m iet Laai m Beusden I en Mm, ie Langstraat en ie J. ELEKAN A.Vos-v.Mersbergen RHEUMATIEK Kunsttanden Ouderavonden BaMmaau's Kleading BS BESTS voor elkea stand. 'S-HERTODENBQSCH. P E L T E R IJ E N. Fa. Wed. N. v. WELL. Bommelerwaard. mo. 4230. vrijdag 29 September ©©mmeiisit. C. BOUMAN, Pelzerstr. o 65 Heusden. Koperslagerij Looi- @a Zinkwerken Pompeamaksrij. o.a. VOSSEN in alle genres. Bont kragen en Moffen, Enz. DAMES- EN KINDERMANTELS, Nieuwe Hollandsche Maatjesharing, P. C. Klugt OS. URINEZUUR EN DE NIEREN. if Rechtskundig Adviseur, Havenstraat 5 Behandeling geheel pijnloos. Spreekuren 9-4, KLAAS DE VRIES Grootestraat 89—91. WAALWIJK. behoorende bij het Ovenuiug urinezuur is de weraenjae »orzaak van rheumatiek, ischias en spit, *n het kan zoowel de oorzaak als het ge volg zijn van nierzwakte. Zware, moeilijk "■verteerbare spijzen, alcohol, overwerking sn nadeelige gewoonten leiden tot de vor- ■ming van een dusdanige hoeveelheid van rlit vergift, dat de nieren overweldigd wor den door de overspanning om het uit het Moed te filtreeren. Voorzorgen en matigheid verminderen de hoeveelheid urinezuur, vergemakkelijken de taak der nieren en voorkomen, dat niet- «efiltreerd urinezuur zich in de aderen, spieren, zenuwen en gewrichten afzet en kristaliseert. Deze voorbehoedende maat regelen kunnen worden aangevuld door tijdige versterking van de nieren door Fos ter's Rugpijn Nieren Pillen. Dit speciale xiiergeneesmiddel verschaft succes, zelfs in gevorderde gevallen van nieraandoening en -verschijnselen als rheumatiek, steen, spit, ischias, niergruis, nierwaterzucht, nier- en blaasontsteking, en urinezuur-vergiftiging. Foster's Rugpijn Nieren Pillen werken niet op de ingewanden, doch louter op de nieren en blaas. Antiseptisch, voorbehoe dend en genezend, wordt dit niergenees- iniddel alom aanbevolen als gevolg van de uitmuntende resultaten die men ermede behaalde, Verkrijgbaar bij alle bekende drogisten k 1.75 per doos. BUITENLAND. hondmijnen uit de oudheid. Uit Rhodesia komt er een bericht, dat de geheele belanghebbende geleerde wereld in gang zal zetten over de kwestie »wie de goudmijnen van Rhodesia in de Oudheid hebben geëxploiteerde. Een der tegenwoor dige arbeiders opende een der oudste ge deelten van het mijngebied, en struikelde over het skelet van een menschelijk wezen, dat een steenen hamer vasthield. De streek heet Gwandadit Gwanda-skelet is het eerste dat er gevonden wordt in een mijn van den oertijd. De tegenwoordige mijn lag maar twintig voet onder de volgestorte oude mijn. De schedel is reeds opgezon den naar sir Arthur Keith te Londen. Men "hoopt het geheele skelet, waarvan nog een gedeelte in den grond zit, gaaf te voorschijn te kunnen brengen. De eigenaar van de mijn heeft al het werk in de omgeving van de vindplaats laten stopzetten, met de opdracht alles te laten, zooals het is, voor het geval er ge leerden mocht komen opdagen, die alles nader in oogensehouw zouden willen nemen. Volgens zijn zeggen is het een skelet van eeh man, die in zittende houding aan het werk was met een steenen hamer. Of die mynwerker uit de oudheid is plotseling gestorven, óf hij is door een instorting ge dood. Een aauslag. De Poolsche bladen vernemen uit Mos kou dat de bolsjewistische volkscommissaris voor binnenlandsche zaken, Dzirjinsky, de vroegere president der Tsjeka, op 21 dezer te Moskou is vermoord. De aanslag was goed voorbereid en werd gepleegd op een oogenblik dat de beruchte dictator in de heilige meening verkeerde dat hij volkomen veilig was. Nader bijzonderheden omtrent den moord ontbreken nog. De »Kurjer In- formacyjng« merkt naar aanleiding van dezen moord op, dat het gezag der sowjet- regeering in Rusland niet zoo hecht blykt te zijn als men algemeen wel aanneemt. Steeds duidelijker wordt het hoe zwak de positie der sowjet-regeering is en ondanks allen schijn moet men rekening houden met de mogelijheid van haar spoedigen val. o De vereeniging der Duitsche socialisten. Met een groote meerderheid heeft de Partijdag der Duitsche onafhankelijke so cialisten Zaterdag besloten over te gaan tot de vereeniging met de meerderheids socialisten. Het voorstel van Crispen om tot samensmelting over te gaan, werd aan-1 genomen met 192 tegen 9 stemmen. Ook dr. Rosenfeld, die aanvankelijk een heftig tegenstander was van de samensmelting, heeft besloten zich er bij neer te leggen. Met een driewerf hoera op de vereenigde socialistische partij sloot Dittmann de ver gadering. o Griekenland en Tbraclé. Generaal Popoelos is benoemd tot gou verneur van Oost-Thracië., Eftaxias, de minister van financiën, heeft verklaard, dat de regeering nimmer zal toestemmen in het verlies van Thracië. Volgens een mededeeling van het mini sterie van hulpverleening bedraagt het aan tal vluchtelingen uit Klein-Azië die in Griekenland zijn, 220.115. Men verwacht er nog meer in den loop van de week. o De vlucht uit Ccnstautinapel. Mevrouw Harington n de vrouwen van 16 andere hoofdofficieren zijn vertrokken. De overige officiersvrouwen gaan heden. Tal van bekende plaatselijke journalisten en ongeveer 10.000 Grieken hebben om paspoorten verzocht. De Grieksche militaire zending is gisteren vertrokken. De wensch eener vrouw. Op een gerechtszitting te New-York had mevr. Donegan beweerd, dat haar man al zijn geld naar den duivel hielp met het drinken van whisky, zoodat hij driemaal per week in volslagen staat van dronken schap verkeerde. Zij richtte ten slotte den volgenden wensch tot den rechter U moest mijn man naar buiten bren gen en hem daar neerschieten. De magistraat antwoordde, dat, ingeval hij dit vreemdsoortig verzoek inwilligde, een zoo groot aantal vrouwen hem zouden komen smeeken om haar man dood te schieten, dat hij gedwongen zou zijn ver schillende nieuwe munitiefabrieken te stich ten, om er de noodige kogels te doen ver vaardigen. o Eeu ramp te Stockholm. De Parijsche bladen bevatten een tele gram uit Stockholm, meldende, dat het bovenste deel van den bergrand ten noor den van de douaneloodsen is ingestort. Er werden verscheiden gebouwen, o.a. hotels en fabrieken, geheel bedolven. Er moeten honderden slachtoffers zijn. Het Finsche lichtschip »Storbtrotten«, dat gestationneerd lag ter hoogte van Aalandehaf, tusschen de Zweedsche kust en de Aaland eilanden, is in de lucht ge vlogen door een mijn, die de matrozen in volle zee hadden opgepikt en langszij ge bracht van het lichtschip. Men weet nog niet, hoe veel menschenlevens er te be treuren zijn op de bemanning van tien koppen,-, want er zijn twee binnengekomen, waarvan het van 9 |(en het andere fan 5 dooden. Memané om hen te Benn^ Swim uit New-Br i§cn. nswick, die zyn lief; -e vermoorddetoen j een anderen man htSiwde ziet de voltreki ng van zijn I doodvonnis I hij —Ik opgeschort. Dezer dagen zou opge t, agen worden, en keek op zijn I verzoek t<oe bij het bouwen van het schavot. Toen het geval »zoover« komen was, kon de retchter niemand vindeo, die Benny wilde ophangen. Feitelyk had de rechter het toen zelf moeten doen, maar de dokter gaf hem e n briefje, dat hij te zenuwach tig was. Toen werd Benny maar weer terug gevoerd naar zyn cel. •an het departeme t van justitie is bericht gekomen, dat men het den 6en October nog eens moet probee en. elegraramenaan deze hoven gebracht werd, strookt ene spreekt tevens met de hartelijke betrekkingen, welke tusschen Nederland en de drie andere Staten worden onderhouden en met het belang deze te bevestigen. Voor den Staat der Nederlanden vloeien uit deze bezoeken geen andere kosten voort dan eenige uitgaven wegens onderscheidingen en tijdelijke versterking van het personeel der betrokken legaties*. o De tusschenhandel maakt het duur! Een aantal Zeeuwsche boeren hebben voor gezamenlijke rekening een schuit met aardappelen naar Den Haag gezonden, ten einde deze te brengen van den producent dadelijk aan den consument, in verband met de huns inziens te groote winsten, die de tusschenhandel maakt. Het is de be doeling deze wijze van handelen voor te zetten. Een 100-tal wagens worden ook nog verwacht. BINNENLAND. Bezoek van de Koningin. Het jaarlijksch bezoek van de Koningin aan Amsterdam, dat in het voorjaar moest worden uitgesteld wegens het overlijden van de moeder van den Prins, is thans bepaald op Maandag 30 October en volgende dagen. De reis der Koningin naar Scandinavië. Op de vragen van het Tweede Kamerlid den heer Van Ravensteijn heeft de minister van Buitenlandsche Zaken het volgende geantwoord »De minister heaft II. M. du Koningin op de reis naar de hoven van Kopenhagen, Stockholm en Christiania vergezeld in ver band met het officieel karakter van het bezoek, en met de omstandigheid, dat bij het bezoek van den Koningin van Denemarken aan H. M. de Koningin in 1914 ook de Deensche minister van buitenlandsche zaken tegenwoordig was. Het bezoek, dat door H. M. de Koningin Het ruien der kippen. De ^Boerderij* bevat een artikel over het ruien bij hoenders, waaraan wij het volgende ontleenen Omdat de kippen in den ruitijd niet leggen, en weinig aantrekkelijks hebben, worden ze in den regel verwaarloosd en duurt deze periode langer dan noodzakelijk is. In dezen tijd moeten de dieren niet slechter gevoerd worden dan in den tijd, dat ze volop leggen. Voor de vorming van veeren is veel eiwit noodig, zoodat het verstandig is, om in dezen tijd dage lijks ook een portie goed ochtendvoer te geven. Dit kan men droog of als een kruimelige massa met lauw water aange maakt, toedienen. Daarbij moeten ze na tuurlijk het noodige zaad hebben, is de toediening van vethoudende zaden in den gewonen tijd niet aan te raden omdat de dieren er te gauw vet van worden, in den ruitijd is dat wat anders. Vet is nl. een goede warmteproducent. Daarom is het toedienen van zonnebloempitten of wat hennepzaad in dezen tijd zeer aan te raden. Het geven van wat zwavel door het ochtendvoer is ook niet kwaad. Het be vordert het sneller verloop van het ruien. Het Regeeringgjubileum rau de Koningin 1 Er bestaan in zangerskringen groote plannen om de Koningin ter gelegenheid van Haar 25-jarig Regeeringsjubileum een zeer bijzondere hulde te brengen. Men wil nl. oen greote aubade geven. Het aubade comité te Amsterdam, voorzitter de heer A. J. de Haan, secretaris de heer M. Degen, heeft reeds een paar keer verga derd en zich met de autoriteiten in ver binding gesteld. Bij het huwelijk van de koningin en de geboorte van prinses Juliana heeft het aubade-comité zich evenmin onbetuigd gelaten. Men denkt nu 10 k 12.000 zangers, zangeressen, kinderen en muziekvereeni- gingen bijeen te brengen, die vermoedelijk een cantate zullen uitvoeren. Vermoedelijk zal de heer H, J. den Hertog deze groote uitvoering leiden. Het voorbeeld van het buitenland. In Zuid-Afrika heeft de Volksraad onder oppositie van de arbeidersleden, die bezwaar hadden tegen ^inmenging van buiten, die der regeering zou voorschrijven, hoe de regeeringszaken te leiden,* een voorstel aangenomen tot benoeming van een onpar tijdig lichaam, dat de staatsuitgaven de revue zal laten passeeren en aan de regeering adviezen zal uitbrengen, die tot bezuiniging moeten leiden. AlgemHandelsblad van 21-7-'22). o Bezuiniging. Bij Kon. besl. is bepaald, dat de vacature van kantonrechter te Schagen, opengevallen door de benoeming tot andere functien van mr. S. Meihuizen, niet zal worden vervuld; en zijn aan mr. D. Bastert, kantonrechter te Alkmaar, de werkzaamheden opgedragen van kantonrechter te Schagen. Spoorloos verdwenen. Eenige dagen geleden is iemand uit Purmerend als begeleider van een zending vee naar Frankrijk vertrokken. Hij schijnt niet op de plaats van bestemming te zijn aangekomen. Familieleden hebben getracht hem op te sporen, doch zonder resultaat. Men vreest, dat hem een ongeluk is overkomen. o moordaanslag. Maandagavond vervoegde zich bij de winkelierster Meessen teKunrade, bij Heerlen, een Duitscher, die om een pakje cigaretten vroeg, dat de vrouw hem verstrekte. Opeens viel hij toen de vrouw aanhij stopte haar eerst een prop in den mond en bracht haar vervolgens een steek toe. De vrouw verloor het bewustzijn, en de man stal alle kost baarheden uit het huis, waarna hij de vlucht nam. Buren, die na eenigen tijd langs den winkel kwamen, vonden de vrouw be wusteloos in een grooten plas bloed liggen. Onmiddellijk werd de politie te Voerendaal gewaarschuwd, die dadelijk een onderzoek instelde, echter zonder resultaat. De toe stand van de vrouw is zeer ernstig. o Nederlanders uit Smyrna. Blijkens bij het departement van Buiten landsche Zaken ingekomen telegrafisch bericht, is het stoomschip »Deucalion,« van de Kon. Stoomboot Mij., op 24 dezer te Constantinopel aangekomen met den waar- nemenden consulgeneraal en omstreeks 150 leden van de Nederlandsche kolonie te Smyrna aan boord. De gezondheidstoestand van dezen liet niet te wenschen over. o- Behandeling van PROCEDURES bij RECHT BANK enKANTONGERECHT, ERFENIS- en HUURaange- legenheden. CONTRACTEN, REQUESTEN enz. enz. Billyke Conditiën. In de van ouds bekende Zaak van W. 112 - HEUSDEN", zijn verkrijgbaar alle soorten fijne sigaren en Sigaretten, van de duurste tot de goedkoopste soorten. Aanbevolen merken: YELASQUES. SENORITAS. CHIC. IDEAL. ROYAL. YUELTA. IMPERATOR. Het Seriemerk KAREL DE STOUTE NESTOR (Vorsten landen Sigaar.) Rookt het merk WEGWIJZERS. Alle soorten fijne sigaretten, een pracht-collectie HOUTEN PIJPEN. Aanbevelend ALS BOVEN. Drie Trompetterstraat, HEUSDEN bericht, dat hij weder voorhanden heeft: Zalm, Sardines, Ansjovis, Ham en Kip, Tong en Kip, Kalfsleverpastei, Galantine de Veau, Schildpadsoep, London- derrysoep, Tomate-pure, Tomate-saus, Picanten-saus, Madera-saus, Bordelaise-saus, Truffels, Kerry, enz. VERSCHE DRUIVEN. Verder alle soorten Kruidenierswaren en Aanverwante artikelen. Minzaam Aanbevelend. jicht, spit in de rug, stijve en stramme ledematen, rug pijn, verstuikingen, spierpijn, kneuzingen, zenuwpijn, len denpijn, spierverrekkingen en verder alle rheamatische aandoeningen en pijnen die ontstaan zijn tengevolge van gevatte koude, geneest men met het heerlijke wrijfmiddel Wortelboer's Olie van Jacoba Maria Wortelboer. Verkrijg baar a f 2 per flacon bij de verkoopers van "Wortelboer's Artikelen. BELEEFD AANBEVELEND. Eind 114, b/d Waterpoort, BilDyisie pry zen. behalve ZONDAGS. In den Boekhandel van L. J. VEERMAN te Heusden is ver krijgbaar DOOR Prijs f 0.60. met Kon. Besluit, regelende de inrichting en werking der Ouder commissies, met aanteekeningen van den Schrijver. Voor het a.s. seizoen brengen wij een PRACHTCOLLECTIE ONGELOOFLIJK LAGE PRIJZEN. Alle bontwerken worden onder garantie geleverd. Tevens brengen wij nog een groote sorteering NIEUWSTE MODELLEN. LAAGSTE PRIJZEN. Aanbevelend (Zeer Malsch en Vet). Per vaatje 50 stuksf 2.75. 400 4.50. 200 D 8.25. V2 ton 400 15.50. Levering door geheel Nederland, tegen vooruitzending van bedrag, of rembours met 20 ets. verhoogd. Haring en Versche Zeevischhandel IJMUIDEN, Wij vragen tevens ijverige Vertegenwoordigers BIJVOEGSEL XtimbM Finscli lichtschip iu sic lucht gevlogen. A. Richters PELTERIJEN. EET NU HARING.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1922 | | pagina 5