L^mdere* genezen in enkele dagen DIENSTBODE Sint Nicolaas Gr. van Diessen Notaris Ristra te Bussen Notaris H. G. DE JONG -WINTEÜu^ 1 het beste adres AfllTll gevraagd Dames en Heeren, AGENTEN GE¥RMGD~ Notaris v. Gendt inzet puik Weiland. *0eST BIJ is en blijft J. VOLBEDA, Drachten. MIJMHARDT3 THIJM5IROOP Oaeeriyke concurrentie. De Rechtbank te Almelo heeft B. K., reiziger te Zwolle, wegens het verspreiden van onware geruchten, omtrent een fabri kant van een concurrent van zijn patroon, veroordeelp tot f100 boete, subs. 25 hech tenis. Tusschen palen doodgcklemd. Op het terrein der HollandAmerikalijn aan de Wilhelminakade te Rotterdam, is J. B. Rubbeling, van den Goudscheweg, met de borst tusschen eenige palen beklemd geraakt. Met ernstige inwendige kwetsuren werd hy overgebracht naar het Ziekenhuis aan den Coolsingel, waar hij kort na aan komst overleed. Mond- en klauwzeer. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel a. i. heeft bepaald a. met ingang van 17 Nov. 1922 het vervoeren of doen vervoeren van rundvee naar het overige gedeelte des Rijks te verbieden uit een kring omvattende de provincie Zuid-Holland en het zuidelyk gedeelte van de provincie Limburg. b. te bepalen, dat, wanneer bijzondere redenen afwijking van het sub a bedoelde verbod noodzakelijk maken, zoodanige af wijking kan worden toegestaan door den Commissaris der Koningin van Zuid-Holland onder de door den Inspecteur van den Vee- artsenijkundigen Dienst respectievelijk te .Rotterdam of te Leiden aan te geven voor waarden. o— Een goede vangst. De Inspecteur der Directe Belastingen, Invoerrechten en Accijnzen te Breda, 2de Afdeeling, de Rijksontvanger te Wernhout, eenige kommiezen der belastingpost Zun- dert en Achtmaal, geassisteerd door den gemeenteveldwachter van Zundert, hebben bij den landbouwer C. de J. te Achtmaal gemeente Zundert, beslag gelegd op den volledigen inventaris van een branderij voor gedistilleerd, die op zijn hooizolder boven den koestal was ingericht. In twee volle wagens werd alles naar het belas- lingkantoor te Wernhout overgebracht. o Brandstichting. Te Beetgum woedden binnen enkele weken bij nacht twee branden, waarvan de oorzaak niet bekend is. Een plotseling overleden ingezetene heeft een brief ach tergelaten, waaruit blijkt, dat de branden zijn aangestoken. De justitie heeft dien brief in beslag genomen. o Een honderdjarige. Donderdag vierde een inwoonster van Tilburg, mej, Lucia v. flest, haar hon derdsten verjaardag. Inbraak in een kerk. Te Leeuwen-beneden (Maas en Waal)' is in een der afgeloopen nachten ingebro ken in de nieuwe R.-K. kerk. Bijna al het zilverwerk wordt vermist, alsmede een bedrag van ongeveer f 400. De vermoe delijke daders zijn twee Duitschers, die Maandagnacht in het dorp hebben gelogeerd en voor dag en dauw waren vertrokken. Een bijl, toebehoorende aan de familie, waar zij logeerden, werd in de kerk ge vonden. Qrerredeu. Te Ruurlo is Gravin van Limburg Stirum door een goederentrein overreden en gedood. o Oplichters Dezer dagen hebben een paar kooplui te Kootwijk in tal van gezinnen heel wat linnen verkocht, onder voorwaarde, dat ieder kooper, die voor f100 kocht een rijwiel, ter waarde van f80, cadeau zou krijgen. Reeds hadden de veel bespraakte kooplui, naar hun zeggen, aan het station te Stroe een spoorwagen vol fietsen staan, om de linnenkoopers gelukkig te maken. Tot nu toe hebben de afnemers echter wel hun (dure) linnen, doch nog geen rij wiel ontvangen. De spoorwegen tegen den Zomertyd. De internationale dienstregelingsconferen tie, die te Luzern is gehouden en waaraan de spoorwegbesturen van bijna alle landen van Europa deelnemen, sprak zich uit tegen handhaving van den zomertijd. o Werkverschaffing. Op de begrooting van binnenlandsche zaken zal voor 1923 twee millioen gulden worden uitgetrokken voor werkschaffiing, zoodat de betrokken post op vier millioen gulden zal worden gebracht. ^Xvrr ai» All steenpuisten, Li W(31 C3 119 bloedvinnen, negenoogen, dauw-, ring en baardworm, zwerende borsten, winterhanden, open beenen, brand- en andere wonden, door aanwending van de Oprechte Winsumer Zalf. I Prijs per bus 75 en 135 cent. Hoe grooter bus hoe voordeeliger. Verkrijgbaar bij Apoth., drogisten en vele winkeliers. Te Heusden J. N. W. Brugman, coiffeurAalburg, Antonia Bouman Veen, Wed. Jan Vos Bzn. Andel, J. G. Schouten. Gen.-Agent J. C. de Vries, Winsum (Gr.) PLAATSELIJK NIEUWS. Voor Dames- en Kinderconfectie is de Firma TAVERNE DE MEERE, Hinthamerstraat 69, 's-Bosch, voor deze Omstreken het beste en voordeeligste adres. Heusden. De letterzetter J. van Esch, bij de firma L. J. Veerman alhier, hoopt Woensdag 22 November den dag te her denken waarop hij 25 jaan bij genoemde firma werkzaam is. Dinsdagavond had in het Patronaats gebouw de vergadering plaats der R. K. Debatingsclub »St. Catharina.cc Een 14-tal leden waren ter vergadering opgekomen, zoomede de zeereerw. heer Pastoor, mode rator der vereeniging. De commissie, be last met het nazien der rekening en ver antwoording van den penningmeester bracht verslag uit van hare bevindingen. De rekening werd hierna goedgekeurd. Hierna hield de heer J. Sens een keurige causerie over verschillende godsdienstige onderwerpen, welke lezing een leerzaam debat uitlokte, waaraan door verschillende leden werd deelgenomen. Besloten werd 28 November a.s. weer een vergadering te houden, waarop als spreker zal optreden de heer Joh. v. Laar hoven. Als promotor voor het houden dezer lezing werd aangewezen de heer G. G. Carpay. Deze week is op den hoek van het Heusdensche kanaal een nieuw seinlicht in werking gesteld. Het heldere licht is evenals dit bij sommige vuurtorens gebeurd, het eene oogenblik zichtbaar en het andere oogenblik weer niet. De aanbrenging ervan is eeri groote ver betering voor de scheepvaart en zal het omvaren van de bocht zeer vergemakke lijken. Dezer dagen bleef een trouwe klant van het »logementje« 's morgens te bed, op het herhaalde kloppen kreeg men geen antwoord toen men ging kijken vond men den man overleden tengevolge van een hartverlamming. Donderdag herdacht de heer G. Kuijpers, brievenbesteller alhier, onder groote belangstelling den dag dat hij 40 jaar in deze betrekking werkzaam was. De fanfare uit Nederhemert en de Heusdensche Harmonie bracht den Jubilaris een serenade. (Volledig bericht in vol gend nummer). Genderen. Van den paardenhandel wordt men hier weinig meer gewaar. Enkele zijn op de markten voor zeer lage prijzen verkocht. De veehandel is ook zeer gedrukt en de prijzen zijn ook ook dalende. Hoewel naar vette varkens nog goede vraag blijft, zijn toch de prijzen ietwat gedaald, evenzoo van de biggen. Benoemd is tot lid van de Schattingscommissie voor de Rijksinkomsten belasting alhier, J. van den Heuvel in de plaats van B. de Graafif; Gameren. Donderdag had alhier een verkiezing plaats voor Notabel in de Ned. Herv. Kerk. Gekozen de heer G. Nieuwen- huizen (aftr.), met 40 stemmen. De heeren G. v. Krieken en L. v. Ballegooijen ver- eenigde respectievelijk 20 en 8 stemmen op zich. Handel in hooi stationair, prijzen blijven op dezelfde hoogte, door den Com- missionnair v. Ballegooijen worden nog enkele partijtjes opgekocht doch de grootste hoeveelheid is reeds verkocht. Herpt. Benoemd zijn tot leden van de Schattingscommissie voor de Rijksinkom stenbelasting alhier, P. van den Broek en A. Th. Couwenberg in de plaats van I. Buijs en L. van Herpt. Raamsdonksveer. Tot gemachtigden van het Kiescollege der Ned. Herv. Gem. alhier, werden gekozen de beeren. J. P. Elemans met 57, A. P. Calliber met 58, G. J. Knaap met 108 en C. Sneep met 111 stemmen. Tot lid van de Provinciale Vereeni ging iHet Groene Kruisc, werd gekozen Mr. A M. de Roon van R'veer. Wederom werd de boterprijs ver laagd en gebracht op f 1,25 per pond. Onze dorpsgenoot, dhr. A. Konings, slaagde voor de acte Lager Onderwijs. Waspik. Op Zondag 19 Nov. a.s. zal sGudok II« uit Tilburg hier een Compositie wedstrijd spelen, tegen «Brabantiac Waspik. Nu Waspik ook in het net van den auto-dienst de »Waai« is opgenomen, is hierdoor eene gemakkelijke verbinding met Kaatsheuvel en vooral met Dongen tot stand gekomen. Wondrichem. Benoemd is tot lid van de Schattingscommissie voor de Rijks inkomstenbelasting alhier M. D. van Wen- del de Joode in de plaats van H. M. Kentie. Vergadering van den Raad der gemeente HEUSDEN op Donderdag 16 Novem ber, nam. half acht. Voorzitter, EdelAchtb. Heer H. J. van Eggelen. Aanwezig alle leden. De Voorzitter opent de vergadering te 7.45 Na lezing worden de notulen onveran derd vastgesteld. De heer v. Everdingen wenscht voor met de afwerking der agenda wordt be gonnen, den Voorzitter namens den Raad geluk met zijne benoeming tot Burge meester der gemeente Herpt. Spreker hoopt dat Z.EdelAchtb. veel genoegen mag beleven van deze benoeming en dat hij voor Herpt moge zijn een goed burger vader, zooals hij dit is voor Heusden. Dat zijn EdelAchtb. vele jaren gespaard moge blijven voor beiden gemeenten is den wensch van allen. De Raad betuigt zijn instem ming met deze woorden. De Voorzitter dankt den heer v. Ever- dingen voor zijne woorden en zegt erkentelijk te zijn dat de Raad zijn instemming daar mede betuigde. Ingekomen stukken Goedkeuringsbesluit Ged. Staten der gerneenterekening 1921. De rekening is vastgesteld in ontvangst op f73781,07 en in uitgaaf op f 66773,78 sluit dus met een batig saldo van f7007,29. Idem verordening op den Keuringsdienst van vee en vleesch. Idem Instructie voor het Hoofd der Keuringsdienst. Idem Instructie voor de ambtenaren die met de keuring zijn belast. Genoemde besluiten zijn vergezeld van een schrijven waarin mededeeling wordt gedaan van de bezwaren die de Inspecteur tegen de verordening heeft, deze blijft er tegen dat het uithallen toegelaten blijft, Gedep. Staten hebben het echter niet noo- dig gevonden, hunne goedkeuring aan de verordening te onthouden. De verschillende stukken worden aangenomen voor kennisf geving. Aanbieding gemeentebegrooting 1923 De Voorzitter wijst een commissie be staande uit de heeren de Moll, Uhl e H. Verhoeven aan voor onderzoek de begrooting. Rekening 1921 en Begrooting 1923 de Godshuizen. Ook hiervoor wijst de Voor zitter een commissie aan voor onderzoek welke commissie zal bestaan uit de heere de Moll, de Haan en H. Verhoeven. Op het verzoek om een subsidie va* f 50.door de kweekschool voor vroed vrouwen te Heerlen, wordt op voorstel van B. en W. afwijzend beschikt. Gemeenschappelijke regeling voor den veekring Heusden. Tot deze veekring be- hooren de gemeente Heusden, Oudheusden, Drunen, Nieuwkuik, Hedikhuizen, Herpt, Wijk, Veen, Genderen, Meeuwen en Dron- gelen. De regeling die voor 10 jaar is aangegaan loopt met 1 Januari a.s. ten einde. B. en W. stellen voor in beginsel te besluiten, omdat eerst de goedkeuring van Ged. Staten moet zijn verkregen, met vorengenoemde gemeenten een nieuwe rege ling aan te gaan. In een volgende ver gadering kan een definitief besluit genomen worden. De Voorzitter zegt de regeling voor zich te hebben, daaruit blijkt dat de jaarwedde van den veearts f 300.bedraagt, dat inentingen tegen koutvuur en longziekte gratis door hem moeten worden verricht. De heer de Haan vraagt, hoeveel de kosten voor deze gemeente bedragen,j waarop de Voorzitter antwoordt, de vaste som van f31.25 per jaar. Het resteerende bedrag wordt over de andere gemeenten omgeslagen, naar het getal stuks vee, dat iedere gemeente heeft. De telling van het vee geschiedt jaarlijks in de maand Januari door den gemeenteveldwachter der betrok ken gemeenten. Met algemeene steramen wordt in be ginsel besloten tot het aangaan van een nieuwe regeling. De Voorzitter heeft thans nog iets wat niet op de agenda staat, doch dat hij gaarne nog in deze vergadering zag be handeld, n.l. de bedrijfsverordeniog vóór den keuringsdienst van vee en vleesch. De keuringsdienst wordt ingericht als een commercieel bedrijf d.w.z. de ont vangsten en uitgaven blijven buiten de gemeente-rekening loopen, er behoeven dan geen mandaten te werden afgegeven. De verordening wordt door den Voorzitter voorgelezen en zal Ged. Staten ter goed keuring worden toegezonden. De gemeente-ontvanger zal worden belast met het geldelijk beheer. B. en W. hebben gemeend dit den gemeente-ontvanger te moeten opdragen, zonder dat daarvoor eenige vergoeding wordt gegeven, omdat deze thans is ontheven van de inning van den H. O. Met algemeene stemmen wordt de ver ordening vastgesteld. Bij de rondvraag vestigt de heer v. Everdingen de aandacht op de slechte hoedanigheid van het gas, talrijk zijn de klachten en ook spr. zelf heeft ondervin ding van den slechten reuk. Hij vraagt den Voorzitter of den directeur der gas fabriek of daar niet eens op gewezen kan worden en of er niets aan te doen zou zijn. De Voorzitter zegt, dat ook hem de klachten ter oore zijn gekomen en dat hij den fitter bij zich heeft laten komen en deze op de slechte hoedanigheid heeft gewezen. Deze zeide dat er door de verbouwing der fabriek een gebrek was aan de zuiveringstoestellen, dat thans echter hersteld is. Spr. heeft den onaangenamen reuk sedert gisteren ook niet meer waargenomen. Hij heeft den fitter tevens onder het oog gebracht, dat hij er voor bedankte telkens klachten te moeten hooren, wordt het gas niet beter dan zullen de bepalingen van het contract worden toegepast en zal een deskundige worden ontboden om een en ander te onderzoeken. De heer de Haan noemt het praatjes, dat de zuiveringstoestellen iets met de verbouwing hebben te maken, zuivering kan jtrots de verbouwing toch heel goed geschieden. De Voorzitter belooft den directeur van de gasfabriek te Waalwijk het gas te zullen doen onderzoeken indien het niet beter mocht worden. Hierop wordt de openbare vergadering door den Voorzitter gesloten en gaat de Raad over in geheime zitting ter behande ling bezwaarschriften H. O. en Schoolgeld en ter vaststelling kohier navordering H. O. /^handen en wintervoeten, ruwe huid,barsten,Kloven,: springende lippen. Gebruikt PUROL' In doozen van 30-60 en 90 a ■i' In een klein Chr. gezin op een dorp (half uur van den Bosch) wordt een nette GEVRAAGD, P. G. Ook geschikt voor pas beg. Loon naar bekwaamheid. Br. onder lelt. A. B. Boek handel ADR. HEINEN, Kerkstraat 27, 's-Boscii. VOOR voor Boterletters, Speculaas, Luxe doozen Bonbons en Chocolade Letters Botermarkt HEUSDEN. Alles tegen zeer concnr- reerende prijzen en prima kwaliteiten. voor verkoop van land- en tuin zaden en vruchtbcomen. J. TEN BRUGGEN CATE, ALBERGEN. kunnen zich een FLINKE B IJ VERDIENSTE ver schaffen. Proefwerk tegen f 0.75 te verkrijgen bij L. ANDEWEG, Weerijssingel 253B, BREDA. Tuin- Bloem- eu Landbouwzadcii. bericht dat het perceel weiland te Dusseri van de Fam. P. Verschure bij inzet en hooging is gebracht op f3310 Toeslag Donderdag 23 Nov. e.k. vm. 11 u. precies in Café ®HEESSELS« aldaar. bericht, dat het puik Weiland te Veen, groot 1.81.70 H A. slechts is ingezet en verhoogd op f 4500,—. Toeslag: 22NOVEMBER 1922, vm. 11 u. precies bij Wed. Zonneveld brakel! te AMMERZODEN zal op Woensdag 22 Novem ber 1922 bij PAEREL inzet- en 29 November 1922 bij VERVOORN toeslag, beide dagen voorm. 10 uur publiek veilen en verkoopen kadaster gemeente BRAKEL. 2 78.00 H A. BOUWLAND driemorgen aan de Zyving B. 252. 2 34 00 H A. WEILAND Kuinenkamp E 36 en 37. 0.76.30 H A. BOUWLAND op Langerak E. 38. Na afloop van den inzet wordt gehouden de verpachting van diverse perceelen Bouwland en verkooping van vierjarig houtgewas. Een en ander breeder bij biljetten omschreven. Flacon 75dt. bij de ^"naamste dro3is*e2« 1 voor den verkoop van le kw. Flinke bijverdienste voor actieve personen. Specialiteit in Gras- en Klaverzaden.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1922 | | pagina 2