fiet college van Repten der Godshuizen ie neusden Notaris Van Gendt, AFBRAAK Flinken AGENT BAL. Aanvang 8 uur. TE KOOP Kent Gij Ou; jtHnrsystecm j Kinkhoest „Pertolan" Piano-Vleugel-Ducanola F-. C. F. van der Does HET 4-JARIG GRIENDHOUT, 1: ZATERDAG 11 NOVEMBER a.s. BALf onder leiding van den Heer Landmeter, in de zaal „Het Wapen van Amsterdam" te HEUSDEN. Vragen op rechtskundig gebied. M. Klerks. VERKOOP bij inschrijving Groote Stoombootonderneming Voederbieten, Worte len, Uien, Stroo, Gele Knolrapen Joh. v. d. VELDEN, Pianohandel van 1840 Lange Houtstraat 9, DEN HAAG Bij de rondvraag had een vrij scherpe discussie plaats over de werkverschaffing, waar volgens besluit van B. en W. alleen hoofden van gezinnen werden te werk ge steld. Eenige leden wenschten deze voor alle werkloozen, die om werkgelegenheid vragen. Weth. Klijberg ontried aanneming van dit voorstel. B. en W. zullen eerst de porté ervan moeten onderzoeken. Msb. Zuilichem. Donderdag verpachtte notaris Ballot voor de Diaconie der Ned. Herv. Kerk twee perceelen bouwland, die voor 2 jaar resp. f146.en f144. opbrachten, voor f 88.en f 80.- zoodat de pachtsom ruim 42 pCt. lager is dan in 1920. In de jongste Raadsvergadering werden de volgende motie's behandeld De Raad der gemeente Zuilichem, over wegende, dat thans wegens distributieschuld o.a. wordt gevorderd een bedrag van f 949,34|, waarvan noch rekening noch quitantie te vinden is, overwegende, dat de gelden voor de graaninzameling uit sluitend zijn beheerd door de Commissie voor de graaninzameling, stelt de Commissie voor de graaninzameling, waarvan de heer P. L. Honcoop, thans Burgemeester van Hattem, voorzitter was, aansprakelijk voor voormeld bedrag. De Raad der gemeente Zuilichem, over wegende, dat thans wegens distributieschuld o.a. wordt gevorderd een bedrag van f 529.58, waarvan noch rekening noch quitantie te vinden is, overwegende, dat de distributiegelden uitsluitend zijn beheerd onder verantwoordelijkheid van den voor- maligen Burgemeester, den heer Honcoop, thans Burgemeester van Hattem, stelt den heer Honcoop aansprakelijk voor voormeld bedrag. Beide moties werden zonder hoofdelijke stemming aangenomen. De voormalige Commissie belast met de graaninzameling, bestaande uit de heeren P. L. Honcoop, W. L. Benckhuijzen, J. van Yught Sr. en J. C. J. van Wijgerden, is door de aanneming van de motie van den heer Van Dalen in de laatste Raads vergadering aansprakelijk gesteld voor het achterstallige bedrag van f 949.34g. Ik woon sedert eenige jaren in een huurhuis, dat ik 1 December a.s. moet verlaten. Het huis bestaat uit woonhuis met aangebouwde schuur voor stalling van vee enz. Nu heb ik een paar jaar geleden in de schuur eene zoldering gemaakt voor berging van hooi enz. Deze zoldering be staat uit balken, die in den muur zijn be vestigd en op de balken zijn sparren vast gespijkerd. Mag ik nu bij het verlaten van het huis de zoldering in haar geheel er uit nemen G. v. B. Vergadering van den Raad der gemeente WIJK c. a. op Zaterdag 4 November \m. half tien. Voorzitter EdelAchtb. Heer R. J. van Doveren. Secretaris WelEd. Heer E. Sluijmers. Aanwezig alle leden. De Voorzitter opent de vergadering op de gebruikelijke wijze, daarna leest de Secretaris de notulen der vorige vergade ring, die onveranderd worden vastgesteld. Het lid Roza zegt, dat de laatste zin snede der notulen juist weergeeft het gesprokene inzake dekkleeden voor de aanlegplaats. Hij heeft echter nog niets van aanschaffing gehoord. De Voorzitter zegt, dat verschillende stalen met de prijzen aanwezig zijn en de Raad daarover straks dus zijn oordeel kan zeggen. Ingekomen stukken a. Een schrijven van Ged. Staten waarin wordt kennis gegeven dat bij de wijziging der gemeentebegrooting '22 de post uit baggeren der rivier voor de aanlegplaats groot f1500.en de post aflossing geld- leening groot f 4000.thuis behoorden op andere posten, dan waarop deze zijn gebracht, omdat dit zijn buitengewone uitgaven. Ged, Staten deelen tevens mede dat de post voor het uitbaggeren kan wor den uitbetaald. De Voorzitter deelt mede dat de aan nemer reeds verscheidene malen op beta ling heeft aangedrongen, dat deze echter niet kon geschieden, omdat Ged. Staten hiertoe geen machtiging hadden verleend. Hierop wordt de wijziging met alge- meene stemmen goedgekeurd zooals Ged. Staten aangeven. Wethouder Bouman merkt op, dat de bovenkant van de aanlegplaats noodig herstelling vereischt, waartegen de Voor zitter inbrengt, dat hiervoor geen geld beschikbaar is. b. Goedkeuring door Ged. Staten van de Vleeschkeuringsverordening. c. Begrooting '23 voor den keurings dienst van waren in den keuringskring 's Bosch. Aangezien eenige leden deze begrooting nader zouden willen inzien, wordt op voorstel van het lid Roza besloten dat de commissie, die belast zal worden met het nazien der gemeentebegrooting, ook deze begrooting zal nazien. d. Rekening-courant van de P.N.E.M. voor het Gem. Electr. Bedrijf. De Voorzitter stelt voor, om evenals dat onder b, ook dit stuk aan te nemen voor kennisgeving, de Raad heeft aan deze cijfers toch niets. Het lid v. d. Velden meent, dat, zoo men uit de cijfers niet wijs kan worden, het dan zaak zou zijn een accountant een en ander te laten uitzoeken. De Voorzitter zegt, dat dit niets is dan een staat, waarop is aangegeven wat is ontvangen en wat uitgegeven ten behoeve van het bedrijf. De bedrijfsrekening komt later. e. Verslag van de vergadering voor be zuiniging gehouden door vertegenwoordi gers van 16 groote gemeenten te 's Bosch. f. Een adres van de school voor vroed vrouwen te Heerlen om f 50.subsidie. De stukken d, e en f worden aange nomen voor kennisgeving. g. Verzoek van de Landbouwvereeniging Wijk en Aalburg, om de beschikking te mogen hebben over een locaal der open bare school te Wijk voor te houden win- tercursus in de paardenkennis. De Voorzitter meent dat er niets tegen is dit verzoek in te willigen. Het lid v. d. Pol vraagt, of het locaal gratis beschikbaar wordt gesteld, waarop de Voorzitter antwoordt, dat het gratis wordt gevraagd. Het lid v. d. Pol vindt het een onbil lijkheid tegenover andere vereenigingen, om dit gratis te geven, die moeten wel zaalhuur en hun eigen licht betalen, zooiets komt niet uit. Wethouder Bouman zegt, dat het een cursus betreft, om te onderwijzen in de paardenkennis. Het lid Roza merkt op dat iedere ver- eeniging van haar standpunt onderwijs geeft. Het lid v. d. Velden zegt, dat de werk- liedenvereeniging voor de 5 k 6 vergade- gen die zij per jaar heeft te houden f 10 zaalhuur betaalt. v. d. Pol. Is hier het vrij licht inbe grepen Roza. Als de penningmeester der ver- eeniging het heeft betaald wel. v. d. Pol. Dan is het ook zeer onbillijk het thans gratis te geven. Wethouder Bouman. Ik acht het van groot belang voor de gemeente dat hier les op landbouwgebied wordt gegeven daartoe mede te werken reken ik tot een plicht. v. d. Pol. Iedere vereeniging van zijn standpunt acht zich van belang voor de gemeente. Weth. Bouman. De landbouwers van Wijk en Aalburg kunnen een spiegel nemen aan die streken waar geregeld landbouwonderwijs wordt gegeven, niette genstaande men hier zeker zoo goed kan teelen. v. Kuijk. Zij die geregeld een land- bouwcursus bezoeken hebben daar zeker voordeel van. Roza. Ik geloof, dat v. d. Pol in deze niet het belang onderschat en dit gaarne onderschrijft, doch dat hij alleen opkomt tegen de onbillijkheid. v. d. Pol. Zeker, de een gratis en den ander niet, gaat niet aan. Weth. Bouman. Wij geven toch ook subsidie aan de teekenschool te Heusden, omdat leerlingen uit deze gemeente die vakschool kunnen bezoeken, voor latere welvaart, wij dienen daarmede het belang der gemeente. v. d. Pol. Dit is meer een tegemoet koming opdat ook zij die onbemiddeld zijn, van dit onderwijs kunnen profiteeren. Weth. Bouman. Zij die onbemiddeld zijn kunnen ook aan dezen cursus deelne men. v. d. Pol. In hoofdzaak is het de ge goede klasse die dezen cursus zal volgen, iemand die geen paarden heeft, zal er niet licht aan deelnemen, voor hen is het dus in 't geheel geen bezwaar een zekere huur te betalen. (Vervolg in het volgend nummer). Volgens een bericht uit Londen zou de conferentie van Lausanne worden uitgesteld. Duitschtand vraagt aan de Commissie van Herstel machtiging tot het uitgeven eener leening van 500 millioen goud-marken. De Kemaiisten eischen de Turksche spoorwegen in Europa en Azië op. Volgens de berichten uit Constantinopel zouden de extremistische Turken zelfs niet meer het gezag van Moestafa Kemel er kennen, die in de voormalige Turksche hoofdstad hevige onlusten hebben uitgelokt. Zij begaven zich in massa naar het pa leis van den sultan waar hevige botsingen tusschen hen en de Engelsche troepen plaats hadden. Thans doet het gerucht de ronde dat de sultan zou zijn ontvoerd, maar men verzekert tevens van verschillende zijden, dat hij de vlucht genomen heeft. Het land is ter prooi aan volslagen anarchie Heden overleed te 's Gra venmoer, in de hope des eeuwigen levens, onze ge liefde Zuster en Tante Louwerina van Wijk in den gezegenden ouderdom van 95 jaar en ruim 10 maanden. Joh", van Wijk Wz. Marinus van Wijk. Genderen, 4 Nov. 4922. Voor de vele bewijzen van deelneming bij het overlijden van onzen lieven Man en Vader, den Heer Hendrik Willem Prillevitz, in leven Notaris te Soest, betuig ik, ook namens myne kinderen, mijnen hartelijken dank. J. E. PRILLEVITZ- Meiboom. Den HaagEikstraat 7. zal op WOENSDAG 15 NOVEM BER 1922, des middags te 12 ure ten Raadhuize van Heusden, bij inschrijving verkoopen: in het Manland onder Qud- heusden, perceel Noord-West, groot 189.90 Heet. Met het hakken kan onmiddellijk na gunning begonnen worden. Betaling vóór 1 Mei 1923. De kooper moet stellen een of meer borgen, ten genoege van de Godshuizen voornoemd. Inlichtingen verstrekt de Op zichter N. KUIPERS te HeusdeK. zal op Vrijdag 17 Nov. e k., nam. IV2 uur precies, bij Mej. G. Vos te Veen, publiek ver huren, t/v. dhr. D. J. Schreuders, voor 5 jaar Circa 56 a. BOUWLAND, »Papeshof« aan de Wielstraat te Veen, in 6 perc. Dagelijks aan hnis te koop zoo goed als nieuw duizend Meter PLANKEN, 1500 M. BADDING BALKEN van 4 tot 16 M. lang 200 HOLLANDSCHE OPLEG GERS kolders, ramen en deuren. Goodsteenen, Hardsteenen-dorpels Brandsteenen Ovenraam I Balken en Gerief IJzer enz. Siooper DRUNEN le. Het vierjarig griendhout van ongeveer 3.20 Hectaren griend- land op het Kraaiveld bij het Sleeuwijksche veer (oude griend afkomstig van den Heer Ha- nedoes) 2e. Het vierjarig griendhout van 2.50 Hectaren griendland in het Eendeveld bij den molen onder Giessen. Betaling vóór met hakken wordt begonnen, en in ieder geval 1 Januari 1923. Inschrijvingsbiljetten franco in te leveren vóór Vrijdag 17 Nov. 1922 bij den eigenaar A NAAIJEN te ANDEL(N.-Br) zoelit voor behartiging harer belangen, langs de Maas, af Ammerzoden tot Gorinchem, een tegen salaris en provisie. Brieven met opgaaf van referentiën onder No. 140, Bureau van dit Blad. ■maowiaHH aan elke hoeveelheid, bij VEEN. 'S^gg DAT U DE GELEGENHEID VERSCHAFT IN zenuw-, kramp- en slijm hoest, bronchitis, asthma en andere hoest-, keel- en lucht- pijpaandoeningen geneest men met van Jacoba Maria Wortel- boer van Oude Pekela. Te bekomen a f 2.per flacon bij de verkoopers van Wortelboer's Artikelen. JAAR EIGENAAR EENER TE WORDEN? NADERE INLICHTINGEN BIJ

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1922 | | pagina 3