voor liet Land van Qausden en Altena, ie Langstraat en ie Bommelerwaard. la. 1219. Vrijdag 23 Maart £enuwen Jan Geertzen, A. Farla wasch- en Strinrichting, TE KOOP. Concurrentie Onmogelijk Geopend een zaal in Rijwielen en Onderdeelen. Pelzerstr. 0 65 Heusden. Koperslagerij Lood- ob Zinkwerken Pompenmaker!]. Drogisterij L. COOPS, Ziekenverplegingsartikelen. V er bandzwachtels. V erbandwatten. HEEREN COSTUUMS vanaf f 38.= DAMES COSTUUMS vanaf f 38.= L. VAN RIJSWIJK VEEN. S MIJMHAP.DÏ3 Café- restaurant en Uitspanning Wonden EIKENPLANKEN, Zijt Gij besloten een nieuw Dames- of Heeren costuum te laten aanmeten, Onze stoffen munten uit in kwaliteit. Onze fijne Coupe en degelijke afwerking zijn overal bekend. Onze prijzen stellen een ieder in staat om te koopen. HOEDT U BIJTIJDS. ry Uw A. BENJAMINS, Ruime collectie stalen, welke op aanvrage worden toegezonden. REIZIGERS OVERAL TE ONTBIEDEN. Verder IJzer- en Emaillewaren. E BEHOORENDE BIJ HET Kou, tocht, griep, koorts enz. veroor zaken tal van nieraandoeriingen. De nieren moeten dan den bijstand missen van de andere bloedreinigende organen de huid poriën, longen en ingewanden. Bij de dubbele inspanning en vaak ver waarloosd, is het geen wonder, dat de nieren het afleggen. Dan is het tijd om een niergeneesmiddel te gebruiken om de nieren op te wekken en te versterken. Spoedig gebruik van Foster's Rugpyn Nieren Pillen kan ernstige gevolgen als rheumatiek, ischias, spit, blaasontsteking, nierzand, nierwaterzucht, niersteen voor komen. Doe wat gij kunt om uw levenskracht op peil te houden, oefen uw ledematen en spieren, en zorg voor een goede bloeds omloop. Leef op verstandige wijze. Foster's Pillen geven betrouwbare hulp. Zij werken alleen op de nieren en blaas maar dit doen zij goed en terdege. Verkrijgbaar in apotheken en drogist zaken fl.75 per doos. BINNENLAND. Onbevoegd uitoefenen van de tandheelkunde De Duitsche tandtechniker P. te Leiden is wegens het onbevoegd uitoefenen der tandheelkunde, door den kantonrechter al daar veroordeeld tot een boete van f 100 of 20 dagen hechtenis. De eisch was f 600 boete of 120 dagen. Vóór den Zomertijd. Door de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor de Langstraat is besloten een adres te richten tot de Eerste Kamer der Staten Generaal met verzoek den Zomertijd te handhaven. Van de leden verklaarden zich de heeren M. A. van Beurden te Kaatsheuvel en B. Roza te Wijk tegen het verzenden van het adres. Ernstige dierenkwelling. De brig.-majoor der Rijksveldwacht, Maarsman te Nieuwpoort, constateerde, dat zekere H. H. niet minder dan 12, met de pooten gebonden kalveren op een hondenkar vervoerde, waar van 7 dier bees ten met de koppen buiten de kar bengelden, zoodat die dieren kreunden en rochelden. Proces-verbaal werd tegen den wreeden vervoerder opgemaakt. o Diefstal van electriciteit Naar het Huis van Bewaring te Win schoten is overgebracht iemand uit Veendam, die buiten den meter om, electriciteit betrok. o Verdronken. De 4 jarige M. Boeren, wonende aan de Rotte te Bergschen hoek, is te water geraakt en verdronken. o Aanranding. Te Noord wij ker hout is de heer H. Pen- nings door 3 personen aangerand en van zijn beurs met f 150 beroofd. De Rijks veldwachter en de dorpsveldwachter konden een der 3 roovers arresteeren. o Door den trein aangereden. Onder Amstelveen is op het baanvak AmsterdamAmstelveen een 8-jarig zoontje van den wegwerker L. v. Schagen door den trein aangereden en wel zoodanig, dat het kind bewusteloos werd gevonden. Zijn toestand is zorglijk. De kcrkelpe belasting. De kantonrechter te Amersfoort heeft een aantal leden der Ned. Herv. gemeente te Baarn, die weigerden kerkelyke belasting te betalen, veroordeeld tot betaling dier belasting en de kosten. Aardappelen naar Spanje. Een ruim 2000 ton groot stoomschip, de »Amazone«, laadt te Harlingen aard appelen met bestemming naar Spanje. Wijziging van de Tabakswet? Naar het Huisgezinverneemt, wordt door de Regeering ernstig overwogen een wijziging te brengen in de Tabakswet in dien zin, dat alleen de kistjes gebanderol- leerd zullen moeten worden en niet meer de losse sigaren. o Vit dankbaarheid beroofd. Toen de 56 jarige J. J. A. uit Hillegers- berg, van de veetentoonstelling te Rotterdam huiswaarts keerde, vroeg een onbekend gebleven man hem of hij op zijn wagen mee rnoeht rijden. Op den Bergweg ge komen, gaf de onbekende hem plotseling een hevigen slag op het hoofd en ontrukte hem een portefeuille met f 400, waarmede hij wist te ontkomen. Drootc aardappelvoorraad. Te Kerkdriel moeten nog circa 30.000 mud aardappelen gekuild liggen, Bravo's, Roodstar en De Wet. De boeren zijn druk bezig met het omzetten om het schieten te voorkomen. De commissionnairs hebben 80 cent per mud besteed, doch kunnen er geen voor koopen, daar de boeren ze aan de varkens opvoeren. De Tielsehe kwestie. De Tweede Kamer verwerpt het initiatief voorstel-Boon (inzake de Tielsehe lijsten van den Vrijheidsbond) met 55 tegen 16 stemmen. komen LoL rusL door'i gebruik van Zenuw-lableHen Koker 75 ch Vraag vooral 06 echfë voorzien van de naam MUMHARDT Etfectendiefstai. Insluipers hebben zich toegang verschaft tot een perceel aan de Domselaerstraat te Amsterdam. De bewoner had kort le voren een aantal effecten ter waarde van f 14.000 uit de safe gehaald. Deze stukken zijn mede genomen. Bovendien legden de insluipers beslag op een geldkistje met f 70 en twee spaarbankboekjes. Uit de omstandigheid, dat zij hun slag hebben geslagen, kort nadat de effecten in huis waren gekomen, meent de politie te moeten aannemen, dat zij met de toe standen op de hoogte waren. 0 Invaliditeitswet. Op 1 Maart 1923 waren 25927 per sonen in het genot van een ouderdoms rente krachtens artikel 373 der Wet, het aantal toegekende invaliditeitsrenten bedroeg 1324. 1940 weduwen van overleden ver zekerden waren in het genot van een we» duwenrente, terwijl 3886 weezenrenten toegekend werden. Aan 5853 verzekerden werd op kosten van het Invaliditeitsfonds geneeskundige behandeling, of (en) verpleging verleend, terwij! het aantal gevallen, waarin observatie niet of nog niet door behandeling of ver pleging werd gevolgd 1031 bedroeg. In 6 gevallen werd aan gezinsleden van ver zekerden, die ter behandeling opgenomen werden, een uitkeering gedaan. Keuring van liykswege. Volgens de wet van 1880 wordt voor het in werking brengen van een openbaar middel van vervoer van personen en goe deren geen voorafgaande vergunning ge vorderd. De dienst mag evenwel niet aanvangen, alvorens de rij- of vaartuigen door of vanwege het bestuur der gemeente, waar het hoofdkantoor der onderneming is gevestigd met het oog op de veiligheid der reizigers zijn goedgekeurd. Nu den laststen tijd alom automobiel- oumibusdiensten in exploitatie worden ge bracht, waarbij met eene keuring door de gemeentelijke overheid wordt volssaan, is bij den Minister van Waterstaat de vraag ter sprake gebracht of het om deze keuring op genoegzame deskundige wijze te bewerk stelligen, geen aanbeveling zou verdienen, haar van Rijkswege te doen plaats hebben zulks wijl wellicht niet alle gemeentebe sturen wien het aangaat, de beschikking hebben over voldoende technisch onderlegde adviseurs. De Minister vraagt thans over deze aan gelegenheid het oordeel van Ged. Staten der Provinciën en van de gemeentebesturen. o liet wetsontwerp tot tydelyke beperking van den invoer van schoenwerk. Het bestuur van den Bond van Neaer- landsche Gaoothandelaren in Ijzerwaren en aanverwante artikelen te Amsterdam, heeft aan de Tweede Kamer een request gezon den, waarbij gewezen werd op de groote gevaren voor den Nederlandschen handel, welke zouden voortvloeien uit de aanneming van het wetsontwerp tot tijdelijke beper king van den invoer van schoenwerk. Met dit request hebben een groot aan tal Bonden en Vereenigingeri alsmede hoof den van belangrijke ondernemingen op eco nomisch gebied instemming betuigd. De Kamer van Koophandel te Rotter dam kwam in spoedeischende vergadering bijeen ter bespreking van een adres tegen het wetsontwerp op de beperking van den invoer van schoenwerk. Met 15 tegen 5 stemmen werd besloten tot het zender» van het adres. DE ZOMERTIJD. De zienswyze der provineies. De Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw heeft per brief aan de Kamer verschillende gegevens omtrent den zomer tijd verstrekt, zijnde het resultaat van het verzoek van dien minister aan Ged. Staten der onderscheidene provincies om eenige gemeentebesturen in hun gewest uit te noodigen, zoo na mogelijk onder cijfers mede te deelen, den invloed, welken de zomertijd heeft uit het oogpunt van be sparing van kolen en knnstlicht, terwijl tevens de zienswijze van Ged. Staten werd verzocht omtrent de vraag of het aanbe veling zou verdienen dat zomertijd* hetzij facultatief wordt gesteld in dien zin dat gemeentebesturen die daarop prijs stellen, vervroeging van den wettelijken tijd met een uur zouden kunnen toepassen gedurende eenige maanden in -het jaar, hetzij alleen wordt ingevoerd voor de meer stedelijke gemeenten. De gemeenten in Noord-Brabant, waar voor elk deel der provincie één of meer gemeenten met een stedelijk en met een landelijk karakter zijn gekozen, komen, behoudens enkele uitzonderingen, tot de conclussie, dat ten gevolge van de invoering van den zomertijd een belangrijke besparing van kunstlicht is verkregen, inzonderheid in de steden. Het eindoordeel van Ged. Staten is, dat de aan den zomertijd verbonden voor- deelen grooter dan de daaruit voortvloeiende nadeelen zijn. In de provincie Gelderland, waar het onderzoek zich over 15 landelijke en ste delijke gemeenten heeft uitgestrekt, ont raden Ged. Staten het facultatief stellen. Het oordeel van Ged. Staten van Zuid- Holland is, dat algemeen de voorkeur ge geven wordt aan uiniformileit in de tijds aanwijzing voor het geheele land. In Noord-Holland is, om aan de bezwa ren van de boeren tegemoet te komen, de vraag gerezen of aansluiting ware te zoeken bij de practijk, zooals die zich gaan deweg reeds in verschillende plattelands gemeenten heeft ontwikkeld, door n.l. met behoud van de algemeene vervroeging van den wettelijken tijd voor het geheele land, aan de besturen van de gemeenten de vrij heid te laten om daar, waar daarop prys wordt gesteld, het openbare leven te blij ven richten naar den zomertijd, en der halve de schooluren, markten, openstelling van de secretarie e. d., gedurende een ze keren tijd van het jaar met een uur te verlaten. Indien het gebruik maken van deze vrijheid zou geschieden in overleg met de belanghebbende groepen der bevolking, dan zou daarin wellicht een middel kunnen ge vonden worden, om met behoud van de Hotel St. Jansstraat 10-12, nabij het station, tengevolge van doorliggen, smetten en jeuken bij kinderen, brand-, snij- en vervuilde won den, winderhanden en -voeten gesprongen lippen, ruwe huid, huidverschilvering, kloven, barsten, zweren, open beenen, pijnlijk bloedende in- en uit wendige aambeien geneest men met Wortelboer's Zalf van Jacoba Maria Wortelboer. Verkrijgbaar 75 cent bij de verkoopers van Wortel boer's Artikelen. Het beste en goedkoopste adres voor POMPEN, KOPER- LOOD- en ZINKWERK is Wijksche straat 3 HEUSDEN. Aan het zelfde adres van fijne goederen, als: BOORDEN, MANCHETTEN, OVERHEMDEN, BLOUSE, GORDIJNEN, enz. enz. voorhekkedammen, brug dekken, varkensbodems enz. Eiken hek- en heiningpalen, brugleggers. IJzeren heining- en hek- palen, buizen- en ander ijzer werk. Ramen met kozijnen, deuren en verder huisafbraak. IJzeren reservoirs, stoom, machine 6 P.K. met ketel. Te bevragenScheep- en huisslooperij. WOUDRICHEM. Tel. No. 16. BELEEFD AANBEVELEND. Gasthuisstraat hoek Haarstraat, G0RINCHEM. weet dan dat wij U hiervoor de gelegenheid bieden. Alles wordt door ons zelf vervaardigd, dus is concurrentie onmogelijk. Tevens gelegenheid tot het leveren van Japonnen en Blouses. OvTspanS I Fre60's ZenawtaM- 60 ct' fer kal!er Hoofdpijn, Migraine, Maagzuur, Oprisping, Freco's Hoofdpyntabl. 45 ct. p. koker Freco's Maagtabl. 60 ct. per koker Zenuwhoofdpijn, Freco's Zeuuw-hoofdpijnpoeders Gevatte koude, i p. poeder 8 ct. doos a 25 st. f 1.70 Bij elk drogist verkrijgbaar. Reparatie-inrichting en Inruilen. Goedkoope gelegenheid om Uw rijwiel te doen opknappen. Agentuur Land- Tuin- en Zuivelwerktuigenfabriek. Beleefd aanbevelend, CO 3 O? O UJ cd o Q2 CD O BIJVOEGSEL Nieuwsblad A. Richters W. H. BRIK, Langendijk 160,60RINCHEM CD a>

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1923 | | pagina 5