voor kt Land van flensden ea Altena. de Langstraat ea de fioanelervaarj. ito. 4289. tijm 27 april Derde Blad. pohliek veilen en verknopen HEERENHUIS NOTARISSEN A. MIJNER te Rossum H. C DE J0NGH te Ammerzoden, BEHOORENDE BIJ HET Vergadering van den raad der gemeente HEUSDEN op Donderdag 26 April, n.rn. half #cht. Voorzitter EdelAchtb. Heer H. J. van Eggelen. Aanwezig alle leden met uitzondering van den heer Uhl. De Voorzitter opent te 7.45 de verga dering, daarna leest de ambtenaar de notulen der vorige vergadering, die zonder op- of aanmerkingen werden goedgekeurd en vastgesteld. Ingekomen stukken a. Bericht van den heer CJhl, dat hij verhinderd is deze vergadering bij te wonen. b. Procesverbaal van kasopneming bij den gemeente-ontvanger op 22 Maart j.l. waaruit blijkt dat alles in behoorlijke orde is bevonden. c. Circulaire van Gedep. Staten, waarin wordt kennis gegeven, dat dit college voor- loopig geen termen aanwezig acht, met voorstellen te komen tot verlaging der jaarwedden van de gemeente-ontvangers, dat zij echter bij een vacature elk geval op zich zelf wenschen te behandelen. d. Verslag van de Commissie tot wering van schoolverzuim, dit verslag wordt voor de leden ter inzage gelegd. e. Een kennisgeving van dezelfde com missie, omtrent de samenstelling van haar bestuur. Voorzitter is de heer J. H. Ver hoeven en secretaris de heer W. v. Wynen terwijl de heeren W. F. Hilwig en G. C. Carpay als hunne plaatsvervangers zullen optreden. f.Besluit van Gedep. Staten tot goed keuring van de door den raad in zijne vorige vergadering vastgestelde instructie voor den Keuringsveearts Hoofd van dienst. De stukken a tot en met f worden aangenomen voor kennisgeving. De Voorzitter deelt mede, dat de wijzi ging der instructie voor den Keuringsveearts inhoudt, dat de jaarwedde van t 2500 is teruggebracht op f 2000 en dat de pensi oensgrondslag met deze jaarwedde in over eenstemming dient te worden gebracht. De raad hecht hieraan met algemeene stemmen zijn goedkeuring. g. Een schrijven Ged. Staten waarin wordt kennis gegeven, dat de Vétérinaire In specteur bezwaar maakt tegen de bepaling in de instructie voor den Hulpkeurmeester, dat deze het slagersbedrijf mag uitoefenen buiten den keuringskring. Ged. Staten stellen voor, ingevolge het advies van ge noemden Inspecteur, de woorden buiten den kring* in de instructie te schrappen. Het voorstel van B. en W., om hieraan te voldoen, wordt met algemeene stemmen aangenomen. h. Een adres van het Bestuur van den Bond tegen het schenden van Gods Heiligen Naam, door vloeken, waarin het gem.- bestuur wordt verzocht, maatregelen te willen nemen om het vloeken tegen te gaan. B. en W. zijn van oordeel, dat het misbruiken van Gods Heiligen Naam is af te keuren en de Raad ook wel van het zelfde gevoelen zal zyn. Dat echter dit misbruik in deze gemeeute niet van dien aard is, dat het noodig is daartegen een bepaling op te nemen in de politieverord. Zij stellen daarom voor, dit adres voor kennisgeving aan te nemen. Dienovereenkomstig wordt besloten. i. Een schryven van de Kamer van Koophandel te Waalwijk, over verlenging van den arbeidstijd voor de gemeente ambtenaren, opdat de overheid het voor beeld geve en de particulieren bedrijven dit zouden navolgen. B. en W. zijn van oordeel, dat toepassing van dit denkbeeld zeer zeker op den weg van de gem.besturen ligt en daaraan gevolg dient te worden gegeven. De Raad besluit de Kamer van Koop handel te berichten, dat men zich met haar adres vereen igd. j. Een schryven van den Inspecteur bij den Rijkswaterstaat, waarin wordt verzocht de beschikking te mogen hebben over een stukje grond aan de Bergsche Maas nabij den ryksstrekdam, indertijd door den Waterstaat aan de gemeente af gestaan, voor het bouwen van een berg plaats voor bakenmateriaal. B. en W. stellen voor het verzoek in te willigen. De heer de Haan vraagt, of het loodsje op het hooge of lage gedeelte komt te staan, waarop de Voorzitter antwoordt, dat zal worden gebouwd tegenover de Conservenfabriek en de gemeente door het afstaan geen schade lijdt. Met algemeene stemmen wordt het ver zoek toegestaan. Rekening 1921 en begrooting '23 van de Godshuizen. De Voorzitter zegt, dat deze stukken in handen zijn gesteld van een Commissie voor onderzoek en verzoekt de Commissie rapport te willen uitbrengen. De heer de Mol, als oudste der Commissie, zegt, dal de Commissie zoowel de rekening als de begrooting goed heeft onderzocht en deze in orde heeft bevonden. Het heeft haar pleizier gedaan, dat de Gods huizen nog in zoo'n blakenden welstand verkeer. Een woord van dank en hulde komt toe aan de heeren Regenten voor hun goed beheer. De Commissi adviseert den Raad rekening en begrooting goed te keuren. De Voorzitter meent, dat de heeren de Haan en Verhoeven, als mede-commissie- leden, het met de woorden van den heer de Mol wel eens zullen zijn en de andere leden zijn Regenten der Godshuizen, zoodat spr, aanneemt dat rekening '21 en be- grootiug '23 zyn goedgekeurd. De heer de Haan vraagt of hij aan de woorden van den heer de Mol nog iets mag toevoegen. Het onderzoek eener rekening en begrooting der Godshuizen is een moeilijk werk,- dat niet in een avond is te doenzou men dit grondig willen doen dan waren daar zeker 6 avonden voor noodig en zou dit moeten geschieden door personen die er in zitten en met de zaken op de hoogte zijn. Spr., die er niet aan twijfelt of alles is in orde, is van oordeel, dat dit werk door een ac countant moest geschieden, dit kan be langrijk 2ijn voor de toekomst en wie draagt de verantwoording Hij weet wel, dat de stukken voor dat de Commissie ze krijgt in te zien, door iemand worden nagezien die er grondig mede op de hoogte is, doch het is thans niet zooals het behoort. De Voorzitter zal de opmerking van den heer de Haan gaarne ter kennis brengen van de Godshuizen, doch spr. gelooft niet dat de Raadsleden door den accountant veel wijzer gemaakt zouden worden. Deze heeren zijn erg bedreven als het de administratie voor gewone bedrijven betreft, doch betreft het lichamen als de Godshuizen, dan staan zij ook vreemd tegenover den berg van stukken. Spr. gelooft, dat de heeren het zich ook wel wat te gecompliceerd voorstellen. Daarbij is indertijd door de Godshuizen ook al eens over ditzelfde plan gedacht, doch de accountant vroeg voor zijn werk zaamheden f 100.Spr. heeft toen ge zegd, dat hij de uitgaaf niet noodig vond en het onderzoek best hier kon gebeuren. Het onderzoek zou niet meer waarde hebben, dan het onderzoek dat thans vooraf gaat aleer de stukken in handen van de commissie worden gesteld. De heer de Haan weet, dat de rekening en de begrooting door den Voorziter worden nagezien en hij twijfelt niet of de geheele gemeente is dezen daar dankbaar voor, doch naar spr. meent, is de commissie daarmede niet van hare verantwoordelykheid ontheven. Acht men een accountant niet de aange wezen persoon dan zou men een commies van de Prov. Griffie het onderzoek kunnen laten verrichten, die dan over zijn onderzoek een klein rapportje kan uitbrengen. Spr. zegt nogmaals ten volle overtuigd te zijn dat het beheer goed is gehouden en alles in orde is, doch acht ook de Regenten der Godshuizen niet verantwoordt als het aangegeven onderzoek niet plaats heeft. De heer de Mol meent dat uit alles blijkt dat er prachtig gewerkt is en de Regenten zich een hoop moeite en op offering getroost hebben. De heer de Haan beaamt dit, hij is overtuigd dat alles in orde is, men zou zyn denkbeeld echter aan de Godshuizen in overweging kunnen geven. en zulien op WOENSDAGEN 9 en 16 MEI 1923, nam. 3 uur, in het Veerhuis van Andries van Dalen te Poederoijen, bij inzet en toeslag 8.32.77 HA. BOUWLAND Blauwe- kamer onder Sleeuwijk polder Hondswijk. I.42.00 HA. WEILAND Windaspad oudeban Woudrichem. 0.27.60 H.A. BOUWLAND Oudendijk nieuweban Woudrichem. 0.39.70 H.A. WEILAND Weike Rom- boutspolder Giessen. 1.15.26 H.A. WEILAND anderhalve morgen. 1.92.30 H A. WEI- en BOUWLAND Troost, beide Eenden veld Giessen. 1.23.80 H.A. anderhalve morgen tegenover de Kooi. 3.03.20 H.A. viermorgen, beide grienden Peltschesteeg polder Uitwijk. Ten slotte 0.16.14 H.A. met tnin en koetshuis en huisjes binnen de Vesting Woudrichem. Breeder bij biljetten gratis verkrijgbaar ook bij den Opzichter C. M. VERHOEVEN te Giessen. De Voorzitter verklaart zulks te zullen doen. Verzoeken P. J. Furster te Wijk en de N.V. A.L.A.D. om subsidie in de exploitatie kosten hunner autobus-diensten. De betreffende adressen, die uit andere raadsverslagen reeds bekend zijn worden voorgelezen. De Voorzitter zegt dat B. en W. de adressen met al den ernst die zij verdienen in overweging hebben genomen, doch dat zij den raad meenen te moeten adviseeren niet op de subsidie-aanvragen in te gaan, omdat naar hun oordeel het belang der gemeente met het oog op de tram daar- jticnwsblad

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1923 | | pagina 5