voor liet Land van flensden en Altena, de Langstraat en de Bommeterwaard. Ho. 4240. Vrijdag 3 floveier T eufel's BUIKGORDELS Waarom het beste adres FLUWEEL-TEKSTEN i Firma L. J. VEERMAN §- en Peitenagazyn SIGAREN SIGARETTEN ROOK- en PRUIM TABAKKEN. Houten Pijpen. Baronite Pijpen. Sigaretten- en Sigarenpijpjes in ruime keuze voorradig in den BOEKHANDEL van de "I GORINCHEM Sigarenmagazijn „Java Koperslagerij Lood- ia liakwerkea Poapeaaakerij. 's-BOSGH. Hinthamerstraat 10. C. BOUMAN, Gasthuisstraat 507 Levert uitsluitend in prijzen van EEN GEHEEL LOT SLECHTS f 3.- H.V. Hol! Ciediet- en Qbligatiebank, Amsterdam P. C. Hoollsiiaal 165. TE HEUSDEN. Pelzerstr. o 65 Heusden. FIRMA BEHOORENDE BIJ HET NIERAANDOENING BIJ KINDEREN. Kinderen zijn zoowel als volwassenen onderhevig aan nieraandoeningen en men heeft zelfs opgemerkt, dat procentsgewijze blaassteenen meer voorkwamen bij kinderen dan bij volwassenen. Sommige kinderen erven nierzwakte over. By anderen is het een gevolg van mazelen, scharlakenkoorts, diphteritus, windpokken en dergelijke infectiezaken. De ouders dienen derhalve op te passen, als een kir.d klaagt over pijn in den rug en de ledematen, pijn in de schouders, of als de urine bezinksel bevat. Allicht is het meest voorkomende gevolg van nier zwakte bij kinderen het verlies van de macht over de blaas, hetgeen bedwateren en dergelijke onaangename kwalen ver oorzaakt. Als uw kind teer en kwijnend is, niet speelt en draaft als andere kinderen, treurt en klaagt over moeheid, wees dan bedacht op een vorm van nieraandoening en onder zoek dit spoedig. Foster's Rugpijn Nieren Pillen bleken succesvol in tal van dergelijke gevallen. Het verdient dan tevens aanbeveling om opwinding door stoeien en lezen voor het slapen gaan te vermijden, het kind 's avonds niet te vee) te laten drinken, het niet te warm toe te dekken en het vooral niet te straffen voor zijn kwaal. Foster's Rugpyn Nieren Pillen (let op den juisten naam) zijn verkrijgbaar bij alle I bekende drogisten fl.75 per doos. BUITENLAND. Ongeluk iu een schouwburg. Bij de voorstelling in het Operagebouw te Dresden zijn vijf personen in een open ruimte onder het tooneel gestort. Zij wer den zwaar gewond naar het ziekenhuis gebracht. Een vau hen is reeds overleden. lllytigasojitplofliug. In een van de schachten van de mijn Bruchstrasse nabij Langendreer heeft zoo wordt uit Dortmund gemeld eei\ gasontploffing plaats gehad. Drie arbeiders werden gedood en 21 zwaar gewond. Over de oorzaak van de ramp is nog niets be kend.^ Sneeuwstorm op de Fr&nsche kust. In den nacht van Zaterdag op Zondag Js een hevige storm losgebroken op de Fransche Westkust. De storm ging gepaard met een sneeuwjacht. Het Amsrikaansche stoomschip j>Baladan<r seint, dat het in nood verkeert, op 25 mijl ten Noord-Westen van Ouessant. Het schip »Saint-Servan« en een sleep boot uit de haven van Biest zijn naar de plaats van het onheil vertrokken. o Weeropbouw vau Ypereu. Er zijn reeds 13.000 menschen, dat wil zeggen meer dan tweederde der bevolking van voor den oorlog, naar Yperen terug gekeerd. Vele inwoners verblijven nog in kelders en tijdelijke hutten. De weerop bouw vordert met rassche schreden. o Pest-epidemie uitgebroken. Te Batoem is een pest-epidemie uitge broken, welke een ernstige bedreiging vormt voor de Zwarte Zee-havens. De sowjet- regeering heeft den bekenden specialist Zazlonigi naar Batoem gezonden. —o Schipbreuken. De Hamburgsche zee-lichter »Lahn«, die door de sleepboot »Titan« van Petersburg naar Hamburg werd gesleept, is in den avond van den 24sten October in de Fin- sche Golf tijdens een zware sneeuwstorm gezonken. De geheele bemanning van zes man is verdronken. Uit St. John (New Foundland) wordt gemeld, dat van een Portugeesch visschers- vaartuig, waarvan de naam nog niet be kend is, drie weken geleden tijdens een orkaan twee-en-twintig man om het leven zijn gekomen. Dit bericht bracht de Zaterdag te St. John van de vischgronden binnengeloopen Fransche trawier ïFleurusc. Duur boek. In den loop van deze week zal op een veiling bij Sotheby te Londen een boek onder den hamer komen, dat zeldzamer wordt geacht dan de eerste uitgaaf van Shakespeare, n.l. de Kilmarnock, uitgave van gedichten van Burns. Elf jaar geleden bracht een exemplaar op een veiling in New York meer dan 5000 dollar op en men is zeer nieuwsgierig naar den prijs, die thans zal worden bedongen. Burns zelf heeft aan de. uitgaaf van 1786, waarbij 600 exemplaren werden gedrukt, slechts 20 pond verdiend. De uitgaaf ging toen zóó slecht, dat de drukker tot den tweeden druk niet te bewegen was. Dc oudste vronw ter wereld. Te Saigon in Fransch Indo-China is dezer dagen een Chineesche dame aange komen, die beweert de oudste vrouw ter wereld te zijn, iets hetgeen niemand haar wel zal willen betwisten, indien haar be wering, dat zij 131 jaar is, waarheid bevat. Op dezen eerbiedwaardigen leeftijd heeft zij nog de reis van Haipong, de voornaamste zeehaven van Tonking naar Saigen onder nomen, welke stad zij voor haar dood nog een keer wenschte te bezoeken. Zij be hoort tot een rijke koopmansfamilie. Overproductie ran eieren in Amerika. Lange jaren heeft Amerika zijn eigen productie aan eieren steeds zelf kunnen verwerken, naast den betrekkelijk kleinen export, die in later jaren ontstond. Thans heeft men een overproductie van ruim 10 percent, welke voor export te duur zou zijn. Men heeft daarom een campagne onder nomen, om het eierenverbruik te doen toe nemen. Men wil de dagelijksche conumptie op 2 eieren per hoofd en per dag brengen, dus op 7 k 800 per persoon en per jaar! Gelukkig land, waar algemeene welvaart een zoo rijk gebruik van het allerbeste krachtvoeder, het ei, toelaat Nog eens Laudru. De verkoop van de voorwerpen, welke hebben toebehoord aan den Franschen blauwbaard Landru, welke verkoop in Octo ber zou worden gehouden, is voor onbe- paalden tijd uitgesteld. Dit is noodzakelijk geworden in verband roet de vele aanspra ken van erfgenamen. Eiken dag brengt de post bij de griffie van de rechterbank van Yersailtes een groot aantal brieven, waarin min of meer verre verwanten van slachtoffers van Landru het een of ander opeischen. Sommige brieven bevatten een zeer nauwkeurige beschrijving van het opge- ëischte. Hierdoor is het mogelijk geworden bijvoorbeeld aan de erfgenamen de meubelen van juffrouw Cuchet terug te geven, daar deze erfgenamen alle wettelijke formaliteiten hebben vervuld. Andere brieven daaren tegen bevatten slechts zeer vage aandui dingen, Ze komen dan van verre verwanten, zelfs van menschen wier betrekkingen tot de slachtoffers zeer dubieus zijn of van brutale gasten, die hopen op deze wijze het een of ander in hun bezit te krijgen. Weer anderen spreken in hun brieven heel eenvoudig van het een of andere aanden ken, dat ze gaarne zouden hebben. Nu, voor liefhebbers is er genoeg, wai\t nog slechts zelden heeft een preces aanleiding gegeven tot de inbeslagname van zoo veel snuisterijen en meubelen. De opslagplaatsen van de genie te Versailles zitten vol met allerlei voorwerpen, welke hebben gediend als bewijsstukken in dit werkelijk zoo op zienbarend proces. BINNENLAND. Lager vee- en rleeschprUzen. In het Oosten des lands zijn de laatste dagen de veeprijzen sterk gedaald en in verband daarmee ook de vleeschprijzen. Rundvleesch kost 40—70 ct. per pond, varkens 45 46 ct. ruw gewicht. De slagers noteeren meestal nog boven f 1 per pond. o Tegen de motorwoestelingen. De bewoners van den Jaagweg te Broek in'Waterland ondervinden veel hinder van snelrijdende automobielen en motorrijwielen. Hun huizen hebben veel te lijden van het gedreun, veroorzaakt door zware vracht automobielen. Die bewoners hebben nu aan den Rijksveldwachter te Broek in Waterland een chronometer aangeboden, teneinde tegen de te snelle rijders te kun nen optreden. Eenige bekeuringen zyn reeds het gevolg geweest. De Gemeente raad heeft nu besloten de maximum snel heid voor motorrijtuigen in de kom der gemeente op 20 K.M. per uur te betalen. Ëen droevig ongeval. Op het station-emplacement te Oldenzaal had een droevig ongeluk plaats. De 57- jarige nachtwaker G. Steghuis wilde de lijn oversteken voor een naderenden per sonentrein uit Hengelo. Hy werd door een van den anderen kant komende locomotief gegrepen en was op slag dood. De ongelukkige was gehuwd. Auto-ongeluk. Te Hardingsveld had een treurig ongeluk plaats. Terwijl de vrachtauto van den heer De K. uit Gorinchem, passeerde, kwam plotseling een 12-jarige knaap den weg op en hoewel de chauffeur uit alle macht remde, kon hij niet voorkomen, dat het kind onder de auto kwam, waardoor het zoodanig ver wond werd, dat het spoedig aan de ge volgen overleed. o Financieel commissaris voor Albanië 1 Naar wij vernemen heeft de Volkenbond door middel van onzen Minister van Bui- tenlandsche Zaken, den heer R. Zuyder- hoff, lid van de Rekenkamer, gepolst over het financieel commissariaat voor Albanië. De Luxemburgsche professor Calmes heeft, eveneens op verzoek van den Vol kenbond, reeds een rapport over den eco- nomischen toestand in het genoemde land opgesteld, van welk rapport de heer Zay- derhoff inzage kreeg. De voor ons land vleiende aanbieding staat ongetwijfeld in verband met de werkzaamheden, welke de heer Zuyderhoff, zooals men weet, eenigen tijd geleden te Genève heeft ver richt, toen hij was aangewezen, om de rekening van den Volkenbond te contro leeren. Wellicht heeft ook nog wel de herinne ring aan onzen Thomson tot de aanbieding meegewerkt. o— Havenstaking. In Rotterdam is een havenstaking uit gebroken. Ongeveer 650 havenreservisten hebben geweigerd zich voor werk te laten aannemen. Liever lui dan moe. De politie te Amsterdam heeft 'n brieven besteller aangehouden, die, ter besparing van moeite, de gewoonte had aangenomen, de bezorging van een gedeelte der druk werken welke zich bij zijn bestelling be vonden, achterwege te laten. Bij den man thuis werd een hoeveelheid circulaires aangetroffen, welke hij had moe ten bezorgen. o Vrachtprijzen voor houtvervoer. De Regeering heeft goedgekeurd, dat met ingang van 6 Nov. a.s. bij de Ned. Spoorwegen een speciaal tarief wordt in gevoerd voor de verzending van vrachtgoed, zoowel als stukgoed als in wagenladingen van hout (geen teenhout), doch onbezaagd en onbehakt, afkomstig uit Nederlandsche bosschen mits niet langer dan 8 meter en met geen grootere doorsnee dan 10 cen timeter, alsmede van mijnhout. De vrachtprijzen zullen hiervoor 20 pCt. lager zijn dan de tegenwoordige. N. Venl. Ct. o Duitsohe geneesheeren en tandartsen in Nederlandsche grensgemeenten. Ook de Duitsche geneesheeren en tand artsen beginnen te azen op onzen Neder landsehen gulden. Het aantal Duitsche geneesheeren en tandartsen aan de Neder landsche grens neemt met den dag toe, 't geen voorzeker niet strekt tot hooghouden van het geneeskundig peil. Wij vernemen, aldus schrijft men aan de N. V. C., dat hieraan spoedig een eind gemaakt zal worden; het tractaat van 1876, volgens hetwelk Duitsche geneesheeren en tand artsen in Nederlandsche grensgemeenten mogen praktizeeren, loopt in het begin van het volgende jaar ten einde. Het ligt in de bedoeling, dit tractaat te doen ver vallen de uitoefening door Duitschers van genees- en tandheelkundige hulp in Ne derlandsche grensgemeenten zal dan totaal onmogelijk worden, of althans slechts bij hooge uitzondering worden toegelaten. Een familiefiets. Zaterdagmiddag heeft een fiets met 4 zitplaatsen door den Haag gereden. De fiets is een combinatie van twee tandems, die aan elkaar gekoppeld zyn. De twee sturen staan eveneens met elkaar in ver binding, De nieuwigheid trok natuurlijk veel bekijks. Liefdesdrama. Maandagavond heeft zich ten huize van den veehouder B. v. S. te Heerenveen een liefdesdrama afgespeeld. Jantje Huisman was vroeger huishoudster geweest bij de gebroeders V. te Echten. Reeds meermalen had de 33-jarige J. V. getracht, nadat de 26-jarige Jantje uit 't huis van hem en zijn broer was vertrokken, met deze nau were betrekkingen aan te knoopen, waarvoor Jantje echter niet te vinden was. Maandagavond nu drong V. door een venster bij v. S. binnen en bracht hij met een scheermes Jantje een wonde aan den hals toe. Onmiddellijk naderde v. S. met een hooivork, teneinde Jantje te ver dedigen, doch op hetzelfde oogenblik pleegde V. zelfmoord door zich met het scheermes den hals af te snijden. Hy overleed onmiddellijk. De toestand van het meisje is niet gevaarlijk. o Verlenging van den arbeidstijd. De Bossche Kamer van Koophandel be sloot het adres van den Nederl. Slagers- bond aan den Minister van Arbeid, waarin verlenging wordt gevraagd van den arbeids tijd in het slagersbedrijf, te steunen. Tevens werd besloten, den Minister te verzoeken ook voor andere categorieën werk nemers een langere werkweek mogelijk te maken. TREKKING 15 NOVEMBER a.s. in geheel Nederland wettig geoorloofd. 5 Premieloten „HET ORANJE KRUIS" in het geheel geen nieten! - Elk lot een prijs! PROSPECTUS GRATIS! Trekkingslijsten franco gratis, na iedere trekking. Omdat wij verkoopen, uitsluitend gerenommeerde merken, van de oudste en voor het best bekendstaande fabrieken. enz. enz. 99 Wijkschepoort 4, HEUSDEN. Minzaam aanbevelend, ANT. METSELAAR. BELEEFD AANBEVELEND. Drie Trompetterstraat, HEUSDEN bericht, dat hij weder voorhanden heeft: Zalm, Sardines, Ansjovis, Ham en Kip, Tong en Kip, Kalfsleverpastei, Galantine de Veau, Schildpadsoep, London- derrysoep, Tomate-pure, Tomate-saus, Picanten-saus, Madera-saus, Bordelaise-saus, Truffels, Kerry, enz. YERSCHE DRUIVEN. Verder alle soorten Kruidenierswaren en Aanverwante artikelen. Minzaam, Aanbevelend. £T BIJVOEGSEL Jfieowsblad Drogisterij L. COOPS f 5.50—f 7.00 Jaarlijks 6 Trekkingen met volgende prijzen in contanten: Hoofdprijs a 120.000 72.000 60.000 48.000 36.000 30.000 4.800 1.200 480 240 120 48 36 24 15 120.000,— 72.000.— 60.000. 48.000. 36.000. 30.000. 28.800. 7.200. 14 490.— 14.4i'0. 28.800. 23.016. 43 20O. 57.600 113.400.— 12000 Prijzen met totaalƒ697.416. Maandelijksche storting voor waarvan betaling kan geschieden per postwissel of in postz. SfflF" Als deelneming aan de a.s. trekking gewenscht wordt, is omgaande bestelling aan te bevelen I r ZIE DE SPECIALE ETALAGE! J A. Richters

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1922 | | pagina 5