Pierre Lombarts, Zundert f 50,— per stuk. A TTENTIE C A R Ei O- Stoomzagerij en Houthandel Firma Wed. J. DAMEN Zn. -en zijn Hinthamerstraat 10. De Gezondheidscommissie, Kunsttanden J. ELEKAN 'S-HERTOGENBOSCH. RAAMSDONKSVEER. Fa. Th. VAN WIJCK, Waalwijk. W. LA GROUW, Nieuwendijk» Vlot- en Slijpdeelen, Geschaafd hout, Kanthout en bossen wane latten. 's-BOSCH. NOG SLECHTS ENKELEN. Bij alle meubelen, eigen fabrikaat, die met volle garantie geleverd worden, houden wij evenals vroeger de gewone reclame-meubelen voorhanden en blijven die in voorraad houden. Eigengescltild, ledikanten vanaf f 0.80 Eiken - 28.00 Stoelen - 300 Gestoffeerde stoelen - 5.00 Nieuwe en gebruikte Rijwielen in diverse prijzen. Alle Reparatiën worden degelijk uitgevoerd, GORINCHEM. 's-HERTOGENBOSCH. AUe soorten Timmer-, Wagenmaker- en Meubelhout. K o ii i n k 1 ij k e Booinkweekerijen Soortechtheid verzekerd. Door opheffing van mijne afdeeling rijwielen, worden deze verkocht voor Prima Engelsch fabrikaat, compleet met banden, kettingkast, freewheel en bandrem. Meubelmakerij en Stolfeerderij. FIRMA Behandeling geheel pijnloos. Spreekuren 9-4, Havenstraat 5 ■••rd. Men meldt uit Nistelrode Op Nieuwjaarsdag, omstreeks 6 uur in den avond, is op de grens van Nistelrode en Uden, op het zoogenaamde Brakken, een moordaanslag gepleegd. Op mededee- ling van een vriend, vonden omwonenden zekeren W. v. d. H., den zoon van een zeer oppassend landbouwer, stervende voor een woning. Het slachtoffer had een steek in het hart ontvangen, welke vermoedelijk is toegebracht met een dolkmes. Omtrent de oorzaak van het drama tast men nog in het duister. Evenwel wordt vermoed, dat een liefdesgeschiedenis er niet vreemd aan is. De bovengenoemde vriend, die de om wonenden in kennis stelde van het ge beurde, heeft eenige personen zien weg loopen dit waren Erpsche jongens wier namen bekend zijn. De rijks- en gemeente politie beijveren zich zeer om licht in deze zaak te brengen, tot heden echter nog zonder resultaat. o Gasrerstikking. In de woning van de familie H. te Nijmegen is de 14-jarige zoon in de bad kamer door gasverstikking om het leven gekomen. De vader van het slachtoffer bevond zich op de terugreis uit Indië, ter wijl de moeder met vier kinderen, waarvan het slachtoffer de oudste was, in Nijmegen woonde. Waarschuwing. Ter voorkoming van teleurstelling geeft de hoofdcommissaris van politie te Rotter dam in overweging aan handeldrijvenden geen relaties aan te knoopen met L. J van Baarle, wonende te Rotterdam, handel drijvende onder den naam Van Baarle's Fruit en Vegetables Export, Zwaanhals 189 te Rotterdam, alvorens omtrent hem in lichtingen in te winnen aan het hoofd bureau van politie, afdeeling centrale re cherche, Haagsche Veer. Leerplichtige leeftijd. De minister heeft, op een hem gedane vraag, geantwoord, dat een tot de lagere school toegelaten kind hetwelk den 7-jarigen leeftijd nog niet heeft bereikt, niet wordt beschouwd als leerplichtig in den zin der wet. Werkloozen. Blijkens de cijfers der werkloosheids verzekering is het aantal ingeschreven werkloozen gestegen boven 100.000. Een goede vangst. Te Ouddorp hebben visschers in een week tijds ruim 10.000 K.G. bliek ge vangen. o Gearresteerd. De politie te Hengelo heeft een woon wagenbewoner gearresteerd, die verdacht wordt uit het woonschip «De Goede Ver wachting* te Amsterdam, f975 te hebben gestolen, t 200 was nog in zijn bezit. Het Bossche carnaval blijft. De Gemeenteraad van 's Hertogenbosch heeft het verzoek van Protestantsche ver eer.igingen tot afschaffing van carnava met 4 tegen 13 stemmen afgewezen. Nieuwe guldens. Dit jaar krygen we IJ mihoen nieuwe zilveren guldens. Deze guldens waren oorspronkelijk aangemunt voor Indië, de inlanders wilden ze echter niet hebben daar ze den bekenden metaalklank missen en bij het neerwerpen meer tin-achtïg klinken. Deze nieuwe guldens dragen 't jaarta 1923. Klinkt dus dit jaar wel eens een gulden een beetje verdacht, dan behoeft men, als het jaartal 1923 er op staat, nog niet aan valschheid te denken. o Hand afgezaagd. Te Boxtel is een arbeider der firma v d, Eerden door een zaagmachine een hanr afgezaagd. Koninginnevaas, De Plateelfabriek te Schoonhoven heeft ter gelegenheid van het aanstaande jubileum van de Koningin, nu reeds een vaas en een bord laten vervaardigen. De groote vaas is van sabelblauw aan de eene zijde bevindt zich een afbeelding van het kastee Dillenburg, het stamslot der Oranje's, aan den. anderen kant het wapen van Dillenburg en dat van Oranje-Nassau. Voorts zien wij er op, een tak met oranje-appels en twee leeuwen ter weerszijden van de opening o Ougevallenpretuiën. Aangezien intusschen reeds thans vol doende vaststaat, dat het tegenwoordige arief der Rijksverzekeringsbank te hoog is, heeft de Minister op voorstel van het bestuur der Rijksverzekeringsbank besloten, een verlaging van dat tarief met 20 ten ïonderd te bevorderen, welke verlaging op 1 Janari 1923 zal ingaan. Voorts is, mede op voorstel van voornoemd bestuur, in voorbereiding de totstandkoming van een K. B. gebaseerd op het 7e lid van art. 40 der Ongevallen wei 1921, waarbij aan de werknemers, die in het bij K. B. te bepalen tijdvak als premiebetalers bij de Rijksverzekeringsbank zijn aangesloten geweest, over het jaar 1923 een bij dat K. B. te bepalen bijzondere premieverlaging zal worden verleend. PLAATSELIJK NIEUWS. Andel. Loop der bevolking over 1922. Bevolking op 31 Dec. 1921 577 m. en 555 vr. 1132. Gevestigd in 1922 18 m. en 22 vr. 40 Geboren 14 m. en 19 vr. 33 Vermeerdering 32 m, en 41 vr. 73 Vertrokken in 1922 22 m. en 30 vr. 52 Overleden 3 m. en 9 vr. 12 Vermindering 25 m. en 39 vr. 64 Totale vermeerdering 7 m. en 2 vr. 9 Bevolking op 31 Dec. 1922 584 m. en 557 vr. 1141. Gesloten huwelijken in 1922 10. Dongen. De reeds oude kerk der Ned. Herv. Gem. alhier, verkeert in zoo'n bouw- valligen toestand, bijzonder wat het dak betreft, dat deze sedert eenige weken buiten gebruik is gesteld. De godsdienstoefeningen worden gehouden in de pastorie. De ge meente is namelijk vacant. Giessen. Een tragisch einde. Dins dagavond had de alleenwonend 75-jarige W. H. nog bij zijn familie vertoefd en is toen ougeveer halftien vandaar vertrokken. Onderweg schijnt hij onwel geworden te zijn en gestorven, althans men heeft zijn lijk in den vroegen morgen op straat gevonden. Nieuwendi^. A.s. Woensdagavond zal de Chr. Zengvereeniging «Oefening kweekt kunst* een concert geven in het Instituutlokaal. Naar wij vernemen zal de Geref. iJongelingsvereeniging «De Zaaier* haar jaarvergadering houden op Vrijdagavond 12 Januari in het Instituutlokaal. Oadendijk. Dinsdagavond hield de heer T. C. Huizen voor de leden der land- bouwvereen. «Samenwerking* een lezing over veevoeding en bemesting. Verschil» lende nieuwe gezichtspunteu bracht hij naar voren, waaruit bleek dat wij met de voeding maar vooral ook met de bemesting met den ouden sleur moeten breken. Hij raadde daarom ieder landbouwer steeds berekeningen te maken op de kosten van zijn bedrijf en daarnaast veel proeven te nemen. Want elke boer moet zijn land leeren kennen. Van de gelegenheid tot het bestellen van kunstmest werd een druk gebruik gemaakt. Reeds geruimen tijd voor den aan vang der uitvoering van het fanfarecorps «Kunst na strijdop Donderdag 28 Dec. '22 had het talryk publiek de zaal reeds gevuld en wachtte geduldig tot het doek voor de eerste maal gehaald was. De heer Huizer, Eere-Voorzitter sprak bij den aanvang eenige woorden, waarna de heer v. Dijk die de gelegenheid kreeg met jubelmarsch het muzikale gedeelte van den avond in te zetten, Het programma bevatten een 8tal num mers, afgewisseld door samenspraken. Mu ziek en voordrachten hier breedvoerig te bespreken, zou ons te ver voeren. Wel willen wij den indruk hier weer weer geven, dat door de leden ijverig gestudeerd wordt, waarin hun directeur hen onvermoeid ter zijde staat. Ook de voordrachten vielen zeer in den smaak van het publiek en menig goede kracht merkten we onder de spelers op. Voor de 2 laatste nummers werden af gewerkt, kregen wij als toegift een solo zang, getiteld Kerstlied voorgedragen door mej. van Dijk uit 's Bosch. Met innerlijk gevoel vertolkte zij een Kerstgeschiedenis, die zoo ingreep, dat het jong en oud onder den indruk bracht. Roerend klonk als Engelenzang door de zaal «Stille nacht, heilige nacht Heden is 't Kindeke geboren en bracht ons in gedachten tot het Kerst feest terug. Na het laatste couplet werd zij door een daverend en langdurig applaus beloond. Nog een paar muzieknummers en we waren aan 't einde van 't programma, waarna de Eere-Voorzitter met een woord van dank aan Dir. en leden en vooral ook aan mej. v. Dijk, deze avond sloot. Marktberichten. GORINCHEM. 1 Jan. Op de vee markt waren aangevoerd 80 runderen, 0 nuchtere kalveren, 80 overloopers, 270 biggen. De volgende prijzen werden besteed zware kalfkoeien f325f460melkkoeien t 220f325; kalfvaarzen f220f320; guiste vaarzen f 180f240; pinken f f graskalveren f f nuchtere kalveren f f overloopers f 30f 55, biggen f 16—f28. ROTTERDAM, 2 Jan. Aanvoer 203 paarden, 32 veulens, 846 magere en 964 vette runderen, 237 vette kalveren, 85 graskalveren, 352 nuchtere kalveren, 218 schapen of lammeren, 188 biggen, 2 bokken of geiten, 747 varkens. Koeien f 0.70 a f 1.30 Ossen f0 80 a fl.20; stieren f 0.70 a f 1.05kalveren f 1.20 a f 1.80, alles per kilo. Melkkoeien f 250 a f 425, kalfkoeien f300 a f475, stieren f150 a f400, pinken f120 a f210, graskalveien f40 a f 100, vaarzen f 170 a f 270, werkpaar den f 150 a f250, slachtpaarden f 100 a f160, hitten f 175 a f275, veulens f40 a f 80, biggen f 20 a f 35, varkens f 40 a f60, 8lachtkalveren f 18 a f 23, fokkal veren f25 a f35. Be Rotterdamsche eierreiling, Op de heden in ons Veilingslokaal, Delft schestraat 43, gehouden Veiling, werden de volgende prijzen besteed Kipeieren f 9.95f 14.25 idem (klein) f 6.80f 9,90 Aanvoer 65000 stuks. 's BOSCH, 3 Jan. Op de veemarkt alhier werden heden aangevoerd 945 run deren, 33 zeugen, 380 biggen en 90 schapen en lammeren. Er werd besteed voor kalfkoeien f 340 a f 450, kalfvaarzen f 250 a f 400, ma gere ossen en koeien f 140 a f185, vette ossen en koeien le kw. 60, 2e kw. 52J ct. p. p., pinken f 85 f 135, zeugen f 150 a f 200, biggen f 3.50 a f 3.75 p. w. schapen f20 a f35, lammeren f 20 a f 26. ZALTBOMMEL, 2 Jan. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd 67 biggen, prijs f 22 a f 32 8000 eieren,, prijs 10 a 11 ct. p. st. Jonge henne-eieren 8 ct. p. st. 600 K.G. boter, prijs per K.G. room boter fl.30, boerenboter fl.05 a fl.20. BUITENLAND. Voor een kalf millioen francs juweelen verduisterd. De Fransche justitie zoekt naar een Parijsch makelaar in juweelen, den 66- jarigen Armand Schwob, die er van door is gegaan met juweelen en parels, die hem waren toevertrouwd en een waarde van ongeveer een half millioen francs vertegenwoordigden, Hij gaf voor eenigen tijd op reis te moeten gaan voor een erfenis van zeven millioen. Men vertelt van hem, dat hij ook nog op een andere wijze slachtoffers heeft gemaakt. Zoo beweerde hij een middel te hebben uit gevonden, orn barnsteen na te maken, als stuk van overtuiging toonde hij zijn barn- steenen sigarettenpijpjes, waarvan men zou zweren, dat zij echt waren en die hij voor het bagatel van drie francs aan vrien den en kennissen afstond. De echte pijpjes zouden tenminste 150 francs waard zijn. Schwob vertelde er bij, dat hij een maat schappij ging oprichten voor de exploitatie zijner ontdekking en tal van vrienden boden hem hun financieelen steun aan, zoodat hy na eenigen tijd aan het hoofd stond van een kapitaal van eenige millioenen. Wat hij met het geld gedaan heeft, weet men niet, maar hij heeft er in elk geval geen sigarettenpijpjes mee gefabriceerd. Ook daaromtrent zal hy opheldering moeten geven als hij, naar men verwacht binnen kort, zal worden aangehouden. Dreigende bakkersstaking. Berlijn wordt met een bakkersstaking bedreigd, daar de bakkers de eischen der knechts, die een weekloon van 25,000 mark eischen, niet willen inwilligen. Hofleverancier van H.M. Koningin Wilhelmina. Een der grootste Vruchtboomen Culturen in Nederland welke geheel volgens de eischen des tijds ingericht is. Speciaal adres voor Dennenplanten, Conifeeren, Groenblijvende Planten, Sier- en Woudboomen, Rozen, Araucaria Imbricata, Dahlia's, Pioenen, enz, Enorme voorraden van zware mooi gevormde LAANBOOMEN. Vraagt mijne geïllustreerde Prijscourant. Kaars- en Electrische Lantaarns, gehee van koper met sterk lichtvermogen, in ruime keuze voorhanden CARBID, los en per bus. ZAKLANTAARNS en BATTERIJEN spot goedkoop. als Nieuwe buizen in zetten, wielen maken enz. Moffelen en Vernikkelen Inruilen Verhuren. OLIE- en BENZINEHANDEL. Aanbevelend, Telephoon No. 6. gezeteld te Heusden, ontvangt klachten over onderwerpen de volksgezondheid betreffende, en verstrekt dienaangaande inlichtingen Zij is samengesteld als volgt: H. PRINSEN te Haarsteeg, Voorzitter W. C. STAL te Heusden. Dr. A. J. OVERBOSCII te Almkerk. P. J. VAN GRIETHUIJZEN te Werkendam A. VAN DE WIEL te Drunen, W. F. HILWIG te Heusden. F. II. R1JPSTRA te Woudrichem. H.J. VAN EGGELEN te Heusden, Secretaris. Eind 114, b/d Waterpoort, Billijke prijzen. behalve ZONDAGS. Rechtskundig Adviseur, Behandeling van PROCEDURES bij RECHT BANK enKANTONGERECHT, ERFENIS- en HUURaangf legenheden. CONTRACTEN, REQUESTEN enz. enz. JEJiliyke Conditiën. Dames-Rijwielen SIMONIS DE KOK Jan W. Lippis

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1923 | | pagina 6