uitvoering ing §ii Deurwaarder FRIEDLI M. BOEREN. MODES. T)lT reclame Staat ter dekking CARLO B 842 Glansverf. I* wfCort, Gorinchem. Kunsttanden Staat ter dekking „HARDI" derrietT „Mijn Luitenant". Bekendmaking. PETER BOUMAN, Bekendmaking Schoolbesturen en Feestcomité's Eerste rang f 0.60. Tweede f 0.40. Publiek Verkoopen Waterpoort N. 133 HEUSDEN. Bekendmaking maakt bekend: maakt bekend WINSTGEVEND maakt bekend: Behandeling geheel pijnloos. Spreekuren 9-4, O. v. D. WERKEN Gebrs. VAN OORD, t: Voor jong Nederland op liet Zilveren Regeerings-Jubileum van zijn Koningin BETSY partij bestaande uit leden der Gereformeerde kerken. Vervolgens wekt spr. op by de stemming eenparig de stem uit te brengen op No. 4 van lijst 15. Na een woord van dank voor de trouwe opkomst werd deze vergadering door den heer Wouter van Drongelen met dankzeg ging gesloten. Veen, Blanco verzoekschriften tot aan vrage van jacht', visch- en hengelakten zijn kosteloos ter secretarie verkrijgbaar. Deze formulieren moeten vóór 25 April a s. ingevuld worden ingeleverd. Wijk. De herijk van Maten en Ge wichten zal dit jaar voor deze gemeente gehouden worden op 24 April 1923 van des voorm. 1012 en de3 namiddags van 13 uur in het Gymnastieklokaal te Wijk. Tot 20 April e.k. bestaat ten raad- huize alhier gelegenheid tot aanvragen van jacht- visch- of hengelakten. De uitvoering van het fanfarecorps Oefening en Uitspanning* alhier is bepaald op Zaterdag 21 April. Het programma, waarop, behalve de muzieknummers, eenige duo's, voordrachten en een blijspel, belooft ons weder een aangenamen avond. (Zie advertentie). Werkendam. Jl. Woensdag werd door het Dep. der Maatsch. tot Nut van 't Al gemeen door de tooneelvereeniging »Doe Stil Voort* te Gorinchem opgevoerd, »Met den Handschoen getrouwd* tooneelspel in 3 bedrijven van Fabricius. Even werd een sluier opgelicht van het geheimzinnige waas, dat voor ons Hollan ders, Indië bedekt. Schitterend werd ver tolkt de rol van den poenigen Hollandschen administrateur, als jongmensch uit Holland gegaan daar slechts aangename herin neringen achterlatende in enkele jaren door het Indische leven, verworden tot een fielt, niet meer in staat te begrijpen de groote liefde eener jonge vrouw, die alles en alles voor hem wilde opofferen, zoo hij haar slechts een weinig van de vroegere hartelijkheid wilde bewijzen. Fraai werd ook de rol van j>Anna* de niets willende zien en alles opofferende voor haar grootsche liefde, vertolkt. Schoon was Lieze eerst als verloofde, daarna als jonge moeder, wier gemoed vol was van de schitterende schepping der tropen. De rollen der overigen, allen begaan met 't lot van 'tjonge vrouwtje, waren in goede handen.Menig vermakelijk tooneeltje speelde zich af met Coen. Tevens is 'i stuk een felle aanklacht tegen het optreden van de z.g. beschaafde Europeanen, die door hun ruwheid, hun bedrog en knevelarij de inlanders tegen al wat blank is moeten opzetten. Het warme applaus en de bouquetten voor de dames aan 't slot van den avond bewezen dat 't publiek meeleefde en velen zullen met verlangen naar een volgend optreden van »Doe Stil Voort« uitzien. 't Was een waardig slot voor de dezen winter gegeven avonden. Door de S. D. A. P. zijn voor de a.s. gemeenteraads-verkiezing candidaat ge steld 1. C. v. Wijk, 2. D. Schmidt, 3. J. C. de Kleijn, 4. H. C. de Haan, 5. D, v. Zuiddam. Op Woensdag 18 April a.s. hoopt het fanfarecorps x»Concordia« alhier, met medewerking van Mej. D. Bertrand-Jobels (piano) een concert te geven in de Nuts- zaal. Het programma beloofd weer veel. By het j.l. Woensdag gehouden examen voor geoefendheid van den militairen dienst slaagdeN. v. Duist, C. v. Loon, J. v. d. Straaten, H. Visser en J. v. d. Wiel. Waspik. Met niet minder gunstigen uitslag dan Zondag gaf »Waspik's Mannen koor* met medewerking van »Entre Nous* en ïWaspiks's Mannenkwartet* Maandag avond een schitterend Soireé-amusante voor de stemgerechtigde leden en hunne dames. Hetzelfde programma van Zondag werd wederom uitgevoerd. De aan de missi-tentoonstelling ver bonden fancy-fair bracht een bruto-bedrag op van f 750. De laatste nachtvorsten schijnen aan het vroege fruit heel wat schade te hebben gedaan. Perziken en kersen die reeds in vollen bloei stonden, worden grootendeels als verloren beschouwd. Bij de gister gehouden Candidaat- stelling voor lid van den Raad zijn inge diend 9 Candidatenlijsten met 27 candi dates De stemming zal plaats hebben op Donderdag 17 Mei. Door de Christel. Hist. Kiesvereen. zijn voor de verkiezing van leden van den gemeenteraad de volgende candidaten ge kozen A. Pruissers, J. A. Ruitenberg, W. C. Pruisen, H. Janson en G. van Pas. Woudrichem. Woensdagavond gaf het Fam -Strijk-ensemble van den Akker uit 's-Bosch een Concert, waarvan de zuivere opbrengst komt ten bate der T. B. C. Vereeniging. De zaal van den heer Van Gooi, die door een uitgelezen publiek was bezet, leende zich bijzonder voor deze gelegenheid. Het gezelschap bestond uit Vader en drie Zoons, allen beroeps musicus, zooals in W. eerder zelden op de planken kwamen. De partijen waren bezet door een le en 2de viool, cello en piano. Een flink programma, dat in zijn geheel getuigde van diepgaande studie, werd door de heeren afgewerkt. Telkens bleek dat hun muzikale techniek, hun in staat stelden de verschillende compositie's zoodanig te nuanceeren, dat het onze bewondering af dwong. Om hier de beste nummers te noemen achten wij ons niet bevoegd, wel willen we vermelden dat de heeren na elk nummer met een langdurig applaus beloond werden, terwijl op vereerend ver zoek no. 2 Ouverture Dichter und Bau- wer* werd herhaald. Voor afwisseling zong de heer A. G. Krielaart, met begeleiding een paar aar dige moppen, die wel in den smaak vielen. Ook na afloop der muziek, werd door hem evenals door de dames de Joode en de heer de Joode menig stukje ten beste gegeven waarvoor zij aan het eind den dank van den Voorzitter der T. B. C. V. den heer Giesberts, in ontvangst nemen, die eveneens met lof de muziek van het gezelschap v. d. Akker herdacht. Een gezellig bal besloot den avond. Toen Dinsdagavond de koopman B. zyn hit aan het uitspannen was, schrok het dier plotseling en nam de vlucht, en sprong over een hoog hek, waardoor de fiets van den gem.-veldwachter, die h\j daar voor een oogenblik had gedeponeerd, totaal verielde. Maandagavond hield Mr. van Ommeren, aftr. lid der Prov. Staten voor Noordbrabant, in café van Gooi een lezing over de a.s. verkiezing. De opkomst van het publiek was, jammer genoeg, zeer gerir.g. Mr. v. Ommeren, afgevaardigde v. d. Vrijheidsbond, gaf nadat de heer Ulh de vergadering had geopend, in een kernachtige rede wêer, de samenstelling en de werk zaamheden van de Prov. Staten, alsmede wat de Vrijheidsbonders in de laatste 4 jaren mede hebben tot stand gebracht. Hij liet daarbij vooral uitkomen dat zij niet voor een bepaalde groep hadden ge werkt, maar steeds het karakter van een Volkspartij hadden te houden. Eenige meer bekende argumenten volgden, zooals het nieuwe Stierenreglement, aan vraag subsidie R.-K. Politieschool, P.N.E M affaire en Openb. Leeszaal te Breda. Wy kunnen al deze punten hier niet laten volgen, maar willen even aanhalen, dat spr. zeer verontwaardigd was over een paar artikels in de Prot, Noord-Brab., waarvan men den indruk krijgt, als zou hij den heer v, d. Schans (A.-R.) hebben aangevallen. Spr. protesteerde ten zeerste tegen deze beschuldiging en lag even als de heer Ulh, die hem steeds had vergezeld, de verklaring af, op geen enkele lezing, den naam van den heer v. d. Schans, daarin te hebben gekwalificeerd. Tot slot nog even de weggeld regeling, wat door spr. wel noodig geacht werd, doch in welke regeling hij nog vele fouten zag, en waaraan hij op verbetering hoopte. Daar niemand het woord verlangde, sloot de heer Ulh met een krachtige opwekking voor den Vrijheidsbond, deze vergadering, Dinsdag 10 April zyn alhier de navolgende candidatenlysten voor de ver kiezing van den Gemeenteraad ingeleverd. Lijst I. 1, C. A. Wierkse 2, A. B. Holster; 3, P. van Straten Sr.4, A. v. d. Nat 5, J. M. Kentie 6, B. M. Borg 7, P. v. Tilburg8, A. C. Havelaar Sr.9, A. Vink Lzn.10, J. v. Straten. Lijst II. 4, J. Spoor Jzn.2, A. v. d. Wiel3, C. M. Schaap4, mej. A. M. Spoor Bleker 5, W. Bron 6, H. v. Andel 7, H. J. v. Gooi. Lijst III. 1, W. Viveen 2, J. Struik 3, P. v. Straten Pzn 4, J. Viveen5, F. A. Hort- man 6, G. Groeneveld Gzn. Lijst IV. 1, M. J. van Wendel de Joode, 2, A. Vink Czn 3, B. van Straten 4, J. G. van Hoven 5, F. Wijnbell6, J. Spiering 7, Joh. Bos. Vermoedelijk zal lijst 2 en 3 aan elkan der verbonden worden. PREDIKBEURTEN. 15 April. Heusdennm. 5.30 u. ds. Kluin van Nederhemert. Geref. Kerk, vm. 9.30 en nm. 6 u. leesdienst. Aalburggeen dienst. Andel, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. v. d. Put. Aalst, vm. ds. Leenmans van Gameren. Almkerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Röth. Geref. Kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Bosch. (vm. Bev. nieuwe lidm. en voorber. H. A.) B'broeJc, nm. 2 u. ds. Feijkes. Drongelen, vm. 9.30 u. dhr. Ten Hooven. Doeveren, nm. 2 u. ds. Gobius du Sart. Dusscn, nm. 2 u. dr. Gobius du Sart van Woudrichem (Bed. H. A.) Geref. Kerk, vm. 9 en nm. 2 u. ds. de Bruin. Eethen, vm. 9.30 u. dhr. van den Berg, Cand. t. d. H. Dienst te Appingedam. Denderen, geen opgaaf. '8-Gravenmoervm. 9.30 u. ds. Anker. Ger. Kerk vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. de Jonge. Chr. Ger. kerk vm. 9,30 en nm. 2,30 u. leesdienst. Heesbeen, nm. 2 u. dr. Tjalma. Meeuwen, geen opgaaf. Ger. Kerk, nm. 6 u. ds. de Bruin van Nieuwendijk. Nederhemert, Nz. vm. 10 u. ds. Kluin. Nieuwendijk, geen opgaaf. Geref. Kerk vm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. de Bruin. Raamsdonk(Vvm. 9.30 u. leesdienst. (D.), nm. 2 u. ds. Anker. Sleeuwijk, vm. 9.30 u. ds. Feijkes. Geref. Kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Beumee. Sprang, vm. 9,30 u. leesdienst en nm. 2 u. ds. v. d. Vlugt uit Drunen. Ger. Kerk, vm. 9,30 en nm. 2.30 u. leesdienst. Uitwijkvm. 9,30 u. ds. de Wit. Veen, vm. 9,30 u. dr. Tjalma. Ger. Gem. vm. 9.30 en nm. 2 u. leesdienst. Werkendam, vm. 10 en nm. 6 u. ds. Kalkman, (vm. H. A.) Ger. kerk A, vm. 10 en nm. 6 u. ds. André. Ger. Gem. vm. 10 u. en nm. 6 u. leesdienst Chr. Ger. Kerk, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Barth. Wijk, vm. 9.30 u. ds. Gobius du Sart. Waspikvm. 9.30 u. ds. Jonkers. Burgerlijke Stand. HEUSDEN. Geboren: Albertus z. van A. Sulsters en A. M. v. d. Besselaar Geertruij Adriana d. van J. A. Vermeeren en C. J. Tens. Overleden: A. M. Konitgs 78 jaar, wed, van H. B. van Andel. DE WERKEN EN SLEEUWIJK. Geboren: Teuntje d. van C. J. de Ruijter en M. Ouwerkerk. Rivierberichten. Op 12 April. in Meters 's-Hertogenbosch 2.10 N. A. P. Nieuwe schutsluis te Engelen (Dieze) 2 08 (Maas) 1.20 Crévecoeur (Dieze) 2.09 Crévecoeur (Maas) 1.23 St. Andries (Maas) 2.35 St. Andries (Waal) 3.59 Venlo 10.17 Maastricht 41.94 Keulen 2 07 Op 11 April. Lith 3.14 Grave 6.38 Arnhem. 8.58 in cM. was 5 was 3 was 19 was 3 was 26 val 2 val 1 val 3 val 4 val 4 val 2 val 6 val 4 ADVERTEXTIEN. Voor de vele bewijzen van deelneming ondervonden bij het overlijden van onze innig geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, betuigen wij on zen hartelijken dank. Uit aller naam, W. SCHOUTEN. Wijk, 12 April 1923. door het Fanfarecorps te Wijk, op ZATERDAG 21 APRIL in het Gymnastieklokaal aldaar. In de pauze zal worden opgevoerd, het blijspel te Hensden, zal op DONDERDAG 19 APRIL 1923, des voormiddags 11 uur precies, ten huize van P. J. Roos te Werkendam (Biesbosch Hoeve Willem II*,) tegen contante betaling met 10 pGt. onraad, Een dorschmachine met motor, rosmolen met drijfstangen, vier boerenwagens, twee stortkarren, verschillende soorten van ploegen, dito eggen, rolblok, zaaimachine, grasmaaimachine, cultivator, een tilbury, melkkar, stal* gereedschap ais hooivorken, rieken enz. verschil lende soorten paarden- tuig, karn molen met melkgereedschap. Alles in uitmuntenden staat verkeerende. Alles te zien voor den verkoop. De verkooping geschiedt ten ver zoeke van Mr. F. van der Kun, Adv. Proc. te 's-Bosch, als Curator in het faillissement van genoemden P. J. Roos. De Voorzitter van het Hoofd stembureau voorde verkiezing van leden van den Raad der gemeente Herpt c.a. dat de zitting voor de beslis sing over de geldigheid der ingekomen candidatenlijsten en over de handhaving der daarop voorkomende candi daten zal worden gehouden op Zaterdag 21 April 1923 des voormiddags ten lig uur ten Raadhuize dezer gemeente. Herpt ca., 12 April 1923. De Voorzitter voornoemd, H. J. VAN EGGELEN. De Voorzitter van het Hoofd stembureau voor de verkiezing van leden van den Raad der gemeente Wijk c. a. dat de openbare zitliDg voor de beslissing over de geldig heid der ingekomen lijsten en de handhaving der daarop voorkomende candidaten, zal worden gehouden op Dinsdag 17 April a.s., des voormiddags 10| uur, ten Raadhuize dezer gemeente. Wijk c.a., 10 April 1923. De Voorzitter voornoemd, R. J. VAN DOVEREN. IN DIT NIEUWSBLAD IS bij ondergeteekende, alle werk dagen, den voor het geheele Rijk goedgekeurde, meermalen bekroonde 5-jarige Bruine Bel gische Stamboek en Premie- hengst AfstammendeVaderszijde »Mon Rêve de Roeulx* B 28, Campioen van BelgiëMoederszijde »Clari- dine* B 1803, uit Laboreur de Isaac. Carlo behaalde in 1922 te Den Haag als 4-jarige eene hooge onderscheiding. Dekgeld f9.plus f 4.voor Stamboek, te voldoen by de eerste toelating. Bij gebleken drachtigheid f6 bovendien. Verkochte paarden wor den als drachtig berekend. Merrie's welke veraf komen, kan per briefkaart een dekuur worden besproken. Aanbevelend, AALBURG. De Voorzitter van het Hoofd stembureau voor de verkiezing van leden van den Raad der gemeente Veen dat het Hoofdstembureau ten Raadhuize in deze gemeente op 18 April 1923 des nam. 5 uur in een openbare zitting zal beslissen over de geldig heid op 10 April 1923 voor bovengenoemde verkiezing ingeleverde lijsten en over de handhaving van de daarop voorkomende candidaten. Veen, 10 April 1923. De Voorzitter voornoemd, R. J. VAN DOVEREN. De mooiste en duurzaamste glansverf merk »Reddingsboei« van Adr. VISSER te Rotterdam, weer in alle kleuren verkrijgbaar bij S. VAX BERREL te Andel 50 cent per halve kilo bus. Koopt geen minderwaardige fabricaten, die voor eiken prijs te duur zijn. Billjjke pryzen- behalve ZONDAGS. *Komen vroeg in't voorjaar^ koop bybjds een pol SPRUTOL xjerkrijqb.bij alle droq;s/-p„ BIJ op 't Eiland NEDERHEMERT de voor het heele rijk goedgekeurde, bekroonde Belgische driejarige Stamboek- en Premie Vos-hengst v. B. 6691 Afstamming Vader, Maréchal de France B. 633 Moeder, Anna B. 7461, uit Laboureur d'Isaak B. 340. Dekgeld f 7.50 bij gebleken drachtigheid f 7.50 bovendien. Verkochte paarden worden als drachtig berekend. Veergeld vrij. te Werkendam leveren 2e soort DEKR1ET ad 10 cent per bos, franco voor den wak Na ontvangst van de toe te zenden ingevulde bestelkaart die men voor dit speciale doel gelieve aan te vragen is voor een gratis exemplaar verkrijgbaar met het oog op uitdeeling van het zooeven verschenen keurig geïllustreerde boekwerkje: 1898 - 6 SEPTEMBER - 1 983 door ra: J. M. Breded's Uitg.-M(j. te Rotterdam. P. J. StiiMar

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1923 | | pagina 3