voor hel Land van fleusdeD en Allena, de Langstraat en da Bommelerwaari llo. 4188. Zatemsg 6 Mei Abdijsiroop ALS GIJ ot één a twee Firma Th. van wijck, H. van Herwaarden, Bijbels en Kerkboeken Tandartsen te Tilburg —TE WAALWIJK iederen Dinsdag van half 2tot3 uur Vrijdag 2 3 VOORJAARS-ARTIKM. VLECHTWERK IN HOTEL GERRIS „de Twee Kolommen". J. TH. COUWENBERG, Die hardnekkige morgenhoest WAALWIJK. Reusachtigs ?an L. J. VEERMAN, Botermarkt, HEISDEN. SMiSaSS zijn voortaan te consulteeren Ingang terzijde. BEHOORENDE BIJ HET Werk, ontspanning slaap. Werk, ontspanning pi slaap, van elk acht uren per dag, a'oen wonderen voor de gezondheid. Duizenden genieten echter veel te weinig slaap en besteden te weinig tijd aan ontspanning zij verstoren het evenwicht der lichamelijke gezonheid door overmatig werk. Overwjgrking overlaadt het bloed met afgewer" p stoffen en urinezuur. De nieren erspannen en verzwakt door hun strijd om een dusdanige hoeveel- et bloed te filtreeren. Dienten- doen zich verschijnselen voor als Turinekwalen, rheumatische pijnen, ^htige zwellingen, duizeligheid hoofd- vermoeid gevoel enz. r's Rugpijn Nieren Pillen geven de hulp, als de nieren verzwakt zijn. d gaande met een verstandige leef- vermijding van overwerking, laat bed gaan, zwaar verteerbare spijzen coholen door te zorgen voor de ge ontspanning en slaap versterken ir's Pillen de nieren en regelen zij de Zij doen de pijnlijke waarschuwingen nierzwakte verdwijnen en voorkomen ontwikkeling van rheumatiek, steen in nieren en blaas, waterzucht, ischias, - en blaasontsteking enz. Onthoud echter, dat als gij weder gezond t, gij moet trachten gezond te blijven nder geneesmiddelen. Iedere echte doos Foster's Rugpijn Nieren illen draagt de handteekening van James 'oster. Verkrijgbaar bij alle bekende irogisten fl.75 per doos. wor BUITENLAND. Bakkersstaking te Glasgow. Te Glasgow staken op het oogenblik 2000 bakkers. Zaterdag hebben dienten gevolge de huisvrouwen de bakkerswinkels belegerd, teneinde, zoover mogelijk, nog aan brood te komen en verder om meel in te slaan teneinde thuis te kunnen bakken. De broodvoorraad uit de heele stad was in een minimum van tijd uitverkocht. De sterkte ran het Roode Leger. Uit Kopenhagen wordt gemeld, dat, vo/gens de »Gotheborg Handelstidningcc de sovjetregeering een verordening heeft uit gevaardigd, waarin de sterkte van het roode leger in vredestijd bepaald wordt op twee en een half millioen en in oorlogstijd op vijt millioen. Die vijf millioen zouden dan nog worden aangevuld met twee millioen vrouwelijke vrijwilligers. o Een beroepsoplichter. De Fransche politie heeft weer de hand kunnen leggen op een brutalen dief, die telkens onder anderen naam de politie heeft een heele serie er zijn werk van maakte juwelierszaken af te zetten. De dief ging eenvoudig te werk. Kwam mijn heer, al dan niet baron of boscheigenaar, in een stad dan plaatste hij op een der banken een deposito van 1000 frs. om het vertrouwen te winnen. Vervolgens deed hij zijn inkoopen van ringen, hangers, oor bellen en daarmee gereed, vroeg hij zijn geld weer op en vertrok. Zoo ging het individu o.a. te Rijssel, Nantes, Lyon en Marseille te werk, totdat de politie hem dezer dagen te Nantes kon arresteeren. Het auto-engeluk ran den Koning ran Zweden. Door een Röntgen-opname is vastgesteld, dat het aan den koning van Zweden bij Baden-Baden overkomen auto-ongeval ernstige gevolgen heeft gehad. Men heeft de breuk van drie ribben en een bloeduitstorting in de borstholte geconstateerd. Zijn genezing zal geruimen tijd duren, zoodat zijn vertrek naar Zweden voorloopig is uitgesteld. Bom geworpen. Zondagavond, aan den vooravond van den 1-Meidag, is in een der hoofdstraten van Sofia een bom geworpen, waar door twee örsone» |edood en vele gewond Werdei De daier, vermoedelijk een com munis', wis' ontkomen. BINNENLAND. re inbraak te Koog a. d. Zaan. gpieAende de inbraak in het station der H. S. M. te Koog a. d. Zaan, meldt oipI nader, dat de brandkist is opgevischt if een der sloten van het Westzijderveld. #ij mderzoek bleek de inhoud onaange- r(*>d, zoodat het verloren geld, ongeveer ,4300 gulden, ook terecht is. Men vermoedt dat de dieven bij het vervoer een ongeluk hebben gehad en de brandkast in het water is getuimeld. Verduistering van f £3.000. Een commissionair in diamant, die op dracht had in het buitenland goederen te koopen voor een diamantfirma te Amster dam, kwam bij zijn lastgever terug met de mededeeling, dat hij het hem toever trouwde bedrag, groot f 63.000 niet kon teruggeven, omdat hij met het geld had gespeculeerd. De firma deed aangifte bij de politie. De commissionair is in verzekerde be waring gesteld. Ome molens. Niet minder dan acht molens in den Zegwaartpolder, het polderlandschap tus- Den Haag en Gouda, zullen binnenkort worden vervangen door molens met Diesel motoren. o Varkenspest. Te Barneveld heerscht de varkentpest in zoo ernstige mate, dat de Burgemeester aldaar openlijk heeft gewaarschuwd, om, bij aankoop dezer dieren, enz,, de uiterste voorzichtigheid te betrachten, ten einde verdere uitbreiding der gevreesde ziekte zoo mogelijk te voorkomen. Be Tabakswet. De Minister van Financiën brengt ter kennis van fabrikanten en importeurs van van tabaksfabrikanten, dat zij, indien zij een aangifte hebben ingediend ter beko ming van een bedrijfsvergunning volgens de Tabakswet (Stbl. 1921, no. 712) in afwachting dat hierop zal worden beschikt, thans door bemiddeling van de ontvangers der accijnzen hun aanvragen ter bekoming van zegels kunnen indienen op formulieren, die, evenals een toelichtende nota, kosteloos bij die ontvangers voor hen verkrijgbaar zijn gesteld. De Koniningin naar Orange 1 Men seint uit Parijs aan de N. R. Ct. De Figaro meldt als waarschijnlijk een bezoek van Koningin Wilhelmina aan Orarige in het volgend jaar. De koude. Van het vee dat j.l. Vrijdag in den om trek van Delft in de weide werd gebracht zyn vyf koeien, toebehoorende aan ver schillende landbouwers, tengevolge van de koude gestorven. Oer biggen dood. Men meldt dat in de provincie Groningen de meeste van de op de markten gekochte biggen spoedig stierven, men vermoedde aan de gevreesde pestziekte. Uit een onderzoek moet zijn gebleken, dat deze biggen zoogenaamde smokkeibiggen zijn, die om het gieren nabij de grens te voorkomen een verdoovingsmiddel krijgen ingegeven en eenige dagen nè, hun verhuizing sterven. —o Een kranige kerel. Op de houtzagerij der firma Gebr. v. Hoeken, te Leiden, had de 68-jarige nacht waker A. L. zich tijdens de rusturen tusschen zijn ronden op een hoop krullen in het ketelhuis ter rustte gelegd. Waar schijnlijk doordat er vuur bij de krullen is gekomen, vatten deze vlam en pakte de kleeren van den man. Deze stond direkt in lichtelaaie. Toen hij zich van zijn brandende kleeren had ontdaan, ging hij niet zijn deels ver koolden rug en handen eenige emmers water uit de nabije sloot scheppen om den brand te blusschen. Eerst toen hij over tuigd wos, dat er geen gevaar meer was te vreezen, ging hij naar huis met enkel een jasje over het naakte lichaam. Hij was overdekt met uiterst ernstige brand wonden aan borst, buik, rug en handen. Toen zijn ontstelde huisgenooten hem voor zoover het mogelijk was met olie hadden ingesmeerd en eenig goed aangetrokken, ging hij inplaats van met zijn dochters naar het ziekenhuis om hulp, weer naar zijn werk om zijn lamp te verzorgen en zich te overtuigen, dat geen brandgevaar meer aanwezig was. Eerst toen ging hij naar het ziekenhuis, waar hij voor de deur in elkander gezakt is. De dokter geeft een sprankje hoop om den kranigen ouden man te behouden, doch deze zal de eerste weken het gevaar nog niet te boven zijn. »Vad.« Een later bericht meldt dat L. is over leden. Naar Siberië. Een aantal Nederlandsche kolonisten, onder leiding van Ir. Rutgers, aan wien de sovjet-regeering concessies heeft ver leend tot ontginning van gronden en we deropbouw van fabrieken in de kolenvelden van Kosnitz in Siberië, zal naar de N. R. C. bericht, 12 Mei a.s. daarheen vertrek ken. Verkeer met Duitschland. Uit Duitschland mogen reizigers behalve in het kleine grensverkeer thans 20.000 mark aan betalingsmiddelen medenemen. Opgemerkt wordt nog, dat gouden en zilveren munten niet uit Duitschland mogen worden uitgevoerd. Reizigers, die meer dan 20 000 mark naar Duitschland medenemen, moeten hiervan aan het Duitsche grensstation kennis geven en van de aangifte een verklaring vragen, teneinde het niet in Duitschland verbruikte geld weder mee terug te kunnen nemen. Aangeteekend wordt dat buitenlandsch goud- en zilvergeld bij inwisseling in Duitsch land aanzienlijk minder opbrengt dan papier geld. Geielschapsbiljetten. Door de directie der Nederlandsche Spoor wegen is bepaald, dat gezelschapsbiljetten dezen zomer ook in de maanden Juli, Augustus en September afgegeven worden. o In kolendamp gestikt. Een ruim 60-jarig man is in zijn wo ning aan de Haarlemmer Houttuinen te Amsterdam door kolendamp bedwelmd. Een buurvrouw, die aan de woning geen gehoor kreeg, waarschuwde de politie, wel ke de deur forceerde. De kamer hing vol kolendamp. De man lag bedwelmd op bed. Het gelukte niet de levensgeesten op te wekken. o Geheimzinnige inbraak. Zondagmiddag is in een perceel in de Grenstraat 6 te Amsterdam op tot dusver onopgehelderde wijze ingebroken. De be woner van genoemd perceel, een zekere Agsteribbe, directeur van de daar gevestigde Beursbank, beeft Zondagmiddag, toen hij omstreeks 6 uur thuis kwam, bij de politie aangifte gedaan van de inbraak. Uit de brandkast waarvan de achterzijde was opengescheurd, is, naar de heer Agsteribbe aan de politie medeelde, een aanzienlijk bedrag ontvreemd. Zilveren sieraden, die zich in de brandkast bevonden, benevens eenige duizenden marken- en kronenbiljetten werden niet meegenomen. Er is voor ongeveer f 130.000 ontvreemd. Verschillende bewoners der Grensstraat, die door de politie gehoord zijn, hebben verklaard Zondag geen onraad bemerkt te hebben. De heer A. was bij negen maatschappijen tegen inbraak verzekerd. Marktberichten GORINCHEM, 1 Mei. Aangevoerd 675 koeien, 14 nuchtere kalveren, 919 biggen, 207 overloopers, 8 schapen, 20 lammeren. Men besteedde voor: kalf koeien f250 a f 350, melkkoeien f 250 a f 275, kalf- vaarzen f180 a f 250, pinken f120 a f180, guiste vaarzen f180 a f 220, nuch tere kalveren f8 a f 18, overloopers f 35 a f 60, biggen f 20 a f 35, schapen f 25 a f40, lammeren f7 a 12. ROTTERDAM, 2 Mei. Aanvoer 230 paarden, 5 veulens, 2064 magere en 854 vette runderen, 360 vette en graskalveren, 1281 nuchtere kalveren, 45 schapen of lammeren, 464 biggen, 38 overloopers en varkens, 12 bokken of geiten. Prijzen per K.G.koeien 4070 ct., ossen 40 70 ct., stieren 40 60 ct., kalveren 67|102^ ct. Melkkoeien f 275 a f 450, kalfkoeien f370 k f525, stieren f225 a f475, pinken f160 f275, graskalveren f a f vaarzen f 225 a f 325, werkpaar den f350 k f500, slachtpaarden f 100 a f 200, hitten f 200 k f 350, nuchtere kal veren f 25 f 40, slachtkalveren f 13 a f 18, biggen f 18 A f 30, overloopers f 30 f 50. De Rotterdarasche eierreiling. Op de heden in ons Veilingslokaal, Delft- schestraat 43, gehouden Veiling, werden de volgende prijzen besteed Kipeieren f 5.50f 8.50 Eendeieren f 7.00f 7 30 Aanvoer 325000 stuks. Z ALT-BOMMEL, 2 Mei. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd 240 biggen, prijs f 14 a f27; 42000 eieren, prijs 6 a 6| ct. p. st. 560 K.G. boter, prijs per K.G. room boter fl.20. 's BOSCH, 3 Mei. Op de veemarkt alhier werden heden aangevoerd 1234 run deren, 60 zeugen, 750 biggen en 300 schapen en lammeren. Er werd besteed voor kalfkoeien f310 a f 460, kalfvaarzen f 250 a f 385, ma gere ossen en koeien f100 a f 200, vette ossen en koeien le kw. 67|, 2e kw. 57| ct. p. p., pinken f90 a f175, zeugen f120 a f180, biggen f 3.25 f 3,75 p. w. schapen f 25 a f 35, jonge lammeren f 8 a f 11. ramus verdwynt als gij geregeld de Abdij siroop inneemt, want de is een wereldberoemd middel bij veronderde hoest, verwaar loosde verkoudheid, influen za, kinkhoest, bronchitis, asthma. Prijs per flacon van 230 gram f 190, van 550 gram f 3.60, van 1000 gram f 6.Hoe grooter flacon, hoe voordeeliger dus. Alom verkrijgbaar. Eischt rooden band met onze handteekening L. I. Akker, Rotterdam. Vraagt Uwen Leverancier Nederlandsch Fabrikaat van de Firma W. A- SPOOR Jr., Gulemborg. ongesteld zijt neem dan 's mor gens, 's middags en des avonds een weinig van de van ouds beroemde, geneeskrachtige 7, en gij zijt spoedig weer genezen. Betere en goedkoopere huis middelen bestaan er niet. Duizenden hebben er reeds baat door gevonden en zij zullen ook U helpen. De Wortelboer's Kruiden en Wor- telboer's Pillen verdrijven gal, slijm, koortsigheid, maag- en hoofdpijn, wekken de eet lust op, bevorderen de spijs- verteering, regelen den stoel gang, zuiveren het bloed, maag en ingewanden enz. Wortelboer's Kruiden 60 cent per pakje, Wortelboer's Pillen 60 cent per doos, drie doozen fl.70. Overal verkrijgbaar of direct van JACOBA MARIA WORTELBOER, te Oude-Pekela. Zending ge schiedt franco na ontvangst van het bedrag. Meubelmakerij en stoffeerderij Nieuwste Dessins Vitrages Alovernets Ondergordgnen Qvergordgnen Pluchettes Serge Ribstoffen Cretons Valgordijnen Linoleums Zeilen Cocos enz. Meubelmakerij en Tel. 131. Stoffeerderij. van Dames-, Heeren- en Ein derschoenwerk en aanver wante artikelen, zooals Groote doozen schoencrême vanaf 15 cent. Veters in alle soorten vanaf 1 cent per paar enz. enz. Voor reparatie werk wordt gerekend Heeren-zolen en hakken le kwaliteit f 3. Idem 2e f 2.50 Dames-zolen en hakken le kwaliteit f 2,50 Idem 2e f 2. Het beste adres IS en BLIJFT bij Engstraat 76 Heusden. in verschillende prijzen voorhanden in den boekhandel in maten 45, 60, 75, 90, 100, 120, 150 en 180 c.M. hooi Prikkel- en Gladden draad, Spijkers t Krammen, Spaden, Schoppen, Rieken alle andere Ijzerwaren. Minzaam aanbevelend, Telefoon No. 4, HEUSD BIJVOEGSEL Nieuwsblad POOR'S MOSTERD F'.Mljtt DRÓGE &V.RHIJN

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1922 | | pagina 5