voor bet Land m Heusden en Altena, ia Langstraat en de Bommeleriaard. o. 4280, Vrijdao 27 April Elke vogel heeft zijn eigen lied. overtuigd zijn een DEGELIJK COSTUUM tegen den denkbaar laagsten prijs te bekomen dan onze eigengemaakte kleedinga Wij garandeeren solide kwaliteiten en prima afwerking. De enorme drukte in onze MAGAZIJNEN is het beste bewijs dat wij bet voordeeligst zijn. BEHOORENDE BIJ HET ER 7IJN TWEE MANIEREN om uit te maken, of gij zwakke nieren hebt. Ten eerste door rugpijn' en andere uiterlijke kenteekenen, en ten tweede dooi urineonderzoek. Als rugpijn, voortdurend terugkeerende hoofdpijn, of zenuwachtigheid, vermoeidheid en duizeligheid u doen vermoeden, dat gij een nierkwaal hebt, let dan op uw urine. Sla acht op verschijnselen als de volgende te veelvuldige of te weinige aandrang tot urineeren, te groote of te kleine hoeveel heden, te donkere of te lichte kleur, bran derig en pijnlijk gevoel bij de loozirig, on aangename reuk, zanderig, gruisachtig of bewolkt bezinksel. Tijdelijke afwijkingen kunnen aan andere oorzaken te wijten zijn, maar als de ver schijnselen blijven optreden, zijn uw nieren verstoord en behoeven zij hulp. Verwaar- loozing kan noodlottig worden. Foster's Rugpijn Nieren Pillen verbeteren en regelen de urine, helpen en versterken zwakke nieren en verdrijven zoodoende rugpijn, duizeligheid, rheumatische pijnen, zenuwachtigheid en andere gevolgen ran nierkwalen. Zij hebben duizende nierlijders voor goed genezen. Verkrijgbaar in apotheken en drogist zaken f 1.75 per doos. BINNENLAND. Thans niet eens een „hy" maar een „zty". Een buffetjuffrouw van den Schiedam- schedijk te Rotterdam kreeg twist met een huisgenoot. Deze maakte er een einde aan door kalm de woning te verlaten. De juffrouw sprong, toen hij buiten gekomen was, uit het raam der eerste verdieping, met het doel hem op het lichaam te sprin- gen. Ze sprong echter mis en kwam op de straat terecht. Het bleek, dat ze een gebroken enkel en een spataderbreuk be komen had. Ze is in het ziekenhuis op genomen. o Bij zelf den dans ontsprongen. Bij het Gebouw voor Kunsten en We tenschappen te Ulrecht dreigde een voet ganger onder een auto te komen. In het laatste oogenblik klampte hij zich vast aan een 81-jarige man, die naast hem liep, met het gevolg, dat hij zelf den dans ont sprong, maar de 81-jarige kwam te vallen Ook de Abdijsiroop heeft HARE eigen geneeswijze en werd daar door over de geheele wereld het beroemdste middel bij asthma, bronchitis, influenza, kinkhoest, hoest en verkoudheid. Onvolprezen door hare slijm- oplossende, hoeststillende, zuive rende, genezende werking. Overal per flacon 230 gram f 1.90, 550 gram f 3.60, 1000 gram f 6.Eischt rooden band met onze handteekening L. I. AKKER, Rotterdam. en door de auto werd aangereden. De oude liep een ernstige hoofdwond op en moest naar de Rijksklinieken worden overgebracht. Afschaffing ran de Rechtbanken te Zie- rikzee en Beerenreen. De Tweede Kamer heeft Dinsdag met 47 tegen 36 stemmen (vrijwel rechts tegen links) het wetsontwerp tot opheffing der Rechtbanken te Zierikzee en Heerenveen aangenomen. Vooidieri was een motie-Kleerekoper, welke feitelijk ten doel had, de zaak voor geruimen tijd uit te stellen, en die eer biediging van de bestaande rechtbanken vroeg zoolang niet veen 't geheele land omvattend plant was ontworpen, met 52 tegen 32 stemmen afgewezen. Bij de discussies deelde de Minister mee, dat de Regeering op dit oogenblik onder zoekt een plan van veel verder strekking, neergelegd in het rapport der commissie, welke heeft nagegaan »in hoeverre op de kosten der rechterlijke macht zou kunnen worden bezuinigd door inkrimping van het aantal gerechten.® Deze commissie, waar van mr. J. A. A. Bosch voorzitter was, heeft inderdaad radicale maatregelen voor gesteld. Zij wenscht vijf rechtbanken en vijftig kantongerechten ten doode gedoemd te zsen. Wij kregen den indiuk, zegt de #N. R. Ct.a, dat de Minister van Justitie speciaal ten opzicht van de kantongerechten lang niet zoover zal willen gaan of er nog meer rechtbanken bedreigd worden zal later blijken. Mocht dit zoo zijn, dan zal de belangstelling der Kamer vermoedelijk opnieuw zeer groot wezen zij overtrof Dinsdag merkwaardigerwijze die, welke bij menig voorstel van de allergrootste politieke beteekenis aan den dag is gelegd. Een brutaal stukje. Een paar minuten over de grens naby Mamelis (Limburg) ligt de eenzame hoeve Plaffenkuhl, bewoond door den Nederlander W. W. Voor eeriige dagen kwamen daar 's avonds 4 mannen in Belgische uniform, waarbij een officier, die zeiden in opdracht te komen van den burgemeester van Laurens- berg (Duitschland) om huiszoeking te doen naar wapens. Twee man zouden zoeken, terwijl een W. zou bewaken en een ander zijn vrouw. De heer W. nam daarmede geen genoegen. Nu ging W. mee terwijl een der kerels de vrouw bewaakte. Eerst moest W. de 2 groote honden vastleggen, .hetgeen hij deed. Nu moest W. alle kasten ontsluiten en men kwam zoodoende ook bij 't geld naar men beweert niet weinig waarbij nogal veel Hollandsche guldens. Maar met het geld hadden de heeren niets te maken, zij kwamen alleen om Na het huis te hebben door men naar de stallen en den Op een gegeven oogenblik echter zag de vrouw, dat een der kerels het «eldkisije nam en er mee vluchtte. Op het hulpgeroep der vrouw kwam I W. met de andere naar binnen. De achterblyvenden zeiden, dat de vrouw maar naar Aken moest komen, daar kon ze het geld weer terugkrijgen, waarop ook zij vertrokken. Dadeiijk daarop begaf W. zich naar Oishach naar zyo schoonouders om hulp. 2 broers van de vrouw gingen met hem mee. Onderweg ontmoette W. het 4 tal en zij vroegen hem waarheen hij ging. W. antwoordde, naar huis. Daarop herkende een der 4 kerels hem vuurwapens, zocht ging hooizolder. 1 en 3 hunner trokken een revolver. Maar men liet hem weer gaan. Het veld werd door W. en de zijnen afgezocht, doch er is niets meer gevonden. De vrouw is naar Aken geweest, doch kreeg in de kazerne de verzekering, dat geen Belgische soldaat na 8 uur buiten de kazerne was geweest. Men gelooft algemeen, dat het leden van een dievenbende zijn geweest, die langs f?e grens alles onveilig maken. Wetswijziging] De Tweede Kamer heeft het wetsont werp tot wijziging van de Kieswet, de Provinciale Wet en de Gemeentewet, waarin onder meer is vastgelegd de regeling van de evenredige vertegenwoordiging der Eerste Kamer aangenomen met 67 tegen 4 stem men. o Een goede vangst. Het is de politie te Tilburg gelukt, de hand te leggen op 5 personen, die zich op eenige plaatsen, o.a. te Geldrop, Eindhoven, Venlo, Sittard, Dongen en Maastricht aan fietsdiefstal hebben schuldig gemaakt. Reeds zijn 15 fietsen opgespoord, welke in de Loonsche heide door verwisseling van zadel, stuur, enz., voor zoover mogelijk, onher kenbaar weiden gemaakt. Verder is ge bleken, dat de aangehouden personen ook de bedrijvers zijn van verschillende, in den laatsten tijd gepleegde inbraken te Breda, Oisterwyk en eenige plaatsen in Lirnhurg. De aangehoudenen zijn D. A. V. te Tilburg, A. d. J. te Loon op Zand, E. te Breda, H. N. J. en C. D., beiden zonder vaste woonplaats. Voorzichtigheid vereischt De 24 jarige monteur F. E. van het provinciaal Electriciteits bedrijf te Gronin gen, is met zijn duimstok in aanraking ge komen met de geleiding in een schakelkast waarin hij werkzaamheden verrichtte en waarop een stroom van 10.000 volt stond. Het gevolg was, dat zijn beide armen vrij ernstig verbrandden en hij ook in het aangezicht brandwonden opliep. Hij was door zijn chef tevoren nog ge waarschuwd den stroom uit te schakelen. 6. L. van der Zwaag f Zondag is te Gaasterland overleden Geert Lourens van der Zwaag, vele jaren lid van de Tweede Kamer, 22 jaar lid van de Provinciale Staten van Friesland, waarvan 12 jaar lid van Gedeputeerde Staten en lid vari den gemeenteraad van Opsterland. De heer Van der Zwaag was vroeger een van de bekende voormannen uit de de oude socialistische beweging. De heer Van der Zwaag is in 1851 te Gorredijk geboren. Oorspronkelijk was hij slager en koopman in varkens van beroep. Later werd hij redacteur van het socialistische weekblad »De Klokc en in 1897 werd hij voor het district Schoterland tot lid van de Tweede Kamer gekozen. o De Zemertyd. Het St.bl. no. 160 bevat een Kon. be sluit van 24 dezer tot vervoeging in 1923 van den wettelijken tijd bedoeld in artikel 1 der wet van 23 Juli 1908 (St.bl. no. 236). Hierbij is bepaald, dat in 1923 de ver vroeging met een uur van den wettelijken tijd bedoeld in artikel 1 der wet van 23 Juli 1908 (St.bl. no 236) zal aanvangen den eersten Juni. o JVOEGSEL Jflcttwsblad W KOOPT

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1923 | | pagina 7