SENORIO de 10 cents sigaar, 3) Bi dl nr. Behoort een üoepl C. DE KEMP, Waterpoort, Heusden. SI UUTZEM Cu Baik. Rook ons SUCCESMERK, XABAZXJV Tei, lat. 482. Hinthamerstraat 24, 's-BOSCH, EER OM EER. IN GOUD EN ZILVER, Raamsdonksveer. BaUmcum's Sleeding Dl DIST! voer eiken stand. Uitgever: L. J. VEERMAN, Heusden. No. 4186. Zaterdag 29 April 1922, -.mc FEUILLETON. Reparatie-Inrichting. Land van altena Dit blad verschijnt WOENSDAG en ZATERDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden 1.25, en franco per post beschikt f 1.40. Afzonderlijke nummers 6 cent. Advertentiën van 16 regels 90 cent. Elke regel meer 15 cent. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdag- en Vrydagmorgen 10 uur ingewacht. samengesteld uit de edelste tabakken en hoogfijne kwaliteit. Groothandel in sigaren, sigaretten, tabak. BUITENLANDSCH OVERZICHT. Nadert de Entente haar einde? Uit de berichten der laatste dagen moet men wel tot de conclusie komen, dat zulks het geval is. De politiek van Lloyd George komt iede- ren dag in grooter contact met die van Poincaré. De politieke belangen van Enge land gaan lijnrecht in tegen die van Frank rijk. Tot heden heeft men de kloof tusschen de beide natie's telkens nog kunnen over bruggen, doch sinds Poincaré aan het be wind is gekomen, is dit moeilijk geworden. De jongste uitlatingen der beide bewinds mannen laat geen twijfel meer omtrent hunne bedoelingen. Het wordt steeds duide lijker, dat de Britsche Ministerpresident het vriendschapsverbond met Frankrijk, dat de ontwikkeling van een ruime en vreed zame Engelsche politiek in den weg staat, als een blok aan het been voelt. Engeland wil vrijen handel, herstel van de inter nationale financieele malaise en daartoe in de eerste plaats een politiek van tegemoet koming jegens Duitschland. Frankrijk wil daarentegen van geen verzoening en tege moetkoming weten, het verlangt schade loosstelling, financieel en economisch herstel en is gereed om Duitschland het mes op de keel te zetten en militaire maatregelen te nemen, als dit in Mei zijn verplichtingen niet nakomt en nalatig blijft de verplichte storting te doen. Het Britsche rijk wenscht vrede en is 70. XI. Den volgenden avond waren de salons van de woning van den graaf schitterend verlicht. Tal van rijtuigen stonden voor de breede deur geschaard. Aan den ingang der zalen bevond zich, overeenkomstig het gebruik, de gravio. Zij droeg een costuum van witte mouseline, waaraan een Montenegrijnsche sjerp was bevestigd. Om haar hals bevond zich een te Parijs vervaardigd snoer van turkoozen, die voorheen het gevest van den sabel van Peter II hadden versierd. Aan den pols van haar rechterhand schitterde een arm band met diamanten en smaragden bezet. Dat waren haar familiesieraden. De gravin was dezen avond betooverend schoon. De gasten bewonderden haar ten zeerste. Ondanks het onaangename bittere verleden kon zij niet nalaten een innerlijke vreugde te genieten. Zij zou weldra vrij zyn en deze gedachte gaf haar gelaat iets indrukwekkends, waardoor zij nog betoove- render scheen. Zonder wroeging, zonder hartzeer kon zij deze wereld, waarin zij zich thans bevond, vast besloten over alle hindernissen heen te stappen, die op den weg naar den vrede gevonden worden. Volgens sommige berichtgevers staan bijna alle delegatie's te Genua aan de zijde van Lloyd George. Frankrijk en Engeland staan sinds de conferentie te Genua geopend werd niet meer naast doch tegenover elkaar. Men kan dus bezwaarlijk meer van Geallieerden spreken. Tenzij Italië of de kleine Enterite ter elfder ure ingrijpt, is een breuk onver mijdelijk. Ook de houding der Russen levert ernstig gevaar voor de conferentie. De Russische voorstellen hebben slechts den lachlust der andere gedelegeerden opgewekt en dat Wortington Evans ze niet in behandeling heeft willen nemen, maar de commissie vergadering onmiddellijk heeft verdaagd, vindt algemeen instemming. Men kan ze niet ernstig nemen en acht verdere be sprekingen met de Russen hopeloos. Sommige gedelegeerden zijn van meening dat de Russen niet anders doen dan alle Oosterlingen bij onderhandelingen gewoon zijn. Hun wijze van optreden verschilt in wezen niet met dat der Turken. De verlaten. Zij had nooit van deze omgeving gehouden en gevoelde zich innig gelukkig, er zoo spoedig mogelijk uit te zijn. Maar met eenige ongerustheid ging zij de toe komst gemoet. Wat zou er van haar worden, ondanks het jaargeld, dat de graaf haar toekende Naar welk land moest zij zich begeven Zou Laurent haar volgen Zou zijn liefde, evenals dit soms bij zeer vele mannen het geval is, bekoelen Zij had er over nagedacht, zij wilde er niet verder over nadenken. In den beginne had de graaf haar steeds bij een valk vergeleken. Deze vergelijking kon juist genoemd worden. Zij was evenzoo wild en bloeddorstig. De overtuiging, dat Laurent haar beminde, het bewustzijn hem altijd te zullen toebe- hooren nam haar geest geheel in beslag. De graaf bevond zich weer in het midden der salon waar hij de gasten verwelkomde. Hij zag er zoo opgewekt uit, dat niemand kon bevroeden, wat er in zijn binnenste omging. Naarmate de tijd verstreek, gevoelde hij het leed, dat de scheiding van deze vrouw hem zou bezorgen. Hij beminde haar nog, om haar schoonheid, om de schoonheid, die zijn jaloezie zoo vermeerderde en hem zoo vaak pijnlijke gewaarwordingen had bezorgd. Ongeveer half elf werden de gesprekken levendiger. De graaf had zijn gasten ge waarschuwd, dat er niet zou gedanst worden. Hij had in een klein salon allen om zich vereenigd, die tot zyn beste vrienden be hoorden en met wie hij op een zeer ge- stemming te Genua is echter te zeer ge spannen, dan dat men een dergelijke tak- tiek zou kunnen verdragen. De Russische delegatie heeft het machtwoord van Worthington Evans beantwoord met de onderworpen aankondiging van nieuwe voorstellen. Doch ook daarvan wordt niet veel heil verwacht, daar Rakofski en Tajitsjerin reeds nadrukkelijk hebben verzekerd, dat zij aan zekere, voor de Geallieerden onaannemelijke beginselen, niet zullen laten tornen. Tsjit- sjerin schijnt alle verhoudingen uit het oog verloren te hebben. Hij is er van bewust dat Rusland, om weer op de been te komen, de hulp van de overige Euro- peesche landen niet ontberen kan, maar hij weet ook, dat de weg naar economisch herstel voor West- en Midden-Europa lang en moeilijk zal zijn als Rusland buitenge sloten blijft. Vandaar zijn veeleischendheid. Dat de gedelegeerden der verschillende landen er moedeloos onder worden, kan men zich voorstellen. Er werd reeds beweerd, dat Lloyd George den 2den Mei de conferentie reeds zou sluiten was dit werkelijk het geval geweest, dan zou men gerust van een totale mislukking der conferentie kun nen spreken. Mag men echter de laatste berichten gelooven, dan denkt hij hieraan niet. Lloyd George moet hebben verklaard, dat hij Genua niet zal verlaten, voor dat het werk van de conferentie is afgedaan. Als de Franschen zich zouden terug trekken, zou, volgens de Londensche bladen, Lloyd George naar Engeland terugkeeren om een nieuw votum van vertrouwen te verlangen en zou daarna de conferentie vermoedelijk worden voortgezet. Lloyd George heeft ook het formeele voorste) gedaan, dat de Opperste Raad onmiddellijk te Genua bijeen zal komen om de kwestie van het herstel en die betreffende de uit voering van het vredesverdrag te bespreken. Hij wil niet langer in de onzekerheid ge laten worden over hetgeen Frankrijk voor nemens is te doen na 31 Mei indien Duitschland vóór dien datum in gebreke gebleven is, zijn verplichtingen na te komen. De Kleine Entente zou deel moeten nemen aan de besprekingen. Lloyd George blijft vooral aandringen op de komst, van Poincaré te Genua. De Fransche ministerpresident blijft zich evenwel verontschuldigen met de afwezig heid van Millerand. Hij kan Parijs niet verlaten zoolang de reis van den president meenzamen voet stond. De graaf was zeer spraakzaam en iedereen luisterde gaarne naar hem. Toen hij oordeelde, dat alles gereed was voor zijn plan, sprak hij zeer minzaam tot een dame, die met een waaier en een glimlach op de lippen hem naderde sDe tijd schijnt u lang te duren niet waar, nu er niet gedanst wordt »Ja, wat hebben wij jegens u misdreven, dat u ons van dit genot berooft?» »Zou u het zoo graag willen weten Graag. Welnu, ik zal het u zeggen en dan zult ge my wellicht er dankbaar voor zijn. Ik heb niet gewild, dat er vanavond zou gedanst worden, omdat ik treurig gestemd ben.» »Wat is u dan overkomen »Mijn vrouw gaat mij morgen verlaten.» »Waar gaat mevrouw heen ïNaar Cettinje.c »Voor hoelang ïDat zou ik u niet kunnen zeggen.» »En gaat u niet mede ïBen ik mijn eigen heer en meester »Zij heeft mij er niet over gesproken, graaf. Misschien wilde zij zich voor hevige aandoeningen bewaren.» »Dat kan zijn» mompelde de graaf. Toen het gesprek uit was kwam de gravin er aan. >Wel mevrouw» sprak de dame, met wie de graaf het onderhoud had gehad »gaat u ons verlaten »Ja morgen.» der republiek niet geëindigd is. De Opper ste Raad zou dus alleen te Parijs kunnen samenkomen. Maar dat is niet hetgeen Lloyd George wenscht. Hij wil Poincaré te Genua zien en in onmiddellijk contact met de conferentie brengen. BUITENLAND. Ernstig oproer in een gevangenis. Driehonderd gevangenen van de acht tienhonderd, die zich in de centrale ge vangenis van Calcutta bevinden, hebben een poging gedaan om te ontsnappen. De bewakers schoten op hen, waardoor zes personen werden gedood en twaalf gewond. Hoewel de poorten der gevangenis terstond werden gesloten, wisten eenige gevangenen te ontkomen door over den hoogen muur te klimmen. Op bet oogenhlik zijn er nog 12 op vrije voeten. Gestort Kapitaal f55.000.000,- Reservefonds - 41.000.000,- f 96.000.000, AGENTSCHAP Telefoon No. 45, Kantooruren van 9-4. Zaterdags van 9-12. Handels- en Landbouwcredieten. Rekeningen-Courant. Deposito's. Effecten (uitsluitend soliede belegging). Coupons. Vreemd geld. Inschrijvingen Grootboek. Assurantiën. Reiscredietbrievenop 3600 betaalkantoren Administratie van vermogens. SAFE DEPOSIT INRICHTING (Brand- en inbraakrrye Lipskluis.) ZEÈR SCHERPE CON DITIE's. Indien gewenscht bediening aan huis. SPAARBANK. Spaarboekjes worden bij eerste storting gratis verstrekt. Nadere inlichtingen verschaft gaarne DE DIRECTIE. nDat zegt de graaf. In zijn plaats zou ik niet zoo kalm zijn.» Waarom niet?« »WeI, als ik, man zijnde, zoo'n schoone vrouw bezat, zou ik voor dieven bang zijn.» De graaf werd zenuwachtig. De gravin gaf glimlachend ten antwoord. »In Montenegro behoeft men voor niets bevreesd te zijn ïWas u dan al vroeg met de gevaren bekend ïlk kende ze reeds op tienjarigen leeftijd. De graaf gaf zijn vrouw een teeken op eenigen afstand van hem plaats te nemen. Tegelijkertijd kwam een Weensch bankier binnen, die denzelfden avond te Parijs was aangekomen. »Kijk eens aan 1» riep de graaf uit. »Sinds twee uren Parijzenaar,» gaf de bankier ten antwoord, sziet ge, dat men geen tijd mag verloren laten gaan. Ik heb op reis van u gehoord.» »Van wie?» «Door de couranten. Als uw leven nooit door iemand anders dan door dien mijnheer Gonenc, zoo heet hij toch, wordt bedreigd, zullen wij nog lang het voorrecht bezitten, waarde heer graaf, cm u in ons midden te zien.» ïEen vreemde geschiedenis,» zeide een officier, die achter de gravin stond. »Het is toch waar, dat er lafaards zijn.» *Dat schijnt zoo,» liet de graaf er op volgen. »En heeft u nimmermeer van dien held Oversfroomingen in Texas. Te Fort Worth, in den staat Texas, hebben sterke overstroomingen gewoed. De bevolking is voor een deel gevlucht. Vele menschen hebben een wijkplaats gezocht in hoornen of op huisdaken. Door het omslaan van een boot kwamen vijftien menschen om het leven. Brutale diefstal. Van Zondag op Maandag heeft te Ber lijn weer een brutale diefstal plaats gehad, een waardig voorbeeld van de toenemende criminaliteit te Berlijn. In een groot hotel hadden twee buiten- iaridsche dames een kamer betrokken. Des nachts werd een van haar wakker en zag nog juist de schim van een man verdwij nen, die naar het scheen slechts een lang zwart tricot aan had. Onmiddellijk wekte zij haar vriendin en greep de telefoon naast haar bed. Deze werkte echter niet, de leiding was doorgesneden. Daar de nachtelijke bezoeker de kamerdeur van buiten had afgesloten bij zijn vertrek, duurde het een geruimen tijd eer zij door alarm te maken, 't personeel gewekt hadden zoodat de dief genoeg gelegenheid had om zich uit de voeten te maken. Bij onderzoek bleek, dat de man uit een koffer voor ongeveer een millioen mark aan edelsteenen enz. had meegenomen. Er is een belooning uitgeloofd van 100.000 mark voor het terugbrengen van het gestolene. gehoord »Neen.« »Dat is grappig.» Terwyl hij dit zeide, keerde de gravin zich onmiddellijk om. aDaar doet ge wel aan, commandant, om iemand zoo te beschuldigen ïMevronw,» zeide de graaf, haar in de rede vallend. sMijn hemel mevrouw,» vervolgde de officier, sdat jongmensch heeft zich zeer te schande gemaakt »En onteerd,» vulde een dame aan. i>Dat wil zeggen,» liet de gravin er op volgen, »zoolang men de redenen niet weet, waarom hy weggebleven is »Welke redenen zouden er voor hem geweest zijn, om zich aan een eerlijk duel te onttrekken sWeet ik het? De graaf, die verstan diger is, zal het misschien wel weten.» Zij boog even het gelaat, om de oogen van den graaf te ontgaan. De aanwezigen raadden het, dat tusschen beiden een ge heim bestond. ïMoet ik het weten herhaalde de graaf vragend. »Waarom zou ik het weten mevrouw »Och graaf, ge weet zooveel andere moeielijk te doorgronden zaken.» »Wat wilt ge daarmede zeggen vroeg de graaf. NIEUWSBLAD ïoor list Lanti van Neusden en Altena, de Langstraat en de Bonelerwaard A JVaar het Fransch. Slot volgt.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1922 | | pagina 1