voor iet Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerffaard. !o. 4271, Vriidan 23 Feüruari Jan Gesrizen, Willsons Canadeesche Varkenspoeders. Firma SCHOOI co Apothekers, Corinchem CAHIERS f 50,- per stuk. Vragen op rechtskundig gebied. Eene influenza bedreigt U Abdijsiroop J. KAMMINGA-VERHEIJ Firma L. J. VEERMAN van 3'2, 5 en 6 cent, Drogisterij L. COOPS, LIKDOORNZALF. LIK DO ORNPLEISTERS. LIKDOORNTINCTUUR. NOG SLECHTS ENKELEN. RAAMSDONKSVEER. Gafé- ftesfaurant en Uitspanning PIDWELL C0., ROTTERDAM. Door opheffing van mijne afdeeling rijwielen, worden deze verkocht voor Prima Engelsch fabrikaat, compleet met banden, kettingkast, freewheel en bandrem. BEHOORENDE BIJ HET DOOR OVERSPANNING EN ZORGEN. Mannen zoowel als vrouwen hebben on der zenuwachtige, beproevende omstandig heden gewerkt. Zij raakten overwerkt en missen de kracht om de bacillen van ge vatte influenza of koude te bestrijden. Het bloed raakt overladen met overtollig urine zuur, de nieren worden ondermijnd door de te groote inspanning en spoedig volgen verschijnselen alshoofdpijn, duizeligheid, zenuwoverspanning, urinekwalen, graveel, waterzuchtige oogen, rheumatische spieren en door urinezuur aangetaste gewrichten, stijve schouders en pijn in den rug. Daartegen worden Foster's Rugpijn Nie ren Pillen aanbevolen, en er dient geen kostbare tijd verloren te gaan. Uitstel leidt al te vaak tot rheumatiek, spit, steen vorming, ontsteking van de nieren of blaas, en nierwaterzucht. Zelfs ongeneeselijke kwalen kunnen door verwaarloozing ont staan. Als uw nieren verzwakt zijn door zorgen en overwerking, tocht, koude, epidemische koorts, schadelijke bezigheden enz., wendt U dan met vertrouwen tot Foster's Pillen. Verkrijgbaar in apotheken en drogist zaken f 1.75 per doos. PLAATSELIJK NIEUWS. Giessen. Maandagavond hield het werklieden-ziekenfonds »Doe stil voort« in café Westerlaken hare jaarvergadering. De Voorzitter, de heer J. van Herwijnen, wijst er in zyn openingswoord op, dat on danks het feit, dat bijna alle zaken en vereenigingen worstelen onder de huidige malaise, ons fonds gelukkig geen reden tot klagen heeft, maar eerder reden tot dankbaarheid. Hij roept allen een welkom toe, dankt de Eere-leden en Donateurs voor de financieele steun en hoopt dat de vergadering een ordelijk verloop zal hebben. De Secretaris leest daarna de notulen, welke onveranderd worden goedgekeurd. Het jaarverslag wordt eveneens door hem voorgelezen, waaruit wij het volgende ver nemen Het ledental bleef gelijk, de inkomsten bedroegen f 301,04, de uitgaven f61.63, batig saldo van f239.41. Op 1 Januari 1922 in kas f479.68, totaal bezit f 719 09. Aan ziekengeld werd slechts uitbetaald f 43.40. Met den wensch, dat de inwoners dit fonds zullen blijven steunen, besluit hij zijn verslag. Rekening en verantwoording van den penningmeester, welke wordt nagezien door een commissie van drie leden, en door hun voor in orde geteekend. De aftredende bestuursleden J. van Herwijnen, A. Wes terlaken Gzn. en H. A. Kant worden met bijna algemeene stemmen herkozen. Als laagste inschrijver wordt als bode aange steld de heer H. Kant voor een bedrag van fl0.47g. De Voorzitter deelt in zijn slotwoord nog mede dat het ziekengeld verhoogd is tot f 0.80 per werkdag en dat in de plaats van het lid A. Roza, die thans te Rijswijk woont, zal fungeeren voor penningmeester het lid L. Westerlaken. Hij brengt zijn dank aan secretaris en penningmeester voor het goede en geheel belanglooze be heer over 1922, en aan Donateurs en Eere-leden voor hun finantieelen steun en vooral ook aan de leden voor de mede werking, ook op deze vergadering. 's Gravemoer. De Spaansche schat graver heeft blijkbaar ook hier nog vrien den. Althans een dorpsgenoot had de eer een brief uit Madrid te ontvangen, waarin voor een kleinen dienst f 150.000 belooning werd aangeboden. En toch zal wijselijk die gevraagde hulp van hier wel op zich laten wachten. Genderen. De heer Ariëns Rijksvee- teeltconsulent voor Noorn-Brabant is voor nemens Maandag 26 Febr. e.k. 's avonds 7 uur in café ïde Zwaan* alhier, voorde Landbouwvereeniging ^Eendracht* als spreker op te treden mat als onderwerp ^Veevoeding en 't Nut van een Veevoeder bureau. Zeker een urgent onderwerp van deze tyden van malaise daar op 't gebied van veevoeding nog veel geleerd moet wor den. Aangezien niet-leden ook vrijen toe gang hebben zullen ongetwijfeld zeer velen van dezen leerryken avond profiteeren, RaamsdonksAeer. Dinsdagavond hoopt voor den C. N. W. Bond op te treden, de ZeerEerw. Heer Ds. Meiske uit 's Hage. Z.Eerw. zal dan ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan van dien bond als oprichter een gedachtenisrede uitspreken. Mej. M. v. R. herdacht dezer dagen hoe zij voor 25 jaar als huishoudster in dienst trad bij de familie Dorrenbpom, Veen. Op Donderdag 1 Maart a.s., des avonds half zeven hoopt voor de Geref. gemeente alhier op te treden Ds. Kok uit Aagtekerke. In den nacht van Zaterdag op Zon dag kwam de dienstbode van den heer V. op onverklaarbare wijze (vermoadelyk ie slapenden toestand) van den zolder te vallen. Hierdoor werd zy zoodanig aan het gelaat verwond, dat de hulp van dr. Schmits moest worden ingeroepen. Door notarissen W. J. v. d. Eist te Wer kendam en Kant van Diggelen te Wou- drichem is verkocht 7 en 14 Augustus 1833 land, akte overgeschreven te 's Bosch. Hoe kan men daar nog gegevens van bekomen Wat kunnen de kosten daarvan zijn R. X. De door U bedoelde gegevens kunt U krijgen ten hypotheekkantore te 's Bosch. De kosten zullen fl.50 bedragen. Er zijn twee jongens die werken voor hun ouders en die ieder zijn aangeslagen tegen f 800, terwijl ze met hun beiden nog geen f 800 verdienen en onmachtig zijn te betalen, moeten ze dan toch betalen P. B. Ik neem aan dat de door U bedoelde aanslagen deplaatselijke inkom stenbelasting betreffen. U zegt dit echter niet duidelijk in uwe vraag. Tegen bedoelde aanslagen kunt U be zwaarschriften indienen binnen twee maan den na de dagteekening van het aanslag biljet. Deze bezwaarschriften moeten wor den ingediend bij den Inspecteur der Directe belastingen te Waalwijk en behoe ven niet op zegel gesteld te zijn. Is U met de uitspraak van den Inspecteur niet tevreden dan kunt U binnen eene maand na de ontvangst van het bericht van den Inspecteur in beroep komen by den Raad van Beroep voor de directe be lastingen te Breda. Indien men den tyd van beroep heeft laten verstryken en men is werkelijk on machtig om te betalen dan is het het beste, om alles op zijn beloop te laten, want dan zullen de bedragen wel oninbaar worden verklaard. Immers waar niets te halen is, verliest de keizer zijn recht. Ik ben rietdekker en was met myn knecht tot heden in de verzekering bij de H.A.V.-bank te Schiedam, voor den tijd van 5 jaren. De termyn daarvoor verstreek op 1 Aug. '22, nu vermelde de polis dat 3 maanden te voren de verzekering moest worden opgezegd, met welke opzegging ik 14 dagen te laat kwam. Nu de wet op de rijksverzekering is ge wijzigd kom ik met 1 April onder de be palingen der Rijksverzekeringsbank, ben ik nu verplicht voor beide verzekeringen te betalen D. R. Bij de H.A.V.-Bank te Schiedam hebt U stellig eene v r ij w i 11 i g e verzekering gesloten, omdat uw bedrijf vóór 1 Oct. 1922 niet verzekeringsplichtig was, wat het na dien datum is geworden. Nu hebt U uw verzekering bij de H.A.Y.-bank niet op tijd opgezegd, waardoor U dus verplicht is voor beide verzekeringen te betalen. Immers heeft een verplichte rijksverzeke ring geen invloed op eene reeds eerder gesloten vrijwillige verzekering bij eene particuliere maatschappij. Een persoon die in de termen van Ouder domsrente valt, maar deze 3 jaar geleden niet wenschte te ontvangen, zou deze rente nu wel willen genieten. Is dit mogelijk, en waar zich te ver voegen B. H. BINNENLAND. Bezuiniging op euderwysuitgaren. Nu Minister De Visser als bezuiniger optreedt kan het zijn nut hebben, zijn aan dacht te vestigen op het onoconomisch gebruik van gymnastieklokalen, dat o.a. te Rotterdam te constateeren valt. Waarom kunnen de gymnastieklokalen der byzondere scholen, inplaats van een deel van den tijd ongebruikt te blijven, niet ook voor de jeugd der openbare en van andere bijzondere scholen toegankelijk worden gesteld De gymnatieklokalen der openbare scholen zijn het immers ook menigmaal voor de leerlingen der byzondere scholen. Er wordt hier te sterk aan het begrip »eigen school* vastgehouden. De katholieke schoolbesturen moeten zelfs zoozeer coëducatie gekant zijn, dat zij leege gymnatieklokalen, waarin Roomsche jongens vertoefd hebben, niet voor Roomsche meisjes wenschen open te stellen. Het onmiddellijk gevolg zal zijn een verdubbeling van uitgaven zonder eenig practisch nut. Kan of wil het departement van onderwys hiertegen niets doen Nog iets in de in het Westelijk stads deel opgerichte bijzondere neutrale school mogen volgens de nieuwste eisehen geen lokalen voor minder dan 48 leerlingen voorkomen, ofschoon de klasse er stellig nimmer meer dan 36 zullen tellen. (N. R. Crt, 17-12-'22). Indisch officier doodgestoken. Een vermoedelijk krankzinnige inlander stak met een knipmes den detachements commandant J. A. Versnel, van de gewa pende politie te Batoeradja (Paleaibang), dood. o— Moordaanslag. Men meldt uil Dusseldorp In een huis aan de Friedrickstrasse is een verschrikkellijk familiedrama afgespeeld. delijke veroordeeling, in overweging te ne men en veroordeelde haar tot 4 maanden gevangenisstraf. Het mishandelde kind is door de bevoeg de macht onder toezicht gesteld van de grootouders. »Hbld.« Gij niest, Uwe oogen tranen, Uw hoofd doet zeer, Uw keel wordt dik, Uw tempe ratuur stijgt. Stuit die be ginnende kwaal en voorkomt ernstiger complicaties. Ge bruikt dadelijk de beroemde heilzaam en doeltreffend zuiverend, sljjmoplossend en da delijk helpend bij verwaarloosde verkoudheid, hoest en bronchitis. Overal per flacon 230 gram fl.90, 550 gram f3.60, 4000 gram f 6.Eischt hand- teekening L. I. AKKER, Rot terdam. Een jonge man, die na den oorlog met een vermogende Neder), vrouw was ge trouwd, leefde met zijn vrouw, die hem aanleiding had gegeven tot jaloerschheid, op zeer gespannen voet. Het kwam tot een heftige woordenwisseling tusschen de beide echtelieden en de man schoot met zijn revolver op zijn vrouw. De kogel drong in het lichaam der vrouw en verliet het weer aan de rugzijde. In levensgevaar verkeerende, werd de vrouw naar een ziekeninrichting vervoerd. Haar toestand is hopeloos. De man heeft zijn misdaad slechts weinige uren overleefd. Schandelijke mishandeling door een stiefmoeder. Voor de politierechter, mr. dr. Muller, stond te Alkmaar terecht een 42-jarige vrouw, echtgenoote van een bootsman bij de K.N.M., aan wie ten laste was gelegd ergerljjke mishandeling van het 41-jarige Mientje, dochter uit het eerste huwelijk van haar man. Zij sloeg het kind met de hondenzweep, sloot haar op in een bedstede, joeg haar half gekleed in den winter naar den zolder. Het was het kind niet vergund in de huiskamer te komen. Gewoonlijk stond zij op het portaal, ook moest zij in de keuken staande het middagmaal gebruiken. Zoowel officier als politierechter waren ten zeerste verontwaardigd over het gedrag van deze vrouw. De officier zeide riiet te willen zeggen, hoe hij een dergelijk wezen zou moeten noemen en vorderde 5 maanden gevange nisstraf. De politierechter dacht er niet aan, het verzoek van beklaagde, om een voorwaar- Aan een greet gevaar entsnapt. Maandagochtend waren eenige wegwer kers nabij het station der Hollandsche Spoor in Den Haag bezig om de sneeuw uit de spoorwissels te verwyderen, toen trein 10.32 uit de richting Delft naderde. Vermoedelijk omdat deze trein (een lo- kaaltrein RotterdamDen Haag) steeds op z.g. ^verkeerd spoor* het station binnen loopt, bemerkten de wegwerkers de nadering van den trein niet. Gelukkig zag de machinist tijdig het gevaar en liet het noodsignaal klinken, tengevolge waarvan de mannen nog juist bijtijds vóór de machine konden weg springen. »Tel.« o Moord te Autwerpen. In den nacht van Zaterdag op Zondag werd een meisje E. Herremans op haar kamertje in het Schipperskwartier te Ant werpen vermoord, 's Morgens vond men haar met afgesneden hals. Het is thans uitgemaakt, dat zij het laatst gezien werd, zelfs 's nachts nog, met een Hollander uit Breda, die aangehouden is. Indien hij werkelijk den moord zou hebben bedreven, zou dit gemakkelijk te bewijzen zijn, daar vingerafdrukken in de kamer van de misdaad werden achtergelaten. o Vlammen iu de sneeuw gedoofd. Een dochtertje van den heer D. te Hil- legom kwam spelendewijze te kort by een brandende kachel, waardoor de kleeren vlamvatten. Op haar geschrei kwamen de huisgenooten toeloopen het kind werd op genomen en buiten in een hoop sneeuw gerold, waardoor het vuur direct doofde en groot onheil werd voorkomen. De spoedig ontboden geneesheer constateerde vele, maar gelukkig geen ernstige brand wonden. Hotel St. Jansstraat 10-12, nabij het station, De Heeren Dingeman Donk en B. Slob Hzn. te Hoornaar schreven ons hierover Hoornaar 12 Januari 1923. Firma Pidwell Co., Rotterdam. Mijne Heeren. Met dezen verklaar ik de proef met Willsons Varkenpoeders met veel succes te hebben genomen. Als resultaat 't volgende Van mijn koppel varkens (20 stuks van gelijk gewichton geveer 100 pond) heb ik er tien dit poeder geregeld toegediend en de andere niet. Bij aflevering waren de eerste van 25 tot 30 pond zwaarder dan die welke 't niet hebben gekregen. Dingeman Donk. en Mijne Heeren. Hiermede kan ik U mede deelen, dat de proef welke ik met Willsons Canadeesche Varkenspoeders heb genomen, prachtige resul taten heeft opgeleverd. Ik kan U verzekeren, steeds voor myn varkens Uwe poeders te zullen gebruiken. B. Slob Hzn. Behalve 't voordeel van grooter gewicht, komt hierbij 't feit, dat goed groeiende Varkens veel minder vatbaar zijn voor allerlei infectieziekten. De Willsons Varkenspoeders zijn voor Gorinchem en Omstreken verkrijgbaar bij Per doos voldoende voor één mesttijd (42 poeders) f2,50. Generaal Vertegenwoordiger voor Nederland Steeds voorradig een groote verscheidenheid der meest be kende merken sigaren als Karei 1 1 Edison Seriemerken Nestor j Forum Romanum Flor de Espagne Uiltje Braziliaantjes Madeliefjes Semper Melior La Bolsa Imperial La Beleza, e. m. a. Beleefd aanbevelend Engstraat - HEUSDEN. In den Boekhandel van de te HEUSDEN, zyn verkrijgbaar Gasthuisstraat hoek Haarstraat, GORINCHEM. BIJVOEGSEL ^icnw^blad H. H. BOOKERS Dames-Rijwielen SIMONIS DE KOK

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1923 | | pagina 5