SCHAATSEN Trr MEEUWEN A. DE GRAAFF W. TIMMERMANS ZONEN, A. P. MICHAEL, Aalburg. luien, naaimacmnes en p.s. Fa. Tb. VAN WIJCE, Waalwijk. 5toomhoutzagerij Je tinge". HOLTZ EN ADVOCAAT. STOTTEREN, Speciale Reparatie-inrichting Vakkundige Behandeling AUTO-VERHURING. WAALWIJK. Credieten, Rekening-Courant, Deposito's, Coupons, Effecten. Alle Huishoudelijke Artikelen Emaille erf Aardewerken. in Meubelfabriek Stoffeerderjj. KantoorArkelstraat GOR1NCHEM. a Si Si N A Si r—4 Si si J*> Voor Reparatie aan alle Onderdeelen, Kappen, Wielen, ènz. wordt gaarne zorg gedragen met hun kiezers hebben gehouden en achter Voorzitter. Ik stel voor de twee posten hun besluit dus verkiezingspolitiek moet op de begrooting te plaatsen als het vorig worden gezocht, van welke handelwijze de jaar. ambtenaren de dupe worden. Het lid Roza vindt deze uitdrukkingen niet flink, achter besluit behoeft wat spr. betreft beslist geen verkiezingspolitiek te worden gezocht, hij heeft met de verkie zing niets op. De Voorzitter zegt dat de gemeente ambtenaren niets zouden mogen zeggen, spr. grijpt in deze echter alles aan. Dit voorstel in omvraag gebracht, wordt verworpen met 4 tegen 3 stemmen. Voor stemden de beide Wethouders en het lid v. d. Velden. Weth. Boender zegt, dat hij in de vorige vergadering wel tegen dit voorstel heeft gestemd, doch dat hij met het oog op den toestand van zienswijze veranderd is. Waarom is de post voor den nacht- Het lid v. d. Pol zegt dat elke catagorie j wacht niet gehandhaafd in salaris omlaag gaat, tegen verlaging der ambtenaren is naar zijne meening niets in te brengen. Het lid Roza vindt ze niet te hoog, alleen zijn ze te hoog voor hen die ze moeten opbrengen. De Voorzitter is van oordeel dat de op brengst der Inkomstenbelasting nog wel zal mede vallen. Het lid W. Bouman zegt dat het trac- tement van den Gemeentebode niet ver hoogd is, doch deze een duurtetoeslag is toegekend. Spr. vraagt welke motieven er toe geleid hebben om het salaris niet te verhoogen en alleen duurtetoeslag toe te kennen. Het lid Roza zegt dat B. en W. inder tijd voorstelden het salaris van den gemeen- bode te verhoogen. Op zijn voorstel is de verhooging toen echter omgezet in duurte toeslag en daarbij is toen nog gezegdalle salarisverhoogingen hadden duurte toeslag moeten zijn. Het lid W. Bouman zegt het hiermede eens te zijn, als de financiën het eenigzins toelieten, zou hij er ook voor zijn geweest de duurtetoeslag te doen voortduren. Op iedere vergadering is er echter door B. en W. op gewezen zooveel mogelijk op alles te bezuinigen en ook uit Den Haag dringt men daarop aan. De Gemeenterekening 1921 sloot met een nadeelig saldo van ruim f8000, gaat men dus op den ouden weg voort, dan wordt het tekort steeds grooter. De Voorzitter zegt dat het tekort niet voortspruit uit de salarissen der ambtenaren, doch uit de hooge rekeningen die zijn in gekomen. Het lid W. Bouman zegt dat de Com missie naar middelen heeft gezocht om te bezuinigen, een daarvan was naar haar oordeel te vinden in de salarissen der amb tenaren. De Commissie was van oordeel dat het zoo niet kon doorgaan, waar moe ten de menschen het geld voor de belas ting van daan halen. De Voorzitter neemt niet aan dat het de boeren nog zoo slecht is gegaan en vraagt wat Ged. Staten bericht moet wor den op de vraag waarom het salaris van den gemeentebode lager is geraamd. Roza. Uit bezuinigingsoogpunt. Voorzitter. En het salaris van den ge meente-veldwachter. Roza. Om dezelfde reden. 1. De Voorzitter zegt, dat met het oog op de tijdsomstandigheden de menschsn zouden kunnen gaan stelen, er dient dan een nachtwacht te worden aangesteld en daar voor moet een post op de begrooting staan, alleen in het uiterste geval zal spr. daar gebruik van maken. Het lid v. d. Velden meent, dat van den veldwachter voor zijn salaris van thans niet gevergd mag worden, dat hij bij zijn dagdienst ook nog nachtdienst verricht. Het lid v. d. Pol gelooft, dat het lid v. d. Velden den veldwachter aanspoort tot lijdelijk verzet. Het lid v. Kuijk vraagt, of het lid v. d. Velden zeker weet, dat de veldwachter bij zijn dagdienst ook nog geregeld nacht dienst verricht. Spr. vindt het loon van den veldwachter een redelijk loon. De Voorzitter zegt, dat bij de vaststelling van het loon voor de spuitgasten is voor gesteld voor de nachturen het loon te verdubbelen, zou dit voor den veldwachter ook gebeuren, dan zou men een ander salaris krijgen. Het lid v. Kuijk houdt niet van buur praatjes, hij durft het wel te zeggen al zit de veldwachter er nu zelf bij, deze moet, als hij dan nachtdienst doet, in de gemeente blijven en niet met zijn zwager buiten de gemeente het veld in trekken. Voorzitter, Daar heeft niemand iets mede te maken, als ik hem daartoe per missie geef. v. d. Pol. Dan is het toch geen ge meentebelang. Weth. Bouman. Het is mij ook bekend, dat de veldwachter wel eens 's nachts buiten de gemeente gaat en ik heb mij ook wel eens afgevraagd, of dit wel noodig was, later is mij gebleken dat hij dsar juist de ware persoon ging zoeken. Hierop wordt met algemeene stemmen besloten, f100 op de begrooting te plaatsen voor een nachtwacht. De Commissaris der Koningin dringt er op aan, dat een post op de begrooting wordt geplaatst voor den bouw van een arrestantenlocaal. B. en W. stellen voor, f 500 op de begrooting te plaatsen, voor den bouw van een arrestenlocaal met 2 cellen. Het lid Roza acht het een overbodige luxe, geen enkele gemeente in den omtrek bezit een dergelijk arrestantenlocaal, waarom moet men daarmede hier de eerste zijn. De Voorzitter zegt, dat de Procureur- Generaal er op aan dringt. Het voorstel, om f 500 op de begrooting te plaatsen voor den bouw van een arres tantenlokaal, wordt verworpen met 5 tegen 2 stemmen. De beide Wethouders stemden voor. Waarom is de post voor de straatver lichting lager geraamd De Secretaris leest naar aanleiding dezer vraag de rekening en verantwoording van het G. E. B. voor die is ingekomen van de P.N.E.M.. Voor technisch en administratief beheer is daarop berekend een bedrag van f 600, voor straatverlichting f1500, voor rente f 4657. Zij sluit met een nadeelig saldo van f 2809, terwijl het te kort voor de gestelde stroomgarantie f1607 bedraagt, zoodat het G.E B. sluit met een totaal te kort van f 4416. Het lid Roza merkt op, dat hem het technisch en administratief beheer medevalt, dat de P.N.E.M. het eerste jaar reeds de stroomgarantie in rekening brengt valt niet mee, ingenieur Roels had gezegd, dat men dit het eerste jaar niet zoo nauw zou nemen. Spr. zou hierop de P.N.E.M. toch attent willen maken. De Voorzitter meent, dat de P.N.E.M. tegenover Wijk niet toeschietelijk kan zijn, als men weet wat zij uit de gemeente moet hooren. Spr. zegt, dat de post voor de straatverlichting met f 250.verhoogd zal moeten worden. Het lid Roza vraagt, of men het vorig jaar met den betreffende post is toegekomen, waarop de Voorzitter antwoordt, dat iets onder het geraamde bedrag is gebleven van f 1500, Het voorstel om den post, thans weder voor f 1500.op de begrooting te plaatsen, wordt met algemeene stemmen aangenomen. Ged. Staten vragen, waarom er niets is uitgetrokken voor opzichter der bouwpolitie Volgens den Voorzitter is dit gedaan, omdat de opzichter der gemeente werd betaald naar het werk dat hij hiervoor verrichtte. Ged. Staten zal aldus worden bericht. Thans komt in stemming den post f 1467 voor pensioenstorting, weder op de begrooting te plaatsen. Dit voorstel wordt met 4 tegen 3 stemmen aangenomen. Tegen stemden de leden, W. Bouman, v. Kuijk en Roza. Als steun voor het G.E.B. moet een post, groot f4416.op de begrooting worden geplaatst, tot dekking van het tekort 1922. Het lid W. Bouman zegt, dat hij in de meening verkeerde, dat het bedrijf zich zelf moest bedruipen, het kan misschien nog mee vallen, doch spr. vreest dat het bedrijf een strop voor de gemeente zal worden, als is het de leden door de P.N. E.M. anders voorgesteld. De Voorzitter deelt mede, dat B. en W. willen voorstellen een gratis lichtpunt te geven om het bedrijf meer rendabel te maken. Het lid v. d. Pol betwijfelt of dit wel zal helpen. Het lid v. Kuijk merkt op, dat Ingenieur Roels verklaarde dat het bedrijf met 200 aansluitingen kon rendeeren. De Voorzitter zegt, dat door de uitbrei dingen thans minstens 250 aansluitingen zouden noodig zijn en er zijn slechts 175. Het lid v. d. Velden vraagt, of Aalburg met zijn 96 aansluitingen rendeert, hierop kan de Voorzitter geen antwoord geven. Het lid Roza vreest, dat men met ver strekking van een gratis lichtpunt wel meer aansluitingen zal krijgen, doch dat deze aansluitingen weinig stroomverbruik zullen opleveren. Voor men er dus toe overgaat zou spr. eerst willen onderzoeken, hoeveel aansluitingen men er hiermede bij zou krijgen. Weth. Boender gaat met dit voorstel accoord. Het lid W. Bouman zou hen, die reeds aangesloten zijn indien zij dit wenschen, er een lichtpunt bij geven. De Voorzitter gelooft, als men de inge zetenen maar duidelijk maakt dat zij toch mede moeten betalen in de kosten, zij dan ook wel eerder aan zullen sluiten, het bedrijf is echter van het begin aan tegen gewerkt. Een commissie uit den raad zou de ingezetenen moeten bewerken, nadat hun eerst een en ander met een circulaire goed duidelijk was gemaakt. Besloten wordt het tekort f4416 op de begrooting te plaatsen. Voor het afgraven van den dijk wordt een post van f 1000.op de begrooting geplaatst, die hierop in ontvangst en uit gaaf met algemeene stemmen wordt vast gesteld op f 69497.65. Leening groot f12000 ten behoeve G.E.B. De Voorzitter zegt, dat de oorspronkelijke leening groot f 69000.door de meerdere leveringen niet toereikend is geweest en de uitgaven zijn gestegen tot f81000. zoodat ten behoeve van het bedrijf nog een leening gesloten moet worden voor genoemd bedrag. Voor stemden de beide leden W. Bouman, v. d. tegen de leden v. Kuijk en Het lid v. Kuijk zou eerst zoeken of alles geleverd is. Wijziging gem.begrooting 1922. Deze begrooting moet o.a. door toekenning van premie voor een paar gebouwde wo ningen, in ontvangst en uitgaaf met f 6817.53 worden verhoogd, waartoe met algemeene stemmen wordt besloten. Eveneens wordt met algemeene stemmen de gemeenschappelijke regeling met eenige gemeenten in den omtrek, voor de aan stelling van een veearts, vastgesteld. Bij de kasopneming op 30 Dec. bleek dat f 9605.811 in kas was. Reclames Hoofd. Omslag. Het lid Roza oordeelt, dat, aangezien deze reclames loopen over den aanslag Weth. en de Pol en Roza, v. d. Velden, willen onder der eerste 4 maanden 1922 en dez aanslag hetzelfde was als het vorig diens jaar, zij, die voor 1921 ontheffing hebb gehad, het ook voor deze 4 maanden behc ren te hebben en de andere naar zijt meening, terzijde gelegd moeten worden De Raad gaat hiermede accoord. Hetzelfde lid dringt er op aan, in 't vervolg niet zooveel punten meer op de agenda te plaatsen, omdat men zijn aan dacht ten slotte niet meer bij de zaken kan houden en verlaat hierop de vergadering. Bij de rondvraag brengt het lid v. d. Pol het afsnijden van het lid v. d. Velden van het G.E.B. ter sprake. Spr. vindt het jammer, dat iemand met 9 lichtpunten door drijverij van het licht wordt verstoken en verzoekt den Voorzitter alles in het werk te stellen dat v. d. Velden weer wordt aangesloten. De gemeente moet alles aanwenden om het bedrijf rendabel te maken en nu wordt een aangeslotene maar zoo afgesneden. Het lid v. d. Velden zegt, dat hij niet voornemens was hier iets meer over te zeggen, Spr. heeft ingezien dat hij toch niets kan bereiken, hij maakt zich zenuw achtig en druk en dit heeft invloed op zijn gestel. Hij is nu eenmaal zoo, vliegt direct op doch is het over tien minuten weer vergeten. De P.N.E.M.-agent wordt in dit geval gehandhaafd en dat men zulks doet kan spr. billijken, doch komt men met gegronde klachten, die met 2 getuigen worden ge staafd, dan behoort de P.N.E.M. ook een grondig onderzoek in te stellen, daar is echter niets van gekomen. Hij heeft toen nog een aanklacht ingediend bij den Officier van Justitie, deze heeft het geval doen onderzoeken, de getuigen verklaren pertinent dat de meter door den agent opzettelijk is stuk gemaakt en spr. hoort niets meer van het geheele onderzoek. Indien hij overtuigd was geweest, dat hij ongelijk had, zou spr. zich er by hebben neergelegd, hij acht het gelijk echter aan zijn zijde en zal, al wil hij er verder niets meer over zeggen, het geval zoo zonder meer niet overstappen en hoe een voor stander hij is van het electrisch licht en hoe het hem spijt er van verstoken te zijn, hij zal zich nu als vroeger behelpen met petroleum. De schuld zit volgens zijn bewering in hoofdzaak bij de P.N.E.M. Weth. Bouman merkt op, dat bij den jongsten brand is gebleken, dat er een paar slangen der spuit stuk waren en dringt dus op herstelling aan. De Voorzitter zegt, dat dit thuis hoort bij B. en W., voor herstelling zal echter worden zorg gedragen. Hierop wordt om half zes de openbare vergadering gesloten en gaat de Raad over in een geheime zitting ter behandeling reclames schoolgeld. n s? Fn P< <D M) CS 05 cs a Handbeschermer' Rijwiellampen ïersinii Zak nieuw model), Beenkappen, Electr. lampen, Batterijen speciaal Edison, Carbid- en B!aarslantaarns,Kettingkasten, en -Schermen, Spatlappèh en Zijschermen, Bagage dragers, Zadels, Pedl^en, Kettingen Speciaal Diamond, enz. enz. enz. enz. RUIME SORTEERING ZIE DE ETALAGE Postrekening No. 9537 Waalwijk. Alles op het gebied van Elëctriciteit. Landbouwwerktuigen en Ijzerwaren. Olie voor Dorschmachines, extra l*ge prijzen. Sorteermolens vanaf f 30. Bietensnijmachines, uit voorraad leverbaar, f30. a w PM B P- 53 ss Kassier en Commissionairs in Effecten, Zeer voordeejj^ incasso-tarief. Chéque en girodienst voor Rekening-Courauthouders. Onze bélangen voor Heusden en omstreken zullen worden waargenomen door den Heer Chr. MERKX, alwaar men alle ge wenkte inlichtingen kan verkrygen. Kantoor Zaterdags n.m. 1 uur gesloten. Carbolinenm en Creoline merk Krimpen. Koolteer Bruine teer en Blac Vernis. Concurreer end adres voo&f Voorhanden alle rp&ten VLECHTWERK vanaf 45 tot 150 c.M. breedte. GEGALVANISEERD IJZERDRAAD, DRAAD NAGEL^ en ALLE SOORTEN IJZERWAREN. Aanbevelend, ALS BOVEN. nog voorhanden ongeveer 5000 gebruikte roode Hollandsche pannen. Nieuwe JPrijzen. Nieuwe Modellen. Aanbevelend. V rrrrrrr jfOttt- CR 5k«RkolCttliafld«l. TELEFOON INTERCOMM. No. 49. AGENTSCHAP van het eenig Verkoopkantoor voor Nederland van het Rheinisch-Westfalische Kohlen-Syndicat. Al deze?artikelen vindt LLin een uitgebreide sórteering en aan scherp concurreerende prijzen in hét Rijwielmagazijn »CERES<r te Drongelen, alwaar tevens in de Repara- tie-afdeeling een vakkundige behandeling ten dienste staat. Stotteraars spreken direct 1 Betaling né, genezing. Prospectus gratis per post PSYCHO-PAEDAGT5G^CH INSTITUUT. DOOFHEID geneest direct. HENRI AM^°N£k was zelf hevig stotteraar en is gratis te consulteeren. PRINCEN Ü^bL^ERK 52, Haarlem (2 minuten van het station), opgericht 1898. B4^jk pension. De éérste en eenigste in Europa die direct TelepaHsb!fc,£eneest, ook zonder de werkzaamheden te verzuimen met TOESTEL "kasmiddelen, zoowel kinderen als Vijftigers. Vele blijvende genezingen^ ter informatie. Brochure: „Auto.Suggestie"» prijs i T'.ÖO fr. voor zelfbehandeling met garantie is een betoog met, de wapenen van het intellekt, het is een propagandische kunst voor Stotteraars en Dooven blyvende genezing. Fh Pi S? B p SS B P SB B B KINDERWAGENS.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1923 | | pagina 6