open been I STALLMG BD VERPLE6MG Firma E. 3. Veerman, f ieternella v. d. Handel. c< Hendrik v. Beek 9 GETROUWD 3- ft- van der Schans 3- Yos, DAIEMTUIBIIB „CAL AD IJ H" D. VAN BUUREN j. H. ROZA, een groot aantal minderjarige broertjes en zusjes heeft te onderhouden. Zoodat zij den eersten prijs van 40.000 fr. (waarvan 20.000 fr. in baar geld, 10.000 fr. in meubelen en 10.000 fr. voor haar uitzet), door bet blad met behulp van particuliere giften beschikbaar gesteld, heeft behaald. Madile Lupperger, een blind meisje, won den tweeden prijs van 10.000 fr„ terwijl nog tal van andere meisjes, die vele hon derden stemmen op zich vereenigd hebben, prijzen zullen krijgen. Henriette Saget is ten stadhuize te Nan tes en door den prefect der Loire-Inferieure ontvangen. Binnenkort zal zij zich naar Parijs begeven om haar prijs officieel in ontvangst te nemen. De heer L. KEIJAERTS, te Thorn bij Roermond Lleed gedurende 2 jaar aan een en probeerde van alles, doch vruchte loos. Na aanwending van 3 busjes Oprechte Winsnmer Zalf was het been volkomen geneZeil Open beenen, bloedvinnen, steen puisten, negenoogen, brand-, snij- en andere wonden, ring-, dauw- en baard- worm, zwerende borsten, winterhanden genezen volkomen en vlug door de Oprechte Winsnmer Zalf. Alleen echt wanneer ieder busje voor zien is van oaze handteekeuingJ. C. DE VRIES. Verkrijgbaar p. busje a f 0.75 en en fl.35, te Heusden J. N. W. Brugman, coiffeur Aalburg, Antonia Bouman Veen, Wed. Jan Vos Bzn. Andel, J. G. Schouten. PLAATSELIJK NIEUWS. Voor Dames- en Kinderconfectie is de Firma TAVERNE DE MEERE, Hinthamerstraat 69, 's-Bosch, voor deze Omstreken het beste en voordeeligste adres. Hensden. De familie v. B. ontving het treurig bericht dat haar oudste zoon M. v. B., die op bezoek naar Waardenburg was, bij het veer aldaar op de pont was doodgebleven. Hartverlamming wordt ge noemd als vermoedelijke doodsoorzaak. Op 2den Kerstdag werd in het Patronaatsgebouw door de R. K. tooneel- vereeniging »Kunst en Vermaak# alhier hare eerste groote winteruitvoering gegeven. De zaal was weder zooals bij elke uitvoe ring geheel bezet. Nadat door den presi dent der vereeniging een welkom aan het aanwezige talrijke publiek was toege» wenscht werden onder bekwame leiding van den heer Chr. Merkx Jr. een tweetal prachtige zangnummers ten gehoore ge bracht welke zeer in den smaak van het publiek vielen en een hartelijk applaus ten deel deed vallen. Van het blijspel en kluchtspel «Het Driekoningenverbond# en »0, die Dorps klok# heeft het publiek genoten een da verend applaus oogstten de spelers. Alle rollen werden goed vertolktde verschil lende tooneelen wisten de lachspieren van het publiek in beweging te brengen. Na de pauze werd «De gierige erfoom# opgevoerd ook dit werd uitnemend gespeeld, De vereeniging heeft weder getoond over prima krachten te beschikken en dat de leiding van kapelaan v. d. Heijden aan bekwame handen is toevertrouwd. wS Den eersten kerstdag is in Den Haag op 75 jarigen leeftijd overleden prof. dr. I. van Dijk, oud-hoogleeraar aan de universiteit te Groningen en voor korten tijd hier woonachtig. Dr. Van Dijk is te Dussen geboren, heeft aan de universiteit te Utrecht in de god geleerdheid gestudeesd en is achtereenvol gens predikant geweest te Veen, Baam- brugge, Kollum en Arnhem, tot hij in 1883 benoemd werd tot hoogleeraar aan de universiteit te Groningen. Van zijn werken kunnen genoemd worden studiën over Socrates, Blaise Pascal, Savonarola, Jeanna d'Arc, Maeterlinck. De overledene was ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw. Oudergewoonte gaf het R. K. zang koor in den Kerstnacht iets extra's en bracht het zeer verdienstelijk een cantate ten ge hoore. Bovendien werden door eenige kna pen der R.K, school een paar aardige Kerst liederen gezongen. Den 2en Kerstdag vierde de Ned. Herv. Zondagschool in het kerkgebouw, waarin een prachtigen kerstboom was op gericht, wederom haar kerstfeest. De belangstelling was dit jaar buitengewoon groot, zoodat er in het groote kerkgebouw geen plaatsje onbezet was, tot ver uit den omtrek was men opgekomen, om dit feest mede te vieren, dat geleid werd door Ds. Huijgens, en in alle opzichten goed is geslaagd, en by velen in herinnering zal blijven. Na het zingen van een gemeen- schappelijken Psalm door de schare opende Ds. Huijgens het feest met gebed. Na het zingen van eenige kerstliederen door de kinderen, vertelde Z.Eerw. een kerstver haal, dat door de aanwezigen met aan dacht werd gevolgd. Daarna zongen de kinderen, elke klas afzonderlijk, hunne kerst liederen, deze gezongen door kinderen, moe ten wel aandoening teweegbrengen, het klonk zoo lieflijk en schoon. Tusschen het zingen werden de kinderen rijkelijk ont haald op lekkernijen, en in dien tusschen tijd gaf onzen bekwamen organist, de heer Kentie uit Woudrichem, enkele stukken op het orgel, wat de feestvreugde aanmerkelijk verhoogde. Aan het slot bracht Ds. Huijgens dank aan gevers en geefsters, die hem in de gelegenheid hadden gesteld, dit feest te kunnen vieren en aan allen die hebben medegewerkt, om dit feest te doen slagen. De kinderen die de Zondagsschool verlieten, kregen elk een bijbeltje mee naar huis, waarin Ds. Huijgens voor ieder een toepasse- lyken tekst had geschreven. Verder kregen alle kinderen een aardig cadeautje, zoodat allen hoogst voldaan huiswaarts keerden. De heer K. J. Stassen slaagde 28 Dec. te Amsterdam voor het diploma Handenarbeid B. (houtbewerking). Aalst. Oudejaarsavond zal in het netjes gerestaureerde kerkgebouw der Ned. Herv. gesteente, hier de eerste godsdienstoefening gehouden worden. Als spreker zal optreden Ds. Kraaij uit Gorinchem. Babyloniënbroek. Alhier hield de Vereeniging tot verb v. h. Paardenras gevestigd te Meeuwen haar jaarvergadering. De vereeniging eindigde met een goed slot van f718,53. Al hoewel het een jaar van malaise is in den paardenhandel traden nog toe als fokkers 5 leden met 6 merrie's en zal men evenals met andere dingen ook met deze niet terug maar vooruit moeten en steeds volhouden tot ook weer de tijd daar is dat het beter zal gaan dan nu, misschien is te wenschen van spoedig. Wij wenschen de vereeniging ook andere fokkers hierbij veel geluk en voorspoed. Gender en Bij de Ned. Herv. Kerk is herkozen tot Ouderling de heer J. van Vuren en tot Diaken gekozen de heer C. v. d. Kolk in plaats van M v. Wijk Johzn. overleden. Tot Kerkvoogd is gekozen de heer Ant. Uithoven in plaats van C. v. d. Vliet over leden en tot Notabel de heer P. Vos Az„ wegens benoeming van de heer Uithoven tot Kerkvoogd. Herpt, 22 Dec. Heden had alhier door de Stemgerechtigde Ingelanden van het Waterschap »Herpt en het Herptsche veld# eene verkiezing plaats voor eenen voorzitter van het waterschap. Alvorens tot de ver kiezing werd overgegaan, bracht de loco voorzitter, de heer J. P. de Wilt een woord van hulde aan de nagedachtenis van den overleden voorzitter den heer L. v. Herpt, die door zijn bestuur den dank der inge- landers heeft verdiend. Bij de stemming werden uitgebracht 190 stemmen, daarvan behaalde de heer Ch, A. J. van Herpt 124 stemmen en de heer C. J. v. Grevenbroek 62 stemmen en 4 van onwaarde. Gekozen de heer v. Herpt, die verklaarde zijne be noeming aan te nemen en de medewerking verzocht van het bestuur en de ingelanden. Oudendijk. Woensdagmiddag vierde mej. Schriek met de kinderen harer Zondags school het Kerstfeest. Bij deze gelegenheid werd zij bijgestaan door Dr. Gobius du Sart uit Woudrichem, wiens medewerking door de ouders zeer op prijs werd gesteld. Voor de eerste maal naar ik meen, werd bij dit feest een kerstboom gebruikt, geheel belangloos daarvoor, door een inwoner af gestaan en waarna de kleinen met groote belangstelling tuurden. De noodige ge schenken ontbraken ook dit jaar niet, zoodat alles bijeengenomen, onze kinderen weder een gezellig Kerstfeest hebben medegemaakt, waarvoor onze dank aan Dr. Gobius du Sart en mej. Schriek, hier zeer zeker op zijn plaats zijn. Haarsteeg. Een afscheid. Vrijdag morgen nam de heer H. Prinsen, die niet minder dan veertig jaren hoofd der school alhier geweest is en wien tegen 1 Januari 1923 eervol ontslag verleend is uit zijn functie, afscheid van zijne leerlingen. Hem werd dank gebracht in de versierde schoollokalen door den heer schoolopziener en door den heer Heesbeen en verder onderwijzend personeel, voor hetgeen hij in al die jaren voor het onderwijs gedaan heeft. Om elf uur bracht de Harmonie «St. Cecilia«, waarvan de heer Prinsen reeds lange jaren president is, hem een serenade. De heer Prinsen was ook geruimen tijd leeraar aan de Normaallessen te Heusden. Sprang. Was door den Raad dezer gemeente in een vorige vergadering besloten, ten behoeve van de bestrijding der werk loosheid tot een geldleening van f 10.000. In haar jl. gehouden vergadering werd besloten voor dit doel een geldleening van f 5000 te sluiten, daar Ged. Staten deze geldleening niet konden goedkeuren, omrede tot een bedrag van f 5000 was besloten voor 1923 en de Raad voor dit jaar (1923) geen besluiten meer kan nemen. Tot Ouderling in de vacature W. van Drongelen, werd gekozen de heer C. Klootwijk en tot Diaken in de vacature N. Bakker de heer J. Bakker. Beide heeren hebben hunne benoeming aangenomen. Dinsdagmiddag (2e Kerstdag) vierde de kinderen der Ger. Zondagschoolvereen. «Jachin« alhier Kerstfeest. Om circa 2 uur was het Ger. kerk gebouw reeds tot in alle hoeken gevuld. De leiding berustte bij ds. de Jonge, emeritus predikant te 's Gravenmoer, die met de kinderen de kerstgeschie denis behandelde. Verschillende toepasse lijke liederen werden door deze kleine gezongen, terwijl door enkele, zoowel jongens als meisjes van verschillende leeftijd, versjes weiden voorgedragen. Voor afwisseling werden aan de kinderen der Zondagschool verschillende versnaperingen toegediend. Aan het slot kreeg elk nog eenige lek kernijen en een boek als aandenken mede naar huis. Om circa 4.30 uur keerden allen voldaan huiswaarts. Woensdagavond jl. kwam men in deze gemeente in vergadering bijeen, ten einde te komen tot oprichting van een C.-H. Kiesvereeniging. Werkendam. 24 Dec. jl. gaf de Chr. Zangvereen. «Hallelujah# een uitvoe ring in de Nutszaal alhier. Het zeer uit gebreide programma werd netjes afgewerkt. Dat sommige stukjes goed voldeden bleek wel uit het langdurig applaus. Een woord van lof komt aan den Directeur, den heer A. van Hardinxveld, zeer zeker toe. On danks het lage entree was de zaal matig bezet. Donderdagavond werden de goederen, vervaardigd door de Jonged. Vereen, der Ger. Gem., uitgedeeld. Het was een waar genot, al die kle dingsstukken (85 stuks) te mogen zien. Wat zullen de armen 's avonds dankbaar zijn geweest toen hun een pak met kleeren thuis werd gebracht. Deze week had Fr. Zwets het on geluk om met zijn wiehaak in zijn been te hakken. Gelukkig was de wond nog al niet erg groot, zoodat hij, al was het dan ook met vertraagde tred, nog naar huis kon loopen. Onder leiding van het onderwijzend personeel vierden Dinsdag jl. de kinderen der Zondagschool «Laat de kinderkens tot Mij komen# kerstfeest in de Ned. Herv. Kerk. Ds. Kalkman opende het feest met een korte toespraak tot alle aanwezigen, waarna mej. Kieboom een kerstverhaal ver telde. Op flinke wijze werden deze kleine op verschillende versnaperingen onthaald. De Kerstboom was evenals andere jaren prachtig versierd. Het Kerkgebouw was geheel gevuld. Vervolgens sprak de oud- leeraar Ds. v. d. Pol, waarna deze de bij eenkomst met dankgebed sloot. Het was zoowel voor de ouders en belangstellenden als voor de kinderen, een recht gezellig feest. -- Verleden week Dinsdag was er gelegenheid de kleedingstukken te bezich tigen der Ger. Meisjesvereen. «Die den arme geeft, leent den Heere#. Door velen werd daarvan gebruik gemaakt. Daar de meisjesvereen. dit jaar 456 stuks goed had vervaardigd was de blijdschap van de armen zeer groot toen ze 's avonds een flink pak ontvingen. Reeds 35 jaar heeft deze vereeniging bestaan. Wijk. Den 2den Kerstdag gaf ons fanfarecorps «Oefening en Uitspanning« voor een overvolle zaal haar aangekondigde uitvoering, alle opgekomenen konden niet eens een plaatsje vinden, zoodat verschei dene bezoekers buiten moesten blijven. Het programma, waarop nummers voor kwamen alsLa Juine, Le Barbier de Seville, Macbeth, Die beide Blinden e. a., werd goed afgewerkt. Muziekkenners weten wat deze nummers van de leden vergen en zij staan dan ook dikwijls verbaasd, dat eenvoudige boerenjongens, die met handenarbeid hun brood verdienen, een vingervlugheid bezitten, om deze nummers uit te voeren zooals «O, en U.« dit doet. Een woord van hulde komt daarvoor zeker toe aan den Heer P. J. G. Bazelaar, den kranigen directeur, die zijn leden zoover weet te brengen. Het komisch gedeelte was ditmaal in uitstekende handen, de vereeniging gaf blijk, dat zij behalve over goede muzikan ten ook beschikt over uitstekende komie ken. Vooral de leden H. van Hofwegen en C. van Wijk muntten hierbij uit en deden de zaal schateren van 't lachen. In het tooneelstukje «Een patient van buiten#, dat in de pauze werd gegeven, gierde de zaal van het lachen en konden de lach spieren niet tot rust komen. Het publiek keerde dan ook omstreeks 44 uur hoogst voldaan huiswaarts. Woensdagavond gaf de vereeniging de zelfde uitvoering uitsluitend voor hare donateurs, ook deze avond slaagde uitste kend. BEKENDMAKING BURGEMEESTER EN WETHOUDERS van Heusden brengen ter kennis der in gezetenen, dat op Woensdag, 3 Januari a.s. door het College van Brandmeeesters eene schouw zal worden gevoerd, zullende alsdan alle rookgeleidingen behoorlijk moe ten zijn geveegd of gereinigd, terwijl voorts op de naleving van de andere bepalingen der algemeene politieverordening ter voor koming van brand vastgesteld, streng zal worden toegezien. Heusden, 29 December 4922. Burgemeester en Wethouders van Heusden H J. VAN EGGELEN. Wethoader, VAN EVERD1NGEN. PREDIKBEURTEN. 31 December. (Coll. Em. pred. en pred.-wed.) Geref. Kerk, vm. 9.30 en nm. 6 u. leesdienst. van Well. Wbroeknm. 2 u. dr. Tjalma. Geref. Kerk. vm 9.30 en nm. 6 u. ds.' v. d. Sluis. 1 Jan,, vm. 9.30 u. ds. Rijnenberg. Geref. Kerk, vm. 9.30 u. ds.v.d. Sluis, 's-Gravenmoervm. 9,30 en nm. 6 u. ds. Anker. 1 Jan., vm. 9.30 u. dezelfde. Ger. Kerk vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. de Jonge. 1 Jan., vm. 9.30 u. dezelfde. Chr. Ger. kerk vm. 9,30 en nm. 2,30 u. leesdienst. 1 Jan., vm. 9.30 u. idem. Geref. Kerk vm. 9,30 u. en nm. 2 en 6 u. ds. de Bruin. 1 Jan, vm. 9 30 u. dezelfde. Raamsdonk, geen opgaaf. Ger. Gem. vm. 9.30 en nm. 2 u. leesdienst. Kalkman. 1 Jan., vm. 10 u. idem. Ger. kerk A, vm. 10 en nm. 6 u. ds. André. 1 Jan., vm. 10 u. dezelfde. Ger. Gem. vm. 10 u. en nm. 6 u. ds. van Reenen. 1 Jan., vm. 10 u. leesdienst. Chr. Ger. Kerk, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Barth. 1 Jan., vm. 9,30 u. dezelfde. ADVERTENTIEN. Heden behaagde het den Heere van leven en dood, van onze zijde weg te nemen, na een langdurig en smarte lijk, doch geduldig gedragen lijden, onzen geliefden Echt genoot en zorgzame Vader ADAM AD Hl AN US DE WAAL, in den ouderdom van 54 jaren en 4 maanden. A. A. DE WAAL- Versfelt, A. M. DE WAAL. C. A. DE WAAL. Wijk, 26 Dec. 1922. Heden overleed plotseling onzen geliefden Zoon en Broeder MARINUS VAN BEUNEN in den ouderdom van bijna 42 jaar. Diep bedroefd geven wij hiervan kennis. Uit aller naam M. VAN BEIJNEN. Heusden, 24 Dec. '22. ONDERTROUWD S> <x en <3 E> el Nederhemert) ja i28 Dec* 22' Wijk CK X) EN die mede namens hun weder- zijdsche familie dank betuigen voor de vele bewijzen van belangstelling bij hun huwelyk ondervonden. Drongelen, 24 Dec. '22. -O0~ ~~GO0"0"öOO0"[ Inwonenden en verpleegden uit het Diaconessenhuis alhier, brengen hiermede hun har- telijkeu dank en Nieuwjaars groet, aan al diegenen die hebben bijgedragen om ons op den eersten Kerstavond, in den huiselijken kring, bij een versierden Kerstboom, een genotvollen avond te doen ge nieten, inzonderheid aan den WelEerw. Heer Ds. Huijgens voor zijn toepasselijk gesproken woorden, zoo ook aan Broeder Will en echtgenoote voor hun opofferingen en bemoeiingen daaraan betoond. Uit aller naam J. BOERDAM. HEUSDEN, 27 Dec. '22. Voor terstond of later gevraagd een kunnende melken of gene gen het te leeren, bij M. v. WIJK Azn. te Genderen. gezocht voor Vereeni- gings-Hengst te Meeuwen. Aanbiedingen inge wacht vóór Vrijdag 5 Januari a.s. bij te MEEUWEN. „De Automaat", Heusden. Vertegenwoord.J. PODDEWIJN. Mijn besten wensch op dezen dag aan vrienden en bekenden. Heusden, 4 Jan. 4923. Mijne beste wenschen aan be gunstigers en bekenden bij het intreden van 4923. Harfdel in Tabak, Sigaren en Cigaretten. A. Vos-van Mersbergen, Vischmarkt 442, Heusden. Hemdennm. 5.30 u. ds. Huijgens. Aalburggeen dienst. Almkerk, geen opgaaf. Andelvm. 9.30 en nm. 2 u. ds. v. d. Put. Aalst, nm. 2 u. ds. Stipriaan Louisius Drongelen, geen dienst» Doeverennm. 2 u. ds. Gobius du Sart. Dussengeen opgaaf. Capelle, geen opgaaf. Eethen, vm. 9.30 u. ds. Huijgens. Oenderen, geen dienst, Heesbeen, nm. 2 u. ds. Rijnenberg. Neder hemert, geen opgaaf Nieuwendijk, geen opgaaf. Sleeuwijk, geen opgaaf. Sprang, geen opgaaf. Uitwijk, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. de Wit. Veen, vm. 9,30 u. dr. Tjalma. Werkendamvm. 10 u. ds. den Hartog van Rotterdam en nm. 6 u. ds. Wijk, vm. 9.30 u. ds. Gobius du Sart. Waspikvm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Jonkers. I I m.g. Heusden, 4 Jan. 4923. p.f. Heusden, 4 Jan. 4923.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1922 | | pagina 2