voor het M van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. tlo. 1236. Vrijdag 20 October Kinkhoest Abdijsiroop Goedkoops aanbieding Leidsche Wollen Dekens. W. A. v. d. DONK GORINCHEM. J. J. OPSTELTEN, HIOSM, Vee-geneesmiddelen. 2)ames- en Heerenkleedinq F". H. J. MENNENS, A.Vos-v.Mersbergen Droge en natte VERFWAREN, LIJNOLIE. H.H. Schilders speciale prijs. (Wijn met Staal). 110, JOHN CLAASEN, 's-Bosch. QOR1NCHEM. Arkelstraat 20=21 Voor Zwakken en Herstellenden BEHOORENDE BIJ HET WERK, ONTSPANNING, SLAAP. Werk, ontspanning en slaap, van elk acht uren per dag, doen wonderen voor de gezondheid. Duizenden genieten echter veel te weinig slaap en besteden te weinig tijd aan ontspanning zij verstoren het even - wicht der lichmelijke gezondheid door over matig werk. Overwerking overlaadt het bloed met afgewerkte stoffen en urinezuur. De nieren worden overspannen en verzwakt door hun eindeloozen strijd om een dusdanige hoe veelheid uit het bloed te filtreeren. Dienten gevolge doen zich verschijnselen voor als rugpijn, urinekwalen, rheumatische pijnen, waterzuchtige zwellingen, duizeligheid, hoofd pijn, een vermoeid gevoel enz. Foster's Rugpijn Nieren Pillen geven de noodige hulp, als de nieren verzwakt zijn. Gepaard gaande met een verstandige leef wijze vermijding van overwerking, laat naar bed gaan, zwaar verteerbare spijzen en alcoholen door te zorgen voor de noodige ontspanning en slaap verster ken Foster's Pillen de nieren en regelen zij de blaas. Zij doen de pijnlijke waar schuwingen van nierzwakte verdwijnen en voorkomen de ontwikkeling van rheuma- tiek, steen in de nieren en blaas, water zucht, ischias, nier- en blaasontsteking enz. Onthoud echter, dat als gij weder gezond zijt, gij moet trachten gezond te blijven zonder geneesmiddelen. Iedere echte doos Foster's Rugpijn Nieren Pillen draagt de handteekening van James Foster. Verkrijgbaar bij alle bekende drogisten k f 1.75 per doos. lander, die langer dan drie dagen in Thu« ringen verblijft, een vreemdelingebelasting zal worden geheven. Deze belasting zal voor Amerikanen 2 tot 50 dollar bedragen, al naar gelang van den duur van het ver blijf in Thuringen. Voor Nederlanders zullen dergelijke bedragen worden geheven. o Aan dcu dood ontsnapt. Gouverneur Farrington van Hawaï is Zondag j.l. ternauwernood aan den dood ontsnapt. Een watervliegtuig, waarin hij zich bevond, raakte tijdens de vlucht in brand en was genoodzaakt een noodlanding te doen op zee. De gouverneur hield zich zwemmende boven water, totdat hij opge- vischt werd. Niemand bekwam eenig letsel. o Treinroof in Amerika. In de buurt van Kansas City zijn, naar uit New-York wordt gemeld, de reizigers in een trein van den Santa Fé-spoorweg door een negerbandiet uitgeplunderd. De roover »werkte« twee slaapwagens en een gewonen wagen af en dwong alle aanwezigen hem af te staan wat zij aan geld en waardevolle voorwerpen by zich hadden. Daarna sprong hij uit den trein en ont kwam. van eenige werkgevers. De verdachte was n.l. in dienst van den Raad van Arbeid. Gemakzuchtige en daardoor onvoorzichtig geworden patroons, gaven hem het geld om daarvoor voor hen zegels te plakken, maar de bereidwillige meneer plakte geen enkel zegeltje en heeft, naar men vermoedt, het geld er doorgebracht. BUITENLAND. Ëngelsche schuld aan Amerika. Namens de Britsche regeering heeft het bankiershuis Pierpont Morgan te New-York aan de Federal Reserve Bank een wissel van 50 millioen dollar betaald als eerste afdoening van de Britsche schuld aan Amerika, Yreemdelingcnbclasting in Thuringen. Het Thuringsche ministerie van binnen- landsche zaken heeft, volgens het Hbld. bepaald, dat voortaan van iedereen buiten- Ëen allernuttigste telefoon in den trein. Op den stedelijken spoorweg van Ham burg worden binnenkort proeven genomen met een nuttig soort telefoon. Bij den wagenbestuurder wordt een microfoon aan gebracht. Daarin kan hij duidelijk den naam van het naderende station of de eerstvolgende halte afroepen. Hetgeen hij zegt wordt naar alle wagons gevoerd en komt daar zoo duidelijk aan als riep er iemand in den wagon zelf een station of een halte af, want bij de uitmonding zijn klankversterkers aangebracht. Zoo worden de reizigers bijtijds en duidelijk gewaar schuwd. Hetgeen niet weg zal nemen, dat er altijd wel weer menschen zullen zijn, die toch nog niet reizen kunnen. BINNENLAND. De knoeierij met de banderulles. De »Msb.c, welke er op wijst, dat de Tabakswet het opzettelijk te koop aan bieden van gebruikte banderolles niet met boette, doch met gevangenisstraf straft, deelt mede, dat de ambtenaren opdracht hebben gekregen nauwlettend op de nale ving der wet toe te zien en bij overtreding proces-verbaal op te maken. Er zijn reeds eenige processen-verbaal opgemaakt wegens het verkoopen en afleveren van gebruikte banderolles. o Een barou als oplichter. De Haagsche politie heeft, naar »IIet Vad.« verneemt, den 38-jarige baron van P. aangehouden, daar hij zich schuldig zou hebben gemaakt aan oplichting van twee winkeliers voor een bedrag van een paar honderd gulden. Verder wordt hij verdacht van verduis tering van ongeveer f 1000 ten nadeele Geschil tusschen de Egyptische regeeriog eu een ftederlandsehe firma. Een geschil, dat belangrijke gevolgen kan hebben voor den bouw van de nieuwe haven te Suez, welke in 1918 bij in schrijving weijd toegewezen aan de Nederl. firma Van Bos (de firma Bos te Dordrecht) is gerezen tusschen de Egyptische regeering en de contractanten. Reeds in 1920 ontstond dienaangaande een geschil, dat werd opgelost door een scheidsgerecht, dat aan contractanten een belangrijke som toewees. Later stuitte men bij het graven op een rotsachtigen bodem, waarvoor aan contractanten een apar te som werd betaald. Kort nadien staakte de Egyptische regeering echter de beta lingen voor dit extrawerk, bewerende, dat de overeengekomen prijs buitensporig was. De contractanten verzochten aan de Egyptische regeering het verschil door een commissie van arbritage te doen onderzoeken, hetgeen de regeering echter weigerde. Maar j.l. werd door de regeering een bevelschrift uitgevaardigd en werden des kundigen benoemd om de uitgestrektheid van den rotsgrond te onderzoeken. Terwyl het onderzoek gaande was, werd in Juni de concessie ingetrokken en werden alle gelden door de Egyptische regeering in beslag genomen. Contractanten vroegen andermaal arbitrage aan, doch de regeering weigerde wederom en benoemde een de- partementeele commissie, die een onderzoek zou instellen naar de omstandigheden van de eerste arbitrage,'welke volgens de re geering frauduleus was. Tevens werd door de regeering aan het gerechtshof verzocht deskundigen te benoemen om te onderzoeken, welke contractbreuken door contractanten waren gepleegd. Het Ge rechtshof deed hieromtrent uitspraak en weigerde de benoeming van deskundigen en besloot het onderzoek naar contract breuk te doen geschieden door een ar bitrage-commissie. Contractanten eischten 400.000 Egyptische ponden, benevens schadeloosstelling voor de intrekking van de extra-vergoeding. Inmiddels heeft de Egyptische regeering het werk opnieuw laten aanbesteden, Contractanten hebben de Nederlandsche vlag laten hijschen op de huizen en werk plaatsen te Suez. Smokkelaars-list. Bij een verhuizingsboedel werd bij Ter Apel in een kachel verborgen een hoeveel heid gesmokkelde cognac door de grens- ambtenaren aangetroffen. Toen belasting ambtenaren de kachel nader onderzochten bleek ze van carton te zijn en alleen als omhulsel te dienen Het'mlsdryf in de lilderdykstraat te Amsterdam. In verband met het misdryf, in de Bilderdijkstraat te Amsterdam gepleegd op een zeventienjarig meisje, wier lijk later aan den Haarlemmerweg is gelegd, is thans ook de moeder van Gerrit Nat op last van de justitie in bewaring gesteld. In deze zaak zijn dus drie personen gearresteerd. Nat en zijn vriendin, die het lijk in een rijtuig hadden vervoerd, en de moeder, in wier woning het misdrijf vermoedelijk is gepleegd. De koetsier Jongbloed, die het lijk had vervoerd, is weder op vrije voeten. o Steiger ingestort. De steiger van de in aanbouw zijnde byzondere meisjesschool te Valkenburg (L.) is ingestort. Drie werklieden: J. Jaspers, uit Ceulem en L. Lsmmen en H. Donders, uit Val kenburg, vielen van 7 M. hoogte omlaag. Jaspers kreeg een dubbele beenfractuur en ernstige inwendige kneuzingen. Per auto van den Geneeskundigen Dienst is hij naar het ziekenhuis Calvariënberg te Maastricht vervoerd. Ook de beide andere arbeiders bekwamen min of meer ernstige verwondingen. De oorzaak van het ongeval is het breken van een ketting aan den 'steiger. De 8-urige werkdag en aanbestedingen. Zaterdag is ten stadhuize te Arnhem een ministerieel schrijven ontvangen, waar in aan het gemeentebestuur wordt mede gedeeld, dat geen subsidies zullen worden gegeven, indien in aanbestedingsvoorwaar den bepalingen omtrent het handhaven van den 8-urigen werkdag worden opgenomen. De daar onlangs gehouden aanbesteding waarover het een en ander te doen is geweest, zou in verband hiermede, zoo spoedig mogelijk ongedaan gemaakt moeten worden. N. A. Ct. Roovershol in het bosck In de fcosschen te Hoog-Buurloo, bij het Radio-dorp, is een hol ontdekt, waarin blijkbaar menschen hebben verblijf gehou den. Vermoedelijk een roovershol. Twee fietsen waren er achter gelaten. Liefdesdrama te Aalst. Zondagmorgen speelde zich in Aalst (bij Eindhoven) een liefdesdrama af. Zekere J. v. A., uit Nuenen, kostganger bij den caféhouder Sanders, kreeg ruzie met de dochter van den caféhouder. Deze twist liep zoo hoog, dat hij op haar 5 schoten loste, waarvan één het meisje trof. Zij werd niet ernstig verwond aan den hals. Daarna begaf v. A. zich naar boven en loste een schot op zich zelf. De kogel trof hem in het hoofd, zoodat hij zeer ernstig verwond werd. Per ziekenbrancard moest hij naar het ziekenhuis te Eindhoven wor den vervoerd. Zijn toestand was Maandag nog zeer zorgwekkend. De kogel werd bij een operatie verwijderd. De oorzaak van dit drama is vermoe delijk te wijten aan het feit, dat het meisje weigerde verkeering met den man aan te knoopen. o iet huwelijk van den ex-keiier. Men meldt uit Doorn De voltrekking van het huwelijk van den gewezen Keizer blijft op 5 November bepaald. De wettelijke voltrekking zal in het zoogenaamde Poortgebouw, den hoofd ingang van het Park, geschieden, de ker kelijke in de vestibule van het Huis Doorn. Het feestmaal zal in de gewone eetzaal van het kasteel gegeven worden, waarbij op 50 couverts gerekend wordt. O" Onder een motorrijwiel. Te Tilburg is een 70-jarig man, Jacobs genaamd, door den motorrijder V. aange reden, met het gevolg, dat de man aan de bekomen inwendige kneuzingen is over leden. De politie heeft het )yk en het motorrijwiel van V. in beslag genomen. Een diner ran f 1200. Iemand is door een onbekend gebleven vrouw, waarmee hij in een restaurant op het Thorbeckeplein te Amsterdam gedineerd had, beroofd van f 1200. o Dood in bed gevonden. De 72-jarige juffrouw N. de B. te Eemnes werd dood te bed gevonden. Akelig is het om te zien hoe de verstikkende hoestbuien het kind afmatten, de slijm wil maar niet loskomen. De Abdijsiroop met haar slijmoplossende, gene zende eigenschappen kan hier onmiddellijk helpen, want de is beroemd bij bronchitis, asthma, griep, influenza, keel- en borstaandoening. Overal per flacon van 230 gram f 1.90, van 550 gram f 3 60, van 1000 gram f6. Eischt rooden band met onze handteekening L. I. AKKER, Rotterdam. I waar kan men daarvoor terecht Voor 72.50 gulden leveren wij U een prima 94 veeren bed, bedpeluw en 2 kussens, gevuld met 60 pond stofvrije en gezuiverde veeren, en een stel 2-persoons stroomatrassen. In de van ouds bekende Zaak van W. 112 - HEUSDEN, zijn verkrijgbaar alle soorten fijne sigaren en Sigaretten, van de duurste tot de goedkoopste soorten. Aanbevolen mei'ken: VELASQUES. SENORITAS. CHIC. IDEAL. ROYAL. VUELTA. IMPERATOR. Het Seriemerk KAREL DE STOUTE NESTOR (Vorsten landen Sigaar.) Rookt het merk WEGWIJZERS. Alle soorten fijne sigaretten, een pracht-collectie HOUTEN PIJPEN. Aanbevelend ALS BOVEN. Tel. 151. f 2,25 per flesch. Verkrijgbaar bij Vraagt onze sinds 50 jaren gunstig beoordeelde en alom be kende GENEESMIDDELEN VOOR HOENDERS. Droespoeder voor Paarden. Poeder tegen 't Navuil der Koeien. Poeder tegen de Jacht der Kalveren. Poeder tegen Brand der Varkens. Wormpoeders voor alle Dieren. Poeders tegen Diarrhee der Kalveren. Zogpoeder voor Varkens (Inhoud van deze poeder komt overeen met 3 flesschen Zogdrank). Onze naam waarborgt U eene goede werking. Firma SCHOON Co., Apothekers, Langendijk en Hoogstraat 652 te Gorinchem. Wettelijk bevoegd Laboratorium voor Scheikundig en Microscopisch Onderzoek. NAAR MAAT. Frachtcollectie NAJAARS- en WINTERSTOFFEN. Chique Coupe, Prima afwerking, Concureerende Prijzen. BONT W ERK. Veranderen en vermodelliseeren van alle soorten bontwerk. Stalen op aanvraag verkrijgbaar. Op verzoek komt vertegenwoordiger ter plaatse. BIJVOEGSEL JKicttwsblad J. MONSTER, MALAGA WIJN

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1922 | | pagina 5