SNIJBOONEN-MOLENS. I. C. MORTIER ZONEN. I ,/T WOONHUIS" de laagste Meubelmagazijnen ,,'T WOONHUIS" Bijbels en Kerkboeken A.Vos-v.Mersbergen PLUIM VËËVOGDËR FABRI EK A. J. VAN DEN AKKER Pelzerstr. o 65 Heusden. IJSMACHINES. I VLIEGENKASTEN. Eiken Slaapkamer f 290.—. Eiken Slaapkamer f 360.—. Reclame Huiskamer-Ameublement. Compleet f 150.—. f 32.— 6 STOELEN^ f 32.— enorm succes. 's-HERTOGEN BOSCH. Koperslagerij Lood- e& Zinkwerken Pontpeaaakerij. Wonden 2 G. VENNIX en HENDRIKS, Vughterstraat 46-48. Telefoon 922. van L. J. VEERMAN, Botermarkt, REISDEN Dit schrjnt door sommige werkgevers in de hand te worden gewerkt door den werknemers het verlof te geven, noodig om, dikwijls vrij ver, elders in de gemeente te gaan stempelen, terwijl het zelfs schijnt voor te komen, dat uitdrukkelijk dit verlof om te gaan stempelen door den pseudo- werklooze wordt toegestaan. Waar deze bedriegerijen ook hier ter stede door den Gem. Dienst voor werk loosheidsverzekering en Arbeidsbemiddeling opgespoord zijn, en tot heden alleen terug storting van het frauduleus ontvangene geëischt werd, zullen in den vervolge tegen bedrijvers van zoodanige bedriegerij van werkgevers- en werknemerszijde, zoo streng mogelijke maatregelen getroffen worden, een en ander op verzoek van voornoemden Officier van Justitie. Marktberichten. GORINCHEM,14 Aug. Aangevoerd 257 koeien, 9 nuchtere kalveren, 557 biggen, 263 overloopers. Men besteedde voor: kalf koeien f320 a f 410, melkkoeien t 290 a f 370, kalf- vaarzen f 250 a f 340, pinken f a f graskalveren f af nuch tere kalveren f 12 a f 24, overloopers f30 a f65, biggen f 18 a f30, ZALTBOMMEL, 15 Aug. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd: 150 biggen, prijs f 14 a f28; 12000 eieren, prijs 6 a 7 ct. p. st. 600 K.G. boter, prijs per K.G. room boter fl.35, boerenboter f 1.30 a fl.40. ROTTERDAM, 15 Aug. Aanvoer 205 paarden, 67 veulens, 1501 magere en 692 vette runderen, 525 vette kalveren, 253 nuchtere kalveren, 358 schapen of lam meren, 311 biggen, 8 bokken of geiten. Koeien f 0.35 a f 0.75 ossen f 0.45 a f 0.67Jstieren f 0.35 a f 0.57|kalveren f 0.42g a f 0.671, alles per halve kilo. Melkkoeien f 250 k f 450, kalfkoeien f325 k f490, stieren f165 k f480, pinken f135 k f260, graskalveren f40 A f 80, vaarzen f 235 f 340, werkpaar den f300 f450, slachtpaarden f100 f 200, hitten f 200 a f 350, nuchtere kal veren f 25 f 40, slachtkalveren f 16 f 21, biggen f 3 k f 3,75 per week, overloopers f35 Af 52, veulens f 40 a f60. De RoUerdamsche eitrveiling. Op de heden in ons Veilingslokaal, Delft schestraat 43, gehouden Veiling, werden de volgende prijzen besteed Kipeieren f 4.80f9.30 Aanvoer 175000 stuks. 's BOSCH, 16 Aug Op de veemarkt alhier werden heden aangevoerd 923 run deren, 46 zeugen, 750 biggen en 90 schapen en lammeren. Er werd besteed voor kalfkoeien f 250 a f 400, kalfvaarzen f 200 a f 300, ma gere ossen en koeien f 120 f 200, vette ossen en koeien le kw. 70, 2e kw. 62| ct. p. p., pinken f75 A f130, zeugen f130 k f 190, biggen f 3 25 kt 4.p. w. schapen f 20 a f 32, lammeren f 10 a f 28. Openbare vergadering van den Raad der gemeente VEEN op Don derdag 10 Aug. v.m. elf uur. Voorzitter de EdelAchtbare Heer R. J. van Doveren. Secretaris de WelEd. Heer J. Timmer mans. Aanwezigde heeren M. Smits, C. Schreuders, J. v. d. Pol, A. C. Vos en T. D. Jiskoot. Afwezig de heeren J. den Dekker en C. G. Timmermans. De Voorzitter opent de vergadering met gebed en verzoekt den Secretaris de notulen voor te lezen, die onveranderd worden goed gekeurd. Aan de orde isEen schrijven van den heer Bretveld, rijksveldwachter alhier, met verzoek aan den Raad om een woning voor hem te bouwen. Weth. Smits bepleit het nuttige om een rijksveldwachter in de gemeente te behouden, dus zou er voor zijn te trach- ten van het Rijk gedaan te krygen, dat dit een woning laat zetten. De Voorzitter maakt de opmerking, dat het Rijk wel geld geeft tegen 6 pCt. met bouwpremie, maar niet zelf bouwt. Velen zijn de bezwaren om woningen te zetten, gezien de gemeente-financiën, die geen zwaardere lasten toelaten. Het lid van der Pol zou er dan niet één maar meerdere, bijv. drie willen zetten, maar de financiën. Het lid Jiskoot voelt er veel voor om een huis te zetten, en vraagt of dan alles altijd hier maar moet afstuiten op finan- cieele bezwaren. De oude Raad had den naam nooit iets te durven, maar deze Raad toont aan hetzelfde euvel te lijden. De Voorzitter stelt voor het adres van den heer Bretveld aan te houden tot een volgende vergadering, aangezien op ditzelfde tijdstip de zaak van den rijksveldwachter diende voor den kantonrechter. Aldus wordt besloten. 2e. Een verzoek van verscheidene be- 1 woners van het benedeneind, waarin wordt aangedrongen op betere watervoorziening, in aanmerking genomen het niet denkbeel dige brandgevaar, dat hier bestaat. Weth. Smits vraagt of het niet doenlijk is, den sloot aan den buitenkant van den dijk te voeden met water uit de Maas door potten te leggen. Het bezwaar hier tegen is voornamelijk gelegen inlaag water. De bestaande brandput te doen reparee- ren of een anderen te maken kost te veel en baart na eenige jaren toch weer teleur stelling, dus zou afdoende pas helpen een gegraven put. Maar aangezien er sprake is voor een inlaatsluis voor de polders van Veen en Wijk (die zaak is nog steeds han gende) zou dit werk na uitvoering het middel zijn tot voldoende waarborg tegen brand gevaar. Ten slotte besloot de Raad, om aan het ver zoek der onderteekenaars tegemoet te ko men, dat getracht zal worden een pomp voor een jaar te huren. 3e. Hierna komt in behandeling een adres van den heer Poot, veearts te Andel, met verzoek om subsidie, daar hij zich achter gesteld acht bij andere collega's. Mocht het onverhoopt niet worden toe gestaan, dan zal hy zich genoodzaakt zien, voortaan meer in rekening te moeten bren gen. Aangezien Veen behoort tot den vee kring Heusden en daaraan gebonden is tot 1929, het laatste jaar betaalde deze gemeente nog f 10 als aandeel in de kosten van dezen veekring, wordt voorgesteld niet op dit adres in te gaan. Ondertusschen wordt ook nog gewezen op 's heeren Poot's ontactische uitlating betreffende tariefverhooging bij niet verlee ning van subsidie. Ten 4e is aan de orde een voorstel van schipper de Visser, domicilie hebbende alhier, om de helft van zijn aanslag 1921'22 te voldoen, daar hij veel te hoog is aan geslagen. Bij niet aanneming daarvan moet men maar tot vervolging overgaan. Aangezien de kosten van inbeslagname wegens ligdagen en bijkomstigheden zeer groot zouden kunnen worden, wordt voorgesteld met de aangeboden regeling accoord te gaan en aan te nemen de som van f 66.67, Aldus wordt besloten. 5e Afgekomen is het Kon. Besl. dat de heffiing ad 6 pCt. van den Hoofd. Omslag is goedgekeurd, dus kan de belastingbetaler al vast rekenen om diep in den zak te tasten. 6e Voorgelezen wordt het Provinciaal bijblad, waaruit blijk, dat opnieuw opgave moet worden gedaan van leden voor het college van zetters. De aftredende leden zijn W. Verzijl en J. van Andel. Opgegeven worden de heeren Smits, Vos, J. van Andel en J. van der Pol. Thans komt aan de orde achtergebleven schoolgeld f 1.40, hondenbelasting van ver leden jaar f 26 en van dit jaar f 10 met algemeene stemmen wordt besloten, deze aanslagen oninbaar te verklaren. Hierna een schrijven van de Hanzebank met verzoek om antwoord op de toegestane credietverleening. Wordt besloten eerst te schrijven aan de notarissen Knook en van Gendt en daarna antwoorden aan de Hanzebank. Tenslotte overlegging gemeenterekening met in ontvangsten f 2525571g en in uit gaven f 2161428 zijnde een batig saldo van f3641.43j. Hierin is begrepen de op brengst der O.W. belasting zoodat feitelijk het batig slot is ruim f 200. Staande de vergadering verzoekt de Secre taris verlof van 16 tot 31 Aug. wat met algemeene stemmen wordt toegestaan. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de Voorzitter deze vergadering. BINNENLAND. Een doodeltyk ongeluk b(j het boksen. Zondag hebben in het Circusgebouw te Scheveningen bokswedstrijden plaatsgehad. Op het programma stond o.m. een partij tusschen de amateurs Hyzelendoorn en D. Romme, uit Rotterdam. Reeds in de eerste ronde van dit gevecht bleek, dat Hyzelen doorn veel sterker was dan zijn tegen stander en in de tweede ronde viel Romme bewusteloos neer. Hij werd naar het zieken huis gebrachj, waar hij Zondagavond is overleden. Nader meldt men, dat volgens het door dr. J. H. W. van Ophuysen ingestelde medische onderzoek Romme's dood een gevolg zou zijn van zyn val in den ring. Komkommers niets waard, Een tuiuder in het Westland ontving voor 10 kisten komkommers, ieder van 40 stuks op de veiling 2 cis. per kist, die hem 3 ets. aan huur kostte, zoodat hij behalve de veilingskosten en productie kosten 1 ct. per kist verloor. Een geheel waardeloos product is op die manier nog voordeeliger Uit de Betuwe schrijft men Het appelen- en perengewas in de Betuwe zal dit jaar niets te wenschen overlaten de vooruitzichten betreffende den oogst van het hard fruit zijn zeer gunstig, en het beschot mag gerust buitengewoon genoemd worden. De pryzen, die op het hout wer den gegeven bij publieken verkoop, varieeren van 3 tot 6 cent naar schatting. Door een auto aangereden. Een doofstomme man, die op den weg aan het Apeldoornsche kanaal te Hattum liep, is door een auto van den heer L. H. Daendels bij ongeluk aangereden, als gevolg waarvan hij zijn been en een arm brak. Per auto heeft den heer D. den ongeluk kige naar huis vervoerd. het baden verdronken. Bij het baden zyn nabij Spiekeroog de 11-jarige R. F. en de 12-jarige S. F., twee kinderen uit een gezin verdronken. De ex-Kroonprins. Wolff bevestigt, dat de ex-Kroonprins aan de Duitsche autoriteiten verzocht heeft zich weer in Duitschland te mogen vesti gen. De jongste gebeurtenissen (in de eerste plaats de moord op Rathenau), die een zekere opwinding van openbare mee ning tengevolge hadden, hebben de Kroon prins echter tot het besluit gebracht, om zijn plannen tot terugkeer in Duitschland in geen geval aanleiding zou mogen geven tot openbare bespreking of onaangenaam heden. o Levensgevaarlijke verwonding. Men meldt uit Sliedrecht aan »De Rott.« Zondag heeft de 45-jarige D. de P., die onder den invloed van sterken drank ver keerde, na verschillende ruiten te hebben ingeslagen, een zekere V. een klap tegen het hoofd gegeven. De 18-jarige zoon van V. heeft daarna met een broodmes P. in de linkerzijde gestoken. Hevig bloedend zakte de man in elkaar. Per brancard is hij naar het ziekenhuis vervoerd, waar hij is geopereerd. Zijn toestand is levensge vaarlijk. De dader is naar Dordrecht over gebracht. Al te gexellig. Bewoners der Delistraat in Den Haag hebben bij den Raad geklaagd over den last en het lawaai welke een kennel van pl.m. 122 keeshonden oplevert, welke een bewoonster in de Riouwstraat houdt. Zij verzoekt de tusschenkomst van dit college. Professor-Straatmuzikant. Te Roermond vertoeven eenige Hon- gaarsche violisten. De leider is professor van het conservatorium te Praagzijn drie dochters vergezellen hem. Zij vormen met hun kwartet een straatstrijkje, dat heel wat ophaalt. o H i' Hoogstraat A 7 8 GORINCHEM. ALS STEEDS NOTEERT 2-persoons. 1 Spiegelkast, 1 Waschtafel, 1 Nachtkast, 1 Ledikant, 1 Tafel 2 stoelen. 2-persoons. 1 Spiegelkast 1 Waschcomode, 1 Nachtkast, 1 Ledikant, 1 Tafel 2 stoelen. 1 Buffet (geslepen Spiegels), 1 Tafel 6 Stoelen (met leerdoek bekleed) met leerdoek bekleed, met zij-sporten. Deze stoelen zyn van zeer solide constructie, vervaardigd van prima Beukenhout, eiken kleur gebeitst en goed gestoffeerd. Bijzonder geschikt voor Huiskamer, Kantoor, Café's e. c. Met deze stoelen hebben wij dan ook WILT U dus 6 mooie en solide Stoelen voor weinig geld PROFITEERT hier dan van. BELEEFD AANBEVELEND. in verschillende prijzen voorhanden in den boekhandel tengevolge van doorliggen, smetten en jeuken bij kinderen, brand-, snij- en vervuilde won den, winderhanden en -voeten gesprongen lippen, ruwe huid, huidverschilvering, kloven, barsten, zweren, open beenen, pijnlijk bloedende in- en uit wendige aambeien geneest men met Wortelboer's Zalf van Jacoba Maria Wortelboer. Verkrijgbaar A 75 cent bij de verkoopers van Wortel boer's Artikelen. In de van ouds bekende Zaak van W. 112 - HEUSDEN, zijn verkrijgbaar alle soorten fijne sigaren en Sigaretten, van de duurste tot de goedkoopste soorten. Aanbevolen merken: VELASQUES. SENORITAS. CHIC. IDEAL. ROYAL. VUELTA. IMPERATOR. Het Seriemerk KAREL DE STOUTE NESTOR (Vorsten landen Sigaar.) Rookt het merk WEGWIJZERS. Alle soorten fijne sigaretten, een pracht-collectie HOUTEN PIJPEN. Aanbevelend, ALS BOVEN. I >e van ouda bekende VAN Vught (N.-Br.) Telefoon 27 Bekroond op verschillende Pluimveetentoonstellingen. Levert U prima waar aan de laagst mogelijke prijzen. Vraagt zoo spoedig mogelijk bemonsterde offerte. Op elke plaats kaa een soliede wederverkooper worden aangesteld. 19 j> 2 n heele f 10. Het mooiste, best geredigeerde en meest uitgebreide geïllustreerde Nederlandsche weekbladgeheel uitgevoerd in koperdiepdruk. Degelijke en boeiende lectuur van vaste medewerkers. Fraaie, artistiek uitgevoerde afbeeldingen op elk gebied. Talrijke aantrekkelijke rubrieken waaronder die van novellen- en fotowedstrijden, waaraan verbonden fraaie prij- - Kinderafdeeling met de bekende prijsraadsels. zen. h is het toonaangevende Weekblad van de Geïllustreerde Nederlandsche Pers. sPANORAMAt want de 1 ets. 2 ligt onder ieders bereik, prijs is slechts 1 - ets. per weekper 3 maanden f 2.25 per week ïPanorama® is het weekblad dat het minst in prijs verhoogd is. Abonnementen op nPanoramac worden aangenomen door den Boekhandel, de Agenten en door A. W. Sijthoff's Uitgevers-Maatschappij te Leiden. PENDEL- F fi. Richters Niet franco. 50 K.G. 25 K.G. v./d. AKKER's Ochtendvoer 30 pCt. eiwet en vet Gem. voer no. 1 met gebroken mais Gem. Duivenvoer met gebroken mais Gemalen versche beenderen met vleesch, bederf vrij Grit van gebroken Oesterschelpen Verder in voorraadkleine duivenboonen, duivenwikken, hennepzaad en alle andere soorten granen, zaden en krachtvoeders. Levering netto gewicht, zakken worden tegen 20 cent in rekening gebracht. Zending rembours. Wederverkoopers en Pluimveevereenigingen genieten korting. - 8.50 - 7.50 -12.— -12.50 - 4.- f5.10 -4.35 -3.85 -6.10 -6.35 -2 25 P ANO 17 17

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1922 | | pagina 6