tIpf/nltcird/s STAAL- BLOED* AMOEDE Aan onze Lezeressen. TABLETTEN! Heeft U al een pot Kloosterbalsem in huis Kloosterbalsem u Nu het voorjaar aanbreekt en de Dames weer moeten gaan zorgen voor nieuwe kleeding voor zich zelf of de kinderen, vestigen wij er de aandacht op, dat voor onze Lezeressen tegen goedkoopen prijs (95 cents per kwartaal van 6 nummers franco per post f 1.25) bij onze administratie is verkrijgbaar gesteld HET NIEUWE MODEBLAD. Dit Modetijdschrift is ongetwijfeld het beste, dat in ons land verschijnt en overtreft in vele opzichten in het buitenland ver schonende modejournalen. Het bevat een zeer groot aantal modellen voor Dames- en Kinderkleeding, nuttige en fraaie handwerken, onderkleeding enz.*, wordt practisch geredigeerd, heeft een gratis Knippatronenblad en stelt van alle modellen geknipte patronen verkrijgbaar. Een alleraardigste wedstrijd, welke Het Nieuwe Modeblad binnenkort uitschrijft, waarbij worden uitgeloofd 100 fraaie prijzen met als HOOFDPRIJS een der beste Singer=Naaimachines verhoogt zeer zeker de aantrekkelijkheid van een abonnement op deze uitgave. Bovendien ontvangen de eerste 1000 nieuwe abonné's die onderstaand inteeken- biljet met vermelding van den naam van onze courant zenden aan de Uitgevers- Maatschappij »Neerlandia« te Utrecht, Cadeau fraaie flacon „Imperiale" de beste Boldoot-Eau de Cologne. Proefnummers op aanvraag gratis aan het Bureau van ons Blad. DE UITGEVERS. Prof. Otto-Otto. Naar aanleiding van de berichten van verschillende bladen omtrent het optreden van Prof. Otto-Otto, herinnert het »Tijd- schrift v. Geneeskunde# er aan, dat Otto- Otto geen echte professor is, maar 'n kwak zalvers-een voormalige badknecht, die van een onafhankelijk socialistische minister den titel van professor.heeft gekregen. De redactie gaat dan vrij scherp te keer tegen het feit, dat men den man, die elke bevoegdheid mist, ongemoeid zijn gang heeft laten gaan om den Nederlandschen artsen concurrentie aan te doen. »Voor de kwakzalvers be staat dus een monopolie. Zjj alleen mogen doen wat geen ander mensch mag doen, voor dat hij zware offers heeft gebracht en aan allerlei moeilijke voorwaarden heeft voldaan. Inmiddels is »Prof.« Otto Otto met suc ces te Nijmegen opgetreden. Wij lezen daaromtrent in de TelegraafProf. Otto- Otto, de psycho-therapeut uit Blankenberg in de Harz is Zaterdag- en Zondagavond weder te Nijmegen opgetreden. Zaterdag avond was de kleine zaal van de Vereen, te Nijmegen tjokvol, terwijl honderden geen toegang konden krijgen. Toen prof. Otto- Otto zijn voordracht geëindigd had en vroeg of er zieken aanwezig waren, stonden min stens de helft der aanwezigen op in een oogwenk was tiet podium vol gestroomd en talloos velen verdrongen zich daarvoor. Er waren moeders met 1-jarige kinderen met lamme beentjes op den arm, dooven, blinden, lammen en tientallen anderen met allerlei organische ziekten behept, die na tuurlijk een vergeefschen gang maken. Uit heel het land bleken ongelukkigen naar Nijmegen gekomen te zijn, in de hoop verlossing van hun lijden te vinden. Prof. Otto Otto verklaarde, na een lang durig vooronderzoek zich bereid een twaalftal ljjders te behandelen en eerst om haifelf was hij daarmede gereed. Den meesten indruk maakte ditmaal de genezing van een vrouw, die uit Kleef was overgekomen met een attest van twee pro fessoren, dat zij leed aan zwarte staar, tengevolge waarvan zij sinds twee jaren volkomen blind was. Zij had de oogen steeds gesloten. Prof. Otto Otto zeide na haar onderzocht te hebben, dat het niet was zwarte staar, doch een verlamming van de oogleden door een zielsziekte. Na de vrouw behandeld te hebben gingen hare oogen open en zeide zij schreiend weder te kunnen zien. Zondagavond kwam deze vrouw voor het in de groote zaal van de Vereeniging tezamen gestroomde publiek verklaren, dat zij dien dag voor het eerst in twee jaren de courant weder had kunnen lezen. Ook dezen avond, evenais trouwens den geheelen dag, had een ware stormloop op den psycho-therapeut plaats. Opvallend was, dat thans ook de meer- gegoeden hun schroom volledig hadden af gelegd en smeekten om een plaatsje op het tooneel. Wederom werden uit de van heinde en verre naar Nijmegen getogen lijders een tiental voor de behandeling toegelaten en van hun lijden verlost, op een doove vrouw na, omtrent wie de professor trouwens tevoren het vermoeden had geuit, dat het een organisch ziektegeval betrof. Wij kunnen niet al deze gevallen noemen en volstaan met het volgende Een vrouw van 67 jaar, die sinds drie jaren niet meer had kunnen loopen en zich er ten sterkste tegen verzet had, dat haar kinderen haar naar de Vereeniging hadden vervoerd, kreeg na de behandeling de macht over haar beenen terug niet alleen, doch liep zonder eenige hulp het podiumtrapje op en af. Prof. Otto Otto werd na deze genezing, evenals na menige andere storm achtig toegejuicht. Zeer merkwaardig was ook de toepas sing van psycho analyse, waardoor hij een jongen in droomtoestand een nauwkeurige omschrijving deed geven van de oorzaak van zijn lijden, een oorzaak, welke aan het aanwezige familielid blijkens diens verkla ring, tot dusverre verborgen was geweest. Prof, Otto Otto is weer naar Blanken berg teruggekeerd, met de belofte binnen kort zijn tournée door Nederland voort te zetten. Een nieuwe Köpeuiekiade. De »Nation Beige# doet het verhaal van de wonderlijke avonturen van een Duitschen oplichter, zekeren Otto Stephan, een jong en elegant soldaat, die vloeiend Fransch en Engelsch spreekt en die van die voordeelen op niet te onderschatten wijze heeft gebruikt gemaakt. Stephan had aan het Westelijk front gestreden. Hij werd gevangen genomen en in het kamp van Auvouirs geïnterneerd. Toen de wapenstilstand kwam, wist hij de Belgen te overtuigen, dat hij uit Mal- médy geboortig was. Hij werd toen in vrijheid gesteld. Op zekeren dag bestelde hij, onder voorgeven dat hij agrootmaar- schalk van het hof« was, telefonisch bij den fotografischen dienst van het leger 250 portretten van koning Albert, welke hem inderdaad werden geleverd. Met valsche indentiteitsbewijzen ten name van Otto van Beney, majoor van het Belgische leger, ging hij toen naar Coblenz, Daar overhandigde hij, voor het front der Ame- rikaansche troepen, de medaille aan den Amerikaanschen generaal Allen, leende onder verschillende voorwendsels nog al belangrijke sommen van enkele Amerikanen en verdween. Te Constantinopel werd amajoor de Beney« op grootsche wijze door den sultan, het hof en den grootvier ontvangen. Hij kreeg schitterende geschenken. Eens op een dag werd hij in het Engelsche hoofd kwartier aldaar gearresteerd en twee sol daten moesten hem voor den generaal brengen. Tegenover dien Engelschen generaal trad de pseudo-majoor weer on gelooflijk brutaal op. Hij zei, dat hij twee soldaten had meegebracht, die hem hadden gearresteerd en beleedigd toen hij uit het station kwam. De generaal bood zijn excuus aan en zei, dat de twee soldaten zouden worden gestraft. Thans heet het, dat de geslepen Stephan zich in Engeland bevindt, waar hij vanuit Southampton een cijfertelegram heeft ge stuurd aan den commandant van de militaire luchtvaartafdeeling te Brussel. tegen IA MIJNHARDT INGEZONDEN. BOERENLEENBANKEN. Op 24 Maart j.l. werd de algemeene ledenvergadering gehouden van de Coöpe ratieve boerenleenbank C. B. te Wijk en Aalburg. De rekening" gaf in 1921 een totalen omzet van f 403839.30, de ont vangen spaargelden bedroegen in het af- geloopen jaar voor Wijk, Aalburg en om liggende dorpen f 94722, Daar meer gelden worden ontvangen dan uitgegeven heeft de bank een bedui dend bedrag te goed bij de Centrale Bank, waar de overtollige gelden steeds onmid dellijk worden heengezonden, en daarom is de rente voor deposito's gesteld op 4J/4 proc en voorschotten op 51/* proc. Het grootste door een persoon ingelegde bedrag was f 17800.het kleinste in gelegde bedrag f 16.50. Er zijn 126 spaarboekjes uitgegeven, 51 voorschotboekjes en 28 loopende rekeningen. Meer en meer begint het publiek te begrijpen, dat een Coöper. Boerenleenbank veelal te prefereeren is, boven de groote speculatieve banken, die het natuurlijk o£ winst maken moeten toeleggen. De meestal prachtige kantoorgebouwen, hoog gesalarieerde Directeuren en verdere beambten, winst, reserven en reclame, moet toch op een of andere wijze betaald worden, door diegenen die van die banken gebruik maken, terwijl een boerenleenbank, met een kleine winst tevreden is. 't Is ook niet het doel veel winst te maken, maar zooals de grondlegger van de Raif- faisenbanken verlangde, die geld noodig heeft zoo mogelijk te helpen. De leden, die dus een voorschot verlan gen en voldoende borgstelling kunnen geven, behoeven ook nimmer 7 of 8 proc. te be talen, zooals dat bij andere banken meer malen voorvalt, maar worden geholpen k 51/* proc. Hetgeen ook in 't voordeel der boeren leenbanken is, dat men zijn geld zonder eenigen omslag, of zonder bezwarende for maliteiten, steeds onmiddellijk, of na ver loop van enkele dagen kan terug nemen en vervolgens het kapitaal blijft intact. Zelfs in den oorlog hebben de Belgische boerenleenbanken, naar ik vernam, geen schade geleden. En koopt men Effecten, dan is daar zooals een ieder weten zal risico aan, er zijn meerdere preferente 6 pro cents aandeelen, die voor een paar jaar als puik bekend stonden, en die a pari niet te krijgen waren, men moest voor zoo'n stuk f1020 of f1030 betalen, waar men nu 800 of 700 gulden of nog minder voor krijgt, al gaven die toen 6 proc. en som mige geven het nog, was men dan niet beter met wat minder rente, als men zijn volle kapitaal terug krijgt. A. MICHAËL. Aalburg, April 1922. Burgerlijke Stand. Kuijntjes Wiilem Antonie z. v. A. Brienen en J. van Giessen Cornelia Johanna d. v. W. Donkersloot en W. LoefWilhelmina d. v. J. v. d. Laar en G. C. LoefCor nells Catharinus z. v. H. Kersten en C. H. Exalto. Overleden: Willem v. d. Pol 8 m. Marktberichten. NEDERHEMERT. Over de maand Maart. Geboren: Gerritje Catharina, d. v. P. W. v. Loon en J. v. Ooijen. Overleden: M. M. Kersten 3 w. E. Bruijgom 77 j., wed. v. M. Leuven- steijn A. Spiering 11 m. WASPIK, over de maand Maart. Geboren: Anna Cornelia Josephina d. v. P. Kamp-van Boxel Anselmus Adri- anus z. v. C. Kuijten-Kools Cornelia Adri- ana d. v. J. Kamp-Kamp Gijsberta Maria d. v. H. J. Schoones-van Strien Pieter Cornelis z. v. S. Faro-OkkersMartinus Cornelis z. v. L. Ramstijn-Langermans Johannes Richardus z. v. M. van Dongen- van Schijndel Philippina d. van H. Onckels- van Tilborgh Henricus Cornelis Josephus z. v. A. de Wit-de BontPetrus Christi- aan z. v. H. van Turnhout-Meeusen Jo hannes Hendrikus Wilhelmina z. v. H. C. v. d. Gouw-Mattheij Johanna d. v. M. v. Etten-Kouwelaar Arnolda d. v. D, in 't Veld-RosenbrandJohanna Antonia d. v. L. J. Pols-van HoorenWTilhelmina Maris d. v. G. Verschuren-Timmers. Ondertrouwd: A. J. Verduijn 18 j. en P. Schouten 21 j. Overleden: Nicolaas van Houten, wedn. van Cornelia Goossens 84j.;Gode- fridus Joosen 19 j. Johannes Brokx, wedn. v. Gerdina van Halder 74 j. BRAKEL, over de maand Maart. Geboren: Roelof z. v. W. v. Dalen en F. v. Dalen Gerritje d. v. G. v. Wij- gerden en G. Kooijman. Overleden: Elizabeth van Herwij nen 77 j. echtg. van Hendrik v. d. Bogerd Teuntje v. d. Linden 5 mnd. POEDEROOIJEN, over de maand Maart. Geboren: Huibert Gerrit z. v. J. v. d. Maas en E. v. Veen Gijsbert z. v. H. v. d. Maas en G. den HollanderDirk Antonie z, v. A. v. Ravenhorst en D. GORINCHEM, 10 April. Aangevoerd 387 koeien, nuchtere kalveren, 549 biggen, 184 overloopers. Men besteedde voor kalf koeien f 350 a f 420, melkkoeien f 250 a f 330, kalf- vaarzen f120 a f 240, pinken f60 a f130, guiste vaarzen f180 a f 230, nuch tere kalveren f af overloopers f30 a f60, biggen f 15 a f30. ROTTERDAM, 11 April. Aanvoer 213 paarden, 9 veulens, 1791 magere en 823 vette runderen, 300 vette kalveren, 2050 nuchtere kalveren, 102 graskalveren, 101 schapen of lammeren, 340 biggen, 4 bokken of geiten, 0 ezel, 36 overloopers. Prijzen per K.G.koeien 4570 ct., ossen 45—65 ct., stieren 42g—57J ct., kalveren 60105 ct. Melkkoeien f 275 a f 500, kalikoeten f325 a f525, stieren f225 k f475, pinken f175 k f'300, graskalveren f75 a f 150, vaarzen f 200 f 350, werkpaar den f300 k f450, slachtpaarden f 120 f 200, hitten f 200 f 350, nuchtere kal veren f 25 a f 40, slachtkalveren f 16 f 25, biggen f 17 a f 28, overloopers f 30 f 45. De Rotterdamscke eierveiling, Op de heden in ons Veilingslokaal, Delft- schestraat 43, gehouden Veiling, werden de volgende prijzen besteed Kipeieren f 5.10—f 8.85 Eendeieren f 8.05f 8 35 Ganseieren f 15.00f29.00 Aanvoer 455000 stuks. Z ALT-BOMMEL, 11 April. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd 168 biggen, prijs f 15 a f25; 48000 eieren, prijs 6 a 8 ct. p. st. 540 K.G. boter, prijs per K.G. room boter fl.25, boerenboter fl.20 a fl.30. 's BOSCH, 12 April. Op de veemarkt alhier werden heden aangevoerd 970 run deren, 50 zeugen, 500 biggen en 80 schapen. Er werd besteed voor: kalfkoeienf310 a f 450, kalfvaarzen f 250 a f 375, ma gere ossen en koeien f120 f 210, vette ossen en koeien le kw. 65, 2e kw. 55 ct. p. p., pinken f100 a f195, zeugen f105 k f 150, biggen f3 A f 3,25 p. w. vette lammeren f 20 a f 32. Kantongerecht te Hensden. Uitspraak 7 April 1922. JachtwetH. v. d. L., Haarsteeg, f20 of 10 d.A. C., B'broek, f3 of 2 d., verb, verkl. ArbeidswetD. B., W'dam, 2 maal f 3 of 2 maal 2 d. VisscherijwetJ. V., Az., Almkerk, f 3 of 2 d., bij niet uitl. wargaren f0.50 of 1 d. TrekhondenwetK. v, L., Wijk, f 0.50 of 1 d. BoterwetJ. B., Almkerk, A. C. H., J. J. O., A. B., A. V., allen te W'chem, C. P., A. P., J. d. K., allen te DeWerken c.a., ieder f3 of 2 d. Reglement WaterkeeringenF. d. B., Hoornaar, vrijspraak. Motor- en Rijwielregl. L. N., 's Gra- venhage, f 3 of 2 d. Prov. Wegenregl.G. v. d. N. W'chem, f2 of 1 d. 461 Sr.: J. V., W'chem, fl5 of 1 maand T.S. 427 Sr.G. v. B. Dussen, 1 m. T.S. met 1 jaar proeftijd; W. A. W., Aalburg, f 10 of 3 w. T.S. 455 Sr.: J. O., R'veer, f 25 of 20 d. 453 Sr.J. C. B., W'chem, f 10 of 5 d. A. W., idem, f5 of 3 d. Voertuig z. lichtW. v. d. N., Rijswijk, f3 of 2 d. Rijwiel z. licht: J. H. K., W'dam, f3 of 1 w. T.S. P. N., Heesbeen, vrijspraak A. H. v. d. K., Meeuwen, (3 maal) f3 en f 5 en f 10 of 2 d. en 3 d. en 5 d. M. S,, P. v. d. N., W. d. G., alien te Rijswijk, B. v. A. en G. P., DeWerken c. a., B. C. W., Capelle, H. d. B. en L. M. P. v. L., Almkerk, M. v. d. P., Heesbeen, A. R., Veen, ieder f 3 of 2 d. BINNENLAND. Een „millioencnjulfrouw". Een schier ongelooflijke geschiedenis is in Zelhem aan het daglicht gekomen. In dit dorpje heeft eenige jaren achtereen een zgn. »millioenenjuffrouw« tal van ingezetenen bedot. Het bleek n.l., dat deze ^juffrouw#, ondanks haar fabelachtigen rijkdom, gaarne gelden in ontvangst nam. Op alle manieren wist »zij« geld los te kloppen. Vandaag kan de kat één van de kinderen krabben, morgen kunt U zich in den vinger snijden of zich branden en hoe vlugger U er dan bij is hoe beter. De Kloosterbalsem werkt heerlijk verzachtend bij pijn, heelend en zuiverend bij wonden, voorkomt brandblaren, indien direct aan gewend, is jeukstillend, geneest uitslag, is onovertroffen als wrijf- middel bij rheumatiek etc. De Schaadt niet, bederft niet. bijt niet. Prijs per pot van 20 gram f 0.80,van±50 gram f 1.60, van ±100 gram f3.Eischt rooden band met onze hand- teekening L. I. AKKER, Rotterdam. Al om verkrijgbaar. Dezer dagen kwam de ontknooping. Toevallig werd de politie in de zaak gemengd en de »juffrouw« bleek in werkelijkheid te zijn de te 's-Heerenberg gedomicilieerde boerenknecht L., die zich als vrouw verkleed had. Zoo groot is echter het vertrouwen in de »juffrouw«, dat de eenvoudige boertjes de verklaringen van burgemeester en politie als bedrog bestempelden. De Wjjzigiug der Arbeidswet. In het Voorloopig Verslag over de Wij ziging der Arbeidswet betuigden verschei dene leden er hun ernstige teleurstelling over, dat de minister na de krasse houding bij de interpellatie-Drion aangenomen, waar bij iedere reactie tegen den ^achturigen werkdag krachtig werd afgewezen, thans een wetsontwerp indient waarbij de acht urige arbeidsdag wordt aangetast. Verscheidene andere leden verdedigden de houding door den minister in deze aan - genomen. Zij gaven toe, dat de minister betrekkelijk snel van houding veranderd is, maar de toestand van onze industrie is ook snel achteruitgegaan. Ook andere leden betreurden het, dat achter het onderhavige wetsvoorstel politieke motieven worden gezocht. Naar hun oor deel berust het uitsluitend op zakelijke gronden. Verscheidene leden ontkenden, dat de voorgestelde wijzigingen urgent zijn en von den een overhaaste behandeling ongc- wenscht. Men is nog niet in de gelegenheid geweest, de Vakbonden te raadplegen. Verscheidene andere leden juichten het toe, dat de minister eindelijk het oor ge leend heeft aan de protesten van de industrie. Verscheidene leden zouden liever gezien hebben, dat de minister zich bepaald had tot de wijzigingen, in het vóórontwerp op genomen, waarbij de 45-urige arbeidstijd werd gehandhaafd, maar een arbeidsweek van 48 uur werd mogelijk gemaakt bij collectief contract. Verscheidene leden juichten echter het nieuwe denkbeeld toe, dat afwijkingen van eenige bepalingen van de Arbeidswet mo gelijk zullen worden gemaakt, wanneer werkgevers en werknemers in een bedrijf het over de wenschelijkheid van zoodanige afwijkingen eens zijn. Verscheidene leden achtten het een bezwaar, dat voor continu-bedrijven het drie ploegenstelsel met een 56-urige werk week voorloopig nog mogelijk zal worden gemaakt. Naar de »Volkskrant« uit goede bron verneemt, is, nu de commissie van rap porteurs uit de Tweede Kamer over de voorgestelde wijzigingen der Arbeidswet het Voorloopig Verslag heeft uitgebracht, onmiddellijk na Paschen de Memorie van Antwoord te verwachten, zoodat ria het reces het eerst met de behandeling van dit wetsontwerp kan begonnen worden. Staking hoogorenbedryf. Maandag is vrywel het geheele personeel van het hoogovenbedryf, met inbegrip van het personeel der aannemers van de diverse werken, in staking gegaan in verband met een door de directie ingestelde loonsver laging. Alleen enkele werklieden voor de ijzer constructies meest buitenlanders zijn aan het werk gebleven. Het geheele bedrijf ligt dus vrijwel stil. I worden sedert jaren met hel beste resultaat gebruikt tegen bloedarmoede, en daaruit voort- komende lichaamszwakte en hare gevolgen als bleekzucht, duize ligheid, rugpijn, lusteloosheid, voortdurende vermoeidheid, steeds terugkeerende hoofdpij- .nen en weinig eetlust. Zij vernieuwen het bloed, ver- I sterken het lichaam en geven het gelaat een gezonde frissche kleur. Een flacon ECHTE MIJNHARDT'S STAALTABLETTEN l is altijd voorzien van deze handteekening^ men lette bij koop hierop Verk. in flacon vanaf 90 ct. bij apoth. en alle drogisten. PHARM FABRIEK ZEIST.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1922 | | pagina 6