een Kikstartpedaal MOEDERS! Eeti geschikt voedsel voor Zuigeliogeo Beste! uwe Visitekaartjes tijdig. Vragen op rechtskundig gebied. Koffiehuis met Erf A, M. Brouwerte Gorinctiem H. J. Sluis te Andel VERLOREN Als gij Be N.V. UNIONRIJWIELENFABRIEK P. J. FUIISTF.R, Nieuwe Holiandsche Maatjesharing. C- NI. Klugt P.Czn. Een Woon- en Winkel huis met Oaié (Con certzaal) en Ert Maagdeperen 7|9 Beurre Claseau 16|17| i Griezen Wildeman 910J Noten 45 ct. p. 100 stuks Uien 3 a 4 ct. p. K.G Witte kool 2| 3 ct. p. stuk Savooye kool 3 k 4 ct. p. stuk Aardappelen Redstar f 1.75 p. H.L. Wijk. In den nacht van Maandag op insdag, omstreeks half twaalf, is brand Htgebroken in de groote schuur van den ^ekoopman W. Hoeflaken, terwijl de eige- saar afwezig was. De schuur brandde tot —en grond toe af. Veel graan van anderen, at er in was opgeborgen, is hierbij ver zuren gegaan. De oorzaak is onbekend. jOndhensden. Bij den landbouwer A. d. Griendt alhier, zit een zgn. huismusch »p een nest met 5 eitjes te broeden. Dit zueestje is toch zeker ook in de war. Kantongerecht te Hensden. AAN ONZE LEZERS. Tot heden gaven wij slechts de njitspraken van het Kantongerecht ölhier zonder meer. In het vervolg saullen wij de voornaamste uitspraken "beredeneerd weergeven. Het succes <3at wij hebben met onze breedvoerige raadsverslagen heeft ons doen be sluiten ook van het Kantongerecht een meer beredeneerd verslag te ge ven, in den geest zooals men die ook wel in andere bladen aantreft. Op name van verslagen der strafzittingen van de Kantongerechten Zaltbommel en Waalwijk wordt overwogen. Wij vertrouwen, dat deze maat regel zal bijdragen om de aantrek kelijkheid van ons blad te verhoogen en deze verslagen in den smaak van onze lezers zullen vallen. De Redactie. Strafzitting op Vrijdag 20 October 1922. Kantonrechter Mr. C. W. v. Ommeren. Ambtenaar O. M. Mr. J. S. Loke. Griffier Mr. W. Ruitinga. Een erg slap zittinkje met 52 zaken op de rol, waarvan 3 kinderzaken. Van de 49 volwassen beklaagden verschenen er slechts 4 en dit is te begrypen, omdat de eene zaak al onbelangrijker was dan de andere. Eerst kwamen de kinderzaken met ge sloten deuren aan de beurt, waarvan we alleen kunnen meedeelen dat C. J. H. V. te Heusden met een beteuterd gezicht de zaal uitkwam. Naar we vernamen had deze te Heesbeen een hond aangehitst, wat het gevolg had, het op hol slaan van een hit van F. Nouwens te Heusden. Beklaagde had blijkbaar een flink standje van den Kantonrechter opgeloopen, want vroolijk keek hij allesbehalve. J. H. L. H., te 's Bosch, had in den laten avond van 26 Juli j.l. te Almkerk in vrouwenkleeren op de openbare straat geloopen, wat verboden is bij de Alm- kerksche politieverordening. In de vorige zitting had beklaagde ver klaard; dat hij het enkel en alleen gedaan had om een zekeren persoon, die erg verzot is op het schoone geslacht, maar weinig succes heeft bij zijn pogen om te minne kozen, er tusschen te nemen, door op straat als vrouw verkleed te gaan wandelen om vervolgens als vrijster van bedoelden per soon te fungeeren, wat ook gelukt was. Beklaagde zag er nu niet direct verleidelijk uit en ook in vrouwenkleeren gehuld zal hij stellig niet veel mannen het hoofd op hol brengen. Maar over smaken valt niet te twisten en vooral niet als de liefde er bij te pas komt. De Kantonrechter scheen het geval niet heel erg te vinden, want beklaagde kwam er met f 1 boete of 1 dag achter de tralies af, echter met den raad om in den vervolge maar geen pogingen meer aan te wenden om in vrouwenkleeren liefdessuc cessen te behalen, want dan zou strenger straf het gevolg zijn. S. K., te Dussen, die verstek liet gaan, had in den avond van 13 Sept. j.l. in de herberg van P. A. Leijten te Heusden in dronkenschap de orde verstoord. Leijten en zijn vrouw kwamen dit nog even ver tellen. 't Gevai liep over 13 centen, die juffr. Leiten, naar hare bewering van be klaagde moest hebben en waarover bekl. zich erg boos had gemaakt. Getuige v. d. W. zeide, dat beklaagde den geheelen dag uit was geweest met een lid van de schoone sexe uit het hotel »Nieuwe Zorgente Heusden en dat hij een vervelende vent was. Na al het gehoorde vond de Kanton rechter den beklaagde stellig ook een vervelenden vent, want hij veroordeelde hem tot f15 boete of 14 dagen de nor in. J. D., te Dussen, had op 29 Aug. j.l. 's avonds met paard en kar gereden zonder licht. De oorzaak hiervan lag in een zwaar onweer dat hem dwong te schuilen en waardoor by zich had verlaat. Twee marechaussée's, die proces-verbaal hadden opgemaakt, bevestigden beklaagdes verweer. Beklaagde kwam er best af, want hij kreeg maar f 0.50 of 1 dag brommen. H. B., te W'chem. reed op 3 Sept. j.l. 's nachts te 1 uur per rijwiel zonder licht over den Hoogen Maasdijk te Wijk. Juist kwam hij toen 2 marechaussée's tegen die hem bekeurden. Beklaagde zei, dat zijn lantaarn verstopt was, maar de kantonrechter gaf niet veel om die verstopping en veroordeelde hem tot f 2 of 2 dagen. J. Lte Giessen, reed in den avond van 20 Aug. j.l. met zijn rijwiel zonder licht over den Hoogen Maasdijk te Rijswijk. Beklaagde beweerde, dat hij niet onder Rijswijk maar onder Giessen had gereden, wat evenwel door de verbalisanten-getuigen werd tegengesproken. De Kantonrechter zeide, dat het hem erg speet, maar dat hij de verklaringen van de getuigen moest gelooven. Met f3 of 2 dagen kon beklaagde naar huis gaan. W. W., te Werkendam, is een abonné, maar verschynt nooit. Tal van veroor deelingen voor dronkenschap enz. heeft hij achter den rug en toch wil hij het drinken maar niet laten. Nu was hij weer dronken geweest te Woudrichem. Hij reed op zijn rijwiel door dit stedeken en kwam ongelukkiger kon het al niet"juist voor de kazerne der Kon. Marechaussée's te vallen. Alleen opkomen kon hij niet. De altijd bereidwillige marechaussée's kwamen een handje te hulp en namen hem liefderijk op in hunne woning. De Kantonrechter die voor abonné's nog wel eens een extratje over heeft, gaf onzen vriend Willem de keuze tusschen f15 of 14 dagen vrij logies. Willem zit nu in Frankrijk en by zijn terugkomst zal hij al direct voor meerdere dergelijke keuzen worden gesteld, zoodat hij wel een flinken buidel mee mag brengen, om steeds het eerste te kunnen kiezen. W. te V. De vervanging van den Secretaris bij ongesteldheid, afwezigheid of ontstentenis behoort geregeld te worden bij het Regle ment van Orde voor den Raad. Mocht zulks zijn verzaakt dan moet. de plaatsver- vangend-secretaris op de gewone wijze benoemd worden n.l. door den Raad, die vooraf eene aanbeveling van twee personen van Burgemeester en Wethouders ontvangt. Nergens is in de wet bepaald, dat de Secretaris tegenwoordig moet zijn in de vergaderingen van den Raad of van Burge meester en Wethouders. Derhalve zijn besluiten van Raad of van Burgemeester en Wethouders, genomen in vergaderingen, waarin de Secretaris niet aanwezig was, volkomen geldig en voor uitvoering vol ledig vatbaar. Evenwel is het zeker alles zins wenschelijk dat de Secretaris de ver gaderingen van den Raad of van B. en W. bijwoont, omdat anders eigenaardige moei lijkheden kunnen voortvloeien met betrek king tot de uitvoering van besluiten, ge nomen in vergaderingen zonder Secretaris. Op het platteland zit nog bij vele ge meentebesturen de meening voor dat b.v. eene raadsvergadering zonder Secretaris niet mogelyk is. Dit is dus een geheel foutief idee en de verkondigers ervan geven blijk niet veel kennis van gemeenterecht te bezitten. o In de Raadsvergaderingen onzer gemeente heeft de Secretaris dikwijls het hoogste woord. Gaat dat nu wel aan en mag hij volgens de wet wel meespreken in de vergaderingen H, Een raadslid. Is een broodslijter verplicht schalen en gewicht bij zich in de kar te hebben als hij naar andere gemeenten gaat om daar zijn brood te verkoopen niet per gewicht, maar per »6rood«. B. W. Vergadering van den Raad der gemeente VEEN, op Maandag 23 October, nm. 6 uur. Voorzitter EdelAcht. Heer R. J. van Doveren. Waarnemend Secretaris de Heer C. Herrewijn. Aanwezig de heeren Smits, v. d. Pol, Vos en Jiskoot. De Voorzitter opent te 6.20 de verga dering met gebed. De lezing der notulen wordt aangehouden tot de volgende ver gadering. De tijdelijk secretaris legt in handen van den Voorzitter de vereischte eeden af. Benoeming leerkrachten voor het ver volgonderwijs. De Voorzitter stelt voor, de heer van Gessel, Hoofd der school, met de regeling te belasten en deze een onderwijzeres ter zijde te stellen voor handwerkonderwijs, en vraagt of de Raad deze benoeming kan goedkeuren bij acclamatie of dat er over gestemd zal worden. De heer Vos meent, dat het den heer v. Gessel best is toevertrouwd, de heer v. d. Pol dat de regeling altijd zoo is geweest. De benoeming geschiedt hierna bij accla matie. Verordening op de keuring van vee en vleesch. De Voorzitter leest de verordening voor, die gelijkluidend is aan de verordening die in andere gemeenten reeds is vastgesteld. (Tijdens deze lezing komt de heer Schreu ders ter vergadering). De heer Smits vindt de boete, die op overtreding der verordening is gesteld, n.l. 6 dagen of f 25 niet te hoog. naar zijne meening zal deze de overtreders niet afschrikken. Spr. vraagt of dieren, die uit nood geslacht worden, allen naar Waalwijk moeten worden vervoerd, of ook in de gemeente kunnen blijven. De Voorzitter antwoordt dat alle uit nood geslachte dieren naar Waalwijk ter keuring moeten, tenzij de keuringsveearts toestemming verleent het kadaver in den grond te stoppen. De heer Smits vraagt, of het goedge keurde vleesch weer naar deze gemeente kan worden teruggebracht of dat het te Waalwijk moet blijven. De Voorzitter zegt, dat het goedgekeurde vleesch het eigendom van den eigenaar blijft en deze er mede kan doen wat hij wil. De heer Vos vraagt, of de eigenaar verplicht is het keurloon te betalen. De Voorzitter antwoordt bevestigend. De heer Smits zegt, dat het voor kan komen, dat het uit nood geslachte dier het keurloon en de kosten van vervoer naar Waalwijk niet waard is, en vraagt of in een dergelijk geval het dier niet direct in den grond kan worden gestopt. De Voorzitter zegt, dat dit naar zijne meening zal afhangen van den keurings veearts. Oordeelt deze het transporteeren naar Waalwijk noodig, dan moet zulks geschieden. De heer Schreuders is van oordeel dat de praktijk wel den weg zal wijzen. Het woord noodslachting is zeer rekbaar. De heer Vos meent dat men uit nood- geslachte dieren beter naar Heusden dan naar Waalwijk kan vervoeren. De heer Timmermans komt ter ver gadering. De Voorzitter zegt dat wegens de hooge kosten is afgezien van het bouwen van een abattoir te Heusden. De kring Heusden tracht een regeling in het leven te roepen, dit de gemeenten geen geld kost. Zoo men een abattoir had moeten bouwen, zou dit zeker f 10.000 hebben gekost. Naar schatting zijn er in den geheelen keurings kring slechts een 20-tal noodslachtingen per jaar, hiervoor dus zulke groote kosten te maken is overdreven. De heer Vos oordeelt dat er veel meer noodslachtingen zijn, hij zelf heeft er wel eens in een voorjaar 4 gehad. Ook de heer Timmermans oordeelt het getal 20 te laag. De heer Schreuders meent, dat eigenlijke noodslachtingen slechts zeer sporadisch voorkomen, een dier dat zijn poot heeft gebroken en daarom moet worden afge maakt, zou volgens spr. niet onder het begrip noodslachting vallen. Ook de Voorzitter deelt deze zienswijze. De heer Timmermans vraagt of het district Heusden nu een is geworden met Waalwyk. De Voorzitter antwoordt ontkennend. Waalwijk heeft alleen op zich genomen de keuringen te verrichten van uit nood geslachte dieren, waarvoor f 20 per keuring in rekening zal worden gebracht. De heer v. d. Pol vraagt of de eigenaar dit bedrag moet betalen, waarop de Voor zitter antwoordt dat de eigenaar de helft en de keuringskring de andere helft be taalt. Hierop leest de Voorzitter de verorde ning op de hefGng en invordering van het keurloon voor. De heer Smits zegt, dat hij hoorde lezen, dat voor varkens f 3 keurloon moet worden betaald hij meent dat dit alleen geldt voor varkens die worden uitgehald en dat de gewone huisslachtingen vrij van keuring zijn. De Voorzitter stemt dit toe, hij merkt echter op, dat ook van iedere huisslachting aangifte moet worden gedaan. De heer Vos zegt, dat voor een uit nood geslacht dier f i 0 en voor een goed f 5 keurloon moet worden betaald. Hij zou deze bedragen willen omzetten. Men kan beter van een. goed dier f 10 dan van een uit nood geslacht f 5 betalen. De heer Smits vraagt, of, zoo de keur meester het vleesch afkeurt en dit in den grond wordt gestopt, dan ook keurloon moet worden betaald. Hierop antwoordt de Voorzitter ont kennend. De heer Vos vraagt, wat gebeurt als bij de keuring blijkt, dat het dier lijdende is aan een besmettelijke ziekte. De Voorzitter zegt, dat dan maatregelen worden genomen en de wet op de be smettelijke ziekten wordt toegepast. De heer Schreuders vindt het eigenaardig, dat in groote steden, waar alle maatregelen en keuring reeds lang worden toegepast het meeste slechte vleesch wordt gegeten. Spr. acht de geheele wet voor het platteland overbodig. Er aan ontkomen kan men echter niet, daarom zou hy maar willen voorstellen de verordeningen goed te keuten. Vervolg in het volgend nummer. ADVERTENTIE». Geboren JOHANNES, zoon van J. KOLUN en J. H. KOLIJN- Koeleman. Purmerend, 23 Oct. '22. OPENBARE VERKOOP1NG yan een te VEEN. NOTARIS EN Candidaat-Notaris Plaatsvervanger zijn voornemens op Woensdagen I en 15 November 1922, telkens des namiddags 2 uur in het Café van den Heer TJERK JONKER te Veen, bij inzet en toeslag publiek te verkoopen aan den Maasdijk te Veen, in eigendom toebehoorende aan den Heer T. Jonker voornoemd en vrij van huur. Lasten vanaf 1 Jan. 1923. Betaling en aanvaarding 2 Jan. 1923. Dagelijks te bezichtigen 24 uur. Zie verder biljetten. Inlichtingen bij voorn. Notaris en W.d. Notaris, op den weg van Eethennaar Meeuwen, van Motorrijwiel, Tegen belooning terug te bezorgen s. v. p. bij A. DE GRAAF F, in Motoren, MEEUWEN. last hebt vanverstopping (trage ontlasting), gal, slijm, koortsigheid, maag- of hoofdpijngeen eetlust, slechte spijsvertering enz., neem dan Wortelboer's Kruiden of Wortelboer's Pillen van Jacoba Maria Wortel boer en gij zijt spoedig weer hersteld. Overal verkrijgbaar k 60 cent. Hei Joolyewfoksche Rvjfcrncf mei den ioesiand niet èev/ iHeefi handeHrefqb'es noodig En zoeki daarom eten vree. mhei IVani Zanger Dat kan zem diin <us/and niet: v.h. Firma B. J. VAN DEN BERG TE DEDEMSVAART droeg mij den alleenverlioop op voor WIJK, VEEN en AALBURG van de zoo gunstig bekend staande Union-rijwielen. Daar de prijzen vanaf 1 October weder aanmerkelijk zijn verlaagd, zijn deze rijwielen toereikend voor elke beurs. Beleefd aanbevelend, Bonds- motor en Bonds- rijwielhersteller WIJK EN AALBURG. (Zeer Malsch en Vet). Per vaatje 50 stuks2.75. 100 4.50. 200 8.25. jt> Vs ton 400 z 15.50. Levering door geheel Nederland, tegen vooruitzending van bedrag, of rembours met 20 ets. verhoogd. voorheen firma P.. C. KLUGT Co' Haring en Versche Zeevischhandel IJMUIDEN. Wij vragen tevens ijverige Vertegenwoordigers Het beste is voor Uw baby nauwelijks goed genoeg Zorgt daarom zooveel mogelijk voor natuurlijke voeding van Uw kindje. is echter, wanneer de natuurlijke voeding ontbreekt en met melk in de gepaste verdunning bereid, na de 4e maand Per 7, K G. f0 30 Per V4 K G. f0.16 Indien bij Uw winkelier niet verkrijgbaar bericht dan s. v. p. NutriciaZoetermeer. Len/n en Troézkv zeiden EET NU HARING. I

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1922 | | pagina 3