voor iel Land van Heusden en Allena, ie Langstraat en de Bommelerwaard. NO. 4287,was 20 April PUROL BEHOORENDE BIJ HET Ouderdom en Gezondheid. De oude dag verklaart niet noodzakelijk nierzwakte, rugpijn, stijfheid der spieren, rheumatische pijnen en last met de urine by menschen op leeftijd want terwijl sommigen jong zijn op 80 jarigen leeftijd, zijn anderen oud als zij 60 zijn. Maar de oude dag brengt gezondheids- wysheid. Oude menschen zijn verstandig door de harde ondervinding, en zij zeggen «Wees opgewekt, maar ga niet laat naar bed. Vermijd zware maaltijden en buitensporigheden. Neem lichaamsoefening en de noodige ruste, Zoovelen verwaar- loozen deze eenvoudige regels en worden bygevolg te spoedig oud. Foster's Rugpijn Nieren Pillen passen oude menschen. Zy regelen de urinewegen zonder de maag, lever of ingewanden te verstoren. Zij bevrijden bejaarde personen van rugpijn, verminderen de aanleg voor rheumatiek en helpen om de kwade gevol gen van urinezuur op het gezicht, het ge heugen en het gehoor tegen te gaan. Dui zenden danken hun goede gezondheid aan Foster's Pillen. Verkrijgbaar in apotheken en drogistza ken k f 1.75 per doos. BUITENLAND De lunt-Blaiic-tunnel. Naar uit Genève aan de Fransche bladen wordt gemeld, zou nu definitief tot het aanleggen van een tunnel door den Mont- Blanc besloten zijn. De aan te leggen lijn vindt haar uit gangspunt bij Gex aan de lijn Bellegarde- Chamonix, loopt dan langs den linkeroever van de Arve en gaat omhoog naar Houches, in de vallei van Chamonix. Dat gedeelte krijgt zeven tunnels, waarvan de kortste 590 meter lang is, en zeven bruggen. Van Houches, op 1200 meter, gaat de lyn door twee galerijen, welke in de giet» scher van Bossons en Mont Blanc du Tacul aangelegd zijn, door het Vani-dal naar Courmayeur op 1100 meter hoogte. Daar na daalt zij naar de vallei van de Dora Baltea af en komt ten slotte na nog zes galerijen en zeven bruggen gepasseerd te hebben, op het internationale station Aosta aan. De eigenlijke tunnel van den Mont-Blanc zal 14,130 meter lang zijn. Het geheele werk zal 4 k 5 jaar duren. Mussolini in zijn geboorteland. Mussolini heeft dezer dagen een bezoek gebracht aan de Romagra, landstreek, waar hij geboren is, en waar hij sedert hij zijn regeeringstaak aanvaardde, niet meer was geweest. In Forli werd hij geestdriftig door de bevolking ontvangen. Hij legde hier een krans op het graf van zijn vader neer. Daarna reed hij naar Predapio, zijn geboortedorpje. De bewoners hadden door middel eener openbare in schrijving het schamele huisje weten te koopen, waarin de premier het levenslicht aanschouwde, en hetwelk zij hem bij zijn bezoek aanboden. Mussolini was zeer ontroerd en onderhield zich langen tijd met de boeren in het dialect der streek. Poolsch-Littausch grens-incident. Uit Wilna wordt gemeld, dat Zaterdag j.l. ongeregelde troepen Littauen onver wacht de Poolsche grenswachten hebben aangevallen m de streek Goubouka, district Braclaw. De aanvallers werden terugge slagen, doch er vielen twee dooden aan Poolsche zijde. De Kerkvervolging ia Rusland. Kardinaal Mercier heeft aan de R. K. Columbia-instelling alhier een geschrift ge zonden, waarin hij o.a. voorstelt, dat door den Volkenbond een internationale krijgs tocht moet worden ondernomen tegen sovjet- Rusland, teneinde het barbarisme uit te roeien voor het behoud der beschaving. De millitaire diensttijd iu Polen. De leger-commissie uit het Poolsche parle ment heeft een motie aangenomen, waarbij de duur van den militairen diensttijd wordt vastgesteld op jaar, terwijl de mannen van hun 20e tot 40e jaar voor militaire hulpdiensten kunnen worden opgeroepen. Luchtvaart. De nieuwe luchtvaartdienst Kopenhagen Hamburg blijkt een succés. Er was op gerekend dat de tocht 2 uur zou duren, doch in werkelijkheid duurde hij slechts 1 uur en 45 minuten. Er werden 5 passa giers en een aantal mails vervoerd. De machine keerde om 9.10 uit Hamburg terug en arriveerde om 11.30 te Kopen hagen. o Gebrek aan arbeidskrachten in Amerika. Naar verluidt deelt Harding het geloof, geuit door Gary, voorzitter der U. S. Steel- corporation, dat er in de Vereen. Staten, een ernstig gebrek aan arbeidskrachten dreigt tengevolge der huidige immigratie- wetten. Davis, de minister van arbeid heeft Harding een rapport voorgelegd, waaruit blijkt, dat er reeds een tekort aan arbeids krachten is. Davis is thans bezig met het ontwerpen eener nieuwe immigratiewet om in den toestand verandering te brengen. Een reekeloos autobestuurder gestraft. Henry Legrock, een bekend danser te Philadelphia, werd veroordeeld tot zes jaar gevangenisstraf wegens het overrijden en dooden van drie personen met zijn auto. Twintig wagons storten iu een ravijn. Een langzaam rijdende trein, bestaande uit passagiers- en goederenwagens, welke uit Bagdad vertrok, geraakte 80 K.M. ten Noorden van Basra, in een hevigen regen- storm. Een spoorbrug, blijkbaar door den vloed verzwakt, stortten in, nadat het eerste gedeelte van den trein er reeds overheen was. Twintig passagiers- en goederenwa gens werden vernield. Tal van inlandsche soldaten werden gewond, terwijl eenigen gedood werden. Van de overige passagiers werden er 6 gewond, meerendeels ernstig. Onmiddellijk na bet bekend worden van de ramp te Basra, werd van daaruit een trein met medische hulp gezonden. Het spoorweg verkeer is inmiddels hersteld. «Tel.* o Een Ëngelsche persstem over Rosenbergs rede. De diplomatieke medewerker van de Daily Telegraph beschouwt Rosenbergs aan bod als nutteloos. Het is wel een aan merkelijke vooruitgang bij de vroegere aanbiedingen, maar toch nog onvoldoende om Frankryk te bevredigen of den steun van andere geallieerden te winnen. Hij betreurt het, dat degenen, die te Berlijn aan de touwtjes trekken, Cuno belet heb ben een bedrag van 40 milliard voor te stellen, waardoor het aanbod dan als moge- lyken grondslag voor beraadslagingen on mogelijk opzij had kunnen worden geschoven. Dit was de raad, die uit Londen aan Berlijn werd gegeven. o Sprinkhanenplaag ia Zuid-Afrika. Honderden mijlen land van de Kaap provincie, het Westen van Zuid-Afrika en ook het Westen van Transvaal worden door een sprinkhanenplaag geteisterd. Nau welijks is de eene zwerm uitgeroeid of een andere komt weder aanzetten. Men heeft zelfs zijn toevlucht genomen tot het gebruik van vergiftige gassen en desondanks slaagde men er niet in het kwaad te be teugelen. Tal van te veld staande gewas sen en talrijke plantages zijn door de sprinkhanen verwoest. o De kosten van het levensonderhoud wa ren in Engeland op 31 Maart 74 percent hooger dan vóór den oorlog. Dit is 2 pet. minder dan de maand te voren. Het aantal werkeloozen bedroeg op 9 April 1.260.700, hetgeen 23.893 minder is dan een week te voren. Een proclamatie van den ex-Sultan ran Turkije. De ex-Sultan van Turkije heeft een pro clamatie uitgevaardigd tot de Mohamme- daansche wereld. Hij verklaart daarin, dat hij indertijd ertegen was geweest, dat Tur kije aan den grooten oorlog deelnam. Voorts laakt hy de scheiding die er is gebracht tusschen Sultanaat en Kalifaat en ook keurt hij de verplaatsing van den regee- ringszetel van Konstantinopel naar Angora af. Hijzelf had naar hy thans ver klaart den troon enkel maar ontruimd, teneinde de hooge positie van het Kalifaat >te schragen. De ex-Sultan valt dan fel uit tegen Moestafa Kemal, dien hij «een ramp voor de natie* noemt. Ten slotte weigert de ex-Sultan de be sluiten van de regeering te Angora te erkennen en keurt hij het samengaan van de Kemalisten met de Bolsjewiki af. o Geen aparte potjes Onder de gehuwde gemeente-ambtenaren van New-Orleans is een paniek uitgebroken en wel door de volgende oorzaak Het gemeentebestuur heeft namenlijk doen bekend maken, dat de ambtenaren hun salaris voortaan niet persoonlyk zullen ontvangen, maar dat het hun per post zal worden toegezonden. Deze maatregel zal gelden voor alle amb tenaren zonder uitzondering, van den bur gemeester af tot den geringsten straatveger toe. «Het geld behoort aan het huisgezin*, zoo wordt ter motiveering in de bewuste bekendmaking gezegd, waarmee blijkbaar bedoeld wordt, dat de betrokken gezins hoofden geen deel van hun salaris zonder medeweten van hun vrouwen behooren achter te houden. Een drama der lee De herinnering aan bloedige zeeroovers- gevechten, welker geschiedenissen ons in onze jeugd de haren te berge deden rijzen, wekt zegt de »N. R. Ct.« het verhaal *an de ontdekking van een verlaten tweemast schoener, die met sleepend anker, onder haar fok grootzeil en kluiver koers zette naar de kust van Long Island. Het dek van den schoener, die gevonden werd door kapitein Ryan van een douane-boot, was met bloed bespat en lag vol leege hulzen en kapotte flesschen, terwijl het met splin tergaten van treffers overdekt was. Klaar blijkelijk was de schoener in een hevig gevecht gewikkeld geweest. Wellicht is zij door drankroovers overvallen en is de bemanning gevlucht, daar een der booten ontbrak, of heeft de bemanning na een gevecht met een anderen dranksmokkelaar dat schip genomen, terwijl ook mogelyk is, dat de bemanning gemuit heeft, de officieren heeft vermoord en daarna met de buit de vlucht heeft genomen. Scheeps papieren waren er niet meer aan boord, evenmin als zeevaartkundige instrumenten, doch uit een notitieboekje, gevonden in de hut van den schipper, bleek, dat de Pa tricia McBchan een lading whisky aan boord had gehad en 3000 kisten voor 40 per- kist had van de hand gedaan. Voor de hut van den kapitein stond een machine geweer, dat warm bleek te zijn geloopen. Dat geeft grond aan de veronderstelling van een gevecht met een ander schip en een vlucht van de bemanning toen het voor naamste verdedigingsmiddel onbruikbaar was geworden. De schoener voer onder Ëngelsche vlag en men had niets meer van haar vernomen sinds zij in November van Halifax vertrokken was met de Bahama- eilanden als bestemming. en alle kleine HU IDVERWON DINGEN Ia. mijnhardti BINNENLAND. Verdrenken. Te Haelen is de 65-jarige huishoudster D. in een waterpoel gevallen en verdronken. Z^n vrouw verkocht. Maandag heeft in een café aan de haven te Stratum een zekere S. zijn vrouw ver kocht aan een kennis voor de som van f100.Na betaling van 4 briefjes van f 25.trok de kooper met z'n dulcinea af. 't Lijkt ongelooflijk, maar toch waar, zoo verzekert men. Mr. Zimmerman te Rome. Mr. Zimmerman is te Rome aangekomen. Hij heeft een bezoek gebracht aan den koning, die vol belangstelling was voor Oostenrijk en voor Nederland. Mr. Zimmerman betreurde het, dat zijn bezoek aan Rome, dat hem bekend en lief is, slechts zeer kort kon zijn. Hij vertrekt reeds Donderdag naar Genève. Hij was zeer optimistisch gestemd wat de Oosten- rijksche aangelegenheden betreft, sedert het comité van controle na grondig onder zoek van den toestand Oostenrijk in twee nachtzittingen machtigde een leening op langen termijn bij de banken te sluiten. o Een teeken des tyds. Woensdagmiddag 12 uur is te Rotter dam een paar in den echt verbonden, voor welk feit ongewone belangstelling was. Bereden politie, agenten van de motor brigade en agenten te voet bleken noodig te zijn, om de goede orde aan den Cool- singel te handhaven. De man was een bouwvakarbeider, die niet gestaakt heeft en door zyn stakende «makkers*, vergezeld van een groote menigte werkloozen, uitgejouwd werd. Onder her haalde smalende hoera's is het jonge paar het huwelijksche leven ingereden. De film was aanwezig, om deze «vrijheid, gelijkheid en broederschap* te vereeuwigen. Vóór de katholieke kerk in de Matherisser- laan waar het huwelijk kerkelijk werd in gezegend, is het relletje herhaald. Politie te paard en rijwielagenten hebben daar de menschen uiteengedreven. Treinroovers. Een Oost-Indisch ambtenaar met verlof, die gistermorgen met den trein van 9.20 uit Den Haag over Brussel naar Genua vertrok, om de terugreis naar Indië te aanvaarden, is in dien trein, waarschijnlijk nog vóór deze was vertrokken, zyn porte feuille ontrold met f 500 aan bankpapier, een credietbrief van f 3000 en een wissel van f2000. De ambtenaar stapte in met zijn bagage en in den gang van het rijtuig werd hem door een drietal heeren, die zich daar ophielden, gezegd, dat hij moest doorloopen, daar achterin nog plaats was. Vermoed wordt, dat dit drietal den roof heeft gepleegd. Eerst toen de ambtenaar had plaats genomen, miste hij zijn eigen dom. De trein was inmiddels gaan rijden en van de drie heeren was niets meer te zien. De ambtenaar heeft zijn reis onder broken en te Rotterdam, naar het »Hbld.« meldt, bij de politie aangifte gedaan. Kindermoord Voor een 22 jarige vrouw te Hengelo werd Dinsdagavond geneeskundige hulp in geroepen. De dokter constateerde dat zij bevallen was. Het kinderlijkje werd in een hoek gevonden met gescheurde onder kaak en is in beslag genomen. De jonge vrouw is naar het ziekenhuis vervoerd. Overreden. Te Leiden is in de Kraaierstraat hoek Levendaal, een 22-jarig werkman, die daar fietste, door een vrachtauto overreden. De ongelukkige was onmiddellijk dood. Overreden door de tram. Te Emmer Compascuum is een 5-jarig knaapje door de tram gegrepen en onmid dellijk overleden. Doodeiyk ongeluk. Op de scheepswerf De Lieschbosch aan den weg van Utrecht naar Jutphaas heeft Maandag een tragisch ongeluk plaats gehad. Een van de arbeiders was bezig aan een tank, die onder een vrij hoogen druk stond. Hij ontdekte een lek in den wand en probeerde het gat dicht te slaan. Het gevolg was, dat de tank uit elkaar sprong en de betrokken arbeider opzij werd ge slingerd en tegen een loods gedrukt. Hij werd inwendig sterk gekneusd en kort nadat men hem opgenomen had, con stateerde men den dood. De ongelukkige de 27-jarige Goossens, is gehuwd en heeft één kind. Het auto-ongeval bij Utrecht. Zondagochtend is mevr. Van Harden- broek, zonder by kennis te zijn gekomen, aan de gevolgen van het auto-ongeval op den Bunnikschen weg bij Utrecht in het Diaconessenhuis aldaar overleden. Poging tot oplichting. In het begin van dit jaar werd aan den directeur van de Rotterdamsche Bank- vereeniging door een te New York gevestigde bank bericht, dat een crediet was verstrekt aan zekeren VV. op een te koopen partij tabak. Het crediet kon worden uitbetaald op vertoon van scheepspapieren en factuur. W. kocht te Rotterdam een partij tabak voor f 4500 en stelde een factuur samen, waaruit moest blijken, dat de tabak een waarde van ongeveer f 60 000 had. Iemand, zich uitgevende voor directeur van een Amerikaanschen tabaksi W. ging met de factuur naar het kantoor van i Bankvereeniging in de Boe een crediet van f 29.000 nemen. Tijdens de besprekingen k. men ten kantore van de Rotterdamsche Bankvereen. argwaan en men weigerde daar de uitbe taling, voornamelijk toen gebleken was, dat de zich noemende directeur niemand anders was dan W. zelf. Toen de politie de zaak in handen kreeg, was W. al naar Duitschland gevlucht, waar hij zich nu nog ophoudt te Bieberich aan den Rijn. Inmiddels is aan het licht ge komen, dat W., die zich uitgeeft voor een Duitsch-Amerikaan, in 1915 dezelfde truc heeft uitgehaald bij een bank in Den Haag; het is hem toen gelukt, deze bank voor f14.000 op te lichten. Verder is te Rotterdam dezer dagen bericht ontvangen, dat een New Yorksehe bankinstelling met een filiaal te Parijs op precies dezelfde wijze is opgelicht voor een bedrag van f 850.000. Deze oplichting is even eens door Duitsch-Amerikanen geschied zij zijn voortvluchtig, maar hun namen zijn bekend. N. R. C. o Onder ernstige verdenking. De Amsterdamsche politie heeft Maan dagochtend, naar de «Tel.* meldt, aange houden den heer S., directeur van het hotel-café Neuf te Amsterdam. Ook zijn echtgenoote, die bij familie in Den Haag logeerde, is aangehouden. Deze arrestaties zijn het gevolg van het vermoeden, dat de heer S. en zijn echtgenoote goederen aan hun faillieten boedel hebben onttrokken. Vroeger exploiteerden de heer S. het Casino te Rotterdam de zaken gingen echter allesbehalve goed en het faillissement werd uitgesproken. De vorderingen betreffen in hoofdzaak het Casino. Bij het onderzoek is gebleken, dat 'n aantal goederen, waar onder juweelen, voor een bedrag dat in de duizenden loopt, aan den boedel is ont trokken. Beiden zijn thans ter beschikking van de justitie gesteld. Marktberichten. ROTTERDAM, 17 April. Aanvoer 211 paarden, 27-veulens, 2665 magere en 954 vette runderen, 297 vette kalveren, graskalveren, 2206 nuchtere kalveren, 72 schapen of lammeren, 448 biggen, 10 bokken of geit, 34 varkens. Koeien f 0.60 a f 0.42|Ossen f 0.55 a f 0.42J stieren f 0.50 a f0.37|kalveren f 0.92a a 0.47J, alles per kilo. Melkkoeien f230 a f375, kalfkoeien f240 a f400, stieren f150 a f280, pinken f135 a f175, graskalveren f a f vaarzen f af werkpaar den f125 a f200, slachtpaarden f 100 a f135, hitten f90 a f140, veulens f a f biggen f 20 a f 32, varkens f 35 a f 55, slachtkalveren f 8 a f 15, fokkal» veren f 14 a f 28. 's BOSCH, 18 April. Op de markt van heden werden aangevoerd 2544 stuks. 1402 stuks hoornvee, 880 biggen, 122 zeugen, en 140 schapen en lammeren. De prijzen waren als volgtKalfkoeien f 340 a f 420, kalfvaarzen f 265 a f 400, magere ossen en koeien f 190 f 285, vette ossen en koeien Ie kw. 57J, 2e kw. 50 ct. p. p., pinken f115 k f175, zeugen f 130 f 200, biggen f 4f 4.25 p. w. schapen f20 a f45, lammeren f8 af 13. Ruime aanvoer, handel goed. ZALTBOMMEL, 17 April. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd 186 biggen, prijs f24 a f34; 36000 eieren, prijs 5 a 5J ct. p. st. 660 K.G. boter, prijs per k.G. room boter fl.20, boeren boter fl.10 a fl.20 IUUECSEL Kiettw^blad welke dagelijks in ieder gezin kunnen voorkomen, geneest men snel en zeker met Dit is een heerlijk verzach tende en snel genezende zalf voor groot en klein Zij mag in geen gezin ontbreken. Doozen v. 30-60 en 90 ct. bij apoth. en drogisten. PHARM. FABRIEK' ZEIST.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1923 | | pagina 5