voor liet Land van lensden en Altena, de Langstraat en de Bommeierwaard. MO. 4281. Vrijdag 30 Maart TE KOOP. Concurrentie Onmogelijk Geopend een zaak in Rijwielen en Onderdeden. J. H. WELTERS, HEEREN COSTUÜMS vanaf f 38.= DAMES COSTUÜMS vanaf f 38.= Pelzerstr. o 65 Heusden. Koperslagerij Looi- ia Ziakwerkea Pompeamakerij. L. VAN RIJSWIJK VEEN. Aar» onze Lezeressen. HET NIEUWE MODEBLAD EIKENPLANKEN, Zijt Gij besloten een nieuw Dames- of Heeren costuum te laten aanmeten, Onze stoffen munten uit in kwaliteit. Onze fijne Coupe en degelijke afwerking 'zijn overal bekend. Onze prijzen stellen een ieder in staat om te koopen. I Zelfonderzoek. A. BENJAMINS, FRECO'S Zenuwhoofd- pijnpoeders. Verder IJzer- en Emaillewaren. tegen scherp concurreerende prijzen Molenstraat B 48 'L Zusterstraat GORINCHEM. Ruime collectie stalen, welke op aanvrage worden toegezonden. REIZIGERS OVERAL TE ONTBIEDEN. BEHOORENDE BIJ HET Nu het binnenkort wederom voorjaar is en vele lezeressen reeds uitzien naar de laatste modellen der nieuwe mode, voor zich zelf of voor de kinderen, vestigen|wij de aandacht op dat tegen goedkoopen prijs bij onze admini stratie is verkrijgbaar gesteld. Een abonne ment kost per kwartaal van 6 nummers slechts 95 cents, franco per post f 1.25. Om de eerste kennismaking aantrekkelijk te maken, ontvangen de eerste 1000 nieuwe abonné's die ten behoeve van die contróle hare aanvraag hebben doen toekomen aan Uitgevers-Maatschappij x>Neerlandia« te Utrecht, een Luxe doos Toiletzeep cadeau inhoudende 3 3tuks prima zeep van de zoo gunstig bekende fabrieken der Gebrs. Dobbelmann. Men vuile onderstaand bestelbiljet in en vermelde daarop den naam van onzecourant. Het is het beste modeblad, dat in ons land verschijnt en is om vele redenen te verkiezen boven de in het buitenland ver schijnende modetijdschriften. Daarenboven schrijft Het Nieuwe Mode blad voor zyne abonné's binnenkort een Alleraardigste Wedstrijd uit, waarbij worden uitgeloofd 100 fraaie prijzen met als HOOFDPRIJS een eerste klas NAAIMACHINE. DE UITGEVER. BESTELBILJET. Ondergeteekende, kennisgenomen hebbende van de bijzondere aanbieding in i verzoekt U haar te noteeren als abonné op HET NIEUWE MODEBLAD (2de I uitgave) tegen den prijs van 95 cent j per kwartaal (per post f 1.25) met als j cadeau een Luxe doos Toiletzeep. Hoogachtend, Naam Adres Hier in te vullen den titel van j I onze courant. t BUITENLAND. Vliegverbinding Zweden RuslandPeriiê. Het eerste passagiers-vliegtuig (van het Junker-type) is op het traject tusschen Zweden-—RuslandPerzië op een proef tocht te Charkoff aangekomen. De orerstroomingen in Segopotamië. De correspondent van de Daily Mail te te Bagdad meldt Zeventien mijlen ten noorden van Bagdad is de Tigris over den linkeroever gewassen tengevolge van een niet gekende sneeuw- smelting op de bergen van Koerdistan. Bagdad is bijna een eiland in een meer van honderd vierkante mijlen. De civiele gevangenis is verwoestde gevangenen zijn evenwel gered. Koning Feisal heeft zelf de leiding voor het redden van zijn paleis en de bebouwde gronden nabij de stad. Troepen zyn bezig dammen aan te leggen en te versterken. De boeren vluchten naar de stad en vragen hulp. o Dubbele moord te Antwerpen. Te Antwprpen heeft een jongmensch een wissel-agent en diens zuster kunnen vermoorden en er vandoorgaan met een enormen buit, doordat zij, die het dichtst in de buurt waren, te weinig tegenwoordig heid van geest hebben gehad. Boven den wissel-agent Peeters, in de Lange Nieuw- straat, woont een oorlogs-invalide wiens vrouw, toen zij de «slagen hoorde de trap afliep om te zien wat er gebeurd kon zijn, maar halverwege werd zij bang en keerde terug. Haar man kwam toen natuurlijk te laat. Een buurman had ook »slagen« gehoord, maar toen hij zag, dat tegenover het wisselkantoor een viertal vrouwen rustig bleef staan praten, schonk hij er verder geen aandacht aan, tot zijn argwaan het won, en hij toen nog eventjes bij den wissel-agent binnen wipte. Een jongmensch van een jaar of twintig vijf-en twintig verliet net het kantoor, en gedroeg zich alsof er geen kou aan de lucht was. Toch moet dat jongemensch Peeters en zijn zuster hebben doodgeschoten, want iemand van zijn signalement heeft het in een volgende straat zoo op een loopen gezet, dat enkelen hem gezien en opgenomen hebben met meer dan gewone belangstelling. Gevonden is hij nog niet, en hoeveel hij gestolen moet hebben, is nog niet uit te maken, want alles lag dooreen in het kantoor. De slachtoffers zijn vrijwel op slag gestorven. Dc ex-keizer procedeert weer. Ex-keizer Wilhem eischt door middel van zijn rechtskundigen adviseur een aantal belangrijke kunstwerken op, welke vroeger hingen in de paleizen te Berlijn en Potsdam. Het zyn voornamelijk schilderijen van Watteau, Fragonard en Pesne. Een van de mooiste is wel het «Uithangbord van den kunsthandelaar Gersaint« van Watteau, een stuk van onschatbare waarde. Het bestaat helaas in twee stukken, daar het verminkt is. Wat de ex-keizer opeischt, was tot nu toe voor het publiek niet toegankelijk gesteld, aangezien zij hingen in zijn privé-vertrekken. Waarschijnlijk wordt Wilhelm's eisch afgewezen, daar zijn achtergebleven kunst voorwerpen reeds staatseigendom verklaard zijn, waarvan alle uitvoer verboden is. Maar Wilhelm zal wel alle zeilen bijzetten. Dotplofbare stoffen en communisten. t In de nabijheid van Hamm zijn Zaterdag in den kelder van een in aanbouw zijnd pand 200 kilogram ontplofbare stoffen ge vonden en in beslag genomen. De politie was van anonyme zijde gewaarschuwd, dat zich daar dynamiet en rouburiet bevonden, afkomstig van het communistische oproer van 4910, toen het roode leger zoo huis gehouden heeft in het Roergebied, en buiten het Roergebied aanslagen deed, zooals op de Berlijnsche gedenkzuil der Overwinning van 74. De anonyme verklikker meende zijn goede werk te moeten doen, omdat hij bewijzen kon, dat de ontplofbare stoffen gebruikt zouden worden om aanslagen te doen op mijninstallaties en fabrieken in het bezette Roergebied. Zoodra de arbeiders in de gaten kregen, dat de politie om de dynamiet en roburiet kwam, zijn zij allen van hun stelling ge vlucht, en deden dat zoo handig, dat men nog geen in handen heeft kunnen krijgen. Wel is de politie ze op het spoor, en als iets geruststellends kunnen wij mededeelen, dat dat spoor lijnrecht naarHolland voert Ontwaakt gij 's morgens met pijn in den rug Hebt gij donkere zwellingen onder de oogen Zijn de enkels en han den gezwollen Is de urine bewolkt, zanderig of brandend Geschiedt de loo- zing te vaak of te weinig Zijn uw lede maten beverig en rheumatisch, vooral bij ruw en vochtig weer? Doet uw rug zeer, als gij bukt of opstaat Hoedt u bijtjjds laat Foster's Rugpijn Nieren Pillen een nierziekte voorkomen spoedige behandeling is het eenige betrouw bare voorbehoedmiddel. Verwaarloozing kweekt al te dikwijls blaasontsteking, waterzucht, rheumatiek, steenvorming en urinezuur-vergiftiging. Hoewel Foster's Pillen zelfs bij deze latere verwikkelingen baten, is het verstandiger om dit speciaal niergeneesmiddel tot voor koming van nierziekte te gebruiken. Verkrijgbaar in apotheken en drogist zaken k t 4.75 per doos. PLAATSELIJK NIEUWS. 's Gravenmoer. De aftredende leden van het bestuur der Tuin- en Landbouw- vereen., de heeren Abr. Borstlap en J. Versteeg Hzn., zijn beiden als zoodanig herkozen. Onder den naam van «Elk wat wils<r hebben 44 heeren en dames alhier een leesgezelschap opgericht. Als eene groote bijzonderheid kan worden gemeld, dat in de Vaart een snoek is gevangen, ter lengte van ongeveeer één meter en wegende 45 pond. Herpt. Bij het gehouden eindexamen der R.K. Landbouwschool te Boxtel slaagde de heer A. de Wilt. Veen. Op de 22 Maart j.l. vastge stelde kiezerslijst dezer gemeente komen 442 namen voor. De Prov. Commissie voor de onder steuning van Rijkswege van de Rundvee fokkerij in Noord-Brabant zal keuringen doen houden en wel voor zooveel deze gemeente betreft, te Waalwijk op 24 April a.8. nam. 3 uur. Van de op 47 Maart j.l. te Heusden ter keuring verschenen jongelieden der lichting 4924, werden 5 personen goed en 4 afgekeurd, terwijl 4 persoon tijdelijk ongeschikt werd verklaard. De heer B. Baaijens te Heusden is in de plaats van den heer A. Vos al hier, tot tijdelijk post- en telefoonkantoor houder aangesteld. Naar wij vernemen, zal het post en telefoonkantoor tijdelijk worden gevestigd ten huize van den heer Adr. Vos (veerman). Werkendam. Voor een goed bezette zaal trad Zaterdag jl. alhier, op uitnoodi- ging van de afd, Werkendam van den Vrijz. Dem. Bond op de heer A. Kooiman te 's Gravenhage met het onderwerp «Wat de Vrijzinnig Democraten willen. Van de gelegenheid tot debat werd gebruik gemaakt door den heer Gulden (S. D. A. P.) Sleeuwijk. Sedert een week is onzs toren voor zien van een nieuw uurwerk, wat zeker een groote verbetering mag worden ge noemd. Het oude was geheel versleten en liep daardoor zeer ongeregeld. Zij, die op reis moesten, konden met deze klok geen rekening houden. De oude klok had op elke wijzerplaat maar één wijzer, zoodat men den tijd slechts kon gissen. Thans zijn er twee wijzers, waardoor het voor ieder mogelijk is, den juisten tijd te weten. Alhier is een tweede Hervormde Jongelingsvereeniging opgericht met aan vankelijk 47 leden, onder den naam van «Maranatha*. Op de Zaterdag gehouden ledenver gadering der Chr. Hist. Kiesvereeniging werden na gehouden stemming tot candi- daten voor den gemeenteraad te Werken dam benoemd de heeren 4 C. H. Bogers, 2 C. de Boon, 3 P. Holster 4 Joh. Visser, 5 A. Rijkers, 6 H. Visser Czn. 7 C. A. Paans. Binnen eenigen tijd zal men trach ten te komen tot het oprichten van een ziekenfonds waarin inwoners van Werkendam en de Werken welke tot den arbeidenden stand behooren of daarmede maatschappe lijk gelijk gesteld kunnen worden, zich kunnen verzekeren tegen een vaste weke- lijksche contributie voor genees- en heel kundige behandeling. Men kan wei begrij pen dat algemeene deelname van den ar beidenden stand noodzakelijk is, wil een dergelijk fonds opgericht kunnen worden. Donderdagavond jl. (22 Maart) trad voor het Dept. Werkendam der Maatschap pij tot Nut v. h. Algemeen als spreker op, Dr. van den Burg van Giessendam, de bekende vogelkenner -uit onze omgeving. De Dr. had tot onderwerp gekozen «De vogelwereld langs de Merwede.x Deze avond werd opgeluisterd door een serie prachtige lichtbeelden. Van iedere vogel werd het nut en het groote voordeel be sproken. Ook werden vertoond vogels voorkomende langs het Noordermeer en verschillende die voorkomen op onze wadden-eilanden. Tot slot werden nog eenige prachtige natuur- kiekjes vertoond. Omstreeks 40| uur keerden dan ook een ieder der aanwezigen hoogst voldaan over deze prettige avond huiswaarts. Maandagavond hield de O. P. en Veeverz. Mij. Werkendam en Omstreken® in café v. d. Steenhoven een algem. ver gadering. De vergadering werd geopend door den heer M. J. Meijer (Voorz.) waarna de Secr. de heer C. v. d. Stelt, de notulen der vorige vergadering las, welke onveranderd werden goedgekeurd. Bij monde van den heer C. Ippel Jz. bracht de Commissie tot het nazien der rekening een zeer gunstig rapport uit, waarop deze onder dank werd goedgekeurd. De Voorz. deelde daarna eenige bijzonder heden uit deze rekening mede, waarvan wij het volgende kunnen vermelden er werden uitgekeerd 49 runderen en 46 paarden, resp. voor een bedrag van 3424.80 gld. en 4983.75 gld. Het batig saldo der rekening bedroeg op 4 Jan. 4923 resp. 2667.76 gld. en 4824.22 gld., zoodat het fonds er zeer gunstig voorstaat. Het ledental bedroeg 80, verzekerd wa ren 622 koeien en 255 paarden, voor een bedrag van 452810 gld. en 11500 gld. De Voorz. merkte daarbij op, dat de leden uit deze cijfers konden zien, dat zulk een verzekering geen overbodige weelde is. Hij vond het echter jammer dat er in deze streek nog niet deelnemers zijn, alge meenheid brengt beslist voordeel aan. Bij de verkiezing werden gekozen C. v. d. Stelt, (aftr.) en J. Koopmans (aftr.) en C. Ippel Jz., laatstgenoemde in de plaats van den heer J. Breune, die van woonplaats veranderd is. De Voorz. herdacht hem als een ijverig lid en bracht dank voor het geen hij voor de vereeniging had gedaan. Voor de gratis verloting had het Bestuur eenige prachtige prijzen aangekocht, welke door de winnaars dankbaar werden in ont vangst genomen. Daarna sloot de Voorz., omdat geen der leden iets meer te vragen had, de verga dering. BELEEFD AANBEVELEND. voorhekkedammen, brug dekken, varkensbodems enz. Eiken hek- en heiningpalen, brugleggers. IJzeren heining- en hek- palen, buizen- en ander ijzer werk. Ramen met kozijnen, deuren en verder huisaf braak. IJzeren reservoirs, stoom, machine 6 P.K. met ketel. Te bevragenScheep- en huisslooperij. WOUDRICHEM. Tel. No. 16. Onovertroffen reseptnnr van Dr. Ed. Ludwigs te Berlyn zijn Per poeder 8 cent. doos 25 stuks f 4.70. Reparatie-inrichting en Inruilen. Goedkoope gelegenheid om Uw rijwiel te doen opknappen. Agentuur Land- Tuin- en Znivelwerktuigenfabriek. Beleefd aanbevelend, PINCE-NEZ SO-EASY BIJ Horloges Opticien, weet dan dat wij U hiervoor de gelegenheid bieden. Alles wordt door ons zelf vervaardigd, dus is concurrentie onmogelijk. Tevens gelegenheid tot het leveren van Japonnen en Blouses. BIJVOEGSEL jViettwsblad Het Nieuwe Modeblad wordt uitmuntend geredigeerd, bevat een zeer groot aantal van de laatste modellen voor Dames- en Kinderkleeding in elk genre, lingeriën, nuttige en fraaie handwerken, heeft een gratis Knippatronenblad en stelt van alle modellen geknipte patronen verkrijgbaar. Proefnummer op aanvraag gratis aan het Bureau van dit Blad. Dit uitknipsel te zenden aan Uit- j j gevers-Mij. Neerlandia"Utrecht, ter I contróle voor de eerste 1000 abonné's. i Enveloppe kan gefrankeerd worden met 2 ets., overeenkomstig Kon. Besluit i van 18 Sept. '19 art. 3, 1, sub 2, i letter K. A. Richters BRILLEN W. H. BRIK, Langendijk 160, GORINCHEM

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1923 | | pagina 5