TWEE TE KOOP. A. Farla wasefi- en Slriiriclig, dl Een Algemeen en weitei VolKsHelano 20.000 GULDEN. 200 Burgerrijwielen en 10 Motorrijwielen. EIKENPLANKEN, Dankbetuiging. Hoest, Heesch- held. Keelpijn. Vragen op rechtskundig gebied. it Tabletten Pelzerstr. o 65 Heusden. Heperslagwij Lood- sa liakwerkea Pompoamakon]. ill 111111lil 11iTTTTTTlilT 11111i1111 u 11111 u 11 nil Heeft U reeds een „Nederlandertje" Zaterdag trekt „Groot-Nederland' A. BENJAMINS, HEUSDEN. Slapeloosheid Hoofdpijn Maagkwalen Zenuwhoofdpijn Verlangt U NET en toch GOED KOOP DPUKWERK, bestelt dit dan bij de Firma L. J. VEERMAN te Heusden. Veilige belegging, vraagt prospectus. De heer v. d. Stelt maakt de opmerking dat er naar zijne meening tegenwoordig geen uitwegen zijn die niet slecht zijn. De heer Nieuwkoop vraagt, of het geen aanbeveling verdient de wegen te verbeteren met puin. Deze is op 'toogenblik zoo goed als kosteloos te krijgen aan de Katholieke Kerk te Waalijk, zoodat men alleen het vervoer heeft. Het voorstel van B. en W. wordt hierop rnet algemeene stemmen aangenomen. B. en W. worden door den Raad ge machtigd de gewone jaarlijksche verpachtin gen van weiland voor de gemeente te houden op de gewone conditie's. De Voorzitter zegt, dat hij naar aan leiding van het gesprokene door den heer v. Gammeren in de vorige vergadering over de plaatsing van de straatlantaarns aan de Broeksche sluis, daar eens is gaan kijken. Spr. vraagt of de heer v. Gammeren den toestand daar wel goed bekeken heeft. Komt men van Meeuwen af en de lantaarn wordt by het huis van Millenaar geplaatst, dan staat het huis van Kramer juist in den weg en valt het licht niet verder op den weg. De heer v. Gammeren zegt, dat de Voorzitter zijn bedoeling niet goed heeft begrepen, spr. zou den lantaarn geplaatst willen zien op den tweesprong tegenover de steeg, dan wordt de weg daar wel behoorlijk verlicht. De Voorzitter vreest, dat men dan met hooikarren er niet onder door zal kunnen, de iantaarn verlicht nu de stoep en naar zijn meening zal hij ook anders niet kunnen verlichten, omdat de weg een bocht maakt. De heer v. Gammeren geeft toe dat de weg wel een bocht maakt, door verplaat sing zou de Matersteeg echter wel verder verlicht worden dan thans. De Voorzitter zegt dat de heer v. Gam meren daar meer 's avonds komt dan hij en den toestand dus beter kan beoordeelen. Door de lantaarn aan het huis van Mille naar aan te brengen zou hij misschien ook beter aan zijn doel beantwoorden dan thans. Millenaar zou dan echter bij contract toe stemming moeten geven, om een arm aan zijn woning aan te doen brengen. De heer v. Gammeren gelooft niet dat de heer Millenaar bezwaar zal maken, ook de heer v. Campen is van hetzelfde gevoelen. De heer Nieuwkoop is het ook altijd opgevallen dat juist de draai bij v. Haaften een gevaarlijk punt voor botsingen is, als de draai daar ook verlicht kon worden, zou dit wel een verbetering zijn, thans ziet men niet wat er in de Matersteeg aan komt. De Voorzitter heeft er geen bezwaar tegen de lantaarn te doen verhangen, in dien de heer Millenaar toestemming wil geven, deze aan zijn woning aan te brengen. De heer v. Campen vraagt wanneer de andere lantaarns, waarover reeds gesproken is, zullen geplaatst worden. De Vrorzitter zegt dat de palen direct in den Bosch be steld zyn en deze dus binnen enkele dagen wel zullen aankomen. De heer v. Campen heeft zich wel eens afgevraagd of er nu nog wel genoeg lan taarns zyn. Bij de Broeksche sluis is het over een heele afstand donker. De Voorzitter zegt dat er wel meer plaatsen zijn waar het donker is, b.v. op de Kleiberg. De heer v. Campen meent, als er toch een tekort is aan stroomverbruik, zoodaf de gemeente moet bijpassen, men het dan .beter aan licht besteden kan. De heer v. Gammeren vindt het noodig dat ^aan het andere eind van de gemeente nog twee lantaarns worden bijgeplaatst. De\Voorzitter zegt, dat het niet zijn bedoeling is deze zaak uit te stellen, doch 20u in (overweging willen geven, eerst de bedrijfspekening van de P.N.E.M af te wachten, dit zal zoo lang niet meer duren. De heer Nieuwkoop heeft straks terecht gezegd, dat men hier te doen heeft met een 'kleine gemeente, men mag dan ook geen vergelijking gaan maken met een grooteals men hier alles zou willen maken zooals men het graag had, zou dit veel en veel te duur komen. De heer v. Campen merkt op, dat de lantaarns nu en dan een kwartier te vroeg aan zijn. Spr, zou liever zien, dat ze desnoods een kwartier te laat aangingen en het daardoor misschien mogelijk werd de thans nog donkere gedeelten te ver lichten. De Voorzitter zal hier maar niet veel over zeggen, dit baantje kan men voor 25 ets van hem over krijgon. Om dat goed te regelen, dient er wel iemand naast het transformatorenhuisje te wonen, die alles regelt en zegtsteek aan, draai uit. Het ieder naar den zin te maken is on mogelijk. Het doet de heer Nieuwkoop genoegen dat de menschen klagen, hieruit blijkt, dat men wel meer met het licht op heeft dan Mee zee nu en dan wil erkennen. In Hagoort is het spr. opgevallen dat er noodig 1 of 2 lantaarns bij geplaatst zouden moeten worden. Hij heeft daar menschen gesproken, die zeiden voornemens te zijn den Raad een adres te presenteeren om de lantaarns maar liever weg te nemen, en die hem duidelijk maakten dat zij gelijk hadden met hun bewering, dat de verlichting zooals die thans is gevaarlijker is, dan geheel in het donker te loopen. Spr. heeft hun dit echter ontraden, en gezegd wacht daarmede nog wat, dan kunnen wij zien of het na ont vangst der bedrijfsrekening mogelijk is er een paar lantaarns bij te plaatsen. De Voorzitter verklaart hier voor te zijn, spr. is er nooit bij avond geweest, doch de verlichting duurt nog slechts een maand, voor echter de gemeenten vereenigd zijn, zal er zeer waarschijnlijk nog wel een ver gadering zijn en kan men dan besluiten. Dp heer Nieuwkoop is van oordeel dat het goed is dat er nu over gesproken is voor de gemeenten vereenigd zijn. Werd een vraag tot het nieuwe college gericht, dan is het nieuwe heeren nieuwe wetten en heeft het zijn nut dal de Raad hier als belanghebbende deze zaak van te voren heeft besproken en de noodzakelijkheid er van heeft aangetoond. Spr. zou ook de aandacht willen vestigen op hetgeen de volksgeest terug houdt om aan te sluiten. Als de meter- huur weggenomen kan worden, was daar voor veel te zeggen, want eigenaardig genoeg is het niet de prijs van 60 cent per K.W. die terughoudt om aan te sluiten, doch de meterhuur, kon deze dus in den prijs per K.W. worden begrepen, dan zou dit het bedrijf meer rendabel maken. De Voorzitter zegt, dat hij ditzelfde ook in Genderen reeds heeft gehoord. De heer v. Campen zegt, dat er straks is gesproken over verpachting der weilanden van de gemeenten. Er is ook eens meer ge sproken, om den dijk gelijk te maken, spr. zou er voor zijn er thans toe te be sluiten, Verschillende menschen hebben moeite om werk te vinden en de gemeente kreeg een belangryke aanwinst van best weiland. De Voorzitter merkt op dat de werke- loozen reeds door de verbetering der uit wegen werk vinden en B. en W. van het toegestane crediet een ruim gebruik zullen maken, dit zal een karweitje zijn, dat niet zal meevallen, daarbij veel werkeloosheid is er in de gemeente niet. De heer v. Campen vindt het jammer, als niet tot gelijkmaking wordt besloten, hij meent dat het voor de gemeente een rendeerende zaak zou zijn. Al loopen in Drongelen niet veel menschen zonder werk, dan zouden ingezetenen uit Eethen, Meeuwen of B.-Broek, dat toch een deel der gemeente wordt er werk aan kunnen vinden. De heer v. d. Stelt gelooft niet, dat het thans de juiste tijd is om aan dit werk te beginnen en, als men er aan begint dient men het geheel af te werken er kan niet een gedeelte van biijven zitten. Ook de heer v. Gammeren gelooft, dat de juiste tijd hiervoor voorbij is. De Voorzitter zou er maar van willen afzien, vroeger is er ook al eens over ge sproken en spr. heeft toen een berekening van de kosten doen maken. Verscheidene vergaderingen heeft hij dit naast zich gehad, doch nooit is er meer over gesproken. Hij heeft er wel van onthouden, dat het waar is, dat wat goeden grond wordt gewonnen, doch dat door de groote kosten, de gemeente de rente niet terugbetaald zou krijgen. Spr. zou daarom het onderwerp maar laten rusten. De heer Nieuwkoop zou het idee van den heer v. Campen ten volle willen onder strepen. Of het nu wel de juiste tijd is zou spr. ook niet willen beweren, doch bij de verpachting zou in de voorwaarden opgenomen kunnen worden, dat met deze werkzaamheden rekening moet worden gehouden en het weiland dan ongeschikt zou zijn om te beweiden en bouwland zou worden. De Voorzitter zegt, dat deze bepaling in de verpachtingsvoorwaarden is opgenomen. De heer v. Campen zegt, dat hij zich met het voorstel van den heer v. d. Stelt om den maaskant te beplanten heel goed kan vereenigen. Hierop sluit de Voorzitter de vergadering. CORRESPONDENTIE. 'Wegens plaatsgebrek zal het Raadsver- slag van Andel in het volgend nummer worden opgenomen. Kantongerecht te Hensden. Strafzitting op Vrijdag 16 Febr. 1923. Kantonrechter Mr. C. W. v. Ommeren, Ambtenaar v. h. O. M.Mr. J. S. Loke. GriffierMr. W. Ruitinga, Op de rol prijken 47 zaken, waarvan 3 kinderzaken. Beklaagden en publiek wagen zich er blijkbaar niet aan om het gure winterweer te trotseeren, want het publiek was in geringen getale tegenwoordig en slechts 5 beklaagden hadden aan de uitnoodiging, om het Kantongerecht eens te komen bezichtigen, gevolg gegeven. Binnenkort zullen we wel weer beter weer en daardoor minder slechte wegen krijgen en als gevolg daarvan Vrijdagsmorgens meerdere belangstelling en nieuwsgierigheid op het Kantongerecht. N. S., melkventer, te Wijk, had de politieverordening van Heusden overtreden, doordat hij met paard en wagen op de kleine steentjes van de Pelsestraat had gereden. Bekl. voerde te zijner verdediging aan, dat een en ander de schuld van zijn klanten was, die zijn paard wel eens brood geven en daaraan was het dier al zóó gewend dat het bij bepaalde woningen geheel uit eigen beweging de kleine steentjes opliep, en zoo ook bij het café van Van Dijk. Uit het proces-verbaal las de Kanton rechter voor, dat bekl. had gereden over de kleine steentjes en dat hij reeds meer malen zulks gedaan had en er dan telkens met eene waarschuwing was afgekomen, waaraan bekl. echter geen gehoor gaf. Met f3 boete of 2 dagen geen melk venten, kon bekl. gaan. Aan A. R., te Genderen, was bij dag vaarding ten laste gelegd dat hij op 10 Jan. j.l. omstreeks 6 uur des namiddags met een rywiel, niet voorzien van een licht- gevenden lantaarn, had gereden. Bekl. ontkende en zei, dat hij niet met een fiets zonder licht maar met paard en kar zonder licht had gereden. Uit het proces-verbaal bleek dat bekl. inderdaad gelijk had en daarom sprak de Kantonrechter hem vrij. Wat een geluksvogel J- V., te Genderen, zou volgens de dagvaarding op 8 Jan. 1923, omstreeks 7.15 uur des namiddags, te Andel op den openbaren weg gereden hebben met een rijwiel zonder licht. Ook deze bekl. was buitengewoon ge lukkig, want zijn verweer, dat hij 's morgens te 7.15 uur en niet 's avonds te 7.15 uur met een rywiel zonder licht had gereden, bleek waarheid te zijn en had vrijspraak tot gevolg. J. v. H., te Heusden, was aanwezig toen zijn beide voorgangers werden vrij gesproken en had er ook wel lust in om er zoo af te komen. Hij had op 5 Jan. j.l. omstreeks 5.05 uur des namiddags op den openbaren weg te Genderen met een rijwiel zonder licht gereden. Johan zei, dat het nog niet heelemaal vijf uur was toen ze hem bekeurden, zoodat het in de dagvaarding vermeld uur fout was. Jammer genoeg had Johan niet zooveel succes van zijn slimmigheidje als twee zijner voorgangers, want de Kantonrechter wees hem er op, dat bij het aangegeven uur het woord ^omstreeks* stond, waardoor eene afwijking van eenige minuten van het op de dagvaarding genoemde uur niet ter zake deed. Johan keek wel erg op zijn neus, maar hy kon er toch niets tegen zeggen. Maar toch was hij nog niet ongelukkig want f 2 boete of 1 dag eten van 's Rijks menu werd zijn deel. H. B., te Eethen, had op 11 Jan. j.l. 's avonds omstreeks half acht op de groote brug bij Heusden gereden met een rywiel zonder licht. Huibert zei, dat hij juist nog wel een nieuwen lantaarn had, maar dat het ding niet wou branden en telkens uitwoei. De Kantonrechter adviseerde bekl. om het prul dan maar gauw te gaan ver ruilen voor een beter exemplaar, want anders zou zoo'n goedkoop lantaarntje nog wel eens buitewoon duur kunnen zijn. Nu kostte hem het prul f 2 boete of, als hij die niet wilde betalen, dan 1 dag achter slot en grendel. I, 2, 3 zyn perceelen land die uitweg hebben over 4. dagteskening 1833 nu is van 4 een gedeelte publieken weg langs den kant heen gekomen maar niet afgemeten van het geheel dus daar wordt grond en polderlasten van betaald. 4 heeft vrijen uit- en overweg over perceel 5 en 6. 1, 2 en 3 komen op perceel 4, heeft nu 1, 2, 3 en 4 recht van overweg over perceel 5 en 6, daar 4 het recht bezit, dagteekening 1848 5, 6 en 4 was in 1848 een eigenaar. Toen heeft 4 vrijen uit- en overweg be komen. Hoe komt 1, 2 en 3 nu te staan? Hoe in dezen te handelen Kan 1, 2, 3, 4 over 5 en 6 heen zonder veel kosten R. X. Burgerlijke Stand. GENDEREN, over Januari. Getrouwd: J. H. Gouda 23 j. en P. I. van Vuren 18 j. Overleden: S. Klerks 88 j., wed, van A. Hobo. MEEUWEN, over Januari. Geboren: Antonia Adriana d. v. W. H. A. Millenaar van Herwijnen en H. W. BackerPaulina Adriana d. v. M. de Raad en A Scherff. Overleden: E. van der Beek 81 j. DE WERKEN EN SLEEUWIJK. Geboren: Gereke d. v. D. Koek en J. BrasPieternella d. v. W. van Vuuren en N| A. van AndelJan z. v.W. de Heus en A. Kolkman Cornelis z. v. J. van der Stelt en E. van Anrooij Adrianus Leeu- dert z. v. A. L. Paans en A. J. Duiser. ADVERTENTIEN. W. STRAVER G. STRAVER-v. d. Beek hebben de eer U kennis te geven van de geboorte van hunne dochter GEERTRUIDA SUZANNA. H ?_L L n 20 Febr. '23. (gem. Meeuwen) Algemeene kennisgeving. GEBOREN SIJKE CORNELIA, dochter van P. BOUMAN J. E. BOUMAN-V/D VISSE. een dochter levenloos. VLISSINGEN, 13 Februari '23. bij C. VERDOORN te Eethen (N.Br.) voorhekkedammen, brug dekken, varkensbodems enz. Eiken hek- en heiningpalen, brugleggers. IJzeren heining- en hek- palen, buizen- en ander ijzer werk. Ramen met kozijnen, deuren en verder huisaf braak. IJzeren reservoirs, stoom machine 6 P.K. met ketel. Te bevragenScheep- en huisslooperij. WOUDRICHEM. Tel. No. IC. Ondergeteekende betuigt hiermede zijn dank aan de Firma R. J. DE KROES te Gorcum, voor het fraaie Hee renrijwiel, dat hij mocht ont vangen als verbruiker der Kroes' Koffie en Thee, door hem betrokken van den winke lier P. STERKENBURG te Dussen. Meeuwen, 19 Febr. 1923. W. VAN DRUNEN BELEEFD AANBEVELEND. Het beste en goedkoopste adres voor POMPEN, KOPER- LOOD- en ZINKWERK is Wijksche straat 3 Aan het zelfde adres van fijne goederen, als BOORDEN,MANCHETTEN, OVERHEMDEN, BLOUSE, GORDIJNEN, enz. enz. Neemt Freco's Zenuwtabletten. 60 cent per koker. Neemt Freco's Hoofdpijntabletten. 45 cent per koker. Gebruikt Freco's Maagtabletten. Per koker 60 cent. Gebruikt uitsluitend Freco's Zenuwhoofdpijnpoeder volgens resept van Dr. Ed. Ludwigs te Berlijn. Eenig goed werkend mid del by gevatte koude en koorts. Per poeder 8 cent, doos k 25 stuks fl.70. Bij ieder drogist verkrijgb. voor slechts f 1,25 wordt U een kansje geboden op de Hoofd-Premie a verder Premiën van f 1000, f500, flOO, enz. in totaal 11531 premiën. Als extra premiën: Gezegelde Obligatie's verkrijgbaar bij alle adressen met de bekende raamplaat „In Naam der Wet". Aanvragen voor agentschappen en Sub'Hoofd-Agenten te richten aan den Inspecteur den heer P. A. CHRISTIAAN, Oude Bogert 30 EINDHOVEN. EN EN Wyberi Het BESTE middel tegen Verkrijgbaar alleen In blauwe blikken doozen A 45 en 80 ets. bi) Apothekers en Drogisten. Wacht U voor namaak en let op ons bovenstaand wettig gedeponeerd fabrieksmerk GABA. A. Richters gn t

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1923 | | pagina 3