zijn Gereed of op Maat. Een pleister OVERSPANNING 't Hoogst in Stijl. 't Laagst in Prijs. Dru«W°op SALMIAK-TABLETTEN MIJNHARDTS THIJ^-5SR00P K if-.r - •.v;"v:X-- ét onweersbui zich in een geweldigen regen, die den rijksweg onder water zette en de voorstad Cardinal deed onderloopen. In 't dorp Ussac vielen hagelsteenen zoo groot als eieren. Grooten last ondervond de stad Brive, daar door de overstrooming ook de bronnen voor de watervoorziening waren ondergeloopen. De tuingroenten zijn geheel vernietigd. De schade is aan zienlijk. o De verradende papegaai. Te Parijs werd Zaterdag een man ge arresteerd, die een papegaai droeg in een kooi. Hij weigerde voor den commissaris zijn naam op te geven en stond op het punt weer vrijgelaten te worden of eenige dagen in verzekerde bewaring te worden gesteld wegens weigering om zich bekend te maken, toen de papegaai, terwijl hij zijn kop aanminnig terzijde draaide, uitriep »Hallo, Liénart De commissaris en de aanwezige politie mannen schoten in den lach, want de laatste order, die zij van het hoofdbureau hadden ontvangen, was, om eens uit te zien naar den inbreker Liénart. De man gaf toe zoo te heeten en de papegaai werd door de politie als pleegkind aangenomen. Voor V/% miilioen francs zegels gestolen. Inbrekers hebben uit het zegelkantoor te Gent voor 1^ miilioen francs aan be lastingzegels gestolen. Ecu dolle stier. Te Coalville (Leicesterhire) stormde een losgebroken stier het 30 trappen hoog gelegen kantoor van een advocaat binnen, rende door een drietal vertrekken, ver nielde een aantal meubelstukken, benevens een groote spiegelruit. Een aantal slagers met touwen ver schenen spoedig ter plaatse om het woe dende beest weer naar beneden te trans porteeren. Tijdens deze moeilijke operatie werden de trapleuningen tot waardeloos brandhout gereduceerd. Toen de stier goed en wel weer buiten was, wist hij nogmaals aan de hoede zijner geleiders te ontglippen en drong hij in een ander naast gelegen magazijn binnen. Ten laatste werd hij echter overmeesterd en naar het abattoir vervoerd. Twee kinderen verbrand. Tijdens de afwezigheid der ouders brak brand uit in een arbeiderswoning te Hulme, in Yorkshire. Het huis brandde geheel af. Later vond men in hun slaapkamer de verkoolde lijken van de twee kinderen, jongens, resp. 8 en 10 jaar oud. 'n Geheimzinnige postdiefstai. Vrijdag is op geheimzinnige wijze een postzak met 96 aangeteekende brieven, welke van een postkantoor te Londen naar een ander werd vervoerd, verdwenen. Het merkwaardige van het geval is, dat de prstwagen waarmede de zak vervoerd werd, bij het vertrek verzegeld was. Bij aan komst aan het andere postkantoor waren de zegels nog steeds ongeschonden, doch de zak was verdwenen. Onmiddellijk zijn de bekwaamste detec- tieven aan het werk gezet om eenig licht in dit mysterieuze geval te brengen, doch tot dusverre zijn dezen er nog niet in geslaagd ook maar het geringste spoor, dat tot de ontdekking der dieven zou kunnen leiden, te vinden. Mussolini „in eere hersteld". De Zwitsersehe bondsraad heeft het bevel waarbij Mussolini destijds het verblijf in Zwitserland werd ontzegd, in verband met zijne benoeming tot premier, geannu leerd. Ter toelichting van dit bericht wordt er aan herinnerd, dat Mussolini indertijd steenendrager te Genève is geweest en toen wegens bedelarij en landlooperij over de Zwitsersehe grens is gezet. o Botsingen tusschcn fascisten en communisten. Terwijl de intocht der fascisten in Rome zonder incidenten is verloopen, kwam het, zegt het Hbld., in den loop van den dag tot vele botsingen tusschen communisten en socialisten eenerzijds en fascisten ander zijds, waarbij aan beide zijden vele dooden en gewonden vielen. In totaal zouden 44 personen zijn gedood. De soc. partijen werken koortsachtig aan het op touw zetten eener actie tegen de fascisten. Het communistische uitvoerend comité heeft den arbeidersbond uitgenoodigd onmiddellijk de algemeene staking af te kondigen. Te Milaan is het eveneens tot onlusten gekomen. Nadere bijzonderheden ontbreken. In vele andere plaatsen hebben bloedige botsingen plaats gehad. Het bericht, als zou Nitti door de fas cisten zijn gevangen genomen, is, naar de prefectuur van Palermo mededeelt, onjuist. Fascistische ongeregeldheden Uit Milaan wordt aan de »Libertè« ge seind. dat er een bom geworpen is naar een trein met fascisten, toen deze voorbij Caserta reed, waardoor enkelen zijn gedood en velen gewond. Aan de »Temps« wordt gemeld, dat te Rome een troep fascisten geëischt heeft, dat de consulaten van Griekenland en van de Ver. Staten de Italiaansche vlag zouden hijschen. In tal van steden zijn de wapen- en munitie-depots geplunderd. De fascisten hebben zich eveneens op verschillende plaat sen vergrepen aan socialisten en commu nisten. Het communistische verenigings gebouw te Rome is geplunderd. In ver schillende plaatsen is er geschoten en hsb- ben botsingen plaats gehad, waarbij dooden en gewonden zijn gevallen. De arbeids beurzen in verschillende plaatsen, w. o. Rome, zijn in brand gestoken. Mynongeluk by Bortmuad. Het Journal verneemt uit Mainz, dat een hevige ontploffing plaats had in de kolen mijnen van Prusehstrasse bij Dortmund. Er zijn al 5 dooden en 30 gewonden bo vengebracht. Mijnramp in Roemenië. Honderden dooden. Het Journal verneemt uit Londen, dat volgens telegrammen uit Boekarest, een hevige ontploffing is voorgekomen in de steenkolenmijnen van Lubeny, in Trans- sylvanië. Vele honderden mijnwerkers zijn omgekomen. o Bulgaarsche kroonjuwecien i De politie heeft vier kooplieden in hech tenis genomen, die op het punt stonden de Tsjecho-Slowaksche grens over te gaan met een halssnoer ter waarde van 20 miilioen kronen. De aangehoudenen ver klaren dat het kleinood toebehoorde aan de koninklijke familie van Bulgarije, en dat een vertrouwensman het aan hen had overhandigd voor het geval er in Bulgarije een omwenteling zou onstaan, die de kon. familie zou noodzaken de wijk te nemen naar het buitenland. mijnhardts MUÏ1HARDTS wewwMimE'UfcH flIJhHARDTS by ApoWien Drogen. BINNENLAND. Geen pleizierige thuiskomst. T!rV?1 d®.bewoners afwezig waren, is ingebroken bij den landbovwer P. D. De Leeuw, aan den Diefdijk te Schoonrewoerd. ioen De Leeuw met zijn vrouw thuis kwam, vond hij alle deuren en kasten open. Goud en zilver wordt vermist. De politie was spoedig met een politie hond ter plaatse. Men meent den dader reeds op het spoor te zijn. Wraakneming J Op een van de steenovens te Vuren is een begin van brand ontstaan, vermoedelijk door kwaadwilligheid. Als verdacht dezen brand te hebben aangestoken, wordt een 18-jarige dienstbode. De verdachte is voor den officier van justitie te Dordrecht ge leid. Van een stelling gevallen. Aan de Electrische Centrale aan de Schiehaven te Rotterdam, is de 30-jarige werkman G. Fidatona, uit de 4e Balsemein- straat, van een stelling gevallen. Met een hoofdwond, inwendige kneuzingen en een hersenschudding is hij naar het Ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd en daar ter verpleging opgenomen. er Vlasfabriek uitgebrand. De vlasfabriek van den heer U. Ramond te Sas van Gent, is geheel uitgebrand. Dat helpt! Een bakker te Amersfoort heeft het wittebrood ineens 6 cent per pond lager gezet. De andere bakkers hebben besloten hem te boycotten en zullen trachten meellever- anciers te dwingen hem niet meer te leveren. Maar die willen óók liever goedkoop brood o Voetballen op Zoadag. Tegen het bestuur der voetbalvereeniging »Ke3terenc te Kesteren, werd wegens het houden van een voetbalwedstrijd met »Amical« uit Tiel, op Zondag, proces verbaal opgemaakt, ter zake van vermeende overtreding van art. 4 der Zondagswet. Aan dat bestuur is thans medegedeeld, dat de ambtenaar van het O. M. bij het kantongerecht te Tiel geen vervolging zal instellen, daar hij deze zaak niet strafbaar vindt. Vrouw doodgestoken. De 56-jarige ketelbikker, J. Kraan ge naamd, heeft de 28-jarige vrouw, Mina KarseboomNijts, met een lang schoen makersmes doodgestoken. De man leefde met deze vrouw, en be vond zich met haar in het logement van Tang op den O.Z. Achterburgwal te Am sterdam. Daar moet ruzie ontstaan zijn. De man verweet haar, dat zij aanleiding gaf tot jalouzie. Met het mes stak hij haar in de borst. De vrouw overleed spoedig. De man werd gearresteerd en overge bracht naar het politiebureau in de War moesstraat, waar hij voor den commissaris Quanjer de misdaad bekende. Hij beweerde, in een bui van jalouzie en zenuwachtigheid, terwijl hij bovendien een borrel op had, de vrouw gestoken te hebben. Echter moet gebleken zijn, dat hij bij vroegere scènes reeds gedreigd heeft haar te vermoorden. Kosmos. Het ligt in de bedoeling, wanneer de huidige bemoeienis van den rechter-com- missaris met de Verzekeringsbank Kosmos® geëindigd is en de buitenlandsche por tefeuilles met valuta risico, zijn thans reeds alle overgedragen het bedrijf dat nu eenmaal over een flink administratiegebouw en gerouteneerd personeel beschikt voort te zetten, eventueel met een nieuw bedrijfs plan. Van het vroegere 60 leden tellende personeel zijn nog 36 personen aan de Bank verbonden. Royale belooniug Te Alkmaar verloor een dame een couvert, inhoudende ongeveer f350, aan het spoor wegstation. Het couvert werd gevonden door een witkiel, die door deze vondst een besten dag doormaaktehij kreeg voor belooning 50 cents Hout uit Rusland Vóór eenige dagen werd de eerste hout aanvoer uit Archangel te IJmuiden gemeld. Thans is te Delfzijl eveneens een schip met hout uit Archangel aangekomen. Bloemendag vau Sobriëtas De opbrengst van den verkoop van de »Sobriëtasbloem« ten bate van het R.-K. Reclasseeringswerk, is van bijna alle plaatsen bekend. Enkele afdeelingen, waaronder Amsterdam en Rotterdam, moeten hun opgaven nog indienen. Voor zoover reeds bekend, bedraagt de opbrengst f22.243. Twee rrouwen by na gestikt Dinsdagmorgen kwart voot 11 stond een jongen aan de Zwaanstraat, te Breda, voor een poort te kloppen, doch kreeg geen gehoor. Men riep de politie. Spoedig was de inspecteur Loves ter plaatse. Toen ook deze geen gehoor kreeg, klom hij over de schutting en forceerde de huisdeur. Daar binnengekomen stond er zooveel gasdamp, dat hij het niet kon uithóhden en het raam opende. In een slaapkamer vond hij twee vrouwen mej. v. R. en een naaister. Ze waren geheel bedwelmd tengevolge van den damp der kachel, zoodat zij in vrij ernstigen toestand naar het ziekenhuis moesten overgebracht worden. Beider toestand is ernstig. Beknopt verslag Gemeenteraad van ANDEL Woensdag 1 November. Burgemeester EdelAchtb. heer D. A. v. d. Schans. Secretaris WelEd. heer B. v. Andel. Aanwezig: alle leden. De Voorz. opent de vergadering met gebed. Daarna voorlezing der notulen, die worden goedgekeurd. Aan de orde Gemeente-begrooting, wordt met alge meene stemmen goedgekeurd Kohier Hondenbelasting, wordt eveneens goedgekeurd. Het lid Schouten stelt voor, tegelijk met de begrooting een schrijven aan Gedep. Staten te zenden over zijn ingediende motie »verlaging der salarissen«. De Voorz. vraagt, duidelijk zijn bedoeling te zeggen. In zijn toelichting zegt de heer Schouten, dat hoofdzaak is bezuiniging. De Voorz. zegt, dat als men Iet op de strooming, in 't algemeen deintellectueelen arbeid niet hoog betaald wordt, daarbij staat N.-Brabant in doorsnee niet hoog. Nog eenige gedachtenwisseling tusschen den Voorz. en het lid Schouten ontspon zich hierover, doch na eene flinke uiteenzetting van den Voorz. waarin deze glashelder betoogde, dat een goed ambtenaar een goed salaris waard is, wordt besloten aan Ged. Staten te vragen salarisvermindering voor allen. 't Lid v. d. Vliet vraagt, inlichtingen over de grienden uit Andeier Broek. B. en W. hebben 't verhuurd, op voor waarde dat het omgespit moet worden, indien geen ontheffing was verleend. Ontheffing is niet verleend, dus 't moet gespit worden. Het lid v. d. Vliet kan hiermede accoord gaan, indien het dezen winter gebeurt. Het lid Bouman vraagt aan den Voorz. om den stap aan de rivier te laten maken. De Voorz. zegt zulks toe. Niets meer aan de orde zijnde, wordt hierna de openbare vergadering gesloten en gaat de Raad over in geheime zitting. van Oprechte Winsumer Zalf doet steenpuisten, negenoogen, bloed vinnen, zweren, dauw-, ring-, en baardworm, zwerende borsten, winter handen, open beenen, brand- en andere wonden in zeer korten tijd genezen. Prijs per bus 75 en 135 cent. Hoe grooter bus hoe voordeeliger. Verkrijgbaar bij Apoth., drogisten en vele winkeliers. Te Heusden J. N. W. Brugman, coufïeur Aalburg, Antonia BoumanVeen, Wed. J. Vos Bzn. Andel, J. G. Schouten. Gen.-Agent: J. G. de Vries, Winsrnn (Gr.) PLAATSELIJK NIEUWS. Voor Dames- en Kinderconfectie is de Firma TAVERNE DE MEERE, Hinthamerstraat 69, 's-Bosch, voor deze Omstreken het beste en voordeeligste adres. Hensden. Naar men mededeelt heeft Mej. v. d. Aa, onderwijzeres aan de paro chiale Jongensschool, hare benoeming te Oosterhout niet aangenomen. De Bazar, welke gehouden zal wor den ten bate van de Vereeniging »Het Groene Kruis« alhier, zal plaats vinden in »Het Wapen van Amsterdam® op Woens dag 22 en Donderdag 23 November e.k. Aan het Postkantoor Heusden en de daaronder ressorteerende kulppostkan- toren werd gedurende de maand October ingelegd f 14976.91, terugbet. f 13184.93. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 9219. Werkendam. In den nacht van Zon dag op Maandag zijn enkele kippen en een haan van den heer J. K, v. d. Steenhoven door honden doodgebeten. Woensdag 1 Nov. vierde de Chr. Jong.ver. »Benjamin« der Chr. Ger. Gem. haar eerste jaarvergadernig, onder leiding van haren Voorzitter, den heer J. C. v. d. Brugge. De vergadering werd geopend met het zingen van Ps. 105 1 en 2, waarna de Voorzitter in gebed voorging. Enkele op- stéllen en voordrachten werden gehouden, waarvan bijzonder in den smaak vielen »De drie Gebroeders Verbommel c, en ^Liefdessmart en Liefdeskracht. In de pauze werden de feestvierenden op het een en ander onthaald. Er was een goede opkomst. Tot slot werd gezongen 1 MJgss.* .Z&*- ^~^rf -M te GORINCHEM Bergeijk Stufkens. Koopt daar uw Overjas of Jekker Per doos 4'0 en 60 et Per flacon ^Och. Per flacon 73Cf. 82Sjgsl&, slapeloosheid, onrust, gejaagdheid. Gebruik M/JMHAR.DTiS Zenuw-tabletten. [fef koker 75d bijApoth. en drogiskn\ I

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1922 | | pagina 2