SLAPELOOSHEID Tagen op rechtskundig gebied. „Groene Kruis" Bazar te Heusden, Advertenties by de departementen. Men schrijft aan het ïVad.c Het zal u bekend zijn, dat de regeering haar publicaties, voor zoover de ruimte toelaat, beschikbaar stelt voor reclame. Zoo bevat de Nederlandsche Staatscourant sinds 1 Januari een rubriek »Niet officieels advertentiënt. Het daarmede bereikte resultaat is blijkbaar zeer gunstig te noemen en heeft ten gevolge gehad, dat verschillende Departementen van Algemeen Bestuur even eens probeeren de baten voor de schatkist op te voeren. De enveloppen van den Post-chèque- en Girodienst trachten thans 't Nederlandsche volk er van te overtuigen, dat men door sparen bij een met name genoemde spaar bank kapitalist kan worden. Het departement van Financiën zal niet achterblijven en eerstdaags zullen onze aanslagbiljetten in de diverse belastingen worden versierd met aanbiedingen van allerlei firma's. Men verwacht er een goed resultaat van. En niet zon<jg| reden. Zou er wel een biljet zijn, dat aandachtiger bestudeerd wordt dan het belastingbiljet en is er één drukwerk met grooter oplaag Onder de gegadigden is ook een klee ding-magazijn en.er zijn moeilijkheden gerezen. De firma wenscht nl. de volgenden tekst te bezigen De Staat kleedt U uit, Wij kleeden U aan. In vertrouwen kan ik U mededeelen, dat men aan het Departement aoverweegU of dit contract kan worden geaccepteerd. —o— Dure schoonmakers De ïArnh. Crt.« vertelt wat het schoon houden der gemeentegebouwen in Arnhem kost. Schoonhouden gemeentehuis per jaar f 4950 H. B. S. voor meisjes f 6460 H. B. S. 5-j. cursus f 6435H. B. S. 3-j. cursus f 5425 gymnasium f 4210 bewaarscholen f 6420openbare lagere scholen f63.000; samen f96,900. Met enkele kleinigheden, bezems, boen ders, dweilen, zeemlappen, enz., waarvan de kosten door iedere huisvrouw tot het schoonhouden gerekend zullen worden, komt men op rond 1 ton per jaar 1 Een brutale aplichter. Een grossierszaak in textielwaren te Leeuwarden had een belangrijke zending goederen, ter waarde van ongeveer f 500, per schipper naar Harlingen afgezonden, schrijft de »Lw. Ct.« Deze zending kwam niet op de plaats van bestemming aan. Er werd geïnformeerd en toen kwam het vol gende aan 't licht Eenigen tijd nadat de zending aan boord van het schip gebracht was, had zich bij den schipper een heer vervoegd, die zei dat de zending verkeerd geadresseerd en geëxpediëerd was, en dat alles op den trein moest. De schipper maakte bezwaar, want hij had alles al onder in zijn vaartuig. De heer trad evenwel met groote auto riteit op de schipper dacht niet anders of hij had met den patroon zelf te doen. En vooral ook de belofte dat hij 't wel met hem zou maken, deed den schipper zwichten. De heer requireerde een paar helpers met een kar en de balen goed werden uitgeladen en naar het station gebracht. De schipper kreeg zijn moeite beloond, en de heer zorgde voor de bevrachting der goederen, naar Amsterdam. Daarna is hij verdwenen, vermoedelijk ook wel naar de hoofdstad, waar zijn handlangers wel zullen gereed gestaan hebben om den met zooveel brutale geraffineerdheid verworven buit te verdonkeremanen. Weer eens i Frans Rosier. Voor de Vierde Kamer der Rechtbank te Amsterdam stond terecht de bekende 48-jarige Frans Rosier wegens oplichting. In de zeer uitvoerige dagvaarding wordt hij beschuldigd, dat hij 8 Juni 1922 te Hilversum, met het oogmerk om zich we derrechtelijk te bevoordeelen door zich op zettelijk valschelijk te gedragen en een brief heeft geschreven aan J. G. de Bie, waardoor deze is bewogen een bedrag van f 300 af te geven. Het O. M. eischte wegens oplichting één jaar gevangenisstraf met aftrek der preven tieve hechtenis. Het verzoek van den verdediger om hem in vrijheid te stellen werd door de Recht bank ingewilligd. Kaasrergiftiging. Na het eten van kaas zijn te Rotterdam drie kinderen ongesteld geworden, zoo meldt de »Msb.« Er deden zich vergiftigingsver schijnselen voor in den vorm van braken, groote zwakte enz. Dr. Van Dantzich, die on middellijk ter hulp werd geroepen, achtte opname in het ziekenhuis noodzakelijk. De kinderen, meisjes van drie, vijf en zeven jaar, werden per auto van den Genees kundigen Dienst naar het ziekenhuis aan den Coolsingel overgebracht. Men vreesde voor het jongste kind aanvankelijk het ergste. Bij informatie in den laten avond deelde men evenwel mede, dat de toestand ver beterd was. De twee andere meisjes maak ten het redelijk wel. Ze bleven echter in observatie. De politie heeft de zaak in onderzoek. o Een spoorwegongeluk. Bij het grensstation Empel is door het déraillement van een locomotief de ploeg- werker J. Alewerter uit Millingen, gedood en de arbeider B. Obbing uit Millingen, zwaar gewond. o Leveusgeraariyk gewond. De 27-jarige letterzetter Aug. Weber, Tilburger van geboorte, wonende te Ant werpen, werd in de Weldadigheidsstraat aldaar, onverhoeds door een onbekende aangevallen en met een mes een levens gevaarlijke wond in den buik toegebracht. De dader is nog niet opgespoord. o Een droevig ongeval. De 28-jarige H. W. te Beilen, nam, zonder medeweten van zijn vader, diens jachtgeweer en ging op jacht. Toen hij over een hek wilde klimmen, struikelde hy, waardoor het geweer afging en hij de volle lading in de maag kreeg. De dokter werd gewaarschuwd. Deze kon bij aankomst slechts den dood constateeren. Gemeente-Aardappelcu. Er bestaat te Amsterdam thans weer, evenals het vorige jaar, gelegenheid aard appelen van gemeentewege te betrekken. De aardappelen worden geleverd bij min stens 1 H L. tegelijk. De prijs zal ongeveer f 2.50 per ILL. bedragen thuisbezorgd. Voorloopig worden uitsluitend Zeeuwsche Eigenheimers en overeenkomstige soorten geleverd. Brug over het Noord-Hollandsch Kanaal. Burg. en Weth. van Amsterdam stellen den Raad voor over te gaan tot het doen bouwen van een brug over het Noord- Hollandsch Kanaal voor het Kraaienplein. Kosten f481.500. Een streug voorbeeld. Een streng voorbeeld gaf de kanton rechter te Eist, die een karrevoeder uit Driel, welke geweigerd had op de voor geschreven wijze uit te wijken voor een motorrijder, waardoor voor dezen gevaar ontstond, veroordeeld tot f20 boete. In die omgeving, waar afschrikwekkend is opgetreden tegen motorrijders en auto mobilisten, die de maximumsnelheid over schreden, wordt nu ook flink opgetreden tegen anderen, die het verkeer in gevaar brengen. Overreden. Tusschen Schaesberg en Nieuwenhagen is de 65-jarige marskramer J. V. door een auto overreden en gedood. De inbraak In De Gier. De Hooge Raad verklaarde nieLontvan- kelyk de aanvrage om revisie van de arresten van het Gerechtshof te's Graven- hage, waarbij werden veroordeeld met vernietiging van een vonnis der Rechtbank te Dordrecht T. J. W. te Deurne en A. J. J. L. te Rotterdam, beiden thans ge detineerd te 's Gravenhage, tot 5 jaar gevangenisstraf wegens diefstal des nachts in de woning van den hotelhouder De Gier te Gorinchem. PLAATSELIJK NIEUWS. Voor Dames- en Kinderconfectie is de Firma TAVERNE DE MEERE, Hinthamerstraat 69, 's-Bosch, voor deze Omstreken het beste en voordeeligste adres. Hensden. In de Putterstraat kreeg vrouw C. bij de wasch chloor in beide oogen. In haar consternatie liep ze de straat op roepende, dat ze niets meer zag, terwijl ze buitengewoon pijn leed. Na toepassing van medische hulp bleek, dat het vermoe delijk zal meevallen. De Kon. erkende Scherpschutters- vereeniging »St. Blasiusc alhier zal zich, naar we vernemen, aansluiten bij den op te richten Bond van Scherpschuttersver- eenigingen in de Langstraat. Reeds is de eerste vergadering gehouden. Almkerk. Naar wy vernemen is tot wegwerker v. d. Emmikhovenschen polder benoemd de heer P. v. W. alhier. Door de Sigarenfabrikanten dezer gemeente, is met ingang van 7 dezer het loon van hun personeel, weer met 9 pro cent verminderd. Dezer dagen had het zoontje van den heer V. H. het ongeluk zich zoodanig te branden dat geneeskundige hulp ten spoedigste moest worden ingeroepen. Capelle. Het eerste elftal onzer voet- balvereeniging lExcelsiorc is voor de com petitie 1922/1923 van den B.V.B. inge deeld in de eerste klasse Afd. b. In de zelfde afdeeling zijn ondergebracht Gudok II, Achilles I, Korvel I en Ajak IV, alle vier uit Tilburg, K.S.W. I uit Kaatsheuvel, Brabantia I uit Waspik en Juliana I uit Baardwijk. Het tweede elftal is ingedeeld in de tweede klasse Afd. F. en zal uitkomen tegen K.S.W. II uit Kaatsheuvel, S V.V. I uit Sprang, R.W.B. II uit Besoijen, Quick II en W.S.C. II uit Waalwijk. Tot koster der Ned. Herv. gem. alhier, is benoemd de heer A. Christ. A.s. Zondag des voorm. ten half tien uur en des nam. ten half drie uur zal voor de Ned. Herv. gem. alhier, op treden de Weleerw. heer G. J. Severijn, candidaat tot den H. D. te Dordrecht. Aan de firma J. J. van der Waals alhier, is het glas- en verfwerk van de nieuw te bouwen bijzondere school te Was pik opgedragen. J.l. Zondag speelde het eerste elftal onzer voetbalvereeniging Excelsior haar eerste competitiewedstrijd in de eerste klasse tegen Juliana I te Baardwijk, welke wed strijd eindigde met een 30 overwinning voor Excelsior. Het tweede elftal speelde te Besoijen tegen R.W.B. II, welke wed strijd eindigde in een 4 3 overwinning voor de reserves. A.s. Zondag gaat het eerste elftal op bezoek bij Gudok II te Tilbnrg. Drongelen. De collecte voor het Roode Kruis heeft in deze gemeente de som van f 20.59| opgebracht. Zij werd op uitnoodiging van den Edel- Achtb. Heer Burgemeester gehouden, door de dames A. G. J. Schukking en L. M. Dijkstra. Genderen. Door het schichtig worden geraakte een paard, bespannen met een kar geladen met suikerbieten van den land bouwer B. te water. Met groote moeite werd een en ander op het droge gebracht, waarbij bleek dat aan de kar veel schade was berokkend. Oudendijk. Heden Vrijdag 's avonds 7 uur komt de Landbouwvereen. nSamen- werking« in vergadering bijeen, tot be spreking aankoop stroo, kunstmest, pulp, koedekken, touw enz. enz. Trouwe op komst zeer gewenscht. Sleenwijk. Tot leden van het College van Zetters zijn herbenoemd, de heeren D. Koman en A, van der Stelt Cz. Sprang. J.l. Maandagavond kwam onder leiding van haar Voorzitter, de heer G. J. van Willigenburg, de Chr. Volksbond in jaarvergadering bijeen. Na opening sprak de Voorzitter een kort openingswoord, waarbij hij de talrijk aan wezigen een hartelijk welkom toeriep. Door den secretaris J. Frings werd een goed verzorgd jaarverslag uitgebracht waar uit bleek, dat zoowel van den bibliotheek als van de ontspanningszaal in het afge- loopen jaar druk gebruik was gemaakt. De penningmeester C. J. de Rooij bracht verslag uit over den finantieelen toestand der kas. Onder levendige discussie werden de verschillende voorstellen afgehandeld welke, zoo zij door het bestuur kunnen worden uitgevoerd, den bond ten goede komen. Besloten werd Maandag 16 October in vergadering bijeen te komen om zoo mo gelijk over te gaan tot oprichting van een Chr. mannenkoor. Door den Voorzitter werd hierna als onderwerp ter bespreking ingeleid ïBabels Torenbouw Na eerst te hebben stil gestaan bij de geestelijke, zoowel als de historische betee- kenis van den torenbouw met zijne spraak verwarring, bracht spr. dit over op ten le Het bouwen der Staten, ten 2e Het bouwen der Individuen en ten 3e Het bou wen der Internationalen. In zijn peroratie liet Spr. duidelyk uitkomen, dat God niet met zich laat spotten, want »wat van den hoogen God afvalt moet valient, waarom Spr. opwekt tot bouwen voor onze Chr. beginselen en pal te staan tegenover alles wat tegen deze beginselen ingaat. Door den heer Dalmeijer werd deze ver gadering met dankzegging gesloten. De 10-jarige P. de J. viel van het schoor. In bewusteloozen toestand werd hij opgenomen. Werd eerst het erg9te ge vreesd, later bleek dat, toen hij tot be wustzijn kwam, alles tamelijk goed was afgeloopen. H. M. had het ongeluk met zijn fiets in den sloot te rijden. Met den schrik en een nat pak kwam hij vrij. Veen. Woensdag 18 October hoopt ds. Kievit van Veenendaal om half zeven voor de Ger. Gemeente alhier op te treden. Dinsdagmiddag had de secretaris dezer gemeente het ongeluk bij het af stappen van zijn rijwiel voor zijn woning, zich zoodanig te bezeeren, dat de hulp van dr. Schmitz moest worden ingeroepen, die constateerde, dat een spier was gescheurd. In aansluiting met ons bericht van voor 14 dagen kunnen wij thans melden, dat Vrijdag 20 October in café Vos ten 7 ure vergadering zal worden gehouden om te komen tot oprichting van een comité voor winterlezingen. Goede opkomst ge wenscht. Wijk. Op verzoek van den heer K. v. d. Velden is alhier een commissie opgericht, bestaande uit de heeren R. J. v. Doveren, burgemeester, A. v. d. Heuvel Gz., M. de Graaf en K. v. d. Velden, die ten doel heeft een onderzoek in te stellen naar de duurte der levensmiddelen, voor de jj] ficatie-commissie. Met het rooien van suikerbieten is men druk bezig. Dit gewas levert een vrij goede opbrengst. De levering op eer sten termijn wordt geschat op ruim 30000 K.G. per H.A. Voor de gemeente Veen zullen geen bietenwegers in functie worden gesteld. De verbouw van suikerbieten is daar zoo ge ring dat de kosten hiervoor te groot wor den. De landbouwers zullen dus hun sui kerbieten moeten transporteeren naar de aanlegplaats alhier. Woudrichem Met ingang van heden wordt door den kassier der Coöp. Boeren leenbank alhier op de navolgende dagen en uren zitting gehouden, n.l. des Woensdags n.m. 34 uur in de O. L. S. te Ouden dijk en des Zaterdags n.m. 67 uur ten huize van den kassier, den heer B. C. Bou- man te Woudrichem. I« Het Bestuur der melkveehouder al hier, ontving dezer dagen van de fa. v. d. Bergh te Rotterdam bericht, dat met ingang van 15 Oct. de prijs der melk 9| ct. per L af boerderij zal bedragen. Veiling van 11 Oct. jl. Zure Bellefleur 71\ ct. p. K.G. Goud Reinetten 78 Zoete Bellefleur 6—62 Valappelen 1— 2£ Schijvers 48 Maagdeperen 6|7£ Beuré Durando 8— 9£ d Beuré Claceau 8 10 St. Nicolaasperen 24 Stoofperen 23 x» Aardappelen. Coh I. Nor f 1.05 per ILL, Witte kool. Per kist (7 stuks .30 cent. Waspik. De vlekziekte maakt onder de varkens nog steeds slachtoffers. Een leelijke schadepost. De heer Brokx alhier, slaagde te Amsterdam voor het doctoraal examen in de geneeskunde. Op Zondag 29 Oct. zal »Waspiksch MannenkwarteU deelnemen aan het con cours te Schiedam. Naar vette varkens is meer vraag. De prijzen blijven vast. Men besteedt 60 a 62 ct. per pond, schoon. Er is nog weinig handel in aard appelen. Voor de beste kwaliteit is de prijs gedaald van f 2.50 tot f2.25 per H.L. Donderdag j 1. had alhier de eerste- steen-legging plaats voor de Chr. Bijz. School, in tegenwoordigheik van het Kerk en Schoolbestuur en de Wethouders, enkele andere autoriteiten en verschillende ge- noodigden. Het woord werd gevoerd door Ds. Jonkers en het Hoofd der school, de heer Raat, waarna dobr Ds. Jonkers de eerste steen werd gelegd. De Burgemeester kon wegens een dringende vergadering niet bij de plechtigheid tegenwoordig zijn. 2e LIJST. V. K., 4 fl. likeur, 3 pak rice-flakes, 2 pak chocolade, 12 pakjes anijstabletten, 6 st. zeep, 2 doos koekjesd. K. zilv. aschbakjed. J. 3 doosjes lak, 2 ballen mej, R,, celluloid toilletartikelen mej. D., kleedje, boekenlegger; Grada B., kleedje; Tine Fr., kindertruitjeZr. v. U., thee- warmermej. A., toilletkussen, kinder mutsje en schoentjes; mej. D., thermos- flesch Betsy v. D., rokje, 2 zakdoekjes d. E., kistje nogablokken B., 6 kl. touw B., kistje pindareepen N. N. 2 kussens, allen te Heusden. Mevr. B. te'sGr., 2 vazen, roorastelletje, bloempotje; W. te U., pijpen, tabakzak, 5 sigarenaanstekers; P. te Gr., 12 pakjes, puddingpoeder N. N. te R., diverse hoed- garnituren mevr. H. te O., kleedje mevr. v. U. te R., taschjemevr. H. te W., zijden sjaalmej. P. te W., 2 kleedjes dames v. d. H. te W., 3 kleedjes; mej. D. te W., kleedje mej. v. W. te W., 2 kleedjes. Aan gitten: mevr. V., fl; mej. S., f 2.50 B,, f 1 v. E f 1, allen te Heusden; mevr. v. D. te W„ f2.50; mej. G. d. S. te W., f 1 Ds. G. d. S. te W., f 3 mevr. V. te W., f 2.50 dames v. d. H. te W.. f 2.50 mevr. Z. te A., f2; Ph. te E., f25; mevr. R. v. D. te A., 2.50; mevr, d. B. te N.^/3* H. R. te U. De huurder is verplicht een door hem gehuurd huis van genoegzaam huisraad te voorzien. Doet hij dit niet dan kan hij tot ontruiming worden genoodzaakt tenzij hij voldoende zekerheid geve voor de be taling der huurpenningen. Voorts is de huurder verplicht om het gehuurde huis als een goed huisvader te gebruiken. Indien tusschen verhuurder en huurder eene beschrijving van het verhuurde is opgemaakt, is de huurder gehouden het huis in dien staat weder op te leveren, waarin het volgens de beschrijving is aan vaard. Is geen beschrijving opgemaakt dan wordt de huurder ten aanzien van het onderhoud, behoudens tegenbewijs, ver ondersteld het gehuurde in goeden staat te hebben aanvaard en moet hij hetzelve in dien staat teruggeven. Of in het onderwerpelijk geval eene beschrijving is opgemaakt, meldt de steller der vraag niet en is mij dus niet bekend. De huurder mag het gehuurde gerust onbeheerd laten staan, mits onder zijne verantwoordelijkheid van aangebrachte scha de, natuurlijk voor zoover de huurder daarvoor verantwoordelijk kan worden ge steld. De huurder kan niet gedwongen worden om het gehuurde huis op bepaalde tijden te luchten of er in te stoken. De verhuurder heeft niet het recht van tijd tot tijd den sleutel op te eischen om het verhuurde te controleeren. Bij verkoop mag zulks slechts wanneer bij het aangaan der huur is bepaald dat de huurder verplicht is bij eventueelen verkoop het huis op gezette tijden te laten bezichtigen. Wanneer twee R. K. ljjsten bij de ver kiezing verbonden zijn, wordt dan, ter vervulling eener tusschentydsche vacature, het volgend lid gekozen uit de verbonden lijst, óf uit de lijst, waarop het uitvallend lid voorkwam. M. D. Kantongerecht te Hensden. Zitting van 6 Oct. 1922. Strooperij C. v. H., Almkerk, f 3 of 1 w. T.S. WarenwetD. v. R., Genderen, f 20 of 10 d. VisscherijwetK. d. D., W'dam, f 5 of 3 d., verb, verkl. B. G. K. en H. B.r Dussen, J. A. d. V., W'dam, ieder f3 of 2 d.P. J. v. T., Dussen, f 1 of 1 d., verb, verkl. Trekh.wetF. d. F., Andel, f 1 of 1 d. D. d. F., idem, f3 of 2 d. H. H., Wijk, f 1 of 1 d. f5 of 3 d. Pol.-verord.J. v. II., Almkerk, f 1 of 1 d. Springstierenregl.B. M. I., A. v. d. A., J. P. en D. R., allen te W'dam, f5 of 3 d. Motor- en RijwielwetA. L. v. W,, Genderen, f5 of 3 d.L. Z., Haarsteeg, en J. V., Heusden, ieder f3 of 2 d.P. CM Heesbeen, f 10 of 5 d. Prov. Wegenregl.G. K., Giessen, f 2 of 1 d. 459 Sr.C. v. d. S., B. N., H. C. K,, allen te Aalburg, f 3 of 2 d. 427 Sr,J. R., Eethen, G. V. Andel, I. D., C. d. R. en J. R„ Giessen, ieder f3 of 2 d. 424 Sr.: D. d. V., W'dam, f5 of 3d. 426 Sr.W. W., DeWerken, f 25 of 14 d. 460 Sr.A. F. V., Oudendijk, e, a,, rotmjst, qqaatpheid.oversp&nnitig Gebmik^nUriHARDT'S m uw-tabletten.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1922 | | pagina 2