PIJN «f mmm; ■^BEZOEKT BERGEIJK STUFKENS' H Kledingmagazijnen paasctamaandag geopend tot J uur Lage Prijzen - Soliede Goederen TE GORINCHEM. Groote sorteering aansprakelijk indien hij door een daad van zichzelf den kooper schade heeft berokkend, ook indien was bedongen, dat hij voor geen enkel niet-verborgen of verborgen gebrek behoefde in te staan. Heeft een verkooper b.v. een paard, dat gewoon is te bijten en te slaan, door een bedwelmend middel tijdeljgk rustig gemaakt, terwyl de koop is gesloten onder voor waarde dat het dier mak is, dan blijft de verkooper wel degelijk aansprakelijk voor zijn bedrog. Immers eischt de wet ook, dat de over eenkomsten te goeder trouw worden na gekomen. (Wordt vervolgd). X Koker 60 ct. bij Apothen Drogisten BINNENLAND. Centrale Commissie voor be zuiniging. Belastingwee. Men meldt ons uit Gorssel bij Zutfen De belastingschroef is de laatste jaren ook hier zeer sterk aangedraaid. Verschil lende vermogende ingezetenen zyn voor nemens deze gemeente metterwoon te ver laten nu een voorstel van B. en W. om tot een billijker verdeeling van de lasten over te gaan, met één stem meerderheid is verworpen, nadat in een vorige raads zitting de stemmen over dat voorstel had den gestaakt. De hoogst-aangeslagene zal zich vermoe delijk in Zwitserland vestigen, en alleen diens vertrek zal verhooging van belasting voor al de overigen met ongeveer één derde tengevolge hebben. Men bezuinigt1 Een reserve luitenant kwam met het s.s. «Johan de Witt* de vorige week uit Hol land. Bij aankomst werd hem medegedeeld dat hij met l£ jaar activiteits-tractement dadelijk kon repatriëeren. Hetgeen schielijk aangenomen wordt en per keerende «Johan de Witt« gaat de man terug, als zijnde hier «overbodig*. Versmeten aan belastinggeld Uitrustingskosten. Ie klasse passage v.v. I2 jaar activiteits-tractement. Een goede reputatie van waarachtige bezuiniging. Hoeveleu zullen in zoo'n geval komen te verkeeren Wie is de schuld Hoe is de verhouding tusschen Indië en Plein dat zooiets kan voorkomen Wij vragen slechts zegt de «Java- Bode«. (De Avondpost van 14-l-'23). De Burgemeestersvacature. Het Correspondentiebureau meldt Naar aanleiding van het bericht in de «N. Rott. Ct.« volgens hetwelk de regeering van verschillende zijden uit Rotterdam het veiEoek ontvangen heeft, om den minister van financiën, jhr. mr. De Geer, tot bur gemeester van Rotterdam te benoemen, meldt men van bevoegde zijde, dat jhr. mr. De Geer niet zal optreden als bur gemeester van Rotterdam. -0 Het Honinginnefeest te Gorinchen. In den historischen optocht, dien het bestuur der Oranjevereeniging wil plaatsen op het feestprogramma ter gelegenheid van het regeeringsjubileum van de Koningin, zou ook voorkomen Willem v. d. Mark, graaf van Lumey. Van katholieke zijde is tegen dit voornemen geprotesteerd, voornamelijk wegens Lumey's aandeel in den moord op de Gorkumsche martelaren. De pesoon van Lumey is nu uit den op tocht geschrapt. PLAATSELIJK NIEUWS. Voor Dames- en Kinderconfectie is de Firma TAVERNE DE MEERE, Hinthamerstraat 69, 's-Bosch, voor deze Omstreken het beste en voordeeligste adres. Hensden. De tooneeluitvoering door de Damesvereeniging uit Eishout kan met Paschen geen doorgang vinden en is uit gesteld tot 8 April e.k. Ten huize van den heer W. heeft zich een geval voorgedaan van roodvonk bij een zesjarig jongetje. Zeker in verband met voldoende gras in de wei is de prijs der zoete melk verlaagd tot 12 cent per Liter, die der karnemelk tot 5 cent. Tot leden der commissie, belast met het afnemen van het examen voor candidaat-gemeente-secretaris in 4923 zijn o.m. benoemd de Heer H. J. van Eggelen, Burgemeester der gemeente Heusden en Mr. C. W. van Ommeren, Kantonrechter te Heusden. Almkerk. Naar wij vernemen zal 't jubileum van den Heer van Veelen, Hoofd der Chr. School alhier dat op a.s. Zondag valt met de leerlingen der school gevierd worden op Vrijdag 6 April v.m. Des na middags zal aan oud-leerlingen en vrienden gelegenheid gegeven worden den Jubilaris te complimenteeren van 25 uur Door de bakkers dezer gemeente is met ingang van heden het brood met 2 cent verlaagd en alzoo gebracht op 34 cent de 2 kilo. A.s. Dinsdagavond 6.30 uur hoopt de Chr. Hist. Kiesver. in de zaal van C. Dekker eene ledenvergadering te houden, tot het vast stellen van de candidatenlijst. f Bij de publieke aanbesteding voor den bouw van de Almbrug en de be straating van de Dorpstraat was de laagste insehryver, voor beide werken de heer J. Struik te Woudrichem, voor de som van f 1985. - Vanwege de A. R. Kiesvereeniging te Nienwendijk (gem. Almkerk) zijn tot candidaten voor de gemeenteraad gesteld de heeren 1. J. C. Ottevanger, 2. A. v. d. Stelt, 3. M. Ouwerkerk, 4. W. H. v. Helden. 5. G. Tolenaars, 6. C. v. Helden, 7. C. A. Walraven. program van actie voor de a.s. Gemeente raadsverkiezing voorgesteld en aangenomen. Ook op 1.1. Zaterdag gehouden ver gadering der A.-R. Kiesvereen., werden als candidaten gesteld voor de gemeente raad Voor Almkerk, de heeren1. J. C. Ottevanger (aftr.)2. Ard, v. d. Stelt Czn. 3. M. Ouwerkerk (aftr.)4. W. H. v. Helden 5. G. Tollenaars 6. Corn, v. Helden 7. C. A. Walraven. V<w de Werken enSleeuwijk werden als candid^n gesteld door de A.-R. Kies vereen. te Nieuwendijk De heeren: 4. M. Hoeke (aftr.); 2. H. de Ruiter (aftr.); 3. L. de Rooy 4. Jac. v. d. Stelt5. C. Monshouwer. 1» De inlevering der candidatenlijsten ter verkiezing der nieuwe gemeenteraads leden, zal plaats hebben op 40 April a.s., van des v.m. 9 tot 4 uur n.m. Poederoijen. Op Zaterdag 31 Maart hoopt de gem. Zangvereen. «De Lofstemc eene uitvoering te geven onder leiding van haren Dir. A. W. v. d. Nat. Aanvang 's avonds half acht. Wijk. De heer J. Vos Jzn. is, in de vergadering van Stemgerechtigde Ingelanden van den Polder van Wijk, tot lid van het Dagelijksch Bestuur van genoemd Water schap gekozen. Donderdagmorgen sloeg het paard van den landbouwer W. Hoeflaken op hol. In de Perzikstraat wist men het paard tot stilstaan te brengen, alles liep wonder boven wonder goed af. Voor een gehoor van ongeveer vijftig personen trad, Donderdagavond in het Gymnastieklokaal, op den WelEd.Gestr. Heer Mr. C. W. van Ommeren, uit Heusden. Op heldere en duidelijke wijze werd door hem uiteen gezet, wat hij in de afgeloopen Capelle. De op j.l. 22 Maart vastge stelde kiezerslijst voor de gemeente Sprang- Capelle bevat 2497 kiezers. De EdelAchtb. heer Meyer, Burge meester der gemeente Sprang-Capelle, is benoemd tot beschermheer van de gemengde Zangvereen. «Het Rozeknopje* alhier en heeft zich deze benoeming laten welgevallen. Dussen. J.l. Dinsdag bracht de be roepen (toezegging) predikant Ds. Luttel- velt van Blauwkapel een bezoek aan de Herv. gemeente alhier, des avonds trad ZEerw. voor een stampvol kerkgebouw op, terwijl hij voor tekstwoord had gekozen Joh. 19 28 het laatste gedeelte. Genderen. Donderdag 5 April zal het fanfarecorps «Excelsoir* haar tweede uit voering geven in de zaal van den heer Kramer. Het afwisselend programm. belooft een gezelligen avond. Zie verder advertentie voorkomend in dit nummer. Nieuwendijk. Terwijl het kind van C. Kant speelde, kwam het te vallen op een fornuispot, waardoor een wond ont stond, waarvoor geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Vrijdagmorgen j.l. brandde de keet op de polder Spitssenhennip totaal af, de goederen der daar gehuisvestigde arbeiders verbrandde eveneens, een gedeelte is ver zekerd. Op de 1.1. Zaterdag gehouden ver gadering der A.-R. Kiesvereen., werd een zittingstijd in de Statenvergadering heeft verricht. Daarbij deed hij in het bijzonder uitkomen, de wijze waarop hij gemeend heeft de belangen van het Land van Heusden en Altena te moeten dienen. Waspik. De door «Brabantia* alhier uitgeschreven bekerwedstrijden zullen ge speeld worden ais volgt 2e. Paaschdag, 2|3| «H.C.W.« Dor drecht ExcelsiorCapelle. 3,4j «R.W.B.* Besoijen-Sprang. 8 April2|—3j| Vitesse 2* Geertrui- denberg, «Brabantia 2« Waspik (om heririDeringsmedaille) 3|4, «Hercules* Oosterhout «Braban- tia« Waspik. 15 AprilFinale. Aanvang 2 uur. Uitgelokt door het mooie weer be ginnen de boeren ook hun melkvee in de wei te brengen. Als April nu maar geen tegenvallertje wordt. Met beloken Paschen (Zondag 8 April) zal hier eene missie-tentoonstelling worden gehouden. In de Woensdag gehouden jaarver gadering van de stoomzuivelfabriek «Nooit Gedacht* werden de statuten behandeld en goedgekeurd. Besloten werd het be stuur met een tweetal leden uit te breiden. De candidaatstelling voor lid van den Raad zal hier plaats hebben op Dins dag 10 April a.s. Het aantal kiezers in deze gemeente bedraagt voor de 2e kamer 1606voor de Provinciale Staten 1594voor den Raad 1564. Bij de Woensdag gehouden publieke aanbesteding van het verbouwen van een huis voor rekening van den Heer C. van den Berg (architiect de Heer A. de Bruijn) werd ingeschreven als volgt W. H. Schot, Raamsdonksveer f 1890 Van Rooij, Dongen 1859 A. de Graauw, Waspik 1757 A. Roovers, Waspik 1653 H. van Dongen, Raamsdonksveer 1645 C. Roovers, Waspik 1625 Gebrs. Boom, «4610 J. v. d. Broek 1448 Het werk werd aan den laagste in schrijver gegund. Donderdag werd de nieuwe Chris telijke school op feestelijke wijze geopend. De kinderen voerden verschillendejvolksspelen uit en werden flink onthaald. Werkendam. Woensdagavond gaf de Gem. Zangvereen. «Uitspanning dooor In spanning*, directeur de heer A. H. de Bie te Gorinchem, een uitvoering in de Nuts- zaal. Een groot aantal belangstellenden had zich opgemaakt om deze uitvoering bij te wonen en geen wonder het programma hield veel aantrekkelijks in en beloofde een in alle opzichten gezelligen avond. Toen de Voorzitter, de heer A. F. v. d. Heuvel de bijeenkomst opende waren alle plaatsen reeds bezet. De vereen, heeft zich dan ook dien avond kranig gehouden. Zij telt onder hare leden flinke stemmen en wat in het bijzonder opviel was het gevoel waarmede alle num mers zonder onderscheid werden ten ge- hoore gebracht. Daarom ware het hier inderdaad beter te spreken van «vertolking der liederen* want daar, waar men mee leeft en zich geeft, daar eerst kan men de juiste weergave van den componist ver wachten. Dit is iets dat men dan ook niet uitsluitend door studie kan verkrijgen, maar hier moet het muzikaal gevoel een woordje meespreken. »U. d. I.« heelt dan ook met het vo cale gedeelte niet alleen uitstekend voldaan, maar meer nog, het heeft velen een genot vollen avond bezorgd, 't Is dan ook te hopen dat van de vele aanwezigen, waar onder verscheidene jonge menschen waren, die lid van de zangvereeniging konden zijn, naar aanleiding van deze uitvoering zullen besluiten hun vrijen tijd daar genoeglijk en leerzaam te gaan doorbrengen. Ter afwisseling werden de aanwezigen nog ver gast op een aantal voordrachten, waarmee de leden ook buitengewoon succes hadden. De rollen waren zeer goed ingestudeerd en wat meer zegt, alles liep vlot van stapel. Er werd menigmaal hartelijk gelachen en voor dat de meesten er erg in hadden, was het programma afgewerkt. De heer A. F. v. d. Heuvel dankte de aanwezigen voor de buitengewone belang stelling. Allen gingen ten hoogste voldaan huiswaarts en »U. d. I.« mag er zich van verzekerd houden, dat deze uitvoering de band tusschen vereen, en ingezetenen hechter heeft gemaakt. De nieuwe kiezerslijst ligt ter visie van 23 Maart tot 24 April a.s. Tot 15 April kunnen reclames worden ingebracht. Jongelieden van 16 jaar en ouder die deel wenschen te nemen aan de voor oefeningen voor den militairen dienst kun nen zich daarvoor aanmelden eiken Woens dag en Zaterdagavond van 5, tot 7, uur uur bij een der instructeurs van het fort Steurgat. Woudrichem. Na een conferentie met het Best. van de Melkhandel te Rotterdam, heeft de Z.-H. Bond van Melkveehouders in een ledenvergadering besloten, een al- gemeene verlaging van den melkprijs ge durende de maand April, van 1 ct. per Liter te accepteeren. Voor Brabant wordt dus de vaste prijs 3J ct. p. Liter van af boer derij, prijsregeling vetgehalte dus naar ver houding. Zuilichem, 26 Maart. Bij de plaats gehad hebbende verpachting van hooi- en weiland werd ruim 30 pet. minder gegeven dan het vorig jaar. Door het mooie weer der laatste dagen schieten de landbouwwerkzaamheden al aar dig op. J.l. Vrydag werden reeds aard appelen gepoot, hetwelk, mocht het deze week ook zulk weer zijn, door velen zal worden gevolgd. Naar men verneemt zal de stem ming voor den gemeenteraad alhier plaats hebben op Vrijdag 18 Mei a.s. In verband met een uitgebreide staking te Vuren gaan van hier en Aalst eenige arbeiders daar werken. Zij worden onder politiegeleide des morgens gehaald en des avonds weer thuis gebracht. •oebruiki PUP-OL PREDIKBEURTEN. 1 April. (Coll. verschill. doeleinden) 2e Paaschd., vm. 10 u. ds. Huijgens. Geref. Kerk, vm. 9.30 u. leesdienst en nm. 6 u. ds. v. d. Sluis. Aalburgnm. 2 u. ds. Huijgens. Geref. Kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Bosch. (Bev. nieuwe Lidm.) Geref. Kerk, vm. 9 en nm. 2 u. ds. de Bruin. Toorn van Rotterdam. 8-Gravenmoer, vm. 9.30 u. ds. Anker. 2e Paaschd., idem. Ger. Kerk vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. de Jonge. 2e Paaschd., idem. Chr. Ger. kerk vm. 9,30 en nm. 2,30 u. leesdienst. 2e Paaschd., vm. 9.30 u. leesdienst. Heesbeen, geen dienst. Sleeuwijk. NederhemertNz. nm. 2 u. ds. Kluin. 2e Paaaschd., Zz. vm. 10 u. dezelfde. Nieuwendijk, geen opgaaf. Geref. Kerk vm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. de Bruin. Geref. Kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Beumee. Sprang, vm. 9.30 u. leesdienst en nm. 2 u. ds. Anker van 's Gravenmoer. Geref. Kerk, vm. 9.30 u. ds. de Jonge en nm. 2.30 u. leesdienst. Uitwijkvm. 9,30 en nm. 2 u. ds. de Wit. Veen, vm. 9,30 u. dr. Tjalma. Ger. Gem. vm. 9.30 en nm. 2 u. leesdienst. ds. Kalkman. Ger. kerk A, vm. 10 en nm. 6 u. ds. André. Ger. Gem. vm. 10 u. en nm. 6 u. leesdienst Chr. Ger. Kerk, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Barth. 2e Paaschd., vm. 9.30 u. ds. Barth. Wijk, vm. 9.30 u. ds. Gobius du Sart. Waspik, vm. 9.30 u. ds. Jonkers. 2e Paaschd., idem. Rivierbe rich ten. Op 29 Maart. in Meters 's-Hertogenbosch 2.10 4- N. A. P. Nieuwe schutsluis te Engelen (Dieze) 2.11 (Maas) 1.68 Crévecoeur (Dieze) 2.09 Crévecoeur (Maas) 1,77 St, Andries (Maas) 3.34 St. Andries (Waal) 3.78 Venlo Maastricht Keulen Op Lith Grave Arnhem 11.09 42.43 2.31 28 Maart. 4 20 7.40 8.73 in cM. val 5 val val 1 val was 3 val 9 val val 2 val 2 was 1 val 12 val 8 val 2 Burgerlijke Stand. HEUSDEN. Geboren: Johanna Geertruida d. v. G. Peron en A. L. v. DiemAdriana Maria d. v. M. L. v. d. Beijen en M. Merkx. Overleden: J C. Willekens 81 j. echtgen. van L. Kramer T. v. d. Horst 83 j. wed. van J. Blom. DEWERKEN EN SLEEUWIJK. Geboren: Grita Pieternella d. v. W. v. Tilburg en J. in 't VeldPieter z. v. A. v. Herwijnen en M. Kant. Overleden: M. J. v. d. Plas 18 j. A. Ippel 6 dagen. verdwijnt .spoedig Dat zijn de gevolgen l (Alg. Hbld. van l-3-'23). HUIDVERWOMDItlGeM Heusden, vm. 10 u. ds. Huijgens. Andelvm. 9.30 en nm. 2 u. ds. v. d. Put. Aalst, vm. ds. Kluin van Nederhemert. Almkerkvm. 9.30 u. ds. Röth. 2e Paaschd.. idem. Wbroek, geen opgaaf. Drongelen, nm. 2 u. ds. Gobius du Sart. Doeverennm. 2 u. dr. Tjalma. Dussen, nm. 2 u. ds. Röth v. Almkerk. Eethen, geen dienst. Genderen, geen opgaaf. Capelle, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Van Meeuwen, nm. 2 u. ds. Feijkes van Raamsdonk(Vgeen opgaaf. D Sleeuwijkvm. 9.30 u. ds. Feijkes. Werkendam, vm. 10 en nm. 6 u.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1923 | | pagina 2