Zware, moeilijk ver teerbare spijzen, alcohol, overwerking en nadeelige gewoonten leiden tot de vorming van een dusdanige hoeveelheid van dit ver gift, dat de nieren overweldigd worden door de overspanning om het uit het bloed te filtreeren. Voorzorgen en matigheid verminderen de hoeveelheid urinezuur, vergemakkelijken de taak der nieren en voorkomen, dat niet- gefiltreerd urinezuur zich in de aderen, spieren, zenuwen en gewrichten afzet en kristalliseert. Deze voorbehoedende maat regelen kunnen worden aangevuld door tijdige versterking van de nieren door Fos ter's Rugpijn Nieren Pillen. Dit speciale niergeneesmiddel verschaft succes, zelfs in gevorderde gevallen van nieraandoening en verschijnselen als rheumatiek, steen, spit, ischias, niergruis, nierwaterzucht, nier- en blaasontsteking, en urinezuur-vergiftiging. Foster's Rugpyn Nieren Pillen werken niet op de ingewanden, doch louter op de nieren en blaas. Antiseptisch, voorbehoedend en genezend, wordt dit niergeneesmiddel alom aanbevolen als gevolg van de uit muntende resultaten, die men ermede be haalde. Verkrijgbaar by alle bekende drogisten f 1,75 per doos. Openbare vergadering van Raad der Gemeente MEEUWEN, gehouden den 5 April 1922, v.m. 1 uur. Tegenwoordig 6 leden. Afwezig de heer A. v. d. Beek. Voorzitter Edelachtb. Heer D. F. Brume. Secretaris WelEd. Heer P. W. Sprong. I. De Voorzitter opent de vergadering, waarna besloten wordt de notulen aan te houden tot de eerstvolgende vergadering. II. Ingekomen zijn a. een proces-verbaal van kasopneming bij den Gemeente Ontvanger waaruit blijkt dat boeken en kas in orde zijn bevonden b. een door Ged. Staten goedgekeurd raadsbesluit, tot het aangaan van een kas- geldleening van hoogstens f7500.op te nemen naar behoefte c. een door Ged. Staten goedgekeurd raadsbesluit, tot wyziging de begrooting 1921. III. Van Ged. Staten is verder terug ontvangen de verordening op de Inkomsten belasting, met verzoek de daarin genoemde aftrek voor kinderen van f100.terug te brengen op f50. De Voorzitter deelt mede, dat in Genderen de verordening geheel gelijkluidend is en de aftrek ook bepaald is op f 100.terwijl hierop door Ged. Staten geen aanmerking is gemaakt, en reeds de Koninklijke goed keuring verkregen is. Mitsdien wordt besloten Ged. Staten te verzoeken hun medewerking te verleenen, opdat de verordening ongewijzigd wordt goedgekeurd. IV. Nogmaals komt aan de orde de levering van electriciteit aan het Waterschap de «Polder van Eethen«. In een vorige vergadering is daarover in bijzijn van de heeren Roels en G. Branderhorst nogmaals uitvoerig gesproken, doch besloten de be slissing alsnog tot een volgende vergadering aan te houden, zoodat thans dus een besluit zal moeten worden genomen. Verschillende leden verklaren zich er tegen dat de gemeente de kabel zal leggen. Zij zouden enkel slechts stroom willen leveren. De Voorzitter ziet er geen bezwaar in, dat de kabel ten koste van de gemeente wordt gelegd. Na lange discussie wordt met algemeene stemmen besloten, dat de aanleg van den kabel en het onderhoud daarvan zullen komen ten koste van de «Polder van Eethent en de gemeente dus enkel stroom zal leveren, onder bepaling dat, gedurende de spertijd in geen geval stroom zal geleverd worden, terwijl de nachtstroom zal moeten kosten 7, cent per K.W.U. en de dagstroom geleverd zal worden tegen het gewoon tarief. Verder wordt bepaald, dat wanneer de tarieven van P.N.E.M. voor de gemeente worden gewijzigd, ook de tarieven voor de ,-Polder in evenredigheid zullen veranderd worden. V. Verder is ingekomen een schrijven van den Minister van Onderwijs, dat de onderwijzers bij het herhalingsonderwijs in verband met de wijziging van het herhalingsonderwijs in vervolgonderwijs en in verband met de pensioensaanspraken, dier onderwijzers als zoodanig opnieuw benoemd moeten worden. Met algemeene stemmen wordt hiertoe besloten. VI. Verder wordt gewijzigd de verorde ning op de maximum snelheid voor motor rijtuigen. Besloten wordt de maximum snelheid van 40 K.M. te bepalen op 20 K M. VII. Mede wordt met algemeene stem men besloten de prijs voor straatverlichting te bepalen op f 0.40 per K.W.U. VIII. Vervolgens wordt over gegaan tot vaststellen van het kohier Hocfdelijken Omslag dienst 1922 voor het tijdvak van 4 maanden, (Januari tot en met April). Niets meer aan de orde zijnde sluit de Voorzitter de vergadering. Cholera onder de Kerkuilen. Verschillende berichten uit het Noorden van het land ons toegezonden, wijzen op een buitengewoon groote sterfte onder de Kerkuilen. We weten zeker een 160-tal. De fraaie dieren worden dood in het veld en bij de hofsteden gevonden en in groote hoeveelheden aangeboden aan de prepara teurs. Eenige exemplaren ons toegezonden deden het vermoeden ontstaan, dat cholera de doodsoorzaak zou zijn. We hebben direct de Rijks-seruminrichting gewaarschuwd, die zijn onderzoek reeds begonnen is. Het is van zeer groot belang, dat het verloop en de verplaatsing van dit ver schijnsel zoo nauwkeurig mogelijk wordt onderzocht, door het verzamelen van zooveel mogelijk gegevens. Ondergeteekende doet daarom voor de Vogelkundige Afdeeling van den Planten- ziektenkundigen Dienst, een beroep op pre parateurs, landbouwers, kweekers, onder wijzers en particulieren, en verzoekt hunne medewerking. Ie. Voor vermelding van de datums, waarop en de plaatsen, waar de vogels gevonden werden. 2e. Zoo mogelijk opzending van eenige exemplaren. Preparateurs, die reeds talrijke vogels ontvingen^ worden vriendelijk verzocht, zoo mogelijk alsnog data en getallen te willen opgeven in het bijzonder van de eerste gevallen. De Inspecteur, Hoofd van den Plantenziektenkundigen Dienst. N. van Foeteren. BUITENLAND. De lantaarn rau den dood. Op den top van den heuvelrug nabij Notre Dame de Loretto, waar bloedige slagen in den oorlog zijn geleverd, zal een hooge steenen vuurtoren worden opgericht Hij zal bekend zijn als de lantaarn van den dood en des nachts de vlakten van Artois, waar honderdduizend man op van granaten doorploegde hellingen begraven liggen, beschijnen. Deze vuurtoren zal naar de «Illustration» meldt, een belangrijk onderdeel vormen van een groote gedenkkapel, welke men voornemens is op het slagveld te bouwen. mef hef slijmoplossende middeldat li er in een paar dagen van af kan helpen.Neem nu, van daag nog de Elk uur uitstel kan de aandoening noodeloos verergeren en rekken ln een vliegtuig ontvlucht. De «Libre Belgique« deelt mede, dat in den nacht van 7 op 8 April een Duitsch vliegtuig in België is geland op het grond gebied der gemeente Welkenraedt. Een der vliegers verklaarde, dat hij Heinrich Wandt heette, hoofd redacteur van een Duitsch vredesorgaan was en schrijver van een beroemd boek dat een vreeselijk licht werpt op de moraliteit der Pruisische officieren van den generalen staf gedurende den oorlog. Wandt was gearresteerd wegens de uitgave van het boek en te Potsdam gevangen gezet onder beschuldiging van hoogverraad. Hij wist te ontsnappen en besloot met een vliegtuig naar Nederland te vertrekkenhet vliegtuig verdwaalde echter naar België. Wandt en de bestuurder werden naar Brussel gebracht. Een meesterlik schot. Uit Bern wordt aan de Tel. gemeld In de nabijheid van Hasli heeft zich een bijzonder eigenaardige gebeurtenis afgespeeld. Een vrouw was aan het werk in haar tuin en had haar kind zoolang op een grasveld gezet. Plotseling schoot een groote vogel omlaag, die het kind vastgreep en zullen bij den Heer v. ERP, Haven 8 B te WAALWIJK, voor het plaatsen van Kunsttanden en gebitten, waarmede men alles kan eten en het behandelen van mond- en tandziekten. in de lucht meevoerde. De vader, die door i een raam het gebeurde had gezien, greep snel een geweer. Hij slaagde erin, den vogel omlaag te schieten, waarbij het kind als door een wonder ongedeerd bleef. Een bekend zoöloog uit Bern heeft geconstateerd, dat de vogel een in Europa uiterst zeldzaam voorkomende condor was, met een kolossale vlucht. o Erich ron Falkenhayn overleden. De vroegere Duitsche minister van oorlog en chef van den gerieralen staf van het veldleger, de generaal der infanterie, Erich von Falkenhayn, is in het slot Wilstedt bij Wildpark, overleden in den ouderdom van 61 jaren. o De wapenstilstand tusschen Griekenland en Turkfje Het antwoord der Tui ksche nationalisten op de voorstellen der drie geallieerde mogend heden tot een wapenstilstand in Klein-Azië is ontvangen. De nationalisten nemen den wapenstilstand aan, mits de Grieken Klein- Azië beginnen te ontruimen onmiddellijk na het sluiten van den wapenstilstand en dit binnen 4 maanden na dien datum geheel volbracht hebben, waarna de Turken, zooals zij te kennen geven, zouden toestemmen in een automatische verlenging van den wapenstilstand, indien de onderhandelingen dan nog niet waren afgeloopen. Een farmer van 101 jaar. Een correspondent van een der Engelsche bladen heeft te Hassoeks in Sussex een bezoek gebracht aan den farmer Tulleij, die dezer dagen 101 jaar is geworden. Toen de correspondent hem aantrof, was hij juist bezig in den tuin, die vol sneeuw lag een boom door te zagen. Dat ging nog best, zeide hij, en om sneeuw gaf hij niet. Tulleij ging nooit naar school, maar leerde zich zelf lezen en schrijven, wat hij nog doet. Elf jaar oud werd hij koetsierjongen en ontving toen hy 21 werd een legaat van 100 p. st. uit de erfenis zijner moeder. Met deze som toog hij aan het werk en na 44 jaar bezat hij een boerderij met 300 acres land. Thans bezit hij 1300 acres en is een der grootste farmers in Sussex. Tot zijn 80sten jaar beheerde hij zelf het geheele bedrijf. Thans echter werkt hij nog iederen dag. Werken en matig heid, dan blijf je een flink man, is zijn stelregel. Als de menschen dat meer be grepen, zou het er heel wat beter uitzien. Er zit voor de arbeiders echter tegenwoordig in het werk te weinig aanmoediging, daar de slechte evenveel krijgen betaald als de goede. Van dezen nieuwerwetsche rege lingen en het dansen tot vroeg in den morgen, moest Tulleij niets hebben. Zij zullen ons jong volk niet oud maken, ver zekerde hij. De eenige ernstige ziekte, die de oude boer heeft gehad is de griep, enkele maanden geleden. Maar daar is hij weer geheel van bovenop. De handel in meisjes in China. Berichten uit de Chineesche provincie Hunan aan de Engelsche bladen melden, dat de hongersnood daar vreeselijk is, en dat, wat eenigen tijd niet was voorgekomen, thans weer meisjes van 13 tot 20 jaar op de markten worden verkocht, De meisjes worden verkocht tegen een prijs van 2 shilling 6 pence voor ieder jaar dat de kooper ze houdtmaar de voeding komt ten zijnen laste. De autoriteiten durven aan dien handel geen paal en perk stellen, omdat er geen geld is en de onderdrukking van dit euvel de plicht tot voeding dier menigte jonge meisjes op de regeering zou doen vallen. Nog steeds valt er veel te weinig regen dan dat voor den komenden oogst eenige hoop gewettigd zou zijn. De hongersnood en de ellende worden nog veel erger. De bolsjewistische volkscommissaris Smirnoff heeft op een conferentie van de communistische partij te Petersburg ver klaard, dat deze in aantal veel geringer wordt. Van 750.000 leden was zij tot 500.000 teruggegaan. Alleen te Petersburg had de partij den laatsten tijd 49 pCt, van haar leden verloren. Gij kunt even gelukkig worden als die duizenden, die door zijn raad in staat werden gesteld, hun grootste wenschen te bereiken. Zoovelen danken hem reeds voor zijne hulp, ook gij kunt hiervan profiteeren. Astrologie is eene wonderbare Wetenschap. De studie van uw handschrift en uw geboorte datum ontsluieren de geheimen van uw leven. Gedurende korten tijd zullen PROEFBESCHRIJVINGEN gezonden worden aan de lezers van dit blad, welke hierom ver zoeken. Zend geen geld dit aan bod is kosteloos. Zend alleen uw naam (met vermelding Mijnh., Mevr. of Mej.), adres en juisten geboortedatum, benevens een af schrift van de volgende regels in eigen handschrift «Duizenden danken u «Voor den raad, hen gegeven. «Wijs gij ook mij den weg «Tot een gelukkiger leven. Schrijf omgaand, en doe nog heden den eersten stap om uw geluk te verzekeren. Zend uw brief, vergezeld van 25 cents in postzegels, voor porto en schrijf- kosten aan GASTON CLARYCE (D 2096), Segherstraat 100, Den Haag. alléén im lik. ¥111111 - ri Bmh. DAMESKLEEDING Meubelmakerij en stoffeerderij Nieuwste Vitrages Ondergord\jnen Pluehettes Ribstoffen Valgordijnen Zeilen Dessins Alovernets Overgordijnen Serge Cretons Linolenms Cocos enz. Meubelmakerij en Tel. 131. Stoffeerder}). van Dames-, Heeren- en Kin derschoenwerk en aanver wante artikelen, zooals Groote doozen schoencrême vanaf 15 cent. Veters in alle soorten vanaf 1 cent per paar enz. enz. Voor reparatiewerk wordt gerekend Heeren-zolen en hakken le kwaliteit t 3. Idem 2e f 2.50 Dames-zolen en hakken le kwaliteit f 2,50 Idem 2e f 2. Het beste adres IS en BLIJFT bij Engstraat 76 Heusden. te SLIEDRECHT biedt aan ieder de aangenaamste en soliedste gelegenheid tot Haar systeem is zuiver coöperatief. Storting vanaf f 2.50 per maand. Wendt U tot den Vertegenwoordiger AALBURG. BIJVOEGSEL Nieuwsblad

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1922 | | pagina 5