1 pc nieuwe 21e tceuiig 21e LEENING- 1 x 100.000, 2 x 50.000, 4 x 25.000, 5 x 20.000, ÏO X 10.000. Underfialf Millieen ABDIJSIROOP ATTENTIE. ATTENTIE. WIJK (bij Heusden.) Firma Wed. I. YAI WILL, Qrootestraat, Tel. 78. A. YAH BUCK, Stationstraat, Bevrijdt Uw Borst afdeeling CONFECTIE heeft toegevoegd, W. H. BRIK, OBLIGATIE f 10.20 OBLIGATIE f 10 20, Bonds-motor en Bonds-rijwielher stelle Oude Rotterdammertjes f4.—. Tilburgsche en Kunst en Wetenschap f 2.50 worden ingewisseld. wi Een ontrouw penningmeester Te Winschoten heeft terechtgestaan W. M., 35 jaar, arbeider te OnstweddertaDge. iiij heeft volgens de dagvaarding als penningmeester der afd. Onstwedde con- tributiestaten van den Ned. Chr. Landar- beidersbond vervalscht. Beklaagde heeft van verschillende leden vermeld op de staten, dat ze werkloos waren op tijden, dat dit niet het geval was. Beklaagde legt ter terechtzitting een vol ledige bekentenis af. Kasteel „Oud-Wassenaor". Het kasteel oud-Wassenaar is volgens het »Vad.«: verkocht aan een Duitsch- Zwitsersche combinatie, voor de som, welke de tegenwoordige eigenaar er voor vroeg, namelijk f 1.250.000. Half Maart zal ver moedelijk de exploitatie beginnen. Als Aandenken. In het dorp Milheeze heeft de heer K. v. Hoof bij de loting van de militie no. 1 getrokken, evenals zijn broer, zijn vader en zijn grootvader. De nummers zijn alle als aandenken be waard. o Goedkoop fruit. Te Hoorn ging een school uit. Juist passeerde een fruitkoopman met zijn ge laden vruchten-kar. Hij zag geen kans zijn waar aan den man te brengen, strooide zijn vruchten te grabbel, en gaf vrijheid zakken en petten te vullen. De jongens maakten daar gretig gebruik van 1 Hoe er gewerkt wordt Aan een ingezonden stuk in de »Rsdb.« over het werken op de Departementskan toren is het volgende ontleend Tegen de vrouwelijke lieftalligheid op de bureaux blijken niet alle mannelijke ambte naren bestand. Dit blad is niet de plaats, om in geuren en kleuren eens uitvoerig te vermelden hetgeen ons omtrent dit onder werp uit de praktijk bekend is, laat het voldoende zijn mede te deelen, dat er ons gevallen, die geenszins tot de uitzonderingen behooren, bekend zijn, waarin geheel an dere zaken worden verricht dan de behar tiging van de Staatstaak, en dat wij konden waarnemen, uit de onmiddellijke omgeving, dat in vier gevallen met dit behartigen van zaken, die niet in onmiddellijk verband stonden met de Staatszaak, echtscheiding van den betrokken mannelijken ambtenaar in verband stond. o Een Hollander in Aken beroofd. Een aantal leden van den R.-K. Werk- liedenbond te Heerlen had besloten een uitstapje langs den Rijn te maken. - Een der bestuurders, de heer V., te Heerlen, was vooruit gezonden om een en ander te regelen. Niet goed bekend in Aken, werd hij daar door een 5-tal personen, met wie hij in een café gesproken had, en die hem naar een hotel zouden brengen, op een eenzame plaats gelokt en aangevallen. Zij beroofden hem van 140.000 mark, die hij in verband met het uitstapje gebruiken moest. De hoofddader, een jonge Duitscher, is reeds aangehouden. Aangename reisgezel. In den nachttrein, welke Vrijdagavond uit Dresden naar Holland vertrok, werd gedurende de reis een der passagiers, mevr. v. P., echtgenoote van dr. v. P., te Wassenaar, wakker, door gestommel en schreeuwen in den aangrenzenden coupé. Op verzoek van zijn vrouw ging dr. v. P. op het lawaai af en vond een tweetal jongelieden in hevige worsteling, tevens nam hij een sterke chloroformlucht waar. Inmiddels groepen conducteurs bevrijdden den aangevallene, die geheel bebloed was en wiens nachtgewaad in flarden hing. Hij bleek te zijn een jeugdig Nederlandsch student, te Dresden, die een bezoek aan zijn familie ging brengen. Hij vertelde geheel benauwd waker te zijn geworden en nog juist genoeg bij kennis geweest te zijn om waar te nemen, dat zijn mederei ziger hem 'n in chloroform gedrenkt lapje onder den neus had gelegd en bezig was hem van al zijn geldswaarden te berooven. Met bovenmenschelijke inspanning was het hem gelukt zich aan den invloed der narcose te onttrekken en zich op zijn aanvaller te werpen. Deze echter, zou den half bedelmde gemakkelijk hebben kunnen overmannen, ondanks zijn heldhaftigen tegenweer, had niet de zoo tijdig aangerukte hulp, hem ontzet. De aanvaller werd aan het eerste station Hannover aan de politie overgeleverd en blijkt daar een oude bekende te zijn, die zich op dergelijke praktijken toelegde. Ons halfje. Ach, ons halfje gaat verdwjjnen Onze schriele halve cent. Wonderlijke weelde-tijden Heeft dat muntje eens gekend. Officiëele rekeningen Sloten met een halve duit. Staatsbecijferingen kwamen Altijd op een halfje uit. Tegenwoordig is dat stukje Heelemaal niet meer in tel, Voorbeeld van geduldig sparen 't Is gedaan, ga heen, vaarwel. Vroeger kocht men voor 'n halfje Een sigaar of pijpje drop, En men offerde zoo'n gave Voor het kerkezakje op. Tegenwoordig ligt 't veilig Aan de kanten van de straat, Niemand die het zuinig opraapt, Niemand die er acht op slaat. Vroeger kende men het spreekwoord »Eerlijk tot een halven cenU, Vroeger leefden we eenvoudig, Niet zoo weelderig-verwend, Tegenwoordig zijn we eerlijk Tot een gulden, verder niet. Liever nog tot een rijksdaalder Als je buurman 't niet ziet. Halfje, leutig kleinigheidje, Moet ge ook al er van door Zelfs al krijgt men er in Moskou Zevenhonderd roebel voor. Weer iets Hollandsch afgebroken, Weer iets aardigs heengegaan. Laat ons hopen dat de gulden Nog een poosje blijft bestaan 1 J. H. SPEENHOFF. Van schrik gestorven. Te Wedderheide is een oude koster, uit een brandend perceel gered. Twee dagen later is hij tengevolge van den schrik over leden. BUITENLAND. De schatkistvrissels aan België overhandigd. Fischer, de voorzitter van de Duitsche delegatie bij de Commissie van Herstel te Parijs, heeft de door de Rijksjpank voor aval geteekende schatkistbiljetten) overhan digd aan den voorzitter der commissie. Déze wissels zijn onmiddellijk daarop aan Delacroix overhandigd, die ze a.an de Bel gische regeering zal overhandigen. De Belgische regeering zal de wissels in de Vereenigde Staten in Engeland, Zwitser land en Nederland verdisconteren. De Dierentuin gesloten. De Berlijnsche dierentuin zal van 1 Oct. a.s. tot half Maart worden gesloten, wijl alle pogingen, om verbetering te brengen in den toestand der geldmiddelen zijn mislukt. o Uivoer van Camera's en lemen. Nog nooit zijn er uit Duitschland zooveel camera's en lenzen uitgevoerd als dit jaar. Reeds voor meer dan 1000 millioen marken aan camera's en andere optische instru menten zijn van Januari tot Juli j.l. over de Duitsche grens verzonden. Uit de officieele gegevens is de waarde van de ver zonden optische instrumenten 972.897.000 mark. Toch is dit bedrag niet juist, daar er een groot aantal camera's over de grens is gesmokkeld. Een torcu van kunstpaarlen. Op een tentoonstelling te Tokio kan men een toren bewondezen, opgebouwd van louter kunstpaarlen. Men kan er zich een beeld van vormen, als men de volgende getallen weet: Voor den toren alleen zijn 41.195 parels gebruikt, voor de poortjes 285 en voor het voetstuk, waarop alles rust 21.500 De waarde van dit wondergewrocht be draagt minstens 325.000 yen, in Neder landsch geld dus 400.000 gulden. o De Eransche zeelieden tegen uitbreiding van den 8-uren-dag. De toestand wordt te Marseille met het uur nijpender. Daar waren nog 8000 passagiers, die niet weg konden, waarvan 4800 voor de Compagnie Générale Trans- atlantique, 600 voor de Transports Mari- times, 200 voor de ïSavoie«, 500 voor de Compagnie Fraissinet, 500 voor de Messageries Maritimes, 350 voor de »Lotusa, 750 voor de ïAndré Chenier«, 250 voor de »Doukala<r, 250 voor de »Jonie« en 400 voor de Compagnie Mixte. De equipage, het machinekamer-perso neel, dal dsi restaurants en der hutten van de mailboot »Lutetia« hebben het werk gestaakt. Hun ontscheping geschiedde zonder incidenten, de 400 passagiers zijn gestrand. Het stoomschip »Morhiban« vertrok naar Liverpool, daar de bemanning nog onder het oude regiem werkt. o Een 94-jarig tippelaar. Enkele dagen geleden werd in het zie kenhuis van Southampton een merkwaar dige patient opgenomen, met name Mark All. Voor een jaar of een en twintig had hij gewed, dat hij met gemak 600.000 kilometer zou kunnen wandelen. Maar daar hij toen reeds 73 jaar oud was, begaf hij zich oogenblikkelijk op weg. Met die wandeling hoopte hij 3000 pond sterling te verdienen. Onafgebroken heeft hij doorgewandeld en 140 paar schoenen versleten. DHeuschd, zei hy tegen de doctoren van het hospitaal, z>ik heb niets geen ver driet gehad van mijn weddenschap. Alleen, ik denk niet, dat ik me een tweede keer er aan waag, want om nu nog eris 21 jaar aan den wandel te gaan, lijkt r. van het goede een beetje teveel Vliegongeluk. Bij de legermanoeuvres te Mineola (Tex is een groot bombardementsvliegtuig c laag gestort. De zes inzittenden werd gedood. van de vastzittende slijm, maakt Uw ademhaling weer diep en vrij. Ge bruikt de beproefde en slijmoplossende de nitkomst voor lij ders aan Asthma, Bronchitis, Chroni- schen hoest, Catarrh Griep, Influenza en Kinkhoest. Per flacon f 1.90 f 3.60 en f6.Eischt handteekening L. I. AKKER, Rotterdam. Alom verkrijgbaar. o De wraak is zoet. De vorige week vroeg een on gunstig bekend staand persoon in het café gevestigd Wolvenstraat 11 te Amsterdam een glas bier, en toen hem dit geweigerd werd door den buffetbediende, ontstond er een vechtpartij tusschen den bezoeker en den buffetbediende, waarbij deze laatste den bezoeker in drift zoodanig met een bijl op zijn hoofd sloeg, dat hij in het Binnen-gasthuis aan de gevolgen overleden is. Zondagmiddag kwamen eenige personen, waaronder de vriend van den getroffene, het café binnen, sloegen daar de boel kort en klein, vernielden een tweetal spiegelruiten aan de straat en vertrokken weer. De politie stelt een onderzoek in. De namen van de vernielzuchtigen zijn bekend. o Een brutaal stukje Te Apeldoorn had een brutale aanranding plaats. De veekoopman G. Huisman, uit Vaassen, die zich als gewoonlijk Maandagmorgen naar de veemarkt te Rijssen wilde be geven, werd op den eenzamen weg langs het Apeldoornsche kanaal tusschen de Ram- en de Papegaaien- brug te Beemte, aangevallen door twee gemaskerde mannen. Dezen hadden eerst een touw over den weg gespannen, dat door den niets vermoedenden Huisman wegens de duisternis niet werd opgemerkt. Hij kwam met zijn rijwiel te vallen en de roovers, die zich ver dekt hadden opgesteld, sprongen op hem toe. Zij trachtten hem zijn portefeuille te ontnemen. Huisman verdedigde zich echter zoo krachtig tegen de lage aan vallers, dat hij zijn eigendom wist te behouden, daarbij zijn aanranders noodzakende met leege handen in de richting van Yaassen het haze- pad te kiezen. H. kwam er met den schrik, bemodderde kleeren en een licht beschadigd rijwiel af. Oplichtiug De politie hield een werkman aan, die kans gezien had f 200 aan werkloosheidsondersteuning van het Burgerlijk Armbestuur te Amster dam, op te strijken, op welke ondersteuning hij geen recht had, omdat hij niet werkloos was. Gestalen. Te Aalten zijn binnen enkele dagen meer dan 400 kippen ge stolen Ondergeteekende bericht hiermede, dat hij aan zijn Maatzaak voor DAMES- en HEERENKLEEDING, een uitsluitend le klas. Deze confectie munt uit door nette coupe, degelijke afwerking en zuivere stoffen. Hij wenscht hetzelfde vertrouwen te ondervinden met deze afdeeling, als hij totnogtoe met zijn Dames- en Heerenkleeding naar maat geniet. Zoomede ontvangen de nieuwste stoffen voor Dames- en Heerenkleeding naar maatbenevens gelegenheid tot het leveren en maken van JAPONNEN, BLOUSES en alle voorkomende BONTWERKEN. Beleefd aanbevelend Langendijk 160 GORINCHEM. zonder borg, voor koopman, landbouwer particulier. Op lang termijn. Snel, correct, discre* v. d. Graaf's Prov. Crediet Bank, Amsterda tel. Z. 7460. Inl. t. antw. porto. M t HET ADRES van vertrouwen voor alle voorkomend motor- en rijwielreparatiën. Degelijk werk, nette beha deling, langdurige garantie. Aanleg van electriciteit op elk gebied. BELEEFD AANBEVELEN -zijn de premies onzer Rotterdamsche Obliga- tieloten, want reeds MILLIOENEN betaalde de bank uit aan de duizenden gelukkigen. Uwe kansen zijn groot, 3 tegen 1, en al Uwe oude obligaties blijven waarde houden. De nieuwe OBLIGATIES der zijn reeds VERKRIJGBAAR en geven U wederom alleen aan hoofdpremies. Wie geeft U zoo'n kapitaal en zooveel kans? Bovendien noglpl.m. A verdeeld in 90.000 premies. Wij blijven UNIC. AQENTEN r>in IV; 3F WW 'V GELD Been Fata Morgana i - L

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1922 | | pagina 6